به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 4 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 89
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 10 آبان 00 [ 00:10]
    سطح
    80
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 30
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience PointsSocial
    تشکرها
    2,510

تشکرشده 2,960 در 521 پست

حالت من
    Khonsard
    Array

RE: تاریخچهٔ جنسی‌ همسر آیندتون چقدر براتون مهمه

نقل قول نوشته اصلی توسط keyvan

دوست عزیز شما اگر این ذهنیت را داشته باشید که فردی که با او ازدواج میکنید ؛قبلا" رابطه دوستی داشته؛ و با وجود داشتن تمام این مهارتها این امکان وجود دارد که دست از پا خطا کند، چه تضمینی برای فردی که رابطه نداشته دارید؟ آیا میتوان انسان را مطلق دانست؟آیا همه انسانها جایزالخطا نیستند؟
    من نوشته ام که یک فرد مجرد بر حسب نیاز روی به رابطه می آورد شما هم این را قبول دارید،بعد از ازدواج و خنثی شدن این حس مختص دوران مجردی، اگر باز به سراغ رابطه برود مشکل مربوط به دوران متأهلی فرد است ،نه همان نیاز؛ این دگر پر واضح است که برای رفع نیاز نیست؛ حس تنوع طلبی و تعدد طلبی را دارد.

شما در اساس با خود رابطه مخالف هستید چه سالم و چه ناسالم؛پس حق دارید این نظر و عقیده را داشته باشید
    اما در زمان کنونی بنده با یک رابطه سالم ؛و منطقی؛هیچ مشکلی ندارم وخیلی از آن استقبال میکنم؛ خود این موضوع بحثی جداگانه میطلبد.

در مورد رابطه های گذشته:

باید کمیت و کیفت رابطه فرد را در نظر داشت
    سلام

در اینکه باید کمیت و کیفیت رابطه‌های گذشترو در نظر گرفت کاملا موافقم،

در مورد تضمین برای عدم داشتن رابطه پس از متاهلی حق با شماست هیچ تضمینی نیست و حرفتون کاملا منطقیه...

رویکردی که در اروپا، بهش معتقدن اینو میگه که روابط قبلی‌ اصلا مهم نیست و حتا خیلی‌ هم خوب چون نشون میده طرفی‌ که الان با من فردی بهتر از من پیدا نکرده،

سوالئ که اینجا مطرح می‌شه اینه که، ممکن بد‌ها یه فردی بهتر از شما پیدا کنه و بره با اون،

بنابرین، به نظر من، چیزی که خیلی‌ از افراد رو به عدم داشتن روابط پس از متاهلی پایبند می‌کنه اعتقادات مذهبی‌ و اخلاقیشون هست تا حدی

که روابط پیش از ازدواج تا حدی نمایانگر این موضوع هست

که البته در اینکه باید کمیّت و کیفیت رابطه‌های گذشترو در نظر گرفت شکی نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط ani
    و همين اندازه براي من اهميت دارد كه از گذشته طرف مقابل آگاه باشم كه بدانم طرف از بيماري جنسي كه به من آسيب برساند برخوردار هست يا خير
    سلام

آیا فکر نمیکنید،

این بیماری جنسی‌ که میفرمایید صرفا از جسمی‌، روحی‌ هم میتونه باشه...

منظورم بطور واضح تر اینکه آیا فکر نمیکنین، روابط جنسی پیشین، روح یه آدمو انقدر تحت تاثیر قرار میده که باقی‌ روابطش هم تحت تاثیر قرار میگیرن؟

فکر می‌کنین، آیا امکانش هست که آدم اولین رابطه جنسیشو فراموش کنه؟

و به مقایسه نیفته؟

در این صورت خسارتی به زندگی‌ شما وارد نمی‌شه و باز هم زندگی‌ پیشین فرد مربوط به خودش هست؟

2. 2 کاربر از پست مفید kamran2007 تشکرکرده اند .

kamran2007 (سه شنبه 09 شهریور 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 26 بهمن 89 [ 15:28]
    سطح
    38
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 148
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    158

تشکرشده 159 در 70 پست

Array

[http://www.hamdardi.net/images/www.hamdardi.com_2.net.jpg[/img][/align]
    و همين اندازه براي من اهميت دارد كه از گذشته طرف مقابل آگاه باشم كه بدانم طرف از بيماري جنسي كه به من آسيب برساند برخوردار هست يا خير
    سلام

آیا فکر نمیکنید،

منظورم بطور واضح تر اینکه آیا فکر نمیکنین، روابط جنسی پیشین، روح یه آدمو انقدر تحت تاثیر قرار میده که باقی‌ روابطش هم تحت تاثیر قرار میگیرن؟

و به مقایسه نیفته؟

در این صورت خسارتی به زندگی‌ شما وارد نمی‌شه و باز هم زندگی‌ پیشین فرد مربوط به خودش هست؟
    [/quote]

دقیقا مقایسه صورت میگیره
    در همین تالار خانمی از اینکه در هنگام ارتباط شوهرش بجای اسم اون اسم شخصی رو که قبل از ازدواج باهاش رابطه جنسی داشته رو برده بوده و خانم از این حالت آزرده خاطر بودحتی خانم عنوان کرده بود که با گذشته جنسی همسرش کنار آمده و از این بابت مشکلی نداره اما باز هم ....

4. کاربر روبرو از پست مفید sogand66 تشکرکرده است .

sogand66 (یکشنبه 01 شهریور 88)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط kamran2007
    سلام

آیا فکر نمیکنید،

بله در موارد بسياري منشا يك بيماري جنسي روح و روان فرد است كه من كاملا با اين مسئله موافقم و در توضيح و تاكيد صحبت شما نمونه اي را عرض مي كنم . يكي از دوستان من در ازدواج اولش با چنين موردي روبه رو شد و آقا داماد محترم ، ايشان را به قصد كشت مي زدند وزماني كه ايشان خونين و مالين بي هوش مي شدندو از حال مي رفتند ، اقا نياز جنسي شان را برآورد مي كردند . گمان مي كنم منظور خودم از آسيب رساني چنين مواردي است كه در تعداد و نوع كم هم نيستند و همينطور خانم هايي كه با مشكلاتي از اين نوع رو به رو هستند .

آنچه مي گويم ربطي به آنچه كه من دوست دارم ويا ندارم ، ندارد . گمان نمي كنم با تربيت و آموزش صحيح اينگونه كه شما مي فرمائيد باشد . اين مسئله يك مسئله آموزشي است .

ما آنقدر در گوش فرزندانمان مي خوانيم كه عيب است و ... فرزند ان ما حتي الات تناسلي خود را به درستي نمي شناسند . ( اين روزها اوضاع بهتر شده ،چرا كه شما امكان دسترسي به اينترنت - ماهواره را داريد و بچه ها مي خواهند كه در مورد جسم و روح خود اطلاعات درست داشته باشندودر مورد آن صحبت مي كنند و... ).
    اگر فردي با ميل خود در رابطه اي قرار بگيرد به چه دليل بايد احساس و روان اش به هم بريزد ؟! مگر همان آموزش برگناه كردن و ارتكاب عمل بد و زشت و....
    معمولا صحبت و دلائل شما براي آزارهاي جنسي و تجاوز درست تر و منطقي استكه فرد ناخواسته و به زور وارد رابطه شده و.... در نتيجه قطعا پيامدهاي روحي هم براي وي خواهد اشت د ر روابط خود خواسته دليلي بر آسيب رواني نيست . شما گرسنه مي شويد و غذا مي خوريد ،آيا از غذا خوردن عذاب وجدان مي گيريد و روحتان آزرده مي شود و آسيب مي بيند ؟! مگر همان تربيت و آموزشي كه عزض كردم به شما بگويد تو گرسنه ات بود حالا كه غذا خوردي بايد عذاب وجدانش را هم بكشي !
    ( البته اين حرفها را كه زدم مكمل و متمم هاي بيشماري هم دارد كه در حوصله يك پست نيست ، از فردا نرويد و نگوييد : آني اينجوري گفت )

و به مقایسه نیفته؟

بله زندگي هر فردي در گذشته كاملا به خودش ربط دارد مگر اينكه زندگي گذشته فرد آسيبهاي جدي را به زندگي من بتواند بزند . اين كاملا يك مسئله خصوصي است . توجه داشته باشيد من قصد دارم از زندگي افراد عادي صحبت كنم نه از افراد بيمار .
    ما ياد نگرفته اين حس كنجكاوي و كنكاش در رابطه با ديگران را كنار بگذاريم و دست از قضاوت برداريم .
    من اگر اعتماد به نفس لازم را در رابطه اي داشته اي باشم لزومي ندارد كه دست به مقياس بزنم . گذشته ، گذشته و تمام شده ورفته . عرض كردم اين مسائل كاملا آموزشي و تربيتي است . من با بي بند و باري مخالف هستم ولي از ديدگاه تعصبي و مذهبي هم پيروي نمي كنم .
    شما به جامعه مردان ما نگاه كنيد ،گمان مي كنيد چند در صد اين جامعه پاك و مطهر است ؟! در طول عمر خود به تعداد انگشتان دودست مرد ان نجيب و پاك نديده ام . همه اهل شيطنت و لبي به خمره زدن هستند . اما آيا اين مردان دائما در حال مرور گذشته خود هستند ؟! خير . چرا ؟! به دليل آموزش و تربيت . چه تربيتي ؟! تو پسر هستي . براي تو ( فلان كار ) اشكال ندارد !!!يعني چه ؟!
    از آنطرف دختران چشم پاك و نجيب تا دلتان بخواهد ديده ام . دور و بر م پر است حتي از نوع آسيب خورده . كدام آسيب ؟! حتي همان هايي كه بر حسب احساس در رابطه اي قرار گرفته اند و مثلا يك بابايي را بوسيده اند و دست اش را گرفته اند و امروز هم خودشان را بد كاره مي دانند و اين احساس را يدك مي كشند. چرا ؟! به دليل همان آموزش و تربيتي كه تا مي خواهندتكان بخورند مي گويند : تو دختري براي دختر بد است ! تو دختري !

گفتم امروز اوضاع بهتر شده قبل تر ها كه مادران ما حتي نمي توانستند درست و حسابي بخندند چرا كه از آموزش دختر كه نبايد موقع خنديدن دندانهايش پيدا شود بهره مند مي شدند . دلم واقعا برايشان مي سوزد .

امروزه هيچ فرقي بين زن و مزد نيست . اين مسائل هم كاملا شخصي و اختياري است و ما بايد ياد بگيريم كه ديگران را قضاوت نكنيم . يكي اشتهاي بيشتري براي غذا خوردن دارد و ديگري اشتهاي كمتر ، زن و مرد هم ندارد . مجددا هم عرض مي كنم كه با بي بند وباري مخالفم اما از اين طرف بام افتادن هم مخالفم .

سوگند جان

شما بر حسب يك مورد نمي توانيد با اين قاطعيت نظر بدهيد كه مقايسه اتفاق مي افتد اين آقا كه به درستي به ياد دارم كدام تاپيك را مي گوئيد بيمار بودند . قضاوت و حكم قطعي صادر كردن درست نيست . شما فكر مي كنيد اين همه مرد كه اسمي از فرد ديگري نمي آورند واقعا وارد رابطه ديگري نشده اند كه برايشان جذابيت داشته ؟!!!

اگر اينطور باشد كه اكثريت زنان كره ي زمين بايد اسم شهين و مهين و كتي و الي و ... را در كل روابط زناشويي خودشان بشنوند . اين چه حرفي است ؟!يعني شما مي فرمائيد آن آقا لب به خمره زده و ساير آقايان دست از پا خطا نكرده اندكه بخواهند اسمي از كسي بياورند ؟! حكم قطعي نده عزيزم .ما از افراد سالم صحبت مي كنيم و نه از افراد بيمار . در آن تاپيك همه به آن خانم ياد آور شديم كه با همسرش نزد مشاور باليني برود . به يادتان هست ؟!

6. کاربر روبرو از پست مفید ani تشکرکرده است .

ani (یکشنبه 01 شهریور 88)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 اسفند 89 [ 16:24]
    سطح
    50
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 198
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,677

تشکرشده 1,685 در 458 پست

Array

[align=justify]
    من به شخص همهٔ احساساتم، و وجودمو جم کردم برای یه نفر، و انتظار دارم اون هم احساساتش رو دست نخورده و خالص نثار من بکنه
    کامران جان احساسات مثل پول نیست که اگه خرج شد کم بشه و دیگه جاش نیاد!

هرکدوم از ما عشق و احساس رو در وجود خودمون داریم (با درجات مختلفی از قدرت). و برای این عشق بدنبال یک معشوق می گردیم. مثل قاب عکسی که می خوایم براش یک عکس پیدا کنیم. گاهی پیش میاد که شخصی رو برمی گزینیم، اما لحظه ای که فهمیدیم اشتباه کردیم، اون عکس رو در میاریم و پاره می کنیم و میندازیم تو سطل زباله. عکس از بین میره، اما قاب عکس باقی می مونه، یعنی عشق ما خالص و دست نخورده ست، حتی شاید با قدرت بیشتر.

البته اینکه در این حوادث نشکنیم، به بیراهه نریم، به ابتذال کشیده نشیم و ... وابسته به صفاف انسانی و قدرت شخصیتمونه. این یعنی "بهترین" گزینه برای ازدواج. کسیکه در طی این حوادث به خود شناسی رسیده. می دونه خودش کیه، و می دونه کی رو می خواد. و وقتی بدستش آورد خیلی قدرش رو می دونه، به راحتی آزرده ش نمی کنه و قدرت خوشبخت کردنش رو داره.

>>> اینها بستگی به "شخصیت" اون فرد داره.<<<

شما وقتی می تونی احساساتت رو کاملا نثار کسی کنی که به خودشناسی رسیده باشی.

یکی از اقوام من با دختری ازدواج کرد که بعدا با اون دختر همدانشگاه شدم و تبدیل شدیم به دوستهای صمیمی.

این آقا قبل از ازدواج اولش با هیچ دختری ذره ای ارتباط نداشت، هیچ نوع دوستی یا محبتی! اما بعد از چند سال با همسر یکی از اقوام خانمش ارتباط برقرار کرد (مثلا عاشق هم شدن!!) و الان چند ساله که با هم زندگی می کنند.

ایشون و اون خانم تازه بعد از ازدواج فهمیدن که چی می خوان!!

خودم به شخصه دلم نمی خواد با مردی ازدواج کنم که من براش اولین باشم. چرا که ما معمولا در اولین انتخاب هامون اشتباه می کنیم، چون دقیقا نمی دونیم دنبال چی هستیم. و بعدش تازه خواسته هامون تعدیل می شن و خودمون رو بهتر درک می کنیم.

همه اینهایی که گفتم در مورد دخترها هم صادقه.

انسان وقتی احساسات خودش رو بدرستی شناسایی می کنه که در روابط احساسی نزدیک با دیگران قرار بگیره. که این هم معمولا به رابطه فیزیکی یا جنسی منجر می شه. (منظورم قطعیت دادن به این موضوع نیست. مسلما نقضش هم خیلی پیش میاد.)

کامران جان باور کن وقتی ازدواج کردی اینکه قبلا دست کسی به همسرت خورده یا نه کمترین نقش رو در زندگیت ایفا خواهد کرد (به شرط اینکه این مسئله رو عمیقا پذیرفته باشی). اما مسئله ی به این سادگی که ایشون قدرت ارتباط درست و سالم برقرار کردن با مادر شما رو نداشته باشه، زندگیت رو جهنم می کنه. تازه این که گفتم فقط یک مثال بود.

بعلاوه فکر نمی کنی دختری که قبل از شما هیچ مردی رو تجربه نکرده، هرگز مرتکب هیچ اشتباهی نشده، از هیچکس بدی ندیده، و سرش به سنگ نخورده، هرگز قدر شما رو هم نخواهد دانست؟ (می تونم چندین مثال بزنم از دخترهایی که به نامزد یا همسرشون خیانت کردن یا ترکش کردن و بعد برگشتن و گفتن اون موقع قدرت رو نمی دونستم!!)

شخصیت کسیکه می خوای برای ازدواج انتخاب کنی رو در نظر بگیر، مهارت هاش برای زندگی. اینکه یک یا چند بار در زندگیش در تشخیص عشقش اشتباه کرده باشه احتمالا از دلایل تبدیل شدن اون به معشوق شما بوده. از عوامل ساخته شدن شخصیتی که شما عاشقش شدی.

دقت کردی که می گن تا شهامت کشیدن خط های اشتباه رو نداشته باشی، نقاشی رو یاد نمی گیری؟

ما انسان ها از زندگی درس می گیریم. و وقتی به بهترین شخصیت می رسیم که از آزمون های مختلفی با موفقیت عبور کرده باشیم. حتی اگه در مقاطعی در تشخیص هامون اشتباه هم کرده باشیم.[/align]

8. 5 کاربر از پست مفید THEN تشکرکرده اند .

THEN (جمعه 06 شهریور 88)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 خرداد 00 [ 00:30]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Veteran50000 Experience PointsSocialTagger First Class
    تشکرها
    9,001

تشکرشده 10,163 در 2,191 پست

Array

سوالئ که اینجا مطرح می‌شه اینه که، ممکن بعد‌ها یه فردی بهتر از شما پیدا کنه و بره با اون،

بنابرین، به نظر من، چیزی که خیلی‌ از افراد رو به عدم داشتن روابط پس از متاهلی پایبند می‌کنه اعتقادات مذهبی‌ و اخلاقیشون هست تا حدی
    سلام؛
    من باز هم باید از شما سوال کنم ::شما چه تضمین برای اونی که رابطه نداشته دارید؛بنده تعدای زیادی از این موارد را دیده ام که هیچ رابطه ای نداشته که هیچ حتی به آن فکر هم نمیکرده,اما بعد از ازدواج تغییر کرد و دنبال.....

این خانم یا آقا قبل از ازدواج رابطه داشته جنایت که نکرده؛فقط نمیخواسته احساسش رو تو سینه خفه کنه, یا مثال قاب عکس philosara؛
    فردی که به زندگی اش متعهد باشد؛و در قبال این تعهد مسئولیت داشته باشد ؛چه رابطه ای در گذشته بوده و یا نه,نیمی از خوشبختی را پیشکش همسرش نموده

دوست من این نوع احساس,شما که شاید بعد از ازدواج به دنبال .....

ناشی از شکاک بودن و بدبینی است؛ شما اگر به همسر آینده ای که قبلا" رابطه داشته ؛واقعا" اعتماد داشته باشید و از باطن ایشان با خبر باشید ,هیچگاه این مسائل پیش نمی آید.

وچیزی که زوجین را بعد از ازدواج به عدم داشتن روابط پس از متاهلی پایبند می‌کند ؛تعهد به هم و علاقه؛است ؛نه به اجبار اعتقادات مذهبی

10. کاربر روبرو از پست مفید keyvan تشکرکرده است .

keyvan (یکشنبه 01 شهریور 88)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    80
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,510

تشکرشده 2,960 در 521 پست

حالت من
    Khonsard
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط philosara

کامران جان احساسات مثل پول نیست که اگه خرج شد کم بشه و دیگه جاش نیاد!
    [/align]
    نه نیست، اما به نظرم ارزشش بیشتر از اون هست که خرج هر کسی‌ بشه،

یه نفر چند بار میتونه اشتباه بکنه؟

اگر امروز به من رسید یا من به اون از کجا معلوم، باز هم اشتباه نکرده باشه یا اصلا از کجا معلوم احساساتش راست باشه نه مثل یه بازیگر که دیگه حرفه‌ای شده تو نقش بازی کردن!

البته اینکه در این حوادث نشکنیم، به بیراهه نریم، به ابتذال کشیده نشیم و ... وابسته به صفاف انسانی و قدرت شخصیتمونه. این یعنی "بهترین" گزینه برای ازدواج. کسیکه در طی این حوادث به خود شناسی رسیده. می دونه خودش کیه، و می دونه کی رو می خواد. و وقتی بدستش آورد خیلی قدرش رو می دونه، به راحتی آزرده ش نمی کنه و قدرت خوشبخت کردنش رو داره.
    [/align]
    تعریفتون از ابتذال چیه؟
    >>> اینها بستگی به "شخصیت" اون فرد داره.<<<

شما وقتی می تونی احساساتت رو کاملا نثار کسی کنی که به خودشناسی رسیده باشی.

یکی از اقوام من با دختری ازدواج کرد که بعدا با اون دختر همدانشگاه شدم و تبدیل شدیم به دوستهای صمیمی.

این آقا قبل از ازدواج اولش با هیچ دختری ذره ای ارتباط نداشت، هیچ نوع دوستی یا محبتی! اما بعد از چند سال با همسر یکی از اقوام خانمش ارتباط برقرار کرد (مثلا عاشق هم شدن!!) و الان چند ساله که با هم زندگی می کنند.

ایشون و اون خانم تازه بعد از ازدواج فهمیدن که چی می خوان!!

خودم به شخصه دلم نمی خواد با مردی ازدواج کنم که من براش اولین باشم. چرا که ما معمولا در اولین انتخاب هامون اشتباه می کنیم، چون دقیقا نمی دونیم دنبال چی هستیم. و بعدش تازه خواسته هامون تعدیل می شن و خودمون رو بهتر درک می کنیم.

همه اینهایی که گفتم در مورد دخترها هم صادقه.

انسان وقتی احساسات خودش رو بدرستی شناسایی می کنه که در روابط احساسی نزدیک با دیگران قرار بگیره. که این هم معمولا به رابطه فیزیکی یا جنسی منجر می شه. (منظورم قطعیت دادن به این موضوع نیست. مسلما نقضش هم خیلی پیش میاد.)
    [/align]
    پس شما با شیوه‌ای که در کشور‌های غربی اجرا می‌شه موافقین؟

یعنی‌ این بهتر هست که دخترو پسر ۵ سال با هم زندگی‌ کنن، و بد ببینن به دارد هم میخورن یا نه، و اونوقت ازدواج کنن؟

دوستی‌ دارم که ۵ سال هست با دختری داره زندگی‌ می‌کنه، خرج خونه، را جفتشون میپردازن، همه چی‌ برابر، روابط کاملا انسانی‌،

اما به من میگه من هنوز مطمئن نیستم با این دختر ازدواج کنم یا نه...

آیا خودتون، موافق با چنین رابطه‌ای هستین؟

میدونین که علت خیلی‌ از طلاق‌ها در ایران، عدم شناخت جنسی‌ زوجین از هم هست

که اگه قبلش ۱-۲ سال با هم زندگی‌ کنن مشکل حل می‌شه، میفهمن به درد هم میخورن یا نه

کامران جان باور کن وقتی ازدواج کردی اینکه قبلا دست کسی به همسرت خورده یا نه کمترین نقش رو در زندگیت ایفا خواهد کرد (به شرط اینکه این مسئله رو عمیقا پذیرفته باشی). اما مسئله ی به این سادگی که ایشون قدرت ارتباط درست و سالم برقرار کردن با مادر شما رو نداشته باشه، زندگیت رو جهنم می کنه. تازه این که گفتم فقط یک مثال بود.
    [/align]

با این موافقم، اما مسلما آدمی‌ مثل من تنها به گذشته جنسی‌ پاک نگاه نمی‌کنه بلکه به فاکتور‌های دیگه هم نگاه می‌کنه...

بعلاوه فکر نمی کنی دختری که قبل از شما هیچ مردی رو تجربه نکرده، هرگز مرتکب هیچ اشتباهی نشده، از هیچکس بدی ندیده، و سرش به سنگ نخورده، هرگز قدر شما رو هم نخواهد دانست؟ (می تونم چندین مثال بزنم از دخترهایی که به نامزد یا همسرشون خیانت کردن یا ترکش کردن و بعد برگشتن و گفتن اون موقع قدرت رو نمی دونستم!!)

شخصیت کسیکه می خوای برای ازدواج انتخاب کنی رو در نظر بگیر، مهارت هاش برای زندگی. اینکه یک یا چند بار در زندگیش در تشخیص عشقش اشتباه کرده باشه احتمالا از دلایل تبدیل شدن اون به معشوق شما بوده. از عوامل ساخته شدن شخصیتی که شما عاشقش شدی.

دقت کردی که می گن تا شهامت کشیدن خط های اشتباه رو نداشته باشی، نقاشی رو یاد نمی گیری؟

ما انسان ها از زندگی درس می گیریم. و وقتی به بهترین شخصیت می رسیم که از آزمون های مختلفی با موفقیت عبور کرده باشیم. حتی اگه در مقاطعی در تشخیص هامون اشتباه هم کرده باشیم.[/align]
    آیا با این موضوع در مورد مرد‌ها هم موافقین؟ تا چه حد داشتن روابط جنسی‌ پیش از ازدواج از نظر شما در مورد همسر آیندتون قابل قبول هست؟

سوالئ که اینجا مطرح می‌شه اینه که، ممکن بعد‌ها یه فردی بهتر از شما پیدا کنه و بره با اون،

سلام؛
    من باز هم باید از شما سوال کنم ::شما چه تضمین برای اونی که رابطه نداشته دارید؛بنده تعدای زیادی از این موارد را دیده ام که هیچ رابطه ای نداشته که هیچ حتی به آن فکر هم نمیکرده,اما بعد از ازدواج تغییر کرد و دنبال.....

این خانم یا آقا قبل از ازدواج رابطه داشته جنایت که نکرده؛فقط نمیخواسته احساسش رو تو سینه خفه کنه, یا مثال قاب عکس philosara؛
    فردی که به زندگی اش متعهد باشد؛و در قبال این تعهد مسئولیت داشته باشد ؛چه رابطه ای در گذشته بوده و یا نه,نیمی از خوشبختی را پیشکش همسرش نموده

دوست من این نوع احساس,شما که شاید بعد از ازدواج به دنبال .....
    سلام کیوان جان،

اول مرسی‌ که انقدر به من لطف دارین!!!

ناشی از شکاک بودن و بدبینی است؛ شما اگر به همسر آینده ای که قبلا" رابطه داشته ؛واقعا" اعتماد داشته باشید و از باطن ایشان با خبر باشید ,هیچگاه این مسائل پیش نمی آید.

وچیزی که زوجین را بعد از ازدواج به عدم داشتن روابط پس از متاهلی پایبند می‌کند ؛تعهد به هم و علاقه؛است ؛نه به اجبار اعتقادات مذهبی
    دوم، بله هیچ گونه تضمینی نیست،

اما به نظرم احتمالش کمتر هست،

شما، چطور می‌خوای از باطن یه آدم در مدت کوتاه مطلع بشی‌؟

البته، تعهد و علاقه‌ای که ممکن هر طرفی‌ بپیچه

سلام

آیا فکر نمیکنید،

بله در موارد بسياري منشا يك بيماري جنسي روح و روان فرد است كه من كاملا با اين مسئله موافقم و در توضيح و تاكيد صحبت شما نمونه اي را عرض مي كنم . يكي از دوستان من در ازدواج اولش با چنين موردي روبه رو شد و آقا داماد محترم ، ايشان را به قصد كشت مي زدند وزماني كه ايشان خونين و مالين بي هوش مي شدندو از حال مي رفتند ، اقا نياز جنسي شان را برآورد مي كردند . گمان مي كنم منظور خودم از آسيب رساني چنين مواردي است كه در تعداد و نوع كم هم نيستند و همينطور خانم هايي كه با مشكلاتي از اين نوع رو به رو هستند .

آنچه مي گويم ربطي به آنچه كه من دوست دارم ويا ندارم ، ندارد . گمان نمي كنم با تربيت و آموزش صحيح اينگونه كه شما مي فرمائيد باشد . اين مسئله يك مسئله آموزشي است .

ما آنقدر در گوش فرزندانمان مي خوانيم كه عيب است و ... فرزند ان ما حتي الات تناسلي خود را به درستي نمي شناسند . ( اين روزها اوضاع بهتر شده ،چرا كه شما امكان دسترسي به اينترنت - ماهواره را داريد و بچه ها مي خواهند كه در مورد جسم و روح خود اطلاعات درست داشته باشندودر مورد آن صحبت مي كنند و... ).
    اگر فردي با ميل خود در رابطه اي قرار بگيرد به چه دليل بايد احساس و روان اش به هم بريزد ؟! مگر همان آموزش برگناه كردن و ارتكاب عمل بد و زشت و....
    معمولا صحبت و دلائل شما براي آزارهاي جنسي و تجاوز درست تر و منطقي استكه فرد ناخواسته و به زور وارد رابطه شده و.... در نتيجه قطعا پيامدهاي روحي هم براي وي خواهد اشت د ر روابط خود خواسته دليلي بر آسيب رواني نيست . شما گرسنه مي شويد و غذا مي خوريد ،آيا از غذا خوردن عذاب وجدان مي گيريد و روحتان آزرده مي شود و آسيب مي بيند ؟! مگر همان تربيت و آموزشي كه عزض كردم به شما بگويد تو گرسنه ات بود حالا كه غذا خوردي بايد عذاب وجدانش را هم بكشي !
    ( البته اين حرفها را كه زدم مكمل و متمم هاي بيشماري هم دارد كه در حوصله يك پست نيست ، از فردا نرويد و نگوييد : آني اينجوري گفت )

و به مقایسه نیفته؟

بله زندگي هر فردي در گذشته كاملا به خودش ربط دارد مگر اينكه زندگي گذشته فرد آسيبهاي جدي را به زندگي من بتواند بزند . اين كاملا يك مسئله خصوصي است . توجه داشته باشيد من قصد دارم از زندگي افراد عادي صحبت كنم نه از افراد بيمار .
    ما ياد نگرفته اين حس كنجكاوي و كنكاش در رابطه با ديگران را كنار بگذاريم و دست از قضاوت برداريم .
    من اگر اعتماد به نفس لازم را در رابطه اي داشته اي باشم لزومي ندارد كه دست به مقياس بزنم . گذشته ، گذشته و تمام شده ورفته . عرض كردم اين مسائل كاملا آموزشي و تربيتي است . من با بي بند و باري مخالف هستم ولي از ديدگاه تعصبي و مذهبي هم پيروي نمي كنم .
    شما به جامعه مردان ما نگاه كنيد ،گمان مي كنيد چند در صد اين جامعه پاك و مطهر است ؟! در طول عمر خود به تعداد انگشتان دودست مرد ان نجيب و پاك نديده ام . همه اهل شيطنت و لبي به خمره زدن هستند . اما آيا اين مردان دائما در حال مرور گذشته خود هستند ؟! خير . چرا ؟! به دليل آموزش و تربيت . چه تربيتي ؟! تو پسر هستي . براي تو ( فلان كار ) اشكال ندارد !!!يعني چه ؟!
    از آنطرف دختران چشم پاك و نجيب تا دلتان بخواهد ديده ام . دور و بر م پر است حتي از نوع آسيب خورده . كدام آسيب ؟! حتي همان هايي كه بر حسب احساس در رابطه اي قرار گرفته اند و مثلا يك بابايي را بوسيده اند و دست اش را گرفته اند و امروز هم خودشان را بد كاره مي دانند و اين احساس را يدك مي كشند. چرا ؟! به دليل همان آموزش و تربيتي كه تا مي خواهندتكان بخورند مي گويند : تو دختري براي دختر بد است ! تو دختري !

گفتم امروز اوضاع بهتر شده قبل تر ها كه مادران ما حتي نمي توانستند درست و حسابي بخندند چرا كه از آموزش دختر كه نبايد موقع خنديدن دندانهايش پيدا شود بهره مند مي شدند . دلم واقعا برايشان مي سوزد .

امروزه هيچ فرقي بين زن و مزد نيست . اين مسائل هم كاملا شخصي و اختياري است و ما بايد ياد بگيريم كه ديگران را قضاوت نكنيم . يكي اشتهاي بيشتري براي غذا خوردن دارد و ديگري اشتهاي كمتر ، زن و مرد هم ندارد . مجددا هم عرض مي كنم كه با بي بند وباري مخالفم اما از اين طرف بام افتادن هم مخالفم .

سوگند جان

شما بر حسب يك مورد نمي توانيد با اين قاطعيت نظر بدهيد كه مقايسه اتفاق مي افتد اين آقا كه به درستي به ياد دارم كدام تاپيك را مي گوئيد بيمار بودند . قضاوت و حكم قطعي صادر كردن درست نيست . شما فكر مي كنيد اين همه مرد كه اسمي از فرد ديگري نمي آورند واقعا وارد رابطه ديگري نشده اند كه برايشان جذابيت داشته ؟!!!

اگر اينطور باشد كه اكثريت زنان كره ي زمين بايد اسم شهين و مهين و كتي و الي و ... را در كل روابط زناشويي خودشان بشنوند . اين چه حرفي است ؟!يعني شما مي فرمائيد آن آقا لب به خمره زده و ساير آقايان دست از پا خطا نكرده اندكه بخواهند اسمي از كسي بياورند ؟! حكم قطعي نده عزيزم .ما از افراد سالم صحبت مي كنيم و نه از افراد بيمار . در آن تاپيك همه به آن خانم ياد آور شديم كه با همسرش نزد مشاور باليني برود . به يادتان هست ؟!
    سلام

ببینین من بحثی‌ روی این ندارم که یه سری از هنجارهای جامعه ما اشتباه هست، مثل حقوقی که واسه پسرا قائل هستن واسه دخترا نه یا ...

خودتون میدونین بی‌ بندو باری در جوامع مختلف تعاریف مختلف داره...

تعریف شما از بی‌ بندو باری چیه؟

با صحبت‌هایی‌ که از شما خوندم، به این جم بندی رسیدم که شما مشکلی‌ ندارین اگر همسرتون در گذشته با دختر خانوم‌هایی‌ بوده باشه و باهشون ارتباط جنسی‌ کامل هم داشته باشه، البته با این شرط که به علت هوس کامل نبوده باشه...

و ازش هم در این مورد نمیپرسین...

اگرم زمانی‌ با شما رابطه جنسی‌ داشت و شما رو با کس دیگه مقایسه بکنه مشکلی‌ نیست، چون گذشتش به خودش ربط داره، فقط نباید اینو به زبون بیاره یا بذاره که شما متوجه بشین( که البته این به نظر من نوع دیگری از خیانت یه مرد در حق همسرش هست)...

درسته؟

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

هيچ چيز ضمانت هيچ چيز نيست . اين اولين قانون است و بايد همه گام اول را باور كنيم .

پس دوست من از جز به كليات نمي توانيم دست پيدا كنيم . كليات يك اتفاق و رويداد بايد با ذائقه شما همخواني داشته باشد . مثل همان آقايي كه عرض كردم با يكي از هنرپيشگان زن ازدواج كرد و بر سرش اب توبه ريخت و چرا كه كليات يك رويداد درست بوده و با ذائقه ايشان هم خواني داشته و جزئيات در اين رابطه در قبال "اصل خواستن و خواسته شدن " بي رنگ شده است

من و شما هم اگر زرنگ باشيم به نوعي تفكراتمان را چيدمان مي كنيم كه به سمت و سوي بدبيني و شك هدايت نشويم .

موفق باشيد

13. 2 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (دوشنبه 27 مهر 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 14 اسفند 90 [ 23:46]
    سطح
    62
    Level completed: 5%, Points required for next Level: 287
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    4,165

تشکرشده 4,222 در 1,018 پست

Array

اقا کامران به نظر شما ایا دختر یا پسری که به علت عدم اگاهی یا شرایط خاصی که توش قرار داشتن با فردی رابطه ای داشتن (البته نه جنسی کامل) حالا دیگه اون فرد قابل بخشش نیست؟
    حتی اگه توبه کرده باشه؟
    شما که میفرمایین ادم چطور میتونه تو یه مدت کوتاه به باطن فرد پی ببره ،چطوری میتونین تو همون مدت کوتاه متوجه بشین که طرف رابطه جنسی قبل از شما داشته یا نه؟
    چه ضمانتی هست راسته یا دروغه؟
    یه سوال دیگه !
    شما چطور مطمئن میشین معیاراتون واسه همه دوران زندگیتونه؟

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 خرداد 00 [ 00:30]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Veteran50000 Experience PointsSocialTagger First Class
    تشکرها
    9,001

تشکرشده 10,163 در 2,191 پست

Array

سلام ,
    کامران عزیز ،سوالات پی در پی و توجه شما به این موارد نشان از اهمیت شما نسبت به زندگی آینده اتان است؛
    اما ما باید طوری در این مسیر حرکت کنیم که از آن طرف بام پایین نیافتیم,

همه سوالات شما درست و بجا است؛اماافراط در این سوالات به عقیده بنده ریشه بدبینی را در شما گسترش میدهد,

در ضمن باید خدمت شما عرض کنم ؛ ما هیچگاه نمیتوانیم به تمامیت باطن یک فرد دست پیدا کنیم,
    اما دوست من دوره شناخت ,آگاهی خود فرد؛مهارتها و آنچه که در پستهای قبلی به آن اشاره کرده ام ,بایدکی و کجا به کار گرفته شود؟

در کل میخواهم خلاصه وار خدمت شما عرض کنم,

کمیت و کیفیت رابطه های گذشته همسر آینده من برای من اهمیت دارد؛

اگر من خود را انسانی عاقل میدانم ,و اگر این را بدرستی درک نموده ام ؛مفهوم اعتماد را هم خوب میدانم؛و اگر به دختری که قرار است در آینده شریک زندگی من شود ؛اعتماد داشته باشم ,و او نیز نقش همسرداری را به درستی ایفا کند,عاشق زندگی مشترک باشد ؛ هیچ گاه ذهنم منحرف نمیشود و تعهد و علاقه هم نمی پیچد,

16. 2 کاربر از پست مفید keyvan تشکرکرده اند .

keyvan (دوشنبه 27 مهر 88)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    80
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,510

تشکرشده 2,960 در 521 پست

حالت من
    Khonsard
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط گل مریم
    اقا کامران به نظر شما ایا دختر یا پسری که به علت عدم اگاهی یا شرایط خاصی که توش قرار داشتن با فردی رابطه ای داشتن (البته نه جنسی کامل) حالا دیگه اون فرد قابل بخشش نیست؟
    حتی اگه توبه کرده باشه؟
    شما که میفرمایین ادم چطور میتونه تو یه مدت کوتاه به باطن فرد پی ببره ،چطوری میتونین تو همون مدت کوتاه متوجه بشین که طرف رابطه جنسی قبل از شما داشته یا نه؟
    چه ضمانتی هست راسته یا دروغه؟
    یه سوال دیگه !
    شما چطور مطمئن میشین معیاراتون واسه همه دوران زندگیتونه؟
    چرا هست، به شرطی که اگر من در موقعیت او بودم ، اون هم منو می‌بخشید
    که برای من به معنی‌ اینه که من هم مجوز آغاز چنین رابطه‌ای رو از نظر اون فرد پیش از ازدواج دارم
    همونطور که دوستان گفتن و من هم موافقم برای هیچ چیز هیچ ضمانتی نیست

سلام ,
    کامران عزیز ،سوالات پی در پی و توجه شما به این موارد نشان از اهمیت شما نسبت به زندگی آینده اتان است؛
    اما ما باید طوری در این مسیر حرکت کنیم که از آن طرف بام پایین نیافتیم,

همه سوالات شما درست و بجا است؛اماافراط در این سوالات به عقیده بنده ریشه بدبینی را در شما گسترش میدهد,

در ضمن باید خدمت شما عرض کنم ؛ ما هیچگاه نمیتوانیم به تمامیت باطن یک فرد دست پیدا کنیم,
    اما دوست من دوره شناخت ,آگاهی خود فرد؛مهارتها و آنچه که در پستهای قبلی به آن اشاره کرده ام ,بایدکی و کجا به کار گرفته شود؟

در کل میخواهم خلاصه وار خدمت شما عرض کنم,

کمیت و کیفیت رابطه های گذشته همسر آینده من برای من اهمیت دارد؛

اگر من خود را انسانی عاقل میدانم ,و اگر این را بدرستی درک نموده ام ؛مفهوم اعتماد را هم خوب میدانم؛و اگر به دختری که قرار است در آینده شریک زندگی من شود ؛اعتماد داشته باشم ,و او نیز نقش همسرداری را به درستی ایفا کند,عاشق زندگی مشترک باشد ؛ هیچ گاه ذهنم منحرف نمیشود و تعهد و علاقه هم نمی پیچد,
    چرا ریشه بدبینی رو افزایش بده؟

بدبینی نسبت به چی‌؟

اگر داشتن رابطه پیش از ازدواج با یه آدم دیگه حتا میتونه به زندگی‌ آینده و افزایش مهارت‌ها کمک کنه، چرا که نه؟

وقتی‌، که دیگه این چیز‌ها اهمیتی برای کسی‌ نداره و داره رنگ میبازه...

به عبارتی چیز‌هایی‌ که دیروز ارزش بوده امروز نه تنها ارزش نیست بلکه شاید تا حدی برای برخی‌ ضد ارزش هست...

که میگن ترجیح میدن همسر آیندشون، قبل اونها تجربه‌های دیگری داشته باشد

اینجا شما میگین خود سانسوری نکنید،

هدفم از ایجاد تاپیک همین بود، راستش دوستان من در اینجا(یکی‌ از کشورهای غربی) به من میگن من بسته فکر می‌کنم....

می‌خواستم بدونم بسته فکر کردن یعنی‌ چی‌...

من تا چه حد بسته فکر می‌کنم حداقل نسبت به جامعه ایرانی‌ که درش بزرگ شدم...

همونطور که میدونین تعریف بسته فکر کردن در هر جامعه‌ای متفاوت هست،

من نمیخواستم این تاپیک شخصی‌ بشه و هنوز هم تمایل دارم نظر دوستان رو بدونم صرفنظر از مورد شخصی‌ من

من در مقطعی از زمان، امکان آغاز یه رابطه با خانومی رو داشتم و بنا به چیزهای که یه روزی برام ارزش بود، آغاز نکردم...

ایشون بیشتر به این رابطه متمایل بود و من قبول نکردم، کاری که از نظر دوستان اروپایی‌ من در اینجا یه اشتباهه محض بود،

در مورد آغاز یه رابطه مردد بودم، هنوزم مطمئن نیستم تصمیم درست گرفتم یا نه،

اگر واقعا داشتن این روابط کمک می‌کنه تو زندگی‌ آینده، من باید یه تغییر اساسی‌ تو دیدم بدم چون هنوز دیر نشده برا عوض کردن تصمیمم،

اینجا روابط معمولا طولانی‌ مدت هستن، و مثل یه زندگی‌ واقعی‌...
    احتمالا کمیتش می‌شه یکی‌ کیفیتش می‌شه ۲-۳ سال
    البته قبلش باید یه مقدار هم باور‌های دینی رو کنار گذشت که برا من کار آسونی نیست
    به قول دوستان فردا هم که می‌شه آبه توبه سر ریخت و انتظار بخشش داشت...

حالا کو تا فردا...

صفحه 4 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)