به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 63
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 15 مرداد 93 [ 23:42]
    سطح
    50
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 70
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    743

تشکرشده 743 در 213 پست

Array

RE: اعتياد عشقي من و همسرم

جناب حسين پور

ممنون از راهنماييتون .ولي بايد بگم همسرم تقريبا از نعمت پدر و مادر محروم هست .اون اصلا مادرش رو تا بحال نديده و بدون مادر بزرگ شده ، البته پدر دارد ولي بود و نبودش تقريبا فرقي نمي كند چون اون پدري كاملا بي تفاوت و بي احساس كه اصلا نه سراغي از او مي گيرد نه اصلا علاقه اي به دانستن راجع به پسرش دارد .
    شما فقط بگيد من چكار كنم كه روي پاي خودش بايسته و سعي كنه و براي خودش برنامه اي داشته باشه .
    اون صبح تا شب فقط من رو مي خواد توبيخ كنه كه تو نسبت به زندگي بي توجهي ، تو منو به اين روز انداختي ، تو چقدر بي عرضه اي ، تو مثل مامانت بي دست و پايي و خلاصه خيلي توهين هاي بد و نامربوط . اصلا صحبت كردن با اون انقدر بهم انرژي منفي ميده كه ادم بعدش مي خواد بره خودكشي كنه .

آني عزيز

كاملا با گفته شما موافقم .
    گاهی شاید لازم باشد به مرد بال و پری داد تا احساس مرد بودن و بزرگی بکند ولی این بر می گردد به شعور مرد که واقعا درک کند که چه مسائلی به او ربط دارد و کجا شما داری به او اهمیت می دهی و توجه می کنی بعضی از آقایان به واقع این مسئله را درک می کنند و سپاسگزار رفتارها و اعمال و افکار و احساسات همسرانشان هستند ولی بعضی از آقایون محترم به واقع باورشان می شود زنی که در کنارشان زندگی می کند فاقد شعور است و از سر بی اعتماد به نفسی اقدام به بزرگ کردن و بال و پر دادن به آقا می شود !!! و به جای تشکر و قدردانی متقابل و ایجاد رابطه ی بهتر ، نقش طلبکار به خود می گیرند و.... ! باید به روحیه ی طرف مقابل توجه کرد . اگر مردی فاقد درک و فاقد چنین شعوری است بزرگ کردنش هم می شود بلای جان و از آن سوی بام افتادن .
    دقيقا همين مساله است . من بيش از حد به اون بها دادم و اونقدر بزرگش كردم كه رفته اون بالا بالاها و پايين بيا هم نيست .

آيا به نظر شما اينكه رضايت من بدست اوردن رضايت همسرم نباشه به اين معني است كه من براي خوشحال كردنش خودم رو ناديده نگيرم و اونجاهايي كه از سر خودخواهي من رو محدود كرده توجه نكنم وا ون كاري رو انجام بدم كه صلاح زندگيم در اونه . و اگه درگير شد با من و مخالفت خودش رو نشون داد من چي تدبيري بيانديشم .

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 18 مرداد 94 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    11,614

تشکرشده 12,542 در 2,269 پست

Array

پریوش عزیز

وقتی درجه اعتماد به نفس پائین باشه همش به فکر اینه که ازسوی بقیه مورد پذیرش واقع بشه ،
    کسیکه از ارزشها و صلاحیت خودش اطلاع نداره ، بیش از حد خودش رو به شوهر/ همسر می چسبونه و....
    در این حالتها شخص تحت تاثیر تلقی های غیر واقع بینانه از خودشه
    .

3. 2 کاربر از پست مفید baby تشکرکرده اند .

baby (دوشنبه 04 مرداد 89)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    50
    دستاوردها:
    تشکرها
    743

تشکرشده 743 در 213 پست

Array

سلام و عرض خير مقدم جناب بي بي عزيز ،

خيلي خوشحالم كه شما رو در اين تالار مي بينم .

ممنونم از نظرتون ولي ميشه بيشتر راجع بهش صحبت كنيد .

وقتی درجه اعتماد به نفس پائین باشه همش به فکر اینه که ازسوی بقیه مورد پذیرش واقع بشه ،
    کسیکه از ارزشها و صلاحیت خودش اطلاع نداره ، بیش از حد خودش رو به شوهر/ همسر می چسبونه و....
    اگه ميشه بگيد بهترين كار تو اين شرايط چيه ؟ چه كار كنم اعتماد به نفسم رو بالا ببرم ؟

از انجايي كه من دائم در تلاش براي كسب رضايت ديگران بودم الان برام سخته كه غير از اون رفتار كنم علاوه بر اينها مقاومت در برابر واكنشهاي همسرم خيلي مشكله .

من واقعا نمي فهمم
    در این حالتها شخص تحت تاثیر تلقی های غیر واقع بینانه از خودشه.
    راستش اين چند وقته هر وقت با هم صحبت مي كنيم منجر به بحث و دعوا ميشه و اون هم مرتب ميگه ما حرفهاي همديگه رو نمي فهميم و به درد هم نمي خوريم . مدام سر اين مسئله بحث مي كنه كه تو خونواده رو به سمت و سويي هدايت نمي كني براي كار كردن من تو تلاشي نمي كني .چرا عكس العمل نشون نمي دي . من كه واقعا از اين كه هر روز صبح بخوام زنگ بزنم بهش كه رفتي سركار ، چرا نرفتي ، چكار مي كني . پاشو بجنب " خسته شدم . يعني ديگه مخم داره خواب ميره . اصلا من دوست ندارم كنترلش كنم . من مامان وباباش كه نيستم هي نصيحتش كنم . از طرفي يه وقتهايي ميگه كاري به كار من نداشته باش خودم بهتر مي دونم بايد چه كار كنم .

براش يه مثال زدم گفتم تو تصور كن هر روز صبح تاشب مي ري سركار، شب كه برمي گردي خانم خونه نه غذا درست كرده نه به خونه رسيده تازه خودش هم معلوم نيست كجاست ، خونه مامانشه ، خونه همسايه است خدا مي دونه و اين وضعيت تا چند سال ادامه پيدا كنه . تو فكر مي كني اون مرد چه عكس االعملي در برابر اين زن از خودش نشون بده خوبه . اون هم ميگه خوب مي شينم باهاش حرف مي زنم ببينم مشكلش چيه . منم بهش گفتم ببين من يه زنم زني كه 10 روز آشپزي نكنه و به فكر خونه نباشه بعدا هم دست و دلش به آشپزي نمي ره بعد يه مدت طلبكار هم ميشه كه چرا كسي غذا جلوي من نمي ذاره . گفتم به همين راحتي .

آخه شما بگيد چقدر تحمل ، چقدر صبر . انتظار داره من مثل زورو بيام و مشكلات رو حل كنم و در مواقع نياز يه وقتهايي سوپرمن بشم البته از نوع خيلي مهربون و لطيف .

5. کاربر روبرو از پست مفید پريوش تشکرکرده است .

پريوش (یکشنبه 30 خرداد 89)

عضو فعال

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    11,614

Array

پریوش عزیز
    ممنونم از خوش آمد گوئیتون.

برای اینکه اعتماد به نفستون رو بالا ببرید باید بر ترسهاتون غلبه کنید. کتب و مقالات مرتبط با اعتماد به نفس رو مطالعه کنید.

لازم نیست مدام با همسرتون در حال جر وبحث و مقاومت و مشاجره و.... باشید. در این شرایط که هر دو طرف سعی میکنن حرف و ایده خودشون رو به کرسی بشونن بهترین کار اینه که محبت کنید. زندگی شما به چاشنی عشق ومحبت بیشتر نیاز داره. کلید حل مشکلات زندگیتون محبته. یه مدتی به جای مشاجره ، یه طرفه محبت کنید (مثلا 4 یا 5 روز) نتیجه اش رو گزارش کنید. مراقب باشید اگه اون شروع کننده هست به بحث و جدل و ... کشیده نشید. هم انرژی کمتری ازتون میگیره هم اثر بخش تره.
    یکی دو بار - طوری که تابلو نشه - از زحماتی که میکشه و کار میکنه تشکر کن ، تا خالا این کار رو کردی؟
    یا جلو دخترتون و- طوری که همسرتون بفهمه- از پدرش تشکر کن و...
    بطور کلی قدر دان زحماتش باشید.
    برا سر کار رفتن ایشون هم بطور غیر مستقیم ، مثلا نیم ساعتی قبل از رفتن به کار بیدارشون کنید برا صبحونه خوردن ،
    منظورتون رو متوجه نشدم که شما باید کوکش کنی که سر کار بره؟

7. 2 کاربر از پست مفید baby تشکرکرده اند .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 دی 93 [ 13:21]
    سطح
    53
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 144
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    396

تشکرشده 407 در 170 پست

Array

پريوش عزيز سلام،دوست خوبم خوشحالم که باز ميبينمت
    عزيزم من وقتي جز به جز مطالبت رو که ميخونم چقدر حس ميکنم که رفتار همسرتون به رفتار همسر من شبيه و من مثل شما بعضي مواقع از رفتار همسرم داغون ميشم،منم مثل شما رفتار ميکنم و همسر شما هم مثل همسر من،واي چقدر سر موضوعاتي که شما گفتيد من با همسرم مشکل دارم دلم ميخواست منم جز به جز اونو بگم ولي شما همه چيز رو خوب بيان کرديد،خواهش ميکنم اگه تو اين مدت به نتيجه اي رسيديد منو هم در جريان بذاريد،همونطور که ميدونيد يه چند باري رفتم پيش مشاور ولي حس ميکنم تاثير چنداني نداشت،آخه مهم همسرمه که نميتونه عوض بشه،مثلا راجع به خرج کردن دقيقا همسرم حرفاي شما رو به من ميزنه و هميشه خستگي کار رو دوشم ميمونه،بعضي وقتها اونقدر از کارهاش و حرفاش کلافه ميشم که مثل شما ميخوام يا خودمو بکشمو راحت بشم يا همسرمو،نميدونم همسر شما دست بزن داره يا نه ولي همسر من متاسفانه چون زود عصباني ميشه راحت فحشها رکيک بهم ميده با اينکه مراعات ميکنم ولي خوب منم آدمم و قرار نيست من هميشه مراعات اون رو بکنم و سر هر چيز کوچيکي دست روم بلند کنه و سر هر چيز به خودش حق بده و تازه بعد از اينها دقيقا مطابق حرف شما بهم بگه بي عرضه،اصلا زن زندگي نيستي،به فکر زندگي نيستي،خيلي ول خرجي و ...مثلا همين ديروز اونقدر از دستش از کاراش ناراحت بودم که بهش گفتم:تو منو دوست نداري،ميدونيد بهم چي گفت:خيلي ناراحت و عصباني بهم حرفاي زشتي زدو بعد گفت:پس من دوست ندارم ديگه،خوب باشه بهت نشون ميدم،خيلي نمک به حرومي و فرداش هم که سر موضوع خيلي بي اهميت يه فحشهاي بدي بهم داد که مطمئنم هرکي جاي من بود جوابش رو ميداد و ميرفت ديگه برنميگشت اما ميدونيد من فقط سکوت کردمو و بدون اينکه بفهمه آروم گريه کردم،من از خودم بدم مياد بخاطر اينکه همسرم زندگي رو برا تلخ نکنه و فحش نده يا کتک نزنه مجبورم بعضي از کارهايي که شما گفتيد رو انجام بدم مثل همين نمونه که تا خودش نخواست من کفش نخرم،کاري نکنم،تصميمي نگيرم،براي من از روي اجباره نه از روي وابستگي يعني اگه اينکار را رو نميکرد محال بود من حقوقم رو بهش بدم يا سر بعضي چيزها کوتاه بيام.

9. کاربر روبرو از پست مفید مي مي تشکرکرده است .

مي مي (یکشنبه 30 خرداد 89)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    50
    دستاوردها:
    تشکرها
    743

تشکرشده 743 در 213 پست

Array

متشكر بي بي گرامي .

من فكر كنم بيش از حد هم ازش تشكر كردم . كلا فكر كنم خيلي اونو بالا بردمش .

راجع به بحث كردن هم ،‌ اصلا اون ادم دعوايي هست . دوست داره از هر چيز كوچكي يه كوه بسازه . مثلا يه موردش اينه كه چرا بچه ازت حساب نمي بره .وقتي بهش ميگي فلان كار رو نكن باز هم انجام مي ده و باورتون نمي شه بارها و بارها بهش گفتم حق با تو هست كه ديگه ادامه نده . اصلا انگار عادت كرده كه فقط همين رو بشنوه اگه يه وقت احساس كنه كه داري حرفش رو تكذيب مي كني مي خواد خودشو بكشه ديگه .

راجع به محبت كردن بايد بگم بعضي رفتارهاش خيلي غير منتظره هست . مثل بچه ها لجبازي مي كنه . به من ميگه يه ليوان آب بده بعد كه بهش مي دم مثلا ليوان رو پرت مي كنه يا ميگه برو نمي خوام خودم بر مي دارم .

اين چند وقته به خاطر دعواهايي كه با هم كرديم خيلي داغون شدم .

آخه شما بگيد اگه شوهر من حتي با آب خوردن من هم مخالفت كنه بايد بشينم و نگاهش كنم و اون كار رو انجام ندم . اگه غير از اين عمل كنم بايد با توهين هاش روبرو بشم .يا ميگه ديگه حرفهاي من تو اين خونه هيچ اهميتي نداره ديگه . پس برو هر كاري كه دلت ميخواد بكن .

عضو فعال

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    11,614

Array

پریوش جان
    اگه با دلش راه اومدی و بهونه میگره ، باید ببینی اصل مشکلش کجاست.
    دقیقا بخاطر این کار فرسایشی و اصطکاکهاست "اين چند وقته به خاطر دعواهايي كه با هم كرديم خيلي داغون شدم ." که میگم سعی کن وارد جرو بحث نشی و موضوع رو به سمت چیزای دیگه ببری. بحث و استدلال و .... در این جور موارد اصلا راهگشا نیست. باید شرایط کاملا مهیا باشه برا صحبت.

یه مقدار از رفتارهای خودتون هم بنویسید ، بگید چه صحبتهائی / چه جور باهاش صحبت میکنید که اون فکر میکنه دارید بهش گیر میدید.

من اساسا با عذرخواهی / تائید رفتار بدلیل شروع نشدن بگومگو و رفتارهای منفعل از این دست کاملا مخالفم . گمون نکنم از صحبتهام این برداشت بشه.

به وقتش گوشزد کردن اشتباه ، به وقتش ابراز محبت ، شهامت گفتن "نه" ، همیشه تائید یه کار خوب و تشویق اون، گاهی انتقاد از یه رفتار ، ....
    باید روی مهارتهای ارتباطی بیشتر کار کنید هردوتون.
    .

12. 3 کاربر از پست مفید baby تشکرکرده اند .

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    50
    دستاوردها:
    تشکرها
    743

تشکرشده 743 در 213 پست

Array

در این حالتها شخص تحت تاثیر تلقی های غیر واقع بینانه از خودشه.
    جناب بي بي گرامي ،
    من با اين گفته شما موافقم . ببينيد من تا زمانيكه مطابق ميل اون رفتار مي كردم و براي خودم ارزشي قائل نبودم ، خب هيچ مشكلي وجود نداشت . خيلي روابط خوب و قشنگ و شوهرم هم همچنان بي تفاوت و بي مسئوليت نسبت به كار پيدا كردن( انگار نه انگار كه هيچ اتفاقي افتاده و مثل اينكه ايشون تو ماه عسل هستند و باباشون داره خرجيشونو ميده . البته بماند به من به چشم باباي خونه نگاه مي كنه كه هر وقت پول لازم داشته باشه به دردش بخورم ) به محض اينكه به طور جدي باهاش برخورد مي كنم و كارت بانكيمو از دم دستش بر ميدارم . ميشه يه آدم ديگه . مسئله اينجاست جناب بي بي عزيز .

من اگه بخوام يه شوهر با احساس و مهربون كه تو كارهاي خونه به من كمك مي كنه و كلي خوب خلاصه داشته باشم بايد قيد شغل و درامد ايشون رو بزنم .

ببينيد مي خوام يه خورده مسئله رو براتون باز كنم . شما تصور كنيد تا قبل از اين ، من تمام فكر و ذكرم اين بود كه امروز كه ميرم خونه چه كار بايد بكنم و اين كارها رو به چه شيوه اي انجام بدم كه ايجاد تنش نكنه . ببينيد هيچ كس با تلاش براي ديگر خوشنودي موافق نيست . پس تعريف مهارتهاي ارتباطي چيست ؟ باور كنيد من ماهر ترين آدمها تو راضي نگهداشتن اطرافيانم هستم . ولي ديگه خسته شدم . پس رضايت من چي ميشه . به محض اينكه در راه رضايت قلبيم پا مي گذارم و مي خوام خودم رو مطرح كنم با مخالفت روبرو مي شم . حالا به نظر شما برگردم به حالت ديگر خوشنودي و براي جلوگيري از ناراحتي همسر گرامي بايد با اون موافقت كنم و كاري رو كه ايشو ن امر مي فرمايند اجرا كنم .
    چند وقت پيش به مناسبتي براي همسرم كادو خريدم . باورتون نمي شه با بي رحمي تمام كادو رو قيچي قيچي كرد كه چرا اينهمه پول دادي رفتي كادو خريدي .

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    50
    دستاوردها:
    تشکرها
    743

تشکرشده 743 در 213 پست

Array

سلام مي مي عزيز .

متشكرم عزيزم . ممنونم از اينكه از تجربياتت برام نوشتي .

آخه مهم همسرمه که نميتونه عوض بشه
    در اين مورد با نظر شما مخالفم . ما نمي تونيم ديگران رو تغيير بديم و تلاش براي انجام اينكار كاملا بيهوده است و فقط منجر به ايجاد تنش و سرخوردگي ميشه ولي معتقدم با تغيير در رفتارهامون مي تونيم روي ديگران تاثير مثبت يا منفي بگزاريم .

راستي بهتون تبريك مي گم كه تصميم گرفتين بريد پيش مشاور . من كه هنوز موفق نشدم . مي مي جان به نظر من شما بايد در درجه اول مثبت انديشي رو در خودتون تقويت كنيد . من تو اين مدت خيلي مطالعه كردم و براي تثبيت انرژي مثبت و روحيه خوب اين موارد رو سعي كردم رعايت كنم .
    1- سعي كردم هر گونه كينه و نفرت رو از خودم دور كنم
    2- در همه حال احساس خوب داشته باشم و به چيزهاي خوب فكر كنم .
    3- قبل از اينكه ديگران بخواهند كاري براي خوشحال كردن من انجام بدم من بايد به فكر شاد كردن و شاد نگه داشتن خودم باشم .بنابر اين اگه ديگران اين كار رو نكردند من طلبكار نمي شم ازشون كه چرا به فكر من نيستيد .
    4- من احتياجاتم رو خودم بهتر از هر كس ديگري مي دونم پس من بهتر از هر كس ديگه اي مي تونم به خودم كمك كنم نه ديگران .
    6-شكر گزار بودن هميشه خوب و مفيده چون علاوه بر اينكه احساس خوبي به آدم ميده باعث زياد شدن خير و خوبي در اطراف ما ميشه .
    7-نيانديشيدن مقطعي به مشكلات و به جاي آن متمركز شدن بر خواسته ها و اهداف ميتونه ما رو از تنشها و ناراحتيها و احساسات بد دور كنه .
    8-معتقد بودن به اينكه خداوند متعال منشا خير و خوبي و بركت هست و ما با داشتن احساس خوب مي تونيم به همه خواسته هامون برسيم .
    9-معتقد بودن به اينكه با داشتن احساس منفي به همه اون چيزهايي كه دوست نداريم ميرسيم.

مي مي عزيز فعلا همينها به ذهنم مي رسيد . اين هم يه لينك از يه مقاله جالب .خوشبيني و مثبت انديشي

اگه باز هم چيزي به ذهنتون رسيد ممنون ميشم من رو راهنمايي كنيد .

15. 2 کاربر از پست مفید پريوش تشکرکرده اند .

پريوش (دوشنبه 31 خرداد 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 دی 93 [ 13:21]
    سطح
    53
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 144
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    396

تشکرشده 407 در 170 پست

Array

سلام عزيزم و ممنونم
    من اتفاقاتي رو که افتاده يا چيزهايي که ميرم مشاوره و اون گفته رو تايپيکي که باز کردم مينويسم و سعي ميکنم همه رو بنويسم تا شايد به درد بقيه هم بخوره خوشحال ميشم شما هم سري به اونجاها اگه وقت داشتين بزنيد و نظري هم بديد،منم بعد اين مدت خوشحالم که شما رو ديدم و حتما حرفاتون رو دنبال ميکنم چون حس ميکنم ما خوب ميتونيم بهمديگه کمک کنيم چون ميشه گفت مشکلمون شبيه همديگه س،ممنون

17. کاربر روبرو از پست مفید مي مي تشکرکرده است .

مي مي (دوشنبه 31 خرداد 89)

صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)