به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 3 از 14 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 139
    عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 10 تیر 90 [ 00:55]
    سطح
    42
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 189
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    89

تشکرشده 89 در 52 پست

Array

RE: پیشنهاد بهبود فضای تالار

سلام
    من هم با نظر دوستان موافقم ! گذشته از عرایض دوستان ، بعضی از جملات که در پست های مختلف از بعضی دوستان مطرح میشه تکراری هست مثلا تشکر از کاربران که میشه از دکمه تشکر استفاده کرد نه یه پست زائد ایجاد کرد فقط برای تشکر !

2. کاربر روبرو از پست مفید hsh تشکرکرده است .

hsh (جمعه 16 فروردین 87)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    سه شنبه 18 اردیبهشت 03 [ 12:42]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,593

تشکرشده 37,095 در 7,008 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

سلام nadiya166 و گردآفرید که مسئله بهبود فضای تالار و کنترل آن و جهت دادن به تفریحات سرگرمی را در تالار پیش کشیدند. همچنین از سایر دوستان به خاطر ابراز نظر و پیگیری این بحث قدردانی می کنم.
    سکوت من به خاطر اینست که عکس العمل و انتظارات دوستان را بدون هیچ سوگیری مطالعه کنم. نمی خواستم با واکنش خود، نظرات دیگران را تحت الشعاع قرار داده باشم.

اما بی نهایت از اینکه نسبت به کلبه خودتان مسئولانه و دلسوزانه نظر می دهید خوشحالم، چندی قبل mashogh haminjast نیز از زاویه ای دیگر و البته به طور ضمنی، مسئولانه به مسائلی اشاره کردند.
    نظرات دوستان چه آنها که به طور علنی در تاپیک های اینچنینی عنوان می کنند چه آنها که به رعایت مصالحی به طور خصوصی ارسال می کنند، قویا در اداره تالار به ما کمک می کند.

و بتدریج در شکل دهی تالار نقش ایفاء می کند.

البته در کنار اینها بعضی مسائل هم هست که مناسب می دانم اینجا اشاره کنم، تا در این مورد هم از نظرات شما بهره بگیرم.

تالار همدردی شبیه یک خانواده بزرگ و یک گروه بزرگ است.
    سعی زیادی داریم که این تالار نه فقط از نظر محتویات درون پست ها، بلکه از نظر ترکیب، فضا، تعاملات اعضاء، و تفاوتهای اساسی شخصیتی اعضاء که درون آن است به تعادل برسد و برایند آن یک خانواده موفق و آرامش بخش را ترسیم کند.
    نمی دانم در این تالار چقدر به نوع ارتباط، شخصیت ، گفته ها و روشهای برخورد دوستان با یکدیگر و با مطالب ، دقت می کنید.
    اعضایی که در این تالار هستند، از همه نوع شخصیت و همه نوع فکر و احساسی و .... هستند.
    بلکه بعضی وقتها شاید از نظر میانگین از سایر خانواده ها با تنشهای بیشتری همراه باشد. چون خیلی از افراد که این تالار را جستجو کرده اند ، در پی مشکلات خود اینجا را یافته اند. پس در کنار دوستان عزیزی که پابه پای مدیریت تالار فعالیت می کنند، بسیاری از اعضاء به خاطر مشکلات و... به این تالار مراجعه کرده اند.
    نتیجه اینکه این خانواده بزرگ با افرادی متفاوتی از نظر شخصیتی و مشکلات و ... انگیزه ها همراه است.
    ما در این تالار با افراد متفاوتی سرو کار داریم:
    کسانی که به شدت افسرده هستند، و حتی حال خندیدن به یک لطیفه را ندارند!
    دوستانی که مایوس به زندگی هستند، چنانکه افکار آسیب رسان به خودشان و زندگیشون در سر دارند!
    اعضایی که به شدت خشمگین و عصبانی از دیگرانی که آنها را استثمار کرده اند!
    عزیزانی که قویا تک بعدی هستند و همواره سرکوبی احساس یا منطق خود را در دستور کار خود داشته اند.
    رفقایی که شوخ هستند، دوستانی که بی تفاوت هستند، کسانی که بی انگیزه هستند، کسانی که بدبین هستند، کسانی که بی اعتماد هستند، کسانی که بی انرژی هستند، کسانی که چیزی برای دوست داشتن و لبخند در دنیا نمی بینند.
    و جالب است بعضی افراد که در این تالار هستند از نظر IQ زیر حد مرزی هستند ( که در جامعه این افراد عقب مانده یا طرد شده محسوب می شوند).
    و صدها نوع شخصیت متفاوت که خودتان بهتر از من در این تالار مشاهده می کنید...
    لذا ما فرض گذاشته ایم که در تالار همدردی به صورت مجازی خانواده بزرگی داریم که همه این اعضاء را در خود دارد.
    هدف ساده ای که در این تالار به صورت تابلو در آمده است این است که:
    ما با راهنمایی و مشاوره و توصیه هایی سعی در حل مشکل عزیزان می کنیم.
    اما این ساده ترین و سهل ترین بخش قضیه است...
    مهمترین بخش زیربنایی این تالار اینست که چگونه این خانواده بتوانند با شخصیتهای مختلف درون آن تعامل و همراهی ایجاد کنند.
    در واقع ماکت خانواده را ترسیم کرده ایم...
    اینجا به ما کمک می شود که طرز تفکر یک فرد افسرده، عصبانی، بدبین ، خوش فکر، از خود راضی ، خود شکوفا، خوشبخت، بدبخت، کوچک ، بزرگ، امیدوار ، ناامید ، با دین، بی دین و... همه و همه را بشناسیم ، و با آنها به نوعی تعامل حاصل کنیم که سازنده باشد، تا فردی از این خانواده فرار نکند، طرد نشود، طلاق نگیرد، ناآرام نشود، و در کنارش در این بستر خانواده همدردی بتواند تجربه ای از یک زندگی و یک خانواده را عملا تمرین کند.
    اگر کسی در این خانواده بزرگ تحمل شنیدن صدای مخالف را پیدا کرد، پس در خانواده اصلی که دارد بهتر می تواند به آن جامه عمل بپوشاند.
    اگر کسی در این تالار، توانست با یک فرد افسرده هم احساسی کند، او را بفهمد، و به او کمک کند، پس در خانواده اصلی خود هم در صورت وجود چنین فردی بهتر با او تعامل خواهد یافت.
    اگر کسی با یک فرد عصبانی در این تالار روبرو شود ، و بتواند در تعامل با او به لحاظ هم حسی و کنترل خشم او کنار بیاید، در خانواده خود نیز می تواند چنین کاری کند.
    حتی علیرغم فشاری که به محتوای تالار به عنوان یک خانواده می آید، و شاید پرستیژ یک تالار پر محتوای مشاوره ای را به هم بزند، من به عنوان یک عضو این خانواده راضی نشدم ، حتی مانع اعضایی شوم که از نظر ضریب هوشی به طور معنا داری با دیگران متفاوت بود.
    و شاید بر عکس، ضرورت توجه و اهمیت به همه افراد به عنوان مجموعه انسانی و اعضاء این خانواده موجب شد تا به چنین افرادی که کمتر مورد توجه جامعه قرار می گیرد، تمرکز بیشتری داشته باشیم. البته به مرور سعی می شود که کنترل و جهت دهی مناسبی نیز روی آنها انجام گیرد.

و اما در مورد مبحث سرگرمی با توجه به اهداف اساسی و ناپیدای سایت، که مبتنی بر تعامل سازنده این اعضاء و همگرایی و همه جانبه گرایی دوستان است. باید بحث گردد.

همانطور که گفتم نظرات تیز بین دوستان را می پسندم و همواره سعی در لحاظ کردن آنها در برنامه ریزی ، در جهت دهی سازنده تالار هستم.
    اما همانند یک خانواده که وقتی در آن مشکلی پدیدار می شود، همه احساس نگرانی می کنند و سعی می کنندبا آن مقابله کنند ، ما هم چنین کاری را خواهیم کرد، البته بر اساس روش صحیح.

پس :
    1 - مضطرب نشده و خونسردی خود را حفظ می کنیم.

2 - از روشهای خشونت آمیز و آقا بالا سرانه استفاده نکرده و مستقیما به خاطر قدرتی که در این خانواده داریم، مداخله نمی کنیم.( اگر چه بعضی مواقع اجتناب ناپذیر است و ممکن است به سانسور و حذف بینجامد، اما در اکثر موارد نیاز است که از طریق برنامه و فکر با موضوع برخورد شود)

3 - به تجریه و تحلیل مشکل می پردازیم.

4 - احساسات و منطق همراه نظرات خود را تفکیک می کنیم، نظرات مثبت و منفی و دلایل آن را واکاوی می کنی.

5 - در تغییر وضعیت تعجیل نمی کنیم.

6 - غالبا تغییر شکننده و انرژی بر و زمان بر است، لذا نیاز است که صبورانه و با سعه صدر پیش برویم. و از بالا و پائین شدن ها ، افتادنها و برخاستنها مایوس نمی گردیم.
    رهرو آن نیست گهی تند و گهی خسته رود
    رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود
    7 - به همه اعضاء خانواده توجه می کنیم. ممکن است آن چیزی که برای ما سرگرمی باشد، برای عضوی از خانواده همدردی به معنای نفس و زندگی باشد.
    توجه دارید که همه اعضاء در یک سطح نیستند، و یک نیاز ندارند.
    اگرچه به قول بعضی دوستان عزیز، در سایت های دیگر سرگرمی از همه نوع وجود دارد، اما فراموش نکنیم، که در یک خانواده نباید نیازهای افراد را به نحوی نادیده بگیریم که آنها برای ارضاء آنها همیشه متوسل به بیرون بشوند.
    در این صورت خانواده یک جنبه ای ، خشک و فقط قادر است بعضی اعضاء خانواده را در خود حفظ کند، و اتفاقا کسانی را حفظ می کند که آنها نیاز زیادی به چنین خانواده ای ندارند و می توانند در هر کجا فعالانه حضور پیدا کنند.
    پس خانواده باید تمام جوانب را در نظر بگیرد و به همه افراد و تمایلاتشان توجه کند.

8 - ( مهم)، در تالار همدردی هم مانند خانواده اصلی اعضاء ، سعی می کنیم یک مشکل را از طریق صحیح حل کنیم. لذا باید بدانیم برخورد ضربتی و مستقیم کارگشاء نیست.

لذا اگر ما یک نوع سرگرمی را مفید نمی دانیم، اگر ما یک انجمن را کارگشاء نمی بینیم، باید یک میزان بی تفاوتی به آن اتخاذ کنیم و در کنارش فعالیتهای سازنده و مثبت از نظر خودمان را در تالارهای همجوار و سایر حوزه ها افزایش دهیم. تا موجبات جذب را فراهم نمائم.
    این از ضعف من است که به خاطر کمی کار در حوزه های دیگر و کم جذابیت بودن تالار های دیگر، افراد بیشتر به بعضی تاپیک های سرگرمی مراجعه می کنند. این از ضعف من است که موضوعات قشنگ و جذاب طراحی نمی کنم و هدایت نمی کنم...
    لذا به جای برخورد قهر آمیز نیاز است که همه دوستان به کمک بیایند، و سعی کنند با ایجاد موضوعات آموزنده بسان بسیاری از موضوعات سرگرمی با عنوان معما، اشعار، لطیفه و ... که اتفاقا شاهد بودم بعضی از آنها توسط گردآفرید، erfan25 ، mashogh Haminjast ایجاد شد، و بعضی از آنها هنوز که هنوز است در صدر موضوعات جذاب است . و بسیار هم آموزنده است.
    پس وقتی فعالیت ما در حوزه ای کاهش می یابد، باید منتظر باشیم که منفعلانه آن حوزه رشد کند و به سوی خودش برود.
    در خانواده ها هم شاهد چنین فرایندهایی هستیم. غالبا مشکلات نوجوانان با خانواده اشان همین عدم درک جذابیت ها، هیجانات ، می باشد. خلاء ای که در غالب خانواده ها وجود دارد و یا احساسات سرکوب می شود، یا به حال خود رها می شود.

پس بهترین برخورد: غیر مستقیم، و ایجاد موضوعات موازی و جذاب، بی تفاوتی به موضوعات غیر مفید.
    من خودم قبلا، و بطور مستقیم در چندین موضوع این چنینی دخالت کرده و سعی کردم آنها را هدایت کنم.
    اما فراموش نکنید، همه ما باید فعالیت کنیم.
    مسئله ای هم که به قول عرفان پیش آمد، اینست که خلاء پیشکسوتان در ایام تعطیل بود، که منجر شد اعضاء خانه نشین تالار ، سرگرمی و گشت خود را تماما در تالار همدردی بگذرانند. و خودتون می دانید همه انجمن ها: انجمن مشاوره ازدواج، مشاوره خانواده ، مشاوره کودک، مشاوره تحصیلی، مشکلات فردی و .... همه و همه پر از غم و رنج و درد بود.
    حالا شما حق بدهید که در این مدت افراد بیشتر همه، در باغچه انجمن سرگرمی دور هم بنشیند، و خستگی خود را در کنند.

در ضمن خودتان مستحضرید که بیش از 50 انجمن و زیر شاخه وجود دارد که از این میان فقط یک زیر شاخه به سرگرمی و تفریح اختصاص یافته است. پس می توانیم به خوبی آن را به کمک دوستان هدایت کنیم.

پس از همه دوستان به خصوص از یاران همدرد، فعال ، همراه، همدل، دلسوز ، مدیران و کارشناسان و ... تقاضا دارم به این هدف اساسی تالار که تمرین یک خانواده موفق هست بسیار نظر داشته باشند. و فریب ظاهر پست ها و مطالب ارائه شده را نخورند. اصل تمرین مهارتها و آموخته های ما در این تالار است.

4. 12 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (جمعه 16 فروردین 87)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 02 شهریور 01 [ 10:24]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    2,961

تشکرشده 3,584 در 906 پست

Array

سلام به همه دوستان خوبم
    آقای مدیر ،رئیس خانواده همدردی و همه ی اعضا ومدیران

از همتون به خاطر به وجود آوردن این خانواده و حفظ آن و تلاشتون برای رشد و بالندگیش
    .
    .
    .
    .

سپاسگزارم

6. کاربر روبرو از پست مفید setareh تشکرکرده است .

setareh (پنجشنبه 10 آذر 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 30 آبان 88 [ 11:45]
    سطح
    81
    Level completed: 71%, Points required for next Level: 146
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    898

تشکرشده 926 در 486 پست

Array

نمی دانم!!شاید همه ما منتقدان به بخش سرگرمی اندکی شتابزده و خشمگین شده ایم!!پس من سفارش برخی مجریان برخی برنامه های برخی شبکه های تلوزیونی را به خودمان گوشزد می کنم:
    اگر این برنامه را دوست ندارید،کنترل تلوزیون را برداشته و کانال دیگری را بگیرید؛
    خوب دوستان هر کدام از ماها که خوشش نمی آید،می تواند به سراغ گفتارها یا اصلاً بخش سرگرمی تالار نرود،اینکه دعوا ندارد و نیز نباید به برخی دوستان *خوش ذوق* زور کنیم که به سرگمیهای دیداری و شنیداری نپردازند.همین و صلوات بفرستید بر محمد و خاندان او.

8. 7 کاربر از پست مفید گرد آفرید تشکرکرده اند .

گرد آفرید (شنبه 17 فروردین 87)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 28 خرداد 88 [ 14:34]
    سطح
    62
    Level completed: 61%, Points required for next Level: 118
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    683

تشکرشده 715 در 251 پست

Array

سلام .من خیلی دیر به این موضوع رسیدم ولی حالا که اومدم می خواستم بگم حق با آقای مدیر هستش . اشکال از کم کاری تالارهای خانواده و ازدواج و ... هست. من به شخصه در اون تالارها بیشتر شرکت می کردم اما به دلایل مسایل شخصی نتونستم جدیداً فعالیت مفیدی داشته باشم. از این بابت از همه عذرخواهی می کنم و کم کاری خود رو به گردن می گیرم. امیدوارم در سال جدید بتونم مطالب ارزشمندتری در این تالارها قرار بدم. با تشکر از همه.......

10. 4 کاربر از پست مفید آتنا تشکرکرده اند .

آتنا (شنبه 17 فروردین 87)

Banned
    آخرین بازدید
    یکشنبه 31 مرداد 89 [ 09:41]
    سطح
    56
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 197
    دستاوردها:
    تشکرها
    263

تشکرشده 275 در 140 پست

Array

ميدونم خيلي پر روام، دوباره نيومده غرغرو شروع كردم ولي توي سايت دوباره داره همون جريان پستهاي بي هدف بمنظور بالا بردن تعداد ارسالها ديده ميشه (مخصوصا در سئوالات ارتباط دختر و پسر)

با تشكر

12. 3 کاربر از پست مفید fnh63 تشکرکرده اند .

fnh63 (پنجشنبه 29 فروردین 87)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,593

حالت من
    Sepasgozar
    Array

سلام fnh63
    اتفاقا تذکر و یادآوریت کاملا به جا بود و ترتیب اثر دادم.
    هدف ما در این تالار بالا رفتن تعداد پست و ... ، نیست، کیفیت بسیار مهم است.
    لذا پستهایی که در حد چت روم ها و صحبتهای خارج از محتوای موضوعات باشه، حذف خواهد شد.
    خواهشمند است دوستان جهت قدردانی و تشکر، فقط روی گزینه تشکر در پائین پست مذکور کلیک کنند.
    لذا پست های کوتاهی وتکراری جهت تشکر باز نکنند، مگر آنکه توضیحاتی را لازم می بییند.

14. 6 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (پنجشنبه 10 آذر 90)

Banned
    آخرین بازدید
    سطح
    56
    دستاوردها:
    تشکرها
    263

تشکرشده 275 در 140 پست

Array

سلام جناب مدير
    بازم ننه غرغرو اومد!!!
    مشكل پستهاي بي هدف بمنظور بالا بردن تعداد ارسالها در "سئوالات ارتباط دختر و پسر" حل شد ولي بازم توسط هموني كه خودتون ميدونيد كيه كم و بيش در ساير جاها داره ديده ميشه. اگر ميشه لطف كنيد از طريق پيغام خصوصي به ايشون گوشزد كنيد. هر چي باشه شما نقوذتون بيشتره.
    ميگم چطوره من كه اينقدر به حفظ محيط زيست سايت گير ميدم، بشم مبصر؟! يه خط كشم بدين دستم بزنم تو سر اين و اون!

Banned
    آخرین بازدید
    سطح
    56
    دستاوردها:
    تشکرها
    263

تشکرشده 275 در 140 پست

Array

ممنون از جواب کاملتون!!!

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,593

حالت من
    Sepasgozar
    Array

با سلام
    لطفا از طریق پیام خصوصی پست های بی محتوا، تکراری و ... را به بنده اعلام فرمائید. حتما در حذف آنها اقدام می شود و همچنین به کاربر تذکر داده خواهد شد.

18. 4 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (چهارشنبه 04 اردیبهشت 87)

صفحه 3 از 14 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)