به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 61
    عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 آبان 89 [ 17:57]
    سطح
    42
    Level completed: 41%, Points required for next Level: 118
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    90

تشکرشده 94 در 50 پست

Array

RE: مزایای مجرد بودن برای آقایان(جدی)

نقل قول نوشته اصلی توسط گرد آفرید
    سورنا من دیگر دارم به این نتیجه می رسم که ما دو نا یکی هستم.شما دارید دقیقاً نظرات نهفته در دل من را بیان می کنید و البته شیواتر؛میان دیدگاه واقع بین ما با دیگر دوستان متأسفانه شکافی ژرف وجود دارد که ناشی از رویاهای دست نایافتی آنهاست.بنده این اواخر گفتاری را با عنوان:*لزوم بیان برخی واقعیات درباره زندگی مشترک به جوانان*را در مورد شرح همین واقعیات یا به زبان بهتر سختی ها و ناخواستنی ها و رنجهای زناشویی باز کردم که متأسفانه زیاد در آن بحث نشد.
    البته بسیاری از دوستان نیز هنوز خیلی جوانند و زندگی را رمانتیک یا رویایی می دانند یا در زمان نامزدی هستند یا در اوایل ازدواج که جریانات چون تازه هستند و دو طرف هنوز یک سری رودربایستی ها با هم دارند و یکدیگر را هیچگاه در شرایط زندگی زیر یک سقف نمی بینند،نظراتشان رویایی و عاری از واقعیت است.
    این درست بدان می ماند که ما از سختیهای دستیابی به مقام استادی در دانشگاه یا پروفسور شدن تنها آنچه را که در نتیجه هست بنگریم و حدود 25 تا 30 دود چراغ خوردن را نبینیم!؟البته وجود مقالات بیشمار درباره دستیابی به زندگی شیین و انتظارات زن و شوهر از هم و . . . . که در همین سایت هم هست را در شکل گیری باور آنها باید مهم دانست.
    نان درآوردن و سگ دو زدن و پیر شدن و غر شنیدن و زر زر بچه و نگرانی برای بچه و بی وفایی بچه و اثرات محطی بر روان و روحیه زوجین و روزمرگی و باز شدن روها به هم و گرفتاری ها و از چشم افتادن ها مواردی عادی در هر زندگی این زمانه هستنند که انکار آنها گول زدن خود است.اگر لذت جنسی است تا یک سال یا فوقش بچه اول است و اگر تازگی تا همان یکسال،ما در زندگی روزمره زناشویی داریم معامله می کنیم و هر تجارتی هم سختی های خودش را دارد.
    اگر می بینید که روستایی ها یا قدیمی ها یا جدیدی ها! و تحصیل کرده ها یکی شان یا هردو در زندگی می گویند راضی اند،به دلیل نداشتن سواد غریزی در جهت شناخت حقوق مسلم خودشان است و اینکه یک پیوند انسانی عاشقانه شامل چه قاکتورهایی است.البته سورنا جان دخترها هم مشکلاتی ویژه خود دارند و می پندارم شما هم باید این را بپذیرید . . . بدبختانه ما با دست خود و به دلیل اجتماع و اقتصاد و فرهنگ خراب دست تطاول به روی خود کشیده ایم.
    یه استاد زبان داشتیم خیلی شاد و سرزنده بود
    یه بار واسه کاری یه ماه رفت اروپا
    وقتی برکشت خیلی افسرده بود دیگه خبری از اون شاد بودنش نبود
    ازش که پرسیدیم گفت من تا قبل میدانستم مردم ایران خیلی بدبختن اما حالا فهمیدم که چیزی فرای بدبختی هستن
    دختران شاد/پسران شاد/بدون اینهمه مسئولیت
    اون استامون ذیگه هیچوقت مثه قبل نشد/به قول خودش کاش هرگز نرفته بودم
    حال ما که توان تغییر دادن خیلی چیزها را نداریم چه باید کرد
    مدام مقایسه خود با دیگران
    گردافرید عزیزبا اینهمه حق از دست رفته زنان
    که تازه با این وجود عده ای از بدی انها و اینکه همه چیز به نفع زنان تمام میشود هم سخن میگویند
    چه باید کرد ؟
    غیر از بستن چشم که کاش میشد ان را بست و عده ای با کارهایشان ان را بار نمیکردند
    شاید باید ساده شد مثل کودکیمان اما ایا در این دنیای پر از فریب و حیله ساده بودن جواب خواهد داد
    یا گوشه عزلت گزید
    یا شاید نگاه را باید عوض کرد و عشق را در همه چیز یافت حتی در مصیبت

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 31 خرداد 91 [ 10:54]
    سطح
    82
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 244
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,060

تشکرشده 3,145 در 958 پست

Array

تایپیک بسیار جالبیه! مزایای مجرد بودن برای آقایان! نمیدونم چرا به جای اینکه به انسانیت توجه بشه به جنسیت توجه میشه! و بعد هم به جای اینکه باز به انسانیت توجه بشه، به مادیات توجه میشه! و بعد باز هم به جای اینکه به انسانیت توجه بشه، به ظاهر و تیپ توجه میشه! حالا بعد از تمام این توجهات مهم! یکی باید بزنیم توی سر خودمون که ای بابا مثل اینکه یه زمانی قبل از ورودمون به این دنیای خاکی از هیچ کدوم از اینها که بهش توجه کرده بودیم خبری نبوده! حالا انقدر باید پیچ بخوریم تا بتونیم پیچهای قبلی رو باز کنیم تازه اگه توانی برامون مونده باشه که مطمئن هم هستم وسطای کار یادمون میره و دوباره اشتباهی پیچ می خوریم بعد میشیم یه گره کور که هیچکس و هیچ چیز نمی تونه بازمون کنه..
    نمیخوام از مزایای مجرد بودن برای خانمها بگم چون اگه بگم حرف خودم رو نقض کردم. اما در مورد مزایایی که برشمردین هیچکدومش رو قبول ندارم، با تمام احترامی که برای شما قائل هستم باید بگم که خیلی غیرمنصفانه صحبت کردین. فقط در مورد مزیت شماره یکتون صحبت می کنم ،
    ازدواج یعنی زندگی مستقل، یعنی ما خانواده تشکیل دادیم، یعنی حالا به جای اینکه فقط مادرم نگران من باشه، نگران همسرم هم هست، یعنی مادر همسرم هم به جای اینکه نگران دخترش باشه نگران من هم هست، یعنی همسرم نگران من هست، یعنی من نگران همسرم هستم، و یعنی من و همسرم نگران زندگی مشترکمون هستیم.
    نمیگم باقی مسائلی که گفتین نیست، هست چون خودم هم دیدم اما برای همه نیست، باید این مسائل قبل از ازدواج بررسی بشه، باید با چند جلسه مشاوره رفتن وظایف و نقشها در زندگی مشخص بشه و توقعات و انتظارات بازگو بشه.
    ما همه انتظار یک زندگی ایده آل و بدون مشکل رو داریم اما واقعا چند درصد از ما معتقد هستیم که به آموزش نیاز داریم؟ همه ما فکر می کنیم که روشمون درسته و طرف مقابل اشتباه میکنه!

من از بوسیدن یک نفر، از عشق ورزیدن به یک نفر، از تلاش برای یک نفر، از گوش کردن به یک نفر آرامش نمی یابم. نمی دونم شاید مشکل منم که اینقدر خودخواهم.
    این حرفتون برام جالب بود، آخه من برعکسش رو شنیده بودم، من تا به حال از دو مرد شنیدم که گفتن «من هنوز اونقدر خودخواه نشدم که عاشق بشم!»
    .
    .
    به هر حال تجربیاتی که شما داشتین رو من نداشتم و شاید اگه من هم به جای شما بودم همین احساسی رو داشتم که شما دارین. اما نظرات شما منو به یاد یکی دیگه از اعضا می اندازه که دیگه به این سایت نمیاد ایشون هم دقیقا مثل شما فکر می کردن و مثل شما حرف میزدن، من هم قبول دارم که مشکلات خیلی زیادی هست، من هم قبول دارم که خیلی از خانواده ها سختگیری های بی مورد و غیر منطقی دارن، اما این رو نباید تعمیم داد! نباید به خاطر خصوصیات بدی که من در وجود چند مرد اطرافم دیدم بگم که تمام مردان اینگونه هستن و به این شکل تصمیم می گیرن، مثلا چون همسر من چیزی رو از من پنهان کرده من بگم مزایای مجرد بودن برای خانمها اینه که کسی چیزی رو ازشون پنهون نمی کنه یا بعد از چند سال زندگی با یکی از گلهایی که همسرتون کاشته! سورپرایز نخواهید شد..

فکر نکنید که فقط خانواده دخترها هستن که به وضع مالی پسر توجه دارن، توی همین سایت چند نفر مشکلشون این بوده که خانواده شون با ازدواجشون مخالفه چون وضع مالیه دختر از وضع مالیه اونها بدتره؟
    یکی از خواستگارهای خواهر من وقتی اومدن خونه ما احساس کردم از طرف آژانس املاک اومدن، چون فقط داشتن به در و دیوار و اتاقها و فرش و مبل و .... نگاه می کردن،اصلا فکر نکنم خود خواهرم رو دیدن! یکی از آشنایان ما برای اینکه دخترش بتونه ازدواج کنه با هزار جور بدبختی رفتن یه خونه توی زعفرانیه خریدن، حالا بماند که چقدر زیر قرض رفتن!

به هر حال اگه تند رفتم ازتون معذرت میخوام، اما ازتون خواهش میکنم انقدر پای جنسیت رو وسط نکشید، تمام انسانها چه زن و چه مرد به یک اندازه حرف برای گفتن دارن و به یک اندازه سهم از زندگی. من به مسائلی که شما باهاش درگیرین احترام میذارم و چون همانند شما یک انسانم درکتون میکنم، امیدوارم با شناخت کافی ازدواج کنیم، امیدوارم اهدافمون تعیین شده باشه، امیدوارم به خاطر جبران کمبودهامون پا به زندگی مشترک نگذاشته باشیم، امیدوارم به خاطر خودخواهی عاشق نشده باشیم....

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 شهریور 90 [ 18:24]
    سطح
    44
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 140
    دستاوردها:
    تشکرها
    47

تشکرشده 49 در 25 پست

Array

سورناي عزيز متاسفانه شما يه جور ديگه خودخواهي چون فقط انتظار محبت ديدن و ناز خريدن داري در حالي كه اصلا" به ذهنتون هم خطور نمي كنه اون بيچاره اي هم كه داره با شما زير يه سقف زندگي مي كنه به محبت ديدن و به آرامش رسيدن نياز داره .
    پس به نظر من تا زماني كه مطمئن نشدي كه مي توني يه نفر رو از نظر عاطفي ساپورت بكني ، اصلا" به ازدواج فكر نكن .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 خرداد 88 [ 06:20]
    سطح
    52
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 28
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    157

تشکرشده 166 در 85 پست

Array

سورنا عزیز اره مخالفم چون تو محل کارم خانومی میشناسم که برای ماه عسل با همسرش سفر مشهد رفتن با کاروان زیارتی میدونی که چجوری محل اسکانشون حسینیه بوده و خیلی هم بهشون خوش گذشت و خرج سفر کمتر از 200هزار تومان آب خورده حالا دیدی خانوم خوبم زیاد پیدا میشن

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 27 شهریور 89 [ 17:39]
    سطح
    63
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    تشکرها
    484

تشکرشده 502 در 230 پست

Array

خانوم شاد چرا پای جنسیت رو وسط نکشم
    1-من گفتم در یک رابطه نمی خوام تنها فرد فدا شونده باشم. خیلی واضح گفتم. نمی خوام کسی باشم که یک نفر رو فقط ساپورت کنه چون اون خانومه و نیازمند محبت. اگر رابطه ای به سمتی بره که من رو هم ساپورت نکنه متقابل اونو نشونه حماقت خودم می دونم. اتفاقا دید من خیلی پاکتره نسبت به خیلی از آقایون. من می گم دلیل ازدواج نباید مسائل جنسی باشه. زنی که نتونه به همسرش در رفع مشکلاتش (به طور متقابل ) کمک کنه بهتره تا ابد مجرد بمونه مگه اینکه...این شد خودخواهی؟
    2-اتقاقا خانوم اسما من رابطه بدون محبت متقابل رو مزخرف می دونم. اما عذر می خوام ناز و عشوه اومدن یک زن رو نشونه محبتش نمی دونم.(حالا شاید احمقم!) زنی که می شینه برام درد دل می کنه رو مهربون نمی دونم. نمی گم نکنه. می گم این اولین وظیفه مرده ولی جز محبت زن حساب نمیاد. محبت زن هم باید مثل یک مرد باشه(بحث جنسیت اینجاها وسط میاد) به من چه که زن حساستره!! اینم شد حرف شده بهانه همتون؟حساسه که باشه. وظیفشه در قبال من همون طور که درد دل هاشو گوش می کنم و محبت خودم رو بهش نشون می دم در قبال کار من و شرایط روحی ناشی از اون اون مسئوله. امیدوارم رفع سوتفاهم شده باشه!! شما برداشت هایی رو از حرفهای من انجام می دین که می خواین!!
    3-زمانی خانوم شاد می تویند ازعدم جنسیت صحبت کنید که مثل من تا ساعت 11 شب کار کنید. برای ازدواجتون! مثل من کسی رو برای درد دل کردن نداشته باشید. نتونید زیر گریه بزنید. وظیفه شروع زندگی رو دوشتون نباشه. شما رو مسئول امنیت و مالی و هزار کوفت کاری دیگه زندگی ندونند.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 08 خرداد 89 [ 10:45]
    سطح
    44
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 45
    دستاوردها:
    تشکرها
    119

تشکرشده 121 در 55 پست

Array

سورنا عزیز فکر کنم که شما مجرد بمونین خیلی بهتره . چون اگه ازدواج کنین آنقد توقعاتون از همسرتون زیاده که همون اول کارتون به جدایی مکشه

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    63
    دستاوردها:
    تشکرها
    484

تشکرشده 502 در 230 پست

Array

بال تکین من هم می دونم یک مرد فقط باید به قصد خوشبخت کردن زنش ازدواج کنه!!! توقع زیاد من رو هم بگید ممنونم. این توقعاتو شما مگه به عنوان زن ندارید . فرقتون اینه که هیبیتی از غرور درونتون این رو حق مسلم شما می دونه!!!
    ه

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    63
    دستاوردها:
    تشکرها
    484

تشکرشده 502 در 230 پست

Array

بال تکین حرفهای من رو تایید کردید. می دونم انتظار این رو داشتن که یک زن بدون این 12 مورد منفی پیدا بشه خیلی خودخواهیه!!!

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 08 خرداد 89 [ 10:45]
    سطح
    44
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 45
    دستاوردها:
    تشکرها
    119

تشکرشده 121 در 55 پست

Array

سورنا عزیز من نمی دونم که چرا نسبت به خانومها اینقد حساس شدین ؟ ولی به خدا اینطور که تو فکر میکنی نیست زندگی خیلی قشنگتر از اونی هست که تو فکرشو کنی . مطمئن هستم اگه تو یه روز عاشق بشی نظرت کلا عوض میشه .

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    63
    دستاوردها:
    تشکرها
    484

تشکرشده 502 در 230 پست

Array

شما گفتید تو متوقع هستی.توقع نامعقول من رو بهم می شه بگین. همین . تورا به خدا

صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)