به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 02 خرداد 99 [ 15:30]
    سطح
    32
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 109
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger Second ClassVeteran
    تشکرها
    63

تشکرشده 32 در 18 پست

Array

اختلافات تمام نشدنی بر سر مسائل مالی

سلام
    من به توصیه مشاور کارم رو با موقعیت و درامد عالی کنار گذاشتم تا بیشتر به زندگیم برسم.
    الان به ندرت توی هزینه‌های زندگی سهیم میشم و اونم پنهانی و نمیگم خرجی کردم یا مبلغش رو خیلی کمتر میگم.
    اما اگه مشکلی پیش بیاد نمیتونم جلوی خودمو بگیرم و کمک میکنم. یعنی یهو یه پول هنگفتی میدم که کارش پیشرفت کنه یا چکش پاس بشه. این اتفاق تا الان چند باری افتاده و بازم پیش بیاد کمک میکنم چون نمیشه بشینم ببینم داره اذیت میشه. من فکر میکردم هرکاری میکنم برای زندگی خودمون و شادی همسرمه.
    مشکل اینجاس که تا حرفی میزنم میگه منت میزاری. یه کار ساده ازش بخوام میگه تو فکر میکنی چون بهت بدهکارم باید همش در خدمتت باشم. خواسته های منم در حد یه مهمونی رفتن یا خرید سادسا... که اونم بگه خستم قبول میکنم اما میگه تو میخوای منو عوض کنی!!! بارها و سر مسائل مختلف این بحث رو پیش کشیده و گفته خدا هیچ بنده‌ای رو محتاج زن نکنه. منم هربار سعی کردم بهش بگم این چیزا برام مهم نیست ولی بی‌فایدس.
    مشاورم گفت ازش بخواه یه قسمتی از داراییش رو به نامت بزنه ولی میدونم اینجوری بدتر میشه چون اولا با مطرح کردن این قضیه مهر تائید میزنم به حرفاش. دوما کل این پول برای من خیلی زیاد نیست و خودشم میدونه... باز فکر میکنه میخوام تو همه چیش دخالت کنم. نمیخوامم بیشتر از این در مورد مسائل مالی با هم حرف بزنیم.
    چاره چیه؟ کمکش بکنم یا نه؟ در مورد قبلیا چطور بهش بفهمونم برام مهم نیست و اصلا وظیفم بوده هرچی دارم بزارم وسط؟
    ویرایش توسط آیـدا : یکشنبه 09 اردیبهشت 97 در ساعت 18:55

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 10:10]
    سطح
    64
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 249
    Overall activity: 28.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocial3 months registered5000 Experience Points
    تشکرها
    199

تشکرشده 1,077 در 458 پست

Array
    سلام

آیدا خانوم خیلی مبهم نوشتین، تاپیکی نداشتین که من از اطلاعات اون بهره ببرم.
    روحیه کمک شما قابل ستایشه اما با این اوصاف، اجازه بدین همسرتون یکم سختی رو حس کنه تا بار دیگر اگر کمکی بهش شد ایشون حرف های ناخوشایند نزنه.
    کمک مالی زن وظیفه نیست... اما بنظرم روحیه بالایی برای یک مرد نیازه که اینو درک و به عشق و علاقه تفسریش کنه.
    بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ الْفَلَقِ

مِنْ شَرِّ مَا خَلَقَ

وَمِنْ شَرِّ غَاسِقٍ إِذَا وَقَبَ

وَمِنْ شَرِّ النَّفَّاثَاتِ فِي الْعُقَدِ

وَمِنْ شَرِّ حَاسِدٍ إِذَا حَسَد

3. 2 کاربر از پست مفید sahar.66 تشکرکرده اند .

آیـدا (یکشنبه 09 اردیبهشت 97), بارن (دوشنبه 10 اردیبهشت 97)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    32
    دستاوردها:
    تشکرها
    63

تشکرشده 32 در 18 پست

Array
    ممنون از جوابتون. هر سوالی خواستید بپرسید.
    وقتی میبینم وضعیت بحرانی شده و بدون کمک ممکنه کارش به ورشکستگی بکشه چطور کمکش نکنم؟ نمیتونم که بشینم ببینم مشکلی که توی یک ساعت حل میشه؛ ماهها زندگیمون رو درگیر کنه.
    اینم بگم که گاهی خودش به عنوان قرض کمک میخواد که البته هیچوقت پس نداده. تا حالا بهش نه نگفتم. حس میکنم اینو وظیفه من میدونه و روش حساب میکنه.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    64
    دستاوردها:
    تشکرها
    199

تشکرشده 1,077 در 458 پست

Array
    عزیزم چرا ورشکستگی؟(این موضوع همیشگی نیست) میشه اینو توضیح بدین ممنونم

مِنْ شَرِّ مَا خَلَقَ

6. کاربر روبرو از پست مفید sahar.66 تشکرکرده است .

آیـدا (یکشنبه 09 اردیبهشت 97)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 آبان 97 [ 18:56]
    سطح
    66
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    سلام

توضیحی که نداده اید ولی بطورکلی
    بعضی وقت ها کمک کردن به جای کمک عامل عقب ماندن یا بدتر از آن وظیفه شدن میشه. بعضی ها وقتی خیال شون از دائمی بودن کمک جمع باشه دست به کارهای با ریسک بالا بزنند یا میروند دنبال مسائل دیگر. اگر می خواهید کمک کنید باید عاقبت آن و تاثیرش بر روی طرف مقابل رو درنظر بگیرید.
    * شکل، ظاهر و نحوه کمک کردن باید بگونه ای باشه که به طرف مقابل احساس تحقیر شده گی نده. البته این بستگی به روحیات دو طرف داره که چطور قضاوت کنند. امکان داره کمک کننده ازنظر خودش هیچ منتی نگذاشته باشه ولی ازنظر کمک گیرنده سرتاپا منت گذاشتن باشه. ملاک عرف جامعه و عقل سلیم است نه احساسات یا تشخیص یکی از طرفین که معلوم نیست چقدر صحیح باشه یا شاید اصلا تصنعی و برای محکوم و ساکت کردن طرف مقابل.
    * اگر به کسی یکی دو بار کمک کردید ولی متوقع شد فورا قطع کنید. چون بدتر میشه. اگر سرمایه به باد میده یک بار یا دوبار میشه به حساب بدشانسی، اقتصاد یا چیزهای دیگه گذاشت. ببینید علتش چی است؟ شاید ایشون مثل جیب سوراخ باشند که هرچی درش بریزید مجددا خالی بشه.

* در کل به نظرم بهتره دیگه بهشون کمک نکنید تا زمانی که
    اولا قدرشناس شوند
    دوما معنی ندانستن، چک پاس نشدن و احیانا زندان رفتن رو بفهمند
    سوما تمام و کمال کمک نکنید. قسمتی از مال جانب شما باشه و بقیه اش رو خودش بده
    چهارم حتما در مقابل کمک هاتون رسید بگیرید. وگرنه یه وقت چشم باز می کنید می بینید تمام یا قسمت بزرگی از دارائی تان را داده اید و فقط حق ناشناسی یا بدتر از آن براتون مانده.

* طرف تان را امتحان کنید. دیگه بهشون کمک نکنید (محترمانه). ببینید چه واکنشی نشان می دهند. روابط را به خوبی حفظ می کنند یا پس از مدتی و به تدریج تغییر اخلاق و رویه می دهند.

* باید بتونید تحمل کنید. شما همسرش شوهرتان هستید نه مادرش. بخواهید مادر باشید هم شما تا آخر باید مادر بمونید که نخواهید ماند و یکجا بالاخره کارتان به جدائی میکشه و هم ایشون همیشه به همین وضعیت فعلی خواهند ماند.

8. 2 کاربر از پست مفید Ye_Doost تشکرکرده اند .

mercedes62 (دوشنبه 10 اردیبهشت 97), آیـدا (یکشنبه 09 اردیبهشت 97)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 بهمن 02 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialOverdriveVeteranTagger First Class25000 Experience Points
    تشکرها
    5,992

تشکرشده 8,207 در 1,574 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام
    آیدا خانم انگار دارید حرف ها 7 یا 8 سال پیش من را بدون هیچ تغییری می زنید.
    باید مقاومت داشته باشید، و اتفاقا در همین شرایط بحرانی کمک نکنید. بگذارید با نتایج عملکردش روبه رو شود در چنین شرایطی کم کم زبانشان هم کوتاه می شود.
    دوم اینکه با احتیاط و دقت بیشتری قدم ها و ریسک های مالی را بر می دارند.
    و اثر مثبت بعدی آن این است که این افت وخیز ها آن هم بدون کمک مالی شما وتنها با کمک عاطفی شما، حس بزرگی و عزت نفس آیشان را بیشتر خواهد کرد.
    و نکته آخر اینکه دیگر منتی از نظر ایشان روی سرش نداری هر چه که کرده خوب و بد، خودش مسوول است موفقیت باشد که می شود اعتماد به نفس، شکست هم که باشد می شود تجربه.

نکته بعد از آخر هم سرمایه ای است که برای خود شما جمع می شود که می توانید با آن یک حساب سپرده گذاری برای خودتان داشته باشید برای آینده تان.
    هنوز هم نکته دارد نکته پسین آخر هم اینکه چون منتی دیگر بر سرش ندارید و نیست راحت تر و بدون سوء برداشت می توانید نیازها و خواسته هاتان را عنوان کنید.
    رویدادهای ناگوار مالی را شاید بتوانید با حمایت های مالی تون پیشگیری کنید اما در پس این مانع رشد و کسب یک تجربه عبرت آموز شده آید.
    ویرایش توسط بی نهایت : یکشنبه 09 اردیبهشت 97 در ساعت 22:49

10. 2 کاربر از پست مفید بی نهایت تشکرکرده اند .

آیـدا (یکشنبه 09 اردیبهشت 97), بارن (دوشنبه 10 اردیبهشت 97)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    32
    دستاوردها:
    تشکرها
    63

تشکرشده 32 در 18 پست

Array
    متاسفانه دوبار تا پای ورشکستگی رفته.
    بار اول، سه سال پیش با یه سرمایه گذاری اشتباه که دلیلش بی‌تجربگی و غرور کاذب بود؛ به مشکل برخورد.
    بار دوم هم اخیرا به علت نوسانات قیمت ارز ضرر کرد که من مثل همیشه از تصمیمش حمایت کرده بودم اما بعدش همه تقصیرات رو انداخت گردن من. انگار من بهش گفتم این کارو بکن.خلاصه اینقدر گفت تا بالاخره من از پدرم پول گرفتم و تقریبا نود درصد خسارت رو جبران کردم.
    چون اینبار کامل در جریان بودم میدونم اگر کمی سنجیده‌تر اقدام میکرد این اتفاق نمیفتاد و تازه موقعیت نفع هم بود. من همون موقعا که برام تعریف میکرد چیکار داره میکنه؛ لابه لای حرفای عادی، یکی دوباری بهش گفتم که حواسش به یه سری مسائل باشه ولی اصراری نبود چون فکر میکردم خودش بهتر میدونه و حتما کارهای لازم رو انجام داده. بعدشم که مشکل پیش اومد اصلااا به روش نیاوردم.

آقای یه دوست چجوری ازش رسید بگیرم؟ وقتی میاد میگه قرضه و پس میدم؛ چی بگم؟
    البته مسئله این نیست که با پولا چیکار میکنه یا بخوام پس بگیرم ازش. به خاطر رفتارش ناراحتم. انگار حس میکنه چون از من چیزی گرفته تحقیر شده و حالا باید انتقام بگیره. کمک من طوری نبوده که بتونه باهاش کار خاصی بکنه. فقط در حد استیبل نگه داشتن شرایطی که داره یا کمی بهتر کردنش. اگه بهش کمک نکنم قطعا اخلاقش عوض میشه که راستش نمیدونم بخاطر شرایط کاره یا عصبانیت از من! تا الان بهش فکر نکرده بودم.

بینهایت جان همین بار آخر اونقدر اعصابم رو خراب کرد که به فکر جدایی افتادم. کلا خیلی خوش اخلاق نیست؛ مشکل هم داشته باشه دیگه واویلا. ولی چشم. من سعی میکنم دیگه بهش کمکی نکنم. فقط نمیدونم این شامل کمک فکری هم میشه؟ من در زمینه اقتصاد درس خوندم و کار میکردم ولی مشاورم میگفت بهش راهنمایی نده تا به قول آقای دوست وارد فاز مادری و امر و نهی نشی. الان به شک افتادم چون همین بار آخر اگه بیشتر دخالت میکردم اینجوری نمیشد. به نظرتون در این مورد چقدر کمکش کنم؟

از راهنمایی همگیتون ممنونم.
    ویرایش توسط آیـدا : یکشنبه 09 اردیبهشت 97 در ساعت 23:41

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 28 خرداد 99 [ 23:36]
    سطح
    58
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 200
    دستاوردها:
    Recommendation Second ClassVeteranTagger First Class5000 Experience Points
    تشکرها
    887

تشکرشده 279 در 146 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط آیـدا نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون. هر سوالی خواستید بپرسید.
    وقتی میبینم وضعیت بحرانی شده و بدون کمک ممکنه کارش به ورشکستگی بکشه چطور کمکش نکنم؟ نمیتونم که بشینم ببینم مشکلی که توی یک ساعت حل میشه؛ ماهها زندگیمون رو درگیر کنه.
    اینم بگم که گاهی خودش به عنوان قرض کمک میخواد که البته هیچوقت پس نداده. تا حالا بهش نه نگفتم. حس میکنم اینو وظیفه من میدونه و روش حساب میکنه.
    سلام
    ایدا خانم من ۱ پسرم هم جنس شوهر شما

اینکه تو مواقع بحرانی و رفتن به سوی ورشکستگی شوهرتون، کمکشون میکنید .کاره خیلی بزرگ و با ارزش و خیلی مهمیه

منتها مشکل اینجاست . که این کار شما مثل این میمونه که کودک رو نذاریم زمین بخوره چون اسیب میبینه و...و ایشون هیچ وقت راه رفتن رو یاد نمیگیره و...

تا کسی زمین نخره راه رفتن رو یاد نمیگیره

شما هم اجازه بدید ایشون راه و روش کسب و کار و زندگی رو یاد بگیره و همیشه با عصا و کمکی حرکت نکنه (مثال کمکی دوچرخه بچه ها تو ذهنتون باشه)

چون شماهر چقدر هم به ایشون کمک کنید ایشون جلوتر میرن و تو کسب و کار و زندگی به سربالای های خیلی سخت تر و پرتگاه های بلند تری میرسن که ممکنه خیلی شرایط ورشکستی و زندگی رو خیلی چیزای دیگرو از بین ببره و...

پس اجازه بدید ایشون مرد باشه و خودش بدون کمکی بره جلو و راه کسب و کار و زندگیرو رو یاد بگیره با وابستگی یا 1٪ اطمینان به شما ایشون هیچ مسیر زندگی و کسب و کارشون یاد نمیگیره و روز به شرایط بدتر و بدتر میشه

این خیلی مهمه

اکثرا دقت کنید خانومایی که از همه لحاظ مرد رو ساپورت میکنن اوضاع برعکسه و هی خانومه باید بدوه دنبال اقا و همیشه کاسه کوزه ها سر خانم میشکنه و بلعکسش
    هر چی خانوما سفت میگیرن و طاقچه بالا میزارن مرد روز به روزش مهارتاش بیشتر میشه و بیشتر دنبال خانم می دوه و....

این مثالارو زدم که کامل دستتون بیاد چه خبره .شما از دید خودتون دارید کمک میکنید ولی در عمل دارید زیر پای شوهرتون و خودتون و زندگیتون رو خالی میکنه که اول و آخر هم فلش به سمت شما میچرخه و مقصر هم میشید

موفق باشید

13. 3 کاربر از پست مفید mercedes62 تشکرکرده اند .

آیـدا (دوشنبه 10 اردیبهشت 97), بی نهایت (دوشنبه 10 اردیبهشت 97), بارن (دوشنبه 10 اردیبهشت 97)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    64
    دستاوردها:
    تشکرها
    199

تشکرشده 1,077 در 458 پست

Array
    آیدای عزیزم

مادامی که شما پول داشته باشی همسرت دست به کارهایی میزنه که توش خطر ضرر مالی بالاست.
    بسیاری از کارهای اقتصادی نیازمند مهارت و تجربه هست . افرادی که نابلد هستن خسارت مالی میبینن.
    من نمیدونم شما چقدر پول دارین یا اینکه این پول هر ماه برای شما مثل حقوق هست یا نه.
    اما اگر پول راکدی دارین لطفا با اون یه چیزی بخرین. اگر زیاده خانه بخرین ، ماشین بخرین. زمین بخرین. وقتی این منابع مالی قطع بشن دیگر همسرتون مطمئن میشن نباید ریسک کنن و در نتیجه بحث های مالی تمام خواهد شد، اگر هم درباره اون خانه ، زمین صحبت کردن بگین برای فرزندم در آینده خریدم نه مال من هست نه شما.

مِنْ شَرِّ مَا خَلَقَ

15. کاربر روبرو از پست مفید sahar.66 تشکرکرده است .

آیـدا (دوشنبه 10 اردیبهشت 97)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 بهمن 02 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialOverdriveVeteranTagger First Class25000 Experience Points
    تشکرها
    5,992

تشکرشده 8,207 در 1,574 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط آیـدا نمایش پست ها
    بینهایت جان همین بار آخر اونقدر اعصابم رو خراب کرد که به فکر جدایی افتادم. کلا خیلی خوش اخلاق نیست؛ مشکل هم داشته باشه دیگه واویلا. ولی چشم. من سعی میکنم دیگه بهش کمکی نکنم. فقط نمیدونم این شامل کمک فکری هم میشه؟ من در زمینه اقتصاد درس خوندم و کار میکردم ولی مشاورم میگفت بهش راهنمایی نده تا به قول آقای دوست وارد فاز مادری و امر و نهی نشی. الان به شک افتادم چون همین بار آخر اگه بیشتر دخالت میکردم اینجوری نمیشد. به نظرتون در این مورد چقدر کمکش کنم؟

از راهنمایی همگیتون ممنونم.
    ببین عزیزم اگر از شما راهنمایی و کمک فکر خواستند باید خیلی هنرمندانه در پوشش نظر خواهی، راهکارت را ارائه بدی. اینکه من نظرم آینه به نظر شما چطوره؟ درسته؟ و جوری هدایتش کنی که خود همسرتان نتیجه ای که در ذهن شما هست را نتیجه بگیرد. و زمانی که آون نتیجه را تشخیص داد، تشویق و تحسینش کنید که اره فکر خیلی خوبی کردی همسر جان.

البته به ساحت آقایان جسارت نشه، برخی از آقایان خیلی کودک صفت هستند در چنین شرایطی ورود خانم ها در مسائل مادی و مردانه، شرایط را وخیم تر می کنه.

گاهی خود مرد واقعا از این لحاظ ها با تجربه هست و بالغ قویی داره در چنین شرایطی اگر زن هم برای خودش فعالیت های اقتصادی داشته باشه یا از همسرش کمک بگیره دیگر آون زندگی نور علی نور می شه.
    متاسفانه با چنین شرایطی که شما دارید یا باید همیشه با تلخی و ناراحتی، آینده مالی زندگی تون را در نظر بگیرید و در ازاش کم کم فاصله بین شما و همسرتان روز به روز زیاد تر خواهد شد و یا اینکه پی ضربه مالی را به تنتون بزنید و برید به سمت اصلاح روابط بین خودتان و همسرتان.

17. کاربر روبرو از پست مفید بی نهایت تشکرکرده است .

آیـدا (دوشنبه 10 اردیبهشت 97)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)