به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 4 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 112

موضوع: با محرم ...

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 17 آذر 89 [ 11:10]
    سطح
    76
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 55
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    496

تشکرشده 507 در 236 پست

Array

RE: با محرم ...

سلام ،
    و امروز بعد از قرن ها هنوز این جمله به گوش می رسد :

کیست مرا یاری کند !

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 05 آذر 88 [ 20:13]
    سطح
    88
    Level completed: 61%, Points required for next Level: 197
    دستاوردها:
    تشکرها
    513

تشکرشده 537 در 283 پست

Array

محرم ماه خداست
    خدا در این ماه جهل مردم را نشان داد که چگونه و با چه قباحتی امام بزرگ زمان خود را در ماه حرام به شهادت رساندند و هلهله کردند و در این فکر بودند که بهشت بر آنها واجب شده.
    خدا در این ماه قدرتش را به همه ی عالم اسلام ثابت کرد که بعد از شهادت آن حضرت و بعد از گذشت چندین قرن هنوز مردم با این سوز و گداز در عزای فرزند فاطمه سلام الله علیها به سوگ می نشینند .
    حسین علیه السلام زندست
    کجایند آنها که فکر می کردند حسین علیه السلام را کشتند .
    راستی یک بار هم که شده فکر کن
    تو بودی چه کار میکردی؟
    میرفتی یا می موندی؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    88
    دستاوردها:
    تشکرها
    513

تشکرشده 537 در 283 پست

Array

تو ای حسین!
    با تو چه بگویم؟
    " شب تاریک و بیم موج و گردابی چنین هائل "
    و تو ای چراغ راه،
    ای کشتی رهایی،
    ای خونی که از آن نقطه ی صحرا،
    جاودان می تپی و می جوشی،
    و در بستر زمان جاری هستی،
    و بر همه ی نسل ها می گذری،
    و هر زمین حاصل خیزی را سیراب خون می کنی،
    و هر بذر شایسته را در زیر خاک می شکافی و می شکوفانی،
    و هر نهال تشنه ای را به برگ و بار حیات و خرمی می نشانی،

ای آموزگار بزرگ شهادت!
    برقی از آن نور را بر این شبستان سیاه و نومیدی ما بیفکن!
    قطره ای از آن خون را در بستر خشکیده و نیم مرده ما جاری ساز!
    و شراره ای از آتش آن صحرای آتش خیز را
    به این زمستان سرد و فسرده ی ما ببخش !
    ای که " مرگ سرخ " را برگزیدی
    تا عاشقانت را از " مرگ سیاه " برهانی،
    تا با هر قطره ی خونت،
    ملتی را حیات بخشی و تاریخی را به تپش آری
    و کالبد مرده و فسرده عصری را گرم کنی،
    و بدان جوشش و خروش زندگی و عشق و امید دهی !
    ایمان ما ، ملت ما ، تاریخ فردای ما ، کالبد زمان ما ،
    " به تو و خون تو محتاج است . "

4. 3 کاربر از پست مفید زیبا. تشکرکرده اند .

زیبا. (جمعه 04 آذر 90)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    76
    دستاوردها:
    تشکرها
    496

تشکرشده 507 در 236 پست

Array

زیارت ناحیه ی مقدسه :
    زیارت ناحیه مقدسه، یكى از زیارات مشهور امام حسین(ع) است. این زیارت در روز عاشورا و غیر آن خوانده مى‏شود و به اصطلاح، از زیارات مطلقه است. این زیارات، آموزه‏هایى از عشق، معرفت، سوز، حماسه و توسل زائر به شمار مى‏رود كه در عین مرثیه بودنش مسئولیت آفرین و حركت‏ساز است. این زیارت، از امام‏زمان(ع) صادر شده است و صحنه كربلا و حادثه بزرگ عاشورا را به زیباترین وجه در مقابل چشمان اشكبار و قلب داغدار شخص زائر مجسم مى‏نماید و او را در متن واقعه عاشورا قرار مى‏دهد. و آنگاه كه سراسر وجود انسان را سرشار از عشق و معرفت كرد، جانش را با تولّى و تبرى مأنوس مى‏سازد و سلام بر حسین و یارانش، و بیزارى از یزید و یزیدیان تاریخ را ورد قلب و زبانش مى‏نماید.

این زیارت با سلام بر پیامبران الهى و اولیاى دین، ائمه اطهار(ع) آغاز مى‏شود سپس، با سلام بر امام‏حسین(ع) و یاران با وفایش ادامه مى‏یابد. پس از آن، به شرح كامل اوصاف و كردار امام حسین(ع) پیش از قیام، زمینه‏هاى قیام حضرت، شرح شهادت و مصایب آن حضرت، و عزادار شدن تمام عالم و موجودات زمینى و آسمانى مى‏پردازد. در پایان، با توسل به ساحت قدس ائمه اطهار و دعا در پیشگاه خداوند متعال، پایان مى‏پذیرد.

قسمتی از ترجمه ی ابتدای زیارت :

درود بر حسن بن على وصىّ و جانشين پدرش ، سلام بر حسين كه جانش را تقديم نمود ، سلام بر آن كسى كه در نهان و آشكار خدا را اطاعت نمود ، سلام بر آن كسى كه خداوند شفا را در خاكِ قبرِ او قرار داد ، سلام بر آن كسى كه (محلِّ) اجابتِ دعا در زيرِ بارگاه اوست ، سلام بر آن كسى كه امامان از نسل اويند ، سلام بر فرزندِ خاتم پيامبران ، سلام بر فرزند سرور جانشينان ، سلام بر فرزند فاطمه زهراء ، سلام بر فرزند خديجه كبرى ، سلام بر فرزند سدرة المنتهى ، سلام بر فرزند جنّة المأوى ، سلام بر فرزند زمزم و صفا ، سلام بر آن آغشته به خون ، سلام بر آنكه (حُرمَتِ) خيمه گاهش دريده شد ، سلام بر پنجمينِ اصحابِ كساء ، سلام بر غريبِ غريبان، سلام بر شهيدِ شهيدان ، سلام بر مقتولِ دشمنان ، سلام بر ساكنِ كربلاء ، سلام بر آن كسى كه فرشتگانِ آسمان بر او گريستند ، سلام بر آن كسى كه خاندانش پاك و مطهّرند ، سلام بر پيشواى دين ، سلام بر آن جايگاههاى براهين و حُجَجِ الهى ، درود بر آن پيشوايانِ سَروَر، سلام بر آن گريبان هاى چـاك شده، سلام بر آن لب هاى خشكيده، سـلام بر آن جان هاى مُستأصل و ناچار ، سـلام بر آن ارواحِ (از كالبد) خارج شده ، سلام بر آن جسـدهاى عـريان و برهـنه ، سـلام بر آن بدن هاى لاغر و نحيف ، سلام بر آن خون هاى جارى ، سلام بر آن اعضاىِ قطعه قطعه شده ، سلام بر آن سرهاىِ بالا رفته (بر نيزه ها)، سلام برآن بانوانِ بيرون آمده (از خيمه ها)، سلام بر حجّتِ پروردگارِجهانيان، سلام برتو (اى حسين بن على) و بر پدرانِ پاك و طاهِـرَت، سلام برتو و بر فرزندانِ شهيدت، سلام بر تو و بر خاندانِ يارى دهنده ات (به دين الهى)، سلام بر تو و بر فرشتگانِ مُلازمِ آرامگاهت، سلام بر آن كشته مظلوم، سلام بر برادرِ مسمومش، سلام بر على اكبر، سلام بر آن شير خوارِ كوچـك، سلام بر آن بدن هاى برهـنه شده، سلام بر آن خانواده اى كه نزديك (و همراه سَروَرشان) بودند، سلام بر آن به خاك افتادگان در بيابان ها، سلام بر آن دور افتادگان از وطن ها، سلام بر آن دفن شدگـانِ بدون كفن، سلام بر آن سرهاى جدا شده از بدن، سلام بر آن حسابگر (اعمالِ خويش براى خدا) و شكيبا، سلام بر آن مظلومِ بى ياور، سلام بر آن جاى گرفته در خاكِ پاك، سلام بر صاحـبِ آن بارگـاهِ عالى رتبه، سلام بر آن كسى كه ربّ جليل او را پاك و مطهّر گردانيد، سلام بر آن كسى كه جبرئيل به او مباهات مى نمود، سلام بر آن كسى كه ميكائيل در گهواره با او تكلّم مى نمود، سلام بر آن كسى كه عهد و پيمانش شكسته شد، سلام بر آن كسى كه پرده حُرمَتش دريده شد، سلام برآن كسى كه خونش به ظلم ريخته شد، سلام برآنكه با خونِ زخم هايش شست و شو داده شد، سلام بر آنكه از جام هاى نيزه ها جرعه نوشيد، سلام بر آن مظلومى كه خونش مباح گرديد، سلام بر آنكه در ملأ عام سرش بريده شد، سلام بر آنكه اهل قريه ها دفنش نمودند، سلام بر آنكه شاهرَگش بريده شد، سلام بر آن مدافعِ بى ياور، سلام بر آن مَحاسنِ بخون خضاب شده، سلام بر آن گونه خاك آلوده، سلام بر آن بدنِ برهنه ، سلام بر آن دندانِ چوب خورده ، سلام برآن سرِ بالاى نيزه رفته، سلام بر آن بدن هاى برهنه و عريانى كه در بيابان ها(ىِ كربلاء) گُرگ هاى تجاوزگر به آن دندان مى آلودند، و درندگان خونخوار بر گِردِ آن مى گشتند، سلام برتو اى مولاى من و برفرشتـگانى كه بر گِـردِ بارگاه تو پَر مى كِشند ، و اطرافِ تُربتـت اجتماع كرده اند،و در آستانِ تو طواف مى كنند، و براى زيارت تو وارد مى شوند، سلام برتو من به سوى تو رو آورده ام، وبه رستگارى درپيشگاه تواميدبسته ام، سلام برتو سلامِ آن كسى كه به حُرمتِ توآشناست، و درولايت ودوستىِ تومُخلص و بى ريا است ، وبه سببِ محبّت و ولاى تو به خدا تقرّب جسته، و ازدشمنانت بيزاراست، سلام كسيكه قلبش ازمصيبت تو جريحه دار، و اشكش به هنگام يادتو جارى است، سلام كسيكه دردناك وغمگين وشيفته وفروتن است، سلام كسيكه اگرباتودركربلاء مى بود، باجانش(دربرابرِ)تيزىِ شمشيرها ازتو محافظت مى نمود،و نيمه جانش رابه خاطرتوبدست مرگ مى سپرد، و درركاب تو جهاد ميكرد، و تورابرعليه ستمكاران يارى داده،جان وتن ومال وفرزندش رافداى تو مى نمود، وجانش فداى جان تو، وخانواده اش سپربلاىِ اهل بيت تومى بود، اگرچه زمانه مرابه تأخير انداخت، ومُقدَّرات الهى مراازيارىِ تو بازداشت، ونبودم تاباآنانكه باتو جنگيدند بجنگم…

دوستان اگر وقت داشتند حتما ترجمه ی کامل این زیارت رو پیدا کنند و بخونند چون واقعا یک دوره ی کامل امام شناسیست که در قالب یک زیارتنامه اومده .

6. 2 کاربر از پست مفید 108 تشکرکرده اند .

108 (یکشنبه 21 آذر 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    88
    دستاوردها:
    تشکرها
    513

تشکرشده 537 در 283 پست

Array

کی گفته من بابا ندارم؟ کی گفته من بی کس و کارم؟

بابای من قشنگترین بابای دنیاست
    حتی اگه تو آسمون هاست
    خوب می دونه رقیه تنهاست

بابای من، تو کل دنیا بهترینه
    از روی نی من و می بینه
    یه شب می یاد کنج خرابه
    پای درد و دلم می شینه

کی گفته من بی کس و کارم؟ کی گفته من عمو ندارم؟

عموی من یه پهلونه بی نظیره
    گاهی من و رو دست می گیره
    با اون نگاه مهربونش، میگه عمو برات بمیره

عموی من، علم به دوش آسمونه
    با بچه ها چه مهربونه
    حتی اگه رو نیزه باشه
    برای من یه سایه بونه

کی گفته من بی کس و کارم؟ کی گفته من یاور ندارم؟

عمه ی من با اینکه کلی غصه داره
    برای من دل بی قراره
    صورتش رو به جای مرحم
    رو تاول پاهام می زاره.

8. 2 کاربر از پست مفید زیبا. تشکرکرده اند .

زیبا. (جمعه 04 آذر 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 شهریور 87 [ 12:20]
    سطح
    48
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    39

تشکرشده 40 در 30 پست

Array

روایتی از امام رضا (ع) در باره محرم
    و شيخ صدوق ره در امالي از ابراهيم بن ابي المحمود روايت كرده كه حضرت امام رضا عليه السلام فرمودند همانا ماه محرم ماهي بود كه اهل جاهليت قتال در آن ماه را حرام مي‌دانستند و اين امت جفا كار خونهاي ما را در آن ماه حلال دانستند و هتك حرمت ما كردند و زنان و فرزندان ما را در آن ماه اسير كردند و آتش در خيمه‌هاي ما افروختند و اموال ما را غارت كردند و حرمت حضرت رسالت (ص) را در حق ما رعايت نكردند، همانا مصيبت روز شهادت حسين عليه السلام ديده‌هاي ما را مجروح گردانيده است و اشك ما را جاري كرده و عزيز ما را ذليل گردانيده است و زمين كربلا مورث كرب و بلاء ما گرديد تا روز قيامت، پس بر مثل حسين بايد بگريند گريه كنندگان، همانا گريه بر آن حضرت فرو مي‌ريزد گناهان بزرگ را. پس حضرت فرمود كه پدرم چون ماه محرم داخل مي‌شد تا عاشر محرم چون روز عاشورا مي‌شد آن روز مصيبت و حزن و گرية او بود و مي‌فرمود امروز روزي است كه حسين «ع» شهيد شده است.
    و ايضاً شيخ صدوق از آن حضرت روايت كرده كه هر كه ترك كند سعي در حوائج خود را در روز عاشورا حق تعالي حوائج دنيا و آخرت او را برآورد و هر كه روز عاشورا روز مصيبت و اندوه و گريه او باشد حق تعالي روز قيامت را روز شادي و سرور آن گرداند و ديده‌اش در بهشت به ما روشن باشد و هر كه روز عاشورا را روز بركت شمارد و براي بركت آذوقه در آن روز در خانه ذخيره كند بركت نيابد در آنچه ذخيره كرده است و خدا او را در روز قيامت با يزيد و عبدالله بن زياد و عمر بن سعد لعنهم الله در اسفل درك جهنم محشور گرداند.

و ايضاً به سند معتبر از ريان بن شبيب كه خال معتصم خليفه عباسي بوده است روايت كرده كه گفت در روز اول محرم به خدمت امام رضا عليه السلام رفتم، فرمود كه اي پسر شبيب آيا روزه‌اي گفتم نه فرمود كه اين روزي است كه حق تعالي دعاي حضرت زكريا را مستجاب فرمود در وقتي كه از حق تعالي فرزند طلبيد و ملائكه او را ندا كردند در محراب كه خدا بشارت مي‌دهد تو را به يحيي پس هر كه اين روز را روزه دارد دعاي او مستجاب گردد چنانكه دعاي زكريا مستجاب گرديد.
    پس فرمود كه اي پسر شبيب محرم ماهي بود كه اهل جاهليت در زمان گذشته ظلم و قتال را در اين ماه حرام مي‌دانستند براي حرمت اين ماه پس اين امت حرمت اين ماه را نشناختند و حرمت پيغمبر خود را ندانستند، و در اين ماه با ذريت پيغمبر خود قتال كردند و زنان ايشان را اسير نمودند و اموال ايشان را به غارت بردند پس خدا نيامرزد ايشان را هرگز! اي پسر شبيب اگر گريه مي‌كني براي چيزي پس گريه كن براي حسين بن علي عليهماالسلام كه او را مانند گوسفند ذبح كردند و او را با هيجده نفر از اهل بيت او شهيد كردند كه هيچيك را در روي زمين شبيه و مانندي نبود. و به تحقيق كه گريستند براي شهادت او آسمانهاي هفتگانه و زمينها و به تحقيق كه چهار هزار ملك براي نصرت آن حضرت از آسمان فرود آمدند چون به زمين رسيدند آن حضرت شهيد شده بود. پس ايشان پيوسته نزد قبر آن حضرت هستند ژوليده مو گردآلود تا وقتي كه حضرت قائم آل محمد (ص) ظاهر شد، پس از ياوران آن حضرت خواهند بود و در وقت جنگ شعار ايشان اين كلمه خواهد بود:
    يا لَثاراتِ الْحُسِيْن عَلَيْهِ السَّلام.
    اي پسر شبيب خبر داد مرا پدرم از پدرش از جدش كه چون جدم حسين عليه السلام كشته شد آسمان خون و خاك سرخ باريد اي پسر شبيب اگر گريه كني بر حسين عليه السلام تا آب ديده بر تو بر روي تو جاري شود حق تعالي جمعي گناهان صغيره و كبيره ترا بيامرزد خواه اندك باشد و خواه بسيار. اي پسر شبيب اگر خواهي خدا را ملاقات كني و هيچ گناهي بر تو نباشد پس زيارت كن امام حسين عليه السلام را.
    اي پسر شبيب اگر خواهي كه در غرفة عاليه بهشت ساكن شوي با رسول خدا و ائمه طاهرين عليهم السلام پس لعنت كن قاتلان حسين «ع» را. اي پسر شبيب اگر خواهي كه مثل ثواب شهداي كربلا را داشته باشي پس هرگاه كه مصيبت آن حضرت را ياد كني بگو:
    يا لَيْتَني كُنْتُ مَعَهُمْ فَاَفُوزَ فَوْزاً عَظيماَ.
    يعني ايكاش من بودم با ايشان و رستگاري عظيمي مي‌يافتم.
    اي پسر شبيب اگر خواهي كه در درجات عاليات بهشت با ما باشي پس براي اندوه ما، اندوهناك باش. و براي شادي ما شاد باش و بر تو باد به ولايت و محبت ما كه اگر مردي سنگي دوست دارد حق تعالي او را در قيامت با آن محشور مي ‌گرداند.
    ابن قولويه به سند معتبر روايت كرده از ابي هرون مكفوف يعني نابينا، كه گفت به خدمت حضرت صادق عليه السلام مشرف شدم آن حضرت فرمود كه مرثيه بخوان براي من پس من شروع كردم به خواندن فرمود نه اين طريق بلكه چنان بخوان كه نزد خودتان متعارفست و نزد قبر حسين عليه السلام مي‌خواند پس من خواندم:
    اُمْرُرْ عَلي جَدَتِ الْحُسَيْنِ فَقُلْ لِاَعْظُمِهِ الزَّكِيَّه.
    تتمة اين شعر در آخر باب در ذكر مراثي خواهد آمد. حضرت گريست من ساكت شدم فرمود: بخوان من خواندم آن اشعار را تا تمام شد، حضرت فرمود باز هم براي من مرثيه بخوان من شروع كردم به خواندن اين اشعار:
    يا مَرْيمُ قوُمي فَانْدُبي مَوْلاكِ وَ عَلَي الْحُسَيْنِ فَاسْعَدي بِبُاكِ

پس حضرت بگريست و زنها هم گريستند و شيون نمودند. پس چون از گريه آرام گرفتند حضرت فرمود اي ابا هرون هر كه مرثيه بخواند براي حسين عليه السلام پس بگرياند ده نفر را از براي او بهشت است پس يك يك كم كرد از ده تا آنكه فرمود هر كه مرثيه بخواند و بگرياند يك نفر را بهشت از براي او لازم شود، پس فرمود كه هر كه ياد كند جناب امام حسين عليه السلام را پس گريه كند بهشت او را واجب شود.

10. کاربر روبرو از پست مفید dani تشکرکرده است .

dani (یکشنبه 21 آذر 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 شهریور 87 [ 12:20]
    سطح
    48
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    39

تشکرشده 40 در 30 پست

Array

زیبا ده جون سلام
    از پستی که در چهارشنبه3 بهمن گذاشتید خیلی خوشم آمد.
    اگه میشه بگید این زبان حال رو از کجا گرفتید.

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 26 اردیبهشت 87 [ 23:29]
    سطح
    39
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 119
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    9

تشکرشده 9 در 6 پست

Array

هرکس در عزای امام حسین اشگ از چشمانش جاری شودخداوند گناهان او را می بخشد(امام رضا(ع))

13. کاربر روبرو از پست مفید www.reza_ta4@yahoo.com تشکرکرده است .

www.reza_ta4@yahoo.com (جمعه 12 بهمن 86)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    76
    دستاوردها:
    تشکرها
    496

تشکرشده 507 در 236 پست

Array

می روم با کاروان اما سرِ تو ساربانم
    می کِشَم خود را به دنبالِ تو گرچه خسته جانم
    هیچکس قادر نبود از پیکرت دورم نماید
    گر سرِ بر نیزه ات با من نبود ای مهربانم
    خنده ی کمرنگِ لب هایِ به خون آغشته ی تو
    می زند فریاد می خواهم کمی قرآن بخوانم
    ماهِ تابانم ، مشو دور از کنارم تا نمیرم
    ای تمامِ حاصلم با من بمان تا من بمانم
    گاهی از محمِل که می بینم سَرَت را رویِ نیزه
    می خورم حسرت چرا تو اینچنین و من چنانم
    جانِ خواهر سروِ بالایی که زینب داشت خَم شد
    از غمِ خشکیِ لب هایِ عطشناکت ، کمانم
    کاش تا دورانِ هجران بگذرد دیگر نمانده
    نَه قراری و نَه صبری و نَه طاقت نَه توانم ...

شعر از دوست خوبم : محسن سلطانی

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 06 آذر 96 [ 14:31]
    سطح
    79
    Level completed: 13%, Points required for next Level: 438
    دستاوردها:
    تشکرها
    625

تشکرشده 691 در 187 پست

Array

چهل روز گذشت ولي « كل يوم عاشورا و كل ارض كربلا »

اي حسين
    هميشه در دلهاي ما جا داري
    آتش عشقت شعله اي هم در دل كوچك ما دارد... كه آتش مي زند بر هستي ما... حسين حرارت عشق در تو در قلبهاي ما به ما آرامش مي دهد. در اربعين تو به يادت مي نشينيم.
    حسين تو راه تكامل را به ما ياد دادي و صراط مستقيم را رهنمون شدي.
    حسين ما را تربيت الهي كن. ما حيرانيم و مي خواهيم تحت لواي تو به رشد و تكامل و تربيت الهي برسيم.
    اربعين حسيني را به همه هواداران كويش و همه عشاق سوخته اش تسليت عرض مي نمايم.

صفحه 4 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)