به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 16 , از مجموع 16
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 13 شهریور 93 [ 12:35]
    سطح
    4
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 13
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    31 days registeredTagger Second Class100 Experience Points
    تشکرها
    29

تشکرشده 12 در 8 پست

Array
    امیدوارم بتونم فراموشش کنم جوریکه هیچوقت از نداشتنش پشیمون شنشم دنیا جای دوس داشتن نیست جای پست و مقام و پول و موقعیته ،ادمها زود عوض میشن ،هرچند من خودم هم بی خطا نبودم ولی برای دخترا هیچوقت جابی بخشش نداره ئنیا
    گذر زمان ادمها را تغییر نمیدهد ،تنها باعث میشود خود واقعی شان را نشان دهند.

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط نازنین_بانو نمایش پست ها
    بعید میدونم این ادم من رو با تمام شرایط الانم قبول که ، تو این دو سال بینمون فاصله افتاده ،اون خیلی پیشرفت کرده راه چندین ساله رو رفته ، من بدتر نشده باشم بهتر نشدم ، الان جایگاه خوبی داره و بعیده منه پیشرفت نکرده رو قبول کنه
    باید فراموشش کنم ،ولی این اتیشی که سالی چندبار میفته بحونم رو نمیدونم چه کارش کنم ،دوساله میخوام فراموشش کنم ولی مگه میتونم؟ کار من نبوده تاحالا
    نازنین،
    پیشرفت را در چی می بینی؟

یک اشتباهی که تو می کنی اینه که خودت را با مردها مقایسه می کنی.
    پیشرفت های مردونه، دنیای مردها و ضرورتهای زندگیشون، با ما خانمها فرق داره.
    اگر مثلا ایشون الان شاغله و شما شاغل نیستید، امتیاز خیلی خاصی برای اون نیست. مرد باید کار کنه.
    آخه تو 25 سالگی چیکار می تونه کرده باشه که می گی اوووووووووو من خیلی عقب افتادم! نهایتش فوق گرفته، سربازی رفته و کار پیدا کرده.
    ناراحتی که سربازی نرفتی

خودت را هم اینقدر دست کم نگیر. خیلی از خودت ناراضی هستی و اعتماد به نفست را از دست دادی.
    جذابیت یه دختر به اعتماد به نفسشه! نه به مدرکش.
    به رضایتش از زندگی و خودش و تلاش برای بهتر زندگی کردن.

یه نگاهی به تاپیکهای آقایونی که در مورد خواستگاری و ... می نویسند بکن.
    با معیارهای پسرها و نگاهشون به ازدواج و زندگی مشترک بیشتر آشنا می شی.

تو از نگاه خودت می گی من معیارهای اون را دارم، ولی شاید نداری!
    معیار به دل نشستن، اعتماد به نفس، معیارهای اخلافی و فرهنگی و اعتقادی و ........ اینا که در عرض دوسال عوض نشده یا اگر شده، اون خبر نداره!
    همه اینا را قبلا می دونست و بهت گفت همکار خوبی هستی اما ازدواج نه!

اینا را برای دلتنگیت ننوشتما.
    برای اون قسمت از صحبتت که فکر می کنی تو کوتاهی کردی و می شد بهم برسید اما خودت را خوب نشون ندادی.
    یا اگر الان راهی بود بهش ثابت کنی معیارهاش را داری، خیلی خوبه.

به قول میشل (اگه اشتباه نکنم)،
    پسرها خیلی زودتر از دخترها تصمیم می گیرند.
    خیلی زودتر از اینها اون می دونسته که تو مناسبش هستی یا نه.

فراموشش کن.
    و از اون مهم تر، نازنین را دوست داشته باش.
    اگر هدفی داری، دست به کار شو تا بهش برسی. چرا نشستی می گی من جا موندم؟
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

3. 3 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

khaleghezey (پنجشنبه 13 شهریور 93), فرشته مهربان (پنجشنبه 13 شهریور 93), نازنین_بانو (چهارشنبه 12 شهریور 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 09 بهمن 95 [ 23:48]
    سطح
    91
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 380
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    4,584

تشکرشده 5,213 در 1,375 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    من در وهله اول دنبال فراموش کردنش و اما میخوام بدونم ایا نظرش عوض شده یا نه ،چون اون مسج اخرش عجولانه بود و من تاجاییکه خودم و ایشون رو میناسم معیارهای مشترکی داریم فقط یکی به اهدافش رسیده و یکی نرسیده اونم با دلایلی مشخص ،اما حاضر نیستم برم طرفش چون شخصیت خیلی خیلی حساس و زودرنجی دارم که اصلا نمیخوام به اصلاح خواسته نشم یا کسی بگه نمیخوامت
    دوستی هم واسه واسطه گری سراغ ندارم
    نظرشون عوض شده یا نه! مهم نیست! چه فرقی برای شما داره؟
    این آدم اگه نظر مثبتی روی شما داشته باشه و قصد ازدواج هم داشته باشن راحت میتونن بیاین خواستگاری شما!

از طرفی شما که میگین آدم حساس و زودرنجی هستین پس نمیتونین جواب منفی یا واکنش منفی ایشونو بپذیرین، پس علنا اقدام مستقیم شما هم لغو میشه.

شما دلتون برای چی تنگ شده؟ مطمعنین که الان از روی تنهایی این حرف و نمیزنین؟

چرا میگین الان فهمیدین معیاراتونو دارن؟ آیا این معیارهایی که ازشون حرف میزنین مرتبط با پیشرفتشون هم هست؟
    **برخی آدم ها درست مثله بادبادکهای دنیای کودکیم هستند،
    فقط یه یک دلیل از مسیر زندگیم رد میشند، تا به من درسهایی بیاموزند
    که اگر می ماندند؛ شاید هیچوقت
    یاد نمیگرفتم .....! **

5. 4 کاربر از پست مفید دختر بیخیال تشکرکرده اند .

milad.mehr (پنجشنبه 13 شهریور 93), فرشته مهربان (پنجشنبه 13 شهریور 93), نازنین_بانو (چهارشنبه 12 شهریور 93), شیدا. (پنجشنبه 13 شهریور 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود بانو

با اجازه بعنوان یه آقا واقعا دارم میگم اصلا و ابدا زنها را درک نمیکنم واقعا توی سرشان چی میگذره؟شما الان نشستی داری به رابطه ای فکر میکنی که برای دوسال قبل هستش!!!!

وقتی یه پسر با یه دختری دوست میشه هدفش مشخص نیست برای چیه فقط یه رابطه داره برقرار میکنه حتی اگه از ازدواجم حرف بزنه اینکه من دوست دارم و بهت علاقه دارم بیا باهم بیشتر اشنا بشیم بعد ازدواج کنیم اینا همش حرفه تا وقتی که عملی نشه هیچ ارزشی نداره فقط یه سرمایه گذاری احساسیه که از طرف دختر انجام میشه که نتیجش اکثرا میشه اتفاقی که برای شما افتاد.
    اینکه برگردی یا برنگردی بخودت مربوطه ولی مسئله اینه بر فرض محال آقا شما اصلا برگشتی و ایشونم قبول کرد فکر میکنی بعدش چی میشه؟بعدش منجر میشه به خواستگاری و ازدواج!!!!!نه شما اون آدم سابق هستید نه اون آقا اون آدم سابق و نه احساس و شکل رابطه مثل قبل هستش.

اینکه بشینی و به این رابطه فکر کنی فقط خودت را داری اذیت میکنی رابطه ای که تمام شده دیگه تمام شده اگه شروعم بشه دیگه مثل قبل نیست.
    واقعا درک نمکینم چه اصراریه دنبال یه مقصر باشی اول خودتو مقصر نشان دادی خودتو سرزنش کردی بعد رفتی سراغ این بنده خدا که انسان موفقی شده توی دوسال چجوری اینهمه موفق شده من موندم!!!بعد توپیدی بهش

اون خیلی پیشرفت کرده راه چندین ساله رو رفته ،
    دنیا جای دوس داشتن نیست جای پست و مقام و پول و موقعیته ،ادمها زود عوض میشن ،
    گذر زمان ادمها را تغییر نمیدهد ،تنها باعث میشود خود واقعی شان را نشان دهند.
    این رابطه تمام شد رفت.اینکه بشینی دنبال مقصر بگردی من مقصر بودم یا اون مقصر بود یا اون پسره همسران باهاش دوست بودم مقصر بودم از تنهایی و دلشکستگیم سواستفاده کرد یا اینکه دنیا و پست و مقام مقصر بودن هیچکدامش دردی را دوا نمیکنه.

شما فکر کنم الان احساس تنهایی میکنید احساس اینکه چرا آدم موفقی نیستید(البته باید دید تعریف انسان موفق از دیدگاه شما چیه) چرا تنهایید.اینا همش نشانه خطر هستش حواستان باشد لطفا با این روحیه ای که دارید قید داشتن هرگونه ارتباط را بزنید مخصوصا برقرار کردن رابطه احساسی و عاطفی.

فراموش کردن دوست دختر يا دوست پسر

با سلام
    راه هاي كوتاه بر اساس لذت درون همان كاري هست كه يك معتاد را از ترك دائمي باز مي دارد.
    اما راهكاري هزينه بر و انرژي بر سختي و رنج دارد. اما اگر قدمهايتون را طبق برنامه و پشتكار برداريد موفق مي شويد.
    به 3 تكنيك كمك كننده اشاره مي كنم.
    اما مشورت حضوري با يك روانشناس باليني مي تواند اين تكنيكها و تكليف ها را براي شما بيشتر باز كند و آسانتر متوجه شويد و عمل كنيد.
    1 - تكنيك تغيير بستر
    در اين تكنيك شما نمي گذاريد آتش مشتعل شود و بعد خاموش كنيد. بلكه بستر آتش را از بين مي بريد.
    مثلا عوض كردن شماره تلفن، استفاده نكردن از ID و ايميل ارتباطي ،‌نرفتن به مكان ارتباطي
    و ... مهمتر هست تا اينكه شماره را داشته باشي
    و بخواهي جلوي جواب دادن به آن مقاومت كني.

2 - تكنيك تمركز زدايي:
    هر انساني انرژي هاي رواني مشخصي دارد،
    وقتي همه انرژيتان را روي يك شي يا يك فرد سرمايه گذاري كنيد، نمي توانيد جلوي آن مقاومت كنيد
    .
    بهتر هست فهرستي بلندي از علاقمندي، كارها،‌مشغوليت ها و ... تهيه كنيد و مدتي انرژي خود را توزيع كنيد.

3 - قطع آبياري تخيلات (تكنيك توقف فكر)
    معمولا اينگونه احساسات
    با تصوير سازي ذهني، تخيل (خيالات تفكر گونه)، آرزو سازي ، ذكر خاطرات، موسيقي هاي مناسب با فضاي ذهني و غيره
    ، منجر به رشد كردن و آبياري شدن اين احساسات مي شود به نحوي كه كنترل و قطع آن غير ممكن به نظر مي رسد.
    سوئيچ كردن فكر و خيالتون بر موضوع ديگر ، يا قطع فكر به مجرد آگهي بر آن ، مي تواند جريان آسيب رسان ذهني اتان را متوقف سازد.
    یه چنتا مسئله ای ذهن منو مشغول خودش کرده
    خصوصیات ایشون در چه حد بوده شما بعد دوسال هنوز دارید بهش فکر میکنید؟
    شناخت شما ازش در چه حدی بوده(مثلا رفتن سینما تلفنی حرف زدن یا جنگل یا کوه رفتن)
    معیارهای شما برای انتخاب همسر چقدر تغییر کرده از دوسال قبل میشه لطف کنید و بنویسید؟

پ.ن:شاید اشتباه بگم ولی حدس میزنم شما بخاطر شرایط خوب یکه الان درش قرار دارن ناخوداگاه دارید ایشون را با شرایط خواستگارانی که داشتید مقایسه میکنید و ترس از تنهایی و ترس از شنیدن حرف از آشناها و نداشتن موقعیا بهتر در آینده باعث شده اینجوری خودت را اذیت کنی و به رابطه ای که فراموش شده فکر کنی

دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

7. 3 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

نازنین_بانو (پنجشنبه 13 شهریور 93), رزا (شنبه 15 شهریور 93), شیدا. (پنجشنبه 13 شهریور 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 13 شهریور 93 [ 12:35]
    سطح
    4
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 13
    دستاوردها:
    31 days registeredTagger Second Class100 Experience Points
    تشکرها
    29

تشکرشده 12 در 8 پست

Array
    شیدای عزیز چقدر خوب و زیبا صحبت میکنی ،افرین به شخصیتت و فهمو درکت از زندگی
    درسته شاید اعتماد به نفس من مشکل داشته باشه و اونزمان که اخر زمان ارتباطم با این اقا بود ،خیلی داغون بودم ،اعتماد به نفسم زیر صفر بود و چیزی که بود کلا من شخصیت یکم مرموزه واسه دیگران ،من تو خونمو خواهر خودم دربازه من دچار بدفهمی یا سوتفاهم بود و هست چه برسه به یک پسر غریبه اون هم زمانیکه واقعا مرتکب خطا شدم ،اینها رو نمیگم واسه اینکه خودمو واسه رفتن طرفش متقاعد کنم (البته تاحدی اثر داره) واسه این میگم که باید یه کاری واسه این مشکل کرد
    من با خواهرم قهر کردم چون دلیلی نداشت خودمو طبق معیارهای اون بسازم ،ولی کلا دیدگاه های جامعه مذهبی ما ،اون پسر و حداکثر مردم مذهبی ما هم مثل اونه ،نه اینکه من مذهبی نباشم ، من یکم امروزی فکر میکنم و هرچیزی رو بد نمیدونم و به یکسری از اشتباهات تو دیدگاهم البته پی بردم مثل اینکه رابطه با پسرا حتی برای منی که قصد عمل خلاف ندارم خوب نیست ،چون من یکطرف ماجراهستم -البته قبلا هم اهل روابط زیاد نبودم،همین رابطه به منظور اشنایی منظورمه الان-
    دختر بیخیال عزیز :من چهار سالی هست که تقریبا تو تنهایی و یکساله تو تنهایی مطلقم ،به ادمها و معیار ها که نگاه میکنم فکر میکنم این اقا معیار منو داره
    میشه معنی دقیقی از تنهایی تعریف کنی؟

دیشب پستم خطا میداد ،دیشب به حرفاتون فکر کردم ،به این رسیدم که شخصیت ادم خیلی بالاتر از اونه بخاطر کسی پایین بیاره ،بخصوص کسی که بخودش اجازه توهین بهش داده باشه ،شخصیا ادم خیلی بالاتر از این حرفاست ،مگه یه مرد واسه یه زن چیکار میتونه بکنه که زن خودشو اینقدر وابسته اون کنه ،اصلا مگه ادم چقدر از این دنیا میخواد

سلام اقای خاله قزی ،ممنون کهبعنوان یک اقا حرف زدید ، تاثرگذارترین جمله تون شاید این بود که کنه اون مثه سابقه ،نه من . حالا شاید من باشم ولی احتمالش زیاده اون نباشه ،باید روی این قسمت واسه خودم تاکید بگذارم

من قبلا معیارهای کمی داشتم اخلاقیات و شغل و قیافه ،البته معنبی دقیقی هم واسه هیچکدوم نداشتم ،ولی الان بهتر میتونم معیار هام رو تفکیک کنم
    در جواب پ.ن: من نمیخوام همچین کاری بکنم اما مگه بده کسی شرایط مناسب داشته باشه و دختری بخوادش؟ حتی بواسطه اشنایی بره خواستگاریش؟ البته من چنین قدرتی رو بهیچوجه در خودم حس نمیکنم،برای جواب سوال شما میگم

9. کاربر روبرو از پست مفید نازنین_بانو تشکرکرده است .

شیدا. (پنجشنبه 13 شهریور 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 08 خرداد 95 [ 23:23]
    سطح
    51
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 134
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocial1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    2,079

تشکرشده 1,505 در 452 پست

Array
    سلام عزیزم تنها علت اینکه شما نمیتونی این اقا رو فراموش کنی اینه که شما فقط نکات مثبت این اقا رو میبینی و مسلمه که دلت براش تنگ میشه چون شما اگر از دید شما منفی باشه که از فکر کردن بهش حالت بهم میخوره...!!!! تو ذهنت اینقدر خوبیهاشو شاخ و برگ میدی که اصلا فراموش میکنی که باهاش تموم کردی و این رابطه به آخرش رسیده..اینطوری پیش بری تا ده هزار سال دیگه هم همین حسه دلتنگی رو داری چون باور نمیکنی که تمممموووووووووووووووووووم شده عزیزم ...حتی اگر با این اقا تفاهم کامل داشته باشی واز نظر شما بهترین مرد روی کره زمین باشه باز باید بدونیکه ازدواج یه رابطه دو طرفه است همونقدر که شما این اقا رو میخوای اونم به همون اندازه باید بخواد خواستن شما که کافی نیست به خدا اگر این چیزا رو با خودت تکرار کنی خیلی زود فراموشش میکنی

11. کاربر روبرو از پست مفید رزا تشکرکرده است .

شیدا. (پنجشنبه 13 شهریور 93)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)