به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 26 از 29 نخستنخست ... 61617181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 283
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 دی 93 [ 13:21]
    سطح
    53
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 144
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    396

تشکرشده 407 در 170 پست

Array

RE: نامه اي به همسر(دوستان لطفا نظر بدهيد)

از همتون ممنونم،واقعا ممنون،نميدونم چه جوري از تک تکتون تشکر کنم بخصوص از مدير همدردي عزيز که باعث شد تا دوستان خوبي چون شما پيدا کنم
    بايد بگم اينها تجربيات خوبيه ولي من هنوز ترس تو وجودمه،اينها وقتي اتفاق افتاده که با هم خوبيم ولي ميترسم وقتي اختلاف سليقه اي پيش بياد بازم همون تجربيات قبلي تکرار بشه،راستش ميترسم اون موقع بازم نتونم خودم رو جمع و جور کنم و باز اينطور نشه که بجاي اينکه ابرو رو درست کنم بزنم چشمش رو هم دربيارم،ولي خوب با اينکه ترس تو وجودمه ازطرف ديگه از افکار منفي و حس اينکه ميخواد اتفاق بدي بيفته خسته شدم،خسته شدم اينقدر خود خوري کردم،ولش کن هر چي ميخواد تو آينده پيش بياد بياد من چرا از الان خودم رو نابود کنم،زندگي من مال خودمه و قرار نيست مثل زندگي خواهرم بشه و براي اين کار هم بايد تلاش کنم.
    واما در مورد دوستان خوبم:اولا اينکه اين حرفها به معني اين نيست که من حرفام تموم شده و قراره اين تايپيک قفل بشه پس هنوز هم منتظر دستان سبز و گرم شما هستم.
    دو م اينکه:آقاي بي بي دست شما درد نکنه،حالا من راننده بدي هستم ها؟بايد بگم اين خصوصيت همسرم که نسبت به خيلي چيزها گير ميده و سخت گيره باعث شده تو بعضي چيزها به نفع من بشه يکي همين رانندگي که خدا رو شکر تا حالا نه خلافي کردم و نه ماشين جايي خورده و تا حالا هم خوب از عهده اش براومدم بخاطر همينه که اعتماد شوهرم رو به خودم جلب کردم،کافي بود يه بار دست از پا خطا کنم که ديگه حرفاش بود که رو سرم خراب ميشد و ديگه هم ماشين رو بهم نميداد تا آخر عمر،با اينکه اين کاراش خيلي موقع ها اعتماد به نفسم رو ازم ميگرفت ولي سعي کردم و ميکنم که ترس رو از خودم دور کنم و با انجام کارهايي که نميتونم و يا برام سخته اعتماد به نفسم رو بيشتر کنم،مثلا من شنا اصلا بلد نبودم ولي با دوره هاي آموزشي که برامون گذاشته بودن نه تنها ياد گرفتم بلکه جلوتر از خيلي از همکارام شدم و همسرم هم در جريانش بود،حالا اين کارا باعث شده خودم رو دست کم نگيرم من اگه اون کارا که برام يه روز آرزو بود تونستم انجام بدم و ياد بگيرم با کمک خداي خوبم و راهنماييهاي شما دوستان و اراده خودم انشالله براي قدمهاي بعدي هم بيشتر تلاش ميکنم و خواهم توانست.
    از همه دوستان ممنونم،از شما بالهاي صداقت عزيز هم ممنونم که اينطور حرفها و کاراي منو واضح و روشن برام تشريح کرديد راستش وقتي اينجور بهم توضيح داديد تازه فهميدم که چقدر پيشرفت کردم پس اينجاست که بايد بگم : آفرين به خودم

2. 4 کاربر از پست مفید مي مي تشکرکرده اند .

مي مي (چهارشنبه 20 مرداد 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 مهر 91 [ 22:20]
    سطح
    38
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 26
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    36

تشکرشده 36 در 21 پست

Array

سلام می می عزیزم
    افرین افرین افرین خانومی دیدی گفتم درست میشه فقط باید درست رفتار کنی باورکن خیلی خوشحال شدم و از صمیم قلب واست بهترینارو میخوام مطمئنم که تایپیکای ناراحتیت دیگه تکرار نمیشه و از این به بد فقط خوشحالیته که اینجا نوشته میشه صبور باشو از خدا بخواه که راه گذشته رو دیگه تکرار نکنی موفق باشی خانوم
    زمانیکه زن ومرد با شناخت تفاوتهای یکدیگر راه احترام متقابل را فراهم می اورند بی درنگ جوانه های عشق امکانی برای شکفتن پیدا می کند

4. 3 کاربر از پست مفید saba m تشکرکرده اند .

saba m (پنجشنبه 21 مرداد 89)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    53
    دستاوردها:
    تشکرها
    396

تشکرشده 407 در 170 پست

Array

ممنونم عزيزم
    صباي عزيزم بايد بگم مشکلات مطمئنا پيش خواهد آمد و مطمئنا هميشه نميشه شاد بود و همه چيز بر وفق مراد باشه،من دلم ميخواد مشکلات حل بشه نه اينکه اختلاف سليقه نداشته باشيم چون ميدونم محاله که بشه،مطئنم يه روز باز دلم ميگيره و باز ناراحت و پکر خواهم شد و اون موقع باز نياز به همدردي تون و راهنماييهاتون دارم ولي دلم ميخواد رفته رفته طوري بشه که اختلاف عقيده،سليقه و يا نظرامون به دعوا ختم نشه و کتک کاري و حرفهاي ناسزا به همرا نداشته باشه،زندگي زناشويي پر از سختيهاي جورواجوره و دلم ميخواد از هر جهت از شوهرم مطمئن باشم اون موقع سختيها برام قابل تحمل خواهد بود.من دارم تلاش ميکنم که فعلا 3 تا چيز تو همسرم کم رنگ بشه:1- بد عصباني شدنش که منجر به کتک کاري و فحشهاي ناسزا دادن ميشد.2- حساسيت بي مورد نسبت به بعضي چيزها.3- آگاه شدن به نيازهام و به قولي يه کم دست و دلبازي به خرج دادن براي من
    و اما در مورد خوردم:1- زمان بوجود آمدن اختلاف سليقه تحمل داشته باشم نه خودم حرکت غير عادي بکنم و نه زمينه رو براي ايجاد دعوا فراهم کنم يعني در حين خونسرد بودن مانع عصبانيت همسرم بشم وتا دعوايي پيش نياد و دنبال فرصت مناسب براي گفتن نظر و عقيده ام باشم و جرات مند بودن رو با شيوه مناسب تو خودم تقويت کنم.
    2- اگه انتظاري از همسرم دارم يا داشتم که برآورده نکرد دنبال شيوه صحيح بيانش باشم بدون اينکه پلهاي پشت سرم رو خراب کنم و همه کارايي که برام کرده ناديده بگيرم و به شيوه اي صحيح واضح و روشن انتظارم رو بگم.

واما:مهم ترين چيزي که دلم ميخواد حل بشه ،بعد از دعواست که حق رو به خودش نده و قهر نکنه و منتظر نشه تا فقط من براي آشتي جلو برم و منم شيوه مناسب رفتار رو تو اون موقع انجام بدم تا به اين عادات نکنه که با داد و بيداد ميتونه کاراش رو پيش ببره،و گذشت کردن و تحمل کردن رو کم کم بتونه ياد بگيره و تو رفتاراش به کار ببره و ياد بگيره که معذرت خواهي بکنه.
    اميدوارم و از خدا ميخوام به حق اين ماه مبارکش کمکم کنه يا بهتره بگم به هممون کمک کنه،آمين....

6. 5 کاربر از پست مفید مي مي تشکرکرده اند .

مي مي (پنجشنبه 21 مرداد 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 28 آذر 99 [ 01:10]
    سطح
    93
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 714
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteranSocial10000 Experience Points
    تشکرها
    6,336

تشکرشده 3,618 در 912 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

می می عزیز، راستش این چند وقته خودم خیلی گرفتار بودم و نتونسته بودم که نوشته هات رو درست و حسابی بخونم! خوشحالم از اینکه می بینم بالاخره پشتکار و پیگیریهات داره نتیجه میده! و برای همین بهت تبریک میگم!
    راستی می می خانومی شما هنوز اون مشاوره ها رو میری؟ یعنی پیش همون خانوم مشاوره ای که یه مدت می رفتی؛ بازم ادامه میدی؟
    در ضمن ورود ماه مبارک رمضان رو هم به شما و خانواده ی محترمتون هم تبریک می گم و ازت می خوام اگر توی این ماه وصل شدی به اون بالا بالاها یادی هم از من و همه ی بچه های تالار بکنی!

8. 2 کاربر از پست مفید del تشکرکرده اند .

del (پنجشنبه 21 مرداد 89)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    53
    دستاوردها:
    تشکرها
    396

تشکرشده 407 در 170 پست

Array

سلام،ممنونم عزيزم،من حقير رو سياه اگه دعاهام پيش خدا قبول باشه،چشم حتما،بهتره همه اعضاي خانواده بزرگ تالار براي هم دعا کنيم و اميدوارم براي همه برآورده بشه و به حق اين ماه مبارک مشکلات همه مردم و بخصوص اعضاي تالار حل بشه،منم محتاج دعاهاتون هستم.
    اما عزيزم راجع به مشاور بايد بگم فعلا نه،چون حس ميکنم بهتره تا همين جا چيزهايي که گفته عمل کنم،حس ميکنم مثل فردي هستم که فقط بهم تزريق شده و از اون اندوخته هام کمتر استفاده کردم،خيلي از حرفهاي مشاور تکراريه يا بهتر بگم مشاور ازم ميخواست تا انجامش بدم و جلسه بعدش هم ازم ميپرسيد ولي من بيشتر عادت کرده بودم اون برام حل کنه و آستين همت رو بالا نزده بودم،تصميم گرفتم يه مدت کارايي که شما دوستان توصيه کرديد و مشاور راهنمايم کرد رو انجام بدم و ببينم چقدر پيشرفت ميکنم،تصميم گرفتم تا:1- تا حد ممکن افکار منفي رو دور بريزم،حتي شده بعضي وقتها به ناگاه ياد ناراحتي هام ميفتم يا اينکه انتظاري از طرف همسرم برآورده نميشه به هيچ وجه ناراحت نشدم و افکار منفي رو هم دور ريختم،ميخوام با توجه به قانون جاذبه اي که گفتيد انرژي مثبت رو تو خودم تقويت کنم تا اتفاقات خوب هم برام پيش بياد،دارم رو خودم تمرين ميکنم و بعد هر وقت لازم شد برم پيش مشاور،البته خدايي ناکرده نه به معني اينکه اتفاق بدي بيفته بعد برم نه بلکه براي راهنمايي بيشتر در جهت بهتر عمل کردنم.
    ميخوام هر طور شده مدت زماني رو که با خودم عهد کردم تا بدون دعوا و مرافعه به سر برسونم رو انجام بدم و اگه تونستم موفق بشم،اينطوري کم کم بعدهاي ديگه خودم و همسرم رو بشناسم و خوبهاش رو تقويت و بدهاش رو کم کم کمرنگ کنم،ميخوام سعي کنم همونطور که مشاور گفت رعايت کنم تا ببينم همسرم بهتر خواد شد و زندگيمون کمتر دچار تنش ميشه يا نه؟ به قول مشاورنسبت به قبل سعي ميکنم شادتر باشم ميخندم بلند و بلند طوري که همسرم از خنده هام شاد ميشه اون باورش نميشه که من اينطور براي چيز خنده داري واکنش نشون بدم و از ته دل بخندم،وقتي ناراحت ميشم اول آرومم و بعد سعي ميکنم که بجا ناراحتيم رو بهش بگم،اگه اون ناراحت ميشه اول اينکه من سکوت ميکنم و بعد سعي نميکنم براي خودم دليل بتراشم چون متوجه شده بودم که اون موقع بدتر ميشد ،حرفش رو قبول ميکنم و بعد حرفم رو بهش ميزنم،البته نماند حس ميکنم اون هم داره تلاشش رو ميکنه ،مثلا سر دعوت کردن خانواده ها براي افطار وقتي ميبينه که با هم کلي بايد تو سختي بيفتيم و البته از طرفي وقتي ازم پرسيد که مثلا دادش کوچيکت پارسال ما رو دعوت نکردن و من بهش گفتم:آخه مامانم بهش ميگفت:شم تازه زندگي تشکيل داديد براي چي تو زحمت بيفتيد،گفت:آخه ميدوني اگه دعوت نکنيم فاميلهاي ما با کنابيه با آدم حرف ميزنن که من جوابي ندادم و سکوت کردم و گفبعد گفتم باز هر جور خودت صلاح ميدوني،دو سه ساعتي گذشت و بعد بهم گفت:ميدوني مي مي فکر کردم و به اين نتيجه رسيدم ما هم دعوت نکنيم و تو هم راحت ميشي و تازه به نظرم دعوت نکنيم همچين بد نميشه؟منم گفتم:هر جور تو صلاح ميدوني گفت:پس تصويب شد دعوت نکنيم.
    البته من هنوز دو دلم چون ميترسم چيزي به همسرم بگن و بعد اون ناراحتيش رو رو من خالي کنه و از طرفي با پدرش هم قهره و من ميخوام تا با اين دعوت اگه شد آشتيشون بدم که البته بعيد ميدونم ولي نميخوام اين طولاني شدن قهر رو از چشم من ببينن براي همين بهش پيشنهاد دعوت رو خواهم داد.

10. 4 کاربر از پست مفید مي مي تشکرکرده اند .

مي مي (دوشنبه 25 مرداد 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    93
    دستاوردها:
    تشکرها
    6,336

تشکرشده 3,618 در 912 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

خوشحالم که می بینم هدفت رو پیدا کردی و برای رسیدن به این هدف داری تمام سعیت رو می کنی!
    فقط برات آرزوی شادکامی و موفقیت دارم و البته خواستم یه چیز جدیدی رو که تازگی ها از سخنرانی های آقای دکتر فرهنگ یاد گرفتم به نام تکنیک ذهنی که می گفت این تکنیک در کنار کار عملی و تلاشی که شما عملا انجام می دید فوق العاده ست! یعنی شما هر روز قبل از خواب اون اتفاقات خوبی رو که دوست دارید در آینده اتفاق بیافته رو تصور می کنید، یعنی مثلا " یه خانوم یا آقایی که می خواد و دوست داره که دانشگاه قبول بشه؟! این آقا یا خانوم در کنار تست زدن ها و مطالعه و کلاس کنکورهایی که میره، سعی کنه هر روز قبل از خواب به این فکر کنه که دانشگاه قبول شده، روز بعد به این فکر کنه که توی حیاط دانشگاه و روز بعد به این فکر کنه که الان داره از استاد یه سوال می پرسه، یعنی خودش رو در موقعیت های مختلف از اون چیزی که دوست داره براش اتفاق بیافته تصور میکنه تا واقعا در کنار تلاش های عملیش براش اتفاق بیافته!
    من خودم چند ورزیه که دارم روی یه موضوعی که دوست داریم با همسرم در آینده اتفاق بیافته، تمرکز کرده ام؛ گفتم شاید این موضوع هم بتونه کمکت کنه!

12. 2 کاربر از پست مفید del تشکرکرده اند .

del (یکشنبه 24 مرداد 89)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    53
    دستاوردها:
    تشکرها
    396

تشکرشده 407 در 170 پست

Array

دل عزيز ممنون و از پيشنهادت ممنونم.
    و در ضمن تو اداره که داشتم نوشته ات رو ميخوندم با ديدن عکس فنجان چاي دل ضعفه گرفتم،آخه بابا فکر نميکني روزه ايم و با ديدن اون بيشتر ضعف ميکنيم....

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    93
    دستاوردها:
    تشکرها
    6,336

تشکرشده 3,618 در 912 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

خوب گلم من خودم هم توی شرکتم و دارم ضعم میرم!

15. کاربر روبرو از پست مفید del تشکرکرده است .

del (دوشنبه 25 مرداد 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 اسفند 94 [ 11:19]
    سطح
    93
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 551
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,205

تشکرشده 4,459 در 1,179 پست

Array

سلام می می جان

عجب چه این تاپیک با سرعت جلو رفت ما نبودیم....

همان طور که مشخصه شما در زندگی به یک شناخت درمانی دست زده اید که با کمک اعضاء موفق هم بوده اید تبریک میگم.

در واقع عوض حل مشکل ظاهری به تغییر باورها و افکار غلط خود و همسرتون پرداختید امیدوارم پیش از پیش موفق بوده و باشید

یاد جمله ای افتادم::

برای اینکه رابطه ای سالمی بین زن و شوهر برقرار شود مرد باید "کر" باشد و زن باید "لال"!!

17. 2 کاربر از پست مفید حسین پور تشکرکرده اند .

حسین پور (دوشنبه 25 مرداد 89)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,681

تشکرشده 36,022 در 7,409 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط del
    !
    دل عزیز و نازنین ، روزه خواری در ملاء عام همدردی ............................

اینم از باب شوخی برای تغییر ذائقه تاپیک به میمنت تغییرات خوب می می عزیز .

خوشحالم می می جان

.

19. 2 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (دوشنبه 25 مرداد 89)

صفحه 26 از 29 نخستنخست ... 61617181920212223242526272829 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)