به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 10 از 28 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 279

موضوع: اشتباه بزرگ

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 تیر 94 [ 15:18]
    سطح
    52
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 124
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    21

تشکرشده 22 در 12 پست

Array

RE: اشتباه بزرگ

از زمانی تصمیم گرفتم با علاقه به زندگیم ادامه بدهم ، محبتم را به همسرم چند برابر کردم و سعی کردم تمام کاستی هایش را بپذیرم. جالب است بدانید که از زمانی که من با همسرم مهربان شده ام رفتارش کمی عوض شده است . قبلا اگر دعوا و بحثی بود من شروع کننده بودم ، یعنی اگر من به چیزی گیر نمیدادم هیچ مشکلی نبود اما این اواخر همسرم به من گیر میدهد که حتی باعث تعجب من شده است . من که سعی کردم مثل او مهربان و صبور باشم اما او در عوض گیر میدهد . مثلا من همیشه موهایم را بیرون میگذارم ، یک روز که خیلی برای بیرون شام رفتن ذوق داشتم ، به من گیر داد که موهایت را کاملا بپوشان و چون من امتنا کردم لباسهایش را در آورد و بیرون نرفتیم . یا به حرفهایی که در جمع میزنم بعد از مهمانی گیر میدهد که چرا این حرف را زدی و چرا اینگونه رفتار کردی در حالی که سابقا هر کاری میکردم حتی اگر اعتراض داشت با مهربانی و خنده به من میگفت. او که یکشب اگر در کنارم نبود خوابش نمیبرد ، در ماهی که گذشت 5 بار از من قهر کرده ، حرف نمیزند و حتی جای خوابش را عوض میکند. رفتارهایش برایم عجیب است . زمانی که من تند و پرخاشگر بودم اینهمه مهربان بود اما حالا که من مهربان و سازگار شده ام او مرتبا دنبال بهانه میگردد.
    مشکل دیگرم اینست که از کارش 1.5 ماه است درآمده است و هیچ تلاشی برای پیدا کردن کار نمیکند. بر اثر اصرار من شاید یک روز در میان به یک مصاحبه برود که البته طوری مصاحبه میکند که کسی برای کار دعوتش نمیکند. این موضوع باعث افسردگی من شده است . از اینکه میبینم ابدا نگران نیست و خیلی راحت با بیکاریش کنار آمده عصبانی میشوم . بحث مالی نیست اما وقتی صبح زود از خواب ناز بیدار میشوم و میبینم این اندازه راحت است ناراحت میشوم. برایش مهم نیست که تا یک سال دیگر هم کار پیدا نکند و حتی جایی که برای کار خواسته بودنش نرفت . از وضع موجود بسیار راضی است . قبلا هم گفته بودم که خانوادتا تنبل هستند و به یک نان بخور و نمیر راضی هستند و به دنبال تلاش و پیشرفت نیستند. چطور زنی مانند من فعال باید بتواند تنبلی و راحت طلبی همسرش را تحمل کند . من که خودم عاشق خواب هستم هر روز 6 صبح بیدار میشوم ولی آقا از کارهایی که ساعت کاریشان از 9 نیست ، خوشش نمیاید. هیچ سختی به خودش نمیدهد. اما من چون نمیخواهم اعصاب خودم خرد نشود چیزی نمیگویم و میخواهم ببینم چه کاری میخواهد انجام دهد.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 26 بهمن 89 [ 15:28]
    سطح
    38
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 148
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    158

تشکرشده 159 در 70 پست

Array

لطفا به من بگید چطوی یک زن فعال و باهوش میتونه با یک مرد ناموفق کنار بیاد؟

ببخشید همه ی فارغ التحصیل های دانشگاه شریف اینقدر متواضع هستند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در ضمن بانوی گرامی درآمد ماهیانه شما چندان هم رقم قابل توجهی برای یک فارغ التحصیل شریف نیست چرا که بنده که فارغ التحصیل دانشگاه آزاد هستم درآمدی بیش از رقم ذکر شده دارم که برای پیشگیری از سوء تفاهم و فخر فروشی از ذکر عدد خودداری می کنم .

نکته مهم :فراموش نکن که بابت هر نعمتی که قدر شناس نباشی خیلی زود از دست می دهی .
    پروردگارا
    به من آرامش ده تا بپذیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم.
    دلیری ده
    تا تغییر دهم آنچه را که می توانم تغییر دهم.
    بینش ده
    تا تفاوت این دو را بدانم.
    مرا فهم ده
    تا متوقع نباشم دنیا و مردم آن مطابق میل من رفتار کنند.

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 19 بهمن 87 [ 08:45]
    سطح
    34
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 129
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

فسون عزیزم منم کارشناسی ارشد دانشگاه تهران(دولتی)میخانم اما شوهرم مدرک پیام نور (کارشناسی)دارد منم گاهی میبینم دوستام شوهرشون دکترا داره پیش خودم دودل میشم اما حرف مادرم پیش روم میاد که گاهی ممکنه مرد مدرک یا پول یا هرچیز دیگه ایش از زن پائین تر باشه اما انسانیت داشته باشه. فکر کن دوست داشتی یک شوهر داشتی با دخترا رابطه نامشروع داشت؟ یا اونقدر مقام علمی و کاریش از تو بالاتر بود که اصلا بهت محل نمیداد؟ این حرفها به نظر من فقط از طرف شیطان نوی ذهنمون میاد بدون اگه ازش جدا شی همه به یک دید دیگه بهت نگاه میکنند. پس به شیطون پشت کن و با شوهرت خوش باش و به آینده امیدوار.

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 09 فروردین 88 [ 17:24]
    سطح
    35
    Level completed: 13%, Points required for next Level: 131
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

افسون عزیز همه دوستان بهترین راه حل ها رو به شما دادم من تنها جمله ای که از شما یادم نمیره اینه که برای طلاق همیشه وقت هست ...
    به همین راحتی مقدس ترین پیوند بین دو انسان از بین می ره ........
    دوست عزیزم دیدی که شما به زندگی داری با خیلی از بچه های تالار یا نه فقط خوده من خیلی فرق داره !!!!!!!!!
    گفته بودین رابطه حیوانی!!!!!!!!! رابطه جنسی بین زن و مرد یکی از بهترین زیباترین و مقدس ترین روابطیه که خداوند بین انسان ها قرار داده نم خواهم شعار بدم اما اینا عین واقعیته...
    بشین تکلیفتو با خودت و اعتقاداتت و عقایدت روشن کن و اون چیزی رو که بهش ایمان آوردی انجام بده حتی اگه طلاق بود مطمئن باش این طوری موفق خواهی شد و تا ابد از کاری که ردی پشیمون نمی شی. در ضمن توصیه می کنم داستان خانم چکامه رو بخونید...

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 05 تیر 91 [ 11:23]
    سطح
    57
    Level completed: 93%, Points required for next Level: 14
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    650

تشکرشده 657 در 204 پست

Array

سلام افسون جان
    خانومی از اینکه آخرین بار تو تاپیکت خوندم که داری برای بهتر شدن زندگیت تلاش می کنی و تصمیم گرفتی صبور باشی خیلی خوشحال شدم
    ولی عزیزم یادت باشه باید تعادل رو حفظ کنی که یهو از این ور بوم نیافتی تغییر رفتار ناگهانی شما باعث شده همسرتون از حالت تعادل بیرونن بیاد
    و شایدم بخاطره یک سری مشکلاتی که قبلا داشتید الان داره تلافی می کنه خانومی همه ی مردا ازاینکه درآمد تحصیلات و موقعیت و... زنشون به رخشون کشیده بشه ناراحت میشن
    من نمی گم شما این کارو کردی نه ولی الان اگه مستقیم بهش بگی برو سر کار چرا بیکاری فکر می کنه شما می خوای بهش سرکوفت بزنی یا اینکه اونو فقط برای تامین مخارخ می خواین
    باید یه راهی پیدا کنی که حس کنه شما با وجود اینکه کار می کنی و در آمد داری و لی درامد اون یه چیزه دیگس
    منظورم اینه که باید یه جوری رفتار کنی که یادش بیاد چه نقش مهمی تو زندگی داره و این جور تلقی بشه که در آمد شما فقط یه کمک خرجی بوده نه تامین کننده زندگی حتی اگر خلاف این الان تو زندگیتون هست
    من می دونم که شما به عنوان یک زن تمام تلاشت رو داری برای بهبود زندگیت چه از نظر مالی و چه از نظر عاطفی می کشی ولی باید یکم به شوهرت بفهمونی نقشش پر رنگ تر از اونیه که فکر می کنه
    این باعث میشه خودش برای اداره کردن زندگی تلاش کنه نه اینکه شما مجبورش کنین

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 خرداد 88 [ 06:51]
    سطح
    42
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 197
    دستاوردها:
    تشکرها
    27

تشکرشده 30 در 20 پست

Array

دوست خوبم دیگه نمیدونم چی بگم چون من خودم با مشکلی مشابه تو مواجهم و متاسفانه تا حالا از هیچ طریقی نتونستم حلش کنم ولی با نظر بلوم موافقم از اون طرف بوم نیفتی ؟؟؟ زیادی هم کوتاه نیا و تا اولشه با این مشکل از راه منطقی و آروم مبارزه کن که اگر عادت بشه دیگه نمیتونی ترکش بدی

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 21 خرداد 88 [ 05:57]
    سطح
    42
    Level completed: 7%, Points required for next Level: 186
    دستاوردها:
    تشکرها
    76

تشکرشده 81 در 38 پست

Array

افسون عزیز
    راستش ما نفهمیدیم شوهرت خوبه یا بده. یه جا بد تیپه و کم سواد یه جا مهربان هست و ورزشکار.همه دوستان نظرشون اینه که زندگیت رو خراب نکنی و قدر شوهر خوبت رو بدونی. تو یک آدم تحصیل کرده ای هستی و از پشت کوه نیومدی. پس خوب بشین فکرات بکن یه چرخ هم توی تالار بزن ببین بعضی از زنان ما با چه شوهرهای غیرقابل تحملی دارن زندگی می کنن.جنبه های مثبت شوهرت رو روی کاغذی بنویس و در کنار اون جنبه های منفی .بعد تصمیم بگیر.با طلاق گرفتن تو نه آسمون به زمین نمی یاد و هیچ ضرری به هیچ کس نمی زنی حتی شوهرت.چون خداش بزرگه و کسی و تصیبش می کنه که قدر عشقش بدونه نه تیپ و تحصیلاتش. فقط این خودت هستی که ضررش رو می بینی .لابد پیش خودت فکر می کنی با ماهی 2000000 تومان به کسی نیازی ندارم.محبت و عشق واقعی با هیچ پولی نمی تونی بدستش بیاری.دوستان هم اگر حرفی زدن قصد توهین نداشتن فقط مخ همه سوت کشیده بود. به هر حال خودت می دونی . ما دیگه بیشتر از این نمی تونیم کمکت کنیم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 21 خرداد 88 [ 05:57]
    سطح
    42
    Level completed: 7%, Points required for next Level: 186
    دستاوردها:
    تشکرها
    76

تشکرشده 81 در 38 پست

Array

و اما در مورد تنبلی ایشان. اینجا لازم هست که سختگیری کنی .و اجازه نده عادت کنه .شما نباید رفتار خود را تغییر می دادین.با جدیت برخورد کن تا بفهمه داره کار اشتباهی می کنه.ولی توهین بهش نکن تا لجبازی کنه.

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 19 بهمن 87 [ 08:45]
    سطح
    34
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 129
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

میتونی هم مثلا یک ماشین یا زمین یا هر چیز دیگه ای بخری و بهش بگی تموم حقوقت بابت قسط میره تو باید تلاش کنی تا خرج خونه در بیاد شاید فعالتر بشه

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 05 شهریور 88 [ 18:36]
    سطح
    36
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 114
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

afsoon خانوم به همسرتون فرصت بدین شاید اون بلایی که سر من اومده به سره ایشون هم اومده باشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    دوست دارم دوست داشتن را بیاموزم!

صفحه 10 از 28 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)