به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 69
    عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 04 آذر 90 [ 02:02]
    سطح
    45
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 121
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    325

تشکرشده 334 در 122 پست

Array

RE: خانومم رو دوست دارم چی کار کنم دوسم داشته باشه؟؟؟؟ازش خیلی دلگی

آقا محسن تا وقتی به توصیه ها عمل نکنی تغییری پیش نمیاد. در یک رابطه کسی بازنده نیست که تمام رفتارها و احساساتش کاملاً کنترل شده و تحت اختیارش باشه. هر رابطه ای یک بده بستون ساده ست. یعنی تعادل باید داشته باشه. ابراز علاقه ی مکرر به هیچ وجه جذاب نیست . زن معمولاً از مرد مقتدر خوشش میاد. شما وقتی میتونی تمام عشق زنتو به خودت جلب کنی که در یک حالت شک و تعلیق نگهش داری. راز علاقمند کردن یک زن اینه که هیچ وقت نتونه بفهمه که ته دلت چی میگذره . یعنی باید بهش تا حدی محبت کنی اما رفتارت جوری نباشه که خانم فکر کنه دیگه کار تمومه و هر کاری کنه و هر جوری باشه عشق شما بهش پایداره. باید بهش محبت کنی اما این ترس رو باید بهش بدی که بعضی از رفتارهاش میتونه عشق شما رو کمرنگ کنه. شما باید در برابر هر محبت همسرت حداکثر2 برابر محبت کنی بهش دیگه نه بیشتر.اگر بهت محبت نکرد شما هم تدریجی از اظهار علاقه ی خود به او کم کن تا متوجه بشه که رفتارهای شما بازتاب دقیق رفتار ایشونه. شما تا الان به اندازه ی کافی عشق خودت رو به ایشون ثابت کردی. الآن دیگه نوبت اینه که ایشون رو به چالش وا داری تا بفهمی که چقدر می خوادتون. غرور مرد برای زن جذابه و هر چقدر به یک زن بچسبی بیشتر ازت فاصله میگیره. اوایل رابطه شاید اظهار عشق زیاد بد نباشه به منظور جلب محبت و اطمینان دختر اما وقتی رابطه جلو میره این اظهار عشق باید از سمت خانم تعدیل بشه . کمی غرور مردانه داشته باش محسن جان. ببین همین خانم چکامه چقدر سینه چاک همسرشه با اینکه این همه بهش بدی کرده. خانم چکامه ناخواسته و درون خود عاشق غرور و سرسختی همسرشه و دوستان هر چه سعی در راهنمایی ایشون دارند کمتر عمل میکنه. من نمی گم شما مغرور باش اما خواستم نقش غرور و ابهت مردونه در جذب همسرت رو بدونی. اگر کسی تشنه باشه یکی دو لیوان آب بهش می دن. نمیان سرشو نیم ساعت بکنن زیر آب تا سیراب بشه. اینجوری خفه میشه.شما هم به قدر نیاز طرفت به ایشون محبت کن. اگر به توصیه ها عمل کنی که تغییر پیش میاد ولی اگر همچنان از موضع ضعف و تزلزل و دلرحمی افراطی رفتار کنی پیشرفتی نخواهی داشت. در ضمن به توصیه های خانم وهم هم عمل نکن . به نظر من اشتباهه . از روی تجربه میگم.

2. کاربر روبرو از پست مفید wintersun77 تشکرکرده است .

wintersun77 (یکشنبه 10 مرداد 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 28 خرداد 88 [ 10:21]
    سطح
    38
    Level completed: 8%, Points required for next Level: 139
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    24

تشکرشده 27 در 23 پست

Array

آقا محسن
    به نظر من اول از همه ازش بخواید قهر نکنه. بگید وقتی ناراحت است به شکل دیگری ناراحتیش رو نشون بده. مثلا داد بزنه، گریه کنه، ... هر روشی به جز قهر و کم محلی. ازش بخواید وقتی ناراحت است اگر نمی خواد به شما بگه ، روی کاغذ بنویسد یا اینکه هر جوری که میخواد خودش رو آروم کنه. شما بهش اصرار نکنید که بهتون بگه. بعد از یکی دو بار پرسیدن فقط به این جمله اکتفا کنید "اگر لازم باشد بدونم خودت بهم میگی". بهش اعتماد داشته باشید. و شمام بی اعتنا تلویزیون تون رو تماشا کنید. بهش فرصت بدید خودش براتون درد دل کنه. به نظر من شما اگر این سختی رو الان تحمل کنید خیلی بهتر است تا یک عمر ناراضی باشید.
    به این فکر کنید که ممکن است یه روز اون رو به خاطر همین افراط تون از دست بدید. به خاطر زندگیتون و عشق تون سعی کنید توی ابراز محبت معتدل باشید. یه وقت هایی آدم حالش بهم میخورد از این همه دوست دارم شنیدن. از عشق تون براش یه قفس نسازید. اون هم یه آدم است. دوست دارد فرصت غافل گیر کردن شما رو داشته باشد. این فرصت قشنگ رو ازش نگیرید. زندگی فرصتی است که دوباره تکرار نمیشه.
    بی محلی نکنید. درعین حال که باهاش گرمید و صمیمی، رفتارهای عاشقانه رو حذف کنید. اگر جبهه گرفت و بی محلی کرد.شما با رفتاری صمیمانه دلیل این کم محلی رو بخواید. و ازش بخواید توضیح بده. البته اصرار نکنید. فقط به این جمله اکتفا کنید که " احساستون نسبت بهش تغییری نکرده" یادتون باشه خود کلمه رو به زبون نیارید.
    خواهش میکنم برای اینکه از دستش ندید این کارها رو بکنید.

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 16 تیر 89 [ 23:20]
    سطح
    43
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 107
    دستاوردها:
    تشکرها
    12

تشکرشده 12 در 9 پست

Array

آقا محسن سلام
    در دوران عقد،غالبا همسرم با من تماس می گرفت و من هم چون نمی دانستم چه ساعتی به منزل می رسد و آیا خسته است یا نه، و فقط به خاطر اینکه زمانی که آرامش دارد با هم صحبت کنیم، همیشه منتظر می ماندم که او تماس بگیرد. من چون به فکر همسرم بودم با او تماس نمی گرفتم و می دانستم هروقت بخواهد، خودش تماس می گیرد ولی برای او هم همین احساس شما پیش آمد! البته وقتی موضوع را بهم گفت، خودم هم با او تماس می گرفتم ولی در جواب گفت؛ حالا که خودم گفتم دیگر فایده ای ندارد!!!!!!!!!!!!!!
    قصدم از عرایض بالا این بود که شاید همسر شما هم چون نمی خواهد مزاحمتان شود، با شما تماس نمی گیرد و می داند که اگر سرتان خلوت باشد، خودتان تماس می گیرید..
    در مورد ابراز محبت زبانی؛ خوب برای بعضیها سخت است که کلمات عاشقانه به زبان بیاورند، بهتر است عملش را ببینید. یکبار از همسرتان بپرسید که "از کجا بفهمم دوستم داری؟" ببینید چه پاسخ می دهد. و همیشه وقتی آن کار را انجام می دهد، بدانید که دوستتاتن دارد. همیشه که نباید منتظر کلام بود..
    یادمان باشد اینکه خودمان را تغییر دهیم خیلی ساده تر است تا اینکه بخواهیم دیگران را تغییر دهیم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 شهریور 90 [ 18:24]
    سطح
    44
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 140
    دستاوردها:
    تشکرها
    47

تشکرشده 49 در 25 پست

Array

آقا محسن من هم تقريبا" اخلاق همسر تو رو داشتم و با اينكه همسرم رو دوست داشتم ولي زياد باهاش صميمي نبودم و بالطبع هم لفظا" محبتي نمي كردم و شوهرم گاهي دستش رو مثل بلندگو مي گرفت جلوي دهنش و مي گفت : توجه توجه ! به من بيچاره هم توجه كنيد .
    شوهر من خيلي بهم محبت مي كرد و من هميشه مي ترسيدم با توجه به شخصيت رياست طلبانه اش منوفقط به خودش محدود بكنه كه واقعا"هم اينجوري بود .
    البته من هم فكر مي كردم وقتي عملا" بهش علاقه ام رو ثابت كنم خود او متوجه اين موضوع مي شه .
    ولي روزي كه شوهرم بهم گفت كه داره كم مياره و نياز به محبت و عشق ورزيدن از من داره .و مي ديدم زندگي عاشقانه اي كه دو تامون داريم براي پيشرفتش تلاش مي كنيم اينجوري داره سرد و دلگير مي شه . و شوهرم داره غمگين مي شه. من هم تصميم گرفتم روشهاي درست ابراز عشق رو هم ياد بگيرم .و تا حد زيادي موفق شدم .
    من به شما پيشنهاد مي كنم شما هم يك بار بايد درباره احساساتي كه برايتان به وجود آمده و عواقب اين ذهنيت بدي كه در شما ايجاد شده با همسرتون صحبت كنيد .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 فروردین 92 [ 22:02]
    سطح
    40
    Level completed: 96%, Points required for next Level: 8
    دستاوردها:
    تشکرها
    284

تشکرشده 289 در 103 پست

Array

همه ي دوستان مطالب جالبي مطرح كردن ...واقعا بهتون تبريك ميگم اينطور شخصيت ارزوي هر زنيه ..ولي خوب ..برخي قدر نميدونن ...من هم فكر ميكنم شما بايد سنجيده تر با همسرتون رفتار كنيد ..مطكئنم اگه اين رفتارو شما به اين صورت و همسرتون به اون صورت ادامه بدين ...بعد از مدت كوتاهي شما سرخورده و خسته ميشيد و زماني همسرتون به خودش مياد كه ديگه ديره...خوب توصيه هاي اقاي سورنا بنظرم خيلي خوبه بهش عمل كنيد ..نگيد سخته از تحمل اين رفتاراي همسرتون كه سختتر نيست ....شما يه كار ديگه هم ميتونيد انجام بدين ...به خودتون بقبولونيد كه همسرتون اينطوريه و شما نميتونيد عوضش كنيد و بايد بپذيريد كه ايشون همينه كه هست ..مگه همه ي مسائل زندگي كاملا بر وفق مراد همه هست ؟؟ مطمئنا نه ..ما گاهي مجبوريم خيلي چيزا رو تو زندگي عليرغم ميل باطنيمون بذيريم ... و يه چيزه ديگه ادما تغيير پيدا نميكنند تا زماني كه خودشون نخوان ...پس دنبال اينكه همسرتو تغيير بدي هم نباشين .... موفق و شاد باشيد

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 21 خرداد 88 [ 05:57]
    سطح
    42
    Level completed: 7%, Points required for next Level: 186
    دستاوردها:
    تشکرها
    76

تشکرشده 81 در 38 پست

Array

من هم کاملا با حرف آقای سورنا موافقم. بیش از حد همسرتون رو لوس بار آوردید . نمی گم بهشون محبت نکنید نه اصلا. نرمال برخورد کنید. باهاش یه قرار بزارید مثلا بگید باید همدیگر با عزیزم یا کلمات دیگه صدا بزنیم و هر کسی یادش رفت جریمه نقدی میشه.حتما جریمه پرداخت بشه.به همین ترتیب در مسائل دیگه. خانم شما بلد نیست احساساتش رو بیان کنه باید بهش یاد بدین.اون هم شما رو دوست داره و هم زندگیش مطمئن مطمئن باشید.بعد هم شما تازه 9 ماه هست که ازدواج کردین بهش فرصت بدین وسعی کنید در ابراز احساسات اون رو هم همراه کنید. ازش بخواین بگو من دوست دارم اینجوری صدام بزنی دوست دارم به زبون بگی دوسم داری.من با شوهر اوایل همین طوری بودم اون قدر به هم گفتیم و تذکر دادیم که شده برامون یه عادت. یک اس ام اس بدون کلمات عاشقانه ممنوع هست و جواب نداره.مثلا اگه حواسم نباشه و اس ام اس بفرستم کجا هستی؟ در جواب شوهرم میگه اس ام اس خشک نداره.من هم مجبور میشم دوباره یک اس ام اس با کلمات محبت آمیز و جالبی بفرستم اون وقت جواب میده. شما هم امتحان کنید نتیجه می گیرید. شاد باشین

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 01 بهمن 87 [ 15:16]
    سطح
    34
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 82
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

سلام دوستان البته که جرف دوستان در مورد محبت زياد کاملا درسته ولي بايدبگم شايد شرايط تربيتي همسرتون در محيطي بوده که ابراز محبت با کلام را نياموخته و رودربايسي زيادي هنوز بين شماست سعي و تلاشت رو بر اين بزار که اين ديوار رو بشکني و به ايشون بياموزي دوست داشتن نادرست نيست و بيان و تکرار عشق بر کلام عشق رو صد چندان ميکنه

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 25 مهر 88 [ 12:46]
    سطح
    34
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 80
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

میان عاشق و معشوق فرق بسیار است
    چو یار ناز نماید شما نیاز کنید

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 20 تیر 88 [ 19:03]
    سطح
    40
    Level completed: 59%, Points required for next Level: 83
    دستاوردها:
    تشکرها
    2

تشکرشده 3 در 3 پست

Array

همه دوستان حرفای جالبی زده اند. به نظر من باهاش حرف بزنید. از توقعاتی که ازش دارید بهش بگید اما در عین حال که دارید نقدش میکنید درباره خصوصیات مثبتش هم بهش بگید مثلا همون مثالی که خودتون در مورد فوتبال زدید رو هم بهش بگید که چقدر از این بابت خرسند هستید. ممکنه خانمتون ته دلش بترسه که اگه یه کم بیشتر محبت لفظی بکنه شما دیگه کمتر ابراز کنید!!! چاره کار شما فقط صحبت کردن هست. بهش کم محلی نکنید چون باعث سوء برداشت از طرف ایشون میشه! و حتما جبهه میگیره.

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 25 تیر 89 [ 01:21]
    سطح
    35
    Level completed: 76%, Points required for next Level: 37
    دستاوردها:
    تشکرها
    36

تشکرشده 37 در 18 پست

Array

راجع به اینکه بهتر چی هست و باید چیکار کرد، دوستانم توضیح داده اند... فقط عرض کنم خدمتتون که رفتارتون رو باهاش به حد تعادل برسووونید(که گفته بودند)، اینکه به ابراز محبتشون نیاز دارید رو سعی کن بهش نگی... یعنی محبت کن، معمول و در حد منطقی اون با توجه به شخصیتی که در ذهن ایشون از از خود سراغ دارید.. ایشون مدتی بگذره، مطمئنا اینکار رو انجام خواهند داد... همچنین، شرایط ابراز علاقه و ... رو برا ایشون بوجود بیارید... با رفتارتون بهش بگید دوسش دارید تا گفتن بیانی اون، در اون شرایط که بوجود آوردید، سهم ایشون شه... در چنین شرایطی، ایشون مطمئنا بروز خواهند داد احساستشون رو...

صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)