به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 32 , از مجموع 32
    عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 اردیبهشت 01 [ 00:01]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    3,893

تشکرشده 3,095 در 1,314 پست

Array
    سلام خانم مجرد.
    منم مثل تو هستم که نمیدونم دقیقا میخوام با زندگیم چی کار کنم. من هم خیلی کمالگرایی ها دارم. که به قول میشل وقتی با افسردگی و اضطراب و ... همراه میشه زندگی آدمو مختل میکنه.

یه تاپیک زده بودم. به اسم از کجا شروع کنم. و یکی هم چطور وارد دنیای واقعیت بشم.

خب فرشته مهربان عزیز به من یه چیزی رو گفت که اولش برام قابل قبول نبود و حتی عصبیم میکرد که چرا اینا درک نمیکنن من چی میگم؟
    اما خیلی به حرفش فکر کردم.گفته بودن:(نقل به مضمون میکنم) دست از سر خودت بردار. همین لحظه رو بچسب و زندگی کن. دنبال این نباش که چی کار کنی و چه راهی رو بری.
    خب اولش میگفتم به خودم مگه میشه آدم به فکر اینکه چه راهی رو میخواد بره نباشه؟ خب یعنی چی آخه این حرف؟

اما چند روزیه نمیدونم تحت تاثیر حرفهای فرشته مهربان بوده یا چیزهای دیگه، فکر میکنم مسیر کلی زندگی یه چیزیه به همین سادگی:" من اومدم توی این دنیا. روزهای زیادی در انتظارمه. و من مسیر کلی و مشخصی که میتونم داشته باشم اینه که بدون نگاهی هراس گونه به آینده، فقط به این فکر کنم که چطوری از همین یه لحظه ام به بهترین نحو استفاده کنم. همین."

فهمیدم زندگی رو هیچوقت نمیشه پیش بینی کرد. زندگی همیشه غافلگیر کننده است.تنها مسیر و کاری که میتونیم همیشه به عنوان یه مسیر مشخص و ثابت در نظرش بگیریم اینه که در هر لحظه زندگی هر چیزی رو که برامون پیش آورد در همون لحظه درست ترین عکس العمل رو نشون بدیم. همین. البته اگه در کنارش آدم یه برنامه ریزی برای زندگیش داشته باشه مسلما خیلی خوبه. ولی همون درست رفتار و عمل کردن در هر لحظه خودش هم میتونه یک حداقل سالم و آرامش دهنده باشه.البته شایدنظر من درست نباشه. فقط نظرم بود.

توی تاپیک هایی که گفتم فرشته مهربان شعری از سهراب سپهری رو گذاشته اند. بخونش. ببین چی گفته.

2. 2 کاربر از پست مفید Pooh تشکرکرده اند .

میشل (جمعه 15 آذر 92), خانوم مجرد (جمعه 15 آذر 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 29 بهمن 01 [ 12:00]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteranOverdrive25000 Experience Points
    تشکرها
    6,932

تشکرشده 6,903 در 1,648 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط خانوم مجرد نمایش پست ها
    سلام میشل عزیز
    کاملا درسته
    سلام عزیزم

در اینصورت یه سوال دیگه برام مطرح میشه، و اون اینکه تا چه حد توانایی تغییر تعاریف و نگرشت رو داری؟ این توانایی، ارتباط مستقیمی با ساخت یافته بودن ذهنت داره.

باهوش بودنت (که قطعا برای قبولی تو دانشگاهی که تو درس خوندی، الزامی بوده) و توانایی تحلیلت (که برای فارغ التحصیلی از اون دانشگاه الزامی بوده) این نوید رو به من میده که ذهن نسبتا ساخت یافته ای داشته باشی. ذهنی که قابلیت ترمیم و اصلاح محتویاتش رو داشته باشه.

===============================================

برای ادامه حرفام نیازی به پاسخت به سوال بالا ندارم، چون انسان با هر سطحی از توانایی، قادره تواناییش رو افزایش بده. این از قابلیت های موجودی بنام انسانه...

===============================================

اما اصل چیزی که میخوام بهت بگم اینه:

قبل از اینکه دنبال هدف برای زندگی باشیم، لازمه:

(1) "زندگی" کنیم.

(2) نگرش درستی نسبت به خود زندگی داشته باشیم.

اگه در شرایطی که (1) هنوز زندگی نکردیم، (2) نگاه درستی به زندگی نداریم، یه روح عمیق هم داشته باشیم که از ما انتظار داشته باشه عمیقا ارضائش کنیم، اونوقت یا مدام به این سو و آن سو می دویم و هیچی ارضائمون نمیکنه، یا مثل تو به هیچ سمتی نمیریم، چون هیچ راهی قادر نیست بهمون اطمینان بده که ما رو به چیزی که عطشش رو داریم میرسونه.

از نظر من اولین قدم اینه که زندگی کنی. و برای اینکه بتونی زندگی کنی، لازمه قبلش زنده باشی. و تا نتونی از وجود داشتنت لذت ببری، زنده نیستی.

از اینجا به بعدش رو دلیلی نداره توضیح بدم، چون چیزی نیست که یادگرفتنی باشه، فقط باید دید، و بعد هم شد. بعلاوه خودم هم هنوز کامل بهش تسلط ندارم، فقط هر از گاهی می بینمش و بعد از جلو چشمم محو میشه... اما در این حد بگم که: وقتی زنده شدی و زندگی کردی، متوجه می شی که برای عمیقا ارضا شدن، وابسته به یه هدف یا یه مسیر نخواهی بود. بلکه این مسیرها هستند که برای ارضا شدنشون به سمت تو میان... اونوقت راحت درس میخونی، راحت کار می کنی، چون نیازمند این نیستی که فعالیت هایی که در طی روز انجام میدی، به زندگیت معنا بدن، بلکه این تو و زندگیت هستید که به اون فعالیت ها معنا میدید، حتی فعالیت های خیریه...

وجود یک انسان اصیل تر از چیزیه که یه هدف بهش معنا بده. پس بدون که نه اهداف اونقدرا اثر حیاتی ای در زندگیت دارن، و نه اون انسان هایی که با همه توان در یک مسیر پیش میرن، نهایتا ارضا میشن... هیچ چیزی روی این سیاره قادر نیست روح یک "انسان" رو ارضا کنه، چون "انسان" خودش موجودیه بسیار اصیل تر و عمیق تر از این سیاره...

============================================

اگه چیزهایی که گفتم برات مفهومی داشتند، معنیش اینه که تو هم در فضایی هستی که من هستم. در اونصورت توصیه می کنم کتاب "نیروی حال" از "اکهارت تله" رو مطالعه کنی. (فارسی و انگلیسیش رو میتونی از اینترنت برداری.)

===========================================

زیبا ترین روزها، و دلچسب ترین نفس ها رو برات آرزو می کنم.

هر اتفاق بدی، یه اتفاق خوبه...

4. 4 کاربر از پست مفید میشل تشکرکرده اند .

meinoush (جمعه 15 آذر 92), Pooh (جمعه 15 آذر 92), کامران (جمعه 15 آذر 92), خانوم مجرد (جمعه 15 آذر 92)

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)