به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

Threaded View

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 13 فروردین 90 [ 23:06]
    سطح
    28
    Level completed: 98%, Points required for next Level: 3
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    30

تشکرشده 30 در 17 پست

Array

میزان ابراز عشق و محبت در رابطه عاطفی قبل عقد ( خواهشا راهنمایی کن

سلام

یکی از دوستای من ( ما خیلی با هم صمیمی هستیم ) سوالاتی را از من پرسید که نتونستم جواب مطمئنی بدم و گفتم این موضوع را در این سایت خیلی خوب مطرح کنم .

دوست من و نامزدش قرار چند ماه دیگه عقد کنند و اون با پسری قرار عقد کنه ( طبق گفته های خودش ) :::::::: که خیلی با فهم و درک و 30 سال سن داره دوست من هم 24 سال سن داره اون پسر تحصیلکرده است و از خانواده ای با اصالت و هر دوی انها جزو افرادی بودن که قبل ازدواج هیچ رابطه خاصی با جنس مخالف نداشتن ..........

دوست من و اون پسر عاشق همدیگرند

1- دوست من به من گفت اون پسر خیلی بهش ابراز علاقه میکنه و میگفت اوایل که ابراز علاقه میکرد پاسخی نمیدادم بعدا شروع کردم به پاسخ و در حال حاضر گاهی خودم شروع کننده هستم و اول ابراز علاقه میکنم و حتی گاهی براش شعر هم میگم این اواخر حس کردم شاید این کار من اشتباه باشه ؟ و یا اینکه من نباید شرایطی را ایجاد کنم که ابراز احساساتم از اون بیشتر باشه ؟

البته دوستم میگفت من تا حدود زیادی مطمئنم نامزدم این موضوع را دوست داره اما نگران که در ضمیر ناخودآگاه نامزدش این موضوع تاثیر منفی بزاره؟

چرا همه میگن باید به پسرها کمتر از محبتی را که میکنند پاسخ بدی ؟ اگر در این موضوع پا به پای هم پیش برند اشکالی داره ؟

2- و سوال دومی که از من کرد این بود که ابراز محبتشون به همدیگر به حدی رسیده که مثلا گاهی به همدیگر میگن که دوست دارن هم را ببوسند یا بغل کنند .........دوستم گفت اوایل فقط اون میگفت من فقط سکوت میکردم اما الان یک مدتی هست که من هم میگم مثلا گاهی پشت تلفن بهش میگم دلم می خواهد بغلت کنم.

دوستم پرسید آیا من کار اشتباهی میکنم ؟

3- و سوال سوم دربیشتر مجلات و حتی سایت های روانشناسی این نکته را متذکر میشوند که دختر و پسر باید در مورد روابط جنسی و خواسته هاشون از هم قبل ازدواج صحبت کنن اما گاهی به خاطر خجالت نمی توانند اینکار را انجام دهند ..........دوستم گفت ما کاملا در باره ی این موضوع صحبت کردیم و حتی نامزد من به طور کامل به من گفته که چی دوست داره و دلش می خواهد در اینده من چجوری باشم و چه کارهایی انجام بدم ؟و من هم متقابلا این را به اون گفتم .

دوستم به من گفت آیا اشتباه کرده ؟ و اصلا نباید تا قبل ازدواج راجب این موضوع صحبت میکرده ؟
    در کل صحبت در مورد روابط جنسی ( فقط صحبت و گفتن انتظارات از همدیگر به طور کامل ) قبل عقد کار اشتباهی است ؟؟

2. کاربر روبرو از پست مفید shirin shahini تشکرکرده است .

shirin shahini (چهارشنبه 20 بهمن 89)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)