به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20
    عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 مرداد 92 [ 13:58]
    سطح
    28
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 81
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranSocialTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    7,577

تشکرشده 8,600 در 1,498 پست

Array

RE: حال بد از مشاهده خيانت ها

نقل قول نوشته اصلی توسط gh.sana
    به شخصه اگه خدايي نكرده روزي چنين زن يا دختري سر راهم سبز بشن بدون هيچ عذاب وجداني از روي كره زمين محوش ميكنم طوري كه انگار اصلا وجود نداشته!!!!!
    غزاله جان یعنی شما اونقدر شوهرتو خدایی نکرده زبونم لال فاقد اختیار و قوه تعقل و شعور و درک و... میدونی! یعنی اونقدر این آقا شیرین عقل میزنه که شما برای خطاهاش مقصر نمیدونیش و خانمهای مربوطه را صرفا مقصر میدانی؟
    حالا من اگر باشم و علیرغم زن کامل بودن برای همسرم ( نه توهم کامل بودن بلکه در واقعیت) و داشتن زندگی عشقولانه ببینم همسرم به خاطر تنوع طلبی همچین کاری رو کرده بدون معطلی جدا میشم. خون و خون ریزی هم راه نمیندازم پای هیچکس دیگری را هم وسط نمیکشم!

من خانمی را میشناختم که از همسرش خواسته بود که کاری به کارش نداشته باشد و نیاز جنسی خود را از هر طریقی که میخواهد در بیرون رفع کند آقا هم خیلی سر این قضیه با خانمش بحث داشت و حتی کسانی را هم واسطه کرد که خانمش قدری به فکر این آقا و زندگیش باشد اما خانوم در نهایت به همسرش چراغ سبز نشان داد که میتواند بیرون از خانه کارش را راه بیاندازد و در اصل فقط پولش را به منزل بیاورد حالا میخواهد برود بمیرد هم برود! و به بهانه فرزندان و برای حفظ آبرو یا نمیدانم چه چیز احمقانه دیگری آقا به زندگی سگی بااین خانوم ادامه میدهد و بیرون هم به دفعات زن صیغه میکند و از آنجا که زن صیغه ای ها هم چیزهای جالبی از آب درنیامده بودند رهایشان میکند تا در نهایت عاشق خانمی میشود و او را به عنوان همسر دوم عقد دائم میکند. حالا اگر بدانید همسر اول وقتی فهمید چه سر و صدایی راه انداخت و چه آبرویی از همسرش برد و پشت سر اینها چه طبل رسوایی برایشان راه انداخت که بیا و ببین. الان هم خیلی دلش میخواهد هر کجا که می نشیند ادای زن مظلوم ها را در بیاورد و شوهرش را هم بدتر از قبل ذله کرده تا اونجا که بارها شوهر این خانوم بهش گفته شما که اینقدر از من بیزاری و به هیچ صراطی مستقیم نیستیو این زندگی را عذاب میدونی بریم جدا شیم ولی این خانوم تازه بچه ها را میندازه جلو که ببینید باباتون به خاطر خانوم عزیزه اش میخواد همه ما رو بندازه از زندگیمون بیرون!
    نمیدونم! فقط خوبه که براحتی قالب بندی نکنیم و قضاوتهای اینچنینی در مورد افراد نکنیم.

2. 6 کاربر از پست مفید بی دل تشکرکرده اند .

بی دل (چهارشنبه 20 مرداد 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 مهر 92 [ 09:18]
    سطح
    69
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    4,891

تشکرشده 4,928 در 1,071 پست

Array

اما بد نیست قضیه رو از یه زاویه دیگه هم بررسی کنیم و اون قانونی و شرعی بودن این مساله برای آقایون است.

باید قبول کنیم که انسانها چندین دسته هستند و هر کدام با توجیهات مختلف به سراغ این معضل میروند:

1- مردان به ظاهر معتقد و مذهبی که وقتی چند تا حدیث می بینند و از ثواب و امثالهم قضیه مطلع می شوند، با وجدانی آسوده به ارضای نفس و خرد کردن غرور و اعتماد همسر و بنیان خانواده تن می دهند. برای این دسته اگر توجیه شرعی از بین برود، توان کنترل نفس را دارند.

2- افردانی که دوست ندارند کار غیر قانونی انجام دهند و از اینکه سر و کارشان با قانون بیفتد، ناراحت هستند. این دسته افراد مادامی که بدانند ارتباط با زن دیگر با وجود داشتن همسر، غیر قانونی است، سراغ آن نمیروند.

3- دسته ای که مریض هستند و مانند دزدان با علم به خلاف بودن کارشان، بدنبال آن می روند که خوشبختانه تعدادشان زیاد نیست.

دسته سوم که تکلیفشان روشن است، ولی دسته اول و دوم افرادی هستند که به دلایل ذکر شده، سراغ تخلیه خود خارج از محیط منزل نمی روند. حال چه بسا هنگام بروز مساله در خانه، خود این آقایان هم تلاش بیشتری برای پیدا کردن مشکل، ریشه یابی و حل آن بکنند. بجای اینکه مشکل را حل نشده رها کنند و بروند سراغ زن دیگر و همسر بدبخت هم با وجود ظلم به او، باید هر ترفندی پیاده کند تا همسرش برگردد.
    و با وجود احساس نفرت، تحقیر و ... محکوم به حفظ شوهرش باشد.

نمی دانم کاش خانمها احساسشان را نسبت به این مساله عنوان کنند و کاش گذر مسئولین هم به اینجا بیفتد و اقدامی در جهت ترمیم و نوسازی برخی قوانین کهنه و بدوی کنند.
    یک زن سرخورده هرگز یک مادر خوب برای فرزندانش نخواهد بود.

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 اسفند 96 [ 15:33]
    سطح
    93
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 666
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    4,250

تشکرشده 4,202 در 1,430 پست

Array

من فقط بخش مجازات اون خانم رو گفتن بي دل جونم مجازات همسرم رو كه نگفتم...اين بخش از مجازات به جهت تغييرات احساسي و فكري بنده در طول سالها متغير خواهد بود و همون موقع كه ايشالله صد سال ديگه هم نميرسه خودم اخذ تصميم مينمايم

اسمان ابي عزيز(اسمتو ترجمه كردن كه فارسي را پاسيده دارم)

من اصلا بحث زن صيغه اي رو نميكنم بابا صد رحمت به اونها...اون يه بحث ديگه است اما موضوعي كه جديدا زياد ميشنوم و خدارو شكر هم مثل ساير موارد داره به شدت رواج پيدا ميكنه...دوستي با مردان متاهل هست..كاري كه حقيقتا نميتونم اسمي براش بذارم ...

يه روز دانشجوي دختري كه شيفته استاد متاهلش ميشه ...استاد بيچاره براش توضيح ميده كه من زن دارم بچه دارم تو هم سن دختر مني بيخيال شو...اما نتيجه اينكه خانم دانشجو با بكار گرفتن تمام شيوه هاي مديريت زنانه(گاهي شيطاني)مخ طرف رو تيليت ميكنه و حالا به جاي خانم بزرگ كه حالا طلاق گرفته و رفته داره با شوشوي هم سن باباش زندگي ميكنه!!!

من اگه قاضي باشم ولله حكم اعدام براي اين دخترهاي خونه خراب كن صادر ميكنم...قسم ميخورم ...

5. کاربر روبرو از پست مفید parnian1 تشکرکرده است .

parnian1 (چهارشنبه 20 مرداد 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 مهر 92 [ 09:18]
    سطح
    69
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    4,891

تشکرشده 4,928 در 1,071 پست

Array

ببین غزاله جان در واقع من هم بابت همین چنین دسته بندی کردم.
    صیغه در واقع همان شرعی کردن رفاقت است. حالا طرف مذهبی است، با چندتا جمله همان کاری را می کند که یک فرد غیر مذهبی با طرح ریزی رفاقت آنرا انجام می دهد.
    من منظورم این بود که با دسته بندی افراد به گروهای مختلف باید ترفندی ریشه ای پیاده کرد تا در حد ممکن این معضل را ریشه کن کرد.
    در حال حاضر دوستی یک خانم با یک آقای متاهل خلاف قانون و شرع نیست، هرچند فعلا خلاف عرف است.
    کافیست کسی آنها را ببیند و بگویند که ما صیغه کرده ایم. هیچ قانون و شرعی نمی تواند ایرادی از آنها بگیرد.

بی دل جان مورد شما بسیار استثناست و شاید هم توجیهاتی باشد که شوهر و همسر دوم این خانم بیچاره برای کار خودشان ساخته اند.

7. کاربر روبرو از پست مفید هستی تشکرکرده است .

هستی (چهارشنبه 20 مرداد 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 مرداد 92 [ 13:58]
    سطح
    28
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 81
    دستاوردها:
    VeteranSocialTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    7,577

تشکرشده 8,600 در 1,498 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط blue sky
    بی دل جان مورد شما بسیار استثناست و شاید هم توجیهاتی باشد که شوهر و همسر دوم این خانم بیچاره برای کار خودشان ساخته اند.
    نه عزیزم! وقتی زنی توان همسرداری به هرشکلی را ندارد، از طرفی طلاق میشود یک تابو! نتیجه اش میشود این که بنده عرض کردم. اصطلاح زن سلیطه تا حالا به گوشت نخورده؟ از قدیم گفته اند از 3 چیز پرهیز کن: 1. زن سلیطه 2. دیوار شکسته 3. سگ درنده
    حالا بنده چهارمی را اینطوری اضافه میکنم: 4. مرد بی عرضه!

خواهشادوستان اگر قصدشان ارزیابی مسئله خیانت است، با استدلالات درست و علمی یا تجربی به قضیه بپردازند.
    اما اگر این تاپیک برای تخلیه هیجانات و احساسات علیه مسئله خیانت است خوب اونوقت هر چه دل تنگتان میخواهد بریزید بیرون.

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    93
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,250

Array

براي روشن شدن جهت تاپيك و نظرات دوستان...

اين تاپيك رو براي اين شروع كردم(يعني جناب مدير با پست من شروع كردن) كه به يه نتيجه اي برسيم كه اين مطالب ميتونه محور مباحث باشه...

اولا من به عنوان يه خانم متاهل كه زندگيمو دوست دارم بايد چي كار كنم يا چي كار نكنم كه همسرم جذب يه خانم ديگه نشه؟(فاز پيشگيري)

دوما بعد از مشخص شدن اينكه همسرمون با كسي ارتباط دوستي(صيغه و عقد و زن دوم مد نظر نيست) شروع كرده چه برخوردي مناسبه؟(فاز درمان)

اصولا به غير از كم و كاستي هاي درون خانواده چه چيزهايي باعث ميشه كه دختر ها و خانم ها حريم خانوادگي ديگران رو محترم نميدونن و به قول خودمون مخ مرداي متاهل رو ميزنن؟؟(جنبه جامعه شناختي)

البته فاز دوم بيشتر مد نظر خودمه...

10. 3 کاربر از پست مفید parnian1 تشکرکرده اند .

parnian1 (شنبه 23 مرداد 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 دی 00 [ 03:31]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    6,022

تشکرشده 6,300 در 1,292 پست

Array

نظر من اینه که اول از هرچیزی باید مردت رو بشناسی که چقدر وفادار و پاک دامنه .
    وظایف همسریت رو هم به درستی انجام بدی و هیچ جای بهانه ای برای مردت نذاری .
    حالا اینکه نگران مرد زندگیت باشی برمیگرده به همون شناختی که از مردت داری و چقدر بهش اطمینان داری .

کاری به دختر مردم یا به قول غزاله خونه خراب کن ها نداریم . یک مرد چرا باید تعهداتش رو زیر پا بذاره .
    اصلا نصف دخترای جامعه ما خراب مرد چرا نباید قدرت اراده و اختیار داشته باشه ؟ کسی تا خودش نخواد خراب نمیشه حالا هرچقدر جامعه اش خراب باشه . پس یک مرد با اراده و اختیار خودش خیانت میکنه بنابراین متهم ردیف اول خودشه نه اون دختره . نمیدونم چرا اینجا فقط دخترا مورد خطاب هستند

12. 5 کاربر از پست مفید baran.68 تشکرکرده اند .

baran.68 (چهارشنبه 20 مرداد 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 14 اسفند 90 [ 23:46]
    سطح
    62
    Level completed: 5%, Points required for next Level: 287
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    4,165

تشکرشده 4,222 در 1,018 پست

Array

ای ول گل گفتی باران جان

به نظر من گناه مرده بیشتر هست ،چون اول از همه اون در مقابل حریم خصوصی زندگی خودش مسوله ؛نه اون دختر خانمی که باهاش دوست میشه ،ولی عادت جامعه ایران هست که همه کاسه کوزه هارو سر دخترخانمای بدبخت می شکونند ، حالا اگر زن شوهر دار با یه نفر دوست بشه ،همه میگن وای وای چه زن ........ ،هیچ وقت نمی گن چرا اون پسره با یه زن شوهر دار دوست میشه ،میگن اون پسره دیگه

14. 3 کاربر از پست مفید gole maryam تشکرکرده اند .

gole maryam (چهارشنبه 20 مرداد 89)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    93
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,250

Array

نگرش من به اين مشكل با نگرش شما كاكلا متفاوته...من با تمام ايمان و اعتمادي كه به همسرم دارم نميتونم نگران نباشم...هر انساني جايز الخطا ست...جامعه نبايد زمينه خطا رو فراهم كنه...اين صرفا يه شعاره كه اگه طرف پاك باشه فلان نميشه و بهمان ميشه...

مردان متدين و مومني رو ديدم كه فريب دختركان ترگل ورگل رو خوردن...مردان ما كه پيامبر و معصوم نيستن!!

من ديگه هيچ علاقه اي به ادامه بحث ندارم چون كم كم دوستان دارن شخصيت و اخلاق همسر منو زير سوال ميبرن...ايا واقعا بحث سر همسر منه؟؟اين همه زشتي و ناپاكي مردان و زنان رو نميبينيد كه نگراني منو به شوخي ميگيريد؟؟واقعا عجيبه...البته افراد مجرد تالار قطعا نميتونن اين نگراني رو درك كنن...

16. 3 کاربر از پست مفید parnian1 تشکرکرده اند .

parnian1 (شنبه 23 مرداد 89)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 خرداد 00 [ 00:30]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Veteran50000 Experience PointsSocialTagger First Class
    تشکرها
    9,001

تشکرشده 10,163 در 2,191 پست

Array

سلام

gh.sana عزيز

احساس من اين رو ميگه، حالا شايد درست باشه و شايد غلط؛اصلا" شايد برداشت من اشتباه باشه،

اما سعي كن از اين افكاري دور بشي، چون تا حدودي حس بدبيني رو برات به ارمغان مياره، نه اينكه خداي ناكرده نسبت به همسرت بدبين بشي،بلكه ديد كلي شما نسبت به زندگي و اينكه مدام دلهره داشته باشي

يادمه دو سال پيش همچين سوالي رو از يه دوست متأهلم پرسيدم و اون در جواب گفت من به همسرم اعتماد دارم،

18. 6 کاربر از پست مفید keyvan تشکرکرده اند .

keyvan (پنجشنبه 21 مرداد 89)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)