به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 39
    عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 22 مرداد 97 [ 08:54]
    سطح
    49
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 84
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassOverdrive3 months registered5000 Experience Points
    تشکرها
    427

تشکرشده 431 در 145 پست

Array
    خدمتتون عرض کردم "حتی" اگر اصلا ظاهر هم براش مهم نباشه اون مشکلی که نوشتم پیش میاد نگفتم ظاهر معیار پسرها نیست یا پسرها هیچ معیاری ندارن! گفتم "حتی" اگر کسی به قصد کامل شدن دین هم بخواد فقط ازدواج کنه (به فرض معیار ظاهری نداشته باشه و کم توقع باشه؛ "به فرض") اون مشکل طیف گسترده علاقمندی به خانمها ممکنه براش پیش بیاد. و میتونه مشکل ساز بشه (نه الزاما) حرف من این بود که کم توقعی مرد نباید این اطمینان خاطر کاذب رو برای خانمها بیاره که پس بعد از زایمان مشکلی پیش نمیاد. و از اون طرف هم سخت گیری مرد نسبت به ظاهر دختر مورد نظرش نباید دلالت بر غیرقابل اعتماد بودن بشه. این تحلیل درست نیست. حرف من این بود.

عشق و دلبستگی و تعهد هم بعد ازدواج به اون میزانی که خدمتتون عارض شدم پیش میاد نه قبل ازدواج که هنوز فرایند انتخاب صد در صدی نیست و دارن دو طرف هم رو بررسی میکنن! دلیلی نداره در این مقطع دو طرف از اولویت های مهمشون بگذرن. (اینکه چرا مو انقدر اهمیت داره رو دوست خوبمون جناب مهرداد تحلیل خوبی کردن) و البته این حق مرد هست که ملاک های ظاهری براش بیشتر از خانم اهمیت داشته باشه (به دلایل مشخص و هزارساله که منم نمیتونم بازش کنم اینجا) قبل ازدواج بهتره این نوع سخت گیری ها نسبت به معیارهایی که اولویت بالایی دارن اعمال بشه که بعد ازدواج بخاطر همچین مسائلی مشکل پیش نیاد. صراحت در این مسائل خیلی مهمه و شعار اینکه ظاهر انقدر مهم نباشه به دختر توهین میشه و غیره هم فایده ای نداره بهرحال برای هرکسی معیارهایی خیلی مهمه.

مردها برای ماه گرفتگی نظرشون نسبت به کسی که بهش علاقمند شدن برنمیگرده (ممکنه مردی از جای دیگه ای از زن بعد عقد ناراضی باشه ولی همچین چیزهایی رو بهانه کنه یا در کل علاقه خاصی پیدا نکرده باشه یا شخصیت متزلزلی داشته باشه یا دچار استرس ازدواج شده باشه و...) ولی ماه گرفتگی "به تنهایی" علت سرد شدن هیچ مردی نمیتونه باشه. یکم حس میکنم دیدتون نسبت به مردها تیره و تار هست. دیدتون رو خوش بینانه تر کنید مرد هم آدمه احساس و عقل و شعور داره زنی که با عشق و علاقه میگیره رو برای یه ماه گرفتگی که بیخیال نمیشه گاهی حتی همون چیزها علاقه شدید ایجاد میکنن نه بخاطر ماهیت فیزیکیش بخاطر اینکه صرفا همسرت رو دوست داری و اون علامت هم برات زیبا تجلی میکنه! خال همینطور ضایعه پوستی حتی همینطور هرچند که تمام این ها با علم امروز قابل اصلاح و برداشتن هستن و مشکل محسوب نمیشه که کسی بخاطرش ازدواج بهم بزنه.
    اجازه بدید در این زمینه دیگه اینجا بحث نکنیم چون تاپیک دوستمون بیراهه میره. موفق باشید.

2. 4 کاربر از پست مفید Amir A تشکرکرده اند .

*setareh* (یکشنبه 06 خرداد 97), mercedes62 (یکشنبه 06 خرداد 97), نیکیا (شنبه 05 خرداد 97), Ye_Doost (شنبه 05 خرداد 97)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 10:10]
    سطح
    64
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 249
    Overall activity: 28.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocial3 months registered5000 Experience Points
    تشکرها
    199

تشکرشده 1,077 در 458 پست

Array
    آقا امیر

بجای کلمه ی کم توقعی مرد، بفرمایین بلوغ فکری مرد!
    یک مرد باید به درجه ای رسیده باشه که مو واسش ملاک زیبایی باشه اما بعد چند جلسه صحبت و محبت یهو دگرگون نشه!
    تمامی مسایل فرمایش شما نسبی هستن .
    من باز هم تأکید میکنم دوستمون برای شناخت ایشان بیشتر زمان بگذارن و سعی نکنن خودشون رو تغییر بدن. اگر امروز این تغییر ایجاد بشه فردا تغییر سایر نقاط بدن مطرح میشه و کم کم یک زن از اهداف و خواسته های خودش در زندگی فاصله میگیره و فردی میشه در اطاعت دیگری ست.
    مردان هم معایب گوناگونی دارن اما اگر این معایب گفته نمیشه دلیل بر کم توقعی دختر نیست بلکه به مسایل مهمتر فکر میکنه .

استارتر محترم لطفا دقت خودتونو بالا ببرین.

شماهم موفق باشین ممنون
    ویرایش توسط sahar.66 : شنبه 05 خرداد 97 در ساعت 13:55

4. کاربر روبرو از پست مفید sahar.66 تشکرکرده است .

میس بیوتی (شنبه 05 خرداد 97)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    سحر جان،

این آقا که از معصومین نیستند که انتظار دارید هیچ خطا و اشتباهی نکنه و معیارش هم برای ازدواج تقوی و عمل صالح باشه و بس !

شش جلسه با این خانم صحبت کرده و نظرش هم مثبت بوده
    (طوری می گید ابراز علاقه و محبت و ... مگه تو شش جلسه صحبت رسمی با یک دختر مذهبی و محجبه چی می تونه گفته باشه ؟)

ستاره خانم هم که دارن می گن با توجه به موی ابرو و صورت و ... بقیه فکر می کنن من موهای پرپشتی دارم و این اشتباه ممکنه پیش بیاد.
    جلسه اول هم که نمی تونسته بگه روسریت را بردار یا سلام ... موهات چه مدلیه؟

بعد از چند جلسه، علیرغم ظاهر (موی ابرو و مژه و ... ) باز هم گفته خوبه مطرح کنم و کلی با خودش دل دل کرده که چطوری بگه و به هر حال زمان مناسبش را پیدا کرده و حرفش را زده، حالا شما اصرار داری که این آقا بالغ نیست، مشکل داره، فردا که زایمان کردی طلاقت می ده و ...

من که رفتار غیرعادی در این درخواست آقا نمی بینم. این هم بخشی از خواستگاری سنتی و مذهبی هست.

---------------------
    منم متوجه نشدم شما چرا جلسه سوم مساله کیست سینه و دکتر را مطرح کردید.
    سونوهاتون را به خواستگار نشون دادید؟
    چه لزومی داشت؟

6. 7 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

*setareh* (یکشنبه 06 خرداد 97), maryam988 (شنبه 05 خرداد 97), mercedes62 (یکشنبه 06 خرداد 97), نیکیا (شنبه 05 خرداد 97), Ye_Doost (شنبه 05 خرداد 97), بانوی آفتاب (شنبه 05 خرداد 97), صبا_2009 (شنبه 05 خرداد 97)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    64
    دستاوردها:
    تشکرها
    199

تشکرشده 1,077 در 458 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط شیدا. نمایش پست ها
    سحر جان،

این آقا که از معصومین نیستند که انتظار دارید هیچ خطا و اشتباهی نکنه و معیارش هم برای ازدواج تقوی و عمل صالح باشه و بس !

شش جلسه با این خانم صحبت کرده و نظرش هم مثبت بوده
    (طوری می گید ابراز علاقه و محبت و ... مگه تو شش جلسه صحبت رسمی با یک دختر مذهبی و محجبه چی می تونه گفته باشه ؟)

؟
    شیدا جان سلام

اصلا نه بحث خطاس، نه عیبش، نه گناه. یا للعجب

ما میگیم یک دختر از اون سر دنیا. درسته؟
    امروز میگه من موی پر پشت میپسندم
    فردا میگه چربی پهلوت زیاده
    پس فردا میگه این عیب و داری و ... الی ماشالله

من ابدا اسم علاقه نیاوردم گفتم وقتی راضی یوده و صحبت کرده اینکه برای مو برگرده خیلی کیس مناسبی نیست.
    اینو یادتون باشه الان این آقا نظرش تغییر کرده نه ستاره خانم!
    در هر حال هر کسی نظری داره و البته اینکه کامنت های من با دقت خونده بشه و بعد ریپلای کنین ممنون
    بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ الْفَلَقِ

مِنْ شَرِّ مَا خَلَقَ

وَمِنْ شَرِّ غَاسِقٍ إِذَا وَقَبَ

وَمِنْ شَرِّ النَّفَّاثَاتِ فِي الْعُقَدِ

وَمِنْ شَرِّ حَاسِدٍ إِذَا حَسَد

ویرایش توسط sahar.66 : شنبه 05 خرداد 97 در ساعت 14:19

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    64
    دستاوردها:
    تشکرها
    199

تشکرشده 1,077 در 458 پست

Array
    بنده نظرمو گذاشتم و دیگر پاسخ ریپلای دوستان رو‌ نمیدم.

استارتر باید هوشش رو بکار بگیره یعنی اینکه بعنوان یک دختر متناسب با جایگاهش بسنجه رفتارها و گفتارها از جانب خواستگاران چگونه باید باشه و اونها بر روی چه مسایلی مانور میدن و از چه مسایلی میگذرن.
    ما در ایران در مورد زندگی مشترک بحث ها داریم و البته آمارهای تأسف بار... نظریات متفاوت کارشناسان و ... آنچه حائز اهمیت هست دقت در انتخابه.

خوشبختی و سربلندی همه ی دوستان رو‌ خواستام ، تشکر
    ویرایش توسط sahar.66 : شنبه 05 خرداد 97 در ساعت 14:28

9. کاربر روبرو از پست مفید sahar.66 تشکرکرده است .

*setareh* (یکشنبه 06 خرداد 97)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط sahar.66 نمایش پست ها
    شیدا جان سلام

اصلا نه بحث خطاس، نه عیبش، نه گناه. یا للعجب

ما میگیم یک دختر از اون سر دنیا. درسته؟
    امروز میگه من موی پر پشت میپسندم
    فردا میگه چربی پهلوت زیاده
    پس فردا میگه این عیب و داری و ... الی ماشالله

من ابدا اسم علاقه نیاوردم گفتم وقتی راضی یوده و صحبت کرده اینکه برای مو برگرده خیلی کیس مناسبی نیست.
    اینو یادتون باشه الان این آقا نظرش تغییر کرده نه ستاره خانم!
    در هر حال هر کسی نظری داره و البته اینکه کامنت های من با دقت خونده بشه و بعد ریپلای کنین ممنون
    بله. مو خیلی مهمه برای یه خانم
    و این که این آقا نظرش برگرده چیز عجیبی نیست.

مو مثل چربی پهلو یا ماه گرفتگی یا مثالهای دیگه ای که زدید نیست.
    در ضمن برای این آقا مهم بوده و مطرح کرده. اگه چربی پهلو براش مهم بود مطرح می کرد.
    کما این که گفته می خوام کامل بدنت را ببینم (منظورم با حجاب متوسط) و بعد از دیدن گفته سر مو تردید داره.
    چه اشکالی داره این حرف؟

ببینید شما چه بخواهید قبول کنید، چه انکار ... ظاهر یکی از اولین ملاکهای آقایون در انتخاب یک خانم هست.
    حالا این ظاهر برای هر مردی یه حد و تعریفی داره. یکی قد براش مهمه، یکی رنگ پوست، یکی چشم و ابرو ... ولی یه تصویری که به دل طرف بشینه مهمه.

این اصرار شما باعث می شه ستاره جان به این اشتباه بیفتن که این آقا معیارهاش اصولی نیست و جواب منفی بدن.

اگر هم این آقا نظرشون منفی باشه، هیچ ایرادی نه به ایشون وارده، نه به مو و ظاهر ستاره جان.
    همین موی کوتاه یا فر ممکنه مورد پسند یه آقای دیگه باشه.
    خیلیها هستن که موی فر دوست دارند
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا
    ویرایش توسط شیدا. : شنبه 05 خرداد 97 در ساعت 14:35

11. 6 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

*setareh* (یکشنبه 06 خرداد 97), maryam988 (شنبه 05 خرداد 97), نیکیا (شنبه 05 خرداد 97), میس بیوتی (شنبه 05 خرداد 97), Ye_Doost (شنبه 05 خرداد 97), بانوی آفتاب (شنبه 05 خرداد 97)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    64
    دستاوردها:
    تشکرها
    199

تشکرشده 1,077 در 458 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط شیدا. نمایش پست ها
    این اصرار شما باعث می شه ستاره جان به این اشتباه بیفتن که این آقا معیارهاش اصولی نیست و جواب منفی بدن.
    اگر این آقا بخاطر مو جواب منفی ندادن و پیگیر شدن.. انشالله مبارکه این وصلت.! موفق باشین
    بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ الْفَلَقِ

مِنْ شَرِّ مَا خَلَقَ

وَمِنْ شَرِّ غَاسِقٍ إِذَا وَقَبَ

وَمِنْ شَرِّ النَّفَّاثَاتِ فِي الْعُقَدِ

وَمِنْ شَرِّ حَاسِدٍ إِذَا حَسَد

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 آبان 97 [ 18:56]
    سطح
    66
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    سلام

تحلیل اقا مهرداد رو درباره آقایان دهه 60 و هیچ فرد دیگه ای قبول ندارم.
    "این مشکل وسواس روی ظاهر طرف مقابل متاسفانه در بین آقایون خصوصا بچه های دهه 60 زیاد هست.دلیلش هم اینه که فضا طوری بوده که اکثرا روابط چندانی با جنس مخالف نداشتن
    کل لذتشون از یک زن در ازدواجشون خلاصه میشه پس این باعث میشه حساس بشن روی ظاهر...."

این ربطی به داشتن روابط قبلی یا کم و زیاد روابط قبل از ازدواج نداره. هر آدم عاقلی بین آشنائی به قصد موقتی بودن و ازدواج فرق می گذاره و قطعا همسر و مادر فرزندانش رو با دقت و وسواس انتخاب می کنه. حالا میخواد قبلش با هیچ کسی رابطه نداشته باشه یا با 100 نفر قبلا رابطه داشته باشه. مهم اینه که هرچقدر سوژه انتخابی مهم تر و در زندگی فرد دائمی و تاثرگذارتر باشه به همان نسبت انتخاب هم دقیق تر و سخت گیرانه تر میشه. مگه کسانی که (لابد بعد از دهه شصتی ها) که لذات شون در جاهای مختلف یا با بیش از یک زن و در غیر ازدواج "مشروح" میشه هنگام انتخاب همسر حساسیت به خرج نمیدند ؟ چیزی که در واقعیت اتفاق می افته این است که همین دسته افراد بیشتر دنبال ظاهر هستند. حتی بیش از نرم متعارف آقایان (که ظاهر خانم براشون اهمیت زیادی داره).

خانم سحر:
    کمی هم از این طرف به قضیه نگاه کنید.
    به نظر شما اگر این خانم صرفا به دلیل اینکه آقا را چون روی مو، اصلا بگیم به ظاهر حساسیت دارند رد کنند و همه اون خصوصیات مثبتی رو که ازشون بیان کرده اند نادیده بگیرند رد کنند، کار درستی کرده اند؟ نمیشه گفت ایشون هم دختر بدون ملاحظه بوده اند که اون همه کمالات رو ندیده گرفته اند . کمال گرا بلکه ایده آل گرا بوده اند؟ حالا یکی به مو حساسیت داره یکی دیگه به پوشش، یکی دیگه به قد، یکی به تناسب اندام .... مسئله ساده ای است که اولا معلوم نشده اون آقا همین حالت فعلی ایشون رو بپسنده و دوم اگر هم اینجوریش موردپسند نباشه درمان داره و میشه حلش کرد.
    در مورد بعدها هم نباید نگران بود که مثلا به چاقی ایراد گرفته بشه. این ها بین زن و شوهرها پیش میاد و حل میشه. زن و مرد باید خودشون رو با خواسته های طرف مقابل "در حد توان" تطبیق بدند. حفظ ظاهر و اندام خانم ها حق آقایان است. همینطور که خوش تیپی، تمیز و آراسته بودن آقایان هم حق خانم ها است.
    ویرایش توسط Ye_Doost : شنبه 05 خرداد 97 در ساعت 19:39

14. 2 کاربر از پست مفید Ye_Doost تشکرکرده اند .

*setareh* (یکشنبه 06 خرداد 97), نیکیا (شنبه 05 خرداد 97)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 بهمن 02 [ 14:38]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    SocialOverdriveVeteranTagger First Class25000 Experience Points
    تشکرها
    5,992

تشکرشده 8,207 در 1,574 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    یه حدیثی هست راجع به مو از پیامبر اسلام که می فرمایند :
    هنگامی که یکی از شما دوست داشت با زنی ازدواج کند، پس به موی سرش نگاه کند، همان گونه که به صورتش نگاه می‌کند؛ زیرا موی زن یکی از زیبایی‌ها است.
    و یا در استفتاء زیر نگاه کنید,

اندازه مو بنا بر نظر شوهر
    225. آيا اگر شوهر امر كند كه زن موهايش را كوتاه يا بلند بگذارد، اطاعت از او لازم است؟
    ج. چون راجع به استمتاعات است، زن بايد اطاعت كند.
    مساله مو که یک زیبایی برای زن محسوب می شود مورد بی اهمیتی نیست.
    ایشان ملاک هایی که برای زیبایی در نظر دارند مو می تونه خیلی براشون مهم باشه.
    اما شما هم می توانید به مو هاتون برسید و این همه شامپو و درمان هایی که آمده، چیز غیر قابل حلی نیست.
    اما می توانید آزشون راجع به پیر شدن بپرسید اینکه به مرور فرقی نمی کنه چه زن و چه مرد آون طراوت و زیبایی اش را از دست می ده، یا زن بر اثر زایمان ممکنه اندامش تا حدی تغییر کنه و یا در طول زندگی زناشویی بر اثر بیماری ممکنه آون زیباییش را از دست بده بپرسید نظرشان راجع به این موارد چی هست؟

16. 2 کاربر از پست مفید بی نهایت تشکرکرده اند .

*setareh* (یکشنبه 06 خرداد 97), نیکیا (شنبه 05 خرداد 97)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 اردیبهشت 01 [ 00:01]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    3,893

تشکرشده 3,095 در 1,314 پست

Array
    سلام.

مننظرات دوستان رو خوندم. و راهنمایی خاصی هم نمیتونم به ستاره خانم داشته باشم.

اما به نظرم در کل، هر کسی یک ملاکهایی داره و بین اون ملاکها باید اولویت بندی کنه. و خب باید ابتدا آدم ملاکهای اصلیش رو به ترتیب اهمیتی که براش داره، مورد ارزیابی قرار بده و اگر اوکی بود بره سراغ معیارهای بعدی.

این آقا گغته اند که همه چیز خوب و مورد پسنده ولی قضیه مو براشون اونقدر مهمه که ممکنه به خاطرش کنار بکشن. خب اگر قضیه مو مهم بوده در این حد که میزان اهمیتش از مجموع میزان اههمیت سایر ملاکها اعم از اعتقادات، خانواده، اخلاق، تحصیلات و .... بیشتر بوده، خب باید از ابتدا سراغ ملاک به این مهمیشون میرفتن. مثلا از مادر و خواهرشون میخواستن که تماس بگیرن با خانواده دختر و بگن میخوایم بیایم ببینیم موی دخترتون چند تار در سانتی متر مربعه!!!! و برن اول دختر رو ببینن و بعد بیان برای مراحل بعدی.

اینکه تا این مرحله پیش برن و بعد یادشون به مهمترین ملاکشون(ظاهرا مهمترینه براشون. چون همونطور که گفتم از مجموع امتیاز تمام ملاکهای دیگه، امتیاز بالاتری براش قایلن) بیفته، درست نبوده.

هیچ کس صد در صد مورد نظر خودش رو پیدا نمیکنه. بالاخره هر کسی باید سبک سنگین کنه ببینه که در مجموع کفه مثبتها بیشتره یا کفه منفی های طرف مقابلش. حساسیتی که ایشون در این حد نشون داده اند، به نظر من نشونه ی وسواس ایشون و عدم توانایی در تصمیم گیری قاطع و جمع بندیه.

ضمن اینکه این که فرض کنید این ازدواج صورت بگیره. اولا که دختر (که مثل همه دخترا دوست داره فکر کنه زیباترین زن دنیا در نظر شوهرشه و شوهرش اونو همینجوری که هست دوست داره) همیشه ممکنه یه حس بد داشته باشه که شوهرش داره تحملش میکنه. و حتی ممکنه در مورد دخترهایی که موهای صاف پرپشت دارن حساس بشه و ناخودآگاه به نگاه و برخورد شوهرش رو به دخترهایی با این ویژگی ، حساس بشه. و بعد توی زندگی هم همه فکر و ذکرش بشه دکتر پوست و مو ، و این آرایشگاه و اون آرایشگاه.

من فکر میکنم اصلا اینکه مطرحش کرده به این شکل و وضوح، گرچه شاید صادقانه بوده، اما عاقلانه نبوده و تبعاتش رو در نظر نگرفته. میتونست به روش های دیگری این ملاک رو بررسی کنه. مثل همون درخواست از خواهر و مادرش برای بررسی.

من فکر میکنم ستاره خانم اصلا اعتماد به نفسشون رو از دست ندن و با اعتماد به نفس و اتفاقا غرور بگید که من اتفاقا حالت موهام رو خیلی دوست دارم و به نظر خودم هیچ ایرادی نداره. منتها چون برای شما مهمه، بهتون حق میدم ببینید تا چه حد با ملاکتون جوره. و مسدولیت رو بسپارن به خود آقا. به ایشون بگن که خود آقا پسر، بره یه دختر که محرمشون باشه و پرپشتی موهاش به همون اندازه ایه که ایشون مدنظرش هست پیدا کنه و تعداد تارهای موی ایشون در سانتی متر مربع رو بشماره و اعلام کنه من پرپشتی در این حد میخوام. شما هم تعداد تارهای موهاتون در سانتی متر مربع رو بشمارید بگید "مال من اینقدره و خودت ببین همونه که میخوای یا نه" .... !!!!!

والا....

البته خب هر کسی یه جوریه و نمیشه بهش ایراد گرفت.
    بعدشم اگر نپسندید بهتر که نپسندید. لیاقت شما و هر دختری، اینه که طرف مقابلش، قاطعانه بخوادش.

بعدشم اگر نپسندید، اصلا ضربه نخورید. یه نگاه به ادبیات عاشقانه و عارفانه و سلیقه ی عرفا که احتمالا بیش از ایشون ایمان به خدا داشته اند کنید، یه نگاه به اثرات نقاشی جهان بندازید، میبینید اگثرا موهای حالت دار رو زیباتر میدونسته اند.

مثلا:

ز تاب جعد مشکینش، چه خون آفتاده در دل ها....

یا :

تو مو می بینی و من پیچش مو.....

یا :

کفر زلفش ره دین میزد و آن سنگین دل.... (اشاره هم به اینکه زلفش دین رو میگرفت. هم اینکه خود صفت کفر رو به کار برده، کفر چون مقابل صراط مستقیمه، میتونه مفهوم تاب و حالت دار بودن هم بده)

یا:

مدامم مست میدارد نسیم جعد گیسویت....

یا:
    حلقه ی زلفش تماشاخانه ی باد صباست....(حلقه مفهوم صاف نبودن و حالت داشتن مو)

یا:
    حلقه ای از خم آن طره طرار بیار....

یا:
    دام راهم شکن طره هندوی تو بود...(شکن.. باز هم نشانه صاف نبودن . تاب داشتن)

یا:
    آن طره که هر جعدش صد نافه ی چین دارد....

یا:
    زان طره پر پیچ و خم سهل است اگر بینم ستم....

یا:
    ...................................

بازم بگم یا اعتماد به نفست به حد کافی رفت بالا؟؟ :)))

بابا بی خیال. خوش سلیقه ترین ها، عاشق ترین ها به خدا، عشقشون رو با تاب مجعد توصیف میکرده اند. تو عالی هستی.... زیبا و کامل... :)

اگر نخواستت اصلا ناراحت نباش. خیلی بهتراش، مدل موی تو رو دوست دارن.

---------------------------------------------------------------------

من بیشتر روی پرپشتی و حالت مو حرف زدم.
    بلندی که غمی نیست. بلند میشه.
    ویرایش توسط Pooh : شنبه 05 خرداد 97 در ساعت 21:10

18. 7 کاربر از پست مفید Pooh تشکرکرده اند .

*setareh* (یکشنبه 06 خرداد 97), Erica (یکشنبه 06 خرداد 97), tavalode arezoo (شنبه 05 خرداد 97), نیکیا (شنبه 05 خرداد 97), آوای بهشت (یکشنبه 06 خرداد 97), بی نهایت (شنبه 05 خرداد 97), صبا_2009 (شنبه 05 خرداد 97)

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)