به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 49
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 31 خرداد 88 [ 09:51]
    سطح
    33
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 42
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    19

تشکرشده 19 در 9 پست

Array

زندگي با ظاهري زيبا ولي باطني سرشار از مشكلات و اختلافات

با سلام به مدير محترم سايت و همه دوستان عزيز

راستش نمي دونم از كجا شروع كنم و از كدوم مشكلم بگم چون زندگيمو دوست دارم و نمي خوام كارم به جدايي بكشه اومدم از همتون كمك بگيرم تا شايد بتونم جلوي خيلي از مشكلاتي كه هنوز پيش نيومده رو بگيرم.

مادري 30 ساله هستم كه نزديك 9 سال از آشنايي و ازدواجم ميگذرد و الان فرزندي يك ساله دارم تقريبا از همه لحاظ در زندگي تامين هستم و خدا رو شكر در ظاهر و به چشم همه مردم زندگي فوق العاده آروم و خوبي دارم اما...........توي چهار ديواري و زير يه سقف چه غوغاييه خدا ميدونه.........من شاغلم و همسرم دانشجو (فعلا كار خاصي نداره البته ملك و مغازه و ...ولي فقط براي سركشي ماهانه سراغشون ميره و اكثر مواقع خونه مي مونه.....دانشجو ممتاز در رشته خودشه.مردي بسياربا جذبه...بامسئوليت....فوق العاده مدبر و توانا در هر امري....عاشق سياست... دلسوز و كارگشاي زندگي مردم....دست و دلباز و خلاصه كلي خصوصيات خوب ديگه ...منم متقابلا بعنوان يك همسر فداكار داراي نقاط مثبت زيادي هستم... و اما نقاط منفي همسرم كه منو اذيت ميكنه: اول از همه گذشته اين آقا خيلي منو اذيت كرد( كه دو سال اول زندگيم 15 كيلو كم كردم.......اما الان ديگه همه چيزو به دست فراموشي سپردم)...سيگاري.....داراي ناراحتي افسردگي كه 2 سالي دارو استفاده ميكرد( البته افسردگيش بخاطر گذشته تلخيه كه با پدرناتني و مادرش داشته)مشكل با مادرش .......مشكلات زندگيه خودم كمه مشكل مادرشم بايد حل كنم....فوق العاده نياز به محبت داره...خيلي دوست داره دائم بهش محبت كنم و تاكيد كنم كه دوستش دارم(گاهي اوقات با نهايت تنفر در باطن ولي لبخند در ظاهر گفتم خيلي دوستت دارم ولي الان نه....... بارها كه بحثمون ميشه بهش گفتم كه خيلي ازت بدم مياد.....خيلي خيلي زود رنج (كافيه بگم بالاي چشمت ابروه) وقتي كه عصباني ميشه داد كه ميزنه قلبم مي ايسته.براي هر كاري وسواس فكري شديد داره و خيلي فكر ميكنه (گاهي بهش ميگم مثلا ماشينت خط افتاده كه افتاد قرار نيست كه تا اون دنيا باهات بياد) ........فعلا مي خوام از آخر زندگيم مشكلاتمو بگم و بيام اول........ نمي دونم چرا رفته رفته علاقمون داره بهم كم ميشه شايد باورتون نشه در عرض يكسال فقط يك بار با هم رابطه جنسي داشتيم........شايد الان فكر هاي زيادي بكنيد مگه يه مرد مي تونه اين همه خودشه تحمل كنه......حتما با كسي رابطه داره...شايد فكرش پيش زني ديگست.......ولي نه...واقعا همين طوره خيلي تو داره.......وقتي بهش اعتراض ميكنم ميگه اگه از شدت نياز جنسي بميرم نيازي به تو ندارم(البته تو سكس خيلي طبيعي و عادي عمل ميكنه و از هيچ لحاظ مشكل نداره )اما من مطابق ميلش نيستم و اصلا از من راضي نيست . شبها تنها تو اتاق ديگه اي مي خوابه و وقتي بهش ميگم چرا پيش من نمي خوابي ميگه دو نفري روي تخت جامون نميشه.ميگم من بيام پيش تو ميگه نه.راستش به اين وضعيت عادت كرده و ميشه گفت تحمل.....حالا مي خوام قدم اول رو براي بهبود روابط زناشوييمون بردارم.........لطفا بهم بگين چكار كنم (البته من فكر ميكنم چون قبل از ازدواج رابطه جنسي داشته و به اون نحوه از روابط عادت كرده و از من مي خواد همونطوري باشم مثلا خيلي گرم و فعال.......ولي من اينطوري نيستم اول اينكه حيا اجازه نميده و دوم اينكه از شدت خستگي كاري شايدم روحي حوصله ندارم.......)
    ببخشيد كه سرتونودرد آوردم ........منتظر نظراتتون هستم.
    باتشكر.آذر
    خداوندا من در كلبه فقيرانه خويش چيزي دارم كه تو در عرش كبريايي خود نداري....من چون تويي دارم و تو چون خودي نداري..........الهي به اميد تو كه بهتريني

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 آبان 91 [ 17:29]
    سطح
    81
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 347
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    484

تشکرشده 498 در 242 پست

Array

RE: زندگي با ظاهري زيبا ولي باطني سرشار از مشكلات و اختلافات

سلام عزیزم
    خوش اومدی
    خب خودت میدونی که شوهرت گذشته دردناکی داشته و آثار اون هنوز به جا مونده و جز شما هیچ کسی نمیتونه بهش کمک کنه
    من گمان میکنم که افسردگی ایشون به طور کامل از بین نرفته کما اینکه در رابطه جنسی شما هم این به چشم میخوره (افسردگی باعث کمی رابطه جنسی میشه)
    ایشون شاید به خاطر اینکه مادرش در زمانی که ایشون به محبت مادر نیاز داشته با کسی ازدواج میکنن و باعث میشه محبتش نسبت به پسرش کم بشه بنابراین تمایل داره که شما این کمبودو واسش جبران کنی
    بهتره حتما" شوهر شما اول به یه مشاور و در صورت لزوم به روانپزشک مراجعه کنه
    خود شما هم سعی کنید حتی در دعوا از عنوان کردن اینکه اونو دوست ندارید بپرهیزید
    به جای این حرف میتونید از واژه دلخور بودن استفاده کنید
    موفق باشید

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 21 خرداد 88 [ 05:57]
    سطح
    42
    Level completed: 7%, Points required for next Level: 186
    دستاوردها:
    تشکرها
    76

تشکرشده 81 در 38 پست

Array

سلام آذر عزیز
    خوب تا حدودی میشه گفت مشکل اصلی شما و بهانه گیریهای شوهر شما و اینکه تا بهش میگین بالای چشت ابرو بهش بر می خوره تمامش من 80 درصد احتمال می دم مال روابط جنسی هست. چرا حیا؟می تونم بپرسم آخه ادم در برابر شوهر خودش هم باید حیا داشته باشه؟باید حجالت بکشه؟می دونید با این کارتون چه ظلمی در حق شوهرتون می کنید؟در روابط جنسی خودتون تجدید نظر کنید.چون بیشتر از اون چیزی که فکرش بکنید در روابطتتون با شوهرتون اهمیت داره.بیشتر مطالعه کنید کتاب رازهایی در مورد مردان حتما بخونید خیلی کمکتون میکنه. موفق باشید

4. کاربر روبرو از پست مفید شادزی تشکرکرده است .

شادزی (سه شنبه 22 اردیبهشت 88)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط azar58
    از من مي خواد همونطوري باشم مثلا خيلي گرم و فعال.......ولي من اينطوري نيستم اول اينكه حيا اجازه نميده و دوم اينكه از شدت خستگي كاري شايدم روحي حوصله ندارم.......)
    ببخشيد كه سرتونودرد آوردم ........منتظر نظراتتون هستم.
    باتشكر.آذر
    سلام . ضمن خوش آمد گويي

دوست من آيا توقع زيادي از شما دارد ؟! شما براي همسرتان حيا نشان مي دهيد ؟!‌

حيا يعني چه ؟

شما خسته ايد از امور روزانه . قبل از اينكه همسرتان از راه برسد ، با يك برنامه ريزي درست استراحتي بكنيد . دوشي بگيريد. به خودتان برسيد . لباس آراسته و مرتبي بپوشيد گويي مي خواهيد مهماني تشريف ببريد و آرايشي بكنيد و خانه را همچون زماني كه ميهمان داريد مرتب كنيد و صفايي به آن بدهيد . گلي ، شمعي ، مو زيك ملايمي و....

قرار نيست كه ما هميشه همه ي كارهاي خوب و قشنگ را براي مردم انجام دهيم ولي از خودمان غافل باشيم مگر كسي محترم تر از خود انسان در دنيا وجود دارد . چه ميهماني عزيز تر از شخصيت خود شما و بعد به ترتيب همسر ، فرزند ، پدر و مادر و ....

قرار نيست بي حيا باشيد . حيا در كلام را در مورد همسرتان رعايت بفرمائيد و در عمل .

نه در رابطه اي كه حيا در آن معنايي ندارد حيا داشتن مربوط به قبل و بعد از اين رابطه است نه در زمان داشتن رابطه .

6. 2 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (شنبه 19 اردیبهشت 88)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 شهریور 99 [ 16:54]
    سطح
    77
    Level completed: 77%, Points required for next Level: 95
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    655

تشکرشده 679 در 210 پست

Array

حيا (در مورد مسايل جنسي) در رابطه زن و مرد ؟؟؟؟؟
    حتي دين هم به زن توصيه مي كنه كه موقع رابطه زناشويي با همسرش، بسيار بسيار داغ ظاهر بشه!

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 31 خرداد 88 [ 09:51]
    سطح
    33
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 42
    دستاوردها:
    تشکرها
    19

تشکرشده 19 در 9 پست

Array

از توجه و پاسخ هاي همتون ممنونم

آني عزيز سعي ميكنم هميشه خودم و بچه و زندگيم مثل دسته گل باشه ولي اصلا تمايلي به نزديكي ندارم اصلا حوصله گل و شمع و آهنگ اينا رو ندارم........نمي دو نم چرا...راستش منو شوهرم به روش سنتي با هم ازدواج كرديم اولش من خيلي علاقمند بهش بودم (در نهايت مرگ)اما الان اصلا ازش خوشم نمياد نه اينكه فكر كنيد دلمو زده .خودش ميگه چون تمام شرايط خوب يه همسر ايده آل رو داشتي باهات ازدواج كردم بدون هيچ علاقه قبلي بعد از يكسال بعد از عقد كم كم از من خوشش اومد ولي ميدونم كه هيچ وقت عاشقانه نگام نكرده باهم نخنديده با هم نزديكي نكرده من از اين موضوع بشدت ناراحتم.......سكس با كي با كسي كه فقط (تحت شرايط و چارچوب خانواده)بعنوان همسر دوستم داره و هميشه هم به من ميگه تو خيلي دختر خوبي هستي ولي چه فايده ؟؟؟؟؟؟؟من از توي چشماش ميخونم همه چيزو ........(البته ناگفته نمونه كه در زمان مجرديش دختري رو عاشقانه دوست داشته .با تمام وجود و منو اوايل زندگي 2 بار تو سكس با نام اون صدا كرده البته من اصلا به روش نياوردم ولي از تو داغون شدم........مني كه همه چيزمو براي همسرم گذاشته بودم......البته اين موضع مال چند سال پيشه و من همه اونها رو فراموش كردم ..)ولي الان به ناچار بايد براي تداوم زندگيم بايد اين علاقه رو تو وجود خودم زنده كنم بعدش تو وجود همسرم..........
    منتظر نظراتتون همستم.بازم ممنون
    خداوندا من در كلبه فقيرانه خويش چيزي دارم كه تو در عرش كبريايي خود نداري....من چون تويي دارم و تو چون خودي نداري..........الهي به اميد تو كه بهتريني

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 اسفند 96 [ 15:33]
    سطح
    93
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 666
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    4,250

تشکرشده 4,202 در 1,430 پست

Array

سلام بر دوست عزيز
    عزيز من حيف نيس اين زندگي كه اينقدر نكته مثبت و خوب راجع به خودت و همسرت درش وجود داره به خاطر مشكلات جزيي از هم بپاشه؟نقاط مثبت همسرت رو پر رنگتر كن بديهاشو كمتر ببين
    نقطه ضعفش رو كه ميدوني(اون به شدت به محبت كلامي تو نياز داره و دوست داره مثل يه مادر دائم دور و برش باشي و مراقبتش كني)پس برطرفش كن
    در ضمن فرض ميكنيم همسر شما به خاطر افسردگي نياز جنسيش كم شده شما چه طور يعني شما به عنوان يك خانم اينقدر نيازت كمه كه در يك سال يه بار س ك س داشتي؟!!!فكر نميكني شما هم كوتاهي ميكني؟؟

سعي كن خودت رو به روال عادي زندگيت برگردوني همسرت هم ناخوداگاه به روال سابق برميگرده اينو مطمئن باش اگه تو مثل روزاي اول ازدواتون بشي همونطور عاشق و مهربون و دلسوز همسرت هم رمانتيك ميشه و همه چي درست ميشه
    سخت نگير گلم

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 28 آذر 99 [ 01:10]
    سطح
    93
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 714
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteranSocial10000 Experience Points
    تشکرها
    6,336

تشکرشده 3,618 در 912 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

می دونم که خیلی سخته! سخته بفهمی همسرت کسی رو عاشقانه می خواسته و تو رو فقط بخاطر اینکه دختر خوبی هستی دوستت داره، و اینکه وقتی با شما رابطه داره، اسم ایشون رو صدا کنه و شما احساس کنید که توی فکر همسرتون اون خانوم هست، همه ی اینها درست! اما مهم تر از اون اینه که الان این مرد مال شماست و شما هم مال ایشون و تنها شما هستید که می تونید به خودتون رو به زندگیتون کمک کنید. اینکه همسرتون به محبت و تایید شما نیاز داره خیلی خوبه، این میتونه خیلی خیلی به زندگیتون کمک کنه! درسته که شاید پیش خودتون فکر کنید که این من هستم که باید محبت بینم تا از محبتم چیزی رو ببخشم! اما توی شرایط فعلی به نظر من این شما هستید که می تونید با دوست داشتنی که توی زندگیتون هنوز هم داره سوسو میکنه همسرتون رو عاشق خودتون کتید.
    اولین و بهترین راه حل به نظر من اینه که شما با خودتون تصمیم جدی بگیرید که می خواید زندگیتون رو بسازید و پرش کنید از عشق و محبت، یه تصمیم مهم و حیاتی و در این راه از هیچ کاری هم دریغ نمی کنید، شما ابتدا باید روی دیدگاه خودتون و نگاهی که به همسرتون به عنوان مرد زندگیتون دارید کار کنید، اینکه ایشون چقدر برای شما و زندگیتون ارزش دارند و شما حاضرید بخاطرشون چیکار کنید؟
    2. من فکر می کنم که وقتی یه مادر و دختر، یه پسر و پدر، دو دوست همدیگر و بغل می کنن یه اثر فوق العاده روی همدیگه می گذارن چه برسه به اینکه یه زن و شوهر از روی عشق و علاقه بخوان همدیگر رو بغل کنن، به نظر من در وهله ی اول شما باید یه تغییر کوچولو توی دکوراسیون خونتون بدید و مثلا جای تختتون رو برای چند روز هم که شده عوض کنید، حتما با همسرتون صحبت کنید، این بار توی یه مکان خصوصی و خیلی آروم و با محبت، به ایشون بگید که می خواید یه زندگی جدید و پر از شور رو شروع کنید و برای این کار به کمک همسرتون احتیاج دارید.
    3. بعدش از همسرتون بخواید که حتما حتما با هم بخوابید، اگر ایشون قبول نکردند بگید که شما دلتون برای همسرتون تنگ شده و اگر باز هم نپذیرفتند، بهشون بگید که فقط برای چند ساعت پیششون میمونید و بعد میرید، و توی این چند ساعت، خودتون رو به همسرتون نزدیک کنید، سعی کنید چیزهایی بپوشید که برای همسرتون جذابیت داشته باشه و بهتر به نظر من بعد از چند وقت سعی کنید از یه لباس خواب جدید استفاده کنید و وقتی پیششون قرار گرفتید حتما بابت حرفهایی که در گذشته چه دور، چه نزدیک به ایشون زدید که باعث ناراحتی و دلخوری ایشون شده معذرت خواهی کنید و اگر ایشون تمایلی نداشتند لطفا شما بدون هیچ فکر و موردی مبنی بر بی حیایی خواسته ی دلتون رو ابراز کنید، (حتی اگر دلتون این کار رو نمی خواد)، شما می تونید با نزدیکی خیلی از مشکلاتی رو که دارید حل کنید، اگر امروز نزدیکی شما بدون هیچ احساس و عاطفه ای بود، نا امید نشید! فردا و فرداها با به وجود اومدن تمایل خود به خود احساسات هم وارد کار می شوند.
    4. به خودتون اجازه بدید که طعم شیرین محبت و عشق واقعی رو بچشید!
    فقط خودتون هستید که می تونید به خودتون و به همسرتون کمک کنید
    موفق باشید

11. کاربر روبرو از پست مفید del تشکرکرده است .

del (سه شنبه 15 اردیبهشت 88)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

آذر جان

من مي توانم بحران 30 سالگي شما را بفهمم و همينطور مسائلي راكه ازش حرف مي زنيد . ( كتاب زن سي ساله را هم بخوانيد )

اما چند نكته

دوست من
    شوهر شما در گذشته عاشق بوده و يا نبوده ، به هر دليلي و با هر انگيزه اي كه در پي آن بوده شما را براي ازدواج انتخاب كرده و به خواستهاي خودش هم رسيده يعني يك بانو و كدبانو و زن خوب گرفته . اما وقتي شوهرشما مي گويد : تو خيلي دختر خوبي هستي ولي چه فايده ؟؟؟؟؟؟
    از وي با زباني خوش و قربانت بروم و جانم ،‌پاسخ بخواهيد اين چه فايده يعني و چه چيزي تو را ناراحت مي كند ؟

به همسرتان بگوييد من تصميم دارم براي زندگي كه رو به سردي مي رود كاري انجام بدهم و به خودم كمك كنم و در نتيجه تو هم از گرمي زندگي و چيزهايي كه به دست مي آوري لذت خواهي برد .

عزيزم معني ندارد كه مي گويي من حوصله شمع و گل و آهنگ و....را ندارم . اين را هم مثل واجبات زندگي روزمره ات وجودشان را الزامي كن . البته نه از سر كراهت بلكه با ميل و اشتياق . چرا نبايد يك زن جوان اشتياقي براي زيباتر كردن فضاي زندگي اش داشته باشد . واقعا من تعجب مي كنم . آيا تصميم نداري براي زندگي ات قدمي برداري كه رو به جلو باشد !!!!!!

شما تاپيكي باز كرده ايد و راهنمايي خواسته ايد و گفته ايد تصميم داريد براي زندگي تان كاري كنيد . درست است ؟!

پس دوست من شما در درجه اول بايد اين حوصله ندارم ها و .... را به دو ر بريزيد . بايد گرما و عشق را وارد زندگي خود كنيد . اين گرما و عشق هم با بي حوصلگي به دست نمي آيد . بايد بذر انرژي و عشق بپاشيد تا چيزي براي درو كردن وجود داشته باشد .

13. 5 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (شنبه 19 اردیبهشت 88)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 26 بهمن 89 [ 15:28]
    سطح
    38
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 148
    دستاوردها:
    تشکرها
    158

تشکرشده 159 در 70 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط azar58
    آني عزيز سعي ميكنم هميشه خودم و بچه و زندگيم مثل دسته گل باشه ولي اصلا تمايلي به نزديكي ندارم اصلا حوصله گل و شمع و آهنگ اينا رو ندارم........نمي دو نم چرا...
    ممکنه به سوال من جواب بدی ؟
    1-فقط از سر دردل نوشتی یا نه واقعآ تصمیم به بهبود شرایط فعلی داری ؟
    اگر قصد تغییر دارید پس باید معذرت می خوام تنبلی و بی حوصلگی رو کنار بذارید حداقلش این بود که فقط یکبار از روشی که خانم آنی پیشنهاد کردن استفاده می کردی
    .

15. 2 کاربر از پست مفید sogand66 تشکرکرده اند .

sogand66 (سه شنبه 22 اردیبهشت 88)

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)