به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 44
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 07 تیر 92 [ 12:47]
    سطح
    6
    Level completed: 76%, Points required for next Level: 12
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    31 days registeredTagger Second Class250 Experience Points
    تشکرها
    35

تشکرشده 42 در 19 پست

Array

خاطرات گذشته وعواقب آن

سلام
    دوستانی که به تاپیک قبلیم سر زدن مشکلمو میدونن.ولی باز خلاصه میگم.
    من در دوران کودکی مورد تجاوز قرار گرفتم.وعواقبی هم برام داشته،ولی نه اعتیاد،نه فرار نه ...
    من الان در سن ازدواج هستم ومهمترین مشکلی که فعلا دارم وفکر میکنم به خاطر اون اتفاقه، ترس من از ازدواجه(روابط زناشویی).
    یا مثلا به بعضی از مردایی که توکوچه وخیابون می بینم خیره میشم چندلحظه.اونا همشون یه ویژگی دارن به نظرمن،اینکه آدمای پاکی نیستن.دست خودم نیست ولی از نگاه کردن بهشون یه حس تنفری پیدا می کنم که یه جورایی هم از این حس لذت می برم.
    شاید خنده دار باشه ولی اینکه به دست آقایون خیلی توجه دارم.مثلا اونایی که دستشون شبیه اون آدمای کودکیم دارن،باز حس بدی بهشون پیدا می کنم.چون منو یاد یه نفرشون میندازه.
    ولی مهمترین مشکلم فکر میکنم همونیه که اول گفتم(ترس ازدواج) که داره موقعیتای ازدواجمو از دست میدم...
    راستی دوستانی که قصدشون کمک به دیگران هست نه کمک به من،لطفا به این تاپیک سر نزنن وسوالا و حرفای نامربوط نگن.ممنون

2. 2 کاربر از پست مفید عسل1060 تشکرکرده اند .

فرشته اردیبهشت (جمعه 16 فروردین 92), میشل (جمعه 16 فروردین 92)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    دکتر هلاکویی مثال جالبی در این گونه موارد می زنه.

شما میخ توی پاتون هست و نمی تونید راه برید. به جای این که به درآوردن میخ از پاتون فکر کنید، راه نمی رید.

این میخ را از پات دربیار ببین چقد راه رفتن خوب و لذت بخش می شه.

4. 10 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

asemani (یکشنبه 01 اردیبهشت 92), rozaneh (شنبه 17 فروردین 92), roze sepid (چهارشنبه 28 فروردین 92), sci (جمعه 16 فروردین 92), کامران (دوشنبه 26 فروردین 92), باران بهاری11 (جمعه 16 فروردین 92), دختر مهربون (جمعه 16 فروردین 92), عسل1060 (جمعه 16 فروردین 92), صاعد (جمعه 23 فروردین 92), صبا_2009 (جمعه 16 فروردین 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 13 تیر 93 [ 20:39]
    سطح
    19
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 54
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    13

تشکرشده 298 در 112 پست

Array
    پاک کردن این افکار واقعا سخت هست اما شدنیه
    چرا با یکی از خواستگارات همین موضوع رو در میون نیمزاری ؟
    خودتو خالی کن از این حرفا
    مطمئن باش اگه خواستگارت انسان فهمیده ای باشه خیلی بهت کمک می کنه در این مورد

6. 2 کاربر از پست مفید هدف تشکرکرده اند .

Ayeh (پنجشنبه 29 فروردین 92), عسل1060 (جمعه 16 فروردین 92)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط هدف نمایش پست ها
    پاک کردن این افکار واقعا سخت هست اما شدنیه
    چرا با یکی از خواستگارات همین موضوع رو در میون نیمزاری ؟
    خودتو خالی کن از این حرفا
    مطمئن باش اگه خواستگارت انسان فهمیده ای باشه خیلی بهت کمک می کنه در این مورد
    هدف عزیز،
    فکر نمی کنم مطرح کردنش با خواستگار درست باشه.
    خواستگار نه روان درمان گر است و نه دوستی برای درددل.

به زندگی آینده اش هم با اون فرد لطمه میخوره. ( اگر نتیجه خواستگاری مثبت بشه )

8. 14 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

ariana_sh (شنبه 21 اردیبهشت 92), asemani (یکشنبه 01 اردیبهشت 92), omid65 (جمعه 16 فروردین 92), rozaneh (شنبه 17 فروردین 92), roze sepid (چهارشنبه 28 فروردین 92), sci (جمعه 16 فروردین 92), she (شنبه 17 فروردین 92), کامران (دوشنبه 26 فروردین 92), یک زن امیدوار (شنبه 17 فروردین 92), باران بهاری11 (جمعه 16 فروردین 92), دختر مهربون (جمعه 16 فروردین 92), عسل1060 (جمعه 16 فروردین 92), صاعد (جمعه 23 فروردین 92), صبا_2009 (جمعه 16 فروردین 92)

کارشناس افتخاری

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    79
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 5
    دستاوردها:
    SocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,934

تشکرشده 5,973 در 1,154 پست

Array
    خب اول باید برای شما بنویسم که این احساس شما طبیعیه!
    شاید اگر شما گواهینامه رانندگی هم گرفته بودید و تصادف می کردید، با دیدن ماشین و رانندگی احساس بدی داشتید
    چون شما غم و اندوه ناشی از درد رو در خودتون نهادینه کرده اید و سعی می کنید اتش اون درد رو همواره روشن نکه دارید، بی شک این درد در این شرایط همواره با شماست! اما مسئله به اینجا ختم نمی شه، این درد موجب می شه:
    ۱. شما یک منتقد دردنی جدی و قدرتمند در وجودتون داشته باشید
    ۲. عزت نفس شما تخریب بشه و احساس کنید همواره چیزی کم دارید
    ۳. برچسب بزنید و فیلتر کنید
    ۴. استرس زیادی رو تحمل کنید که حتی اثرات هورمونی شدیدی روی شما داشته باشه
    ۵. از زنده نگه داشتن احساس درد و غم، لذت ببرید و افسرده شوید
    ۶. در مراحل حادتر مانیا را تجربه کنید
    خب پس زنده نگه داشتن خاطرات بد کودکی، هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد و باید با روشهای صحیح از شر این خاطرات رها شوید
    اگر احساس می کنید و تصمیم دارید رهایی رو تجربه کنید، بفرمایید تا ادامه دهیم
    سوالی بود بپرسید

10. 11 کاربر از پست مفید sci تشکرکرده اند .

فرشته اردیبهشت (جمعه 16 فروردین 92), کامران (دوشنبه 26 فروردین 92), یک زن امیدوار (شنبه 17 فروردین 92), یکی مثل شما (جمعه 16 فروردین 92), میشل (جمعه 16 فروردین 92), ملیسا. (جمعه 16 خرداد 93), باران بهاری11 (جمعه 16 فروردین 92), دختر مهربون (جمعه 16 فروردین 92), عسل1060 (جمعه 16 فروردین 92), صاعد (جمعه 16 فروردین 92), صبا_2009 (جمعه 16 فروردین 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    35

تشکرشده 42 در 19 پست

Array
    سلام خیلی خوشحالم که می خواید بهم کمک کنید.ممنون.یه تشکر ویژه هم از آقای sci میکنم که برام وقت میذارن
    چون شما غم و اندوه ناشی از درد رو در خودتون نهادینه کرده اید و سعی می کنید اتش اون درد رو همواره روشن نکه دارید، بی شک این درد در این شرایط همواره با شماست!
    اگه بخوام غم واندوه نداشته باشم،یعنی باید همه چیو فراموش کنم؟باید اونا رو ببخشم؟چرا باید ببخشم؟
    خب پس زنده نگه داشتن خاطرات بد کودکی، هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد و باید با روشهای صحیح از شر این خاطرات رها شوید
    اگر احساس می کنید و تصمیم دارید رهایی رو تجربه کنید، بفرمایید تا ادامه دهیم
    یه عمر استرس و تنفر از آدمایی که هیچ شناختی بهشون ندارم،چیز باارزشی نیست.
    پس کمکم کنید تا بتونم سالم زندگی کنم

12. 3 کاربر از پست مفید عسل1060 تشکرکرده اند .

Ayeh (پنجشنبه 29 فروردین 92), sci (جمعه 16 فروردین 92), میشل (جمعه 16 فروردین 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    35

تشکرشده 42 در 19 پست

Array
    یه چیز دیگه آقای sci:
    من الان ممکنه خیلی مشکلات روحی وروانی دیگه هم داشتم در اثر این قضیه ولی خودم هنوز متوجه نباشم.
    باید خودم رفتارامو تجزیه وتحلیل کنم واین اثرات رو از بین ببرم؟یا باکمک کسی؟مثلا روانشناس
    واینکه حرفم درسته؟ارتباط بین این موضوع وترس ازدواج درحال حاضر؟

14. کاربر روبرو از پست مفید عسل1060 تشکرکرده است .

sci (شنبه 17 فروردین 92)

کارشناس افتخاری

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    79
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,934

Array
    بانو عسل،
    اميدوارم واقعا تصميم جدي گرفته باشيد كه اين مشكل رو بطور كامل از سر راه برداريد
    در مورد سوال اول شما كه به سه موضوع اساسي اشاره مي كند
    1. آيا بايد همه چيز را فراموش كنيد؟ جواب خير است! اصلا لازم نيست همه چيز را فراموش كنيد چون اين كار اصلا براي شما مقدور نيست! هرگز هيچ كس نمي تواند حوادث تلخ رو فراموش كند!
    اما شما بايد بپذيريد كه در دوراني از زندگي شما اين اتفاق براي شما رخ داده است و شما حق نداريد و البته هيچ كس حق ندارد بابت اين اتفاقات شما را سرزنش كند. پس در گام اول شما اصراري براي فراموشي موضوع نداريد اما سعي مي كنيد از طريقي كه خواهم گفت اين موضوع را بپذيريد! پس شما مي پذيريد كه تجربه اي هر چند تلخ، در دوراني از زندگي خود داشته ايد.

2. آيا بايد آنها را ببخشم؟
    واقعيت اين است كه جواب اين سوال رو اصلا دوست نداريد! اما جواب صراحتا بله است! و البته جواب قطعا، الزاما بله است! شما حتما، لطفا، آنها رو ببخشيد اما آيا بخشش كافي است؟! خير! ببخشيد و رها كنيد... بگذاريد رها شوند و بروند! فكرهاي منفي كه شما رو پوشش داده اند رها شوند!
    اما اين فكر ها چيستند؟ متاسفانه اين فكرها كه توسط ذهن سطحي شما تكرار مي شوند از تمامي آزارهاي جنسي كه شما در سنين كودكي شده ايد بدتر و دردناك است... چون شما آن افراد را هرگز نبخشيده ايد،‌ فكر ها شما را راحت نگذاشته اند! ذهن سطحي شما به شدت درگير است و اين موجب تكراري ابدي در ذهن شما شده است... درسته كه حقيقت آزار جنسي شما بسيار دردناك بوده است! اما واقعيت اين است كه آنچه شما بواسطه ذهن سطحي خودتون با خودتون كرده ايد به مراتب وحشتناك تر از هر گونه آزار جنسي در كمال بي رحمي است!!! پس ما در تمريناتي كه به شما مي دهيم سعي مي كنيم ذهن سطحي شما رو خاموش كنيم! البته گام به گام!

3. چرا بايد ببخشيد؟

شما بايد ببخشيد چون براي سلامتي روانيتون ارزش قائل هستيد! اما يك نكته ظريف در اين عبارت نهفته است! چرا بايد ببخشم!؟ چه كسي رو؟ من مي گم عسل اول بايد خودش رو ببخشه! چون همانطوري كه گفتم عسل در اين استرسها و نابهنجاريها اون افراد رو تنها نگذاشته و با تكرار غم و اندوه، رنج بسياري رو بخودش روا داشته تا جائيكه از مردان نا اميد و آزرده خاطره! پس عسل بايد اول خودش رو ببخشه... بعد اون افراد رو بايد ببخشه... چون اگر نبخشه، رها نخواهد شد!

اما سوالي كه در پست بعدي شما نوشته شده:
    نه الزاما اين موضوع بصورت مستقيم نمي تونه رفتارهاي شما رو تحت تاثير قرار بده،‌ اما بطور غير مستقيم مي تونه ذهن شما رو درگير كنه و با سركوب كردن تمايلات شما،‌ اعتماد به نفس شما و عزت نفس شما،‌ زندگي معمولي شما بطور عادي دگرگون كنه و شما رو از كسب مهارتهاي صحيح بازداره! و اين اصلا خوب نيست
    ترس از ازدواج، عملا ناشي از ترس از برقراري و حفظ روابط جنسي با يك مرد، ناشي مي شه‌! البته اين مي تونه به اون وقايع ارتباط داشته باشه اما همانطوريكه در بالا گفتم.. آنچه شما با خودتون كرده ايد،‌ بمراتب دردناك از آنچيزي است كه در حقيقت تجربه كرده ايد! و اين بدترين قسمت ماجرا است!

حالا چه كنيم:

كارهايي كه بايد انجام دهيد رو در زير مي نويسم و شما با دقت انجام مي دهيد،‌ در همين اول مي گويم كه هيچ تخفيفي در كار نيست! چونه نزنيد! گزارش كارهاي شما هفتگي است! پس در شروع هفته جديد شما گزارش كارهايي كه انجام داده ايد را مي آوريد

1. در دو هفته اول هر روز بعد از ظهر، مراقبه بخشش انجام مي دهيد.
    در اتاقي نيمه تاريك قرار مي گيريد. يك موسيقي ملايم بي كلام پخش مي كنيد روي ولوم متوسط بطوريكه صداي اطراف را نشنويد
    روي زمين، الزاما زمين و نه تخت يا مبل و امثالهم، دراز مي كشيد...
    چشمانتان را مي بنديد و 5 بار نفس عميق مي كشيد 2- 4 - 1 : دو شماره دم/ 4 شماره نگهداشتن نفس/ 1 شماره بازدم / بين هر بار تنفس 5 ثانيه در همان حال استراحت مي كنيد
    حالا يك صندلي چوبي را مقابل خودتون تجسم مي كنيد. همه اجزاي صندلي را خوب تماشا كنيد
    فردي كه از او ناراحتيد را تجسم كنيد و بگذاريد رو صندلي بنشيند
    بخوبي به او نگاه كنيد و سعي كنيد تمام جزئيات او را ببينيد مدل مو،‌ رنگ مو،‌ لباس، حركتها و ...
    شما حداكثر دو دقيقه فرصت داريد هر چه دوست داريد به او بگوييد!
    بعد از دو دقيقه بگوييد: من تو را در اين لحظه مي بخشم و رها مي كنم! ( 3 بار تكرار كنيد)
    بگذاريد تصوير او محو شود
    سپس تصوير خودتون رو تجسم كنيد و روي صندلي بنشانيد/ تمام جزئيات بدن خود را تجسم كنيد... تمام جزئيات صورت و ...
    حداكثر دو دقيقه فرصت داريد هر آنچه مي خواهيد به خودتون بگوييد و در نهايت:
    من تو را در اين لحظه مي بخشم و رها مي كنم! ( 3 بار تكرار كنيد)
    سپس بگذاريد تصويرتان محو شود...
    سه بار تمرين تنفس كنيد / چشمانتان را باز كنيد / آرام برخيزيد و فورا موسيقي را قطع كنيد/
    به اتاق ديگري برويد كه كاملا روشن باشد و كاري را فورا شروع كنيد

2. روزانه 3 نوبت،‌ بويژه زماني كه مورد تهاجم افكار و سرزنش ذهن سطحي قرار ميگيريد. تمرينات تنفسي به شيوه اي كه در مراقبه بخشش گفته شد هر بار 5 نفس/ انجام دهيد

3. پياده روي سريع بهاري به مدت 10 دقيقه هر روز در يك مكان جديد و الزاما فضاي باز/ به هيچ وجه ندويد / در 3 روز آخر هفته چهارم پريود و 3 روز آغاز پريود لازم نيست/

4. تمرين پذيرش و ربرويي:
    اول توضيح دهم كه پذيرش را با تسليم در برابر مشكلات و كمبودهاتون يكي نكنيد! پذيرش نوعي آگاهي كامل است كه با علاقه، شادي و اميد همراه است. اين درحاليست كه تسليم پذيرشي همراه با شكست، احساس ضعف و ناتواني در ايجاد تغييرات مثبت مي باشد! حالا كه دقت مي كنيد مي بينيد كه تاكنون شما تسليم شده ايد! نه؟ اينطور نيست؟
    - هر روز يك نوبت بين ساعات 11 الي 12 ظهر، در محيطي آسوده و ساكت بنشينيد/
    بر خلاف تمرين تنفس كه بوسيله آن سعي مي كرديد افكار شما را رها كنند... بگذاريد افكار بيايند و بروند و به هيچ وجه در مقابل آنها مقاومتي نگذاريد...
    مثل كانالهاي تلويزيون آنها را عوض كنيد و روي هيچ تصوير ذهني درنگ نكنيد...
    سپس بدترين فكري كه شما را آزرده كرده در نظر آوريدو با آن روبرو شود... تصور كنيد و به آن فكر كنيد! اين فكر بيش از يك دقيقه ممنوع است
    حالا فكر را رها كنيد... و تمرين تنفس كنيد تا به آرامش برسيد....شايد در ابتدا بسيار استرس به شما بدهد! اما بمرور زمان خوب خواهد شد
    نكته: در مورد يك فكر اين كار را هر بار انجام دهيد و فكر را در تمرينها تغيير ندهيد....
    مثال: مثلا شخصي فكر مي كند كه اگر بميرد چه اتفاقي خواهد افتاد و اين افكار او را به شدت مضطرب مي كند... به اين فرد توصيه مي شود كه هر بار فكر كند كه مرده است و با همه اتفاقات روبرو شود!

مثلا شما مي توانيد همين فكر را در مورد ازدواج و ارتباط زناشويي داشته باشيد.... اما فقط يك فكر در همه تمرينها داشته باشد. در هفته دوم با فكر نگران كننده ديگري كه شما را مضطرب كرده است تمرين كنيد

5. هر روز صبح وقتي بر مي خيزيد، نه مطالعه مي كنيد، نه تلفن همراهتون رو نگاه مي كنيد و نه .... ( ضمنا : تلفن همراه شما من بعد هنگام خواب اجازه ورود به اتاق شما را ندارد، اگر بايد ساعت بگذاريد و با زنگ آن بيدار شويد،‌ يك ساعت زنگدار بخريد، تلفن همراه كارش اين نيست)
    پس وقتي برخواستيد، اول يك دوش سبك، بگيريد و صورت و بدن خود را با آب و صابون رقيق بشوييد...(موها را بر حسب ضرورت بشوريد، الزامي نيست) سپس خودتون رو خشك كرده و صبحانه بخوريد... بعد از صرف صبحانه در يك دفتر يادداشت كوچك، مطالب زير را بنويسيد:
    - من دختر........ هستم و خودم را اينگونه كه هستم دوست دارم
    ك ويژگي شخصيت خودتون رو يادداشت كنيد)
    سپس چند بار اين جمله را با صدايي كه بشنويد بخوانيد! لازم نيست فرياد بزنيد!

- امروز مي خواهم :
    (5 كار مهمي كه امروز مي خواهيد انجام دهيد را بنويسيد) حداقل سه كار الزامي است
    مهم نيست كه مي رسيد اين كارها را انجام دهيد يا خير...

6. چند تا كار و فكر براي شما ممنوع است:
    - مقايسه خودتون با ديگران تحت هر شرايطي
    - ذهن خواني
    - سرزنش خودتون تحت هر شرايطي ممنوع است.

سوالي بود بپرسيد
    موفق باشيد!

ویرایش توسط sci : شنبه 17 فروردین 92 در ساعت 15:52

16. 17 کاربر از پست مفید sci تشکرکرده اند .

asemani (یکشنبه 01 اردیبهشت 92), Ayeh (پنجشنبه 29 فروردین 92), barani (یکشنبه 18 فروردین 92), del (شنبه 08 تیر 92), roze sepid (چهارشنبه 28 فروردین 92), فرشته مهربان (سه شنبه 20 فروردین 92), کامران (دوشنبه 26 فروردین 92), پرنده غريب (پنجشنبه 29 فروردین 92), یک زن امیدوار (شنبه 17 فروردین 92), ویدا@ (شنبه 17 فروردین 92), هدف (شنبه 17 فروردین 92), ملیسا. (جمعه 16 خرداد 93), مهرااد (پنجشنبه 24 مرداد 92), مصباح الهدی (شنبه 17 فروردین 92), باران بهاری11 (شنبه 17 فروردین 92), دختر مهربون (شنبه 17 فروردین 92), عسل1060 (شنبه 17 فروردین 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    35

تشکرشده 42 در 19 پست

Array
    4. تمرين پذيرش و ربرويي:
    اول توضيح دهم كه پذيرش را با تسليم در برابر مشكلات و كمبودهاتون يكي نكنيد! پذيرش نوعي آگاهي كامل است كه با علاقه، شادي و اميد همراه است. اين درحاليست كه تسليم پذيرشي همراه با شكست، احساس ضعف و ناتواني در ايجاد تغييرات مثبت مي باشد! حالا كه دقت مي كنيد مي بينيد كه تاكنون شما تسليم شده ايد! نه؟ اينطور نيست؟
    بله درسته من تسلیم شدم نه پذیرفتم!

جناب sci خیلی بازم ممنون که وقت گذاشتید.
    ولی اول کار باید بگم که من دانشجو هستم و اینکه معمولا صبح میرم دانشگاه تا عصر! مثلا بعدازظهر که فرمودید باید مراقبه بخشش انجام بدم،یا روزی سه نوبت تمرین تنفس،یا ساعت 11-12 باز تمرین تنفس ،نمیشه یه وقت دیگه انجامشون داد؟مخصوصا مراقبه بخشش،میتونم شب انجام بدم؟!
    یا مثلا چه جوری تو دانشگاه 2بار تنفس عمیق رو انجام بدم؟
    اگه میشه راهنماییم کنید!
    راستی من همینجوریم 6صبح بیدارمیشم برم دانشگاه،بخوام دوش هم بگیرم باید 5بیدار شم!!!!!!!!!!!!!!!
    و اینکه مطمئنم خانواده این تغییر رفتار منو ببینن ازم سوال میکنن،و چون خانواده چندنفری هستیم خیلی احتمالش هست که تمرکزم بهم بخوره،موقع مراقبه یا حتی تنفس.دراینصورت از اول انجام بدم یا همون موقع سعی کنم تمرکزم بهم نخوره(که احتمالا میخوره!)؟
    واون پیاده روی هرروز جای باز واقعا خیلی سخته!میشه همیشه یه مسیر باشه؟
    اگه اینجور پیش برم احتمالا مشروط بشم:)
    ممنون از راهنمایتون:)

18. 2 کاربر از پست مفید عسل1060 تشکرکرده اند .

sci (شنبه 17 فروردین 92), باران بهاری11 (شنبه 17 فروردین 92)

کارشناس افتخاری

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    79
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,934

Array
    ببینید قرار نیست چونه بزنید!!! اولش کفتم که
    هیچ مغایرتی با زمانهای شما نداره
    حداکثر زمان دوش سبک شما باید ۱۰ دقیقه باشه نه ۴۰ دقیقه!!!!
    برای مراقبه بخشش می تونید شب رو انتخاب کنید اما نه نزدیک به زمان خواب
    نباید کسی در طول مراقبه مزاحمتون بشه
    حتما مادرتون رو در جریان بگذارید تا در این هنگام کسی مزاحم شما نشه
    برای تمرین روبرویی یا تنفس یه زمان ۵ دقیقه ای لازم دارید حداکثر و نیاز به تمرکز یا مکان خاصی نیست
    باشه مشکلی نیست اگر امکان پیاده روی در مکان جدید نیست
    موفق باشید

پ. ن : مطمئن باشید نه تنها مشروط نمی شید که نتایج بسیار درخشان خواهد بود برای شما

20. 10 کاربر از پست مفید sci تشکرکرده اند .

Ayeh (پنجشنبه 29 فروردین 92), barani (یکشنبه 18 فروردین 92), del (شنبه 08 تیر 92), roze sepid (چهارشنبه 28 فروردین 92), ملیسا. (جمعه 16 خرداد 93), مهرااد (پنجشنبه 24 مرداد 92), مصباح الهدی (شنبه 17 فروردین 92), باران بهاری11 (شنبه 17 فروردین 92), دختر مهربون (شنبه 17 فروردین 92), عسل1060 (شنبه 17 فروردین 92)

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)