به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 50
    عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 03 شهریور 94 [ 14:10]
    سطح
    76
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 216
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    6,166

تشکرشده 6,121 در 1,114 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرهنگ 27 نمایش پست ها
    در اینجا تمایلات دوستی رو به راحتی می توان مشاهده کرد.
    سلام فرهنگ خیلی وقت بود نبودی خوش اومدی
    منظورت چیه؟
    فرهنگ تو فقط رو یک موضوع تاکید می کنی بدون اینکه مفهوم اون رو کاملا درک کرده باشی
    وقتی می گیم دوستی درست نیست یعنی روابط بر پایه احساسات و به قصد دوستی درست نیست
    معنیش این نیست که ب بسم ال... هرکی از هرکی خوشش اومد با خانوادش بره خونه اون

اون وقت که خونه هر دختری تبدیل میشه به کاروانسرا

وقتی تو محیطی ی پسر از دختری خوشش می اد باید مراحل شناخت رو زیر نظر خانواده ها انجام بده
    یعنی اینکه خانواده در جریان این موضوع باشند و صحبت های این دو حالت دوستی و خوشگذرونی پیدا نکنه
    بلکه هرچی صحبت هست در مورد فرهنگ و رسوم و وضعیت خانواده و تفاهمات دو طرف باشه نه اینکه قرار بیرون و خوش گذرونی و این ارتباط تحت نظر خانواده باشه.و دختر و پسر هر دوشون طرف مقابل رو تو خانواده معرفی کنند .

این آقا هم اصلا نگفته من تمایل به دوستی دارم .
    مرا دوست بدار
    اندکی،ولی طولانی

2. 3 کاربر از پست مفید نازنین آریایی تشکرکرده اند .

asado (دوشنبه 21 مرداد 92), meinoush (دوشنبه 21 مرداد 92), فرهنگ 27 (دوشنبه 21 مرداد 92)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array
    برای اینکه زیر نظر خانواده باشه لازمه که دو خانواده بعد از تحقیقات کلی با هم

از نزدیک آشنا بشن،این می تونه تو خونه دختر پسر یا هر مکان دیگه ای باشه.

هر کی از هر کی خوشش اومد اینجوره که:

پسر از دختر درخواست خاستگاری می کنه اون دختر وقتی با خودش کنار

اومد با خانوادش صحبت می کنه خانوادش در مورد اون پسر تحقیق می کنن

اگر نظرشون مساعد بود دختر به پسر شماره می ده،تماس می گیرن و ادامه داستان.

اینجوری نیست که امروز بگه فردا برن.

4. کاربر روبرو از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده است .

نوروزیان. (دوشنبه 21 مرداد 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 13 آبان 92 [ 15:46]
    سطح
    6
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 5
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    36

تشکرشده 11 در 7 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط نازنین آریایی نمایش پست ها
    سلام منم با نظر مینوش موافقم بستگی به شخصیت اون دختر داره
    مثلا همین جا اکثرا دخترها گفتند که دوست داریم اون شخص با واسطه بیاد علاقه اش رو مطرح کنه
    ولی من شخصا اصلا این رو دوست ندارم و به نظر پسرایی که اینکارو میکند دردسر زیادی برای ادم درست می کنند (البته من متاهلم )
    برای اینکه اون شخص واسطه هی پیگیر موضوع میشه و این موضوع اگر مثلا در محیط کار هستید یا دانشگاه بین بقیه کم کم می پیچه و حرف و حدیث پیش میاد و اون دختر الکی تو اون محیط مرکز توجه دیگران میشه
    مگر اینکه اون واسطه شخص کاملا قابل اطمینان و شناس باشه

بعدش هم اینکه نتونه کسی خودش حرف رو بزنه به نظرم یک پوئن منفی هست برای اون پسر.......تاحدی (این بستگی به جو ارتباطی شما و شخصیت اون خانم هم داره)

مورد بعدی هم که هست همون اول مصمم بگید من میخوام بیام خواستگاری یکم باور پذیر نیست منطقی نیست
    شاید فکر کنه به این بهانه میخواین ارتباط برقرار کنید
    به نظر من بهتره برید بهش حرف آسمونی رو بگید
    بگید مدتی هست که شما رو زیر نظر داردم و دوست دارم بیشتر باشما آشنا شم و قصدم هم خیر هست و هدفم ازدواج هست اگر خدا بخواد و شرایط خوب پیش بره.

بگید هر جور شما دوست داشته باشید اقدام میکنم .شاید خودش هم دوست نداشت خیلی به سرعت خانواده ها دخیل شن.چون خواستگاری حالتی رسمی داره و معمولا دخترها دوست ندارن هر کسی که از راه رسید رو به عنوان خواستگار راه بدن خونه و سعی می کنن زمانی اینکارو کنند که حداقل شناختی داشته باشن و بدونن که 50 درصد جوابشون مثبت هست.
    واقعا ممنونم از اینکه وقت گذاشتید و جواب به این خوبی و کاملی دادین.
    در مورد واسطه کاملا حق با شماست.ایشون خوشش نمیاد کسی واسطه بشه و این رو قبلا دیدم!
    و همونطور که گفتم خواستگارهاییش رو که ازشون شناخت نداشته و مستقیم خواستن از اول از طریق خانواده اقدام کنن رد کرده.
    پس یه شناخت اولیه میخواد تا تو خونه شون راه بده آدم رو!
    خود منم کسی نیستم که دنبال دوستی باشم.همونطور که تا الان که این رو مینویسم هیچ وقت دنبالش هم نرفتم!!
    ولی واقعا اون سبک سنتی هم دوس ندارم که بدون شناخت کار به خانواده بکشه.میگم 2-3 ماه یه شناخت اولیه پیدا بشه و بقیه اش از طریق خانواده ها پیش بره.

6. کاربر روبرو از پست مفید asado تشکرکرده است .

نازنین آریایی (دوشنبه 21 مرداد 92)

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 93 [ 11:18]
    سطح
    37
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 113
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    153

تشکرشده 2,575 در 920 پست

Array
    من نمی گویم از چه سبکی استفاده کن برای ازدواج اما می گویم شما وقتی سبکی را انتخاب می کنی باید با ( تفکر خلاق ) باشد. یعنی شما می روی و اطلاعاتی از روش های مختلف ازدواج کسب می کنی. بعد مزایا و معایب و عواقب آن را می سنجی ( باید واقعی باشد نه ذهنی ) . در مرحله بعد دو حالت دارد : یا یک روش را به طور کامل انتخاب می کنی . در حالت دوم ممکن هیچ روشی را کاملا قبول نکنی پس از روش ترکیبی استفاده می کنی.

شما خودت می گویی همه اطرافیان من به روش x ازدواج کرده اند و بیشترشان تازه ازدواج کردند یا در آستانه ازدواج هستند. پس من هم همان روش را اجرا می کنم.
    این می شود یک تفکر و حالت انفعالی و یک منفعل بودن بیش از حد. همین الان چند اشکال هست که ندیده گرفته ای :
    - این ازدواج ها تازه صورت گرفته است و در اوایل ازدواج مشکلات خود را نشان نمی دهند.
    - آنها به طور کامل دیگران را در جریان مشکلات و سختی های کارشان قرار نمی دهند و حق هم دارند. اینها مسایل خصوصی هر خانواده است. پس ما فقط می بینیم که ازدواجی صورت گرفته و همه خوشحالند اما باطن امر چیست ؟ اگر اطرافیان شما تازه ازدواج کرده اند من این طور نیستم. من آخرین نفری هستم که در فامیل متولد شده است و همه زودتر از من ازدواج کردند. آخرین نفر شش سال پیش. پس این حرف که گفتم هم براساس تجربه ام و هم مطالعاتم بود. به قول معروف جوجه را آخر پاییز می شمرند.
    - شما باید بدانی هر کس شرایط و اعتقادات و رفتار منحصر به فرد دارد. پس اگر فلانی با یک روشی یا یک تیپ آدم خاصی ازدواج کرد ، بنا به شرایط خودش بود. من باید خودم را بسنجم .

خوب اینها را گفتم که بگویم چه قدر باید در انتخاب روش ازدواج و کلا هر کار دیگری دقت کنی و چه قدر باید تفکر کنی و سبک و سنگین کنی.

- - - Updated - - -

من اگر جای شما باشم قبل از اینکه پیشنهاد کسی را اینجا قبول کنم می روم به صفحه شخصی اش و یک اطلاعات کلی راجع مشخصات و ارسال ها و موضوعات آغاز شده به دست می آورم و مطالعه مختصری می کنم. این طوری خیلی مطمئن تر از راهکارها استفاده می کنی و چون شناخت بیشتری پیدا کرده ای تعاملت هم با آن کاربر بهتر می شود.

8. 3 کاربر از پست مفید نوروزیان. تشکرکرده اند .

asado (دوشنبه 21 مرداد 92), deljoo_deltang (دوشنبه 21 مرداد 92), فرهنگ 27 (دوشنبه 21 مرداد 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 13 آبان 92 [ 15:46]
    سطح
    6
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 5
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    36

تشکرشده 11 در 7 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط نوپو نمایش پست ها
    من نمی گویم از چه سبکی استفاده کن برای ازدواج اما می گویم شما وقتی سبکی را انتخاب می کنی باید با ( تفکر خلاق ) باشد. یعنی شما می روی و اطلاعاتی از روش های مختلف ازدواج کسب می کنی. بعد مزایا و معایب و عواقب آن را می سنجی ( باید واقعی باشد نه ذهنی ) . در مرحله بعد دو حالت دارد : یا یک روش را به طور کامل انتخاب می کنی . در حالت دوم ممکن هیچ روشی را کاملا قبول نکنی پس از روش ترکیبی استفاده می کنی.

شما خودت می گویی همه اطرافیان من به روش x ازدواج کرده اند و بیشترشان تازه ازدواج کردند یا در آستانه ازدواج هستند. پس من هم همان روش را اجرا می کنم.
    این می شود یک تفکر و حالت انفعالی و یک منفعل بودن بیش از حد. همین الان چند اشکال هست که ندیده گرفته ای :
    - این ازدواج ها تازه صورت گرفته است و در اوایل ازدواج مشکلات خود را نشان نمی دهند.
    - آنها به طور کامل دیگران را در جریان مشکلات و سختی های کارشان قرار نمی دهند و حق هم دارند. اینها مسایل خصوصی هر خانواده است. پس ما فقط می بینیم که ازدواجی صورت گرفته و همه خوشحالند اما باطن امر چیست ؟ اگر اطرافیان شما تازه ازدواج کرده اند من این طور نیستم. من آخرین نفری هستم که در فامیل متولد شده است و همه زودتر از من ازدواج کردند. آخرین نفر شش سال پیش. پس این حرف که گفتم هم براساس تجربه ام و هم مطالعاتم بود. به قول معروف جوجه را آخر پاییز می شمرند.
    - شما باید بدانی هر کس شرایط و اعتقادات و رفتار منحصر به فرد دارد. پس اگر فلانی با یک روشی یا یک تیپ آدم خاصی ازدواج کرد ، بنا به شرایط خودش بود. من باید خودم را بسنجم .

خوب اینها را گفتم که بگویم چه قدر باید در انتخاب روش ازدواج و کلا هر کار دیگری دقت کنی و چه قدر باید تفکر کنی و سبک و سنگین کنی.

- - - Updated - - -

من اگر جای شما باشم قبل از اینکه پیشنهاد کسی را اینجا قبول کنم می روم به صفحه شخصی اش و یک اطلاعات کلی راجع مشخصات و ارسال ها و موضوعات آغاز شده به دست می آورم و مطالعه مختصری می کنم. این طوری خیلی مطمئن تر از راهکارها استفاده می کنی و چون شناخت بیشتری پیدا کرده ای تعاملت هم با آن کاربر بهتر می شود.
    ممنون از اینکه تاپیک رو دنبال میکنی و راهنمایی میکنی.
    منم نگفتم چون همه اطرافیان با این روش ازدواج کردن من هم میخوام این روش رو برم.
    من اعتقاد خودم بر این هست که باید یه آشنایی اولیه قبل از درگیر شدن خانواده ها باشه و صد البته تو همون آشنایی اولیه هم باید کم کم خانواده ها رو در جریان گذاشت و بعد از مدتی اگه دیدیم به هم میخوریم رسما خانواده ها هم دیگه رو ببینن و باقی قضایا.
    حالا میبینیم که اطرافیانم هم از همین روش استفاده کردن و حداقل در ظاهر چیزی که میبینم به خاطر این سبک مشکلی نداشتن.شاید به قول شما مشکلی باشه و نگن.
    و در ضمن همونطور که گفتم خانمی که قصد آشنایی باهاش رو دارم هم دوس نداره از اول خانواده درگیر بشن و میخواد یه شناخت اولیه داشته باشه.پس اگه من بخوام بدون اینکه از من به شناخت کافی برسه با خانواده برم خواستگاری مطمئنم رد میکنه.
    در ضمن تو خونواده ازدواج به سبک سنتی هم داشتیم و جالب اینجاست الان داره کاملا خودش رو نشون میده.دعوا و درگیری جلوی بقیه و گفتن اینکه اصلا حیف پسر من که چه دخترهایی رو بهش نمیدادن.این نتیجه یه خواستگاری سنتی و عدم شناخت طرفین از همدیگه است.نمیخوام بیش از این باز کنم.ولی من هر دو سبک رو اطرافم دیدم و کاملا معتقدم که شناخت قبل از خواستگاری کاملا بهتره و این اعتقاد عوض نمیشه.(اینم اضافه کنم ازدواج سنتی خوب هم داشتیم تو خونواده ولی شاید 50% به مشکل خوردن و این درصد تو ازدواج های اصطلاحا مدرن خیلی کمتر بوده)
    -----------------------------------------------------------

و اینکه من بیشتر دوس دارم ببینم چطور باید درخواست آشنایی کنم تا بهتر و تاثیرگذارتر باشه و خانم ناراحت نشه.3-4 تا از خانم ها اومدن گفتن اگه یه نفر اینجوری به ما بگه خوبه و منم استفاده کردم و دوس دارم خانم های دیگه هم بگن اگه یه نفر قرار باشه بهشون پیشنهادی برای آشنایی بیشتر بده چه جوری بگه خوبه؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 03 شهریور 94 [ 14:10]
    سطح
    76
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 216
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    6,166

تشکرشده 6,121 در 1,114 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط نوپو نمایش پست ها

نوپوی عزیز من شخصا پیشنهاد خاصی به آقای asado ندادم که چنین حرفی می زنید من گفتم به نظرم مستقیم بهشون بگن که قصد ازدواج دارن و بگن هر جور خود دختر مایل بود اقدام می کنه یعنی اگر دختره گفت رسما بیایید خواستگاری آقای asado این کار رو میکنه!!!!

ببینید اینکه روابط آشنایی برای ازدواج رو مثل ویروس ایدز بدونیم اصلا درست نیست!!!!!!
    واقعا نمیشه نسخه واحدی برای ازدواجی به سبک درست پیچید
    معتبر ترین مشاوران هم اینکار رو نمی کنند
    ایشون هم نمی خواد دوست شه می خواد وارد فاز شناخت شه !!!
    بین این دو موضوع فرق هستتش
    و این سایت هم همیشه میگه روابط دوستی درست نیست
    نمیگه ازدواج باید فقط به طریق سنتی انجام بشه من هیچ وقت ندیدم از کارشناسان کسی رو ازدواج سنتی تاکید کنه بلکه همه تاکیدشون رو غلط بودن روابط دوستی هست
    asado هم قصد دوستی نداره و تا حالا هم دنبالش نرفته.

در ضمن این پیشنهادی که می فرمایید که برن و ارسال ها و مشکلات کاربران رو بخونند .....قضاوت در مورد افراد با این پیشنهاد شما هم درصد خطای زیادی داره
    چون ممکنه شخصی اصلا از مشکلاتش اینجا نگفته باشه
    نمیشه نتیجه گرفت اون فرد بی مشکل هست و حرفاش قابل استناد هست.
    یا شخصی که به شدت آشنایی قبل از ازدواج رو نهی می کنه ممکن خودش به طریق سنتی ازدواج نکنه و واقعا اعتقادش این نباشه.

Asado امیدوارم تو زندگیت موفق و خوشبخت باشی
    مرا دوست بدار
    اندکی،ولی طولانی

11. 4 کاربر از پست مفید نازنین آریایی تشکرکرده اند .

asado (دوشنبه 21 مرداد 92), meinoush (دوشنبه 21 مرداد 92), sanjab (دوشنبه 21 مرداد 92), toojih (دوشنبه 21 مرداد 92)

آخرین بازدید
    سطح
    37
    دستاوردها:
    تشکرها
    153

تشکرشده 2,575 در 920 پست

Array
    خانم آریایی من منظورم شخص شما نبود. منظورم خودم و شما و همه بود. برای تعامل خوب و همراهی در روند مشاوره باید یک شناخت کلی باشد. شاید یک نفر فکر کند مشاوره دهنده بی درد است ، بی تجربه است ، ایده آل گرا است یا ممکن است اشتباه کند هر چیز دیگری. وقتی بررسی کوتاهی داشته باشی و با روحیات طرف مقابل خیلی مختصر آشنا شوی ( قضاوت منظورم نیست شناخت را می گویم ) بهتر تعامل می کنی و حتی احساس بهتری خواهی داشت . خیلی وقت ها دیدم که تاپیک ها با مشکل مواجه می شود به همین دلایل. بنابراین اگر یک شناخت کلی باشد خیلی از این مسایل برطرف می شود و تاپیک ها بهتر نتیجه می دهد. این به معنای قضاوت نیست. البته خانم نازنین فکر کنم شما خودتان یک پیشداوری دارید و راجع به من قضاوت کردید آنهم از جنبه منفی . بنابراین شما هم اگر یک آشنایی مختصر با من داشتید شاید بهتر بود و این همه از نظر احساسی ( کاملا در پست شما مشهود است ) برانگیخته نمی شدید.

به آقای آسادو : من باز هم می گویم منظور من ازدواج سنتی یا مدرن نیست. من برایم فرقی نمی کند شما با چه روشی پیش بروی چون شما مصلحت خودتان را می دانید. من می گویم هر روشی را انتخاب کردید باید یک کارهایی را انجام دهید وگرنه روش شما موفق نمی شود. همین مسایلی را که در پست قبل برشمردم به کسانی هم که ازدواج سنتی می کنند می گویم. اینها کلی است و ربطی به روش خاصی ندارد. به این ها می گویند ( روش تصمیم گیری ) . شما وقتی می خواهی از روش آشنایی اقدام کنی یا سنتی یا اصلا اینترنت هیچ فرقی ندارد و باید مراحل تصمیم گیری درست را طی کی. مزایا ، معایب و عواقب و نتایج مثبت را کنار هم ببینی تا درست پیش بروی و وسط مسیر نمانی.

پس خواهش می کنم در مقابل من در لاک دفاعی نرو چون من راجع به شما قضاوت نمی کنم و منظوری که شما و نازنین آریایی از پست من برداشت کردید ندارم.
    باز هم می گویم شما هر تصمیمی در هر زمینه ای بخواهید بگیرید باید اینها را درنظر بگیرید. مثلا کسی می گوید ابراز علاقه به دختر کن یکی می گوید در یک جای خلوت برو و یکی می گوید واسطه بفرست. شما برای اینکه بتوانی یکی را انتخاب کنی اول باید با کاربران مشاوره دهند تعامل خوب داشته باشی ( که توضیح دادم ) و دوم باید بتوانید خودتان تصمیم بگیرید و تجزیه تحلیل کنید. مثلا اگر ابراز علاقه کنم چه مزایا و معایبی دارد یا اگر جدی صحبت کنم چه می شود و... آن وقت با اطمیان بیشتر و با لحن بهتری با دختر خانم صحبت می کنید چون برنامه ریزی کرده اید و ضریب اعتماد به نفس شما بالا می رود.
    در روش های پیشرفته تر حتی از نمره دهی به فاکتورهای دخیل در تصمیم گیری استفاده می شود. شما دانشجو هستید و بهتر درک می کنید حرف های من مبنای علمی دارد و شخصی حرف نمی زنم.
    ویرایش توسط نوروزیان. : دوشنبه 21 مرداد 92 در ساعت 19:22

13. کاربر روبرو از پست مفید نوروزیان. تشکرکرده است .

asado (دوشنبه 21 مرداد 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 23 فروردین 02 [ 06:11]
    سطح
    62
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 211
    Overall activity: 18.0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,282

تشکرشده 89 در 30 پست

حالت من
    Khabalod
    Array
    با سلام جناب asado
    نکته مهم،نگرانی از آسیبهای احتمالی دوره شناخت هست. به دلیل عدم نظارت توسط خانواده ها و همینطور اقتضای سن طرفین ، احتمال زیادی بر شعله ور شدن احساسات میره که به خطای شناختی منجر میشه و همینطور قدرت مدیریت منطقی رابطه رو از طرفین میگیره.این فوران احساسات و خطای شناختی بارها در مراجعین مختلفی مشاهده شده که حقیقتا قصد ازدواج داشتند . اگرچه که ورود احساسات و آسیبهای شناختی در ازدواج سنتی هم موجوده اما به مراتب کمتر از سایر روشهاست

15. 3 کاربر از پست مفید mohammad6599 تشکرکرده اند .

asado (دوشنبه 21 مرداد 92), deljoo_deltang (دوشنبه 21 مرداد 92), فرهنگ 27 (دوشنبه 21 مرداد 92)

آخرین بازدید
    سطح
    37
    دستاوردها:
    تشکرها
    153

تشکرشده 2,575 در 920 پست

Array
    من مدتی فکر کردم و یک پیشنهاد برای شما دارم :

همه این پیشنهادها در طرز صحبت و فن بیان شما اثر مستقیم دارد :

شما برای اینکه موفق شوید باید اول از خودتان مطمئن باشید. یعنی نباید راجع به خودتان هیچ نگرانی داشته باشید چون انرژی منفی به دخترخانم می دهید. پس باید بابت آمادگی خودتان مطمئن باشید.

شما وقتی صحبت را شروع کردید باید صداقت داشته باشید. بعضی پسرها فکر می کنند برای خواستگاری از یک خانم باید ( مخ زنی ) کنند یا به عبارت دیگر چرب زبانی کنند. اما صداقت بیشترین انرژی مثبت را دارد و حس اعتماد به نفس هر دو طرف را زیاد می کند. بنابراین هر چه می گویید باید با صداقت باشد. صداقت مانع از این نیست که جمله بندی خوبی نداشته باشید.

برای اینکه شانس موفقیت شما بیشتر شود نباید قبل از اقدام عملی چیزی را بروز دهید. یعنی مواظب باشید بیش از حد به دخترخانم نگاه نکنید و اصلا خیره نشوید. این کار روی دختر خانم اثر بدی می گذارد و فکرش را بی خودی مشغول می کند و حتی دختران دیگر هم متوجه می شوند و با حرف های خود آزارش می دهند. پس دقت کنید.

شما در این باره چیزی به دوستان هم دانشگاهی خود نگویید. به هیچ کس. می دانید که مردم چه قدر روی این مسایل حساسند و دوست دارند به آن شاخ و برگ بدهند. همچنین خودتان هم راحت تر فکر می کنید و کسی به شما فشار نمی آورد.

سعی کنید از چند روز قبل کاملا آرامش داشته باشید و ریلکس باشید و خودتان را خسته نکنید.

هنگامی که صحبت را شروع کردید مستقیما و دائما به چشم های دختر خانم خیره نشوید. این کار او را معذب می کند.

موقعی را انتخاب کنید که شرایط و اوضاع دانشگاه آرام باشد از هر نظر. الان که تابستان است بسیار موقع خوبی است چون دانشگاه خلوت است.

صحبت مفصل اولیه را در جایی خارج از دانشگاه انجام دهید.
    جایی که انتخاب می کنید باید هم روباز باشد و هم فضای مسقف داشته باشد. زیبا باشد و امنیت داشته باشد. امکان پذیرایی شما از دختر خانم فراهم باشد.

روزی که می خواهید صحبت کنید یک لباس مناسب ( نه اسپرت و نه خیلی رسمی ) بپوشید. مرتب باشید و عطر بزنید.

یک توصیه : به هیچ وجه از کسی شماره دخترخانم را نگیرید. حتما از خودش دریافت کنید. با این کار بیشتر به شما اعتماد می کند.

با ادب و رسمی و با لحن ملایم و مطمئن با دختر خانم صحبت کنید.

در مورد زبان بدن مطالعه مختصری کنید. زبان بدن بسیار مهم است.

پیشنهاد اولیه را در یک مکان خلوت دانشگاه که جلوی چشم نباشد مطرح کنید.

اما در مورد اینکه چه باید بگویید: خودتان باید اعتماد به نفس داشته باشید. شما بهتر از هر کسی می دانید ( دقیقا ) چه باید بگویید. دوستان فقط توصیه های کلی می کنند اما بقیه اش به عهده خودتان است. اصلا فکر نکنید خواستگاری کردن از یک خانم کار سختی است. برعکس بسیار هم آسان است. اصلا هم استرس نداشته باشید که یک وقت ( نه ) بگوید. شما کار درست را انجام بده و حساب شده جلو برو. بقیه اش با خداوند. اگر مصلحت باشد این ازدواج سر می گیرد.

17. 2 کاربر از پست مفید نوروزیان. تشکرکرده اند .

asado (دوشنبه 21 مرداد 92), yaaldaa (دوشنبه 21 مرداد 92)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array
    نوپو،باید صبر کنیم دختر تنها باشه بعد بریم جلو؟اگر همیشه بین کلاسا با یه گروه باشه چه باید کرد؟

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)