به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 23
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 06 تیر 97 [ 22:59]
    سطح
    5
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 47
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 9 در 5 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی نمایش پست ها

با سلام
    لطفا با دقت مجددا مطالبتون را بخونید.
    شما یک تعارض درون خودتون دارید.
    بالاخره کسی که زندگی مشترک قبلا داشته و جدا شده یا فرد طلاق گرفته حق ازدواج دارد یا نه؟

شما آنجا که به خودتون نگاه می کنید می گویید فرد طلاق گرفته لزوما فرد بدی نیست و بله باید ازدواج کند ،
    اما آنجا که به همسر آینده اتان نگاه می کنید اگر زندگی مشترک داشته نظرتون منفی هست.
    باید این تعارض حل شود.

مقدار و کیفیت زندگی قبلی که ما طلاق گرفته ایم به قول این کاربر (ندگی جدید من ) خیلی مهم نیست.
    مهم اینست که چگونه به این مسئله نگاه می شود.
    شما ابتدا باید با خودتون آشتی کنید.

سلام و عرض ادب

بنده در پاسخ به کاربر (زندگی جدید من ) هم عرض کردم که منظورم از حرفی که زدم چی بوده و دید منفی به افرادیکه متارکه کردند ندارم!
    مثالی میزنم که امیدوارم حرف منو بیشتر روشن کنه.اغلب مشاوره های ازدواج میگن که برای ازدواج باید همتایی اقتصادی وجود داشته باشه و خانواده هایی که در دو نقطه ی کاملا متفاوت اقتصادی قرار دارند و ازدواج میکنند امکان داره براشون مشکل به وجود بیاد(عرض کردم میگن امکان داره حالا باز نگید که من گفتم همچین ازدواجی ناموفقه و اینا! این حرف کلی اکثر مشاوران ازدواج هست)حالا مشاوری که داره این حرف رو میزنه یعنی داره به خانواده هایی که وضعیت اقتصادی شون خوب نیست توهین میکنه؟!یا میگه اونها آدمای بدی هستن؟
    نه اصلا همچین برداشتی از این حرف نمیشه داشت
    من هم میگم من فقط یه عقد ده روزه داشتم با شرایطی که توضیح دادم،پس حق دارم با کسی ازدواج کنم که مثل خودم تا بحال با کسی رابطه ای نداشته.این حرف معنیش این نیست که افرادیکه متارکه کردند آدمای بدی هستن.این فقط داره علایق منو روشن میکنه.که من دوست دارم با کسی مثل خودم زندگی کنم

اما میخوام یه گلایه کنم از شما که مدیر همدردی هستین و خیلی راحت به دیگران مارک میزنید(شما یک تعارض درون دارید)!
    نمیدونم چطور میشه انقدر راحت به دیگران مارک زد و نسخه پیچید...(شما ابتدا با خودتون آشتی کنید)
    من اگر با خودم قهر بودم حتی اینجا نمیومدم که بخوام حرف بزنم تا کمی آروم بشم!
    من اومدم اینجا حرفمو زدم چون فکر کردم اینجا محیط دوستانه و مناسبیه که بتونم دغدغه ها و چیزایی که ناراحتم میکنه رو بگم تا سبک بشم اما...
    به هر حال امیدوارم دوستان کاملا متوجه عرایضم شده باشند.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط sia518 نمایش پست ها
    سلام
    من هم قبلا ي زندگي ناموفق داشتم كه تو دوران عقد جدا شديم چند تو اين مدتي كه جدا شدم به نتايجي رسيدم كه بد نيست اين نتايج را اينجا به اشتراك بزارم.
    به شخصه موردهایی دیدم که چندسال بعد از طلاق ازدواج مجدد داشتن اما ....بین این موردها کسانی رو دیدم که ازدواج دومشون هم باعث طلاق شده.
    از یه روانشناس شنیدم که میگفت اصلا و ابدا فکر نکنید ازدواج شما با همسرتون و نحوه اشناییتون یه اتفاق و یا تصادف بوده ابدا همچین چیزی نیست بلکه خصلتها و طرز فکر و زندگی شما همسرتون رو به سمت شما جذب میکنه.
    در واقع هر دختر و پسری خودش همسرش رو به سمت خودش جذب میکنه و همسر ما کم رنگ و پر رنگ شده خودمونه.
    اگه من دروغگو باشم همسر دروغ گو نسیبم میشه منتها ممکنه کمتر از من دروغ بگه یا بیشتر.
    اگه تو ازدواج قبلی به مشکل برخوردی با خودت فکر نکن خب تو این ازدواج بدشانسی اوردم شاید ازدواج بعدیم خوب باشه .
    این شاید هیچوقت اون چیزی که میخوای از اب در نمیاد چون خصلتهای عذاب اور همسر سابقت همون خصلتهای بد خودت هست که باعث شده همچین همسری رو به خودت جذب کنی.
    تو نگاه اول وحشتناکه ولی واقعیت هست راه حلش هم اینه که تو بند بند وجودت بگردی بدیهاتو پیدا کنی ترکشون کنی و خوب زندگی کنی شک نکن که همسری جذب میکنی که خوبی هاش با بدی هاش قابل مقایسه نیست.
    دوستانه میگم تا خودت, صفات مثبت و منفیت رو نشناختی و سرو سامانشون ندادی ازدواج نکن که دوباره همون اشه و همون کاسه.

اشتباهات گذشته فقط به درد درس گرفتن میخوره و اینکه دوباره تکرارشون نکنیم. به نظر من کتابهایی که در زمینه بعد از طلاق نوشته شده از جمله کتاب صد نکته کلیدی برای زوج ها پس از جدایی رو مطالعه کنید اطلاعاتتون رو راجع به بخش های مختلفی که مربوط به ازدواج میشه اعم از مسائل جنسی عاطفی و غیره بالا ببرید مشورت کنید حتی کارگاه هایی در این زمینه برگزار میشه که بعضیاس خیلی مفیده رو شرکت کنید و بعد با خیال راحت ازدواج کنید.
    آرزوی خوشبختی براتون دارم.

سلام و عرض ادب.

بله همچین حرفی رو خودم هم از مشاورانی شنیدم به خصوص اونهایی که به قانون جذب معتقدند و حتی کسانی که معتقدند همه ی وقایع زندگیمون نتیجه کارهای گذشته و حال خودمونه...

این حرف فقط تا حدودی میتونه درست باشه و با قطعیت نمیشه در مورد همه ی آدمها اینو پذیرفت...
    اما حرف قابل تاملیه و اینکه آدم رو خودش کار کنه تا ضعف هاش رو پیدا و از بین ببره خیلی عالیه.
    به هر حال خیلی متشکرم از وقتی که گذاشتین و تجربیاتی که به اشتراک گذاشتین.
    در پایان یاد یکی از سخنرانی های آیت الله مجتهدی تهرانی افتادم که میگن:

هیچوقت کسی را شماتت نکنید،هر کس گرفتاری پیدا کرد حق ندارید قضاوت کنید،نگویید فلانی که این پیشامد برایش اتفاق افتاده به خاطر این است که فلان کار را کرده است.ما چه میدانیم؟ما حق نداریم چیزی بگوییم.در قیامت از ما سوال میکنند و میگویند:چنین چیزی نبوده و شما اشتباه کردی و ما او را به خاطر اینکه بنده ی خوبی بود گرفتار کردیم شما چه حقی داشتی که چنین حرفی زدی؟

انشاءالله که شما و همه ی بزرگواران دیگر که زحمت کشیدند و نظرشون رو درباره نوشته بنده فرستادند عاقبت بخیر باشند.
    ویرایش توسط دختری در جستجوی کمال : سه شنبه 04 اردیبهشت 97 در ساعت 22:22

2. 2 کاربر از پست مفید دختری در جستجوی کمال تشکرکرده اند .

mastanehh (سه شنبه 04 اردیبهشت 97), sia518 (سه شنبه 04 اردیبهشت 97)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 31 خرداد 97 [ 02:27]
    سطح
    18
    Level completed: 91%, Points required for next Level: 9
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    189

تشکرشده 84 در 37 پست

Array
    سلام آقایsia518میشه اسم کتا ب و لینک دانلودکتاب رو بگذارید تا ما هم بتونیم استفاده بکنیم.ممنون.

4. کاربر روبرو از پست مفید mastanehh تشکرکرده است .

sia518 (چهارشنبه 05 اردیبهشت 97)

Banned
    آخرین بازدید
    دوشنبه 04 دی 02 [ 13:45]
    سطح
    86
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 484
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    269

تشکرشده 1,106 در 598 پست

Array
    سلام
    انشاءالله به همین زودیا یک ازدواج عاقلانه میکنید اینا خاطره میشن
    حرفهای اقای سیا کاملا درست
    چقدر خوب میشد به اون فرد یک فرصت برای اصلاح میدادید مثلا یک فرصت یکساله تا تغییر کنه
    روانکاوی برای ادمی که پذیرفته عیبشو مثل معجزه میمونه
    انگار تازه از خواب داره پا میشه
    تادیروز حس میکرد بخاطره اهنگ شاد گوش دادن که شاد و شادیش واقعی
    بعد که دقت میکنه میبینه یه خورده والد گریزی هم هست چون پدر و مادرش از این اهنگا خوششون نمیمد و چون جای دیگه تحقیر شده میخواد جبران کنه
    و این زیر اطاعت نرفتن شادش میکنه
    یه فرصت یکساله به خودتون و ایشون میدادید
    ایشون هم احتمالا طرحواره بدبینی داشتن و مهار نزدیک نباش

6. کاربر روبرو از پست مفید خادم رضا تشکرکرده است .

sia518 (پنجشنبه 06 اردیبهشت 97)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 15 شهریور 98 [ 16:46]
    سطح
    46
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 75
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    361

تشکرشده 311 در 123 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mastanehh نمایش پست ها
    سلام آقایsia518میشه اسم کتا ب و لینک دانلودکتاب رو بگذارید تا ما هم بتونیم استفاده بکنیم.ممنون.
    سلام
    خودم سال قبل از نمايشگاه كتاب گرفتم . فكر نميكنم pdf كتاب تو نت باشه .

اسم كتاب ها :
    صد نکته کلیدی برای زوج ها پس از جدایی مولف دكتر شهربانو قهاري
    صد نکته کليدي براي جوانان در آستانه ي ازدواج مولف دكتر شهربانو قهاري

همدردي و فروم هاي مختلف را با دقت بخوني مطالبي پيدا ميكنيد كه اگه بخاي بري مشاوره و سمينار و.... مستلزم اين هست كه وقت و هزينه زيادي تقبل كنيد اما اينجا به رايگان مطالب خيلي عالي به اشتراك گذاشتن .
    خوندن كتاب يا مقاله به تنهايي فايده نداره بايد نكات و ... به صورت عملي به كار گرفت تا نتيجه مطلوب حاصل بشود.
    ویرایش توسط sia518 : پنجشنبه 06 اردیبهشت 97 در ساعت 07:41

8. 2 کاربر از پست مفید sia518 تشکرکرده اند .

mastanehh (جمعه 07 اردیبهشت 97), زندگی جدید من (جمعه 07 اردیبهشت 97)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 آبان 97 [ 18:56]
    سطح
    66
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    سلام

این حرف رو هم قبول ندارم که هرکسی فردی شبیه خودش رو جذب می کنه. این همه انسان هستند که با تفاوت های بسیار و حتی متضاد به خوبی زندگی می کنند. در واقع بعضی افراد مجذوب اشخاصی شبیه خودشون می شوند و برخی دیگر جذب اشخاصی متضاد خودشون. درین زوج ها و حتی دوستان صمیمی این موضوع زیاد قابل مشاهده است که مثلا یکی گرم و پرتحرک و پرگو و دیگری آرام، خونسرد و کم گو.

مسلما حقایق و نظم های غیر مادی، در روابط بین انسان ها، انسان ها و محیط وجود داره ولی این علوم بسیار ناپخته و ابتدائی و بسیار بیشتر دردسر ساز هستند. حتی علومی وجود دارند که مطلقا در دسترس انسان قرار ندارند درحالیکه شاید نقش های مهمی در زندگی ما داشته باشند. به عنوان مثال دانش های مربوط به قبل از خلقت رو ما ازشون اطلاع نداریم درحالی که وقایه آن دنیا بر زندگی ما موثر هستند. به عنوان نمونه احادیثی هستند با این مضمون که در دنیاهای ماقبل این دنیا که همه انسان ها بصورت ارواح (بدون جسم) یا با جسم با هم زندگی می کردند، اشخاصی که در اون دنیا با هم رابطه دوستانه داشته اند در این دنیا بصورت ناخودآگاه از هم خوش شون میاد، بدون آنکه علتش رو بدوندد و برعکس.
    حتی این هم درعین درست بودن نسبی است. ممکن است علت های مادی یا غیرمادی دیگری هم وجود داشته باشند. بخواهید این مطالب رو ملاک اعمال قرار دهید احتمالا دچار مشکلات بیشتری خواهید شد تا اینکه مشکلی ازتون برطرف بشود.

"وقایعی که برای ما اتفاق می افته نتیجه اعمال گذشته و حال خودمون است"
    بصورت نسبی درست است نه مطلق. بصورت نظری هر عملی هرچقدر جزئی در کل عالم هستی اثر می گذارد. مثلا بال زدن پروانه ای در جهان ما در آنسوی کهکشان هم اثر خواهد داشت. ولی درعمل این اثر آنقدر کوچک خواهد بود که فرقی با "صفر" نداره. درضمن از بیشمار اعمال بیشمار موجودات زنده و غیر زنده دیگر بصورت متقابل تاثیر می گیره و چه بسا کلا خنثی بشه.
    در مورد انسان ها هم همینطور است. ما اعمالی انجام می دهیم که بر خودمان و دیگران تاثیر دارند. میلیاردها انسان دیگر هم اعمال شان بر ما تاثیرگذار هستند. همینطور زمین، ماه و آسمان و هم چیز دیگر. بعضی بیشتر اثر می گذارند و بعضی کمتر.
    بحث درمورد این قضیه از دیدگاه مادی یا مذهبی، فیزیکی و متافیزیکی، ... خیلی طولانی است. راحت تر اینه که انسان براساس عقل، دانش، تجربه خود و دیگران و مشورت اهل نظر (مادی) و همینطور براساس توصیه های دین (مذهبی) عمل کنه. تصمیم و ایجاد هم درنهایت با خود خدا است.

درباره ازدواج تان، خواستگاری کردن آقایان مطلقه از شما لزوما به دلیل ازدواج قبلی تان بوده؟ اطمینان دارید؟ افراد ازدواج نکرده ازتون خواستگاری نکرده اند؟ یا شاید شما دچار وسواس شده اید و این موارد رو پر رنگ تر می بینید. به نظرم شما بی جهت حساس شده ابد. خودتون به این موضوع اهمیت ندید، دیگران هم چندان اهمیت نمی دهند.

* علتش رو نمی دونم ولی ظاهرا بعضی دختر خانم ها هستند که بیشتر آقایان با سن بالا و حتی ازدواج کرده جذب شان میشند تا آقا پسرها. اگر قبل ازدواج کوتاه تان هم زیاد برای تان این نوع خواستگارها می آمده اند احتمالا جزو این دسته هستید. اگر برعکس بوده پس جزو این گروه نیستید.

موفق باشید

10. 2 کاربر از پست مفید Ye_Doost تشکرکرده اند .

mastanehh (جمعه 07 اردیبهشت 97), sia518 (پنجشنبه 06 اردیبهشت 97)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 10:10]
    سطح
    64
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 249
    Overall activity: 28.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocial3 months registered5000 Experience Points
    تشکرها
    199

تشکرشده 1,077 در 458 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط دختری در جستجوی کمال نمایش پست ها

من هم میگم من فقط یه عقد ده روزه داشتم با شرایطی که توضیح دادم،پس حق دارم با کسی ازدواج کنم که مثل خودم تا بحال با کسی رابطه ای نداشته. من دوست دارم با کسی مثل خودم زندگی کنم.

اجازه بدین این حرف رو برگردونیم.
    پسری میگه من تابحال حتی با یه دختر دوست نبودم ، دیگه چه برسه عقد کنم. نه که این خانم (دختری در جستجوی کمال) دروغ بگه یا آدم بدی باشه، نه. اما ترجیح میدم با یه دختر که هیچ وقت ارتباط یا نامزدی و عقدی نداشته ازدواج کنم.
    خب شما چه حسی پیدا میکنین؟ آیا این حس رو ندارین چقدر این پسر خودخواهانه فکر کرد و اصلا نخواست واقعا بحرفم گوش بده؟!

پس من چه دلم میخواهد رو کنار بگذارین. اگر واقعا خوشبختی رو میخواین با فردی شبیه خودتون ازدواج کنین، در آینده برای شما بهتر هست. اون هم مثل شماست با اندکی تفاوت
    بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ الْفَلَقِ

مِنْ شَرِّ مَا خَلَقَ

وَمِنْ شَرِّ غَاسِقٍ إِذَا وَقَبَ

وَمِنْ شَرِّ النَّفَّاثَاتِ فِي الْعُقَدِ

وَمِنْ شَرِّ حَاسِدٍ إِذَا حَسَد

12. کاربر روبرو از پست مفید sahar.66 تشکرکرده است .

sia518 (شنبه 08 اردیبهشت 97)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 22 خرداد 99 [ 18:46]
    سطح
    31
    Level completed: 76%, Points required for next Level: 36
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    8

تشکرشده 130 در 77 پست

Array
    من 29 سالمه و شاغل و تحصیل کرده هستم؛ دارم بهتون از نگاه پسرا امروز صحبت می کنم؛
    اتفاقا الان 80 درصد پسرا معتقدن که نمیشه از روی ظاهر و رفتارهای سطحی برداشت کرد و طرف برای زندگی انتخاب کرد یعنی نمی خواد شما اینقدر نگران باشید رو این مساله، سعی کنین روی باقی جوانب ارتباطی و اجتماعی خودتون وقت بزارید اصلا نقش قربانی بازی نکنین، تا خودتون مقصر یا قربانی بدونین نمی تونین دیگران جذب کنین

14. کاربر روبرو از پست مفید Telegramid_TrueMotion تشکرکرده است .

sia518 (شنبه 08 اردیبهشت 97)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 14:46]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,614

تشکرشده 37,115 در 7,018 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط دختری در جستجوی کمال نمایش پست ها

اما میخوام یه گلایه کنم از شما که مدیر همدردی هستین و خیلی راحت به دیگران مارک میزنید(شما یک تعارض درون دارید)!
    نمیدونم چطور میشه انقدر راحت به دیگران مارک زد و نسخه پیچید...(شما ابتدا با خودتون آشتی کنید)
    من اگر با خودم قهر بودم حتی اینجا نمیومدم که بخوام حرف بزنم تا کمی آروم بشم!
    با سلام
    بنده ابتدا از شما معذرت می خواهم اگر آنچه گفتم به نحوی بوده است که اشتباه برداشت کنید.
    تعارض داشتن یا اینکه ما با بخشی از خودمان آشتی نداشته باشیم (قبول نداشته باشیم و با آن بخش کنار نیاییم)، کاملا مسئله عمومی و جهانشمولی هست.
    یعنی نمی توان انسان بود و تعارض درون خود نداشت یا با بخشی از درون خود غیر آشتی نبود.
    تنها تفاوت انسانها در این مسئله این است که قسمتهایی که تعارض دارند متفاوت هست یا اینکه بخشهایی از خودشون که با آن کنار نمی آیند (آشتی نیستند )تفاوت دارد.

پس تعارض مارک نیست و یک خصوصیتی هست که به میزان مختلف و در بخشهای مختلف هر انسان حتما وجود دارد.
    در واقع این تعارض های هست که با حلش فرد به رشد و کمال می رسد. مگر تنها انسانهایی که بی ضعف هستند و بی خطا هستند و بی اشتباه هستند تعارض ندارند که ما در عرف به آنها معصومین(و رشد آنها نه برای حل تعارض نیست بلکه برای صرفا رو به کمال هست ) می گوییم.

متاسفانه فضای وب و خلاصه گویی و گذر از اصطلاحات معمولا این سوء تفاهم ها را پیش می آورد.

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

16. 2 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

sia518 (شنبه 08 اردیبهشت 97), زن ایرانی (جمعه 28 اردیبهشت 97)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 02 شهریور 01 [ 10:24]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    2,961

تشکرشده 3,584 در 906 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ye_Doost نمایش پست ها
    سلام

این حرف رو هم قبول ندارم که هرکسی فردی شبیه خودش رو جذب می کنه. این همه انسان هستند که با تفاوت های بسیار و حتی متضاد به خوبی زندگی می کنند. در واقع بعضی افراد مجذوب اشخاصی شبیه خودشون می شوند و برخی دیگر جذب اشخاصی متضاد خودشون. درین زوج ها و حتی دوستان صمیمی این موضوع زیاد قابل مشاهده است که مثلا یکی گرم و پرتحرک و پرگو و دیگری آرام، خونسرد و کم گو.

در ازدواج و انتخاب همسر فاکتور بعد هیجان وجو دارد . که آمار و واقعیت جامعه ما این را نشان می دهد که درصد بالایی از ازدواج ها با تاثیر از این بعد ازدواج می کنند.

می توان با همراه کردن بار شناختی و با خودآگاهی انتخاب هار ا عاقلانه تر کرد

تحقیقات زیادی صورت گرفته و نشان داده شده که انتخاب همسر به صورت ناخود آگاه و تحت تاثیر روابطی که فرد با افراد مهم اوایل زندگی اعم از پدر , مادر, برادر , خواهر داشته است اتفاق می افتد . (دراین زمینه مباحث زیادی هست )
    .

دو رویکرد در انتخاب همسر
    همسان همسری homogamy
    ناهمسان همسری heterogamy
    در دیدگاه ناهمسان همسری معتقدند افراد کسانی را برای همسری بر می گزینند که بگونه ای متفاوت از خودشان باشند
    در این میان نظریه نیمه گمشده معتقد است که هر کسی نیمه ای از وجود خودش را طلب می کند که با ازدواج و عشق، فرد این نیمه خود را باز می یابد و کامل میشود.
    نیمه گمشده ما نیمی از وجود خود ماست که با رسیدن به آن کامل می شویم.
    در نظریات روان تحلیلی :
    این نیمه گمشده چیزی نیست جز تصویری ناخود آگاه در ذهن از جنس مخالف که مربوط به کسانی است که در دوران کودکی بیش از همه بر شما تاًثیر گذار بوده اند.
    عده ای دیگر آنرا ناشی از نیازهای ارضاء نشده و سرکوب شده دوران کودکی بر می شمرند.
    در دیدگاه همسان همسری افراد بطورنیمه هشیار بدنبال کسی می گردند که با ایشان همانندی داشته باشد.

نتایج تحقیقات نشان می دهد که زوج های خوشبخت بیش از آنهایی که سعادتمند نیستند به یکدیگر شباهت دارند

در برسی های بعمل آمده:
    آن دسته از افرادی که همسر خود را برتر از خود می پنداشتند احساس ناامنی می کردند.
    آن دسته از افرادی که همسر خود راپایین تر از خود می دانستند احساس خشم می کردند.
    و آنانی که یکدیگر را برابر می دانستنداز روابطی باثبات برخوردار بودند .

در یک تعبیر کلی
    در ازدواج
    همانندی ها به انسان آرامش و انس می دهد و تفاوتها لذت و هیجان

نکته : تفاوت ها نباید در مواردی چون باورها , ارزش ها و اعتقادات باشه . یا تفاوت زیاد فرهنگی و طبقه ای یا تفاوت در ویژگی های شخصیتی (یک فرد به شدت درون گرا با فردی به شدت برون گرا ).
    تفاوت در مورد علاقه مندی ها و تفاوت در نوع تفریح و .... آن هم نه به شدت زیاد .

ولی همانطور که گفته شد زوج های موفق بیشتر کسانی بودند که برحسب تشابهات ازدواج کرده اند . تنش کمتر و آرامش بیشتری دارند .
    کسانی که جذب افراد ی شدند که باآنها متفاوت بودند اگر از روی آگاهی باشد نه نا خوآگاه می توانند لذت و هیجان داشته باشد .

ویرایش توسط setareh : شنبه 08 اردیبهشت 97 در ساعت 13:57

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 02 شهریور 01 [ 10:24]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    2,961

تشکرشده 3,584 در 906 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی نمایش پست ها

با سلام
    لطفا با دقت مجددا مطالبتون را بخونید.
    شما یک تعارض درون خودتون دارید.
    بالاخره کسی که زندگی مشترک قبلا داشته و جدا شده یا فرد طلاق گرفته حق ازدواج دارد یا نه؟

شما آنجا که به خودتون نگاه می کنید می گویید فرد طلاق گرفته لزوما فرد بدی نیست و بله باید ازدواج کند ،
    اما آنجا که به همسر آینده اتان نگاه می کنید اگر زندگی مشترک داشته نظرتون منفی هست.
    باید این تعارض حل شود.

مهم اینست که چگونه به این مسئله نگاه می شود.
    شما ابتدا باید با خودتون آشتی کنید.
    این دقیقا جایی ست که شما باید روی آن کارکنید .
    مدیر این قمست رو فشار دادن و شما دردتون گرفت .

گاهی با تمرکز بر یک امر از بقیه موارد غافل میشیم .
    اگر دید شما نسبت به خودتون و اینکه یه مدت ده روزه عقد داشتین و بعد مطلقه شدین اصلاح بشه و همین طورنسبت به طرف مقابلتون یعنی مطلقه شدن رو بپذیرین شما می تونید دایره ی بزرگتری از انتخاب ها رو داشته باشین و این باعث نشه بعضی فرصت ها رو ازدست بدید .

این به این معنا نیست که شما نمی تونید یا نمیشه با فردی که مد نظرتون هست ازدواج کنین نه این شدت اهمیت و تمرکز رونداشته باشین .
    ویرایش توسط setareh : شنبه 08 اردیبهشت 97 در ساعت 14:03

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)