به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 21 مرداد 91 [ 13:57]
    سطح
    29
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 148
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    38

تشکرشده 38 در 24 پست

Array

وابستگي مالي به شوهر

سلام دوستان ميخواستم ازتون خواهش كنم مثل هميشه با راهنماييهاي ارزندتون توحل مشكلن كمكم كنيد
    تو تاپيكهاي قبليم گفتم 4 ساله ازدواج كردم فرزند ندارم يك مشكل خيلي اساسي دارم كه شايد منشا همه مشكلاتم باشه
    راستش شوهر من وقتي به دلايل مختلف منو ناراحت ميكنه اگه من باهاش سرسنگين باشم به اصطلاح قهر براي اينكه منو تنبيه كنه تا چنر وقت هيچ خرجي توي خونه نميكنه اگه براي هزينه هام ازش پول بخام مثلن آرايشگاه بهم پول نميده مايحتاج خونه را چند روز نميخره ميخاد اينجوري منو ادب كنه در حايلكه مقصر خودش بوده
    به خاطر اين قضيه خيلي خار وبيارزش شدم چون مجبورم به خاطر اينكه مايحتاج خودم وخونه را خريداري كنه هيچي نگم باهاش قهر نكنم زير بار حرف زورش برم حتي وقتي بهم توهين ميكنه وفحش ميده سكوت كنم وهيچي نگم بگيد چيكار كنم با اين وضعيت غرور وشخصييتم را از دست دادم

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 12 آبان 91 [ 08:57]
    سطح
    23
    Level completed: 59%, Points required for next Level: 41
    دستاوردها:
    تشکرها
    76

تشکرشده 77 در 40 پست

Array

RE: وابستگي مالي به شوهر

سلام
    چه جالب پدرو مادر منم همین طور بودند و نمی دونم الانم هستند
    خلاصه مادرم خیلی از دست پدرم شکار بود
    بعد ما بچه ها برگشتیم به پدرمون گفتیم دعوای شما ربطی به زمین افتادن کارها نداره
    خلاصه پدرم تو این زمینه کوتاه اومد
    فک می کنم اگه با شوهرتون صحبت کنید که مثلا دعوای ما ربطی به رو زمین موندن کارها نداره شاید بحث فرق کنه
    بعدش من فک می کنم قبل از این کارها باید رد خودتون و روابط هاتون کار کنید
    چرا شوهرتون با اینکه مقصره حاضر نیست کوتاه بیاد؟!!!

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    38

تشکرشده 38 در 24 پست

Array

شوهرم كوتاه ميادگاهي معذرت ميخاد ولي باز هم خيلي زود كارهاشو تكرار ميكنه مثلا شورهم وقتي من يك اشتباه كوچيك ميكنم به من بددهني وتوهين ميكنه واين منو خيلي ناراحت ميكنه باهاش قهر كردم يك روز دو روز هر بار ميامن ميبخشمش ولي باز دوباره تكرار ميكنه ميگه كاري نكن كه بهت فحش بدم آخه من نميدونم چه طور بايد رفتار كنم كه اون ناراحت نشه خيلي رعايت ميكنم ولي بلز سر يك موضوع كوچيك عصباني ميشه وبه من فحش ميده ديگه از فحش هاشو بددهنيهاش خسته شدم كاري به كارش ندارم چون نميتونه اين رفتارشئ ترك كنه وچون ميدونه من خيلي از اين اخلاقش زجر ميكشم وقتي نيخاد منو اذيت كنه شروع ميكنه به توهين كردن به من وناسزا به من ميگه حتي به من ميگه گوسفند .تربيت خانوادگيش خيلي ضعيفه
    نميدونم با اين وضعيت چه كار كنم

من خودم شاغلم همه پولم را كه پس انداز كرده بودم براي خريد خونمو دادم البته شريكي خريديم
    اون به من ميگه خودت بايد هزينهاتو بدي هزينه آرايشگاه رنگ مو لباس ميگه سر كار ميري خودت بايد خرج خودتو بدي
    از صبح ساعت 8 تا ساعت 9 شب ميره سركار شركت داره ولي زورش مياد براي من خرج كنه خسيس نيست دوست نداره براي من خرج كنه از صبح تاشب داره كار ميكنه منو تنها ميگذاره
    ميگه تو خودت حقوق داري بايد خودت هزينه هاتو بدي
    ميگه اگه شخصيت داشتي خودت براي خودت خرج ميكردي توهين هاي منو تحمل نميكردي
    ميگه تو به خاطر اينكه من برا ت يك مانتو بخرم حاضري هر ذلتي را تحمل كني

دوستان تو را خدا بگيد من چكار كنم اون اصلن درباره درامدش وپساندازش چيزي به من نميگه نميدونم چه قدر حقوق ميگيره هر بار راجع بع درامدش ميپرسم ميگه به تو ربطي نداره نميدونم اين چه زندگيه كه من دارم واقعا اين زندگيهه مشتركه بارها ديدم پنهان از من به خواهر وبرادراش پول داره ولي براي من كه زنشم حاضر نيست خرج كنه
    اگه م خرج خودمو بدم براي خودم لباس وچيزاهاي ديگه بخرم ديگه كامل همه پولهاشو به اونا ميده به خاطر اينكه اين اتفاق نيفته بايد وبرام خرج كنه مجبورم خار و ذليلش بشم
    دوستان تو را خدا بگيد چكار كنم

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 مهر 90 [ 13:59]
    سطح
    25
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 22
    دستاوردها:
    تشکرها
    308

تشکرشده 310 در 114 پست

Array

شما خیلی کار خوبی میکنید که نمیخواین مستقل بشید. پس کار شما غلط نیست اما ممکنه شوهر شما داره تلاش خدشو میکنه که از زیر این بار بیرون بیاد. به طور کلی اکثرا مردهایی که با زنان شاغل ازدواج میکنند همچین فکر توی کله شان است که زنشان خرج خودش را خواهد داد. حالا باید یک فکری به حال این قضیه کنیم که چطور با این مشکل کنار بیاید. از نظر من بهترین کار اینه که از این موضوع مطمئن شین باهاش صحبت کنید و از او در مورد خرج زندگی سوال کنید بعد میتونید موضوع رو جور دیگه ای مطرح کنید مثلا بگین به نظر شما وظایف یک زن و وظایف یک مرد چیست؟ مثلا اگر یک روز قرار است بچه دار شوید شوهرتان حاضر است جای شما حامله شود و جای شما از بچه ها مراقبت کند؟ سوال عجیب و غریبی است اما ممکن است با یک شک شوهرتان متوجه شود که اشتباه فکر میکند. اما بهترین روش را خودتان میتوانید پیدا کنید. روشهایی که همیشه از آنها برای نفوذ در قلب همسرتان استفاده کردید. شوهر من به شدت به قرآن اعتقاد دارد و هر وقت مثالی از آیه های آن میزنم سریع نظرش راجع به موضوعی که قبلا کاملا مخالف بوده عوض میشود. حتی اگر راه راضی کردنش را بلد نیستید رگ خوابش را از مادرش بپرسید. نه به طور علنی بلکه صحبت را غیر مستقیم به حرف شنوی شوهرتان از مادر یا پدرش بکشانید و راههایشان را هم زیرکانه بپرسید. به ه رصورت و به هر روشی که بلد هستید باید به ایشان بفهمانید که وظیفه ایشان خرجی دادن است و باید اینکار را از تهدل و با احترام زیاد انجام دهند.

5. کاربر روبرو از پست مفید 100maah تشکرکرده است .

100maah (جمعه 14 مرداد 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    38

تشکرشده 38 در 24 پست

Array

ممنون ماه عزيز كه جوابمو دادي
    شوهرم خيلي دوست داره از زير اين كار يعني هزينه هاي شخصي من دربره ولي من دوست دارم شوهرم هزينه هامو بده درسته من خودم درامد دارم ولي دوست ندارم با پول خودم هزينه آرايشگاه ولباسمو بدم تا حالا سعي كردم ازش بگيرم ولي اون از روي اجبار اين كارو انجام ميده واز خيلي خريدهاي من فاكتور ميگيره چندين بار بايد بش بگم تا يك چيزي را برام بخره وخيلي از اوقات به من سر اين مساله بي احترامي ميكنه وبا منت ميده منو خارو بذليل ميكنه
    يكي ديگه از اخلاقاش بد دهنياشه كه خيلي منو زجر ميده وقتي هم باهاش قهر ميكنم ديگه هيچي نميخره حتي نون يا شير مايحتاج ضروري خونه را به خاطر همين مجبورم قهرمو طولاني نكنم به خاطر همين هيچ وقت ادب نميشه وكارهاشو ادامه ميده
    به خاطر همين كاراش دوست ندارم ازش بچه داشته باشم با اينكه سنمون داره بالا ميره
    دوستان بگيد با اين وضعيت جچه طور ميتونم كاري كنم كه بهم ناسزا نگه

7. کاربر روبرو از پست مفید نيلوفر84 تشکرکرده است .

نيلوفر84 (سه شنبه 10 خرداد 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 24 مرداد 93 [ 22:12]
    سطح
    36
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 33
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteranTagger Second Class
    تشکرها
    386

تشکرشده 356 در 119 پست

Array

نیلوفر عزیز سلام
    اینجا دو تا نکته هست که باید بهش دقت کنی و از اونها استفاده کنی:
    1)مردا ذاتا از ارایش و زیبایی خانومشون لذت میبرن
    2)از اینکه تکیه گاه باشن هم احساس قدرت و لذت میکنن
    پس:
    حال چرا همسر شما چنین حسی را ندارند؟
    [/color]به نظر میرسه چنان مستقل برخورد کرده اید از لحاظ مالی که ایشون شما رو بی نیاز از خودشون تلقی میکنن
    شما هرگاه نیاز به ارایشگاه داشته اید خودتون با هزینه ی خود رفته و ایشون هم تصور کرده روال طبیعی همینه
    این دفعه بهشون بگین (میخوام برم خودمو خوشگل کنم دوست دارم وقتی بهم نگاه میکنی لذت ببری )و کمی تحویلش بگیرین و در نهایت لابلای صحبتاتون بگین( با اینکه خودم درامد دارم اما وقتی تو واسم خرج میکنی یه حس دیگه ای دارم احساس میکنم چقدر خوبه که همسری دارم که از هر لحاظ میتونم با فراغ بال بهش تکیه کنم و همه جوره منو حمایت میکنه آخه میدونی ما زنا هرچه قدرم که توانمند باشیم بازم نیاز داریم به مردمون تکیه کنیم این احساس ارامش بهمون میده )
    [color=#FF0000]سعی کن مطابق نظر همسرت خودتو زیبا کنی تا براش ارزش قایل بشه و کم کم خودش واسه این مساله مایه بزاره
    هر بار که از ارایشگاه اومدی در مورد ارایشت و رنگ موت و... ازش نظر بخواه و غیر مستقیم واردش کن تا بفهمه که اگه به خودت میرسی واسه اونه نه اینکه یه مساله ی شخصیه که هیچ دخلی به ایشون نداره.

9. 5 کاربر از پست مفید سبزه تشکرکرده اند .

سبزه (جمعه 14 مرداد 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    38

تشکرشده 38 در 24 پست

Array

ممنون سبزه جون
    من از همه اين راهكارها استفاده ميكنم حتي پيش مشاورم كه رفتيم بهش گفت مرد بايد همه هزينه هاي همسرش را پرداخت كنه من تا الان سعي كردم مخارجمو ازش بگبرم با اينكه خيلي از اوقات با بيرغبتي اين كار را انجام ميده ويا مخالفت ميكنه اين باعث شده از خيلي از خواسته هام صرف نظر كنم وهزينه هامو به حداقل برسونم
    راستش من درامدمو تا حالا پس انداز كزدم براي خريد خونمون آوردم يعني درامدمو براي زندگيمون گذاشتم براي خودم تنها سرمايه گذاري نكردم
    ولي با اينحال گاهي اوقات كه چيزي ازش درخواست ميكنم ميگه همه پولهاتو داري ذخيره ميكني وهمش از پولهاي من خرج ميكني دلت نمياد پولاي خودتو خرج كني گاهي اوقات واقعا بازور به من پول ميده اين كارش باعث ميشه براي من كارش هيچ ارزشي نداشته باشه
    من مستقل عمل نميكنم دوست دارم اون خرجمو بده وقتي كه ميبينم به خانوادش پول ميده اين حسم بيشتر ميشه
    چه جوري رفتار كنم كه انتظار نداشته باشه با درامد خودم هزينه هامو بدم واين كارو وظيفه خودش بدون
    آيا من اشتباه ميكنم وبايد درامدمو خرج كنم ؟

يك نكته ديگه اينه كه شوهرم هميشه جند تااز همكاراشو مثال مينه كه خانم هستن وميگه مثلن خانم.... ميگه من براي هزينه هاي شخصيم اصلا روم نميشه از شوهرم پول بگيرم وخودم هزينه ميكنم به من ميگه برو از اين خانمها ياد بگير اين خانمها تحصيلات بالايي هم دارن .وقتي اين حرفها راميزنه من نميدونم چي بش بگم خواهشا منو راهنمايي كنيد

11. کاربر روبرو از پست مفید نيلوفر84 تشکرکرده است .

نيلوفر84 (سه شنبه 10 خرداد 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 09 اسفند 97 [ 15:39]
    سطح
    57
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 196
    Overall activity: 28.0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    209

تشکرشده 280 در 139 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط نيلوفر84
    ممنون سبزه جون
    من از همه اين راهكارها استفاده ميكنم حتي پيش مشاورم كه رفتيم بهش گفت مرد بايد همه هزينه هاي همسرش را پرداخت كنه من تا الان سعي كردم مخارجمو ازش بگبرم با اينكه خيلي از اوقات با بيرغبتي اين كار را انجام ميده ويا مخالفت ميكنه اين باعث شده از خيلي از خواسته هام صرف نظر كنم وهزينه هامو به حداقل برسونم
    راستش من درامدمو تا حالا پس انداز كزدم براي خريد خونمون آوردم يعني درامدمو براي زندگيمون گذاشتم براي خودم تنها سرمايه گذاري نكردم
    ولي با اينحال گاهي اوقات كه چيزي ازش درخواست ميكنم ميگه همه پولهاتو داري ذخيره ميكني وهمش از پولهاي من خرج ميكني دلت نمياد پولاي خودتو خرج كني گاهي اوقات واقعا بازور به من پول ميده اين كارش باعث ميشه براي من كارش هيچ ارزشي نداشته باشه
    من مستقل عمل نميكنم دوست دارم اون خرجمو بده وقتي كه ميبينم به خانوادش پول ميده اين حسم بيشتر ميشه
    چه جوري رفتار كنم كه انتظار نداشته باشه با درامد خودم هزينه هامو بدم واين كارو وظيفه خودش بدون
    آيا من اشتباه ميكنم وبايد درامدمو خرج كنم ؟

يك نكته ديگه اينه كه شوهرم هميشه جند تااز همكاراشو مثال مينه كه خانم هستن وميگه مثلن خانم.... ميگه من براي هزينه هاي شخصيم اصلا روم نميشه از شوهرم پول بگيرم وخودم هزينه ميكنم به من ميگه برو از اين خانمها ياد بگير اين خانمها تحصيلات بالايي هم دارن .وقتي اين حرفها راميزنه من نميدونم چي بش بگم خواهشا منو راهنمايي كنيد
    درود
    نمیخواستم در این تایپیک شرکت کنم چون متاهل نیستم.ولی به عنوان یه مرد دوست ندارم همسرم اگر حقوق میگیره برای خودش پس انداز کنه و از من دائما پول بگیره.میدونین چرا؟من اصلا زورم نمیاد که به همسرم پول بدم!(همسر آیندم)حاضرم براش جون بدم!
    ولی روشی که شما در پیش گرفتین و رفتاری که همسرتون داره اشتباهه.
    من مثلا دوست دارم همسرم حقوق که میگیره بیاره توی خونه بگه این درامد منه.تو هم بذار رو هم تا برای این ماه خرج کنیم.وقتی که شما حقوقتونو آوردید تو خونه ایشونم مجبور میشن بیارن.حالا ممکنه این لابه لا ها مقداری پس انداز کنند که البته این برای یک مرد خوبه که آینده رو ببینه.اون پول رو برای کسی نمیخواد برای زندگی آینده شما میخواد.اما منظور من اینه که هر دو باید به هم اعتماد داشته باشید.این حس شک و اعتماد بین شما داره از بین میره و هیچ مردی دوست نداره همسرش حقوق بگیره و برای خودش بذاره و از مرد طلب کنه.شما باید نشون بدید که با همسرتون یکی هستید.شما متعلق به هم هستین و هر چیزی که توی خونه میاد متعلق به هر دوتونه.
    پس حالا نتیجه گیری و چکیده صحبت من اینه که:
    شما حقوقتونو تمام بیارید توی خونه و از همسرتون بخواید اونم بیاره(این دیگه بستگی به اخلاقشون داره)و شما برای زندگی خرجی و اگه اقساط دارید جدا کنید و خرج کنید.برای آرایشگاه و غیره هم کم کم از همسرتون پول بگیرید.
    مشکل اینه که شما حقوق میگیرید و من و تویی میکنید که این غرور مرد رو جریحه دار میکنه
    پرحرفی کردم ببخشید

13. کاربر روبرو از پست مفید footer تشکرکرده است .

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 24 مرداد 93 [ 22:12]
    سطح
    36
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 33
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteranTagger Second Class
    تشکرها
    386

تشکرشده 356 در 119 پست

Array

نیلوفر جون
    پست منو یه بار دیگه بخون
    گفتم چه جوری با همسرت صحبت کن؟
    جنس حرفهایی که میزنی باید خیلی زنونه باشه ببین اگه همسرت فکر کنه میخوای بازور ازش پول بگیری حس خوبی بهش القا نشده و با اکراه این کار رو میکنه
    دقت کن باید حس مردونگی رو در ایشون تقویت کنی یعنی چی؟
    یعنی باید با حرفات و رفتارت طوری وانمود کنی که شما رو هم پایه ی خودش قلمداد نکنه متوجه بشه شما زنی و یک زن نیازمند این هست که به شوهرش تکیه کنه شوهرش اونو زیر پر و بال حمایتش بگیره
    مثلا بگو عزیزم درسته من حقوق دارم اما این حقوق منم تو زندگی خودمون خرج میشه ( لزومی نداره سریع پس اندازتونو رو کنید و خرج کنید)اما چون من یه زنم از اینکه مورد حمایت همسرم باشم احساس خوبی دارم و این احساس در طبیعت همه ی زنها وجود داره.
    [color=#FF0000]شما باید در مواقع مختلف حتی زمانی که قصد گرفتن پول ازشون ندارید با جملات کوتاه و محبت امیز این حس قدرت و نیاز شما به اون رو بهشون القا کنید و منتظر پاسخ سریع نباشید یعنی یک روند زمان بر خواهد بود و مطمین باشید وقتی مدام این جملات رو براش تکرار کنید ذهنش اینو کم کم باور خواهد کرد فقط صبور باشید و ظریف عمل کنید

15. 2 کاربر از پست مفید سبزه تشکرکرده اند .

سبزه (جمعه 14 مرداد 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    38

تشکرشده 38 در 24 پست

Array

ممنون اقاي فوتر
    شوهر من براي خودش كار ميكنه .فيش حقوقي نداره يعني درامدش مثل من كه كارمندم وحقوق مشخصه نيست.من نميتونم درامدش را كنترل كنم خودش هم از اون مردايي كه دوست نداره زنش از همه مسايل مالي خبر داشته باشه بنابراين روش شما براي ما كاربردي نميشه چون حاضر نيست همه درامدش بياره به خاطر همين طرز فكرشه كه من اصرار دارم بايد هزينه هامو بطر كامل بده
    بااين حال من همه پولمو پسانداز كردم برايخريد خونه بهش دادم اگه پولهامو پس اندار نميكردم نميتونستيم خونه بخريم از اول ازدواج قرارمون اين بود كه درامد من پس انداز بشه ولي حالا سرخرج كردن منو عذاب ميده يادداوري كنم اصلا آدم خسيسي نيست

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)