به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 52
    در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 93 [ 11:18]
    سطح
    37
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 113
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    153

تشکرشده 2,575 در 920 پست

Array
    چیزی که من نمی توانم بفهمم اینه که آنها که خودشان مرد هستند. می توانند در بین خودشان این کار را بکنند. چرا باید یک مرد دیگر را به زور و جبر ببرند ؟
    در تجاوز به جنس مخالف این مسئله قابل درک است چون چند مرد به یک زن احتیاج دارند. اما وقتی قرار بر همجنس گرایی باشد چرا باید از کسی خارج از گروه خودشان استفاده کنند ؟

2. 4 کاربر از پست مفید نوروزیان. تشکرکرده اند .

khaleghezey (چهارشنبه 25 تیر 93), parsa1400 (چهارشنبه 25 تیر 93), مهربونی... (چهارشنبه 25 تیر 93), حامد تنها (چهارشنبه 25 تیر 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 08 اردیبهشت 03 [ 23:31]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,254

تشکرشده 6,881 در 1,486 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    اون فیلم یه وسیله است برا اینکه ازت باج بگیرن وگرنه پخش اون جز دردسر فایده ای براشون نداره.
    اولین کار اینه که ترسو بذاری کنار ازشون نترس از ادامه این کار وحشتناک بترس اون ها موردای دیگه دارن برن سراغش .
    توجه نکن تماستو کاملا باهاشون قطع کن چه حضوری چه تلفنی اول برو خطتو عوض کن.
    جدا جدا فعلا به فکر دختری نباش سعی کن این دوره رو بگذرونی بعد .

برادر عزیز مطمان اگه واقعا پشیمون شی به خدا پناه ببری ازین فاجعه ابروت رو حفظ خاهد کرد.حتماخیلی اسیب دیدی باید به خودت بیایی تا دیر نشده خودتو جدا کن ازین وضع.

نوپو تصورم اینه که پسر مفعول حتما کم پیدا میشه که دارن اینکارو میکنن ازون گذشته لذت میبرن که کسی رو اسیر خودشون کردن .

دوستان من با موبایل نمیتونم لینک قرار بدم خاهشا یکی لینک تاپیک رو تو لیست تاپیکهای نیازمند به حضور مشاور قرار بده.
    صبا به لطف بگو آن غزال رعنا را که سر به کوه و بیابان تو داده ای ما را

4. 9 کاربر از پست مفید فرشته اردیبهشت تشکرکرده اند .

khaleghezey (چهارشنبه 25 تیر 93), mohsenazizi (پنجشنبه 26 تیر 93), parsa1400 (چهارشنبه 25 تیر 93), فرشته مهربان (چهارشنبه 25 تیر 93), کاغذ بی خط (جمعه 27 تیر 93), پونه (چهارشنبه 25 تیر 93), مدیرهمدردی (چهارشنبه 25 تیر 93), حامد تنها (چهارشنبه 25 تیر 93), شهراز (چهارشنبه 25 تیر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 23 دی 98 [ 13:15]
    سطح
    73
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 303
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    894

تشکرشده 1,236 در 375 پست

Array
    سلام دادشم ، اصلا نگران نباش ،یک سری حرف ها رو جناب فرخ رو زدن ،ولی حتما باید یه مشاوره حقوقی بشی،اولا که اگه کسی قبل از شهادت چهار شاهد عادل(حتما باید عدالتشون بررسی بشه نه هر کسی)خودش اعتراف کنه و توبه کنه حد ازش برداشته میشه،ولی خوب در مورد شما که هیچ شاهدی وجود نداره به صرف شکایت شما که کسی از من فیلمی گرفته که میخواد از من اخاذی کنه ،و من مدتی قبل توبه کردم و به خاطر اخاذی اونها مجبور به اعتراف هستم(دقت کنید که وقتی شاهد ها وجود ندارن این حق کامل شماست که اقرار نکنید و حتی در متون دینی سفارش شده که اعتراف نکنید و دادگاه های حضرت (ع)هم رویه بر این بوده که تا اونجا که خود حضرت میتونستن از اقرار جلوگیری میکردن) و اونها به خاطر نا آگاهی من چنین اخاذی از من کردن تا اونجایی که من میدونم اولا هیچ مجازاتی شامل شما نمیشه و دوما چوب تو آسینشون هم میکنن.

6. 2 کاربر از پست مفید hamed-kr تشکرکرده اند .

کاغذ بی خط (جمعه 27 تیر 93), حامد تنها (چهارشنبه 25 تیر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 26 خرداد 95 [ 11:35]
    سطح
    23
    Level completed: 81%, Points required for next Level: 19
    Overall activity: 11.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    21

تشکرشده 38 در 6 پست

Array
    از نظر همه ممنونم..
    راستش رو بخواید من خیلی گذشته تلخی رو تجربه کردم... خدا قسمت کسی نکنه ... من همجنس گرا نبودم ولی بخاطر چهره متاسفانه دخترانه ای که خدا به من داد و مراقبت کم خانواده و راحت نبودن من با اونا توی سن 9 سالگی توسط 4 کارگر افغان که در ساختمانی کنار خونه ما کار میکردند مورد تجاوز قرار گرفتم بدون هیچ تمایلی... حتی توی خلوت خودم گریه میکردم.... به مدت یک سال تقریبا هفته ای یک یا دو بار مورد تجاوز جنسی توسط اون کارگر ها قرار میگرفتم که حتی گاهی از شدت دخول و پارگی محل دخول قادر به کنترل مدفوع نبودم و فقط در تنهایی خودم گریه میکردم... تا 10 سالگی هیچ احساس زنانه ای نداشتمدر طول این مدت کارگران در حال تجاوز الفاظ رکیکی رو بهم نسبت میدادند و من احساس بدی داشتم و حتی از اینکه من رو زن خودشون یا فاحشه کوچیک صدا میکردند گریه میکردم.. اما بعد از یک سال (بعد از کشته شدن احساس مردانه ام) کم کم احساس زنانه ای بهم دست داد که حتی از این توهین ها هم احساس خوبی داشتم...منی که 7 سال سقای امام حسین بودم از 9 سالگی دیگه روم نشد پامو توی هیئت بذارم... و هنوز هم توی حسرت هستم... توی بچگی همیشه دوست داشتم اول صف دسته ها زنجیر بزنم ولی بخاطر کوچیک بودنم همیشه اخر دسته بودم و میگفتم منم یه روز بزرگ میشم و میرم اوون جلو زنجیر میزنم اما الان دیگه روم نمیشه حتی محرم از خونه برم بیرون.. کارم بعد از 10 سالگی به جایی رسید که توی دست های دانش اموزای راهنمایی میچرخیدم.. دنبال پر کردن اون خلا احساس زنانه... بعد هم نت و چت روم های یاهو کاری کرد که به محل افراد میرفتم و حتی اجازه میدادم از دخول کامل و سکس دهانی من فیلم بگیرند(بدون چهره فاعل و فقط با چهره ی من) و یکی از همین فیلم ها به دست یکی از این افرادی افتاد که الان داره سواستفاده میکنه و فیلم هم از سکس خودش نیست و واهمه ای از پخش اون نداره... پیش وکیل هم قبلا رفتم و گفت چون توی فیلم کاملا دخول معلومه و چهره شما کامل مشخصه با یک معاینه ساده پزشکی قانونی که حتی با چشم هم میشه اثار دخود رو روی مقعد دید شما محکوم به 3 بار اعدام میشید... این افراد که من رو تهدید میکنن زندگی و وابستگی و خانواده درست و حسابی ندارند و حتی یکی از اونها هم حکم تیر داره و تحت تعقیبه... بخاطر تجاوز به یک پسر بچه توی کرج... همگی از اشرار هستند و با توجه به این هیچ ترسی از کسی ندارند.. تهدید کردن من رو که اگر به خواسته اونا تن ندم فیلم رو به مراجع قضائی تحویل میدن همراه با ادرس من.. که چون خودشون توی فیلم نیستن و فیلم کلا مال یه رابطه دیگست راحت این کارو میکنن... پدرم ناراحتی قلبی داره و تا الان دوبار ایست ناقص قلبی داشته... پس نمیتونم بهش چیزی بگم...
    الان که دارم این پیام رو مینویسم دارم گریه میکنم و تازه چند دقیقه هست که از پیش اون افراد اومدم خونه ساعت 5:30 دقیقه صبح هست و از ساعت 12 دیشب توسط 6 نفر مورد تجاوز بودم ... دیگه دارم تو این شرایط کم میارم... حتی فکر خودکشی هستم... هیچ راهی ندارم بجز تبدیل شدن به یه ماشین برای خواسته های این افراد... حالم از خودم بهم میخوره ... الان فقط فکر اینم که چطوری کبودی های روی صورتم(جای سیلی هایی که در حال انجام سکس دهانی بهم زدند) و روی گردنم رو پنهون کنم...روح من رو کشتند ... و فقط این جسم منه که برای خاطر اطرافیان و خانواده هنوز داره حرکت میکنه... کمکم کنید.. میدونم باید به خدا توکل کنم ولی خواهش میکنم بغیر از توکل اگه راهی میدونید بگید... من تنها فرزند خانواده هستم... چشمام از گریه داره کور میشه ... چرا هیچ قانونی از من در برابر این گرگ ها حمایت نمیکنه... اگه شکایت کنم خودم هم اعدام میشم و پدرم هم با ایست قلبی میمیره و مادرم هم از این ابرو ریزی دق میکنه.... حالا چکار کنم...کمکم کنید تورو خدا نمیدونم چکار باید بکنم

8. 3 کاربر از پست مفید حامد تنها تشکرکرده اند .

m.reza91 (چهارشنبه 25 تیر 93), parsa1400 (چهارشنبه 25 تیر 93), کاغذ بی خط (جمعه 27 تیر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 23 دی 98 [ 13:15]
    سطح
    73
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 303
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    894

تشکرشده 1,236 در 375 پست

Array
    آقا حامد وکیلت بسیار آدم معذرت میخوام بیشعوری بوده غیر ممکنه به صرف وجود هزار تا فیلم و دوهزار بار معاینه با توجه به اینکه شما توبه کردی و داری به خاطر نا آگاهیت مورد اخاذی قرار میگیری حتی یه ضربه شلاق هم بخوری برو با یه استاد دانشگاه رشته حقوق درباره این موضوع صحبت کن.برو بگو من توبه کردم ولی به خاطر اخاذی که فیلم هارو پخش میکنن منو مجبور میکنن که دوباره اون کار رو بکنم. به هر حال من میگم اون چیزی که اون وکیل گفت غیر ممکنه و انشاالله با وجود یه قاضی با انصاف و آگاه حتی باید آبروی شما حفظ بشه.

- - - Updated - - -

مقاله زیر رو از سایت دادپرور که یک سایت تخصصی-حقوقی هست براتون میذارم انشاالله که مفید باشه:

ا
    ستفتاء ، استفتائات و عقیده مراجع و مجتهدین معظم در رابطه با علم قاضی و راه اثبات زنا و وجود فیلم ویدئویی و تکنولوژی با در نظر گرفتن قانون مجازات اسلامی جدید.

"استفتاء و علم قاضی "
    "استفتا در مورد زنا"
    "علم قاضی در حدود"
    "علم قاضی در امور کیفری"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    ابتدا با توجه به آیه شریفه 15 از سوره نساء میتوان به خوبی درک نمود که منظور از 4 شاهد چیست؟!!
    منظور آیه شریفه دقیقا تاکید مینماید که ممکن است با وجود 3 شاهد بسیار قابل قبول و حتی از علماء به راحتی علم به زنا حاصل گردد!!!!
    اما نباید حکمی صادر گردد!!
    چرا که آیه شریفه فقط و فقط و صرفا بر وجود 4 شاهد آنهم بر اساس احکام خاص دلالت دارد (همگی باید صحنه دخول را همچون ورود نخ بر سوزن دیده باشند و به مانند هم مکان و انچام گناه و شرایط را تعریف نمایند!)

در واقع بیشترین منظور از علم قاضی در مورد حدود در رابطه با شناسایی و راستی آزمایی مربوط به صحت شهود میباشد!! چرا که ممکن است شهود دست به یکی کرده و بخواهند آبروی مومنی را ببرند !! و یا شخصی از روی دیوانگی بخواهد اقرار به گناهی نماید که صحت نداشته است!!
    پس ماهیت و منظور کلی از علم قاضی این نیست که قاضی در صدد احراز زنا بر اساس استنباط و علم خود باشد!!
    بلکه باید با تدبیر و علم خویش تا آخرین لحظه در صدد احراز صدق گفتار شهود و احراز صدق طرق شرعی باشد و نه چیز دیگر و همچنین در صدد نجات مرتکب در صورت توبه و حتی در صورت حصول علم به توبه شخص، در ضمیر خود باشد!!

- با بررسي دقيق زندگي علي(ع) متوجه ميشويم که ايشان در مورد قضاوت هر نوع جرمي به شيوه خاص عمل مينمودند، به طور مثال شيوه قضاوت ايشان در مورد قتل يا سرقت يا امثالهم با نحوه قضاوت در مورد کیفری حدود از جمله زنا متفاوت بود. در مورد حدود به خصوص زنا، ايشان اگرچه علم يقين به وقوع زنا حاصل مينمودند اما تا زماني که احکام و طرق شرعي اثبات حدود الهی من جمله زنا مرتب نميشد [و شخص قصد ترويج فحشاء نداشت و آنقدر وقيح نبود که در نزد 4 نفر عمل دخول را انجام داده باشد] از مجازات مرتکب امتناع مينمودند.
    ضمنا تا حد امکان سعي بر اين بود که اقرار به انکار تبديل شود و يا به حد نصاب نرسد و يا شهادت شهود را نيز به راحتي نميپذيرفتند. اين مسئله نشان دهنده آن است که اسلام بسيار راه اثبات حدود زنا را مشکل و سخت قرار داده است و در قبال این راه سخت اثبات چنین مجازاتی را وضع نموده است و منظور اصلی اسلام عدم ترویج فحشاء بوده است.

بر طبق شیوه علی (ع) علم قاضی به هیچ وجه نباید مستقیما جهت اثبات کیفری حدود الهی و زنا به کار رود، بلکه زمانی که احکام حدود زنا مرتب گردید و بر طبق قرآن، 4 نفر شاهد حاضر شدند یا 4 بار اقرار انجام گردید، علم قاضی وارد عمل میشود تا راستی آزمایی و صحت و صدق گفتار شهود و اقاریر بررسی شود، نه اینکه با وجود مثلا 3 نفر شاهد عالم و مورد اطمینان یا مشاهده یک فیلم ویدیویی، علم قاضی به یقین تبدیل شده و حکم صادر نماید!! اگر اینچنین بود پس لزوم تاکید قرآن از جمله آیه 15 سوره مبارکه نساء بر 4 نفر چه بوده است؟ آیا نمیتوانست بر حصول علم قاضی یا مثلا بر احراز زنا با 2 یا 3 نفر در شرایط خاص تاکید نماید؟! آیا این عقلانی و منطقی و مورد قبول است که بخشی از قرآن رعایت شود و بخشی را اهمیت نداد؟!

اگر قرار است مجازات حدود زنا اجرا شود و رعایت شود پس باید راه اثباتش نیز همان باشد که خداوند گفته است. چه خوب یا چه بد، خداوند گفته است که چه با چشمان خودتان زنا را مشاهده کنید و چه یقین حاصل نمایید که جرم انجام شده است میبایست الزاما 4 بینه شرعی (4 شاهد قابل قبول که همگی دخول را دیده باشند) وجود داشته باشند در غیر این صورت مرتکب آزاد میگردد و اگر حتی 3 شاهد قابل قبول بر وقوع زنا شهادت بدهند همگی شلاق میخورند(قذف میشوند). (آیه 15 سوره نساء و آیه های 2 به بعد سوره نور)

خداوند متعال در سوره نساء میفرماید: و از زنان شما کسانی که عمل بسیار قبیح را انجام میدهند سپس 4 شاهد بگیرید!!! دقت نمایید آیه مبارکه نمیفرماید اگر به زنانتان شک نمودید 4 شاهد بگیرید!! این جمله هزاران معنی دارد!! یعنی خداوند و شوهر و احتمالا اشخاصی یقین دارند که مثلا زنا انجام شده است ولی برای مجازات اجازه ندارند، مگر آنکه طبق فرمایش خداوند متعال 4 شاهد (با احکام خاص وجود داشته باشد) حال با تفکر به متن گفته شده و استناد قوی به قرآن و شیوه عمل معصومین (ع) در مورد حدود الهی چگونه میتوان غیر از وجود بینه شرعی حتی با حصول علم یقین، حکم حد داد؟! آیا این بر خلاف دستور خداوند نیست؟ آیا ما انسانها نعوذ بلله از خداوند بالاتریم که دستوراتش را تحریف کنیم و بگوییم مجازات زنا همان مجازات شرع باشد اما راه اثباتش آنچه که خداوند گفته است نباشد و قاضی با وجود 3 نفر شاهد اگر علم یقین حاصل نمود بنابراین زنا انجام شده است؟!! اگر اینطور است دیگر چه نیازی به احکام و قرآن و الگوی عمل معصومین است ؟ کافی است 2 نفر لخت در آغوش هم دستگیر شوند و قاضی نیز در ذهن خودش تجزیه تحلیل کند که مگر میشود دو نفر لخت باشند اما دخول انجام ندهند؟ و زنا نکنند!! و با این عنوان، علم یقین حاصل نموده و حکم دهد!! پس احکام و دستورات قرآن چه میشود؟!
    درست است که در قرآن به علم قاضی اشاره شده است اما نه در مورد حدود الهی بلکه در مورد جرایم دیگر آنهم با تکیه بر [بینه]! یعنی برای هر جرمی بینه ای تعریف میشود و بر اساس نوع جرم راه اثباتش مشخص میگردد و با استناد بر بینه مورد قبول آن جرم علم قاضی حاصل میگردد.
    به طور مثال بینه مورد قبول شرب الکلی، 2 بار اقرار و یا دو نفر شاهد است. بدیهی است پس از بوجود آمدن بینه کامل جرم حکم حد شرب الکلی صادر میگردد و قاضی نیز با علم خود صحت و صدق گفتار بینه را مورد بررسی قرار میدهد و اگر بینه ناقص باشد و یا کافی نباشد ممکن است مرتکب، رها شود و یا مجازات سبکتری از قبیل تعزیر برای او در نظر گرفته شود. در مورد زنا نیز چنین است اگر بینه کافی (4 شاهد) وجود نداشته باشد حتی با حصول علم یقین هرگز نباید حکم حد صادر گردد زیرا قرآن، این را گفته است و چه خوب و چه بد میبایست الزاما رعایت شود. حال ممکن است با وجود 3 نفر یا هر نوع قراین و شواهد دیگر برای قاضی علم حاصل گردد، در این صورت حکم حد ساقط شده و قاضی فقط حق دارد مجازات سبکتری از جمله تعزیر را در نظر بگیرد آنهم بر اساس نوع خطرناک بودن جرم یا مجرم.

واضح است که با وجود 3 نفر شاهد به خوبی میتوان علم بر وقوع زنا حاصل نمود مخصوصا اگر آن 3 نفر مثلا از بزرگان دین باشند! یا اینکه با نگرش بر یک فیلم ویدیویی در صورت واضح بودن صحنه حتی دخول، علم به زنا حاصل نمود! اما اگر قرار است مجازات زنا همان مجازات سنگین شرع باشد الزاما باید احکام آن و طرق شرعی آن بر طبق قرآن مرتب گردد تا زنا و زنای محصنه تحقق یابد در غیر اینصورت مجازات به طور کامل منتفی میگردد.
    [مثلا: 4 نفر شاهد با احکام خاص و مورد قبول باید حضور یابند و همگی صحنه دخول را دیده باشند و صحنه و مکان رابه مانند یکدیدگر تعریف نمایند. یا 4 بار اقرار در کمال اراده در فضایی کاملا آزادانه و ترجیحا در 4 مجلس متفاوت انجام گردد (کتاب آیت الله دستغیب جلد 1).
    در نهایت، تمکین همسر مرتکب باید به صورت یقین و شرعی احراز گردد به طوری که مرتکب هر وقت که میخواسته است به همسرش دسترسی داشته و یا همسر مرتکب در زمان وقوع گناه در مسافرت نبوده یا بیماری و اختلاف نداشته است.
    اگر همه موارد یاد شده با دقت کافی بررسی گردد شرایط شرعی تحقق یافته و در صورت عدم توبه مرتکب، اگر مجازات انجام گردد به دلیل اثبات آن از طرق شرعی و گفته اسلام صحیح و بر طبق اسلام بوده است.

-------------------------------------------- *
    (استفتائات - استفتاء):
    ** با توجه به مقدمه گفته شده استدعا دارم هر چند کوتاه به سوالات زيرپاسخ دهيد زيرا پاسخ ها اين گونه سوالات فقط در حيطه و علم مراجع معظم عاليقدر و درجه عالي اجتهاد نهفته است***

- استفتاء حضرت آیت الله العظمی شاهرودی:
    پاسخ نامه شماره[923445]دفتر
    بسمه تعالی
    باعرض سلام ؛
    1- آيا این درست است که دائما راه هاي اثبات حدود الهی از جمله زنا را توسط پیشرفت تکنولوژي (فیلم و امثالهم) ساده تر نمود! اما مجازات زنا همان مجازات سنگين شرع باشد؟! (زيرا اسلام راه اثبات حدود زنا را بسيار سخت قرار داده است و در قبال آن سختی، چنین مجازات سختی قرار داده است! در حالی که تکنولوژی، راه اثبات را تغییر داده است و ساده تر نموده است و در واقع طرق شرعی را زیر سوال برده است.) خیر، درست نیست.
    2- آيا شيوه علي (ع) در قضاوت، طوري نبود که بين حدود مثلا زنا با ديگر جرايم، فرق قائل ميشدند؟ و در صورت حتي حصول علم يقين در زنا، تا زماني که طرق شرعي(اقرار و شهود) و احکام آن مرتب نميشد حکم صادر نمينمودند! آری فرق قائل میشدند.
    3- در صورت فرض بر وجود و حقيقي بودن فيلم (که البته تکنولوژي همواره داراي ابهام است و ممکن است مونتاژ شده باشد يا انعکاس نور، عمل دخول را نشان دهد) آيا فلسفه وجود 4 شاهد از بين نميرود؟ زیرا قرآن به 4 نفر تاکید دارد،
    همچنین قاضی یا دادستان 1 نفر است! و در صورتي که قاضي بخواهد به 3 نفر ديگر فيلم را نشان دهد آيا خود اين عمل اشاعه گناه يا جرم نيست؟ [قاضی نمیتواند این کار را انجام دهد و عملش جرم است] .
    4- شايد دو نفر هرگز زنا نکرده باشند اما توسط ارسال پيامک و حرفهاي زشت شامل دخول فرضي، ارضاء شده باشند، آيا در هنگام مطالعه متن پيامک توسط قاضي محترم علم يقين زنا حاصل ميگردد؟! خیر
    5- آیا اگر در زمان پیغمبر (ص) تکنولوژی وجود داشت، ایشان تدابیر بیشتری جهت مشکل نمودن راه اثبات حدود قرار نمیدادند؟! یا اینکه هر چه راه اثبات ساده تر شود باید سنگینی مجازات نیز ساده گردد؟ یا اینکه به طور کل اعلام مینمودند که فیلم و پیام کوتاه را اصلا قبول نکنید؟؟!!! راه اثبات حدود و زنا فقط با وسایل تعیین شده از جانب شریعت
    بخش استفتاء – دفتر آیت الله العظمی شاهرودی دام ظله/

- استفتاء حضرت آیت الله العظمی صانعی:
    پاسخ نامه شماره[147454]دفتر
    بسمه تعالی
    باعرض سلام ؛
    ج- علم قاضي در حقوق مدني و اجتماعي كه از حقوق النّاس است، اگر مستند به امارات و قرائني باشد كه معمولاً موجب علم یقین است و مي توان آن قرائن را ارائه داد تا مورد از مظانّ تهمت نباشد و قاضي متّهم نگردد، حجّت است و به عمل معصومين(عليهم السلام) معتضد و مؤيّد است و هر چه قاضي در فنّ قضا قوي تر باشد، تحصيل علم برايش زيادتر و راحت است;
    امّا در باب حدود ( حق الله) كه جنبه عِرضي دارد، مانند زنا و لواط، راه اثباتش منحصر به 4 مرتبه اقرار خود متّهم، آن هم از روي اختيار و بدون هيچ شائبه توطئه و نقشه.
    يا 4 شاهد عادل است، آن هم به نحوه خاصّي كه در روايات آمده است،
    نه شهادت حدسي و نه هرگونه شهادت حسّي و قرائن و شواهد! گرچه موجب يقين صد در صد هم باشد، چه رسد به اطمينان!
    موضوع، حكم حاكم به اجراي حدود نيست، ناگفته نماند كه علم حاكم، جنبه موضوعيّت دارد نه طريقيّت و مقتضاي اصل هم، عدم جواز حكم است. در تعزيرات هم كه به نوعی جنبه عِرضي دارد، تنها شهادت عدلين و اقرار متّهم، ولو يك مرتبه حجّت است; (در حدود اینگونه نیست و 4 مرتبه است) و امّا غير آن حجّيت علم قاضي، همانند حقوق اجتماعي كه گذشت و سيره عملي اميرالمؤمنين(عليه السلام) بر آن بوده و به جهت جلوگيري از تخلّفها و معصيتها كفايت مي كند.
    ناگفته نماند كه در مسائل حدود كه جنبه حقّ الله دارد و مسائلِ عرضي مطرح است، تحصيل علم براي قاضي، غير واجب، بلكه مذموم (اگر نگوييم ممنوع) است، چون امر به دَرءِ حدود با شبهه شده «اِدرَئوا الحدود بالشبهات» و جمله معروف «الحدود تدرء بالشبهات» از همين امر و حديث و روايات عمليّه استفاده شده است.
    وسلام
    http://1saanei.org

- استفتاء حضرت آیت الله العظمی بیات زنجانی :
    بسمه تعالی
    پاسخ: با سلام و تحیت
    به اعتقاد بنده نه فقط در زنا که در تمام حدود علم قاضی حجیت ندارد و تا شهود و اقرار بینه با شرایط خاص وجود نداشته باشد نمیتوان حکمی را جاری کرد و بهترین دلیل برای این موضوع شیوه حکومت پنج ساله امیرالموئمنین (ع) است.
    دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی بیات زنجانی | پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی بیات زنجانی

- استفتاء حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی:
    کد رهگیری: 9210160078
    بسمه تعالی
    با اهداء سلام و تحيت؛
    پاسخ:
    اسناد و نوشته هاى معتبر عقلايى ، حجت شرعيه است; ولى نوار و فيلم و مانند آن دليلى براعتبارش نيست
    و حجيت علم قاضى تنها در صورتى است که از مبادى حسيه، مانند مشاهده قريب به حس و بینه شرعی (شهود - اقرار بینه) حاصل شود.(الحدود تدرء بالشبهات)
    http://makarem.ir

- استفتاء حضرت آیت الله العضمی علوی گرگانی:
    -بسمه تعالی
    1_ از انجاییکه اکثر قضات فعلی در حقیقت منصوب از ناحیه قاضی شرع هستند و خودشان اجتهاد ندارند معصوم نیستند و لذا علم آنها بدون استناد به قرائن و شواهد علم آور شرعی حجیت ندارد.
    2_ در صورت عدم اثبات گناه نباید حکم اجرا شود و اعتنا به یک فیلم در صورت عدم اقرار و اطمینان شرعی حجیت ندارد.
    3_ نشان دادن فیلم به سه شاهد دیگر موجب نمی شود که چهار بینه درست شود! راههای اثبات حکم زنا هم متفاوت است و هر کدام مستقل از دیگری است.
    4_ این امور (تکنولوژی، فیلم، پیام کوتاه) موجب علم به زنا نمی شود.
    وسلام.
    پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی

- استفتاء حضرت آیت الله العظمی فاضل لنکرانی:
    53627
    بسم الله الرحمن الرحیم
    1- سایر ابزار و وسایل تکنولوژی نمی تواند زنا را ثابت کند و فیلم و عکس و امثال این امور ، شرعا برای اثبات جرم زنا اعتبار ندارد. مگر انکه از طریق فیلم و عکس برای قاضی علم [یقین وقریب به حس در کنار ادله دیگر مانند اقرار شخص] پیدا شود که هیچ احتمال خلاف واقع ندهد، منتها با توجه به ابزارهای جعل فیلم و عکس، زمینه علم قاضی منتفی می شود.
    2- روش حضرت درجرایمی که حدود الهی جاری می شده مانند زنا ولواط، براین بوده است که مجرم را در اقرار اول ودوم وسوم رد می کردند تاشاید آن ها بین خود و خدا توبه کنند و خود را معرفی نکنند و ازروایات استفاده می شود که زنا کار و لواط کار اگر بین خود و خدا توبه کنند و خودرا معرفی نکنند بهتر است.
    3- فیلم برای اثبات زنا شرعا اعتبار ندارد مگر آنکه شخص زنا کار اقرار کند. آری نسبت به مورد سؤال، توبه چنین شخصی نیز زودتر مورد قبول واقع می شود.
    4- ظاهرا در مورد پیامک و امثال آن، برای قاضی علمی که هیچ احتمال خلاف دران نباشد حاصل نمی شود.
    وسلام.
    پایگاه اطلاع رسانی آیت الله شیخ محمدجواد فاضل لنکرانی -

- سایت دانشگاهی و مسائل حقوقی دانشگاهی رهبری معظم له:
    شماره نامه: 100246131
    تاريخ :92/10/19
    بسمه تعالی
    -در پاسخ به سؤالتان خوب است اين نکته را مدنظر قرار دهيد که ماده 211 قانون مجازات اسلامي جديد مقرر مي‌دارد: «علم قاضي عبارت از يقين حاصل از مستندات بيّن در امري است که نزد وي مطرح مي‌شود. در مواردي که مستند حکم، علم قاضي است، وي موظف است قرائن و امارات بيّن مستند علم خود را به ‌طور صريح در حكم قيد كند.
    تبصره- مواردي از قبيل نظريه کارشناس، معاينه محل، تحقيقات محلي، اظهارات مطلع، گزارش ضابطان و ساير قرائن و امارات كه نوعاً علم‌آور باشند مي‌تواند مستند علم قاضي قرار گيرد. در هرحال مجرّد علم استنباطي كه نوعاً موجب يقين قاضي نمي‌شود، نمي‌تواند ملاك صدور حكم باشد.»
    [با توجه به سياق اين ماده کاملا مشخص مي‌شود که مستندات علم قاضي بايد بيّن و روشن بوده و هيچ شکي در آن نباشد.]
    همچنين ملاک علم بايد جمع امارات قضائي و شرعی باشد نه صرف وجود يک فيلم. بنابراين به نظر نمي‌رسد در محاکم نيز به صرف يک فيلم حکم به زاني بودن داده و شخص را محکوم به حد زنا کرد.
    Document Moved

- استفتاء آیت الله محقق کابلی
    بسم الله الرحمن الرحیم
    همانطور که در سوال ذکر شده است،
    شارع مقدس برای اثبات زنا فقط دو طریق قرارداده است،
    یکی شهادت چهار نفر مرد عادل و دوم چهار بار اقرار نمودن و احتیاطاً در چهار مجلس باشد. وسلام
    همیشه در پناه خداوند مؤید باشید
    301 Moved Permanently

- آیت الله العظمی موسوی اردبیلی:
    استفتاء 8187
    بسمه تعالی
    قاضی با علم خودش نمی¬تواند حکم حدّ زنا صادر کند، اگر قاضی بخواهد حکم زنای محصنه بدهد باید احصان زانی را به طرق شرعی احراز کند.

- حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی:
    استفتاء 8187
    بسمه تعالی
    - به طور کلی احصان باید برای قاضی جامع الشرایط (مجتهد جامع الشرایط) به طریق شرعی ثابت شود تا احکام آن مرتب شود والا با احتمال و ظن احکام آن مرتب نمی شود (الحدود تدرء بالشبهات).
    پايگاه اطلاع رساني دفتر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني

--------------------------------------------------------------------------------
    سوال:
    - حجت علم قاضی یا ادله علم قاضی در اثبات حدود زنا چقدر است؟
    - آیا علم قاضی در رابطه با حدود زنا حجت است؟
    - آیا فیلم و تصاویر و امثالهم راه های اثبات جرایم منجر به حدود هستند؟
    - آیا درست است که راه اثبات حدود زنا را توسط پیشرفت تکنولوژی دائما ساده تر نمود اما مجازات آن همچنان مجازات سنگین شرع باشد؟
    - آیا زمانی که برای قاضی بینه ای نباشد آیا با استناد به فیلم و نوار میتواند علم یقین حاصل و حکم نماید؟!
    آیا میتوان به فیلم و نوار و تکنولوژی استناد نمود؟

- توضیح گسترده سوال پرسیده شده:

با توجه به آیه شریفه 15 از سوره نساء میتوان به خوبی درک نمود که منظور از 4 شاهد چیست؟!!
    منظور آیه شریفه دقیقا تاکید مینماید که ممکن است با وجود 3 شاهد بسیار قابل قبول و حتی از علماء به راحتی علم به زنا حاصل گردد!!!!
    اما نباید حکمی صادر گردد!!
    چرا که آیه شریفه فقط و فقط و صرفا بر وجود 4 شاهد آنهم بر اساس احکام خاص دلالت دارد (همگی باید صحنه دخول را همچون ورود نخ بر سوزن دیده باشند و به مانند هم مکان و انچام گناه و شرایط را تعریف نمایند!)
    از نظر بسیاری حقوق دانان منطقی و تفسیر گر، علم قاضی در مورد جرایم منجر به مجازات حدود بلاخص زنا هرگز نزدیك به یقین نیست حتی اگر هم یقین باشد با دستور شرع تناقض دارد. (در مورد حد زنا كه احكام اثبات آن باید مرتب شوند و پیچیده میباشند)
    فلذا در این رابطه نباید سطحی نگاه كرد! چرا كه اگر فرد یا افرادی قصد اشاعه فحشا ندارند و بدون قصد قبلی و از روی ناآگاهی و صرفا وساوس ذاتی گناهی مرتكب و سپس بسیار پشیمان گشته و قصد توبه واقعی دارند و 4 شاهد نیز ندارد آیا صرف وجود 3 شاهد حتی معتبر! و یا وجود یك فیلم كه پنهانی از زانی گرفته شده است و اصلا قصد فیلم بردار مشخص نیست! كه (آیا به قصد اخاذی یا اذیت بوده) و یا قصد ریختن آبروی زانی و اصلا معلوم نیست فیلم یا صدای داخل آن واقعی هست یا خیر،
    آیا میتوان بر مبنای علم قاضی با مشاهده فیلم، یا پیام كوتاه، حكم حد صادر نمود؟! در این صورت این حكم مغایر با اصول اسلام نیست؟! اسلام همواره با مشکل نمودن راه سخت اثبات حدود (حق الله) زنا به دنبال رهایی مرتكب از اجرای حد است و شرایط اثبات را مشكل نموده است تا فقط زمانی حد اجرا شود كه شخص قصد اشاعه فحشا داشته باشد (یعنی اینقدر وقیح باشد كه در نزد بیشتر از 3 نفر دخول را انجام و ادامه دهد).
    حتی با عنایت به احادیث پیغمبر (ص) و معصومین (ع)كه همواره سعی براین داشتند كه مرتكب توسط اقرار را با بهانه هایی به منزل بفرستند و یا شهادت شهود را به بهانه هایی نپذیرند و تجسس در این موارد را ممنوع نمودند و در صورت پذیرش نیز به سختی میپذیرفتند! یا علی (ع) حتی با حصول علم یقین در مورد حدود، تا احکام شرعی و طرق شرعی با احکام خاص مرتب نمیشد اقدام به صدور حکم نمینمودند.
    مشخص میگردد كه خداوند مهربان و اسلام بخشنده، تا آخرین لحظه به دنبال حفظ آبروی مومن است.
    با توجه به مطالب یاد شده استدعا دارم بدلیل مقام والای اجتهاد و اینكه صرفا این گونه ابهامات و شبهات جوابشان در نزد اجتهاد پنهان است، به نوشته های حقیر جوابی هر چند كوتاه بدهید كه آیا علم قاضی و فیلم در مورد حد زنا قابل قبول است؟ آیا مغایر با احكام الهی و شرع نیست؟
    آیا اگر كسی فقط گناهی شخصی و بدون قصد اشاعه فحشا و آگاهی قبلی انجام داده است و هیچ شاهدی ندارد و شاید یك فیلم وجود دارد كه به منظور اخاذی یا اذیت و یا پنهانی گرفته شده است (مصادیق تجاوز به حریم شخصی) آیا باز هم صرف علم قاضی باید به مرگ محكوم شود؟ و راهی برای توبه در خفا نداشته باشد؟

آیا اگرتكنولوژی فیلم و پیام كوتاه در زمان پیغمبر (ص) وجود می داشت، خداوند راهی را برای اثبات سخت این مطلب نیز در نظر نمیگرفت؟

چگونه است كه ما مجازات اثبات حدود (حق الله) زنا را همان مجازات سنگین شرع قرار دهیم اما راه های اثبات آن را دائما ساده تر نماییم!؟ (توسط پیشرفت تكنولوژی و فیلم كه ابهاماتی در آنها وجود دارد مانند مونتاژ و تقلب). برخی بر این باورند که حتی بر فرض که فیلم موجود حقیقتا زنا را آشکار نماید در آن صورت باز هم نباید بر فرض علم یقین حاصل شده قاضی حکم صادر شود! چرا که این امر مغایر با فلسفه وجود 4 شاهد است!!
    فلسفه پیام کوتاه نیز از مصادیق ابهام است چرا که ممکن است دو نفر با نوشتن جملات بسیار زشت حتی در مورد دخول قصد رابطه معاشقه وار داشته باشند اما هرگز عمل زنا انجام نداده باشند که در صورت مطالعه متن پیامک ممکن است اقرار محصوب شده و با ابهام توام با یقین حکم صادر شود؟

همچنین برخی میگویند علم قاضی به این دلیل حجت است كه حضرت علی(ع)براساس علم خود قضاوت نمود و بدون در خواست شهود از پیغمبر (ص) سر اعرابی را زد!
    با كمی منطق و تفسیر مشخص میشود که تمثیل این نوع قضاوت با قضاوت در مورد زنا متفاوت است و ضمنا علی (ع) در مورد قضاوت خویش کاملا به درستی قضاوت را انجام داده اند
    چرا كه اولا حضرت محمد (ص)، پیغمبر خداست و یك پیغمبر، معصوم و عاری از گناه است و هیچگاه با یك دروغ بی ارزش و 70 درهم ناقابل نمیتواند تمام دین اسلام و قرآن و همه رسالت خویش و زحمات اسلام را به مقداری پول بفروشد تا نعوذبلله در آینده مردم بگویند پیغمبر (ص) در محكمه عدل علی(ع) محكوم به دروغ شده است!!!

پس نتیجه گیری میشود كار علی (ع) صحیح بوده است و هر شخصی جای ایشان بود قطعا یقین حاصل مینمود كه هرگز پیغمبر نمیتواند دروغ بگوید پس نیازی به ارائه شاهد از سوی پیغمبر اسلام (ص) نبوده و این اعرابی است كه به پیامبر اسلام تهمت زده و حكمش مرگ خواهد بود.
    ثانیا علی (ع) خود معصوم است و علم قاضی قابل قیاس با علم علی (ع) نیست و فقط افراد بالا مقام چون مجتهد معظم و حاكم شرع میتواند علم خود را با علم علی (ع) قیاس نماید.
    ثالثا : تمثیل علم قضاوت علی (ع) در مورد نزاع و قتل و امثالهم صادق است نه در مورد جرایم منجر به مجازات حد مانند زنا! چه بسا علی (ع) گرچه علم یقین حاصل مینمودند که زنا صورت پذیرفته است اما تا قبل از اقرار مرتکب به اندازه 4 مرتبه و تاکید مرتکب بر اجرای حد و یا نرسیدن به حد نصاب 4 شاهد (با شرایط بسیار پیچیده که همگی باید صحنه دخول را میدیدند و صرفا لخت خوابیدن ملاک نیست) اجازه مجازات را صادر نمینمودند!
    با توجه به مطالب یاد شده آیا میتوان در مورد افراد معمولی غیر از پیغمبر(ص) بدون شواهد و مدارك معتبر عنوان نمود كه به مانند پیغمبر راستگو هستند و عاری از گناه پس علم یقین حاصل شده است و حکم را صادر نمود؟!!
    و آیا علم قاضی در رابطه با زنا بر خلاف طرق شرعی یعنی 4 بار اقرار یا 4 شاهد عادل نیست؟!
    با تشكر و قدر دانی از مقام معظم و التماس دعا برای این حقیر

http://talar.dadparvar.ir/threads/as...hbat-zn.20813/

داداشی خدا خیلی بزرگه به امام زمان توسل کن که ایشون خیلی
    خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی کریمه، انشاالله حتما گره از مشکلت باز میکنه ،برای ظهور هم دعا کن و به خدا بگو تا صاحبمون رو بفرسته تا دیگه هیچ وقت همچین اتفاقی برا هیچ کس نیفته.

سعی کن اگه نماز نمی خونی شروع کنی که بهترین راه توبه است . به خدا، خدا برات خیلی خیلی خیلی نگرانه،خیلی داره غصه ات رو میخوره،خیلی دوستت داره ولی خب این دنیا یه قواعدی داره انشاالله تو توبه کن خدا همشو برات به حسنات تبدیل میکنه ،

داداش گلم این چه حرفیه میزنی از اون موقعی که توفیق رفتن رو با تصورات و خجالت هات به مجلس امام حسین از خودا گرفتی هر سال امام حسین داره سراغت رو میگیره(به سر امام حسین قسمت میدم راست میگم)

میدونی اگه حضرت حر نبود هیچکدوم از وقایع کربلا اتفاق نمی افتاد.وقتی امام به حر گفت اگه نمیذارید به کوفه بریم حداقل بذارید برگردیم ولی حر به دستور یزید ملعون از رفتن امام جلوگیری کرد و اون طور شد که شد..... ولی وقتی حر حوالی ظهر عاشورا وضع دید و خاک آلود و خجالت زده به سمت خیمه امام رفت ،امام خیلی مهربون و کریم اونقدر با محبت با ایشون برخورد کرد که حتی فرصت عذرخواهی هم به حر نداد،قربونت برم عمیقا به خودشون متوصل شو. اگه میتونی همین امروز برو حرم امام رضا و ازشون کمک بخواه،شرمندگی و ناراحتی تو بزرگترین سرمایه تو هست،اونو ببر به انشاالله که برات رستگاریتو توی هر دو دنیا بهت میدن منبیچاره هم برات دعا میکنم.

ویرایش توسط hamed-kr : چهارشنبه 25 تیر 93 در ساعت 07:25

10. 2 کاربر از پست مفید hamed-kr تشکرکرده اند .

پونه (چهارشنبه 25 تیر 93), مهربونی... (چهارشنبه 25 تیر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 آبان 96 [ 13:33]
    سطح
    40
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 43
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    157

تشکرشده 216 در 94 پست

Array
    به نظر من حتما باید برید پیش یک وکیل مجرب دیگه. من مطمئنم چون شما در حال حاضر مورد تجاوز قرار میگیری به خاطر گذشته محکوم نمیشی پزشکی قانونی میتونه به راحتی ثابت کنه که شما توسط چه کسانی مورد تجاوز قرار میگیری اگر خواستی میتونی ازشون شکایت کنی و حکمشون هم اعدامه . با این حال حتما قبلش مشورت کنید . از مدیر همدردی هم میخوام که به ایشون کمک کنه چون مشکل ظاهرا خیلی حاده

12. 2 کاربر از پست مفید Aras تشکرکرده اند .

khaleghezey (چهارشنبه 25 تیر 93), پونه (چهارشنبه 25 تیر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 15 بهمن 93 [ 16:12]
    سطح
    29
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 51
    دستاوردها:
    OverdriveTagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    536

تشکرشده 560 در 192 پست

Array
    با چند تا وکیل دیگه هم مشورت کن، حکم اون متجاوزا هم اعدامه خودشون باید بترسن نه تو

14. 2 کاربر از پست مفید capitan تشکرکرده اند .

khaleghezey (چهارشنبه 25 تیر 93), پونه (چهارشنبه 25 تیر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 آبان 95 [ 19:37]
    سطح
    27
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 38
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    35

تشکرشده 174 در 61 پست

Array
    سلام

واقعا ناراحت شدم

اون فردی که به شما گفته حکم شما اعدام هست فاقد شعور و درک بوده اصلا همچین خبری نیست

دوست عزیز شک نکن برو پیش پلیس ، اگر هم نمیخواهید مستقیم بهشون مراجعه کنید از باجه های تلفن باهاشون تماس و موضوع رو مطرح کنید مطمئن باشید شما رو راهنمائی و حمایت خواهند کرد

16. کاربر روبرو از پست مفید ذمانح تشکرکرده است .

پونه (چهارشنبه 25 تیر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 26 شهریور 93 [ 13:07]
    سطح
    3
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 34
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 7 در 3 پست

Array
    حامد گرامی از شرایطی که توش هستی واقعا متاسفم...امیدوارم هر چه زودتر مشکلت حل بشه چون کاملا مشخصه که مشکل حادی داری...به حرف بچه ها گوش کن... ناشناس به پلیس زنگ بزن همه این شرایطت رو بهشون بگو... مطمئن باش ضرر نمیکنی...بگو که مدتهاست از این کار توبه کردی و اینها دست از سرت بر نمیدارن
    همزمان با یه وکیل دیگه صحبت کن...به قول همه دوستان نترس
    به نظرت زندگی در این شرایط از خود مرگ بهتره...اگه بخوای این طور ادامه بدی بخوای و نخوای خودت به نابودی کشیده میشی...قوی باش پسر..تو یه اشتباهاتی در گذشته داشتی اما همش هم تقصیر تو نبوده...پس خودت به خودت کمک کن فقط نترس
    میدونم شرایط سختیه اما توکل کن به خدا...توی خلوتت به اون التماس کن تا نجاتت بده
    مطمئن باش نجات پیدا میکنی
    ما کاری ازمون بر نمیاد ولی توی این شبهای عزیز همگی برات دعا میکنیم
    قوی باش و برو جلو...ما رو از حال خودت بی خبر نذار

18. 3 کاربر از پست مفید saba90 تشکرکرده اند .

ammin (چهارشنبه 25 تیر 93), parsa1400 (چهارشنبه 25 تیر 93), پونه (چهارشنبه 25 تیر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 دی 93 [ 09:53]
    سطح
    25
    Level completed: 12%, Points required for next Level: 88
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 353 در 123 پست

Array
    سلام برادر گرامی خیلی متاثر شدم از مطالبتون ولی همه آدما اشتباهاتی در گذشته داشتن واین به این معنا نیست که شما به آخر خط رسیده باشید. شما توبه کردید و تحت هیچ شرایطی نباید تسلیم هوا و هوس همچین آدمهای پستی بشید. اگر شماره تماستون رو دارن حتما باید شمارتون رو عوض کنید. ولی اگر محل زندگیتون رو میشناسن حتما باید پلیس در جریان باشه این کار نه تنها به خاطر خودتون باید باشه باید به خاطر بچه هایی باشه توسط بعضی آدم های پست مورد سوء استفاده قرار می گیرن و مثل گذشته شما نمی تونن این رو با خانوادشون مطرح کنند همچین آدمهایی باید به سزای اعمالشون برسن. ولی دیگه تسلیم این افراد نشید از راه قانونی اقدام کنید حتی باید یه وکیل خوب و مجرب بگیرید. مطمئن باشید عواقبی که الان با تن دادن به خواسته های اون افراد براتون داره بیشتر از این که از راه قانونی اقدام کنید. به خاطر خودتون و بچه های مردم که دچار این معضلات نشن عاقلانه رفتار کنید.

20. کاربر روبرو از پست مفید deniz90 تشکرکرده است .

فرشته اردیبهشت (چهارشنبه 25 تیر 93)

صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)