سلام Ariyan
به تالار همدردی خوش آمدید
ضمن تشکر از توضیح مبسوطی که ارائه کردید، من وضعیت فشارزای شما را به خوبی درک می کنم.
وقتی ما درزندگی دست به انتخاب می زنیم هرچقدر آگاهانه و با توجه به همه ابعاد باشد مشکلاتمان کمتر و قابل پیش بینی خواهد بود. همچنین در انتخاب هر چقدر منطق محور باشیم بهتر می توانیم به هدف نزدیکتر شویم.
اگر شما دختری را انتخاب می کنید (طبق آنچه ما در مقالات بخش آموزشی مشاوره ازدواج شرح داده ایم)، باید با کل شرایطش ارزیابی کنید.
یعنی این دختر+مادرش+خواهرش+دامادشون+ پدرش+فرهنگشون+نحوه ارتباطی درون خانواده اشان+.... و صدها مسئله دیگر
پس شما با جمعبندی همه این مسائل باید دختری را قبول یا رد کنید.
شما نمی توانید به یک باغی وارد شوید و بگوئید من همین شاخه درخت را می پسندم و انتظار داشته باشید که بشکیند و با خود ببرید. بلکه این شاخه روی این درخت و در همین باغ با همه مزایا و معایب خودش هست.
وقتی ما از طرف احساسی قضیه وارد می شویم غافل از همه اینها فقط طالبیم که به طرفمون برسیم. بدون اینکه سایر ساختارهای فرهنگی و ارتباطی آن خانواده را درک کنیم.
در واقع همان انتقادی که به مادر این دختر خانم دارید که با احساسات شما بازی کرده و دروغ گفته و ... ، همین انتقاد شاید شدیدترش به همین دختر خانم هم وارد هست که شما عاشقش هستید(ولی الان از فرط عشق و محبت به درستی نمی بینید)، یعنی اینکه این دختر خانم هم مانند مادرش برای اینکه آسیبی نبیند به راحتی به خانواده اش و حتی شما دروغ می گوید و می گوید شما دنبالش افتادید و شماره گرفته اید. مادرش هم به نوعی دیگر دروغ می گوید.
یعنی یک ترسی در این خانواده بر افرادش حاکم هست که به خاطر آن حرفها را از هم می پوشانند و یا به نوع دیگری تحویل هم می دهند.

از طرف دیگر شما بیشتر از حد انتظار و افراطی احساسی هستید و این همان آفت شناخت ازدواج است. چرا باید وقت جواب رد می شنوید سکته کنید یا ....
این امتیازی نیست.

خلاصه:
لطفا مقالات بخش ازدواج مخصوصا مقاله «اگر چنین هستید ، صبر کنید ازدواج نکنید» ومعیارهای ازدواج را به دقت مطالعه کنید.
بعد برای اینکه معیارهای خودتون را در ازدواج بهتر درک کنید، حتما با یک مشاور خانواده به صورت حضوری صحبت کنید. تا متوجه بشوید اگر می خواهید با این دختر خانم ازدواج کنید باید همه شرایط خانوادگی آنها را به راحتی تحمل کنید حتی این دروغها و این نوع ارتباطهای درون خانوادگی آنها را

همچنین توصیه می کنم دخالت مستقیمی در ارتباط خانوادگی آنها نکنید چون ممکن است این گره کور تر شود.

اما شما اگر این دختر و رفتارش را می پسندید می توانید مستقیما با او حرف آخر را بزنید و از او بخواهید واقعییات را با پدرش شخصا مطرح کند و اگر علاقمند به شما هست ، زمینه ارتباط خانواده شما و پدرش را آماده کند. اگر او چنین نکرد، یعنی او مانند مادرش هست. و تصور می کنم شما با چنین فردی مشکلات زیادی در آینده خواهید داشت.

در ضمن:
خواهش می کنم فقط در یک موضوع سئوال خود را پیگیری کنید و از زدن تاپیک های متعدد پرهیز کنید.