به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 69
    عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اسفند 89 [ 00:35]
    سطح
    47
    Level completed: 91%, Points required for next Level: 19
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    50

تشکرشده 74 در 28 پست

Array

RE: خانومم رو دوست دارم چی کار کنم دوسم داشته باشه؟؟؟؟ازش خیلی دلگی

نقل قول نوشته اصلی توسط afsoon520
    همسرم از آغاز صبح تا عصر که خانه میرویم 5 یا 6 بار تماس میگیرد، اس ام اس میدهد.به همین دلیل من دلیلی نمی بینم که به او زنگ بزنم. چون همیشه هست. وقتی جایی میروم تا به مقصد برسم چند بار تماس میگیرد. گاهی اوقات از اینکه هیچگاه تنها نیستم دلم میگیرد.به نظر من ابراز علاقه باید کم باشد چون اینگونه طرف مقابل تشنه شنیدنش میشود.
    جالب است بدانید یک شب همسرم بسیار خسته بود و سرما هم خورده بود، به من هیچ ابراز علاقه ای نکرد و در حال و هوای خودش بود ، ومن زود این موضوع را متوجه شدم.یا یکروز در ماموریت بود و نتوانست با من تماس بگیرد، بعد از 7 یا 8 ساعت من ناخودآگاه با او تماس گرفته و جویای حالش شدم.
    شما هم دوست عزیز بدانید که رفتار همسرتان از روی عمد نیست و بی اختیار اینگونه است . چند روز تماس نگیرید و کاری نکنید، حتما خودش با شما تماس میگیرد. امتحان کنید ضرر نمیکنید.
    ببين دوست عزيز با حرف خانم افسون هم موافقم.اين حرفها يه جورايي جواب من هم هست.خانوم افسون راست ميگه.امثال من و شما هيچوقت به همسرامون فرصت نداديم که خودشونو نشون بدن و محبتشونو ابراز کنن.چون هميشه براشون در دسترس بوديم.گفتن اين حرفا راحته ولي عمل کردنش خيلي مشکله.من ميفهمم شما چي ميگين.کاملا هم درکتون ميکنم.ولي اين حرفا عين واقعيته.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 08 اسفند 88 [ 13:03]
    سطح
    47
    Level completed: 98%, Points required for next Level: 5
    دستاوردها:
    تشکرها
    78

تشکرشده 77 در 52 پست

Array

یه راهی رو بهتون پیشنهاد می کنم امیدوارم که مفید باشه
    از همسرتون بخواهید که کلمات محبت آمیز بکار ببره مثلا وقتی بهش میگید دوست دارم اگه گفت همینطور بگید همینطور چی؟ بخواهید که کلمه رو بگه
    وقتی یه روز رفت بیرون از خونه بهتون زنگ زد بهشون بگید اومدی خونه بهم زنگ بزن نگرانت نشم اگر زنگ نزد بهش زنگ بزنید و بگید چرا زنگ نزدی نگرانت شدم
    صبح وقتی میرید بیرون از خونه بهش بگید ساعت فلان زنگ بزن تا فلان کار رو انجام بدم یادت نره چون اگه یادم بره این کار رو انجام بدم خیلی بد میشه
    وقتی میرن خونه مادرشون بهشون بگید رسید اونجا بهتون زنگ بزنه با مادرش حال و احوال پرسی کنید
    من فکر می کنم همون حرفی که بقیه دوستان میگن درست باشه خانم شما فکر میکنه اگه به شما بگه دوست دارم شما پررو میشید و متاسفانه این وضعیت برای همسرتون شده یه عادت و حالا از گفتن احساساتش خجالت میکشه اگه شما هم بتونید توقعاتتون رو در مورد این موضوع از همسرتون کمتر کنید تا ایشون به وضعیت جدید عادت کنن برای خودتون بهتره و کمتر آسیب خواهید دید

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 25 مهر 88 [ 12:46]
    سطح
    34
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 80
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

زندگي را سرشار از عشق كنيد. ولي خواهيد گفت، "ما هميشه عشق مي ورزيم." شما به ندرت عشق مي ورزيد. شايد اشتياق عشق را داشته باشيد، ولي بين او دو تفاوتي بس عظيم وجود دارد. عشق ورزيدن و نياز به عشق داشتن دوچيز كاملاً متفاوت هستند. بيشتر ما در تمام زندگي همچون كودكاني باقي مي مانيم، زيرا همه دنبال عشق هستند. عشق ورزيدن چيزي بسيار اسرارآميز است و اشتياق عشق را داشتن چيزي بسيار بچه گانه. اگر شوهر باشند، از زنانشان عشق مي خواهند و اگر زن باشند، از شوهرانشان عشق مي خواهند. و هركس كه خواهان عشق باشد در رنج است، زيرا عشق چيزي نيست كه بتوان آن را خواست. عشق را فقط مي توان داد. در خواستن عشق، تضميني وجود ندارد كه بتواني آن را به دست آوري. و اگر آن شخصي كه از او تقاضاي عشق داري، او نيز از تو انظار عشق را داشته باشد، مشكل ايجاد خواهد شد.
    در تمام دنيا زنان و شوهران مشكلات ازدواج را دارند و تنها دليل آن اين است كه هردو از هم توقع عشق دارند، ولي قادر به دادن عشق نيستند!قدري در اين مورد فكر كنيد ، در مورد نياز هميشگي شما به عشق. مي خواهي كسي دوستت داشته باشد و اگر عاشقت باشد، احساس خوبي داري. ولي آنچه كه نمي داني اين است كه ديگري فقط به اين دليل دوستت دارد كه مي خواهد تو عاشق او باشي. براي همين است كه زندگي زناشويي به نظر جهنم مي آيد، زيرا همه ي شما خواهان عشق هستيد، ولي نمي دانيد چگونه عشق بدهيد. اين اساس تمام دعوا هاست. رابطه ي بين زن و شوهر هرگز هماهنگ نخواهد شد، مهم نيست كه چقدر آن را تنظيم كنيد و چه نوع ازدواجي داشته باشيد و مهم نيست كه قوانين اجتماعي چه بگويند. تنها راه بهتر ساختن رابطه اين است كه درك كنيد عشق چيزي دادني است و نمي توان آن را درخواست كرد. عشق را فقط مي توان داد. هرآنچه كه دريافت مي كني تنها يك بركت است، پاداش عشق ورزي نيست.
    عشق را فقط بايد داد و هرآنچه كه دريافت مي كني فقط يك بركت است، يك پاداش نيست و حتي اگر هيچ چيز دريافت نكني، هميشه خوشحال هستي كه قادر به دادن عشق بوده اي.
    اگر زن و شوهر به جاي درخواست عشق شروع كنند به دادن عشق، زندگي مي تواند برايشان بهشت شود.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 29 اردیبهشت 88 [ 10:18]
    سطح
    50
    Level completed: 37%, Points required for next Level: 127
    دستاوردها:
    تشکرها
    41

تشکرشده 45 در 28 پست

Array

يكي مثل همسر من كه ميگه هي زنگ نزن و نگران نباش يكي هم مثل شما !!!
    به نظر من حرفهاي چكامه و افسون خيلي به درد شما ميخوره اگه سعي كنيد كه وابستگيتون رو كمتر كنيد بهتره، ميدونم خيلي سخته اما انجام اين كار شدني.

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 28 خرداد 88 [ 10:21]
    سطح
    38
    Level completed: 8%, Points required for next Level: 139
    دستاوردها:
    تشکرها
    24

تشکرشده 27 در 23 پست

Array

دوست عزیز
    به نظرم شما باید به اون فضا بدید. همون طوری که دوستان گفتند بهش اجازه بدید تشنه این محبت بشه. گاهی اوقات دور شدن عین نزدیکیه. و تاثیر بیشتری دارد. بگذارید یه کم فضای آزاد برای خودش داشته باشد. اینکه قهر میکنه شاید دلیل همین نیاز باشد. البته به نظرم قهر و بی توجهی مخرب ترین روش برای نشون دادن ناراحتی توی یه رابطه است.
    من که دوست دارم وقتی ناراحت میشم تنها باشم. و فقط وقتی اون رو با کسی در میون میذارم که خودم بخوام. وقتی ناراحتم اصرار بقیه بیشتر ناراحتم میکنه.
    دوست عزیز گاهی نشون ندادن احساسات دلیل درون گرا بودن هم میشه.این رو به من خورده نگیرید. من نمونه اون رو دیدم .طرف با اینکه همسرش رو خیلی دوست دارد ولی بکشیش هم بروز نمیده...
    زمان همه چیز رو حل میکنه.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 05 شهریور 88 [ 18:36]
    سطح
    36
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 114
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

سلام
    در جواب اسما خانوم باید بگم یک نمونه از کار های عملی خانومم رو که برای بنده بسیار ارزش منده به طور مثال (جای دیگه هم عرض کردم)من به فوتبال خوب به طبع علاقه مندم ایشون پا به پای من تا ساعت 2 شب هم اگه باشه فقط و فقط برای خاطر دل من کناره منه و با هیجان فوتبال میبینه جالبه که محیط و اون چیز هایی که من دوست دارم هم به خوبی فراهم میکنه(خوراکی . تخمه و...)
    این یک نمونست..
    در دسترس نباشم؟چکامه میدونی این یعنی چی؟یعنی پا روی دل خودم بزارم اخه من اگه وقتی میرم خونه نبوسمش فکر میکنید میاد جلو میگه من میخوام ببوسمت!!!نه...این جوری فقط پا روی دل خودم میزارم...نمیدونم...شاید هم بهتر باشه امتحان کنم...واقعیت اینه که به شدت میترسم سورنا فرمودن یک بار تو بی محلی کن...نمیدونم چرا هر بار بخوام این کار رو بکنم میترسم و پشیمون میشم..با صحبت های آزاده خانوم هم موافقم...احساس میکنم عشق و باید بی توقع داد بی توقع بی توقع...من بی توقع هم بودم چون این من بودم که خیلی دوستش داشتم اما منم نیاز دارم...من این کار رو بسیار کردم باور کنید قهر کردنش ناز کردنش دعوا کردنش این که اصلا کوتاه نمیاد توی هیچ زمینه ای و غرورش(خیلی مغروره) حرف حرف خودش همه و همه برام لذت بخش بوده و هست اما.....
    دوست دارم دوست داشتن را بیاموزم!

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    36
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

وهم من به خانومم بگم زنگ بزن میزنه من شیف شب هم کار میکنم در هفته چند روزی خیلی از مواقع بیدارم میکنه خودم بهش میگم یا یاد آوری میکنه کاری رو اما من حتما باید بگم اگه نگم امکان نداره!!!
    طراوت از شما هم ممنونم ساده بگم من هم دارم به این نتیجه میرسم ...ممنون از پاسختون..فعلا که 3 روزه خونه پدرش هست من فقط تماس گرفتم توی این 3 روز و اس ام اس که دیگه چی بگم!

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 03 بهمن 93 [ 17:37]
    سطح
    48
    Level completed: 67%, Points required for next Level: 67
    دستاوردها:
    تشکرها
    82

تشکرشده 83 در 46 پست

Array

اول از همه به خاطر اینکه ابراز محبت به همسرتونو به عنوان یه مرد بلدین بهتون تبریک می گم
    اما....
    اما شما اول باید همسرتونو می شناختین بعد این روندو در پیش می گرفتین. همسر شما تشکر و رفتار متقابل در برابر شما رو بلد نیست و اونو وظیفه شما می دونه و برای خودش هیچ مسئولیتی در برابر شما قائل نیست متاسفانه و وقتی محبت بیش از اندازه شما رو (که باید تو حد متعادل باشه) و نیازتونو برای اینکه بهتون بگه دوستتون داره (خواسته معقولی هم هست)رو متوجه شده و نا خواسته تصمیم به تخریب شخصیت شما گرفته.
    حالا شما باید در محبت کردن حد تعادلو حفظ کنین همسرتونو دوست داشته باشین حتی بپرستین اما به اندازه محبت کنین در برابر هر محبت از همسرتون توقع عکس العمل داشته باشین.تا وقتی عکس العمل ندیدین محبت بعدی رو انجام ندین.اما دقت کنین که یکباره تصمیم به اصلاح ایشون نگیرین چون ممکنه ایشون در برابر شما جبهه بگیرن و اوضاع بدتر بشه. خانمتونو متوجه این موضوع بکنین که محبت شما رابطه مستقیم با رفتار و دوست داشتن شما از طرف ایشون داره
    توصیه وهم عزیز هم می تونه راهگشا باشه بهش فکر کنین .
    امیدوارم تونسته باشم کمکتون کرده باشم.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    36
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

pouneخانوم به نکته بسیار خوبی اشاره کردین...چند وقت پیش میخواستم کمی جلوی ابراز احساساتم رو بگیرم و کمتر توجه کنم خیلی زود متوجه شد عجیب هم جبهه میگیره و بدتر به من بی محلی میکنه!!!
    من تحملم بسیار کمه و همین طور که گفتم در برابر خانومم به شدت کم میارم کافیه چشم به چشمش بخوره اصلا یادم میره!!! مسئله اینه خانومم به شدت خوش اخلاقه !!!توی این چند ماه هر بار پام را توی خونه گذاشتم چند تا جوک دست اول داره!!در زمینه تقلید صدا هم هنرمندیه!
    دوست صمیم به من میگفت خانومت تو رو با بعضی از کار هاش اسیرت کرده!چون اخلاقا شاده میگه میخنده این موضوع هم میدونه این قبیل کارهاش برای تو جذابه در واقع داره ازش به خوبی استفاده میکنه!نمیدونم این بده یا خوبه؟؟به نظر من عالیه اما جای اون که یک بار از ته دلش بشنوم که میگه دوست دارم رو به واقع نمیگیره!
    ایشون هم متوجه هستن کاملا این هست در برابر هر بی محلی به خوبی میدونه چه کار کنه میدونه من به زودی از پا در میام ....

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 بهمن 90 [ 14:24]
    سطح
    47
    Level completed: 98%, Points required for next Level: 4
    دستاوردها:
    تشکرها
    56

تشکرشده 58 در 39 پست

Array

سلام آقا محسن/چرا از خودشون نمیپرسی؟تا حالا دلیل ایشونو پرسیدین؟به نظر من با خودشون صحبت کنید توقعاتتونو بگید.

صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)