به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 24 خرداد 99 [ 22:31]
    سطح
    55
    Level completed: 73%, Points required for next Level: 55
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 46 در 19 پست

Array

زدم به سیم آخر میخوام با یکی دوست بشم...

سلام وقت بخیر.

سعی میکنم خلاصه مشکلمو بگم.و از خودم زیاد تعریف نکنم تا مثل پست قبلیم متهم نشم به مغرور بودن و خودشیفته بودن و این چیزا.

من 26 سالمه ارشد دارم و کارم تدریسه.خواستگار زیاد داشتم ولی نتونستم تا الان ازدواج کنم داخل پرانتز بگم که خواهشا به بررسی خواستگارهامو و پایین اومدن از معیارهامو و سخت پست بودنم اشاره نفرمایید چون واقعا گوشم از این حرفا و سرزنشا پره.

چند ماهیه بدجور احساس تنهایی میکنم با اینکه سرکار میرم و خونوادم بهم محبت میکنن ولی بازم نمی تونم از این حس بیام بیرون.

میخوام دیگه بعد از این رویه خودمو عوض کنم میخوام با یکی دوست بشم البته میدونید دیگه منظورم جنس مخالفه.چون واقعا از هر نظر بهش نیاز دارم.

الان میگین با ازدواج نیازاتو براورده کن منم در جواب میگم تا الان نشده که ازدواج کنم یعنی نتونستم کسی رو انتخاب کنم از بین خواستگارهام.

من دیگه 26 سالمه همسنای من بچه دارن.اون وقت من تا کی باید به امید ازدواج این نیازارو تو خودم سرکوب کنم.

چند بار هم کیسای خوب واسه دوستی پیش اومد ولی به خاطر شغلم نتونستم قبول کنم چون شهر ما کوچیکه و ممکنه واسه موقعیت شغلیم بد بشه ولی دیگه زدم به سیم آخر و میخوام پیه همه چیو به تنم بمالم.
    خسته شدم از تنهایی.

2. 2 کاربر از پست مفید نوش آفرین تشکرکرده اند .

من راضیه هستم (سه شنبه 26 اسفند 93), دنیای کوچک (جمعه 24 بهمن 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 07 آبان 01 [ 21:11]
    سطح
    95
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 949
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    3,979

تشکرشده 3,495 در 804 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    با سلام
    الان دقیقا هدفتون از زدن این تاپیک چیه؟
    تصمیمتونو که گرفتین،کاربر تازه واردم نیستین که از مضراتش بگیم.
    ولی یه مسئله ای که هست اینه که وقتی چنین تصمیمی می گیرید یعنی هنوز برای ازدواج آماده نیستید و برای همینه که نمی تونید از بین خواستگاراتون کسی رو انتخاب کنید چون هنوز به پختگی لازم نرسیدید.
    فکر نکنم راه درستی باشه، علی رغم اینکه می دونید کسی تاییدتون نمیکنه این تاپیکو اینجا زدین؛ حتی همین نیاز به تایید ، بر می گرده به مساله ی عزت نفستون، خودتون دقت میکنید !؟
    -----------
    پ.ن.: جای شما بودم قبل از اینکه فرصت ویرایش پستم تموم بشه خودم پستو حذف می کردم!
    من دیوانه چو زلف تو رها می‌کردم / هیچ لایق‌ترم از حلقه زنجیر نبود

ویرایش توسط m.reza91 : جمعه 24 بهمن 93 در ساعت 00:00

4. 5 کاربر از پست مفید m.reza91 تشکرکرده اند .

فرشته اردیبهشت (جمعه 24 بهمن 93), میشل (جمعه 24 بهمن 93), بانوی آفتاب (شنبه 25 بهمن 93), بابک 1369 (جمعه 24 بهمن 93), سوده 82 (جمعه 24 بهمن 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 20 خرداد 97 [ 07:57]
    سطح
    71
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 358
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,836

تشکرشده 2,440 در 754 پست

Array
    ببینید من اصلا اهل موعضه و نصیحت نیستم فقط نظرم اینه که برای شما که تو شهر کوچیک زندگیمیکنید این رابطه خیلی میتونه براتون بد بشه. موقعیت ازدواج بعدیتونم ممکنه بگیره (بلاخره نمیشه منکر جامعه سنتی و ظاهربینمون بشیم که!) شاید تو شهرای بزرگ این داستان خیلی جا افتاده و عادی باشه. در ثانی شما الان تو سنی قرار گرفتی که برای یک خانم اونم ت وشهر کوچیک ی مقدار بحرانیه (از نظر ازدواج عرض میکنم) و ممکنه در سن بالاتر دیگه موردی پیش نیاد (در حالی که الان تو تهران خیلیا از دخترا 32-35 تازه دارن ازدواج میکنن. آسیب های این رابطه برای خانومها دائمی، ماندگار،عمیق و تقریا جبران نشدنین. بعدشم اگه بخوام ی حرفی را رک بهتون بزنم اینه که بیاین با واژه ها خودمونو گول نزنیم. هیچ نیازی نیست بجز فشار میل جنسی و بس (حداقل الان در مورد شما به نظر من) و اونم نمیشه با دوست جنس مخالف براورده کرد بخصوص تو شهر کوچیک.
    *به جادوی چشم تو شیدا شدم*
    *ز خود گم شدم در تو پیدا شدم*
    *من آن قطره بودم که با موج عشق*
    *در آغوش مهر تو دریا شدم
    *

6. 7 کاربر از پست مفید کامران تشکرکرده اند .

khaleghezey (جمعه 24 بهمن 93), فرهنگ 27 (جمعه 24 بهمن 93), کیانا 93 (شنبه 25 بهمن 93), هم آوا (جمعه 24 بهمن 93), میشل (جمعه 24 بهمن 93), من راضیه هستم (سه شنبه 26 اسفند 93), سوده 82 (جمعه 24 بهمن 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 08 اردیبهشت 03 [ 23:31]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,254

تشکرشده 6,881 در 1,486 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام نوش افرین جان.

درکت میکنم که گاهی چقدر به ادم فشار میاد مخصوصا از نظر عاطفی برای دخترها..
    سعی کن راه درست رو پیش بگیری یسری اعتقادات و خط قرمز براخودت تعیین کنی و ارزون نفروشی تحت هیچ فشار و سختی ای .

میدونی کلا تو هر مساله ای راه برا دور زدن زیاده گاهی ادم خیلی راحت میتونه موقتا خودش رو با همین راه هایی که اصالت ندارن تسکین بده اما جدا بهت میگم هر راهی بغیر از اون راه درست به ترکستانه.بستگی به خودت و ارزش هات داره.
    مواظب اتصال سیم هات باش.
    ویرایش توسط فرشته اردیبهشت : جمعه 24 بهمن 93 در ساعت 02:20

8. 6 کاربر از پست مفید فرشته اردیبهشت تشکرکرده اند .

khaleghezey (جمعه 24 بهمن 93), m.reza91 (جمعه 24 بهمن 93), فرهنگ 27 (جمعه 24 بهمن 93), میشل (جمعه 24 بهمن 93), بانوی آفتاب (شنبه 25 بهمن 93), سوده 82 (جمعه 24 بهمن 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,024 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array
    سلام

خب دوست عزیز شما که تصمیم خودتو گرفتی پس برای چی دیگه مطرحش میکنی؟

اگر مطمئن بودی که تصمیمت درسته انجامش میدادی....چی باعث شدی که خودت به تصیمیمت و درستیش شک کنی؟

ضمنا دوست عزیز لازمه تغییری در امار و ارقامت بدی ها !!

کی گفته الان هر کی 26 سالشه بچه داره !؟!؟!؟!؟

سن ازدواج و بچه دار شدن رفته بالا.چرا با این تفکرات عجیب خودتو ازار میدی؟

من شخصا به شما نمیگم کدوم راه رو باید انتخاب کنی و کدوم درسته و کدوم غلط

شما انقدر عاقل هستی که مطمئن هستی میتونی یک رابطه رو مدیریت کنی.

اما قبلش داخل پرانتز بهت میگم:

الان یک مشکل داری اونم اینکه ازدواج نکردی ( که دیر یا زود این اتفاق میفته) زمانشو من و شما تعیین نمیکنه.قسمت و سرنوشته و باید صبور بود.شما قسمت ازدواج شما در سی و دو سالگیت باشه.پس انقدر پافشاری نکن.

حالا فرض میگیریم شما با یک اقایی دوست شدی و خواستی نیازهاتو برطرف کنی ...مثلا بیا فرض کن الان یکسال دیگه است:

احتمالاتی که رخ خواهد داد:

1.بعد از مدتی این اقا که از شما همه جور استفاده اش رو کرده میره دنبال یک دختر افتاب مهتاب ندیده

2.شکست روحی و عشقی که متحمل خواهی شد

3.میگی شهرتون کوچیکه...چطور خودتو میخوای از سر زبونا جمع کنی....

4.حالا خواستگار جدید امده اما شما جسمت همون جسم نیست ...اینجاست که کاراگاه بازیا ! شروع میشه....برم دکتر ...اینجا شهر کوچیکه...برم شهر بزرگتر....وای پسره نیاد به شوهرم بگه زنت با من دوست بوده.....عکسا مونو پخش نکنه و .............

شما هنوز تو حال و هوای دوستی و این جور روابط زود گذر هستی....و من فکر میکنم حالا حالا ها حتی اگر خواستگار خوب داشتی هم نباید ازدواج کنی.چون حرفهات مثل دخترهای کم سن و ساله.برای ازدواج بلوغ جسمی کافی نیست بلکه مه تر از اون بلوغ فکریه

موفق باشی

- - - Updated - - -
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

10. 7 کاربر از پست مفید maryam123 تشکرکرده اند .

bkaf38 (شنبه 16 اسفند 93), khaleghezey (جمعه 24 بهمن 93), m.reza91 (جمعه 24 بهمن 93), فرهنگ 27 (جمعه 24 بهمن 93), کامران (جمعه 24 بهمن 93), من راضیه هستم (سه شنبه 26 اسفند 93), بانوی آفتاب (شنبه 25 بهمن 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 آبان 94 [ 23:56]
    سطح
    16
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 100
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    21

تشکرشده 39 در 14 پست

Array
    اصلا و ابدا اين كارو نكن، من اندازه موهاى سرم دوست پسر داشتم همه جوره و همه مدله و بهت ميگم بعدش پشيموووووون ميشى... پشيمووووووووون

12. 5 کاربر از پست مفید فرين دخت تشکرکرده اند .

khaleghezey (جمعه 24 بهمن 93), m.reza91 (جمعه 24 بهمن 93), کیت کت (جمعه 24 بهمن 93), کامران (جمعه 24 بهمن 93), بانوی آفتاب (شنبه 25 بهمن 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 09 آذر 96 [ 08:55]
    سطح
    35
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 105
    Overall activity: 9.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    27

تشکرشده 21 در 12 پست

Array
    همین که زدی به سیم آخر و این تصمیمو گرفتی یعنی تصمیم عاقلانه ای نیست آبجی !!! از شوخی گذشته درک میکنم شرایطتو !!! بعید میدون کسی اینجا باشه و نفهمه شما چی میکشی !!! ولی خب بیا صریح و رک باشیم ، به نظرت مشکلت با دوستی حل میشه؟؟؟ حالا گیرم دوستم پیدا کردی تهش چی ؟؟؟ اصلا بیا فرض کنیم تو دوستی به جاهای باریکم رسیدین .... بعدش چی؟؟؟ مطمنم آدمی مثل شما نمیتونه با حس گناه و عذاب بعدش کنار بیاد ، ضمن اینکه یه پسر یا یه مرد که برای دوستی با شما پیش قدم میشه شما رو صرفا به چشم یه ابزار واسه ارضای نیاز جنسیش نگاه میکنه !(ازین صریح تر روم نشد بهت بگم ، ) امید وارم ناراحت نشده باشی، ولی هم ما میدونیم ، هعم خودت میدونی راهی که میخوای توش قدم بزاری راه اشتباهیه و عاقبتی خوش نداره .
    در رابطه با ازدواجم خب حالا چند مورد بوده نشده ، دلیل نمیشه خودتو به خاطرشون سرزنش کنی با بخوای به خاطر اثبات چیزی به خودت یا اطرافیانت آیندتو تباه کنی ، 26 سال سنی نیست !! انشالا همسر دلخواهتو پیدا میکنی .

14. 2 کاربر از پست مفید Matarsak تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (جمعه 24 بهمن 93), من راضیه هستم (سه شنبه 26 اسفند 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 14 اردیبهشت 94 [ 23:45]
    سطح
    26
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 52
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    163

تشکرشده 220 در 97 پست

Array
    ببین من نمیخوام روضه بده بده بخونم ، چون بهرحال خیلیا این راهو رفتن و معلومه که اخر خوشایندی نداره
    بستگی به خودت داره ،بخصوص که نیاز عاطفی داری و قطعا اخرش لطمه میخوری ، متاسفانه جامعه و پسرا الان چیزی جز سواستفاده مادی یا معنوی رو دنبال نمیکنن
    به نظر منمدتی صبر کن و از بین خواستگارهای جدیدت اونی که روحا بیشتر بهت میخوره رو انتخاب کن تا اینکه بخوای بعدز از چندبار شکست چند سال صرف التیام روحت بکنی

16. 3 کاربر از پست مفید کاربر19 تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (جمعه 24 بهمن 93), کیت کت (جمعه 24 بهمن 93), کامران (شنبه 25 بهمن 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 18 خرداد 95 [ 21:46]
    سطح
    32
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 137
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    132

تشکرشده 135 در 56 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط کامران نمایش پست ها
    بعدشم اگه بخوام ی حرفی را رک بهتون بزنم اینه که بیاین با واژه ها خودمونو گول نزنیم. هیچ نیازی نیست بجز فشار میل جنسی و بس (حداقل الان در مورد شما به نظر من) و اونم نمیشه با دوست جنس مخالف براورده کرد بخصوص تو شهر کوچیک.
    این حرف شما اصلا درست نیست. نیاز عاطفی و داشتن کسی که آدم بتونه راحت حرفهای خصوصیش رو بهش بزنه و باهاش در و دل بکنه خیلی قوی تر از نیاز جنسی هست و خودتون به امید خدا نامزد کردین متوجه منظورم میشین. اونوقت می بینید که نیاز جنسی در اولویت های بعدی قرار می گیره. برای مرد و زن هم فرقی نداره. اصلا خود کشش های جنسی و روابط به پیش زمینه عاطفی نیاز داره و خود عمل هم به نوعی ابزار و ابراز محبت و انتقال اون هست که میشه گفت بالاترین حد بیان دوست داشتن زن و مرد به همدیگه هست.

به ایجاد کننده موضوع هم باید بگم که: مطمئن باشید یک روز جواب پاک بودن و پاک زندگی کردن رو توی زندگیتون می بینید و صبر بکنید. گرچه میدونم واقعا سخته، ولی مطمئن باشید که ارزشش رو داره.

18. 2 کاربر از پست مفید برسرک تشکرکرده اند .

کامران (شنبه 25 بهمن 93), من راضیه هستم (سه شنبه 26 اسفند 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود بانو

متاسفانه جامعه و پسرا الان چیزی جز سواستفاده مادی یا معنوی رو دنبال نمیکنن
    خوشم میاد فقط پسرها این وسط آدم بده و ............. هرچی صفت زشت و ناپسند هست میشه بهشان گفت دخترها همه شان خوبن اره؟!!! لطفا واقع بینانه نظر بدهید بدور از تعصب.

باید دید چه چیزی بدست می آوری و چه چیزی را از دست میدهی.
    اینکه رابطه برقرار بشه بله 26 ساله و چه و دختر و چه پسر انسان هستیم و نیاز به دوست داشتن کسی و اینکه کسی ما را دوست داشته باشه یا نیازهای جنسی این یک چیز طبیعیه ولی باید تاکید میکنم باید نتیجه ان را هم بپذیرم اینکه ممکنه هر اتفاقی بیوفته!!!
    من یک بازاری هستم اینو یاد گرفتم قبل هر کاری باید نتیجشو بسنجم ببینم چقدر فایده داره برام و چقدر هم ضرر میتونه برام داشته باشه بعد انجامش میدم اینجوری درصد خطا کردن پایین میاد.
    با بانو مریم123 موافقم شما 26 سالته هنوز خانوم من موقع عقد کردنمان 28سالش بود هنوز وقت هست عجول نباشید خیلی ها در موقعیت سنی شما قرار دارند.اگر بقول خودتان دوست دختر و کیس مناسب توی شهرتان برای دوستی پیدا میهش پس احتمال زیاد یه خواستگار خوب هم پیدا میشه

اگر شرايط ازدواج را نداريد، بخوانيد...

اگر شرايط ازدواج نداريد.........(دميدن در تنور احساسات ممنوع)

سلام
    آيا شما هم وقت ازدواجتون نرسيده؟
    سن شما کم هست؟
    تحصيلاتتون تمام نشده؟
    کار پيدا نکرده ايد؟
    شرايط خانواده اجازه ازدواج به شما نمي دهد؟
    و .....

غالبا يک تفاوتي که بيشتر در دختران و پسران در اوائل جواني به جشم مي خورد در مورد هدف از رابطه، دوستي با جنس مخالف هست.

دختران معمولا به خامي تصور مي کنند که براي يافتن همسر مناسب بايد در يک رابطه احساسي با پسران دخيل شوند.
    غافل از اين هستند که در اکثر مواقع اين ارتباط دقيقا در جهت عکس اين خواسته پيش مي رود. چرا؟

چون در اکثر مواقع پسراني طالب ارتباط درازمدت، پنهاني، و احساسي و عاطفي با دختران هستند که شرايط ازدواج ندارند.
    لذا اين خلاء را توسط بازي گرفتن يک يا چند دختر با قول ازدواج در آينده اي نامعلوم ، پر مي کنند.
    از همين جا ريشه بسياري
    از شکست هاي عاطفي و عشقي مشخص مي شود. چون از همين آغاز هدف دروني دختر و پسر از اين رابطه متفاوت است.
    دختري دبيرستان را تمام کرده، يا دانشجو هست، يا شاغل هست و تمام امکانات ازدواج برايش مهياست.
    او در درونش به پسري متعهد، با احساس و وظيفه شناس فکر مي کند که عاشقانه در کنارش زندگي کند.
    و چون مي خواهد مارک سنتي بودن بهش نخوره، چون نمي خواهد امل باشه، در محل کار، تحصيل، محله يا .... با همجواري
    که با پسري پيدا مي کند کم کم علائمي از خود بروز مي دهد و خود را در چنين رابطه احساسي وارد مي کند.
    در اينگونه شرايط اگر اين دختر درست فکر کرده باشد بايد آن آقا پسر نيز همين هدف را داشته باشد،
    لذا بدون نياز به پنهان کاري و وعده و عيد بايد با هم و خانواده هايشان در عرض چند روز آشنا شوند
    و بعد طي مدت آشنايي که کاملا مشخص هست(مثل 10 روز ، 1 ماه ، يا 6 ماه )، همديگر را بررسي کنند.
    اما مي بينم که در عمل چنين اتفاقي نمي افتد ، چون آقا پسر اصلا به چيزي که فکر نمي کنه ازدواج هست.
    اما اين مطلب را به دختر خانم نمي گويد.
    چون اگر بگويد من قصدم لذت و ارتباط عاطفي و جنسي و ... هست. رابطه شکل نمي گيرد.

لذا عبارات زير را مي گويد که همه نشان دهنده عدم تعهد، عدم مسئوليت پذيري، نداشتن شرايط ازدواج و ... هست.

1 - به جاي فاز منطقي شناخت براي ازدواج ، سراغ فاز احساسي مي رود.
    2 - با عبارت علاقه ، عشق و احساس شروع مي کنه، اما هيچ وقت از آن خارج نمي شود تا به مسائل ازدواج برسه.
    3 - از آشنايي با خانواده و والدين دختر طفره مي رود و به زمان فرداي نامعلوم حواله مي کنه
    4 - خواهان طول کشيدن آشنايي ، بدون مشخص کردن زمان پايان آشنايي و شروع ازدواج مي باشد.
    5 - مخفي کاري، مکانهاي خاص و خلوت و ساکن را جهت لذتهاي عاطفي يا احتمالا جنسي خواهان هست.
    6 - معمولا اين پسرها بيشتر
    از اينکه در عمل تعهدي به ازدواج يا مسائل زندگي داشته باشند، در کلام و حرف زدن در مسائل احساسي پيشقدم هستند.
    7 - اگر دختران جهت آزمايش به اينها رابطه صميمي ، لمس يا هم آغوشي در يک مکان خلوت بدهند، اينگونه پسرها به شدت استقبال کرده
    و اين را نشانه عشق مي دانند. در واقع اين پسرها براي ازدواج و حريم خانواده حرمتي قائل نيستند.
    اينها کساني هستند که براي لذت جويي مرزي را بنام عقد زناشويي قائل نيستند.
    اين پسران در عمل مي گويند که بدون تعهد همسري شما را لمس و هم آغوش مي شوند.
    و اين احتمال به شدت وجود دارد که در آينده هم ، با افراد ديگري بدون عقد و ازدواج همآغوشي کنند.
    و اين يکي از نکات ظريفي هست که ممکن است دختران به آن توجه کافي نداشته باشند.
    6 - معمولا اين گونه پسرها هميشه در چنته خود خروارها دليل براي به تاخير انداخت بحث ازدواج دارند. مثلا
    - درسم تمام شود
    - سربازي بروم
    - شغل پيدا کن
    - پس انداز داشته باشم
    - شرايط خانواده را آماده کنم
    - مخالفت خانواده و فاميل را کم کنم
    - مسئله مسکن حل شود
    - کسي در خانواده جلو من هست، صبر کن او ازدواج کنه
    - امتحان يا کنکورم را بدهم
    -و هزاران دليل ديگر که همگي در يک امر مشترک هستند:

من با تو ازدواج مي کنم. و فقط تو را دوست دارم، اما زمانش در آينده هست و نا مشخص هست.
    اين يعني تا اطلاع ثانوني و نا مشخص تو را وابسته مي کنم.
    تو را درگير احساسات مي کنم. و در آينده هم هيچ تضميني براي ازدواج با تو وجود ندارد.

اما اگر دختري مي خواهد متوجه شود که چه پسري به ازدواج فکر مي کند، بايد اين را بداند پسري که زمان درس به درس ،
    زمان کار به کار، زمان سربازي به سربازي فکر مي کند يعني مسئوليتها کارهايش را دارد پس زمان ازدواج هم به سراغ ازدواج مي آيد.
    آنهم نه با سر دوانيدن دختر و امروز و فردا کردن و گاهي ماهها و در گاهي اوقات سالها فرد را به دنبال خود کشيدن.
    اگر بحث شناخت هست بايد از همان اول زمان شروع و خاتمه آن مشخص باشد.
    چه معنا دارد زمان شروع رابطه مشخص شود ولي زمان خاتمه و نتيجه گيري نامشخص باشد.

پس دختران بايد بدانند پسري قصد ازدواج با آنها دارد که ابتدا شرايط ازدواجش را فراهم کرده است.
    متعهدانه و بدون مخفي کاري در ارتباط ظاهر مي شود.
    به جاي تمرکز افراطي روي احساسات رابطه، به مسائل ازدواج و شناخت معيارها همت مي گمارد.
    از آشکار شدن رابطه و در جريان گرفتن خانواده ها بيمي ندارد.
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

20. 3 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

hamidhi (جمعه 24 بهمن 93), کامران (شنبه 25 بهمن 93), بانوی آفتاب (شنبه 25 بهمن 93)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)