به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 22 , از مجموع 22
    عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 12 بهمن 90 [ 00:26]
    سطح
    28
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 96
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    71

تشکرشده 71 در 39 پست

Array

RE: ازدواج و مشکلات ایرانیان خارج از کشور

سلام - راستش من و همسرم هم از همین راه دور با هم آشنا شدیم و ازدواج کردیم ما را یک آشنا خانوادگی که خانواده همسرم را بیش از 30 سال می شناخت معرفی کرد- از نظر خانوادگی ما اصلا باهم نمی خوردیم ولی هر دو تامون بهم می خوردیم ما بعد از 2.5 سال آشنایی با هم ازدواج کردیم و کلی هم مشاوره رفتیم و یکبار هم همسرم به ایران آمد- من خودم همیشه دوست داشتم آن طرف زندگی کنم و خودم هم حتی مهاجرت یک کشور را گرفتم ولی اگر تاپیک من را ملاحظه کرده باشید اصلا راضی نیستم البته همسر من هنوز دانشجو است و ترس از مسائل مالی هم مزید بر علت است و این که من دیگر تحمل دوری خانواده ام را ندارم چون من خواهرم هم از ما دور است- در کل این ازدواجها مشکلات خودش را دارد- ولی بعضی ها هم موفقند بطور مثال همزمان با ازدواج ما پسر خاله من نیز با دختر خانمی از ایران ازدواج کردند ایشان نیزمومن است و همسری محجبه می خواست البته این دخترخانم قبلا به همراه خانواده اشان به کشور سکونت پسرخاله من مسافرت کرده بودو با هم رفت و آمد داشتند ایشان حتی خواستگاریشان از طریق اینترنت بود- و تا چند وقت دیگر همسرشان نیز از ایران می رود و خیلی هم راضی هستند - کلا به نظر من اگر کسی از ایران انتخاب می کنید ترجیحا این امکان را داشته باشدکه قبلش بتواند به کشور محل سکونت شما مسافرت کند تا زندگی آن جا را از نزدیک ببیند خیلی بهتر است تا مثل من همش ترس نداشته باشد و نگرا ن نباشد- در کل به قسمت هم اعتقاد داشته باشید- موفق باشید

2. کاربر روبرو از پست مفید as56 تشکرکرده است .

as56 (سه شنبه 03 آبان 90)

عضو فعال آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 بهمن 92 [ 23:55]
    سطح
    70
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 35
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    12,283

تشکرشده 12,256 در 2,217 پست

Array

RE: ازدواج و مشکلات ایرانیان خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط masy13
    نه عقد! به این سرعت کی میره عقد کنه؟ اولا که شاید تو همون مدت کم به نتیجه رسیدید خدا رو چه دیدید؟! بعدم چرا اگه اون اومد واسه تحصیل شما باید عقدش کنید؟! باید تو مدت شناخت وابسته نشید یا خیلی...
    از شما ممنونم که قصد کمک به من رو دارید.
    مسئله اینجاست که فکر می کنم کمی از نظر طرز فکر با هم تفاوت داریم.

پیشنهاد شما امکان پذیر نیست. اولاً به این دلیل که من نمی توانم بروم ایران و به دختری بگویم که من می خواهم ببینم که شما مناسب من هستی یا نه. پس شما لطفاً کارهای مهاجرتت رو جور کن، یعنی برو زبان یاد بگیر، بعد از یک دانشگاهی که توی شهر من هست پذیرش بگیر، بعد کلی خرج کن و ویزا بگیر و مهاجرت کن اینجا، تا بعد ببینیم که ما به درد هم می خوریم یا نه؟!
    جدا از اینکه این کار به هیچ وجه عقلانی نیست، خود همین پروسه حداقل 2 سال طول می کشد.

و در ضمن کدام پدر مادری به همین راحتی اجازه می دهند دخترشان به یک کشور غریب مهاجرت کند تا یک پسر غریبه شاید با او ازدواج کند؟ و فکر می کنم دختری که من می پسندم به اندازه کافی در همان ایران خواستگار دارد که مجبور نباشد دست به چنین کاری بزند!

با این حال ممنونم از اینکه وقتتون رو برای من گذاشتید.
    موفق باشید.

خانم as56، از اینکه تجربیاتتون رو در اختیار من گذاشتید، از شما متشکرم!
    به هر حال این مسئله ای هست که من هم نگرانش هستم.
    دختری که از ایران بیاید اینجا، سختی خواهد دید و دوری از خانواده او را اذیت خواهد کرد...

البته این تاپیک کمی قدیمی است. ولی مشکلم هنوز حل نشده.
    با این حال هدف اول من ازدواج با کسی است که در این شهر و یا حداقل در این کشور زندگی می کند.

با تشکر.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)