به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 56
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 21 دی 91 [ 11:29]
    سطح
    41
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 91
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    299

تشکرشده 302 در 134 پست

Array

RE: سوئ ظن + عدم شناخت دختران +ترس مداوم از آینده

سلام من الان تاپیک پویا رو می خوندم
    خیلی دیدم باز شد
    خیلی دلم آروم گرفت
    ولی الان که می بینم هم فکرم خیلی شبیه پویاست و هم سر گذشتم
    مخصوصا سرگذشتم خیلی شبیه پویاست کپیه اون فقط یه سری تفاوتها داره که تعریف می کنم
    امیدوارم به دادم برسید مخصوصا شما ها
    فرشته مهربون اونجا توضیحات خیلی عالیی داده که ممنونم

همون تاپیک که میگه خیانت زن و من جرات نمی کنم حتی به ازدواج فکر کنم

اگه کسی پیامی چیزی داره بدهممنون میشم و من هم سر گذشتمو میگم تا شفاف سازی کنم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 09 آبان 91 [ 18:30]
    سطح
    63
    Level completed: 91%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    450

تشکرشده 476 در 164 پست

Array

ببين سياوش جان
    آقا كي گفته كه از ظاهر آدمها ميشه فهميد كه چيكارن ؟؟؟؟
    براي مثال خود من وقتي كه دانشگاه رفتم ، بعد يه مدت بحث دوست پسر و اين چيزها شد ، دوستام بهم گفتن كه به قيافه ات ميخوره كه دوست پسر داشته باشي ولي من اصلا تا اون زمان حتي با وجود پيشنهادهايي كه بهم ميشد با هيچ پسري دوست نشدم حتي تلفني ، حتي اينترنتي و حتي جورهاي ديگه ،‌و حتي به يكي ديگه از دوستام هم همينو گفتن ولي اون هم هيچ سابقه اي در اين زمينه نداشت !!!
    كي گفته كه از ظاهر آدم ها ميشه فهميد ؟ آيا مثلا هر كسي كه خوشگله و يا به خودش ميرسه دليلش اينه كه دوست پسر داره ؟؟؟
    و حرف از پاكي شد .... بستگي داره كه پاكي رو توي چي ببينين ، شما به خودتون كه مثلا تا الان با چند تا دختر حالا هرچند هم كوتاه رابطه داشتين ميگين پاك ( البته شما كه نميگين دخترهاي كه با شما رابطه داشتن اينو ميگن ) ولي تنها به دختري ميگين پاك كه با هيچ پسري هيچ رابطه اي نداشته باشه !!! ميشه بگين منظورتون از پاكي چيه ؟ آيا پاكي براي زن و مرد فرق داره و جوري ديگه تعريف ميشه ؟؟؟؟
    در ضمن من نگفتم كه دختر هايي كه توي ازدوج سنتي باهاشون برخورد ميكنين بدن ؟؟؟
    من ميخوام بگم كه اتفاقا شما به بعضي چيزها به عنوان وحي منزل نگاه ميكنين ، مثل اينكه هر دختري كه حتي با پسرها حرف بزنه بده ، و هر دختري هم كه مادر و خواهرتون بپسندن خوبه !!! كي گفته ؟
    ببينين به نظر من آدم بايد هميشه به دنبال كسي باشه كه مثل خودش باشه و نبايدم ناراحت بشه ....
    بعضي پسرها هستن كه هر غلطي ميكنن و در آخر سر هم دنبال يه دختر پاك واسه زندگي ميگردن ...

ببينيد من اگه دو سال و نيم با يه پسر دوست بودم به قصد ازدواج و حالا به هم زدم ، هيچ رابطه ي جنسي اي با اون پسر نداشتم و اصلا ناراحت نميشم كه همسر آينده ام هم گذشته اي مثل خودم داشته باشه ، اين كاملا براي من قابل درك و قابل قبوله
    ولي من نميخوام كه همسر آينده ام هرزه باشه ، يعني كسي كه با دختر هاي مختلف رابطه داشته و رابطه هاي بي هدف داشته و سر خيلي هارو شيره ماليد و گولشون زده و ......

يه سوال از شما دارم ، اگه شما همسر آينده تون گذشته اش مثل گذشته ي خودتون بود قبولش ميكردين ؟ به نظر نميرسه كه قبولش كنين چون شما حتي گذشته ي خودتون رو هم پاك پاك نميبينين ..........

ببينين شما چرا فقط به دختر ها سو ظن دارين ،‌آيا همه ي اين دوستاني كه شما ازشون تعريف ميكنين كه رابطه ي چنين و چنان داشتن ،‌بلاخره نميخوان ازدواج كنن؟؟؟ اينها احتمالا ميشن مردهاي خيانتكار آينده ......
    به نظر من تعداد مردهاي خيانتكار اتفاقا خيلي بيشتر از زنهاي خيانتكار هستش .... خيلي خيلي بيشتر

ببينين به نظر من شما همه ي حرفهايي كه ميزنين نشون دهنده ي اينه كه نه دخترها رو ميشناسين نه حتي هدف زندگي رو !!! آيا همه ي هدف زندگي شما اينه كه همسرتون با غير از شما با هيچ كس ديگه حتي در گذشته رابطه نداشته باشه و تمام ؟؟؟ آيا با اين ويژگي شما فكر ميكنين همه ي مشكلات زندگي و ازدواج شما حل ميشه ؟

شما هدفتون از زندگي چيه ؟
    زني بگيرين كه گذشته ي سفيد سفيد داشته باشه ---- رابطه جنسي برقرار كنين ---- بچه دار شين و خانمتون هم بهتون خيانت نكنه و تمام ......

اينه زندگي شما ؟ زندگي خيلي وسيع تر از اين حرفهاست كه شما توي ذهنتون ساختين ،

به نظر من پيدا كردن يه همسر مهربون و وفادار و كسي كه باهاش تفاهم داشته باشم از همه چيز مهم تر هستش .... تفاهم بخش بزرگي از زندگي رو تشكيل ميده كه شما از اون غافلين و اگه بخواين اينجوري كيس هاي ازدواجتون رو الك كنين ، احتمالا شايد كسايي براتون بمونن كه گذشته ي پاكي داشتن ولي الزاما اين به معناي خوشبختي نيست و ممكنه شما به دليل عدم تفاهم بسيار بسيار مشكل پيدا كنين در زندگي آينده تون

3. 2 کاربر از پست مفید حنان تشکرکرده اند .

حنان (چهارشنبه 30 تیر 89)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    41
    دستاوردها:
    تشکرها
    299

تشکرشده 302 در 134 پست

Array

ممنون
    ولی من نگفتم مردا پاکن
    سنگ مردا رو هم به سینه نمی زنم
    ولی من شاید 2 هفته حد اکثر تونستم با دختر حرف بزنم اونم اونقدر بدشونو جلوشون گفتم که شاید الان به خونم تشنن
    اتفاقا می خوام یک مطلب بنویسم و علت یکی از مشکلاتمو که فکر کنم شاید مربوط به یکی از این رابطه ها یا همشون باشه بگم که شما ها باید نظر بدین که آیا درسته حدسم یا نه پس تنهام نذارین
    من اتفاقا از مردا هم کلی گله دارم و از دوستام
    به نظر شما آیا من پاکم؟
    ضمنا چون می خوام مطلب جدید بنویسم زیاد طولانی نمی کنم این مطلبمو که هدفم این نیست که دختری تنها تنش پاک باشه
    ولی تفاهمم واسم مهمه
    مهندس حنان
    من اگه دم از خیانت دخترا می زنم و جیغ می کشم واسه اینه که دلیل داره چون ترسیدم
    صبر کن دلیلشو بگم چون قراره با یه زن زندگی و ازدواج کنم نه یه مرد
    واسه اینه که می خوام دیدمو اصلاح کنم الان تو بالا هم نوشتم که تو یه تاپیک کلی تو روحیم اثر مثبت گذاشت تو تاپیک اقای پویا
    والا من منظورم این نیست که بگم مردا پاکن زنا بدن

ضمنا من منظورم از تاپیک قبلیم این نبود که هدفم داشتن رابطه ی جنسیه از ازدواج
    منظورم اینه که دیدن صحنه های بد و ..... تو هدف آدم تزلزل بوجود میاره
    و این فکر تو کلش میفته که ای کاش همرنگ جماعت میشدم من هم
    شما تا حالا اینجور نشدین
    یعنی همیشه استوار و ثابت قدم بودین؟
    دچار تشکیک افکار نشدین؟
    من دوست دارم با خانومم دوست بشم دو تا دوست واقعی

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,674

تشکرشده 36,015 در 7,406 پست

Array

جناب سیاوش

شما گرفتار تعارض هستید ، تعارض بین پاکی و عدم برقراری رابطه پیش از ازدواج و امیالی که با مواجهه عمدی با زمینه های تحریک کننده ( از جمله رها کردن نگاه و تمرکز اون روی جنس متفاوت ) داری سرکشش می کنی .
    از طرف دیگه دچار خطاهای شناختی هستی . از جمله نوع نگرشتون در مورد زن ، و همینطور تحلیل و نگرشتون در مورد روابطی که پسرای اطراف شما با دخترها دارند ( که این را نوعی پیشرفت و رشد می دانی ) بیانگر اشتباه شناختی شما در مورد هویت همجنسانتان و نشانه های رشد و بلوغ اجتماعی آنان است . یعنی بنا به این اشتباه شناختی شما پسری را که بتونه دیگران رو از جنس متفاوت جذب کنه و ارتباط برقرار کنه پسری دارای هویت و موفق از نظر روابط اجتماعی و ... می دانی . با توجه به اینکه خود می بینی و و اقفی و بیان کردی اکثر آنها هدفشان استفاده از دختراست و شما چنین نمی خواهی باشی ، بین این میل به چنین نبودن و نگرشت نسبت به روابط اونها ( که موفق بودن می بینی ) نیز دچار تعارضی .

نیاز شما رفع تعارضه که راهش نیز اصلاح شناختیه ( شناخت درمانی )

موفق باشی

6. 2 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (چهارشنبه 30 تیر 89)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    41
    دستاوردها:
    تشکرها
    299

تشکرشده 302 در 134 پست

Array

سلام
    ممنون ولی چه طوری باید؟
    از چه راهی
    ولی من منظورمو شاید تو اون نوشتم نتونستم برسونم که من منظورم از اینکه اونا موفقن این نیست که چون اونا رابطه دارن با دخترا و من احساس کمبود دارم
    که شاید هم الان این حس باشه ولی بدلیل بازی روزگاره که اینجا کشونده
    منظورم این بود که اونها با همه کار هایی که کردن شاید تو آینده دختر پاکی رو هم اصلابگیرن ولی من هنوز با اینکه وقت ازدواجم نیست پرم از شک و تردید نسبت به همسر آینده
    یعنی به قول شما از اینجا مونده از اونجا رونده و مشکوک نسبت به آینده
    و از احساسم سوئ استفاده شده از احساس مذهبیم و رفیق دوستیم توسط دوستان پسر
    دست کم من که اینجوری فکر می کنم
    مشکل پویا که یکی از مشکلات من هم هست رو قشنگ گفتید که راهش خود شناسیه کاش بیشتر توضیح بدین
    که من اون تاپیک رو هم می خونم

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 شهریور 89 [ 00:08]
    سطح
    31
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 104
    دستاوردها:
    تشکرها
    190

تشکرشده 190 در 75 پست

Array

بخش بزرگی از مشکل بر میگرده به یه معیار: پاکی معیاری که ذاتا تو خودش تعارضاتی داره و این باعث میشه که بخشی ازین تعارضات به فکر شما هم تسری پیدا کنه...
    راجع به همسر آینده من نمی تونم نسخه ای واسه شما بپیچم اما من هم شرایط مثل شما داشتم هیچ وقت دوستی از جنس مخالف نگرفته ام و مثل شما تعدادی دوست و چندتائی از فامیل رو دارم که گاها در صحبتهای دوستانه نقل محفلمون همین بحث ها بوده (الان که سن ها داره بالا میره خیلی کمتر شده...). خوب گفتم که راهکاری واسه شما به نظرم نمیاد ولی من نگران نیستم خیلی به این مسئله فکر نمیکنم... فعلا دیدم اینه که به راحتی میتونم طرفم رو بشناسم و مهمترین نکته همین شناخت نسبی هست اونم تا حدی هست که بفهمم میتونه معیارهامو داشته باشه یکی ازونها که خودت هم بهش اشاره کردی قابلیت یه دوست و همراه خوب شدنه...یه نکته دیگه اینه که آرمان گرائی و ایده آلیسم چیز خوبی نیست (من خودم دچارش هستم ولی دارم روش کار میکنم) یعنی اینکه این عقیده هم درست نیست که وقتی وارد فرآیند ازدواج میشیم به شکل وسواس گونه ای باید فکر همه چیز رو در نظر بگیریم و ازدواجمون چیز کاملی باشه...
    بهرحال نمیتونین روی یه ویژگی کلی و نه چندان روشن و بعضا متناقض و نسبی برای دسته بندی انسان (موجودی بسیار پیچیده و منعطف) حساب ویژه ای باز کنین...

9. کاربر روبرو از پست مفید rroogg تشکرکرده است .

rroogg (چهارشنبه 30 تیر 89)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,674

Array

جناب سیاوش

شما برای آینده دچار ترس موهوم هستید . موهوم از این جهت که هیچ قطعیت و واقعیتی برای این که شما ممکنه همسر نا مناسبی نصیبتون بشه نیست . این وهم شماست ، ترسی وهمی که ناشی از وسواس شماست .

راه کار رهایی از این وضعیت هم اینه :

واقع بین باشید .
    واقع بینی به شما می گوید ، شما یک فرد مختارید ، و بنا به اختیارتون این شمائید که انتخابگر هستید یعنی اراده می کنید که چیزی یا فردی را انتخاب کنید نه کسی می تواند خودش را به شما تحمیل کند تاشما نخواهی ، و نه کسی می تواند دیگری را به شما تحمیل کند ، تا اینجا که فکر نکنم قبول نداشته باشید .

پس از این ممکنه بگویید من ترسم از اینه که انتخاب خوبی نداشته باشم ، که درست تشخیص داده اید ، در واقع ترس موهوم شما ناشی از ترس از عدم انتخابی صحیحه ، و این ترس هم ریشه در نا آگاهی و بی مهارتی و کم تجربگی شما دارد که دروناً به آن واقفید و با توجه به شرایط سنی و موقعیتتون ، طبیعی است ، به عبارتی ترس اصلی شما از اینه که نمی دانید چطور یک انتخاب درست داشته باشد .

اگر تا اینجا را درست اومده باشم و همین باشد و تایید می کنید . می رسیم به این که شما نیاز به کسب مهارت برای انتخاب درست دارید ، و برای کسب این مهارت ، اول نیاز دارید به خودشناسی ، یعنی درست و واقع بینانه نه ایده آلی و تصوری ، بفهمید چه طور شخصیتی دارید ، خواسته هاتون چیه و چقدرمعقوله ،ضعفها و اشکالاتتون چیه ، نقاط قوت ، آسیب پذیریها و...... اهدافتون در زندگی ، نوع نگرشها ، عقاید و افکار ، روحیات ، سلائق ، و.... را خوب بشناسید .

سپس ببینید با توجه به آنچه خود هستید چگونه فردی را می طلبید ( این هم واقع بینانه و منصفانه نه ایده آلی و خود خواهانه ) و با در نظر گرفتن هدف و برنامه ای که برای زندگی مشترک دارید ، معیارهایتان برای ازدواج را تنظیم کنید .

اکنون در ادامه زندگی فعلی تا زمان ازدواج ، مرتب روی خود و معیارهایتان کار کنید و پخته ترش کنید و پخته تر شوید ، و .... هر وقت شرایط ازدواج براتون فراهم شد ، در پی کیس های مناسب برآیید با توجه به آنچه در بالا طی کردید از روشها و راه های دقیق و مطمئن برای شناخت طرفتون استفاده کنید و انتخاب خوبی داشته باشید .

توصیه می کنم به جای این که وقتتون را با این ذهنیات وسواسی و توجه به دخترا و ... بگذرانید ، که هدر دادن زمانه ، این وقت را صرف خود شناسی و ... کلاً روندی که گفتم کنید . خواهید دید که اینقدر مشغول یک فعالیت مفید و نشاط آور و رشد آفرین می شوید که از همه این دغدغه ها که اکنون دارید فارغ خواهید شد .

موفق باشید .

11. 2 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (چهارشنبه 30 تیر 89)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array

آدم باید چه چیزایی از خودش بدونه تا بگه من خودشناسی طی کردم؟

تست های خودشناسی می تونن کمک کنن؟آخه بعضی سوالاتشون طوریه که تا آدم توی اون موقعیت قرار نگرفته باشه،جوابی رو که از نظر

عقلی و اخلاقی درسته رو می ده که شاید اگر تو موقعیت باشه رفتاری غیر از جوابشو داشته باشه.

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,674

Array

با کمک مشاور می تونید این مراحل رو طی کنید ، البته اگر خودتون دقیق باشید با آیتمهایی که اشاره کردم رو خودتون متمرکز بشید و از دیگران هم نظر خواهی کنید در مورد خودتون ( من در نگاه دیگران ) از پدر و مادر گرفته تا دوست آشنا ، می توانید رفته رفته خود را بشناسید . همچنین بر احوالات خود در زمانها و موقعیتهای مختلف دقت کنید و تحلیل و بررسی داشته باشید .

مطالعه کتابهای مناسب در زمینه خود شناسی هم کمک کننده است .

14. 2 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (پنجشنبه 31 تیر 89)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    41
    دستاوردها:
    تشکرها
    299

تشکرشده 302 در 134 پست

Array

ممنون
    باهاتون موافقم
    ولی اگه میشه کتابی چیزی یا مقاله ای رو معرفی کنید تا بخونم
    ممنون
    ولی باز هم حرفهای دیگه ای دارم فعلا چند تا مشکلمو شناختم راه حل هاشو

ضمنا این ترس موهومیم ابعاد دیگه ای هم داره که امیدوارم بتونم بگم
    تشکر می کنم و باید یکم از زندگیم بگم یعنی اتفاقهایی که قبل از این آخرین اتفاقی که افتاده و شرحشو گفتم روتعریف کنم

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)