به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 21 اسفند 89 [ 13:54]
    سطح
    23
    Level completed: 8%, Points required for next Level: 92
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 3 پست

Array

به یک دختر کمک کنید

سلام
    خوبین دوستان ؟
    یه سوال :
    اگه یه دختری توی زندگیش در اثر یک اشتباه بزرگ و اعتماد بدون شناخت دچار یک حادثه بشه و اون اتفاق بد ... واسش بیفته و این موضوع رو از خانوادش پنهان کنه و بعد از چندین ماه خانوادش در اثر مزاحمتهایی که فرد متجاوز برای همون دختر ایجاد می کرده تا ازش باج بگیره موضوع رو متوجه بشن،و دختره نتونه تمام موضوع و مشکل پیش اومده رو به خانوادش بگه چطور میشه بهش کمک کرد؟
    چطور میشه به خانواده اون فهموند که گناه دخترشون فقط ترس از آبرو و اعتبار خانوادش بود و چون پسره یا همون متجاوز ، فیلم و عکسی از دختره داره که میتونه آبروش رو ببره ، نتونسته صداش رو دربیاره و الآن همه دختره رو به چشم بد بهش نگاه میکنن.
    کسی که از کل موضوع باخبره و از صحت وقایع مطلع هست، غربیه است و نمیتونه مستقیماً وارد قضیه بشه و با خانواده اون صحبت کنه. چه میشه کرد ؟
    ضمناً پسره ممکنه به کسی که این کمک رو کرده شک کنه و موضوع بدتر بشه.

2. کاربر روبرو از پست مفید razerah تشکرکرده است .

razerah (شنبه 09 بهمن 89)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array

RE: به یک دختر کمک کنید

فیلم و عکس حربه ای که ایشون شکایت نکنه.اگر بخواد منتشر کنه می کنه از کجا می دونه تا حالا منتشر نکرده.

بهش بگو بدون توجه به تهدیداتش شکایت کنه.

4. 4 کاربر از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (دوشنبه 11 بهمن 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 مهر 92 [ 09:18]
    سطح
    69
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    4,891

تشکرشده 4,928 در 1,071 پست

Array

عزیزم این مشکل بسیار بسیار مهم است و حتما می بایست خیلی جدی و منطقی پیگیری شود. و درصورت اهمال عواقب بسیار بدتری را خواهد داشت.
    بنظرم بهترین راه برای این دختر خانم این است که موضوع را با خانواده اش مطرح کند و بعد ضمن مشورت با یک وکیل اقدام قانونی کند.

در چنین شرایطی این دختر خانم بهتر است بهترین راه برای بازگو کردن حقیقت نزد خانواده اش را پیدا کند. چون برخورد خانواده های مختلف با این قضیه متفاوت است. و او باید با شناخت خانواده اش بهترین راه را انتخاب کند. ولی از اصل قضیه یعنی گفتن حقیقت به آنها و کمک گرفتن از آنها نباید غفلت کند.

یک اتفاق بدی افتاده است. باید مسئولیت آنرا بپذیرد و مانع از بدتر شدن آن شود.

6. 12 کاربر از پست مفید هستی تشکرکرده اند .

هستی (دوشنبه 11 بهمن 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 27 آذر 91 [ 18:02]
    سطح
    34
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 25
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,056

تشکرشده 2,054 در 617 پست

Array

ضمناً پسره ممکنه به کسی که این کمک رو کرده شک کنه و موضوع بدتر بشه.

کی و چه کمکی؟ این ماجرا دو تا پسر و یک دختر و یک خانواده دارد؟

1- من نمی دونم چطور می شه به خانواده ات بگی. خانواده ها در برخورد با این موضوع متفاوت عمل می کنند. توی بعضی خانواده ها حتی منتهی به قتل می شه. نباید بی گدار به آب زد. فکر می کنی عکس العمل خانواده ات چه شکلیه؟ اول حدود عکس العمل احتمالیشون را بگو.
    در ضمن خودت چند سالته و تحصیلات و شغلت در چه حده؟ این اتفاق برای یک دختر 16 ساله بیفته متفاوته با حالتی که برای یک دختر سی ساله.

2- به نظرم پای پسر دوم را به قضیه باز نکن یا اگه وارد ماجرا شده، قطعش کن. زشتی و آبروریزیش بیشتر می شه. در ضمن پسر دوم هم به احتمال زیاد ( ضمن عرض پوزش از آقایون سایت ) دیر یا زود راه اولی را خواهد رفت. مخصوصا که می دونه مانعی نیست و مخصوصا که می تونه هر روز این داستان را بکوبه تو سرتون. بعد برای حفظ آبرو و ... محبور می شی به این یکی هم باج بدی.

3- مزاحم ازشما باج می خواد یعنی چی؟ یعنی پول می خواد؟

8. 5 کاربر از پست مفید بهشت تشکرکرده اند .

بهشت (شنبه 09 بهمن 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 21 اسفند 89 [ 13:54]
    سطح
    23
    Level completed: 8%, Points required for next Level: 92
    دستاوردها:
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 3 پست

Array

سلام.
    دوستان عزیز ( blue sky -بهشت - فرهنگ 27 ):
    من یک پسر و همون کسی هستم که از ماجرای این دختره مطلع هستم.
    من چند ماه پیش با این دختر آشنا شدم. تقریبا 2 ماه بعد از اشنایی من علاقه شدیدی به دختره پیدا کردم. شب و روزم با فکر و اندیشه اون میگذشت.
    در مورد برنامه آیندم یا بهتر بگم زندگی مشترکمون باهاش صحبت کردم.
    من آدم خودساخته ای هستم. با اینکه وضع مالی خانوادم از ابتدا خوب بود، من همیشه حتی از دوران دبیرستان کار میکردم. استقلال داشتن رو دوست دارم.
    الآن یک شرکت با 11 نفر پرسنل دارم. درآمد خوبی دارم و وقت زیاد برای اینکه بازهم کارآفرینی کنم و در ضمن تجارب جدید کسب کنم.
    با توجه به روحیه ای دارم، معمولا با هر کسی نمیتونم هم مسیر بشم. من بسیار بسیار اکتیو و ماجراجو هستم. و بسیار ریسک طلب.
    این دختر در این مدت تقریبا پا به پای من اومد. بعد از 2 ماه در مورد خانوادش به من گفت. وضع مالی بسیار بالا. تنها دختر خانواده که یدونه هم برادر داره. دائما از اینکه کسی رو پای خودش وایسه صحبت میکرد و ازمن میخواست کمکش کنم تا اون هم وارد کارهای اجرایی بشه.
    خلاصه میکنم، من لحظه هام با اون میگذشت و روز بروز بهش علاقه مندتر میشدم.
    تقریبا بعد از 3 ماه و نیم ، یک روز که قرار بود برای نهار باهام بریم بیرون، اومد دفترم تا بریم.
    چند دقیقه بعدش پسری با ریخت و قیافه ای فش( و به اصطلاح امروزی) اومد توی شرکت و اصرار کرد تا بیاد به دفتر من. من قبول کردم و ایشون آمد.
    چندتا سوال پرسید و بلند شد که بره. یهو برگشت به دختره گفت که پاشو بریم.
    تصور میکنید من چه حالی پیدا کردم ؟؟؟

خلاصه موضوع روشن شد و معلوم شد که آقا دوست پسر قبلی دختره هستش.
    من سعی کردم آروم باشم و موضوع را کنکاش کنم. دختره نخواست به سوالات من جواب بده و از دفترم رفت.
    بعد پسره در مورد ارتباطش با دختره که به 2 سال پیش بر میگرده اشاره کرد. گفت که قبلا 2 بار برای خواستگاری از دختره به همراه خانوادش رفتن. راست میگفت. ولی پدر دختر بعد از بررسی سوابق پسره که چندتا پرونده دعوا و موارد غیر اخلاقی سکس و فلان داشت، بهش جواب رد داده بود.
    ولی متاسفانه قبل از تحقیقات پدر دختره و اعلام نتیجه، اون ارتباط سکس اون دوتا اتفاق افتاده بود. یعنی پسره به خاطر اینکه پدر مجبور بشه و دختر رو به اون بده اون کار رو کرد.
    ولی پدر حاضر نمیشه و هیچ کدوم پسره یا دختره موضوع را آشکار نمی کنن
    یه مدتی( حدودا 10 11 ماه ) این دو تا باهم دوست بودن تا اینکه پدره اعتراض میکنه که نباید ادامه بدن. پسره هم سرش گرم 200 300 تا دختر دیگه بوده که دختر چند ماهی تنها بود، تا اینکه با من آشنا شد و ... .

بعد از مشخص شدن رابطه اونا ، پسره حرفهای بسیار زشتی در مورد دختره به من زد و گفت که تو نباید با اون دوست باشی و برات خوب نیست. گفت که قصد داره دختره و مخصوصا پدرش رو بی آبرو کنه و از این حرفها.
    دختره در مورد دوست پسر قبلیش بهم گفته بود. ولی کم و اینکه اون به خواستگاریش اومده بود.

خلاصه من دنبال موارد بودم تا گفته های پسره رو اثبات کنه که واقعا اون دختره آدم کثیفی هست یا نه.
    بعد از چند هفته من متوجه رفتارهای پسره و دورغهاش شدم.
    درست بود که اونا باهم به بار رابطه داشتن و دختره دیگه بهش راه نداده بود و اون هم توی این مدت چند ماه آخر که دیده بود دختره داره از دستش میره، شروع به تهدید دختره میکنه که من از اون روز ارتباط سکسمون فیلم و عکس دارم و اگه با من نباشی اینارو توی دانشگاه و همه جا پخش میکنم.
    فیلم و عکس و صحت داره. پسره خیلی نامردتر و رندتر از این حرفهاست. میدونست که اون دختر رو بهش نمیدن.

خلاصه: من بعد از چند روز ناراحتی و احساس شکست به خاطر ضربه ای که دختره با ندانم کاریهاش و پسره با نامردی و دروغهاش به من زدن، با یه وکیل صحبت کردم و بعد به دختره گفتم که حتما باید خانوادش رو در جریان بذاره و از طریق قانون اقدام به شکایت کنه که یکی داره اون رو تهدید میکنه.
    پسره نمی تونست فیلم رو رو کنه چون پای خودش هم گیر بود. ولی دختره چون عقلش نمیرسید، پسره اذیتش میکرد.
    حالا اون دختر موضوع رو به خانودش گفته. پدر دختره با پسره صحبت کرده و پسره مدعیه که هنوزم دخترش رو میخواد.
    بعد از اون صحبت پدر دختره با اون پسره، چندتا تماس تلفنی با خانواده دختره شده و هربار یکی حرفهای بدی درمورد دخترشون به اونها زده.
    کاره پسره هستش. چون خودش به دختره گفته که من بی آبروت میکنم.

خلاصه الآن وضعیت اینطوری داره پیش میره. در ضمن دختره نظرش در مورد من عوض شده و اصلا نمیخواد در مورد ازدواج و آینده صحبتی کنم. من هم تا حددی درکش میکنم. بگذریم.
    دختره چکار دیگری میتونه بکنه. یا لازمه بکنه ؟؟؟

10. 3 کاربر از پست مفید razerah تشکرکرده اند .

razerah (دوشنبه 11 بهمن 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 11 اسفند 89 [ 16:17]
    سطح
    29
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 76
    دستاوردها:
    تشکرها
    246

تشکرشده 243 در 88 پست

Array

سلام

به نظرم تو خودت رو کلا از این ماجرا بکش بیرون . چون خانواده اون دختر و پدرش راه حل برای مشکلشون پیدا میکنن . به نظرم ادامه بدی شاید مشکلات غیر قابل جبرانی برات پیش بیاد . مثل بی آبروی و . . . !
    در این شرایط احساسات یکم بیشتر به آدم فشار میاره . مواظب باش احساساتی عمل نکنی .
    اگر هر اقدامی انجام بدی چون قانونا هیچ کس اون دختر نیستی مقصر شمرده میشی . موفق باشید .

12. 2 کاربر از پست مفید imans تشکرکرده اند .

imans (دوشنبه 11 بهمن 89)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array

اگر می خوای به دوستت کمک کنی راضیش کن شکایت کنه.هر جا هم کمک خواست راهنماییش کن.بیشتر از این خودتو

درگیر نکن چون ممکنه پات گیر کنه.

پ.ن:حدود 20 دقیقه داشتم فکر می کردم که چی بگم یه وقت فکر نکنید سرقت فکری کردم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 04 اسفند 90 [ 12:21]
    سطح
    36
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 60
    دستاوردها:
    تشکرها
    761

تشکرشده 743 در 207 پست

Array

سلام دوست عزيز. اتفاقا اون دختر الان به كمك شما احتياج داره، انصاف نيست حالا كه همه چيز رو ميدونيد بذاريد اون دختر بدبخت شه و باهاش ازدواج كنه. حتي اگر به خاطر اون دختر نباشه، به خاطر حذف يه مفسد از جامعه از كمك كردن دريغ نكنيد. و اما پيشنهاد من:
    حالا كه خانواده دختر در جريانند، لطفا وكيل بگيريد و سريعا اقدام به شكايت كنيد، چون ممكنه وضع از ايني كه هست خرابتر بشه. تنها بديش اينه كه براش يه عقد زوركي با اون پسر رواني ميخونن و طلاق زوركي هم ميگيرن! (تو ده دقيقه) البته پسر به خاطر فيلمش و تهديداتش اگر ازش مدرك داشته باشن، زندان كمترين مجازاتشه. پس بهتره ازشون (دختر و خانوادش) بخواين هرچه زودتر اقدام به شكايت كنن، چون از افراد پست و حيوان صفت اين كارا (پخش فيلم و آبروريزي) بعيد نيست.
    براتون آرزوي موفقيت ميكنم.

15. کاربر روبرو از پست مفید hamishetanha تشکرکرده است .

hamishetanha (دوشنبه 11 بهمن 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 مهر 92 [ 09:18]
    سطح
    69
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    4,891

تشکرشده 4,928 در 1,071 پست

Array

این دختر خانم سخت ترین قدم که مطلع کردن خانواده اش بوده رو انجام داده، بعد از این بهترین و عاقلانه ترین راه شکایت از این آقا به قانون است.
    حالا که وضعیت مالیشان خوب است، یک وکیل زبده هم بگیرند که در حین شکایت هاتی قانونی بعلت مطلع نبودن از حقوقشان احیانا اشتباه نکنند یا سرشان کلاه نرود.
    اگر چنانچه گفتید این آقا پرونده های غیر اخلاقی دیگری هم دارد، هم اثبات اتهامش راحتر است و هم دیگران هم از گزند او خلاص خواهند شد.
    چنین افرادی خطرناکند و نباید مستقیم با آنها درگیر شد.

17. 5 کاربر از پست مفید هستی تشکرکرده اند .

هستی (دوشنبه 11 بهمن 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 10 آبان 00 [ 00:10]
    سطح
    80
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 30
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience PointsSocial
    تشکرها
    2,510

تشکرشده 2,960 در 521 پست

حالت من
    Khonsard
    Array

سلام دوست عزیز،

این موضوع به شما ارتباطی‌ نداره، دخالت نکنین!

از آنجا که خانواده دختر خانوم در جریان هستن، خود ایشان باید فرزندشان را پشتیبانی کنند، و دخالت شما به خصوص با توجه به این امر که هیچ نسبتی با این دختر خانوم ندارین، به جز دردسر احتمالی‌ چیز دیگری برای شما نخواهد داشت!

شما تنها در صورتی‌ دخالت کنین و وارد این ماجرا بشوید که به صورت قانونی از شما درخواست به دخالت بشود،

به عبارت دیگر برای ادای شهادت یا کار مشابه، از طرف دادگاه فراخوانده شوید!

طرح شکایت، گرفتن وکیل و ...، به عهده خود این دختر خانوم و خانواده‌شان می‌باشد، در صورتی‌ که صلاح بدانند!

با توجه به مسائلی‌ که در این بین وجود دارند و شما ممکن است از همه آنها با خبر نباشید و البته حساسیتی که در جامعه ما روی این مسائل وجود دارد ،

دخالت بی‌ جای شما ممکن است منجر به اتهام به گناهی برای شما شود که در آن هیچ نقشی‌ نداشته اید!

بنابرین، به هیچ عنوان دخالت نکنین،

موفق باشین،

کامران

19. 4 کاربر از پست مفید kamran2007 تشکرکرده اند .

kamran2007 (دوشنبه 11 بهمن 89)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)