به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 27 بهمن 97 [ 21:44]
    سطح
    4
    Level completed: 98%, Points required for next Level: 1
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class100 Experience Points7 days registered
    تشکرها
    4

تشکرشده 13 در 8 پست

Array

Question بنظرم آقایون معیارای انتخابشون برای ازدواج تغییر کرده، تکلیف امثال من چیه؟!؟!

سلام مرسی تو تاپیک قبلیم کمکم کردین و اگر بازم نظری داشتین حتما بنویسین.
    ولی امشب یچیزی به ذهنم اومد که خیلی وقته بهم فشار میاره شخصیتمو تغییر بدم.قبلا مخالفش بودم تا یه حدی، الان دیگه نمیدونم تصمیم درست چیه.
    خواهش میکنم اگه تو سایتتون آقا هم هست حتما نظرشونو بنویسین چون خیلی کمک کنندس. چطوری بگم اخیراً یعنی سه، چهار سالیه مدل زندگی و طرز فکر مردم خیلی تغییر کرده و واسه همینم معیاراشون عوض شده. من یه دختر معمولیم و سعی میکنم زیبا و تمیز و خوشتیپ باشم اما دنبال دوستی با جنس مخالف نیستم اگر کسی ابراز علاقه میکنه والدینم اطلاع دارن و چیزی برای پنهون کردن ندارم . ( آشنایی واسه ازدواج ) .
    تو اکیپ دختر ، پسرا نیستم، باهاشون تفریح و کافه و رستوران و قدم زدن نمیرم. تابحال باهاشون سینما و تئاتر نرفتم. رابطه ی جنسی که خدا خودش میدونه هیچوقت با کسی نداشتم. ولی الان دخترایی که این مواردو تجربه میکنن نسبت بمن شانس بیشتری واسه ازدواج دارن. خیلیا رو میبینم چند سال دوستن و هر کاری کردن آخرشم اگه با دوست پسرشون ازدوج نکنن یه آدم بهتر براشون پیدا میشه.
    مثلا پسرا انقدر واسشون خرج میکنن و میمیرن براشون که حدی نداره. نمونش یه پسری بود که برای دختره جون میداد ولی اون پسش میزد . میگفت واسش بهترین هدیه ها رو خریدم، بهترین تفریحات و همه چی. اما اون پارتی میره ، مشروب و فلان و دوست پسر جلوی چشم خودم داشته. اما من بازم دوستش دارم.
    ولی خودمو که میبینم هیچکدوم از اینا نبودم حتی به قدر یه بار به اون آدمی که تو زندگیم برای ازدواج اومد بی ادبی نکردم ، همیشه خوب و مهربان و کم توقع.......... اون هیچکاری واسم نمیکرد، ترکم کرد و آخرشم رفت جلو چشمم ازدواج کرد. حالا میخوام تغییر کنم مثل همین دخترا بشم اما نمیتونم هر کاری که میکنم قدرتشو ندارم نه کلامی نه رفتاری. میترسم آخرش ببینم سرم کلاه رفت و من تنها موندم... چیکار کنم واقعا

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,674

تشکرشده 36,015 در 7,406 پست

Array
    سلام

عزیزم

کدهایی از شخصیت خودت دادی از جمله اینکه ..

آراسته هستی

وقارت را حفظ می کنی

با عفت هستی

اهل روابطه های دوست پسری نیستی

وارد گروه های مختلط و تفریحاتشون نمی شوی

و .....

سئوال :

ارزش این ویژگیهای شخصیتی نزد خودت چقدره ؟
    چرا این روند را انتخاب کرده ای ؟
    در درون خودت و احساس خودت نسبت به این ویژگیهای شخصیتیت چی هست ؟

در یک کلام :

اینی که هستی چرا هستی ؟ احساس درونیت (بدون در نظر گرفتن دیگران و اجتماع و .... ) در مورد اینی که هستی چی هست ؟

اینها پرسش های مهمی هست که تقاضا می کنم با دقت پاسخ بدهی .... هم لایه احساست در موردشان را در نظر بگیر و بگو ... هم لایه عقلت را .

یعنی هم احساس عمیقت در موردشان را می خواهم .... هم استدلالت در مورد این ویژگیها چی هست ؟

با عجله جواب نده ... خوب خودت را آنالیز کن و در این دو لایه ببین به خودت چه جوابی می دهی ؟ یعنی جوابی که به خودت می دهی را می خواهم .... این پرسشها را خودت از خودت داشته باش و جواب خودت برای خودت چی هست ؟

اون جواب را برایم اینجا منتقل کن ( یعنی سعی نکن پاسخ به من بدهی .... به خودت پاسخ بده و به من منتقل کن ) بعد ادامه می دهیم .... با هم

موفق باشی

3. کاربر روبرو از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده است .

Quality (جمعه 19 بهمن 97)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 20 تیر 98 [ 23:45]
    سطح
    37
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 49
    Overall activity: 40.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 258 در 107 پست

Array
    خب ببین معمولا بعد از هر اتمام رابطه ای از این دست سوالات پیش میاد.
    ولی خب باید بررسیت دقیقتر ازین حرفا باشه، تو یک طرفه واسه خودت قضاوت میکنی و مشکل رو میندازی گردن عوض شدن طرز فکر مردم
    در صورتی که تو هم اشتباهاتی داشتی. همیشه خوب و مهربون بودن جذاب نیست و دافعه و جاذبه باید با هم باشه. همیشه مهربون بودن دل آدم رو میزنه.
    کی گفته کم توقع بودن خوبه؟ به نظرم تو هم از اون طرف بوم افتادی، حد اعتدال رو در تمام روابطت چه با مردم و چه با جنس مخالف رعایت کن.

5. کاربر روبرو از پست مفید خندون تشکرکرده است .

niloofarjan (جمعه 19 بهمن 97)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    4
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 13 در 8 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته مهربان نمایش پست ها
    سلام

سئوال :

ارزش این ویژگیهای شخصیتی نزد خودت چقدره ؟
    چرا این روند را انتخاب کرده ای ؟
    در درون خودت و احساس خودت نسبت به این ویژگیهای شخصیتیت چی هست ؟

در یک کلام :

اینی که هستی چرا هستی ؟ احساس درونیت (بدون در نظر گرفتن دیگران و اجتماع و .... ) در مورد اینی که هستی چی هست ؟

اینها پرسش های مهمی هست که تقاضا می کنم با دقت پاسخ بدهی .... هم لایه احساست در موردشان را در نظر بگیر و بگو ... هم لایه عقلت را .

یعنی هم احساس عمیقت در موردشان را می خواهم .... هم استدلالت در مورد این ویژگیها چی هست ؟

با عجله جواب نده ... خوب خودت را آنالیز کن و در این دو لایه ببین به خودت چه جوابی می دهی ؟ یعنی جوابی که به خودت می دهی را می خواهم .... این پرسشها را خودت از خودت داشته باش و جواب خودت برای خودت چی هست ؟

اون جواب را برایم اینجا منتقل کن ( یعنی سعی نکن پاسخ به من بدهی .... به خودت پاسخ بده و به من منتقل کن ) بعد ادامه می دهیم .... با هم

موفق باشی
    سلام

ارزشش خیلی زیاده ولی انگار فقط برای خودم یا کم و بیش برای مردم. نمیتونم به نبود قطعیش فکر کنم چون در اونصورت یه کالام یا ارزشم پایین میاد.
    اول به این خاطر که محیط زندگیم و فرهنگ خانوادگیم و آموزشایی که دیدم و دوم بخاطر اینکه به طبیعت خودم نزدیک تر بود، به روحیاتم . فکر میکردم نباید عروسک دست دیگران باشم و ارزشم پایین بیاد.
    احساس خودم مثبته. باید این چیزا درون یه آدم وجود داشته باشه، چون خیلی مهمه و میتونه تضمین خوبی برای حفظ یه ارتباط سالم و موندگار باشه.
    یه وقتایی عقلم از احساسم جلو میزنه و یه وقتایی احساس از عقلم. اون جایی که عقلم تصمیم میگیره بزنگاههایی هست که باید تصمیم بگیرم مثلا مثل رابطه قبل که هیچ جایی خارج از خانه به درخواست طرفم جواب مثبت ندم چون اصلا بهش اعتماد ندارم و این یه تلس. یه جاییم مثلا خواستگارا میگن از یک رابطه چی میخوای ؟ واسه دفعه اول من دنبال جاذبم و اینکه احساس امنیت در طرفم ایجاد کنم و محترمانه هم نیست توی بحث اول بگم یکسری توقعات دارم چون بالاخره برای عروس یکارایی طبق رسوم انجام میدن. از طرفی اون زمانم وقتش نیست خب منم میگم انتظار عشق و آرامش و اینجا احساسم تصمیم میگیره.

اینی که هستم خیلی خوبه و همین انتظارم از طرف مقابلم دارم چون برای من ارتباط نرمال اینه. بعضیا منو متهم به دو دو تا چهار تا و منطق میکنن ولی در واقع برای خودم و اونا ارزش قائلم . میگم باید یه رابطه توی چهارچوب خودش باشه و اونا براشون سنگینه و نمیخوان زیر بار برن . اینجاست که حس میکنم دنبال ازدواج نیستن. واسه من تضمین یعنی رابطه ای که طبق رسوم و فرهنگ ایرانی باشه و البته میتونه خیلیم امروزی باشه!! وقتی یکنفر میپیچونه و اما اگر میاره منو به شک میندازه.
    حالا وقتی میبینم گرایش آقایون به یک طرف دیگست و با ذهن من همخونی نداره گیج میشم که چرا باید اونسمت برن و خیلی از ویژگی ها رو نبینن؟ مگر اینا فقط برای امروزه؟؟! مگه ما از رابطه آرامش و امنیت نمیخوایم؟ چرا نمیبینن یا نمیخوان ببینن؟
    من میگم دوست پسر نود درصد اشتباهه و زنان دیگه میگن نه دوستای ما با دوست پسرشون ازدواج کردن! یا جالبه براتون بگم که به مردها میگن اگر دوست دخترتونو نگیرین باید با دوست دختر مردم ازدواج کنین! حتی جامعمون قبول نداره یه مرد یا زن میتونه بدون دوست سالم زندگی کرده باشه. بجورایی میخوان فرهنگش کنن.
    ایرانیا دافعه بدی درباره درستی و خوبی پیدا کردن و برعکس فرهنگای دیگه خیلی دنبال آدمای سالم و شخصیتای سالم ترن. مثلا یه ازدواج خارجی رو دیدم ازشون پرسید چه قرارایی برای ازدواج گذاشتین اصلا مطلبو نمیگرفتن و میخندیدن و میگفتن هیچی فقط شناخت و تفاهم که خیلی مهمه و روحیه تلاش و سازندگی برای زندگی

خندون ممنون شاید جوابت تو نوشته های بالام باشه.

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 09 تیر 98 [ 10:02]
    سطح
    49
    Level completed: 51%, Points required for next Level: 98
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    161

تشکرشده 223 در 103 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط talaei نمایش پست ها
    تو اکیپ دختر ، پسرا نیستم، باهاشون تفریح و کافه و رستوران و قدم زدن نمیرم. تابحال باهاشون سینما و تئاتر نرفتم. رابطه ی جنسی که خدا خودش میدونه هیچوقت با کسی نداشتم. ولی الان دخترایی که این مواردو تجربه میکنن نسبت بمن شانس بیشتری واسه ازدواج دارن. خیلیا رو میبینم چند سال دوستن و هر کاری کردن آخرشم اگه با دوست پسرشون ازدوج نکنن یه آدم بهتر براشون پیدا میشه.
    شما تجربه زیستیت متفاوته نسبت به اون دخترا
    منم مثل شما ، تا سی سالگی سبک زندگیمون این بوده . الان بخوایم هم نمیتونیم جور دیگه زندگی کنیم . بقیه دخترایی که ازشون اسم میبرین از سنین کم توی اون جو بودن.
    فکر کن تصمیم گرفتی عوض بشی. میتونی توی اکیپ دختر و پسرا راحت باشی؟ میتونی راحت با پسرا دوست شی و دل ببندی و اگه بهم خورد عین خیالتم نباشه؟
    ما داغون میشیم و طاقت نداریم. تازه فکر کن دوستی برای پسرا بدون رابطه جنسی هیچ معنایی نداره و مسخره بازیه. میتونی تماس جنسی داشته باشی و بدون عذاب وجدان لذت ببری؟ امکان نداره. روحیتو از دست میدی.

8. کاربر روبرو از پست مفید nahid-111 تشکرکرده است .

Quality (یکشنبه 21 بهمن 97)

Banned
    آخرین بازدید
    دوشنبه 04 دی 02 [ 13:45]
    سطح
    86
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 484
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    269

تشکرشده 1,106 در 598 پست

Array
    من حرف خاصی ندارم
    فقط یک لحظه فکر کنید ادما چرا ازدواج میکنند و اشتیاق دارن
    من نمیگم حالا هیچ کس ازدواج نکنه اما در نبودش هم نباید بیتاب شد

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    4
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 13 در 8 پست

Array
    ممنون از فرشته ی مهربان، خندون، ناهید، خادم الرضا

خادم الرضا ازدواج برای من علتای زیادی داره. اصلا نبودش ممکن نیست با وجود اینکه میدونم بودنشم ممکنه آش دهن سوزی نباشه! اصلا جالب نیست یه آدم تنها زندگی کنه نمیدونم این تنها زندگی کردن یا مهم نبودن رو کی تو مخ مردم ما کرده هر کی بوده خیلی خوب تونسته افسردگی، انحراف جنسی و کم شدن جمعیت و ... رو برای مردم به ارمغان بیاره!!! بهر حال ازدواج از چند جهت برای من شخصا مهمه و خیلی بهش فکر کردم. شاید اگه به یه دختر کم سن بگی آدما برای چی ازدواج میکنن سوال بجایی باشه تا یه دختر بزرگ. این ازدواجایی که زودتر از موعد اتفاقا میافته بنظرم همش هیجان و تجربس. نمیشه از یه دختر بیست ساله انتظار یه زن چهل ساله رو داشت چون اقتضای سنشون نیازاشونو تعیین میکنه.

11. کاربر روبرو از پست مفید talaei تشکرکرده است .

نادیا-7777 (یکشنبه 28 بهمن 97)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    4
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 13 در 8 پست

Array
    تو این چند روز تاپیکای تالارتون رو دیدم و متوجه شدم هر زنی رفتار زشت تری نسبت به همسر یا عشقش داره اون مرد بیشتر سعی میکنه سکوت کنه و زندگیشو حفظ کنه.
    برعکس هر زنی که رفتار شایسته ای داره مثل خانم بی کران همسرش شدید خشونت میکنه و باهاش بد رفتاری میکنن. من توی باتلاقم ، توی باتلاقی که باورهام برام ساختن توی قفسم . فکر میکردم خوبی یعنی عاقبت بخیری و شادکامی . ای وای بر من لطفا تا هر جا مقدروه منو کمک کنین . چطور میتونم تغییر کنم تا مزه زندگی رو بچشم؟

Banned
    آخرین بازدید
    دوشنبه 04 دی 02 [ 13:45]
    سطح
    86
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 484
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    269

تشکرشده 1,106 در 598 پست

Array
    هیچ وقت خودتو با بدی دیگران تنظیم نکن تو خوب باش و ظلم نکن و نزار کسی بهت ظلم کنه

14. کاربر روبرو از پست مفید خادم رضا تشکرکرده است .

Quality (یکشنبه 21 بهمن 97)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 آذر 98 [ 12:00]
    سطح
    48
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 166
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    128

تشکرشده 199 در 73 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط talaei نمایش پست ها
    سلام مرسی تو تاپیک قبلیم کمکم کردین و اگر بازم نظری داشتین حتما بنویسین.
    ولی امشب یچیزی به ذهنم اومد که خیلی وقته بهم فشار میاره شخصیتمو تغییر بدم.قبلا مخالفش بودم تا یه حدی، الان دیگه نمیدونم تصمیم درست چیه.
    خواهش میکنم اگه تو سایتتون آقا هم هست حتما نظرشونو بنویسین چون خیلی کمک کنندس. چطوری بگم اخیراً یعنی سه، چهار سالیه مدل زندگی و طرز فکر مردم خیلی تغییر کرده و واسه همینم معیاراشون عوض شده. من یه دختر معمولیم و سعی میکنم زیبا و تمیز و خوشتیپ باشم اما دنبال دوستی با جنس مخالف نیستم اگر کسی ابراز علاقه میکنه والدینم اطلاع دارن و چیزی برای پنهون کردن ندارم . ( آشنایی واسه ازدواج ) .
    مثلا پسرا انقدر واسشون خرج میکنن و میمیرن براشون که حدی نداره. نمونش یه پسری بود که برای دختره جون میداد ولی اون پسش میزد . میگفت واسش بهترین هدیه ها رو خریدم، بهترین تفریحات و همه چی. اما اون پارتی میره ، مشروب و فلان و دوست پسر جلوی چشم خودم داشته. اما من بازم دوستش دارم.
    ولی خودمو که میبینم هیچکدوم از اینا نبودم حتی به قدر یه بار به اون آدمی که تو زندگیم برای ازدواج اومد بی ادبی نکردم ، همیشه خوب و مهربان و کم توقع.......... اون هیچکاری واسم نمیکرد، ترکم کرد و آخرشم رفت جلو چشمم ازدواج کرد. حالا میخوام تغییر کنم مثل همین دخترا بشم اما نمیتونم هر کاری که میکنم قدرتشو ندارم نه کلامی نه رفتاری. میترسم آخرش ببینم سرم کلاه رفت و من تنها موندم... چیکار کنم واقعا
    سلام عزیزم
    این عادیه که وقتی تکنولوژی و سطح علمی یک جامعه تغییر میکنه
    تفکر و نوع زندگی هم تغییر کنه
    قدیمترها خانواده ها برای دخترو پسرشون همسر پیدا میکردن
    الان دیگه اینجوری نیست خود دختر پسر شخص مورد نظرشون رو پیدا میکنن.
    حالا ممکنه یکسری ها بیان و بگن این حرفها غلطه اما
    اونها ازون دسته ادمهایی هستند که به اجبار سعی دارن تو تفکر قدیم بمونن و بچسبن به تفکر سنتی
    خب غلطه ادم باید با زمونه پیش بره
    من نمیگم با پسرها دوست شو یا وارد رابطه های پوچ دوستی دختر و پسر شو
    من میگم میانه رو باش
    نشین تویه خونه خودت رو حبس کن که شاید دورادور خانواده ای خانوادت رو بپسندن و سراغت بیان
    میگم وارد اجتماع شو
    برو سرکار برو باشگاه برو نمایشگاه برو ارایشگاه برو تو اجتماع برو تور کوهنوردی
    چه اشکالی داره اخه ؟؟؟
    به خودت اجازه بده ادمهارو ببینی باهاشون اشنا شی.
    دیگه داری میبینی دیگه ازدواج ها همه اینطوری شدن

بعدشم اینکه طرف مقابلت چطور باهات رفتار میکنه بیشترش بستگی به رفتار خودت داره
    هرچقدر خودتو دوست داشته باشی و بخودت احترام بیشتری بزاری طرف مقابلت هم همینطور رفتار میکنه

یه نکته دیگه اینکه فکر نکن مردها مثل ما پیچیده هستند
    نیستن بخدا اونها یه نفر به دلشون میشینه و بعدش اخلاق و رفتارشو میسنجن و وقتی محبت و عشق
    حیا رو ببینن ازدواج میکنن.

موفق باشی
    ویرایش توسط سمیراه : چهارشنبه 24 بهمن 97 در ساعت 11:52

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)