به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
    در انتظار تایید ایمیل ثبت نام آغازکننده
    آخرین بازدید
    دوشنبه 31 تیر 92 [ 03:06]
    سطح
    3
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 34
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    15

تشکرشده 22 در 8 پست

Array

عدم شناخت خصوصیات اخلاقی خانم ها مذهبی و ترس از انتخابشون

سلام دوستان

راستش من از گذشته تا لان از این که همسرم مذهبی باشه و محجبه(حالا هر نوع حجابی که خودش دوست داشت) علاقه من بودم چو احتمال مشکل اخلاقی تو فرد مذهبی کمتره و حجاب هم تو جامعه ایرانی لازمه.اما این علاقه از دور هست،یعنی وقتی به موضوع نزدیک میشم و یک خانم مدهبی توصر میکنم،پشیمون میشم

دلیلشم اینه که همش یک سری افکار احمقانه میاد تو ذهنم که افراد مذهبی به خاطر قوانین مذهبی خیلی از مسائل رابطه جسمی بین مرد و زن درست باهاش اشنا نیستن.شاید این مثال احمقانه باشه:
    مثلا تو خونه نمیتونن اونجور که باید لباس های که برای اقایون جذابه بپوشن(دلیلیش شاید این باشه چون خیلی از این لباس های خواب و ... تو فیلم ها خارجی هست و ندیده!)

یا تو بحث رابطه زناشویی،نمیتونن متنوع باشن و یک رابطه صرفا خشک و یک نواخت برقرار میشه.

یا تو بحث آرایش داخل منرل هم همینطور.زیاد دیدم دخترای که به خاطر اینکه درست آرایش کردن بلد نیستن،بد جذابیت خودشون از بین میبرن!

تو 1 کلام شاید درست بگم:واقعیت اینه که تمام علوم روانشناسی و پزشکی و... گفتن اقایون بیشتر بصری هستن،یعنی خیلی از مسائل بین اقایون و همسرشون از طریق چشم اتفاق میفته،اما خانم مذهبی ممکنه به خاطر محدودیت های مذهب،خیلی از کارا که باعث میشه مردش از این پتانسیل طاهریش استفاده کنه رو بدست نیاره.

والا خودمم نفهمیدم چی گفتم.ببخشید دیگه یکم هم بی پرده صحبت کردم.خوب این سوال اینجا نپرسم از کی وکجا بپرسم.

حانم ها مذهبی لطفا کمکم کنید این ذهنیت نادرست پاک کنم.

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 29 شهریور 00 [ 00:15]
    سطح
    83
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 498
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,315

تشکرشده 3,200 در 813 پست

Array
    دوست عزیز

من فکر میکنم شما از اون اقایونی هستی که برای خودتان یا اقایون دیدن صحنه های و فیلمها و انجام اعمالی را مجاز می دانسته اید و برای خانمها نه.

حالا که نوبت ازدواجتون رسیده دنبال یک خانم افتاب مهتاب ندیده هستید وقتی چنین شخصی رو پیدا می کنید سریع

پشیمون میشید که نکنه این خانم چون خیلی پاک بوده جذابیت خانمهای اون فیلمها یا ... را نداشته باشه...

اگر فکر من نادرست است و اینطور نیست و خودتان اهل این بازیها نیستید که خدا را شکر ان شاالله در کنار یک همسر پاک و مطهر با

عشق به یکدیگر تمام مراحل را تجربه می کنید و با کمک یکدیگر مراحل مختلف را بخوبی طی می کنید و یکدیگر را تکمیل می کنید.

بهر حال به نظر من اول کمی بخودت زمان بده تا خودتت را بیشتر بشناسی.

سعی کن چه الان و چه بعد از این حجاب نگاه و کلام و.... بخوبی و به طور کامل رعایت کنی.

بعد از اینکه به خودشناسی کامل رسیدی بدنبال شخصی با خصوصیات مشابه خودتت و مورد قبولت بگرد.

و با فرد مورد پسنده ات در جلسات گفتگو پیش از ازدواج از تفکرات و ایده الهای ذهنیت صحبت کن ولی اول مواظب باش

این ایده ال ذهنیت براساس چارچوب درست انتخاب شده باشد بعد از قبول این شخص بهمراه او به یک مشاور ازدواج

مراجعه کنید و ازمونها و تستهای مربوط به ازدواج و شناخت خصوصیات شما را انجام دهد اگر پاسخ مشاور مثبت بود که

ان شالله مبارک است. بقیه مراحل را هم با صحبت و گفتگو و تعامل بخوبی طی خواهید کرد. نگران نباش.
    ویرایش توسط sanjab : یکشنبه 30 تیر 92 در ساعت 22:47

3. 2 کاربر از پست مفید sanjab تشکرکرده اند .

faghat-KHODA (یکشنبه 30 تیر 92), سیمین‌دخت (یکشنبه 30 تیر 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 11 مرداد 96 [ 23:40]
    سطح
    44
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 142
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1,335

تشکرشده 839 در 268 پست

حالت من
    Narahat
    Array
    سلام

دوست عزیز ببخش علیرغم اینکه خواستید خانمهای مذهبی نظر بدن بنده نظر میدم.

اینکه احتمال بروز مشکل بین افراد مذهبی کمتره درسته.چون تو خیلی مسائل اصلا جای بحثی نمی مونه.هر دو از یه منبع عظیم اطاعت می کنن و خودشون رو موظف به اطاعت میدونن.این افراد تو اکثر مسائل(اگر هم بگم تمام موارد گزاف نگفتم) زندگی مرجع و میزان مشترکی دارن که بهش رجوع کنن.

شما از کدوم قوانین مذهبی صحبت می کنید که به استناد اون افراد محدود میشوند؟

ایا اگر خط قرمزی هم در این قوانین هست،دلیلش چیزی غیر از سلامت طرفین در رابطست؟

دین برخی روابط جنسی را مکروه میدونه.ایا نهی کردن ما از هر گونه عملی که (صرفا برای لذت شخصی و هوس ما )درد زیادی رو به طرف مقابلمون وارد کنه و ایشون رو دچار مشکلات جسمانی بکنه ،از ضعف دینه؟

ایا کم حدیث داریم در مورد نحوه برخورد زنها با شوهرانشون.در مورد پوششون.ارایششون

حالا اگه معیار هامون رو بذاریم فیلمهایی که انواع روابط به شکل حیوانات رو ترویج می کنن،بله دین تو این زمینه ها مشکل داره!(البته فکر کنم اگه طرفین در اون حالت راضی باشن و هر دو لذت ببرن دین هم مشکلی نداشته باشه)

دوست عزیز.خداوند به حیوانات بطور غریزی یاد داده که چه کار کنند.حال به نظر شما انسانها نیاز به دیدن فیلمهای پورنو دارند برای یکی از ابتدایی ترین غریزه شان.(منکر اموزش دیدن زوجهای جوان جهت بهبود روابط جنسی شان نیستم.اما زیر نظر یک متخصص)

بهتره یه خرده هم به زنانگی خانمها اعتماد کنیم.اگه خانمی بخواد خانمی کنه مطمئن باشید دین هرگز مانعی در این راه نیست.

متاسفانه اکثر ما برداشت های خودمون از دین رو تفسیر به دینداری می کنیم.

حالا بذارید خانمهای مذهبی هم بیان.شاید بنده اشتباه می کنم.البته من فکر کنم شما طبع گرمی دارید و داشتن چنین دغدغه ای از اونجا نشات می گیره.

فقط خدا

- - - Updated - - -
    ویرایش توسط faghat-KHODA : یکشنبه 30 تیر 92 در ساعت 22:49

5. 2 کاربر از پست مفید faghat-KHODA تشکرکرده اند .

saraamini (دوشنبه 31 تیر 92), سیمین‌دخت (یکشنبه 30 تیر 92)

آخرین بازدید
    سطح
    3
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 22 در 8 پست

Array
    لطفا خانم های عزیز همین جا استاب بدید به ذهنتون.نمیدونم من موضوع بد نوشتم یا خانم ها دیدشون نسبت به اقایون خرابه!!

من کجا حرفم برداشت های این شکلی داشت اخه!
    سکس همراه با درد ،فیلم پورن ،نگاه حیوانی ،....نمیدونم از این حرف ها....
    اصلا شرمم شد از زدن این پست.

منظور من ر بد متوجه شدید.منظور من دقیقا چیز هایی که اسلام برای مرد و زن که همسر هم هستن مجاز کرده هست.مثلا آراسته بودن تو خونه برای همسر.

لطفا یک بار دیگه با این دید پست اول من رو بخونید

اون طبع گرم داشتن و.... دیگه نفهمیدم از کجای صحبت من نتیجه گیری کردید

- - - Updated - - -

در ضمن من خودم نسبتا مذهبی هستم و اصلا نگاه جنسی غربی و... هم ندارم

- - - Updated - - -

در پاسخ به خانم سنجاب هم بگم:

ادعا پاککی ندارم اما به شخصه تا به این لحظه با هیچ خانمی رابطه خاصی نداشتم وخویشتندار بودم.هدفمم هم ازدواج پاک هست
    ویرایش توسط angry_boy : یکشنبه 30 تیر 92 در ساعت 22:58

7. کاربر روبرو از پست مفید angry_boy تشکرکرده است .

sookoot (دوشنبه 31 تیر 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 11 مرداد 96 [ 23:40]
    سطح
    44
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 142
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1,335

تشکرشده 839 در 268 پست

حالت من
    Narahat
    Array
    سلام مجدد به شما دوست عزیز

خانم کیه بابا.اینهمه اولش گفتم ببخش که علیرغم درخواستتون نظر میدم.بنده هم با شما همسنگر هستم.

اول از همه اگه اشتباهی برداشت کردم و حرفی رو زدم که به سبب برداشت اشتباه بنده بود عذر خواهی می کنم.

باور کنید من بیش از یک بار پستتون رو خوندم و جواب دادم.پستتون(مثل قسمت تنوع) چنین چیزی رو در ذهن ادم میاره .یه خرده گنگ بود به نظر بنده.

طبع گرم هم میدونید از کجا اومد.اخه منم مجردم.ذهنم پر از دغدغست.اما به ندرت به مسائلی اینچنینی فکر می کنم.گفتم شاید این موضوعات جزء اولویتهای شماست.

در هر صورت ببخشید اگر برداشت اشتباهی داشتم.

فقط خدا

- - - Updated - - -

9. کاربر روبرو از پست مفید faghat-KHODA تشکرکرده است .

sanjab (یکشنبه 30 تیر 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 08 خرداد 99 [ 15:45]
    سطح
    61
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 231
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    14

تشکرشده 833 در 318 پست

Array
    سلام دوستمون به سوال قشنگی اشاره کرد منم دقیقا همچین حسی دارم،از یک طرف به دخترای باز اصلا حس خوبی ندارم و از طرفی خانمهایی که سنگین هستن با جنس مخالفشون هم همش فکر میکنم از همین لحاظ ها که دوستمون اشاره کردند ممکنه ضعیف باشن.

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 04 دی 99 [ 14:51]
    سطح
    57
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 112
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    531

تشکرشده 81 در 42 پست

Array
    سلام
    بنظر من اصلا نمی شه صرفا بخاطر در نظر گرفتن حجاب این موضوع را فهمید ...

چون من تو اطرافم دیدم خیلیا هستن که بیرون حجاب دارن و تو خونه بهترین و حتی به روز ترین تیپارو می زنن ... و یا برعکس تو خونه هم ..و خیلی ها هم هستن که تو بیرون بهترین تیپارو می زنن اما تو خونه نه !....براشون بیرون اهمییت بیشتری داره یا برعکس تو خونه هم به خودشونم می رسن ...

اما اینکه بخوای بیرون با یه تیپی بیای که نظر همه را جلب کنی کاری نداره برای هیچ خانمی ... و حالا بگیم اون خانمی که حجاب دارن دیگه معنیش اینه تو خونه به خودش نمی رسه . و برعکسش حتی ...

بنظر من نباید صرفا بخاطر حجاب داشتن یه خانوم بدون اینکه هنوز بشناسینش روحیاتشو راجبش قضاوت کرد که چی تو فکرشه

و فکر می کنم همه خانما دوست دارن برای همسرشون جزو بهترینا باشن ...

بنظرم راحت از رو ظاهر قضاوت نکنید

12. کاربر روبرو از پست مفید sookoot تشکرکرده است .

saraamini (دوشنبه 31 تیر 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 26 آبان 92 [ 23:58]
    سطح
    8
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 11
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    17

تشکرشده 68 در 33 پست

Array
    سلام
    بحث خوبی رو مطرح کردید و این طرز فکر بین اقایون نسبت به خانومای مذهبی رایجه

خب اینکه شما ممکنه چنین نگرشی رو نسبت به خانومای محجبه داشته باشید با توجه به اینکه در حال حاضر وضعیت جامعه از لحاظ پوشش و حیا سیر نزولی داره و خانوما زیباییهاشونو راحت به نمایش میزارن طبیعیه ولی به نظر من این دغدغه شما چندان نمیتونه واقعیت داشته باشه .دلیلشم مواردی بوده که تو نزدیکام دیدم که از لحاظ جذابیت ظاهری وقتی به خودشون برسن از بقیه خانومایی که شما ممکنه تو خیابون یا تو فیلما ببینید کم ندارن و حتی تر اینکه این خانوما چون روابطشون محدود بوده و با نامحرم رابطه نداشتن تمام زیبایی و جلوه گری و شورونشاط خودشونو که در درونشون مونده :) برای همسرشون خرج میکنن و نمیخوان کم بذارن البته استثنا هم همیشه وجود داره تو هر قشری

امیدوارم مردای مذهبی هم به اندازه ای که در مورد محبت و ... سفارش شده نسبت به زنشون دریغ نکنن..به هرحال جذابیت بصری برای مردا مهمه و خانوما هم بیشتر با گوش تحریک میشن بنابراین اقایونم در ابراز محبت نباید کم بذارن .این یه امر دو طرفه ست و کمبودش باعث ایجاد مشکل میشه

14. کاربر روبرو از پست مفید سیمین‌دخت تشکرکرده است .

sookoot (دوشنبه 31 تیر 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 تیر 00 [ 10:36]
    سطح
    67
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 147
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    388

تشکرشده 576 در 165 پست

Array
    سلام.من نمیدونم که توی دسته ی مذهبی ها به حساب میام یا نه!اما جواب میدم
    من کاملا اهل نماز و روزه هستم.اهل زیارت و نذر اهل خدا و راز و نیاز باهاش.اما نه چادری هستم و نه اصلا حجاب درست حسابی دارم.از جانب خودم به سوالتون جواب نمیدم چون قطعا آدم مذهبی که شما فرمودین من نیستم.
    من دوستای چادری زیاد داشتم.بسیار بسیار خوش پوش و خوشتیپ.دوستایی که وقتی باهاشون مهمونی های دخترونه میرفتم حتی تصورشم نمیکردم که اینقد توی آرایش کردن وارد باشن.چادری بودن و مذهبی بودن یه انتخابه.و تناقضی با مسائلی که گفتین نداره.خانومای سالم به خاطر ظرافت روحشون خود آرایی و مرتب و منظم بودنو کاملا میپذیرن،مخصوصا برای همسر که دین کلی هم تاکید کرده بهش.
    اما نمونه های مذهبی خیلی خیلی خفن!!!!!!فک کنم این جوری هستن که شما میگین

- - - Updated - - -

سلام.من نمیدونم که توی دسته ی مذهبی ها به حساب میام یا نه!اما جواب میدم
    من کاملا اهل نماز و روزه هستم.اهل زیارت و نذر اهل خدا و راز و نیاز باهاش.اما نه چادری هستم و نه اصلا حجاب درست حسابی دارم.از جانب خودم به سوالتون جواب نمیدم چون قطعا آدم مذهبی که شما فرمودین من نیستم.
    من دوستای چادری زیاد داشتم.بسیار بسیار خوش پوش و خوشتیپ.دوستایی که وقتی باهاشون مهمونی های دخترونه میرفتم حتی تصورشم نمیکردم که اینقد توی آرایش کردن وارد باشن.چادری بودن و مذهبی بودن یه انتخابه.و تناقضی با مسائلی که گفتین نداره.خانومای سالم به خاطر ظرافت روحشون خود آرایی و مرتب و منظم بودنو کاملا میپذیرن،مخصوصا برای همسر که دین کلی هم تاکید کرده بهش.
    اما نمونه های مذهبی خیلی خیلی خفن!!!!!!فک کنم این جوری هستن که شما میگین

16. کاربر روبرو از پست مفید hanie_66 تشکرکرده است .

مارتا63 (دوشنبه 31 تیر 92)

آخرین بازدید
    سطح
    3
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 22 در 8 پست

Array
    سیمن خانم دقیقا منظور من رو خوب متوجه شدید

دقیقا نقطه مقابل بعضی خانم مذهبی،بعضی پسر های مذهبی هستند که به خاطر اینکه خیلی اهل معاشرت با خانم ها نبودن،آموزش درست و درمیونی هم تو سیستم آموزشی کشورمون بهشون داده نشده،کلا شناخت درستی اصلا از جنس مخالفشون ندارن.مثلا اصلا آگاه نیستن که زن چقدر نیاز به حمایت و محبت کلامی داره،کمک تو خونه و... جقدر میتونه همسرش رو خوشحال کنه،یا تو مسائل زناشویی راه درست شروع رابطه رو بلد نیستن و کلی از مشکلاتی هم که الان هست و خیلی ها دارن طلاق میگیرن افتادن از اونور بوم(زیاده روی در مسائل جنسی و...)نیست،بلکه افتادن از این ور بومه،از بی اطلاعتی و عدم اگاهی
    من تو جنس خودم(پسر ها)خیلی خیلی زیاد دیدم ای مورد رو

حالا من به عنوان پسر هم همین نگرانی متقابل دارم.مثلا آرایش کردن درست واقعا روی زیبایی یک خانم تاثیر زیادی داره و یا پوشیدن لباس زیبا و متنوع تو خونه،واقعا میتونه تاثیر زیادی روی اقاییون بذاره.خوب من اگر نیاز به تماشای زیبایی همسر که واقعا بخشی از غریزه مردانس،رو تو خونه نتونم پاسخ بدم،یک بخش از زندگی من میلنگه!

یا تو بخش رابطه زناشویی،همونطور که خیلی از اقایون همسرشون رو فقط یک ابزار رفع نیاز جنسی میدونن و این دیدگاه غلط دارن،از اونور هم من از این میرتسم که یک خانم مذهبی هم رابطه جنسی (که اگر درست ارضا بشه،واقعا باعث میشه زن و مرد مثل چسب بهم بچسبن)نوعی رابطه حیوانیه و اصلا دید خوبی نداشته باشه؟! یا مثلا مذهبی بودنش باعث سرد بودنش بشه؟!

هانیه عزیز
    من منظورم از خانم مذهبی دقیقا یکی مثل شما+حجاب اختیاری خودش بود(مه لزوما چادر-هرچی خودش دوست داره)

ممنون از توجه دوستان

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)