به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 22
    عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 06 آذر 96 [ 14:31]
    سطح
    79
    Level completed: 13%, Points required for next Level: 438
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    625

تشکرشده 691 در 187 پست

Array

RE: ضرورت رفت و آمد با خویشاوندان

آرش خان لطفاً مطالعه فرمایید:
    در میان جمع متمایز ظاهر شوید

تعداد کمی هستند که می توانند توجه اطرافیان را به خود جلب کنند؛ متمایز بودن در جمع یک معنا را در بر دارد: "همه شما را تحسین می کنند."

شاید برخی از افراد به طور ذاتی از دیگران متمایز باشند، اما به طور کلی برای رسیدن به این هدف باید تلاش کرد. متمایز بودن باید در ظاهر، شخصیت و از همه مهمتر موفیت هایی که فرد به آنها دست پیدا می کند، نمود پیدا می کند. همیشه این عبارت را در ذهن داشته باشید که خداوند به کسانی کمک می کند که به خودشان کمک میکنند.

بیشتر افراد در آرزوهای خود این حس را پرورش می دهند که گل جمع هستند و با بقیه افراد فرق دارند، ولی این کار با تن آسایی و سکوت به دست نخواهد آمد. اگر جزء افراد بی خیال و راحت هستید بهتر است بدانید که اشتباه می کنید.

مدعی باشید

اگر از موضع قدرت وارد هر مسئله ای شوید، آنوقت می توانید خودتان را از سایر افراد جدا کنید. برای این کار می توانید تقاضای انجام مسئولیت های بیشتری را کنید. به جای اینکه بنشینید و در آرزوی چیزهایی که می خواهید باشید، به دنبال اهداف خود بروید و آنها را بدست آورید. مکرراً به کارفرمای خود بگویید که چه اهداف و آرزوهایی را در سر می پرورانید و سعی دارید به کجاها برسید. نباید فراموش کند؛ شاید در ظاهر برایش اهمیت نداشته باشد، اما زمانیکه یک موقعیت شغلی جدید و مناسب ایجاد میشود، مطمئن باشید اولین نفری که برای پر کردن این موقعیت به ذهنش می رسد همان فرد جاه طلب و بلند پرواز است.

نحوه صحیح صحبت کردن را یاد بگیرید

مردم بیشتر اطراف کسانی جمع می شوند که بهتر حرف می زنند و داستان های جالب تری تعریف می کنند. به اطرافتان نگاه بیندازید، می بینید که تمام افرد ساکت همیشه به دنبال کسی راه می افتند که خوب صحبت می کنند. افرادیکه مورد احترام دیگران هستند به راحتی گفتگو می کنند، همین امر باعث می شود که دیگران برای آنها احترام قائل باشند. باید با این کار نظر دیگران را جلب کنید و نظراتتان را به آنها بفروشید؛ اگر بتوانید برای عقاید خود خریدار پیدا کنید، بدون شک برای ایده های شغلی خود نیز می توانید مشتری پیدا کنید.

شیک پوش باشید

لباستان را مناسب با کاری که دارید انتخاب نکنید، بلکه متناسب با کاری که می خواهید داشته باشید، لباس بپوشید. مثل مقامات بالاتر از خودتان لباس بپوشید و مانند آنها رفتار نمایید. شخصی که کت شلوار می پوشد خیلی قابل اعتماد تر از کسی است که یک تی شرت کثیف بر تن دارد. لباس به تنهایی نمی تواند شما را به موفقیت برساند، اما می تواند مقدمات رسیدن به موفقیت را فراهم آورد.

توانایی لبخند زدن را افزایش دهید

برای اینکه از اطرافیان خود متمایز شوید باید اندکی شوخ طبعی را نیزبه خصوصیات اخلاقی خود اضافه کنید. اگر اخمو و بدانق باشید، نمی توانید نظر کسی را به خودتان جلب کنید. هیچ کجا نمی توانید افرادی را پیدا کنید که به دلیل عصبانیت و بد اخلاقی محبوب دل مردم شده باشند. اگر یک نفر، حتی یک نفر، با این خصوصیات را پیدا کردید حتماً مرا هم خبر کنید.

اطرافیان را سرگرم کنید

کسانیکه دیگران هیچ گاه توجهی به آنها نمی کنند جزء افرادی هستند که عصبانی، و بی احساس بوده و هیچ نظریه جالبی برای سرگرم کردن اطرافیان خود ندارند. شخصیت شما باید یک دنده کمکی هم داشته باشد باید طوری باشید که هر موقع کسی را ملاقات کردید چیزی را در شما ببیند که ارزش ملاقات دوباره شما را داشته باشد. البته اگر زیاد هم بخواهید با کارهای سطحی خودتان را میان جمع جا کنید، شاید چندان خوشایند نباشد. باید به یاد داشته باشید که تعادل را رعایت نمایید. جلب کردن بیش از اندازه نظر دیگران و یا بی توجهی کامل به آنها دو سوی مخالف هم هستند. سعی کنید در این میان به یک سطح تقریبی دست پیدا کرده و میانه روی کنید.

به هر حال متمایز شدن کار ساده ای نیست که هر کسی از عهده آن بربیاید، لبخند بزنید، سرتان را به نشانه موافقت تکان دهید، خود را خوشحال جلوه دهید و سعی کنید همیشه حرف هایی برای گفتن داشته باشید که بتوانند نظر دیگران را به خود جلب نمایند. فراموش نکنید که با این کار نه تنها در حیطه شغلی به موفقیت می رسید بلکه افراد زیادی هم جذب شما می شوند. به خاطر داشته باشید که متمایز بودن به این معنا نیست که همیشه باید رئیس باشید، بلکه به این معناست که اطرافیان باید شما را تحسین کرده و حواسشان جلب شما شود.
    موفق باشید

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 آبان 91 [ 20:15]
    سطح
    44
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 94
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    49

تشکرشده 51 در 22 پست

Array

سلام فاطیما
    ممنونم که وقت گذاشتید و جواب دادید
    " سر زدن به وبلاگ دوستان و سپری کردن اوقات زیادی در نت " باعث نشده که من دلبسته ی این فضا بشم و از رابطه با خویشانم لذت نبرم بلکه برعکس . چون من از رابطه با آنها لذت نمیبرم سعی می کنم اوقاتم را با دوستانم یا در میان نت بگذرانم.
    من واقعا از اینکه با فامیل باشم سارج نمی شوم .بلکه اذیت هم می شوم آیا به نظر شما این یک ایراد است که باید رفع شود ؟ یعنی من با ید خودم را یاد بدهم بتوانم از حضور فامیل لذت ببرم؟خوب آخه این چه کاریه؟چرا باید این کار رابکنم؟ می توانم با دوستان برگزیده و دلخواهم رابطه داشته باشم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    79
    دستاوردها:
    تشکرها
    625

تشکرشده 691 در 187 پست

Array

با سلام خدمت
    دوست عزیز: آرش خان
    علت و معلولهای سلسله وار........
    فکر میکنید دلیل این فاصله گرفتن از اعضاء خانواده چی میتونه باشه؟
    این قضیه مربوط به وابستگان درجه اول هم میشه؟
    در عین حال زیاد این مسئله رو بزگ جلوه ندید...چرا که جوانان برومندی چون شما طبیعیه میل به نشستن و برخواستن با هرکسی رو نداشته باشند و ملاکها بیشتر اخلاق خوش و سطح معلومات و...... هست که این افراد رو به عنوان استاد و پیشوا انتخاب میشن و مایلید بیشتر وقتتونو با این عزیزان سپری کنید....
    اما توجه داشته باش اگر در مورد افراد درجه یک این قضیه مطرحه باید بیشتر توضیح بدید تا ماجرا بیشتر مشخص بشه....؟
    در مورد بقیه افراد شما مختارید و لزومی نداره شما خودتونو اذیت کنید... در زمان کنونی هم که چنان درگیری ها زیاد شده که وقتی کمی جهت تعاملات و روابط خانوادگی داریم.
    منتها چون شما هنوز در کفالت پدر و مادر هستید بعضی تصمیمات در مورد رفت و آمد به نظر اجباری بر شما تحمیل میشه لذا با این رفت و آمدها سعی کنیدبرنامه ریزی خاص خودتونو به خانواده اعلام کنید و از احساستون با مادر و یا پدرتون صحبت کنید....اونا حتما شما رو خواهند فهمید اگر نگران شما باشند و اصرار به بعضی رفت و آمدها بکنند حتما صحبتهاشون برای شما شنیدنی خواهد بود....
    قید فرمودید روحییتون حساس شده؟در مورد این قضیه اگه صحبت بشه احتمالا شما خودتون کلیدمشکل رو پیدا خواهید کرد...
    با تشکر...

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    44
    دستاوردها:
    تشکرها
    49

تشکرشده 51 در 22 پست

Array

دوست عزیز فاطیما سلام
    صمیمانه از اینکه وقت می گذارید و جواب میدهید سپاسگذارم
    اولا عرض کنم که من در رابطه هایی که دارم خیلی چیز ها از دوستانم می آموزم ولی هیچوقت حس اینکه آنها استاد یا پیشوای من هستند بهم دست نداده .و یک رابطه دوستی همسطح بوده.
    نمی دونم منظور از " افراد درجه یک " کیا هستند ؟ اگر عمو و خاله و ... و فرزندانشان است که بله . مشکل دقیقا آنجاست .
    فامیل نزدیکتر هم فقط یک برادردارم که ازدواج کرده و تشکیل خانواده داده که قبلا با او رابطه ی خیلی خوبی داشتم اما الان چون با زنش احساس نزدیکی نمی کنم و از مصاحبت با او لذت نمی برم با او هم کم رفت و آمد می کنم. نه اینکه قهر باشیم یا دلخور. من خویشاوندی را دلیلی برای رفت و آمد نمی دانم و نمی خواهم صرف اینکه با کسی رابطه خویشاوندی دارم با او رفت و آمد کنم.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    44
    دستاوردها:
    تشکرها
    49

تشکرشده 51 در 22 پست

Array

ببخشید یادم رفت در مورد شرایط روحیم بگم :
    منظورم اینه که نمی دونم به چه دلیل ولی خیلی زود رنج شده ام و با هر حرف اطرافیان می رنجم و اذیت می شم. در صورتی که قبلا اینطوری نبودم. حتی چند روز پیش که مادرم ناخودآگاه توجه بیشتری به برادرم کرد از مادرم هم رنجیدم. در صورتی که مطمئنم که واقعا فرقی بین ما بچه ها قایل نیست و لی باز هم رنجیدم .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    79
    دستاوردها:
    تشکرها
    625

تشکرشده 691 در 187 پست

Array

با سلام
    رنجیده خاطر شدن از اطرافیان....
    بی نتیجه بودن ولذت نبردن از رابطه....
    حاسیت به رفتار دیگران....
    الان قضیه کمی متفاوت شد....
    تازگیها اتفاق خاصی برات افتاده؟یه شرایط خاص؟
    چرا در مورد اطرافیانت به این نتایج رسیدی؟
    در مورد متن امضاء هم میشه یه توضیحی بدید؟این متنو اتفاقی انتخاب کردید....

7. کاربر روبرو از پست مفید psy133 تشکرکرده است .

psy133 (یکشنبه 30 دی 86)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    44
    دستاوردها:
    تشکرها
    49

تشکرشده 51 در 22 پست

Array

راجع به چیه متن امضا توضیح بدم.
    این دو بیت از اول یک غزله که من خیلی دوستش دارم. و با اون نقاشی همراه می شه حس خاصی داره . اگه فکر می کنید زبانم لال عاشق شدم و منتظر کسی هستم و بی وفایی دیدم با ید بگم که نه اینطوری نیست.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    79
    دستاوردها:
    تشکرها
    625

تشکرشده 691 در 187 پست

Array

ممنون از توضیحاتتون آرش خان ....
    خوب حالا شد...:D
    حدسم درست بود...
    پای شرایط ویزه و خاص....با مقاومت کردنهای انسان باهوشی مثل شما...
    در مورد خصایص خاص والدین باید بگم گاهی نمیشه خصلتهای اونهارو نادیده گرفت و اذیت نشد...ولی میشه با یه ترفندایی سعی کنیم شرایط رو کمی متعادل تر کنیم....
    والدین تنها موجوداتی دوست داشتنی هستند که همه عمرشونو, هستی شونو به پای ما گذاشتند...ولی اونا لزوماً انسانهایی بری از اشتباه نیشتند...
    امااااااااااااااااااااااا ااا پدر و مادرند....شما حُسن نیت خودتو نشون بده...
    روی خوش......محبت.....حتی به اونایی که تصور میکنی در حقت کوتاهی کردند....این بزرگواری شما حتما بزرگترهارو اونطور که شما میخوان هدایت خواهد کرد...در هر زمینه کاری با پدرتون مشورت کنید سکوت کاری رو حل نمیکنه... حتماً سعی در ایجاد تعاملات کلامی با ایشون باشید...در وضعیت کنونی فرو نرید.....
    انشالله همیشه در زندگی موفق باشید ولی شرایط فعلی شما هم حتما روی اخلاق و حساسیت های والدین بی تاثیر نبوده ...
    به آینده امید وار باش ...اونقدر امیدوار که از الان لبخند رضایت بر لبانتون نشونده بشه و بر مشکلات و موانعی که بر سر راهتون خواهد آمد بخندید ..کار ساده ای نیست...ولی دست خودته..
    مراقب احساساتت در این شرایط باش...طوفان عاطفی بر مشکلاتت خواهد افزود...
    در ضمن منظور من از پیشوا, الگوی رفتاریست ....دو مثال زدم...خوش اخلاقی و سطح سواد....گویا با اخلاق شما فقط همین دو الگو هم براتون مناسبه ....و مشکلات هم ار فقدان این دو مهم بوده...
    به نظر میرسه شما چیزی بالا تر از یه رابطه دوستی همسطح نیاز دارید...بخصوص با توجه به اونچه که عنوان کردید...
    شرایط شما رو درک میکنم....کسل شدن رو بحتون حق میدم....ولی موندن در اونو نه...
    موفق باشید

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    79
    دستاوردها:
    تشکرها
    625

تشکرشده 691 در 187 پست

Array

با تشکر

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    یکشنبه 13 خرداد 03 [ 10:04]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,624

تشکرشده 37,121 در 7,019 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

سلام آرش
    بعضی وقتها ما زیادی روی خودمون و لذتهایمان متمرکز می شویم. آنقدر که کانون هستی می شویم و باید همه چیز به نوعی در جهت منافع و لذت ما باشه... ، و متاسفانه نتیجه عکس می ده. ما تا وقتی مستقیما لذت خودمون را هدف قرار می دهیم، از قضا خود این لذت را نیز به راحتی به دست نمی آوریم. دقیقا مثل سکوته ، هرچه بیشتر صدایش کنیم بیشتر می شکنه.
    یه مدت از درون خودت بیرون بیا، دقت کن که دیگران چه می کنند، از چی لذت می برند، سعی کن احساساتشون را بفهمی، درکشون کنی، به جای اینکه متمرکز بشوی روی این که محیط و اطرافیان چه تاثیری روی شما می گذارند، یک چند صباحی دقت کن که شما چه تاثیری روی آنها می گذاری، منظور آنها از بعضی حرفها چیه، سعی کن با دید مثبت هم آنها را بررسی کنی.
    زود رنجی، حساسیت و پیگیری لذت هایت ( پست قشنگ 16 فاطیما)، ریشه مسائلی هست که آرامش را از تو می گیرند.... باید جهت حل این مسائل برنامه ریزی کنی....

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)