به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18
    عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 فروردین 89 [ 04:54]
    سطح
    32
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 75
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    11

تشکرشده 11 در 8 پست

Array

RE: ارتباط به قصد شناخت اما طولانی مدت شروع کنم؟؟

من متوجه ازدواج از نوع ایرانی نمی شم! خواستگاری از کسی که هیچ چیز از اون نمی دونید یعنی چی؟! مثلا تو جلسه خواستگاری چیا به هم می گن؟ ارتباط اینترنتی به قصد شناخت یعنی چی!؟ مثلا در یک ارتباط اینترنتی چی بدست میاد؟ صحبت از تحصیلات و حق تحصیل و کار خانومها هست و شرایط ازدواج را هنوز باید پسر فراهم کند؟!
    دختر مدرنی که حق تحصیلات (وشاید طلاق) می طلبد و از برابری زن و مرد سخن می گوید و منتظر است که خواستگار به در خانه اش بیاد!!
    راستی آهنگ پیتزای قرمه سبزی رو شنیدید؟!!

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 05 فروردین 90 [ 23:28]
    سطح
    30
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 73
    دستاوردها:
    تشکرها
    19

تشکرشده 19 در 7 پست

Array

ممنون از نظر جناب chashmdarrah عزیز...
    خوشحالم که یک نظر مخالف با دوستان همدردی داده شد. نظری که با نظر تمام اطرافیان من و متاسفانه اطرافیان اون آقا یکیه!
    من احساس می کنم دیگه در هیچ کجای دنیا پاکی و صداقت اهمیتی نداره. فقط مسخره دیگرانه. از من که گذشت. دو بار این بلا سرم اومد که به خاطر اعتقاداتم علاقه خودمو زیر پا گذاشتم و بعد مورد نفرت واقع شدم. اما الان نگران این هستم که دیدگاه این فرد نسبت به همه دختران مومن بد نشه. فکر نکنه خب اینها هم که ارتباط قبلی داشته اند!! و اینقدر هم خودخواه و مغرور هستند که حتی حاضر نیستند به کسی اجازه بدند باهاشون صحبت کنه!!
    و تمام حرفهایی که جناب chashmdarrah گفتند. که این دختر از خودش اختیار نداره که اینقدر روی خانواده ها تاکید داره. و اینکه حق و حقوق برای خودش قائل نیست. و در ازدواج عجله داره!!(که از این نتیجه عیب و ایراد داشتن دختر رو هم می گیرند!) طرز فکرش سنتی و قدیمیه و ...

از این عصبانی هستم که ایشون به من می گه: یعنی تو با نفر قبلی بیرون نمی رفتی؟ کافی شاپ نمی رفتی؟ تلفنی حرف نمی زدی؟؟ و این در حالیه که در به قول خودم ارتباط قبلیم من حتی صدای طرف مقابلم رو می شنیدم نمی شناختم! حتی یکبار هم تلفنی صحبت نکردم باهاش! فقط چند بار در حد مبادله جزوه بود و چهار سال ما همکلاس بودیم و من اجازه ندادم حتی یک بار به من نزدیک بشه چون معتقد بودم جز به قصد ازدواج نباید رابطه ای شکل بگیره!!! آش نخورده و دهن سوخته!

من که تصمیم گرفتم مثل این همه دختری که اینجا هستند و هرروز یکیو عاشق خودشون میکنن و مدام می گن که به هیچ عنوان قصد ازدواج ندارند باشم!! آخه آدم برای کی این همه سختی بکشه؟؟ دیندارهاشون که اینن!!
    دلم از مدعیان دینداری سخت گرفته!

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 آبان 91 [ 04:48]
    سطح
    33
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 49
    دستاوردها:
    تشکرها
    191

تشکرشده 189 در 69 پست

Array

yosra عزیز شما از رابطه قبلی حرف زدید ولی می گید هیچ ارتباط تلفنی و بیرون رفتن نبوده فقط جزوه ردوبدل می کردین؟
    می بخشید این کجاش معنی رابطه میده؟ فکر نمی کنید این آقا حق داره حرفتون را باور نکنه؟ شما یا مسائل را کامل برای ما نگفتین و یا با توهم یه رابطه برای خودتون پرونده ساختین.
    از طرف دیگه می گید دلتون گرفته چرا این روزها دخترها چنین و چنان می کنند ولی شما نمی کنید؟!!
    و تصمیم دارید مثل دیگران باشید که به اشتباه با احساسات دیگران بازی می کنند؟!!
    من نمی دونم تعریف دقیق شما از دین چیه و البته دین و مسلک شما هرچه که باشد برایم قابل احترام است.
    ولی در تمام ادیان رعایت یکسری مسائل اخلاق مبناست.
    عزیزم این آقا کاملا جوانمردانه چون شرایط ازدواج را نداشتند خود را کنار کشیدند, حالا دلیل دلخوری شما چیه؟
    همیشه شرایط وفق مراد دل ما نیست.شاید در شرایط بهتر ایشون دوباره به شما رجوع کنند و یا جفت بهتری برای خودتون پیدا کنید.
    در مورد رفتار دخترای دیگه هم این نوع قضاوت و این که رفتار اونها مبنای تصمیم شما باشه چیزی جز ضایع کردن اعتقاداتتون نیست.
    شما راهی را که فکر می کنید درسته پیش بگیرید و بهش عمل کنید و کاری به رفتار دخترای دیگه نداشته باشید.

4. 2 کاربر از پست مفید tarane.h تشکرکرده اند .

tarane.h (سه شنبه 08 دی 88)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 16 آذر 89 [ 00:03]
    سطح
    34
    دستاوردها:
    تشکرها
    174

تشکرشده 173 در 58 پست

Array

واقعا که خیلی جالب بود مخصوصا نتیجه گیری آخرتون آفرین

خانم محترم شما فکر کردین که خوب بودن یعنی فقط اینکه به طرفتون بگین که من باید خانوادم در جریان باشن این نشون ازخوب بودن یا پاکی کسی نداره بلکه این فقط یه چیزی هست که به دختر کمک میکنه ازش سوءاستفاده نشه و اینکه رابطه رو بتونه با کمک والدین بهتر کنترل کنه.که به سود دختر است .

در پاسخ به افرادی که میگن که اگه اون تو رو میخواد مطمئن باش که یه اقدام جدی باید بکنه !!!!!من میگم که این بنده خدا چه جوری باید بدونه که اینو صد در صد میخواد .آیا به صرف 2 بار صحبت کردن یا دیدن طرف!!!!
    اخه چرا بعضی از شما خانما اینقدر خودخواهین
    خانم محترم اینو بدون که توی مملکت ما اصولا تفکر افراط و تفریط هست یا میخواییم خیلی سنتی بریم جلو و یا میخواییم به قول شما هر روز با یکی باشیم اصولا انگار که یاد نگرفتیم که میشه مثه آدم هم زندگی کرد

و جالبه که توی همین تفکر سنتی هم اون پسر بدبختی که رفته خواستگاری اگه بعد مدتی بفهمه که این رابطه رو نمیخواد مورد نفرین شما و خانوادتون قرار میگیره که با احساساتتون بازی کرده و حتی اومده خواستگاری !!! چرا به شما بی احترامی شده و ...

به هر حال اینو بدون که الان این نوع تفکر هم هست تکلیفتو معلوم کن یا میخواین که سنتی باشین که بسم ا... اگه هم میخواین که اونوری بشی باید بدونین که اول از همه تو این نوع رابطه باید احساس رو سعی کنی وارد نکنی و به جای فاز احساس طرفت رو بشناسی و با عقایدش کامل آشنا شی و مثه یه دوست معمولی واسش باشی تماس ها زیاد نباشه و اینکه مدت رابطه هم کمتر از 1.5 باشه بهتره. ادمها میتونن اگه درست عمل کنن تو یه مدت کمتر هم هم رو بشناسن .و اجازه سوءاستفاده هم ندهی هرگز.
    و البته این رو بدون که این وسط ممکنه که یه موردهایی رو از دست بدهی .اما خوب اگه سعی بر این باشه که مدت کمتر بشه و خصوصیات مثبت شما در این مدت نشان داده بشه حتما او هم از این تاکید1.5دست بر میداره .به هر حال هر کاری در زندگی درجاتی از ریسک رو داره.و همیشه اینو بدونی که ممکنه که بعد از این مدت رابطه به هم بخوره پس در رابطه زیرک باشی .یعنی حتما بعدش ازدواج نیست...

فقط من یه توصیه مهم دارم توی زندگیتون همیشه قبل از اینکه کاری رو بخواین شروع کنین در مورد عواقبش خوب فکر کنین و اینکه باید چگونه عمل کنید و اینکه چگونه از هم سوءاستفاده میکنن و ... با چشم باز وارد هر کاری شویم .
    اما با توجه به تفکری که از شما دیدم و اینکه آدم مذهبی هستین و... بهتره که همون طرو که بچه ها گفتن سنتی عمل کنین تا خانواده ها در جریان باشن
    موفق باشین

6. 3 کاربر از پست مفید MOHAMMAD. تشکرکرده اند .

MOHAMMAD. (سه شنبه 08 دی 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    30
    دستاوردها:
    تشکرها
    19

تشکرشده 19 در 7 پست

Array

با سلام
    اول از همه به خاطر عصبانیت و پست قبلیم از همه دوستان معذرت می خوام
    ترانه و محمد عزیز ازتون ممنونم.

نقل قول نوشته اصلی توسط tarane.h
    yosra عزیز شما از رابطه قبلی حرف زدید ولی می گید هیچ ارتباط تلفنی و بیرون رفتن نبوده فقط جزوه ردوبدل می کردین؟
    می بخشید این کجاش معنی رابطه میده؟ فکر نمی کنید این آقا حق داره حرفتون را باور نکنه؟ شما یا مسائل را کامل برای ما نگفتین و یا با توهم یه رابطه برای خودتون پرونده ساختین.
    از طرف دیگه می گید دلتون گرفته چرا این روزها دخترها چنین و چنان می کنند ولی شما نمی کنید؟!!
    و تصمیم دارید مثل دیگران باشید که به اشتباه با احساسات دیگران بازی می کنند؟!!
    من نمی دونم تعریف دقیق شما از دین چیه و البته دین و مسلک شما هرچه که باشد برایم قابل احترام است.
    ولی در تمام ادیان رعایت یکسری مسائل اخلاق مبناست.
    عزیزم این آقا کاملا جوانمردانه چون شرایط ازدواج را نداشتند خود را کنار کشیدند, حالا دلیل دلخوری شما چیه؟
    همیشه شرایط وفق مراد دل ما نیست.شاید در شرایط بهتر ایشون دوباره به شما رجوع کنند و یا جفت بهتری برای خودتون پیدا کنید.
    در مورد رفتار دخترای دیگه هم این نوع قضاوت و این که رفتار اونها مبنای تصمیم شما باشه چیزی جز ضایع کردن اعتقاداتتون نیست.
    شما راهی را که فکر می کنید درسته پیش بگیرید و بهش عمل کنید و کاری به رفتار دخترای دیگه نداشته باشید.
    در مورد رابطه قبلی قبلا هم گفتم که به صورت اینترنتی بوده. نخواستم وارد جزئیات اون بشم به خاطر اینکه وقت دوستان انجمن گرفته نشه. البته دوستانم هم می گن که اسم اون رو نباید رابطه گذاشت! ولی من نمی دونستم باید اسمشو چی بذارم. گفتم که نگرانی ام به خاطر این بود که شخص قبلی متوجه بشه و بعد شک یا ابهامی پیش بیاد و خواستم قبل از اینکه قضاوت قبلی بشه مثلا گفته باشم! این رو بذارید به حساب خام بودنم
    درواقع ارتباط قبلی از وبلاگ من شروع شد که ایشون بازدیدکننده من و ازقضا همکلاسی ام هم بود. و بعد ما یک کار تیمی اینترنتی رو شروع کردیم با چند نفر دیگه و کم کم شروع به تبادل ایمیل های رسمی و درسی کردیم. و این دو سال طول کشید. در این مدت من احساس می کردم علاقه ای ممکنه بوجود اومده باشه اما ایشون این قدر محترمانه و رسمی صحبت می کرد که من نمی تونستم به خاطر حدسیاتم عکس العملی داشته باشم! بعد از دوسال این قضیه(در همون اینترنت) جدی شد. و من با خانواده ام مطرح کردم و اونها خواستند که ایشون بیاد خواستگاری. من ایمیل زدم و خواسته خانواده امو گفتم و اون هم با تاکید بر اینکه الان شرایط ازدواج رو نداره خواست که شناخت بیشتری نسبت به هم داشته باشیم و معیارهامون رو بررسی کنیم. ولی من مدام تحت فشارش می گذاشتم که باید با خانواده ها مطرح کنیم. و ایشون هم اصرار داشت که الان وقتش نیست و همون ارتباط اینترنتی رو هم قطع کردیم. چند ماه گذشت. ایشون دچار افت شدید تحصیلی شد. طوری که چند تا از همکلاسی ها فهمیده بودند که عاشق شده. جمع شدند و تصمیم گرفتند با ایشون صحبت کنند و من هم در جریان بودم. این بود که با یکی از اونها صحبت کردم و قضیه رو تعریف کردم و از من پرسیدند که آیا واقعا می خواهی که ایشون به خواستگاری ات بیاد و تا اینجا نظر تو مثبت هست؟ من هم گفتم نظرم تا اینجا مثبته. بعد از صحبت بچه ها باهاش متوجه شدم که از من بسیار عصبانیه و از اینکه به این خاطر که من رو مقصر می دونست خیلی ناراحت بودم. این بود که ایمیل زدم و معذرت خواهی کردم و در آخر حاضر شدم اگه ارتباط درسی باشه اشکال نداره و من تمام گذشته رو فراموش می کنم. و این مدتی ادامه داشت و ارتباط اینترنتی خیلی زیاد شد و در این مدت من دو تا خواستگار رو بی دلیل رد کردم به خاطر علاقه ای که بهرحال در من ایجاد شده بود و نمی تونستم به هیچ کس دیگه ای فکر کنم. تا یک تبادل جزوه که من در اون خیلی سریع خداحافظی کردم و رفتم. (چون قرار ما تبادل جزوه بود و من فکر نمی کردم کار دیگه ای لازم باشه انجام بدم!!) و ایشون از من دلخور شد و دوباره قطع شد. یک سال بعد با اسم یکی دیگه از همکلاسی های پسر(!!) شروع کرد به من ایمیل بزنه و از اونجایی که توی این مدت روش خیلی شناخت داشتم، مطمئن بودم که خودشه. این بود که رفتم و از اون همکلاسیم پرسیدم که شما ایمیل به من می زنید!؟ اون هم با تعجب گفت نه و بعد حدس زده بود کار کیه و باهاش کلی دعوا کرده بود و اون به من ایمیل زد که چرا بهش گفتی و .... این قصه سر دراز دارد!! ( کاملا قبول دارم که این ها همش زنجیره ای از بچگی کردن های ما بود که چندین سال طول کشید!!) و این اواخر ارتباط ما به یک ارتباط معمولی بدون علاقه تبدیل شد(حداقل من این طوری فکر می کردم) و گاهی من ایمیل می زدم و سوالاتی می پرسیدم و گاهی ایشون. و ضمن اینکه یک سری جزوه پیش هم داشتیم که به هم برگردوندیم...
    همین! شاید من در این قضیه خودم رو گناهکار می دونستم و در ضمن به خاطر علاقه ای که برام ایجاد شده بود تا مدتی نمی تونستم به هیچ فرد دیگه ای در زندگی ام فکر کنم... این بود که فکر می کردم مهمه.

منظور من از دخترهای دیگه، دخترهای این دیاره نه ایران! نمی خوام قضاوتی کنم که دخترهای اینجا بهترن یا اونجا یا هرچی. فقط روش زندگی دخترهای اینجا با دخترهای ایرانی فرق داره و همانطوریه که گفتم. و فکر می کنم حتی اگه یک ایرانی این کار رو انجام بده اعتقاد به درستی اش نداره.(البته ببخشید قبول دارم بد گفتم و معذرت می خوام) اون حرفها به خاطر این بود که احساس می کردم روم قضاوت اشتباه شده. شاید یک جورایی از وقتی اومدم اینجا نسبت به هرچیزی که مربوط به دین باشه خیلی حساس شدم! یا شاید هرکی هرچی بهم میگه احساس می کنم ربطی به دین داره!!! این خیلی بده و دارم خودم رو اصلاح می کنم. امیدوارم همه کسانی که باعث ناراحتی شون شدم منو ببخشند

نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD.
    واقعا که خیلی جالب بود مخصوصا نتیجه گیری آخرتون آفرین

خانم محترم شما فکر کردین که خوب بودن یعنی فقط اینکه به طرفتون بگین که من باید خانوادم در جریان باشن این نشون ازخوب بودن یا پاکی کسی نداره بلکه این فقط یه چیزی هست که به دختر کمک میکنه ازش سوءاستفاده نشه و اینکه رابطه رو بتونه با کمک والدین بهتر کنترل کنه.که به سود دختر است .

در پاسخ به افرادی که میگن که اگه اون تو رو میخواد مطمئن باش که یه اقدام جدی باید بکنه !!!!!من میگم که این بنده خدا چه جوری باید بدونه که اینو صد در صد میخواد .آیا به صرف 2 بار صحبت کردن یا دیدن طرف!!!!
    اخه چرا بعضی از شما خانما اینقدر خودخواهین
    خانم محترم اینو بدون که توی مملکت ما اصولا تفکر افراط و تفریط هست یا میخواییم خیلی سنتی بریم جلو و یا میخواییم به قول شما هر روز با یکی باشیم اصولا انگار که یاد نگرفتیم که میشه مثه آدم هم زندگی کرد

و جالبه که توی همین تفکر سنتی هم اون پسر بدبختی که رفته خواستگاری اگه بعد مدتی بفهمه که این رابطه رو نمیخواد مورد نفرین شما و خانوادتون قرار میگیره که با احساساتتون بازی کرده و حتی اومده خواستگاری !!! چرا به شما بی احترامی شده و ...

به هر حال اینو بدون که الان این نوع تفکر هم هست تکلیفتو معلوم کن یا میخواین که سنتی باشین که بسم ا... اگه هم میخواین که اونوری بشی باید بدونین که اول از همه تو این نوع رابطه باید احساس رو سعی کنی وارد نکنی و به جای فاز احساس طرفت رو بشناسی و با عقایدش کامل آشنا شی و مثه یه دوست معمولی واسش باشی تماس ها زیاد نباشه و اینکه مدت رابطه هم کمتر از 1.5 باشه بهتره. ادمها میتونن اگه درست عمل کنن تو یه مدت کمتر هم هم رو بشناسن .و اجازه سوءاستفاده هم ندهی هرگز.
    و البته این رو بدون که این وسط ممکنه که یه موردهایی رو از دست بدهی .اما خوب اگه سعی بر این باشه که مدت کمتر بشه و خصوصیات مثبت شما در این مدت نشان داده بشه حتما او هم از این تاکید1.5دست بر میداره .به هر حال هر کاری در زندگی درجاتی از ریسک رو داره.و همیشه اینو بدونی که ممکنه که بعد از این مدت رابطه به هم بخوره پس در رابطه زیرک باشی .یعنی حتما بعدش ازدواج نیست...

فقط من یه توصیه مهم دارم توی زندگیتون همیشه قبل از اینکه کاری رو بخواین شروع کنین در مورد عواقبش خوب فکر کنین و اینکه باید چگونه عمل کنید و اینکه چگونه از هم سوءاستفاده میکنن و ... با چشم باز وارد هر کاری شویم .
    اما با توجه به تفکری که از شما دیدم و اینکه آدم مذهبی هستین و... بهتره که همون طرو که بچه ها گفتن سنتی عمل کنین تا خانواده ها در جریان باشن
    موفق باشین
    خیلی ممنون از نوشته های خوبتون. حتما روی مواردی که اشاره کردید فکر می کنم.
    ای کاش این دوتا پست آخری همون اولین باری که این مبحث رو باز کردم ارسال می شد. شاید من بیش از حد توقع داشتم و اگه اینو می دونستم شاید صحبت هایی که در این صحبت آخریمون ردوبدل شد و باعث ناراحتی من شده گفته نمی شد.

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 آبان 91 [ 04:48]
    سطح
    33
    دستاوردها:
    تشکرها
    191

تشکرشده 189 در 69 پست

Array

yosra جان ممنون از توضیحاتت ولی اینجا کسی از دست شما ناراحت نشد و این پستها صرفا برای این ارسال شد که فکر کردیم مسیر فکری شما اشتباهه و این طرز فکر به خودتون آسیب می زنه.
    yosra عزیز از مسائلی که بیان کردین مشخصه شما تنها به رابطه ای که تحت کنترل خانواده و به قصد ازدواجه فکر می کنید.
    ولی اشتباهاتی داشتین برای جلوگیری از تکرار اونها در آینده متذکر میشم.
    1.اول شخص را به عنوان همسر آینده بررسی کن و در صورتی که فکر می کنی شرایط ازدواج را نداره فکر خودت را مشغول نکن.
    2.درصورتی که مورد 1 حل شد لازم نیست شما بگید باید بیای خواستگاری و از خانواده اجازه بگیری.
    این حرف شما معنیش اینه که از نظر من شما کاملا قابل تائید هستید و فقط مراسم رسمی مونده.
    بهتره بگید من برای تصمیم گیری باید نظر خانواده ام را بدونم و آشنایی به خانواده شما و منطبق بودن دو خانواده از شرایط اصلی منه.
    این دو جمله در عمل یه معنی میده ولی جمله اول چون در شخص این حس را به وجود میاره که توافق 100٪ شما را داره شخص را به تعلل می اندازه.
    در افکار جامعه ما این مسئله جا افتاده که آشنایی خارج از چارچوب رسمی و بدون اطلاع خانواده تنها می تونه برای دختر مشکل ایجاد کنه ولی آقا بدون هیچ مشکلی فرصت شناخت کافی طرف مقابل را داره.
    این که این طرز تفکر درسته یا غلط خارج از مبحثه ولی شما برای اینکه به طرف مقابل فرصت ندید با این دیدگاه باهاتون برخورد کنه نباید قبل از اشنایی خانواده ها جواب مثبت بدهید.
    3.اگه کسی شرایطت را قبول نکرد باید کاملا نظرش را بپذیری و اصلا از چیزی ناراحت نشی. همانطور که شما وقتی از خواستگاری خوشتون نمی یاد خیلی راحت ردش می کنید باید به طرف مقابل هم این حق را بدی اگه از شرایطت خوشش نیامد بتونه رابطه راقطع کنه.
    4.طبق گفته هاتون رابطه قبلیتون بیشتر مثل یه احساس درونی و تعلق قلبی شخص شماست تا یه رابطه جدی. بهتره خیلی شفاف تر به طوریکه برای طرف مقابل دچار ابهام نشه از رابطه قبلیتون حرف بزنی.
    من کاملا با این مسئله موافقم که باید تمام روابط قبلی برای شریک زندگی روشن بشه ولی روابط شامل احساس درونی شما نمیشه.
    مطمئن باشید توی سن شما شریک شما یا هر فرد دیگه ای حداقل یکبار احساس عشق را تجربه کرده و این برای طی مرحله بلوغ یه چیز طبیعیه.
    بهتره در این حد بگید که با یکی از همکلاسیاتون قبلا صحبت از شروع رابطه به قصد ازدواج پیش اومده ولی چون اون شخص شرایط ازدواج را نداشته هیچ رابطه ای شکل نگرفته و فقط برای هم همکلاسی باقی ماندید.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    30
    دستاوردها:
    تشکرها
    19

تشکرشده 19 در 7 پست

Array

سلام ترانه جان.
    در مورد اینکه چطور از رابطه قبلی صحبت کنم من هم به همین نتیجه رسیدم. این تجربه خیلی خوب بود که متوجه بشم باید چطور صحبت کنم که نه چیزی رو پنهان کرده باشم و نه به خودم بیهوده اتهام بزنم. کاملا با این جمله ات موافقم و به دوستانی که ممکنه اینجا رو بخونن پیشنهاد می کنم حتما به توصیه شماره 4 گوش کنند.

در مورد بقیه توصیه هات من همه اش رو قبلا انجام داده بودم ولی قضایا خارج از اختیار من به نحوی پیش رفت که نتیجه چنین شد. در همون پست اولم هم اشاره کردم که ایشون مطابق با معیارهای اصلی من هست.

در مورد توصیه دومت هم من دقیقا به همین صورت گفتم که من هنوز نیاز به شناخت دارم و به همین دلیل هم می خوام که خانواده ها در جریان باشند تا بتونم شناخت لازم رو پیدا کنم و بدون شناخت نمی تونم هیچ نوع ارتباطی رو شروع کنم. و این مطلب رو به خوبی تاکید کردم و می دونم که از این نظر مشکلی نبود. مشکل اینجا بود که ایشون معتقد بود وقتی به خواستگاری من بیاد به این معناست که از نظرش من 100% قابل قبول هستم. درحالیکه از نظر من اصلا این طوری نیست. مگر نه این طوره که خیلی از خواستگارها خودشون جوابشون منفی هست؟

ناراحتی من از اینکه شرایطم پذیرفته نشده نیست. اگه اینطور بود اصلا این مبحث رو باز نمی کردم! قبل از اینکه اصلا من با همدردی آشنا بشم شرایطم پذیرفته نشده بود و ارتباط قطع شده بود. من فقط به این فکر می کردم با توجه به اینکه ایشون به معیارهای من خیلی نزدیکه باید شرایطم رو تغییر بدم یا نه؟ این بود که اینجا سوال کردم و دوستان گفتند به هیچ وجه از شرایطت کوتاه نیا و حق داری که این انتظار رو داشته باشی و ایشون اگه واقعا قصدش ازدواج باشه خودش برمی گرده وگرنه نه و ...

و بعد از یک هفته اتفاقی پیش اومد که ما دوباره صحبت کردیم و ایشون از من پرسید که آیا در این یک هفته تجدید نظر نکردم و من محکم تر از قبل گفتم نه! سر حرفم هستم! و بعد شروع به جروبحث کردیم و حرفهایی پیش اومد که خیلی بهم برخورد و عصبانی بودم و اون پست عصبانی رو نوشتم!

باز هم ممنونم ترانه جان

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    30
    دستاوردها:
    تشکرها
    19

تشکرشده 19 در 7 پست

Array

با سلام،
    الان 7 ماه از وقتی که من سوالم رو اینجا مطرح کردم می گذره. فقط خواستم به عنوان بیان یک تجربه تصمیمی که گرفتم و نتیجه رو اینجا بنویسم.
    من تصمیم گرفتم رابطه شناخت رو با این آقا شروع کنم، و الآن تقریبا می شه گفت نامزد هستیم.
    در این مدت خیلی وقتها به تصمیمم شک کردم و حتی گاهی دعواهای بسیار سختی کردم و حتی یک بار یک ماه و نیم رابطه رو کاملا قطع کردم!(واقعا چی از دست من کشید نامزدم!) و الآن که هفت ماه تجربه من بیشتر شده، واقعا به تمام نگرانی هایی که داشتم می خندم!
    به مرور زمان ایشون هم متوجه شدند یک و نیم سال برای شناخت با توجه به شرایط ما زیاد هست، و حتی تاریخ دقیقی برای پایان دوره شناخت(حدود یک سال) تعیین کردیم. و خیلی زودتر از اون تاریخ، هر دو به تصمیم قطعی رسیدیم و الآن خانواده ها کاملا در جریان قرار گرفتند.

مواردی که Mohammad و tarane اشاره کردن کاملا صحیح بود و خیلی به کارم اومد. بازم ازشون تشکر می کنم.
    با طرز فکر chashmdarrah هم بسیار موافقم.

من فقط به دخترهای مذهبی توصیه می کنم یه کم دید بازتری نسبت به این مسئله داشته باشند، من اون موقع فکر می کردم باید با هرگونه احساسی در درون خودم بجنگم، در حالیکه بعدا فهمیدم فقط باید روش صحیح استفاده از اونها رو یاد بگیرم و به موقع به کار ببرم. لزومی نداره در دوره شناخت من احساساتم رو بیان کنم، و یا از وابسته شدن بترسم...
    الآن خیلی خیلی خوشحالم که به کسی که دوستش داشتم فرصت شناخت دادم، و با درک متقابل مشکلاتی که باعث می شد ایشون از ازدواج بترسه رو حل کردیم. من فکر می کنم نامزدم همان فردی است که آرزویش را داشتم و از این بابت بسیار راضیم

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)