به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 37
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 09 شهریور 93 [ 17:44]
    سطح
    1
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 32
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

گفتن یا نگفتن رابطه ی قبلی

سلام. یکی از دوستانم به علت عدم دسترسی به اینترنت از من خواستن سوالشون رو اینجا بپرسم. ایشون تو دانشگاه با پسری به قصد ازدواج دوست بودن و خیلی هم همدیگرو میخواستن. اما به علت مشکلاتی که روحشونم خبر نداشت خونواده ها مخالفت کردن. گویا در طایفه ی دو طرف کدورتی برای یک قتل بوده که برای پسر فامیل نزدیک بوده اما برای دوست من نه. ابتدا اونا میخواستن مقاومت کنن و خیلی هم مقاومت کردن و بعد چند بار خواستگاری به خاطر مخالفت پدر دوستم به علت شرایط بیکاری پسر تصمیم گرفتن کمی صبوری کنن. اما گویا بعد اون دوستم متوجه خیانت پسره شده و الان یه سالی هست که تموم کردن. الان چند وقتی هست که دوستم میخواد با کس دیگه ای ازدواج کنه. اما نمیدونه راجع به تجربش چیزی باید بگه یا نه! با توجه به اینکه اونا باهم رابطه هم داشتن البته به دختر بودنش لطمه ای نخورده و دوروبر ( منظور دوستان دانشگاهی فقط در حد همون دوستی و اینکه گاهی با ماشین بیرون باهم از دانشگاه تا شهرشون میومدن اطلاع دارن). لطفا راهنمایی کنین که اگه چیزی پرسیده شد چی باید بگه؟ البته خودش تلفنی از یک مشاور پرسیده و اون گفته گذشته ی شما هیچ ربطی به ایشون نداره. ولی خودش نگرانه که اگه بگم شاید سوء ظنی ایجاد شه و حساسیت به وجود بیاره. یا اینکه کلا نگه و فرض کنه اونم یکی مثه خواستگارای دیگش بوده و پدرش رضایت نداده. ممنون از دوستان

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 19 اردیبهشت 95 [ 16:42]
    سطح
    21
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 86
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    1

تشکرشده 24 در 13 پست

Array
    ببخشید احتمالا نظرم کارشناسانه نباشه ، به نظر من نباید بگه مگه آقایون میان همه رابطه هاشونو بگن که حالا دخترا تا دو روز با یکی اس ام اس بازی میکنن فوری بگن ، مطمئن باشین خاستگارشونم ازین تجربه ها داشته لازم نیست بگه
    نمیدونم این چه رسمیه آقایون خودشون هر کاری دلشون میخواد میکنن بعد موقع زن گرفتن که میشه ، دنبال مریم مقدس میگردن اونم مریم مقدس با دماغ و لب عملی !و هیکل ...

3. 3 کاربر از پست مفید sepideh22 تشکرکرده اند .

Aras (دوشنبه 03 شهریور 93), maedeh120 (یکشنبه 02 شهریور 93), SHahr-Zad (دوشنبه 03 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 اسفند 93 [ 02:11]
    سطح
    22
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 82
    Overall activity: 11.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    100

تشکرشده 352 در 135 پست

Array
    سپیده در حد اس ام اس بازی نبوده ، ایشون گفتن فقط به بکارتش لطمه نخورده یعنی معاشقه داشتن . . . به نظر من باید صادقانه وارد یه رابطه شد ، اگه دوستش داشته باشه و خود دختر خانوم براش مهم باشه میتونه قبول کنه و با موضوع کنار بیاد ، چه پسر چه دختر باید حق انتخاب داشته باشه و حقایق رو بدونه

5. 3 کاربر از پست مفید سپیده ی تاریک تشکرکرده اند .

Amir_23 (یکشنبه 02 شهریور 93), hamdan (سه شنبه 04 شهریور 93), معاون کلانتر (یکشنبه 02 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 شهریور 93 [ 16:50]
    سطح
    4
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 22
    دستاوردها:
    31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    129

تشکرشده 54 در 18 پست

Array
    اگه این امکان وجود داره که بعداً این قضیه لو بره باید گفته بشه. مثلاً احتمال می‌دن که آقای قبلی بیاد و موضوع رو فاش کنه؛ یا این‌که دیگران از این قضیه مطّلع بوده باشن و امکان داره بعداً بگن و...

ولی اگه مطمئن هستن که کسی چیزی نمی‌گه، گفته نشه بهتره.

7. 4 کاربر از پست مفید مقیمی تشکرکرده اند .

anisa (سه شنبه 04 شهریور 93), parvaneh7 (دوشنبه 03 شهریور 93), SHahr-Zad (دوشنبه 03 شهریور 93), دختر بیخیال (دوشنبه 03 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 29 آذر 97 [ 04:23]
    سطح
    35
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 55
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    18

تشکرشده 44 در 23 پست

Array
    عجیبه برای بعضی ها رابطه **** داشتن مثل اس ام اس بازی میمونه خدایا به هممون رحم کن

9. 4 کاربر از پست مفید omidoooo تشکرکرده اند .

ali6594 (سه شنبه 04 شهریور 93), hamdan (شنبه 08 شهریور 93), parvaneh7 (دوشنبه 03 شهریور 93), زهره1373 (دوشنبه 24 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 19 اردیبهشت 95 [ 16:42]
    سطح
    21
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 86
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    1

تشکرشده 24 در 13 پست

Array
    اولن برای من رابطه ****مثل اس ام اس بازی نیست چون من حتی تا حالا با کسی اس ام اس بازیم نکردم (خدا رو شکر خدا رو شکر که هیچ وقت گول هیچ مردی رو نخوردم )
    ولی خوب شما میگین ایشون برن به خاستگارشون بگن من قبلا با یه نفر رابطه داشتم ولی باکرم!نه واقعا بگه !
    وقتی بگه چی میشه ؟
    بعدم شما که یه آقایین مگه به کسی که میرین خاستگاریش میگین من قبلا رابطه **** داشتم نه آقا ابدا نمیگین بعدم به خودتون میگین من مردم من فرق دارم با یه خانوم!
    من یه دوستی داشتم که برای یه مدت با یه نفر صیغه محرمیت خوند که مثلا اینا یه ماه باهم رفت و آمد کنن بعد عقد کنند ، این صیغه چهار سال طول کشید و بعد چهار سال ازدواجشون منتفی شد !(البته به جز پدر مادر دختر و پدر مادر پسر هیچ کس از این نامزدی خبر نداشت و این دختر خانوم میتونست پنهان کاری کنه ضمن اینکه به دلیل مسافت طولانی بین شهر ایشو ن و نامزدشون رابطه ای هم باهاشون نداشتن)
    بعد از یه سال ایشون یه خاستگار داشتن که خوب تا مرحله آشنایی پیش رفتن و ایشون به اون آقا گفتن البته اون آقا خودشون هم قبلا رابطه داشته بودن ولی به ایشون گفته بودن من نمیتونم با این قضیه کنار بیام و باز ازدواجش به هم خورد ، به خاطر این میگم نباید بگن چون آقایون همه جا برای خودشون حق قائل میشن ! (متاسفانه )

11. 2 کاربر از پست مفید sepideh22 تشکرکرده اند .

SHahr-Zad (دوشنبه 03 شهریور 93), دختر بیخیال (دوشنبه 03 شهریور 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 12 دی 93 [ 13:59]
    سطح
    19
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 84
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    291

تشکرشده 1,029 در 261 پست

Array
    از نظر من باید عین حقیقت رو بگه (البته لزومی نداره نوع رابطه رو شرح بده ولی باید اشاره خیلی گذرا و محدودی داشته باشه)
    یعنی باید بگه که با فردی نامزد بوده و فلان ماه اینا همدیگه رو میدیدن و میرفتن و میومدن و باهم صمیمی بودن و ...

شما و هر دختر دیگه ای اگه بفهمید همسرتون قبل شما ازدواج کرده بوده و طلاق گرفته بوده و این موضوع رو از شما مخفی کرده چه حالی میشید و چه حسی بهتون دست میده

ایشون هم با اون آقاق رابطه داشته و با هم بیرون رفتن و خیلی حرف ها بینشون رد و بدل شده و رابطه جنسی هم برقرار کردن و ... و در نهایت از هم جدا شدن ، پس فرق ایشون با دختری که طلاق میگیره چیه ؟

اولا ازدواج به هر قیمتی نباید شکل بگیره ، شاید طرف مقابل انقدر ایشون رو دوست داشته باشه که چشم پوشی کنه ، شاید طرف مقابل هم قبلا با یک دختر نامزد بوده یا رابطه داشته و با این مسئله کنار بیاد ، اما اگر اون پسر تجربه چنین روابطی رو نداشته باشه و بعدا متوجه بشه کاملا نابود میشه و زندگی اون دختر هم نابود میشه

دوما خدا ناظر اعمال ماست و ماییم که باید وجدان داشته باشیم ، ایشون یکبار یک گناه کبیره انجام داده و خودشو اینطور توجیح کرده که چون برای ازدواج با هم بودیم ایرادی نداره و احتمالا توبه هم کرده

و بازم میخواد گناه دیگه ای انجام بده و دروغ بگه و بازم خودشو توجیح کنه که برای ازدواج دارم دروغ میگمو بازم سریع توبه کنه

و مطمئنا دفعه بعد در حین اینکه متاهله به همسرش خیانت میکنه و خودشو توجیح میکنه که از لحاظ عاطفی تامین نشده و بازم توبه میکنه

و این توبه کرنا و توجیح کردنا تا آخر زندگیش ادامه داره و مطمئن باشه که هیچکدوم قبول نیست

تو این دنیا هدف ازدواج کردن و زندگی کردن نیست ، هدف مورد امتحان و آزمایش قرار گرفتن ماست

چه پسر باشیم چه دختر باید وجدان داشته باشیم

خود من اگر دختری که دوستش دارم (که توی این 27 سال فقط یه نفر از هزاران نفر بوده) بگه که نامزد داشته ولی منجر به ازدواج نشده و غیر مستقیم بهم بفهمونه که رابطه کاملی هم بینشون نبوده ، من باهاش ازدواج میکنم

ولی برای خود من رابطه جنسی کامل خط قرمز محسوب میشه و اصلا و ابدا نمیتونم این مسئله رو بپذیرم

رابطه جنسی کاملی که به بکارت صدمه ای وارد نشده و از مجرای دیگه ای محقق شده فرقی با رابطه مستقیم نداره

فردی که روحش باکره نباشه جسم باکره اش به هیچ دردی نمیخوره

13. 6 کاربر از پست مفید معاون کلانتر تشکرکرده اند .

ali6594 (سه شنبه 04 شهریور 93), baitollah-abbaspour (سه شنبه 19 آبان 94), hamdan (سه شنبه 04 شهریور 93), omidoooo (یکشنبه 02 شهریور 93), SHahr-Zad (دوشنبه 03 شهریور 93), رزا (سه شنبه 04 شهریور 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 09 شهریور 93 [ 17:44]
    سطح
    1
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 32
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    ممنون از پاسختون. ولی مشاورین اینجا حرفی ندارن؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 01 اردیبهشت 97 [ 02:14]
    سطح
    81
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,578

تشکرشده 5,967 در 1,568 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    می تونه به طور سر بسته و کلی اول از آقا بپرسه که به نظرش گذشته طرف مقابل چفدر در ازدواج مهمه. اگر ایشون خیلی سخت جواب دادن و نشون دادن که براشون خیلی مهمه (باید تمام حالات بدن و صورتشون رو دقت کنن، نه تنها کلام زبانی آقای خواستگار رو) پس بهتره نگن و خودشون کلا قضیه رو منتفی کنن به دلیل دیگری. اما اگر راحت برخورد کردند و زبان بدنشون هم هماهنگ با زبانشون بود به نظرم اونوقت بیان اینجا بگند تا یک راه دیگه پیش پاشون بذاریم.

پاورقی: به نظرم به دوستتون بگید خودشون یک راهی برای دسترسی به اینترنت پیدا کنند و خودشون بیایند و سوال بپرسند چون اینجوری ممکنه شما خیلی در مورد مسائل جزنی و یا خواستگار جدید اطلاعاتی نداشته باشید و ایشون خودشون بهتر بتونند توضیح بدهند.
    هر آنچه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند
    و هر آنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند

16. 2 کاربر از پست مفید deljoo_deltang تشکرکرده اند .

anisa (سه شنبه 04 شهریور 93), دختر بیخیال (دوشنبه 03 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 آذر 93 [ 17:57]
    سطح
    14
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 65
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 220 در 63 پست

Array
    به نظر من به هیچ عنوان نگه چون در هر صورت بهش بدبین میشه............فقط بگه یه خواستگار داشتم که به این نام و نشون که از بقیه خواستگارها ماجرا جدی تر بود ولی در اخر دیدیم باهم سنخیتی نداریم..........ولی به هیچ عنوان نگه که اقا بهش بدبین میشه.........من تجربشو دیدم میدونم..........مطمئنم...شاید اوایل بگه که نه برام مهم نیست و فقط خودت برام مهمی ولی بعد یه مدت کلا بدبین میشه ..اوایل شاید به زبون نیاره ولی همش شک داره وبعد عملا به زبون میاره و گذشته رو همش یاداوری میکنه.........حالا بیا و ثابت کن که گذشته گذشت............عمرا اگه بتونی.........

به نظر من به هیچ عنوان به هیچ عنوان نگه

18. کاربر روبرو از پست مفید donya66 تشکرکرده است .

anisa (سه شنبه 04 شهریور 93)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)