به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 41
    عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 27 شهریور 89 [ 17:39]
    سطح
    63
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 85
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    484

تشکرشده 502 در 230 پست

Array

RE: پول عامل همه مشکلات

سوالی از شما ندارم . به تن پروری عادت کرده اند گویا برخی!!! زمانه عوض شده

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    63
    دستاوردها:
    تشکرها
    484

تشکرشده 502 در 230 پست

Array

سوالی از شما ندارم .فقط تا حدود زیادی باعث مسرت خاطر من شد این جمله که" چیزی از دین خدا عوض نشده"
    می دونید بی اذن همسرتون طبق دین اسلام حق خروج از خونه رو ندارید؟
    برام جالبه که بعد از این همه زمان که از برابری حقوق گوش فلک کر شده و زنان و مردان رو یکسان می نامند و به این بنده رو مواخذه کردند چندین بار در این تالار که زنان و مردان یکسانند و هر دو انسان چنین سهل انگارانه از امانت بودن زنان در دست مردان صحبت می شودو صحبت از این می شود که لاجرم زن و مرد یکسان نیستند و مرد حافظ زن است و هشدار داده می شود مگر شما دین ندارید؟!! امانتهایی که گاه چون شیرانی غران بر سر امانت داران خود می شورند و تمام غیرت و همیت و شعور او را به باد تمسخر و تحقیر می گیرند. آیا چیزی جز مغلطه و دروغ و فریب انسانها را به گفتن چنین عبارات زیبا و فریبنده ای وادار می کند.
    آنجا که صحبت از وظایف زن در اطاعت از همسرش می شود صحبت از تغییر شرایط است و مدرن شدن به میان می آید. آنگاه که بحث وظایف زنان می شود صحبت از امانت بودن آنها می شود و با گل و ریحانه از آنها یاد می شود.
    صحبت از حلال بودن متعه می شود شوریده می شود بر مردان که این دوران گذشته است.
    آیت الله خمینی در باره نقش "متعه" یا صیغه در شرع اسلامی، که خود زمینه بهره جستن لذت جنسی را در بدل پرداخت وجهی مالی ممکن می سازد، در کتابشان توضیح المسائل چنین می نویسد: " متعه یا صیغه زنی است که برای مدت معین، مثلأ یکساعت یا یک روز یا یکماه یا یکسال عقد می شود. زنی که صیغه شده اگرچه آبستن شود حق خرجی ندارد، و حق همخوابی نیز ندارد و از شوهر ارث نمی برد، و اگر هم ندانسته باشد که حقی خرجی و حق همخوابی ندارد عقد او صحیح است و حقی به شوهر پیدا نمی کندو اگر مرد مدت صیغه را به زن ببخشد، چنانچه با زن نزدیکی کرده باشد باید تمام پولی را که قرار گذاشته است به او بدهد، و اگر نزدیکی نکرده فقط نصف آنرا بدهد."
    آنگاه که از چند زنه بودن علی (ع) به عنوان شاهدی برای حلال بودن تعدد زوجات سخن گفته می شود"زنان دائمه علی كه نامشان در تاريخ مانده جز زنانى كه نامشان برده نشده و جز كنيزان كه از برخى از آنها فرزندانى بجاى مانده عبارتند از: فاطمه زهراء، خوله بنت اياس حنفيه، ليلى بنت مسعود نهشليه، اسماء بنت عميس، فاطمه بنت حزام مكناة به امّ البنين، ام سعيد بنت عروة بن مسعود ثقفى، امامه بنت ابوالعاص بن ربيع."
    بیان می شود که "علی (ع) علی بود و نه مانند مردان این دوره" و آن دم که به چنین موضوعاتی مانند آنچه گذشت پرداخته می شود از ایثار و بزرگی علی دم زده می شود و اینکه همیار همسرش در منزل بوده است. آیا این سخنان جز دلیل این است که افراد به غیر از منافع خود و چیزی که آن را توجیه کند به چیزی دیگر نمی اندیشند؟
    به تعدادی از احادیث اشاره می کنم ببینم آیا یک زن ایرانی به کدام مورد از این احادیث عمل می کند که انتظار دارد مرد ایرانی به وظیفه دینی خودش عمل کند یا خیر:
    شب هنگام که شوهرتان در بستر آرمیده است و منتظر آغوش گرم شماست خود را به کاری مشغول نسازید زمان را طول ندهیدمبادا همسرتان به خواب رود چرا که زنی اینچنین تا بیداری شوهر مورد نفرین فرشتگان است.
    پیامبر اکرم -من لا یحضره الفقیه-ص 17

هرجا که شوهرتان شما را به خلوت بخواند آنجا بهشت شماست. هرگز روا نیست که شوهر خویش را از بهره مندی جنسی در این حال مانع شوید
    پیامبر اکرم همان ص 212
    روا نیست زنی آنچه که میان همسرش و خودش می گذرد در محفلی دیگر با زنان دیگر در میان بگذارد!!!!؟
    پیامبر اکرم وسائل الشیعه ج 4 ص 154
    فالصّالحات قانتات حافظات للغیب بما حفظ الله. و زنان صالح، زنانى هستند كه متواضعند، و در غياب (همسر خود،) اسرار و حقوق او را، در مقابل حقوقى كه خدا براى آنان قرار داده، حفظ مى‏كنند.

"و چنانچه دلپسندتان نبود در امر طلاق آنها دغدغه ای به خود راه ندهید." (سوره نساء، آیه ۱۹)

مرتضی مطهری دلیل صلاحیت مرد در امر طلاق را چنین بیان می دارد:

"علاقه زن به مرد معلول علاقه مرد به زن و وابسته به او است. طبیعت کلید محبت طرفین را در اختیار مرد قرار داده است. مرد است که اگر زن را از دست نداد و نسبت به او وفادار بماند، زن نیز او را دوست می دارد و نسبت به او وفادار می ماند. طبیعت کلید فسخ ازدواج را به دست مرد داده است." (نظام حقوق زن در اسلام، صفحه ۲۸٤، مرتضی مطهری)

"زنی که عقد دائمی شده نباید بدون اجازه شوهر از خانه بیرون رود و باید خود را برای هر لذتی که او بخواهد تسلیم نماید و بدون عذر شرعی از نزدیکی کردن او جلوگیری نکند و اگر در اینها از شوهر اطاعت کند تهیه غذا و لباس و منزل او بر شوهر واجب است و اگر تهیه نکند چه توانائی داشته باشد یا نداشته باشد مدیون زن است و اگر زن در کارهای فوق اطاعت شوهر نکند گناهکار است و حق غذا، منزل و همخوابگی ندارد ولی مهر او از بین نمی رود." (احکام شماره ۲٤۲۱ و ۲٤۲۲ از رساله گلپایگانی)

بهترین زنان شما زنی است که فرزند بسیار آورد و دوست شوهر باشد و صاحب عفت باشد و در میان خویشان خود عزیز باشد و نزد شوهر ذلیل باشد و از برای شوهر زینت و بشاشت کند و از دیگران شرم کند و عفت ورزد، هر چه شوهر گوید شنود و آنچه فرماید اطاعت کند و چون شوهر با او خلوت کند آنچه از او خواهد مضایقه نکند، اما به شوهر درنیاویزد که او را بر تکلیف بر جماع بدارد.
    رسول اکرم
    و...

پس احادیث را مشاهده کنید اگر راست می گویید.که البته
    بحث در این فریبکاری ها که بدون درنظر گرفتن بسیار می توان کرد اگر مجالی باشد

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    63
    دستاوردها:
    تشکرها
    484

تشکرشده 502 در 230 پست

Array

مسلمه اگر از من هم بپرسند دوست داری با یه نفر که همه توقعاتتو برآورده می کنه زندگی کنی می گفتم آره!!

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 بهمن 87 [ 15:16]
    سطح
    35
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 66
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

اقای سورنا چون من تازه وارد تالار شدم خیلی در مورد اعضا اطلاع ندارم.می تونم بدونم ایا شما ازدواج کردین؟اگه بله چند وقته؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 بهمن 87 [ 15:16]
    سطح
    35
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 66
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

اقای عارف به نظر من زمانی پول عامل همه مشکلات میشه که اساس یک ازدواج بر پایه مادیات شکل بگیره.و به قول معروف وقتی کفگیر به ته دیگ بخوره مشکلات هم شروع میشه.

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 04 شهریور 91 [ 13:34]
    سطح
    51
    Level completed: 7%, Points required for next Level: 187
    دستاوردها:
    تشکرها
    289

تشکرشده 290 در 73 پست

Array

جالب بودوتعجب آور!!! به نظرم کسیکه اینطوری ازدین واحادیث آشنایی داره دیگه صحبت کردن زیادی فایده ای نداره....طرفی که علمش روداره....نمی دونم شما همسردارید یانه به حرفتون هست یانه ؟!!! اما فک نکنید هرچی حرف وصحبت فقط مردا موظف به رعایتند چون خودم به شخصه سعی کردم که همه مواردی که دردین برای یک زن آمده وجزء وظایف زن وشوهریس کم نزارم وهمیشه به حرف همسرم بها دادم ودرمقابل نیز همسرم هم اینگونه به وظایف خویش به عنوان مرد آنچه که دردین است عمل میکند...
    آقای سورنا زن دارم تا زن حالا همسراگرداشتید چطوری بودن نمی دونم!!اما استثناهات درهمه کل عالم وجود داره حالا شاید استثنا همسرشما آنطورکه باید وشاید نبودند ...اگرزن یا زنانی را دید که رفتارشون صحیح نبوده یا ایرادی درکارشما بوده یا درخودشان .ولی همین قدربهتون بگم من وخانواده واطرافیانم ازدم به دین وصحبتهای دینی پایبندند وهیچ کدام درزندگی زناشویی دچار اختلافات تنش زایی نشدند گرچه زن وشوهر گاهی دعوا می کنند ولی ابهان باورکنند واگرهم اختلافی بوده بین خودشون بوده وتموم شده وهمیشه درجمع باهم صمیمی هستیم.چون دین روقبول داریم وهرکه بخواد ببیند حرفش صحیح هست یانه با سوالی ازیک مرجع یا یک روحانی مشخص میشود حرف حق باکی بوده وتمام والسلام اگرهم مشخص نشد حق را به مرد می دهیم.

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    63
    دستاوردها:
    تشکرها
    484

تشکرشده 502 در 230 پست

Array

سوالات من واضح بود. آیا شما به این احادیث(یکبار دیگر بخونید) عمل می کنید. اگر همسرتون بخواهند صیغه کنند مشکلی ندارید و..؟

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 11 شهریور 88 [ 09:47]
    سطح
    54
    Level completed: 12%, Points required for next Level: 177
    دستاوردها:
    تشکرها
    218

تشکرشده 222 در 118 پست

Array

sorena_arman
    من نه وقت این حرفها رو دارم نه حوصله جواب دادن
    نه فکر هم نکنید که من عقب کشیدم یا سواد دینی کمی دارم نه
    من حوصله این حرفها را ندارم
    من به تالار میام(نزدیک یک سال) تا روحیه ام رو عوض کنم شما از زندگی تان دل پری دارید به من ربطی نداره
    ولی اگه به همون کتابهایی که اسم بردید رجوع کنید متوجه میشوید اگر امام یا پیامبران هم زن های صیغه ای داشتند برای انسان سازی و نشر اسلام بوده و نه بار کشی و بار بری و منو ببخشید جوجه کشی
    در سوره نسا اگر خونده باشید متوجه حرف من میشید
    حضرت علی(ع) برای حضرت زهرا(س) مشکل درست میکرد یا میگفت زن باید کارکنه و یا از این حرفها نه!!!!!!
    انها دو یار جدا نشدنی بودندو همین و دو دلداده
    من دیگ حرفی نه دارم نه میزنم چون حوصله این بچه بازی ها رو تدارم
    چون انسان مختار هست ونباید نظرشو به دیگران اجبار کنه و همین و بس sorena_arman

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    63
    دستاوردها:
    تشکرها
    484

تشکرشده 502 در 230 پست

Array

شما یک جا از دلدادگی صحبت می کنید و عشق رو مبنای کار قرار می دهید ویکجا به این علت که مردی ناتوان از کوه بودن برای همسرش هست !! اون رو نه تنها یک ایرانی که یک مرد هم نمی تونید خطاب کنید. دوست عزیز سخنانی که شما می زنید بسیار معانی مهمی دارند و نباید هر سخنی را به صرف روحیه تازه کردن بیان کنید!!
    بنده هم نه به باربری اسمی بردم و نه از بارکشی و اتفاقا حرفهای من نقدی بود بر آنچه که می گذرد. من معتقدم بایستی مرد و زن معانی گذشته خویش را از دست داده و به جای این باورهای پوسیده به عنوان دو دوست کنار یکدیگر باشند. من از یک زن ضعیف متنفرم!! یک زن می تونه به من تکیه کنه ولی باید انتظار داشته باشه من هم روزی به اون تکیه کنم. فردی که روی شونه های من تمام زندگیشو بسازه با یک زانو زدن من بی شک تمام زندگی من و اون از بین می ره.

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    63
    دستاوردها:
    تشکرها
    484

تشکرشده 502 در 230 پست

Array

دوستان عزیز چی کار دارید من زن دارم یا نه؟!!! من عرضم اینه که یک چیز رو با تمام معایب و مزایاش پذیرا باشید و استقاده ابزاری نکنید!

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)