سلام
می دونم که دلت میخواد فضای شخصی دو نفره داشته باشید ولی شرایط موجود کمی اون رو سخت کرده.
حالا سوالی داشتم... آیا مادر شوهرت زن خوبیه؟ خواهر شوهرت چطور؟ اگه قبل از شوهرت با خواهرش آشنا می شدی می تونستی جدای از این مسائل باهاشون ارتباط داشته باشی؟
من فکر می کنم فرهنگ ما ناخودآگاه حس بد و نوعی وسواس روی رفتار خانواده همسر در آدم ایجاد میکنه. چون خودم هم این حس رو تجربه کردم!
اما همان طور که مثلا ما می تونیم با دوست مادر یا فامیل های دور کنار بیایم میشه با این خانواده هم کنار اومد و فقط باید سعی کرد که دوستشون داشت و ریشه روانی اشتباهاتشون رو کشف کرد. اونوقت راحت تر مبشه کنار اومد.
دور از جون کمی خودت رو جای همسرت بزار که اگر خدای نکرده پدرت نبود و مادرت تنها بود چه نگرانی هایی داشتی؟

اما به نظر من این طور نگاه نکن که همسرت وسط قرار داره و تو یه طرف و خونواده اش یه طرف دیگه. بلکه الان تو و همسرت با هم می تونید حمایتشون کنید. وقتی همسرت به اونها میرسه به معنی این نیست که تو رو رها کرده چون تو اصل زندگیشی، بلکه به این معناست که نگران اونهاس و مطمئن باش اون ناراحتی تو رو هم تا حالا حس کرده ولی چاره ای نداره. اما اگه تو این مسیر تو رو کنار خودش ببینه اون هم آرامش بیشتری پیدا میکنه و شاید اونوقت بهتر بتونه تعادل رو برقرار کنه. ولی این رو بپذیر که اگه همه مثلا سالی دو بار با همسرشون سفر میرن تو یک بار با همسرت میری یک بار با خانواده اش ولی سعی کن از همون با هم بودن هم لذت ببری.(و چرا منو بخصوص در مسائل مالی و تصمیم در مورد اوقات فراغت و بیکاریمونو دخالت نمی دهند ؟؟؟....قرار نیست کسی تو رو دخالت بده چون تو خانوم اون خونه ای و چرا باید منتظر اجازه دیگران باشی؟ این تویی که باید برنامه ریز حتی حمایت از مادر شوهرت باشی )

وقتی خودت هم وارد عمل بشی می تونی کنترل بیشتری هم داشته باشی. مثلا وقتی شرایطت جوره برنامه رو بچین که با خونواده اش باشین تا زمانی هم که خلوت می خوای بتونی داشته باشیش.
وقتی تو حامیانه برخورد کنی مطمئن باش ناخودآگاه اونا تو موضعی میرن که از حمایتت استفاده کنن و تو مدیر میشی و اونا تابع. اما مطمئن باش هرگز نمی تونی حذفشون کنی.

و آخرین چیز هیچ کس از آینده خودش خبر نداره شاید روزی تو هم نیازمند توجه بچه ات بشی و خداوند امروز رو برای ذخیره آینده ات سر راهت قرار داده. (میدونم حرف تلخی بود معذرت میخوام اما گاهی فراتر اندیشیدن کار امروزت رو آسانتر میکنه)

موفق باشی.