به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 30
    عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 16 آبان 90 [ 20:18]
    سطح
    35
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 18
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    27

تشکرشده 26 در 14 پست

Array

RE: ممکنه من را راهنمایی کنید؟

نظر واقع بیننه را از قلبت بپرس و لو اینکه دیگران بر خلافش رای دهند.

ببین دلت چی بهت میگه ؟ اگر احساس خوبس نداری رهاش کن.
    خواستگار بعدی انشاالله.

چرا زندگی رو با دق دقه خاطر شروع کنی؟حالا همه هم راضی باشن و قتی جنابعالی راضی نیستی پس یعمی منتفی.

انشاالله بحق پاکی فاطمه زهرا (س) خداوند یک شوهر خوب و دلخواه شما نسیبتون کنه و از کنار هم بودن لذت ببرید.
    برای من مجرد هم دعا کن.من هم نیمه گم شدمو پیدا کردم ولی هنوز بهش نرسیدم.

در خدمت خواهران و برادرانم هستم.
    فدای تمام دوستان.

اول و آخر یار...

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 02 مهر 88 [ 19:01]
    سطح
    63
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 53
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    331

تشکرشده 338 در 126 پست

Array

سلام مهربونا ممنونم که به خاطر من وقت گرانبهاتون رو گذاشتید و راهنماییم می کنید.

راستش اینکه واقعا برام جالبه که خودشون مشاورند و تحمل نه شنیدن ندارن. از اونجایی بود که من خیلی پیش تر از اینا نه گفتم به صراحت فقط و فقط به خاطر اینکه به خودم و احساسم شک داشتم. و نمی خواستم حتی وقت ایشون و هزینه تلفنشون به خاطر من هدر بره، چندین بار نه گفتم اما چون ایشون خیلی به هم ریختن، خیلی سعی کردم اگه جا داره خودم رو قانع کنم. که نشده فقط یه حس خیلی بد دارم... خیلی روش فکر کردم. خیلی هم باهام صحبت کردش که کی مثل من پیدا می شه؟ کی تو رو درک می کنه؟ کی جز من می تونه خوشبختت کنه؟ (خانوادم مسخرم می کنن می گن منظورش این بوده که کی تو رو می گیره؟) می دونم مرد زندگیه می دونم قابل اعتماد می دونم با اینکه دستش خالیه اما میشه بهش تکیه کرد و من می تونم تحمل کنم. می دونم ... اما نمی دونم چمه؟ همیشه برام مسخره بود می گفتن به دلم ننشست یعنی چی؟ الان شاید دارم می فهمم. واسه خودم و دلم متاسفم شاید من لیاقتشو ندارم، نه؟
    اما هر بار که نه گفتم انقدر ایشون به هم ریختن که حرفمو پس گرفتم و دلم واسه این می سوخت نه اینکه برم زنش بشم و خدای نکرده بدبختش کنم.
    در مورد ارتباط خودم به قدر کافی سخت گیر هستم و چون می دونم روابط راه دور وابستگی کاذب داره خواستم خیلی کم تلفن بزنن. هیچ وقت نشده که من تلفن زده باشم. اس ام اسم خیلی کم جواب می دم بنده خدا بعضی وقتا می گه دیگه تحمل نداشتم که تلفن کردم. اگه دلم می سوخت واسه اینا بودش. اما با این وجود چرا باید وابسته شده باشه؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 16 آبان 90 [ 20:18]
    سطح
    35
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 18
    دستاوردها:
    تشکرها
    27

تشکرشده 26 در 14 پست

Array

خدا اگر بخواهد کسی را به کس دیگر برساند ، کار به بعد مسافت نداره ، دوست من.
    سخت نگیر....
    فاصله یعنی چه؟
    قلبهای ما نزدیگ است به آنکه چشمهای ما از آن دور است.

قربون امام علی (ع) برم من.چه امضای قشنگی دارید .درود بر محبان علی.انشاالله خدا بتونه کمک کنه همیشه از محبان علی باشیم. آمین یا رب العالمین

4. کاربر روبرو از پست مفید iman-unicorn تشکرکرده است .

iman-unicorn (جمعه 28 فروردین 88)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 06 خرداد 98 [ 22:58]
    سطح
    63
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 146
    دستاوردها:
    تشکرها
    40

تشکرشده 80 در 36 پست

Array

سلام
    پيشنهاد ميكنم پيش يه مشاور غريبه بريد و سنگهاتونو وابكنيد ، تمام مسائل رو از قبل يادداشت كنيد تا موردي از قلم نيفته .... براي جواب مثبت يا منفي هم اصلا عجله نكن.
    موفق باشي

6. کاربر روبرو از پست مفید winter تشکرکرده است .

winter (جمعه 28 فروردین 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 30 آبان 88 [ 11:45]
    سطح
    81
    Level completed: 71%, Points required for next Level: 146
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    898

تشکرشده 926 در 486 پست

Array

به: ممکنه من را راهنمایی کنید؟

با درود؛
    سرکار خانم شما چه تصویری در ذهن از شوهر دارید؟چه چیزی هایی را دوست دارید که همسر آینده تان داشته باشد؟در فامیل یا اطرافیان آیا کسی هست(نه بعنوان خواستگار) که نزدیک به دلخواه شما باشد؟
    اولاً باید پاسخ این پرسشها را بدهید و سپس به این نکته مهم عنایت کنید که شناخت طرف مقابل نخست از اینجا آغاز می شود که باید او به دل بنشیند و سپس با خرد و اندیشه او را سنجید.این درست این گونه است که باید نخست کنکور داد تا پس از چهار سال یا شش سال و پشت سر گذاردن انبوهی از آزمایشها و به ما مدرک علمی بدهند.
    اگر رابطه شما از سه ماه گذشته است ممکن است او به شما وابسته شده باشد.از طرفی باید این را روشن سازید که وقتی از او دور هستید و درباره او خوب اندیشیده و از او خوشتان می آید،منظورتان این است که اورا با همین حرکات آرام یا قد 174 سانتی در ذهن دارید،یا نه در موقعیت های گوناگون خودتان آدم دیگری از او در ذهن می سازید،آنچه که دوست دارید او باشد؟
    بدرود./

8. کاربر روبرو از پست مفید گرد آفرید تشکرکرده است .

گرد آفرید (جمعه 28 فروردین 88)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 آبان 89 [ 17:57]
    سطح
    42
    Level completed: 41%, Points required for next Level: 118
    دستاوردها:
    تشکرها
    90

تشکرشده 94 در 50 پست

Array

سلام دوست عزیزم من نمیدونم که الان رابطه شما به کجا رسیده است
    اما تنها اینو میدونم که اگه کسی واسه ما جذاب از نظر ظاهری نباشه خودتم بکشی نمیتونی این دیدت زو عوض کنی
    من یه کتاب از باربارا دی انجلس خوندم که توی قسمت روابط جنسی اون نوشته بود (ببخشین راحت میگم) اگه شما از نظر جنسی اوایل همسرتون واستون جذاب بوده اما به مرور عادی شده روانشناسا میتونن کاری کنن که دوباره جذبش شین ولی اگه از همون اول هیچ جذبه ای واستون نداشته باشه دیگه نمیشه کاریش کرد
    و مثالایی زده از کسایی که ایجوری بودن و به خاطر اینکه این ازدواج منافعی از نظر مادی و...داره ازدواج کردن و حتی از بس ارضا نشدن کارشون متاسفانه به خیانت هم کشیده شده که خودشون هم روزی تصور نمیکردن اینطوری بشه(فکر کنم کتا ب ایا تو ان گمشده ام هستی باشه )
    خلاصه این موضوعو بسنج
    اما دوست عزیزم دیگه زیاد ا ز حد موضوعو کش نده میدونی اگه زیاد طول بدی وابستگب اون بنده خدا خیلی بیشتر میشه و اگه بنا به جدایی باشه اسیب بیشتری میبینه به هر حال دیگه نباید که زیاد تعلل کرد
    این اصلا درست نیست که ادم بخواد واسه خاطر دلسوزی با کسی بمونه
    امیدوارم که بهترین تصمیم رو هر چه زودتر بگیری

10. کاربر روبرو از پست مفید کاترین تشکرکرده است .

کاترین (جمعه 28 فروردین 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 فروردین 93 [ 12:48]
    سطح
    81
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 212
    دستاوردها:
    SocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    8,122

تشکرشده 8,124 در 1,482 پست

حالت من
    Vaaaaay
    Array

سلام:
    دوست خوبم ..منم با نظر سایر دوستان موافقم ولی یک چیز رو بدون .....
    درسته که ظاهر آدم ها اصلا مهم نیست و در حدی که بتونی تحمل کنی قابل قبوله و اصل قضیه در حقیقت همان اخلاق و منش فرد هستش.....ولی یک زن یا مرد باید بتونن در حد قابل قبولی هم دیگر رو و جسم همدیگر رو تحمل کنن ....شما دوست عزیز اگر اکنون که هنوز وارد مراحل جدی تر نشدید یک همچین احساسی دارید که منجر به ناراحتیتون شده باید خوب فکر کنید.ازدواج متشکل از خیلی چیزهاست و اصلا شوخی نیست....ئن با عرض شرمندگی با نظر مرجان جون که خیلی محترم هستن و نظراتشون خوبه مخالفم و اینکه آدم وقتی عاشق کسی باشه وقتی ازش دوره هم همین احساس رو داره و حتی شدتش بیشتر می شه چون اون فرد قراره همه کس زندگیش بشه.....من که اینطورم ....نباید با دور بودن کسی که دوست داری احساس راحتی کنی وگرنه چطور 24 ساعت زیر یک سقف زندگی خواهید کرد....نگران احساس ایشان هم نباش ...زندگی شما شوخی نیست....خوی فکر کن....از مشاوره های حضوری استفاده کن و کتاب بخون .....با مطالعه و آگاهی تصمیم بگیر و وقتی مطمئن شدی جواب بده.....
    جوابی که همیشه روش بایستی.........امیدوارم زود زود خبرهای خوبتو بشنویم....
    ((((راستی آفا آرمان هم ما نمی دونستیم قراره داماد تهرانی ها بشید....شما هم مبارکه.....
    تاپیک زندگیتونم اگر شد لینکشو بذارید ما هم از تجربیاتتون استفاده کنیم....))))

12. کاربر روبرو از پست مفید سارا بانو تشکرکرده است .

سارا بانو (جمعه 28 فروردین 88)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    63
    دستاوردها:
    تشکرها
    331

تشکرشده 338 در 126 پست

Array

سلام مهربونا گردآفرید و کاترین عزیزم، ممنون که لطف داشتید به خاطر من وقت گذاشتید. فکر می کردم دیگه فراموش شدم... قربون دستای مهربونتون

خب می دونید، قبلا در مورد مرد زندگیم خیلی رماتیک فکر می کردم البته با یه شخصیت ساختگی در ذهنم اما الان واقع بینم. و دیگه منتظر اون شخصیت نیستم...
    راستش تا کسی به من پیشنهاد نده بهش فکر نمی کنم. بنابراین نه کسی را نیافته ام.
    شاید اشتباه در این مورد از من بوده چون از ابتدا هم به دل ننشستن مطرح بود اما من نمی فهمیدم. و فقط سعی می کردم ایشون را از خودم دور کنم...
    این موردی که این جا خدمتون عرض کردم. این مرد فوق العاده مهربون وصبور و آروم بودن. اما...
    وقتی من نظرم را در مورد یه چیزی می گفتم ایشون دقیقا همون نظر را واسه سوال من می دادند. خیلی خودشونو نزدیک و شاید خود من نشان می دادند.می دونید من نمی فهمیدم به خاطر من اینو می گن یا واقعا شخصیتشون اینه، تمام این ترفندها و سوالات روانشناسی را هم بلد بودند. خب این خیلی خوبه اما این کارها یه حس بد به من می داد. یه شخصیت کاملا مطیع، و این با اون چیزی که در ذهنم از مرد ایده الم ساخته بودم خیلی متفاوت بود. همیشه می خواستم من طرفم را تحسین کنم، یه جورایی مرید شوهر باشم، رئیسم باشه، خودم را برای چنین مردی آماده کرده بودم...که متفاوت بود.
    البته من از ایشون خواستم به خاطر من جونیشون را هدر ندهند و هر زمان که موردی دلخواهی را یافتن بدون فوت وقت برن و ازدواج کنند.
    کاترین جان مدتیه ازشون خبر ندارم یعنی جواب تلفن هاشون را ندادم. اس ام اس های زیادی فرستادن که بدون تو نمی تونم و...
    به مسئله وابستگی هم واقف بودم. خیلی سعی کردم جلو وابستگی گرفته بشه، البته که جواب منفی من خیلی براشون سخت بود. چون پرسه شناخت تقریبا طولانی شد. طفلی همیشه می پرسید تا حالا چند امتیاز گرفتم؟ و من می گفتم آخرش امتیازاتونو می شمارم.
    از ابتدا هم هیچ قولی به ایشون ندادم. و فقط گفتم باید شناختم کامل بشه، (خیلی زمینه سازی کردم و آمادشون کردم به نه شنیدن، مثلاخیلی وقتا لابلای حرفام می گفتم تا حالا تو زندگیتون نه شنیدین؟ بعد چکار کردین؟ ...) اما خیلی عذاب وجدان دارم چون به دلیلی ایشون را رد کردم که شاید نیازی به شناخت نداشت. و اگر این جا نوشتم به خاطر اینکه بار گناهم کمتر شده باشد...[hr]
    سلام دوست بسیار عزیز rsrs1380 از نظر شما هم خیلی ممنون ببخشید دیر متوجه نظر شما شدم.
    استفاده کردم مهربون.
    موفق و شاد باشید.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 25 خرداد 94 [ 14:42]
    سطح
    56
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 35
    Overall activity: 50.0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    467

تشکرشده 462 در 208 پست

Array

سلام دوست عزیزم
    نمی دونم اینجا کسی چیزی در مورد افراد بصری ، سمعی و لمسی خونده یا نه اما من فکر می کنم مشکل شما به این موضوع بر میگرده شما فردی پر هیاهو و پر جنب و جوش هستید مثل ویژگی افراد بصری در حالی که طرف مقابلتون حالات افراد لمسی رو بروز میده ، آیا آروم و خیلی با مکث صحبت می کنه؟ آیا تمام حرکاتش آرومه ؟ اگر این طور باشه مسئله به شخصیت طرف مقابلتون بر می گرده ، می تونه راه حلی داشته باشه اما می خوام بدونم اگر این فرد خیلی پر شر وشور بشه مشکل شما حل میشه ؟ اگر این طوره بهش بگید شاید به خاطر علاقه به شما بتونه تغییری در خودش به وجود بیاره . ما انسانها استراتژی های مخصوص به خودمون رو داریم ، در عشق ، دوستی ، احساس موفقیت کردن و ... مثلاً کسی که استراتژیش در بروز عشق سمعیه ابراز علاقه رو با گفتار انجام می ده و حالا اگر طرف مقابل بصری باشه می گه "تو چرا دیگه منو با خودت جایی نمی بری دیگه مثل قبل بهم نگاه نمی کنی برام کادو نمیگیری و ..." تنها راهش اینه که به همسرمون مطابق با استراتژی خودش ابراز علاقه کنیم ! در ضمن طبق گفته هات مشخصه که در همسر آیندت خیلی به دنبال حالات مردونه هستی که متاسفانه در این شخص پیدا نکردی . اینکه این فرد به دلت نشسته به خاطر اینه که حالات ، ژست ها ، یا حتی شاید طرز گفتار و اینکه در چه مواردی با تو صحبت میکنه با تو متفاوته و حتی شاید خلاف میل توئه . مثلا من از نحوه ی غذا خوردن خواستگارم و موضوعات چرتی که در موردش با من صحبت می کرد بدم میومد .به نظرم مشکلاتت به این قضایا بر می گرده پس حتماً مشاوره برو و ببین اگر راه حلی نیست تمومش کن.

اما چند چیز رو فراموش نکن ، به تجربه خود من،اول اینکه اصلاً دلت برای جواب رد دادن نسوزه حتی اگر طرف مرد!، و دوم از کسایی که در ازدواج عجله می کنن دوری کن اونایی که هی می گن چی شد جوابت، پس کی می گی ،حالا نمرم چنده و... سوم به احساست اعتماد کن. به نظر من و با توجه به تجربم این آدم به دلت نشسته و ادامش بی دلیله ولی سعیتو بکن و در نهایت مطمئن و قاطعانه جواب بده
    موفق باشی عزیزم

15. 2 کاربر از پست مفید *nadia* تشکرکرده اند .

*nadia* (پنجشنبه 03 اردیبهشت 88)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    63
    دستاوردها:
    تشکرها
    331

تشکرشده 338 در 126 پست

Array

سلام نادیا جون چقدر قشنگ راهنمایی کردید. ممنون مهربون
    آره عزیزم خصوصیات ظاهریشون نشون میده که جز افراد لمسی باشند. نمی دونم آخه نخواستم اونی که من می خوام بشن، تا حالا به خودم اجازه ندادم کسی را تغییر بدم، میدونید من خیلی به ایشون احترام می گذارم کلا آدما را همونی که هستن می پذیرم بالاخره هر کسی واسه شخصیتش وقت گذاشته، نمی تونم ازشون بخوام عوض شن، همونطور که خیلی هم با خودم کلنجار رفتم، من بتونم کنار بیام و عوض بشم اما واسم سخته آخه شخصیت منم شکل گرفته، خیلی متفاوتیم البته ایشون معتقدند ما خیلی تفاهم داریم.
    یعنی من خودم را نشناختم یا ایشون اشتباه می کنند؟ البته اینکه می گن ما مثل همیم شایدم...
    آخه من از همسرم انتظار دارم یه مرد باشه و جایگاه خودشو بدونه، اما لطافت و خونسردی ایشون من یاده مرد نمی ندازه
    می دونید بازم شاید تقصیر خودمه آخه من خیلی خودم را ساختم واسه زن بودن، آروم بودن و... البته برای شوهرم مردی که در تصورم مثل خودم نبود. اما در محیط کارم نمی توانم با این خصوصیات باشم. چون با مشکل بر می خورم و کسانی که در این محیطها با من بر می خورند شاید، حق داشته باشند در مورد شخصیتم. اشتباه کنند.

خیلی لطف کردید بهره مند شدم نادیا جونی.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)