به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 13 اسفند 87 [ 22:12]
    سطح
    35
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 142
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

+دخترا جواب بدن "مهمه"

سلام دوستان
    وقتي به تاپيكاي بچه ها نگاه ميكنم ميبينم تعداد زيادي از بچه ها البته اكثرا دخترا مشكلشون اينه كه طرفشون بهشون ابراز علاقه نميكنه
    اما خيليا به چند نكته توجه نميكنن
    1.نميدونن از رابطه شون چه انتظاري دارن ميخوان با اون آدم ازدواج كنن يا ميخوان باهاش رابطه دوستي بريزن كه در مورد دومي ...!!!
    2.به سنشون توجه نميكنن خيلي از اين افراد در موقعيت ازدواج نيستن نمونه اش رو خيلي تو اين تاپيكا ديديم
    3.بيشتر از اينكه به شرايطشون فكر كنن به ابراز علاقه به اون فرد فكر ميكنن
    اين چيزايي بود كه من از صحبتاي خود شما دستگيرم شد
    حالا ميخوام موضوعي عكس اين موضوعو در نظر بگيريم من خودم تا حالا هركسي كه اومده به خودم گفته كه دوسم داره رد كردم بعضياشونو همون لحظه چون دوسشون نداشتم و متاسفانه اين نكته واسه خانوما خيلي مهمه !
    اما دختري رو در نظر بگيرين كه شرايط ازدواجو نداره اصلا خودتونو جاي اون بزارين مثلا يه دختر دانشجوي 20 ساله هستين و كسي بهتون ابراز علاقه ميكنه كه دوسش دارين(مثلا يكي از همكلاسياتون) يعني دو طرف همديگه رو دوست دارن به اون پسر در همون لحظه و يا بعد از فكر كردن چي ميگين در نظر داشته باشين كه نميخواين از دستش بدين و اگه با خانواده تون مطرح كنين به خاطر شرايط شما فقط مخالفت ميكنن و ممكنه سنگ جلوي پاتون بندازن

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 دی 89 [ 22:29]
    سطح
    35
    Level completed: 37%, Points required for next Level: 95
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 3 پست

Array

RE: دخترا جواب بدن "مهمه"

به نظر من می توانند با هم توافق کنند و چند سال بد هر موقع داشتن امادکی اش را پیدا می کردن با هم بیشتر اشنا شن .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 07 دی 88 [ 07:03]
    سطح
    48
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 110
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    357

تشکرشده 375 در 164 پست

Array

سني كه بيان كرديد خيلي حساس هست در اين سن آدم زود دلباخته مي شه و خيلي زود هم پشيمان مي شه و دوباره عاشق مي شه سني نيست كه بشه از علاقه اي كه درش بوجود مي آيد بصورت محكم و بنيادي در موردش فكر كرد

اگر فكر مي كنيد كه توافق كردن و بعد از چند سال تازه ببينند كه با هم سازگار نيستند و توي اون زمان بخاطر شرايط سني تصميمي گرفتيد و بعد پشيمان بشيد و يا اينكه با كس بهتر و شرايط عاقلانه تري علاقه ثابت و محكمتري پيدا كنيد و حتما ازدواج موفق تري خواهيد داشت به دوستي فكر نكنيد چون عواقب خوبي نداره اينو خواهرانه مي گم ... الان فكر مي كنيد كه اين خيلي ظالمانه است كه وقتي حس مي كنيد كسي را دوست داريد همه چيز را ول كنين ولي اين چيزي است كه الان بهش فكر مي كنيد و زماني كه عاقلانه فكر كنيد مطمئنا به نتيجه اي كه بزرگترها روش اصرار دارند خواهيد رسيد اگر هم واقعا هم را دوست داشته باشيد مي تونيد بدون اينكه تعهدي بهم بديد تا پايان دوران تحصيلتون صبر كنيد اگر نظرتون عوض نشد اونوقت در موردش صحبت كنين
    او مـانده و قلب آهنـــی تان مردم!
    یا می نگـرد به دشمنی تان مردم!
    این پاسخ لطف یک درخت است؟تبر؟
    لعنت به نمکدان شکنی تان ! مردم!

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 18 شهریور 88 [ 20:54]
    سطح
    36
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 45
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 5 پست

Array

من منظورتونو درست متوجه نمی شم چه محدودیتی می تونه برای یه دختر مثلا 20 ساله وجود داشته باشه؟دخترا بر خلاف پسرها نه سربازی دارن ونه نیاز به یه کار بعد از ازدواج هم می تونن به تحصیل ادامه بدن منظور اینکه لازم نیست شرایط خاصی داشته باشن من برخلاف دوستان معتقدم ازدواج توی این سن مزیت های زیادی داره اولیش اینه که هنوز توقعی وجود نداره وادم می تونه با دید باز تری تصمیم بگیره اکثر دوستان من توی این سن ازدواج کردن و خدا رو شکر خوشبختند گرچه هیچ چیزی کلیت نداره وهمه چیز بستگی به خود ادم خانوادش وطرف مقابلش داره.
    با این حال اگر می شه یکم بیشتر توضیح بدین منظورتون از شرایط چیه؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    48
    دستاوردها:
    تشکرها
    357

تشکرشده 375 در 164 پست

Array

دوست عزيزم
    شرايط يعني الان حساسيد ، زود رنجيد ، وعاشق پيشه همه چيز را از ديد احساسي نگاه مي كنيد و فكر مي كنيد زندگي به اون سادگي است يكي مي ره كار مي كنه و يكي درسش را مي خونه آشپزي مي كنه و زندگي ميكنن نه عزيز من زندگي مسئوليت داره شناخت بايد توش باشه بايد بدوني كه شايد مهمترين اتفاق زندگي ات مي تونه باشه يه آدم مثل يه هندونه در بسته است تا بازش نكردي نمي توني ببيني درونش چي هست الان هر چي كه راجع بهش حرف بزنين چون احساساتي مي شيد قبول مي كنيد ولي بعد كه بتونين عاقلانه تر تصميم بگيريد ممكنه مخالفتهاتون با بعضي مسائل شروع بشه مي بينيد شناخت يه آدم و برآورده كردن خواسته ها و پذيرفتن مسئوليت كار آسوني نيست اگر مي گم بدون تعهد بهم يعني بگذاريد مدتي زمان بگذره هم خوتون را بهتر مي شناسيد و هم مي تونيد از زندگي ديد بهتر و عاقلانه تري پيدا كنيد درسته كه دوستانتان خوشبخت شدند خدا را شكر البته از ازدواج نمي ترسونمتون ولي مي دونيد كه يه عمر زندگي است و بايد تصميمي باشه كه حتي يك درصد توش پشيماني و خستگي نباشه پس سعي كنيد تا توي دانشگاه درس مي خونيد و احتمالا طرف مقابل هم كه فعلا داره از جيب پدر و مادرش استفاده مي كنه و هنوز سركار نرفته تصميم نگيريد بگذاريد وارد مرحله اصلي زندگي تون بشيد و با ديد بازو شناخت كامل باشه اگر گفتم بدون تعهد يعني بهم هيچ قولي نديد چون از سرنوشت آدم اطلاعي نداره از آينده بي خبر هست سعي كنيد هم را بشناسيد و سبك و سنگين كنيد ولي خانمها حتي با نگاهشون مي تونن به آقايون بفهمونن كه بهشون علاقه دارند لازم نيست ردش كنيد بگيد صبر كنه تا شما و خودشون دانشگاه را تمام كنيد ايشون بايد بره سربازي و سركار و شماهم بايد رسم زندگي كردن صحيح و منطقي را ياد بگيريد تا سالهاي سال خوشبخت باشيد نه فقط يكي دوسال و آينده اي خوش داشته باشيد اين يعني رسيدن به شرايط دلخواه موفق باشيد از زندگي نحراس زندگي مانند ميدان جنگي است كه بايد رسم درست جنگيدن را ياد گرفت تا موفق بود

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    36
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 5 پست

Array

sayehhaye_mahعزیز سلام
    ببخشدا به نظر من حرفاتون گرچه درست اما یکم حالت شعاری داره خصوصا این جمله: ازدواج هندونه ی در بستت ! حرفاتون درسته اما کلیت نداره وشاید بخش کمی از اقشار رو در بر بگیره احساساتی بودن وعاشق پیشگی مختص سن های پایین نیست ممکنه خیلی ها در سن های بالا تر هم این شیوه رو پیش بگیرند خصوصا اینکه الان سطح سنی ودرک بچه ها خیلی بالاتررفته و خیلی معیارا عوض شده من ازدواج رو ساده نمی گیرم اشارم به دوستام به خاطر این بود که بگم چون معمولا در این سن خواستگارا اشنان(یا فامیلن یا دوستای خانوادگی)شناخت بیشتری وجود داره و با نظارت خانواده ها صورت می گیره بنابرین انتخاب ها بهتر وعاقلانه تره برعکس هر چی سن بالا تر می ره و بیشتر توی جامعه می ریم این طیف ناشناخته بزرگتر می شه و تصمیم گیری سخت تر ودیگه اون شناخت هم وجود نداره وبه لطف بالا رفتن سنمون خودمون مختار می شیم وگاهی هم تحت تاثیر احساس قرار می گیریم اما در این باره که ازدواج هندونه ی در بسته است من کاملا مخالفم چون که ادم ها از اول هونن که هستن و بعدها هم همان خواهند بود اما در دوره های قبل از ازدواج ممکنه ادم تحت شرایطی قرار بگیره که کور بشه یعنی عشق کورش کنه و بدی ها و مشکلات طرفش رو نبینه یا فکر نکنه اینها بعدا می تونه برای زندگیش مشکل ایجاد کنه واین عبدا ربطی به سن وسال نداره نمونش بازاری ها در سنها ی خیلی پایین با نظارت خانواده وشناخت ازدواج می کنن وهمگی هم از انتخاب ها راضیند .البته خودم کاملا مخالف زود از دواج کردنم اما این مختص خودمه و کلیت نداره .

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 بهمن 87 [ 19:25]
    سطح
    33
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 84
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط sabour
    سلام دوستان
    وقتي به تاپيكاي بچه ها نگاه ميكنم ميبينم تعداد زيادي از بچه ها البته اكثرا دخترا مشكلشون اينه كه طرفشون بهشون ابراز علاقه نميكنه
    اما خيليا به چند نكته توجه نميكنن
    1.نميدونن از رابطه شون چه انتظاري دارن ميخوان با اون آدم ازدواج كنن يا ميخوان باهاش رابطه دوستي بريزن كه در مورد دومي ...!!!
    2.به سنشون توجه نميكنن خيلي از اين افراد در موقعيت ازدواج نيستن نمونه اش رو خيلي تو اين تاپيكا ديديم
    3.بيشتر از اينكه به شرايطشون فكر كنن به ابراز علاقه به اون فرد فكر ميكنن
    اين چيزايي بود كه من از صحبتاي خود شما دستگيرم شد
    حالا ميخوام موضوعي عكس اين موضوعو در نظر بگيريم من خودم تا حالا هركسي كه اومده به خودم گفته كه دوسم داره رد كردم بعضياشونو همون لحظه چون دوسشون نداشتم و متاسفانه اين نكته واسه خانوما خيلي مهمه !
    اما دختري رو در نظر بگيرين كه شرايط ازدواجو نداره اصلا خودتونو جاي اون بزارين مثلا يه دختر دانشجوي 20 ساله هستين و كسي بهتون ابراز علاقه ميكنه كه دوسش دارين(مثلا يكي از همكلاسياتون) يعني دو طرف همديگه رو دوست دارن به اون پسر در همون لحظه و يا بعد از فكر كردن چي ميگين در نظر داشته باشين كه نميخواين از دستش بدين و اگه با خانواده تون مطرح كنين به خاطر شرايط شما فقط مخالفت ميكنن و ممكنه سنگ جلوي پاتون بندازن

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    48
    دستاوردها:
    تشکرها
    357

تشکرشده 375 در 164 پست

Array

عزيز من دوست خوبم

من نگفتم كه ازدواج مثل يه هندونه در بسته است گفتم آدمها مثل يه هندونه در بسته هستند و اينو بخاطر اين گفتم كه شناختن آدمها از روي ظاهر ممكن نيست بايد سعي كني درونش را بشناسي و اينكه مي گم حساس بخاطر همين كه الان نسبت به حرفهايي كه زدم احساس ناراحتي مي كنيد يا اينكه فكر مي كنيد اينقدر بزرگ هستيد كه مي تونيد خيلي راحت خوب را از بد تشخيص بديد خوب اگر اينطور هست خيلي خوبه ... شايد چندين سال ديگه طول بكشه تا برسيد به راههايي كه بزرگترها جلوي پاي شما مي گذارند درسته كه جوانهاي امروز عاقلتر شده اند يعني واقعا اينطور فكر مي كنيد ... انشاالله كه همينطوره ولي مي دونيد من هم زماني كه به سن شما بودم مثل شما فكر مي كردم و اينكه اينطور كه مشخص هست شما ترجيح مي ديد به جاي راه حل عاقلانه بهتون بگن كه بريد كاري را كه فكر مي كنيد درسته انجام بديد و از شنيدن راه حلهاي ديگه خوشتون نمي آيد الان مي خوايد بدونيد چكار كنيد كه طرفتون را از دست نديد و بهش بفهمونيد كه بهش علاقه داريد آقايون حتي از طرز نگاه كردن خانمها مي فهمند كه علاقه اي هست يا نه

جوانها هم درسته كه عاقلند و اينكه عشق در هر سني هست ولي جوانها اول عاشق مي شند بعد فكر مي كنند ولي وقتي سن بالاتر بره اول فكر مي كنند بعد عاشق مي شند ولي يكسري حرفهاتون هم درسته عشق در هر سني مي تونه آدم را كور كنه ولي تصميم با خودتون هست هميشه و در همه وقت و اين خود آدم است كه جواب تصميم درست يا نادرستش را بايد بده نه كس ديگه اي بهر حال موفق باشي

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    36
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 5 پست

Array

ای بابا مثل اینکه سوئ تفاهم پیش اومد طرفم کیه؟؟؟دوست عزیز این پست که در باره ی من نبود من فقط نظرم رو گفتم دراصل هم که عقیده ی شما رو تصدیق کردم من فقط می گم کم سن بودن ادم همیشه دلیل بر احساساتی بودن وناعاقل بودنش نیست همانطور که راه درست همیشه راه عاقلانه نیست با همه ی این حرفا از بحث ونقد نظرم نه تنها ناراحت نمی شم بلکه احساس رضایت بیشتری می کنم ولی واقعا این قسمت از حرفاتون رو متوجه نمی شم(اينطور كه مشخص هست شما ترجيح مي ديد به جاي راه حل عاقلانه بهتون بگن كه بريد كاري را كه فكر مي كنيد درسته انجام بديد و از شنيدن راه حلهاي ديگه خوشتون نمي آيد الان مي خوايد بدونيد چكار كنيد كه طرفتون را از دست نديد و بهش بفهمونيد كه بهش علاقه داريد آقايون حتي از طرز نگاه كردن خانمها مي فهمند كه علاقه اي هست يا نه )!!!!!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)