به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 56
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 21 دی 91 [ 11:29]
    سطح
    41
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 91
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    299

تشکرشده 302 در 134 پست

Array

RE: سوئ ظن + عدم شناخت دختران +ترس مداوم از آینده

ایرادو نمی دونم ولی همیشه شک دارم

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 12 اردیبهشت 90 [ 20:13]
    سطح
    28
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 38
    دستاوردها:
    تشکرها
    9

تشکرشده 9 در 7 پست

Array

تو ایران وقتی پسری بگه قصدش ازدواج نیست اولین عکی العمل خانمهای اینه که فقط مسائل جنسی مهمه ...

اما خوب شما خودتون چی ؟ قصدتون از رابطه با یک دختر چیه؟

دخترها پیچیده هستند ولی ترسناک نیستند ...
    خوب اینکه شک کنی که ازت خوششون میاد یا نه خوب طبیعی ... ولی نباید حالت هیستریک پیدا کنه ... خوب بلاخره یکی پیدا میشه که هم تو ازش خوشت میاد هم اون ...

اینکه نوشتی میخوای از خانمها شناخت داشته باشی دقیقن چی منظورته؟

3. کاربر روبرو از پست مفید bahar6688 تشکرکرده است .

bahar6688 (دوشنبه 21 تیر 89)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    41
    دستاوردها:
    تشکرها
    299

تشکرشده 302 در 134 پست

Array

سلام گل گفتی
    منظور من از دوستی چیزیه که هم طرف مقابل راضی باشه هم من یعنی آدم لذت ببره از دوستی
    ولی وقتی تو وقتی به کسی میگی فکرای بد می کنه راجب آدم
    ولی آیا دخترا قبول می کنن همچین رابطه ای رو؟ یا فقط باید قول ازدواج داد
    الان یه موقعیت پیش اومده که یکی از دخترای همسایمون نگاهم می کنه و سر صحبت رو باز کردهخ اگه آشنا شبم من موندم چه جوری رفتا کنم باهاش که اولا منظورمو بفهمه یعنی چه جوری باهاش برخورد کنم که هم ضربه نخوره هم بتونه حرفمو هضم کنه! هم اینکه می ترسم نقطه ضعفی پیدا کنه ازم بعد بکوبه منو چون الان خیلی گیجم
    چون من الان به لحاظ روحی و سربازی اصلا شرایط ازدواجو ندارم
    می ترسم از ازدواج
    می خوام رابطم با این خانوم طوری باشه که دوست به تمام معنا باشیم و مسائل جنسی مطرح نباشه ولی باید برای رسیدن به مطلب بالا در مورد ای خانوم یا کس دیگه ای باید چه مراحلی طی شه تا بتونم بگم یا چه رفتاری کنم

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array

با دختر همسایه همون رفتار رو بکن که اون می کنه.فراتر نرو.اون دیده با جنبه ای خواسته تو عالم همسایگی باهات رابطه

داشته باشه.ولی می تونی با گذشت زمان و شناختی که ازش به دست میاری اگر احساسی بهش به دست اُوردی

و شرایط تعهد یه رابطه رو داشتی باهاش احساستو در میون بذاری.

6. کاربر روبرو از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده است .

فرهنگ 27 (دوشنبه 21 تیر 89)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    41
    دستاوردها:
    تشکرها
    299

تشکرشده 302 در 134 پست

Array

من هم همین فکرو می کنم
    ولی اگه میشه بیشتر توضیح بده
    من نمی خوام فرا تر برم
    ولی اینکه اون نگاه می کنه مفهومش چیه؟
    یه مقدار گیج کنندست

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array

یا باید بری جلو بهش پیشنهاد بدی بعدش از چشمش بیفتی یا صبر کنی گذر زمان رابطه بینتونو شکل بده.اگر بچه مثبته

این فرصتو از دست نده.به مامانت با مادرش گرم بگیره که بهتر بتونی بشناسی.

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    41
    دستاوردها:
    تشکرها
    299

تشکرشده 302 در 134 پست

Array

آفرین
    گلی تو
    آخه من چند بار این حالتو تجربه کردم که طرف خیلی نگام می کرد ولی بعدا وقتی رفتم جلو همچین از چشمش افتادم که واقعا دهنمو سرویس کرده
    الانم حالم بده و مدام تجربه های قبلی یادم میاد
    بچه مثبته ولی 100 درصد مامانم رضایت نمیده
    منم اصلا به ازدواج فکر نمی کنم چون می ترسم
    فقط می خوام به قول تو گذر زمان رابطه مونو طوری پیش ببره که صمیمی شم و بتونم از رابطم لذت ببرم
    ضمنا من مشکلات دیگه ای هم دارم که قراره بنویسم
    سوئ ظن و ترس از آینده و اینکه تنهامو هیچ کس از دوستام تحویلم نگرفتن
    امیدوارم بتونم همین روزا مطلبمو بنویسم
    بسپارید بیان نظر بدن

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 09 آبان 91 [ 18:30]
    سطح
    63
    Level completed: 91%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    450

تشکرشده 476 در 164 پست

Array

سلام
    ببين سياوش جان ....
    من خيلي كم ميبينم دخترهايي رو كه پسرهارو سر كار ميذارن ،‌تازه از اون دختر هايي كه پسرهارو سر كار ميذارن و كل كل ميكنن و .... خيلي ها رابطه شون به ازدواج ختم ميشه
    مثالش همين چند وقت پيش بود كه شنيدم يه پسري هست توي يه پاساژ كه با هيچ دختري دوست نميشه و به هيچ دختري محل نميده ، يه دختر هم واسه اينكه ثابت كنه كه ميتونه و از عهده اش برمياد ، سعي كرد با پسره روابط دوستانه برقرار كنه تا به دوستاش بفهمونه كه من از شماها بهترم و هيچ پسري نميتونه در مقابل من مقاومت كنه و جوابم رو با بي محلي بده ، بلاخره اين دختر موفق شد و با پسره دوست شد ، بعد از چهار ماه دوستي هم واسه من خيلي جالبه كه رابطشون اونقدر خوب شد كه در نهايت پسره اومد خواستگاري و الان عقد كردن ، نميخوام بگم كار دختره خوب بوده يا با دوستي موافقم ، فقط خواستم بگم دختر ها احساسي تر از اون هستن كه بتونن يه پسر رو سر كار بذارن .... اونهايي كه اين كارها رو ميكنن از اون دخترهاي شيطون هستن و هيچ دختر سالم و نجيبي همچين كارهايي رو نميكنه
    اول از همه مهمه كه اين رو بدونين كه اين دختر جزو كدوم دسته از دختر هاست كه من حدس ميزنم كه نميتونه از اون دختر هايي كه پسرهارو سر كار ميذارن باشه ....

در ضمن ، اينو بدونين وقتي يه دختر ابراز علاقه و دوست داشتن ميكنه ، يعني دوستتون داره ، ولي وقتي شما جوابش رو با بي محلي ميدين و در نهايت ميگين احساستون واقعي نيست و اينجور چيزها خوب اون دختر هم غرور داره و واسه يه دختر خيلي خيلي چيز سختيه كه يه مرد بهش بگه دوستش نداره و احساساتش بهش واقعي نيست و فقط ميخواد با هم دوست باشن
    و يه چيز ديگه اينكه دختر ها دنبال يه مرد ميگردن كه اعتماد به نفس داشته باشه و بتونه ازشون حمايت كنه ، وقتي ميبينه كه مردش اينطوري نيست ، به رابطه شون شك ميكنن كه نكنه اين مرد نتونه مرد زندگي من باشه
    و در نهايت اين رو ميتونم بهتون قول بدم كه دختر ها چون احساسي هستن خيلي زود وابسته ميشن و به طرفشون علاقه مند ميشن و نميخوان ازش جدا بشن و چون تنها راه اينكه از هم جدا نشن ، ازدواجه ، اغلب دختر ها تنها هدفشون از رابطه ي دوستي ازدواجه !!!!

خوب ببينين شما اول اينكه جواب دوست داشتن هاي اون رو با اس ام اس عاشقانه دادين و بعدشم گفتين اين اس ام اس ها واقعي نيست و شما چون بهش نياز دارين اين اس ام اس هارو ميدين و عاشقش نيستين ( در صورتي كه اون دختر بهتون ابراز علاقه كرده بود )
    از طرفي هم گفتين كه هدفتون ازدواج نيست و از اون طرف هم حرف از بغل كردن و اينجور چيزها زدين ( اگه حتي رابطه تون ازدواج هم باشه ، بغل كردن در زمان آشنايي اصلا معني نميده چه برسه به اينكه گفتين هدفتون هم ازدواج نيست و تازه دوست هم دارين كه بغلشم بكنين خوب اين واسه دختر گرون تموم ميشه و فكر ميكنه كه شما شايد قصد سو استفاده از اون رو داشتين )
    و در نهايت من به احتمال 70% ميگم كه اين كه اين دختر گفته كه شمارو سر كار گذاشته واسه اين بوده كه دست پيش بگيره كه پس نيوفته و شايد يه جورايي واسه حفظ غرورش بوده ..... خوب واسش گرون تموم شده كه كلي به شما ابراز علاقه كرده و فهمونده كه دوستتون داره ولي شما همچين احساسي بهش ندارين ، الان براي حفظ غرور و آبروشم كه شده سعي ميكنه كه بهتون بفهمونه كه اون حرفهايي كه بهتون زده واسه سركار گذاشتن شما بوده و واقعي نبوده تا بتونه سرشو بالا بگيره و غرورش رو حفظ كنه

خلاصه اينكه سياوش جان اين ها نظر شخصي منه و من با توجه به شناختم نسبت به دختر ها بود و احساستشون ، البته همه ي دختر ها مثل هم نيستن ولي اكثرشون اينجوري هستن .......

گرچه دونستن اين مطالب به شما كمكي نميكنه ولي خوب خواستم اين قضيه رو براتون روشن كنم كه اگه واقعا ميخواين با قصد ازدواج با كسي آشنا شين بايد سعي كنين كه اعتماد به نفستون رو خيلي ببرين بالا

اگرم كه قصدتون ازدواج نيست كه خوب بايد به طرفتون بگين كه قصدتون چيه و اگه طرفتون واقعا مشكلي نداشت كه ميتونين رابطه رو ادامه بدين ولي به نظر من اين جور روابط اصلا روابط درستي نيست .... رابطه اي كه آخرش هيچي نباشه جز وابستگي و عشق نا خواسته كه آخر سرشم ناكام ميشه و .... چيزي نيست

اگه شما واقعا ميخواين به قصد شناخت دخترها باهاشون دوست بشين اين كار رو نكنين
    به نظرم بهتره كه يه كم بيشتر به انجمن هاي دانشجويي بپيوندين ، بيشتر توي مراسم شركت كنين ، مثلا وقتي دانشگاهتون دانشجوهارو ميبره كوه يا جاهاي گردشي حتما در اين برنامه ها شركت كنين يا عضو شوراي صنفي دانشگاه يا انجمن هاي ديگه بشين كه دختر ها هم توش هستن و به صورت گروهي فعاليت كنين و اينجوري بهتر ميتونين دختر ها رو بشناسين نه اينكه با يك نفر دوست بشين و حرفاي عاشقونه هم بزنين و آخر سرم وقتي وابسته ميشين بگين هدفتون فقط شناخت دختر هاست !!! هر كسي ديگه هم اگه جاي اون دختر بود سريعا به اين رابطه پايان ميداد و براي اينكه بيشتر از اين گرفتار شما نشه يه بهونه اي ميوورد كه ديگه سراغش نرين

اين نظر من بود

ولي به نظر من مشكل اصلي و عمده ي شما اعتماد به نفستونه ، بايد سعي كنين اون رو بالا ببرين

موفق باشين .......

11. 3 کاربر از پست مفید حنان تشکرکرده اند .

حنان (سه شنبه 05 اردیبهشت 91)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    41
    دستاوردها:
    تشکرها
    299

تشکرشده 302 در 134 پست

Array

آفرین
    اتفاقا خیلی کمکم کرد
    آره من از اون آدمایی نیستم که مثل دوستام وعده ی دروغ دوستی بدم از طرفی هم راست میگین رک گفتن این مطلب که از اول بگم که قصدم ازدواج نیست بده ولی از طرفی هم می بینم که تودانشگاهمون دخترا با پسرای زیادی حرف میزنن و اصلا شک پیدا می کنه آدم بهشون
    واسه همین فک می کنم زنم بعد ازدواج بهم خیانت می کنه وقتی می بینم یه دختری که ازدواج کرده طوری با آدم رفتار می کنه یا چشم چرونی می کنه یا نگاه معنا دار می کنه
    از طرفی قبلا چند بارم ضایع شدما اساسی وقتی یه دختر نگام میکنه رفتم جلو
    بر فرضم با اون دخترهمسایه اگه دوست شدمو باهاش ازدواج کردم اصلا تو دلم میمونه و اصلا بهش اعتماد ندارم و اگه بفهمه ضربه می خوره واسه همین سعی می کنم چند سال ازش بگذره تامشکلمو حل کنم و از لحاظ روحی روانی آماده بشم بعد ازدواج کنم. از طرفی این دختر همکلاسی هم از اون دختر هایی بود که فرهنگش مثل تهرانیاست یعنی با اخلاقه ها ولی معاشرتیه که شک منو تحریک می کرد
    خوب من از کجا بفهمم که اون با کی بوده یا با کی حرف می زده قبلا یا اللان که داره با یکی حرف می زنه چی میگه
    شاید راجب درس نباشه؟اینا منو دلسرد می کنه طوری کهآدم به اعضای خونواده خودش هم شک می کنه
    از طرفی هم اگه رابطه ای داشته باشم با یکی تو دانشگاه یا انجمن بالاخره کار به جایی می کشه که طرف ابراز علاقه کنه چند بار اتفاق افتاده و الان که شما گفتین الان فهمیدم دیگه دروغ نیست ولی همونطور که گفتم من این مشکلاتو باید حل کنم تا با یکی بتونم ازدواج کنم البته من اصلا قصد تعریف از خودو ندارم و نداشتم
    ضمنا تو خونواده ما قرار بر این شده که انتخاب از طرف خونواده باشه و البته با در نظر گرفتن نظر من
    حالا من چیکار کنم؟
    از طرفی ادم دلش می خواد با یه دختر حرف بزنه

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 11:18]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,585

تشکرشده 37,089 در 7,005 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

با سلام
    مشكلات شما ناشي از نگرش شما به رابطه دختر و پسر هست.
    يك دختر ، يك وسيله براي رفع تنهايي موقت شما، يا لذت بردن موقت شما و او و ... نيست.
    او يك انسان است.
    او عاطفه دارد.
    با دستور العمل شما كه مي گوييد وابسته نشو، او رها نميشه.
    حتي با اين دستور العمل خودتان هم نمي توانيد عمل كنيد و وابسته نشويد.
    چون شما هم يك انسان هستيد. عاطفه و نيازهاي مختلف داريد.
    دختر و پسري در شرايط شما كه احساس تنهايي كرده و نياز عاطفه دارد،‌ دوستي هايش معطوف به اين نياز انساني هست كه اينها را پاسخ بگويد،‌و اين نيازها از يك بخش ساده يعني گفتگوي ساده احساسي شروع مي شود و مي تواند تا شكست عاطفي يا سكس اگر كنترل نشده باشد، پيش برود. و چون به هيچ وجه شرايط ازدواج را نداريد، ميان راه مي مانيد كه چه كنيد. چون هم ادامه غير ممكن هست. و هم برگشت شكست عاطفي بزرگي براي هر دو نفر مي باشد.

شما فقط وقتي وارد يك رابطه بشويد كه قصد در آمدن از تنهايي و ازدواج داشته باشيد.
    اما اگر شرايط ازدواج را چنان كه گفتيد نداريد، بي خيال وارد شدن اين رابطه ها بشويد. كه يا شكست عاطفي و درگيري هاي آن مانع تحصيل و شغلتون مي شود. يا گرفتاريها و تعارضاهاي بي سرانجامي آن. و يا وابستگي ها و مشكلات آن.

با توضيحاتي كه از خودتون داديد، شما احساسات ظريف و لطيف داريد كه اينگونه رابطه هاي بي سرانجام شما را از پا در خواهد آورد.
    شما بايد انرژي خود را سرمايه گذاري روي تحصيل،‌شغل و سربازي خود بكنيد تا شرايط ازدواج و زندگي پايدار را سريعا كسب كنيد.
    در غير اين صورت اكنون كه وقته كاشت و سرمايه گذاري زندگي هست،‌شما در پي مسائل احساسي و درگيريهاي ناشي از آن مي رويد،‌و فردا هم مشكلات زندگي دامنت را مي گيرد.

خلاصه:
    كسي كه شرايط ازدواج ندارد، بهتر هست خود را درگير روابط احساسي با جنس مخالف نكند.(مخصوصا اگر فردي ظريف مي باشد و از روي تنهايي و .... قصد ارتباط بي سرانجام دارد.)

14. 3 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (سه شنبه 29 تیر 89)

صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)