به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 29 اردیبهشت 97 [ 00:12]
    سطح
    61
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 116
    Overall activity: 22.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    662

تشکرشده 792 در 312 پست

Array

1 مدیریت اقتصادی در دوران عقد

سلام دوستان گل
    برای طرح مشکل خاصی اینجا نیومدم فقط در زمینه مسوولیت های مرد در دوران عقد (ینی عقد دایم و زمانی که خونه خودمون نرفتیم) باید چطوری باشه.؟ مثلا من هر وقت با خانمم بیرون میریم و اگر چیزی ببینه که خوشش بیاد براش میخرم ولی همیشه بحث دارم با خانوادم که ولخرجی میکنم و اینا وظیفه مادرشه و من نباید بخرم!!!!
    مثلا یه دفتر و کلاسور برای دانشگاهش که بخرم مامانم میذاره به حساب زرنگی اون و میگه سرت کلاه میره و اینطوری فکر میکنن دربارم. برا همین میخواستم بدونم ایا واقعا داره سر من کلاه میره؟
    خوب من دوست دارم براش مانتو بخرم، کفش بخرم چیزی که دوست داره و توانش رو دارم رو براش بخرم آیا این چیز زیادیه؟ آیا خانواده من خیلی سنتی فکر میکنن؟ یا خانمم خیلی داره زرنگی میکنه که اینا رو ازم میخواد1! مامانم میگه فقط وقتی بیرون میرین خرج خوراک و خوردنی هاتون با توه!!
    حرف هم که میزنم میگه من دو تا دختر شوهر دادم توی عقد هیچی توقع نداشتن از شوهراشون؟ خیلی برام سوال شده از دیشب خصوصا که شما دخترایی که تو عقدین واقعا و خداییش از شوهرتون توقعی مث این توقعات (لباس خریدن و بیرون رفتن و تفریح و خرید های خاصی مث لوازش ارایش و ... ) ندارین و مادرتون براتون میخره هنوز؟ اگر این توقعات رو دارین ینی زرنگی میکنین و سر شوهرتون رو کلاه میذارین؟

مثلا یه خواسته هایی داره توی عقد مث اینا :
    1- پول تو جیبی
    2- خرید هایی مث لباس یا لوازم ارایش
    3- ثبت نام کلاس هایی مث رانندگی یا زبان و .. ( البته اینو گفتم به نظرم مامانت باید انجام بده که ناراحت میشه از حرفم)

یه مشکلی که دارم اینه که مامانم اینا به لباس اصلا اهمیت نمیدن و من که یه لباس ساده میخرم میگن ولخرجی و تو زندگی چطوری میخوای بچرخونی؟ خوب من الان درامدم کمه ولی خرج خونواده که نمیدم پس دوست دارم تفریح کنم و خوش باشم ولی دو تا دیدگاه مختلف دارن خانواده هامون
    خانواده من میگن پس انداز کن و خرج نکن و خیلی کم لباس بخر
    خانواده خانمم بیشتر معتقدن که پول عروسی و روزی رو خدا میده و به فکر الان باشین و خوش باشین

خود من بیشتر میگم یه مقدار پس انداز یه مقدار خرج و خوشی و لباس و تفریح . هیچ وقت غذا زیاد مهم نبوده. مثلا مامانم میگه سر ماه که حقوق میگیری برین یه رستوران خوب که مثلا شاید 50 تومن هزینش بشه خوب من میگم به جاش یه لباسی میخریم تفریحی چیزی میریم..

به طور کلی خانوادم الان فکر میکنن اونا ینی خانواده همسرم منو تو مشت خودشون دارن و همه این کارا رو به اجبار انجام میدم که مثلا از دستش ندم در صورتی که اینطوری نیست و خودم میخوام و وظیفه خودم میدونم.
    آیا کار من اشتباهه؟ چطوری به خانوادم این قضیه رو بفهمونم؟ چطور با مادرم برخورد کنم که بی احترامی نشه؟
    یا اگر خواسته ای از خواسته های همسرم رو نتونم انجام بدم چطوری رد کنم خواستشو که ناراحتش هم نکنم؟

[size=medium]تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی‌!
    یکی‌ دیروز و یکی‌ فردا .
    [/size]

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 29 اردیبهشت 93 [ 09:17]
    سطح
    1
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 20
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered
    تشکرها
    55

تشکرشده 8 در 2 پست

Array
    سلام محمد آقا
    به نظر من خیلی خوبه ، چون خودم در دوران عقد به سر می برم و دقیقا شوهرم عکس شماست یعنی پول زیادی برای رستوران و حتی دعوت دوستانش میده اما خرید نه

توی دوران عقد خیلی آدم احتیاج به لباس و مانتو .و ... پیدا می کنه (البته اگه اصراف نشه ) و شاید دیگه خجالت بکشه که از خانواده اش پول بخواد و یا انتظار اتی داشته باشه
    من چند وقت یه بار اعصابم خورد میشه وقتی می بینم اطرافم دختران عقد کرده چقدر شوهراشون براشون خرج میکنند اما شوهر من اصلاً اما با خودم میگم شاید می ترسه توقعم بالا بره

البته من به شوخی چند بار بهش گفتم پس کی می خوای یکم پول به خانومت بدی یا شده خودم براش لباس خریدم تا مثلاً اون هم یاد بگیره ولی بهم میگه انشالله تلافی میکنم .

به نظرم اگه تواناییش را دارید براش کم نذارید به هرحال ایشون همسر شما هستند .

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 29 اردیبهشت 97 [ 00:12]
    سطح
    61
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 116
    Overall activity: 22.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    662

تشکرشده 792 در 312 پست

Array
    ببینین من درامدم کمه ولی خوب با حقوقی که از پدرم بهم رسیده و فعلا هست میتونم یه کارایی بکنم. ینی نمیگم زیاد براش خرید کردم ولی واقعا نسبت به درامدم خودش میدونه که براش کم نذاشتم
    مرسی از پاسختون پس در واقع من پر توقعش نمیکنم!! اخه همه میگفتن اشتباه میکنی شایدم از سر حسادت بوده

[size=medium]تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی‌!
    یکی‌ دیروز و یکی‌ فردا .
    [/size]

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 28 آذر 99 [ 01:10]
    سطح
    93
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 714
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteranSocial10000 Experience Points
    تشکرها
    6,336

تشکرشده 3,618 در 912 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    آقا محمد!
    شما در واقع دو تا موضوع رو اینجا مطرح کردید. 1. نوع تنظیم دخل و خرج تون 2. وظایف مالی شما در قبال خانومتون در صورتی که هنوز عقد کرده هستید.
    در مورد موضوع اول به نظر من مدیریت اون؛ کاملا دست شماست. شما به عنوان یه مرد در شرایط امروز (که هنوز عقد هستید) چون شاید فردا که ازدواج کردید؛ بخواید خانومتون هم در تصمیم گیری های اقتصادی تون مشارکت داشته باشن؛ شما باید تعیین کنید که درآمد خودتون رو چه جوری خرج کنید. یعنی تنظیم دخل و خرج با شماست. که البته به نظر من در نظر گرفتن میزان مبلغ معینی هر ماه برای خرید یا پس انداز بهترین گزینه باشه.
    یعنی شما این ماه تصمیم میگیرید که 200 تومن برای خرید لباس و 150 تومن برای تفریحات بیرونتون کنار بذارید و مابقی حقوقتون رو پس انداز کنید تا بتونید استقلال مالی بیشتری در آینده داشته باشید و همچنین توانایی برآورده کردن توقعات دیگه ی زندگی تون رو هم داشته باشید.
    2. دومین موضوع هم کاملا برمیگرده به نوع فرهنگ خانواده ها و چیزی نیست که فراگیر باشه!
    مثلا: توی فرهنگ خانواده ی ما؛ دقیقا از زمانی که دختر عقد میکنه؛ بیشتر لوازماتش رو همسرش تهیه میکنه. اما شنیدم خانواده هایی که تمام هزینه ی دخترخانم تا زمانی که خونه ی پدرشون هستند؛ به عهده ی پدر و مادرشون هست.
    و البته یه نکته ی دیگه اینکه بعضی موضوعات مثل این مورد به درآمد مرد؛ یا میزان علاقه ی طرفین به همدیگه یا حتی درنظر گرفتن شرایط مالی همسر هم بستگی داره.
    و یه نکته ی خیلی خیلی مهم تر: چرا باید مادر شما از حتی ریزترین خرید شما برای همسرتون اطلاع داشته باشن؟ فکر نمی کنید یه کمی زیادی وابسته هستید؟ اصلا منظور دخالت مادرتون نیست؛ منظور عملکرد شماست. فکر نمی کنم برای هیچ دختری تا این حد رضایت بخش باشه که همسرش کوچکترین خریدهایی رو که براش میکنه مادرش بدونه. یه کم فکر کن.
    آرزوهایم مشخص است و دست یافتنی و
    من
    برای رسیدن به آنها نهایت تلاش خود را خواهم داشت!
    و امروز
    من شاکرم! شاکرم که خداوندی دارم که
    آرزوهایم رو به من هدیه دادند و
    منه انسان
    چیزی رو نخواهم ساخت، حتی دیگر لیستی نخواهم نوشت، من!!
    من سر طاعت در برابر لیستی که به من هدیه میدهد برمیآورم.

5. 2 کاربر از پست مفید del تشکرکرده اند .

*پرستو* (چهارشنبه 13 شهریور 92), مريم بانو (چهارشنبه 27 شهریور 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 12 مهر 92 [ 13:56]
    سطح
    1
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 24
    دستاوردها:
    7 days registeredTagger Second Class
    تشکرها
    1

تشکرشده 8 در 4 پست

Array
    سلام دوست خوبم
    حیفم اومد جواب سوالت رو ندم من مدت 6 ماهه که عقد کردم
    تو این مدت مادرم واسم خیلی خرج کرده و البته نامزدم هم همینطور . واسه بیرون رفتن و تفریح فقط میخوام بهمون خوش بگذره و شاد باشیم و حالا یه بستنی یا تنقلاتی هم بخوریم انتظاراتم رو پایین آوردم
    وقتی انتظارت پایین باشه و کسی برات کاری انجام بده بیشتر شاد خواهی شد نسبت به زمانی که انتظار بالایی از اون داری من دوست دارم همسرم واسم خرید کنه مثلا چیزی که میدونه علاقه دارم واسم بخره ولی من ممکنه خیلی چیزا دوست داشته باشم لزومی نداره که همش رو داشته باشم
    یه نکته ای که مطمئنا خودتون هم قبول دارین اینکه اگه مردی نیازها وخواسته های همسرش رو برآورده کنه برای خودش هم دلچسب و غرور آفرینه پس خیلی هم بد نیست والبته فکر میکنم انتظارات خانومتون نیاز به کمی کنترل دارن شما بزودی وارد مرحله ی پرخرجی خواهید شد و اون باید شرایط شما رو درک کنه من به عنوان یه خانم ترجیح میدم سطح توقعم رو بیارم پایین تا همسرم احساس ناتوانی نکنه
    والبته چیزی که دوست دیگرمون هم گفتن واقعا نیازی نیست شما مادرتون رو در جریان همه کارهاتون قرار بدین
    موفق باشی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)