به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 29 از 32 نخستنخست ... 91920212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 314
    عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 دی 97 [ 00:50]
    سطح
    84
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 175
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,385

تشکرشده 1,898 در 451 پست

Array
    سلام سحر جان. دختر شاد همدردی. به نظر بسیار با انرژی میای. درست میگم؟

موافقی من مجری شما باشم؟ البته از تازه وارد ها سوال آسون میپرسم.

اول به این سوال من پاسخ بده تا بریم سراغ سوال های ساده بعدی....

سحر66 کی هست؟ (توضیحات کلی تا جایی که براتون مقدوره، مثل سن و سال، تحصیلات و غیره. همچنین ویژگی ها و خصوصیات اخلاقی. علایق و عقاید به صوت کلی)

ادامه داره ها.... فعلا.
    مرسی.
    تنها نفس خداست که اگر بر گل دمیده شود انسان می آفریند.

2. 3 کاربر از پست مفید عشق آفرین تشکرکرده اند .

miss seven (دوشنبه 03 اردیبهشت 97), sahar.66 (سه شنبه 04 اردیبهشت 97), صبا_2009 (دوشنبه 03 اردیبهشت 97)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 10:10]
    سطح
    64
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 249
    Overall activity: 28.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocial3 months registered5000 Experience Points
    تشکرها
    199

تشکرشده 1,077 در 458 پست

Array
    سلام سرکار خانم سحر

بهار بر شما مبارک.

سلام آقا محمد رضا.. بهار شما هم شکوفه باران و خجسته

1- از رشته تحصيلي تون راضي هستين؟

خير! راضي نيستم علاقه ي من هنر بود و به اجبار شرايط مکاني و يکسري شرايط اون زمان چيزي رو پسنديدم که با روحياتم سازگار نبود.

2- علم يا ثروت؟

قطعا هر دوي اينها

ما خيلي از استعدادهامون به دليل مشکلات مالي فرصت شکوفايي نداشتن و به ناچار مشاغل اجدادي يا کارهاي سخت رو برگزيدن... بهمين ترتيب از علم جدا شدن.
    اما علم هم بسيار مهمه , ثروت هاي کشورهاي ديگر در اثر فروختن منابع مختلف نيست بلکه اونها علم رو به سايرين ميفروشن و نتها ثروتمند ميشن بلکه قدرت رو بدست ميگيرن.
    شما دقت کنين در کشورهاي پيشرفته دارويي عرضه ميشه که نقاط ديگر دنيا محتاج به اونن .. در ازاي اون منابع, پول و حتي دانش اونها رو ميگيرن .
    يکي از مسايلي که در جامعه ي ما پنهان از نظر هست اينه که فارغ التحصيلان ما اثرا براي اخذ مدرک قدم علمي بر ميدارن. شما ببينيد فرضا چند نفر بصورت آماتور درباره نجوم کار ميکنن؟ البته اين حمايت سازمان ها و ... رو هم ميطلبه که مهمه.

3- تصميم هاي شما بيشتر از مسير احساس است يا عقل؟

تصميماتم تا سن خاصي احساسي بود و کم کم با عقل پيش رفت... يعني بلوغ فکري در گرو زمان و مطالعه و ارتباطات موثر با بزرگترها و تبادل نظر بود.البته هميشه از دلم اجازه ميگيرم.

4- عشق چيست؟

مطرب عشق عجب ساز و نوایی دارد

نقش هر نغمه که زد راه به جایی دارد

عالم از ناله عشاق مبادا خالی

که خوش آهنگ و فرح بخش هوایی دارد

عشق در واقع تعريفي نداره و احساس خوبي هست که بما ميرسه و ما اونو دايمي ميکنيم. احساسي که در هر جنبه ي زندگي اون حال خوبو همراه ما ميکنه و از داشتن و بودنش خوشنوديم.

5- چرا از صندلي داغ انصراف دادين و چرا دوباره شرکت کردين؟

چون صبح اومدم ديدم اي خدا(بقول بهتاش پايتخت) شدم کاربر انجمن و راستش اين با روحيه کمک منب به ديگران همخوني نداشت. وقتي آنلاينم اگر تاپيکي به کمک نياز داشته باشه و نتونتم بدليل محدوديت پاسخ بدم ناراحت ميشم و دوست دارم تا حدي که ميتونم کمک باشم

6- مرز بين بي حياي و رک گويي؟

در رک گويي بايد موقعيت, روحيه فرد و درک اونو از بيان حرف در نظر گرفت. اگرچه بازم پسنديده نيست مگر در امر مشاوره که بايد گفتني ها رو گفت.
    يا تبادل نظر بين والدين و فرزندان و همسران

اما بي حيايي درونش زشتي هست که صفت بديه. يعني يک فرد بايد به رذايل اخلاقي رسيده باشه و صفات بد درونش رشد کرده باشه که بي حيايي کنه چه در گفتار و چه در رفتار و شکستن هنجارها

چيزي که در سالهاي اخير بدليل ورود شبکه هاي اجتماعي و شبه هاي غير همخوان با فرهنگ ایرانی در ماهواره و اینترنت بشدت بين برخي کاربران اين محيط و مردم دنياي واقعي در جامعه پيشرفت کرده.

7- نظرتون راجع به مدير همدردي؟

مدير همدردي قاطع هستن و البته در پس پرده بسيار نرم و مهربان.. اما مراعات ميکنن و خيلي خودشونو درگير اينترنت نميکنن. البته خيلي خوب به کارشون و شخصيت افراد مسلطن. انشالله هميشه در زندگي موفق باشن

8- جايگاه ادبيات در زندگي شما؟

زياد... من خيلي ادبيات رو دوست دارم البته بشتر بدنبال شعرم و يا دلنوشته. داستان رو هم دوست دارم البته بايد جذاب باشه.

9- اگر فرزندي داشته باشيد، بهش چه توصيه اي ميکنيد؟ اگر قرار باشه مهارت يا درسي يا دانشي رو بهش تاکيد کنيد
    که خوبه تا ياد بگيري ، اون چيه؟

بهش توصيه ميکنم با هم رفيق باشيم و مسايل رو با هم حل کنيم.

از سن خاصي به بعد در باره روابط اجتماعي , جنس مخالف و عشق براش تعريف هايي ميکنم و حدود رو بهش نشون ميدم .. از آسيب ها آگاهش ميکنم و ميگم من به تو اطمينان دارم و تو بهترين رفيق مني.
    دنياش رو محدود نميکنم اما بعنوان بزرگتر از اسيب ها دورش ميکنم و با اخلاقيات اشناش ميکنم. دين لق لقه ي زبانم نخواهد بود و در زندگيم جاري مينم تا اونم الگو برداري کنه.
    در تحصيل و انتخاب شغل آزاد هست و کمش ميکنم

10- نظرتون راجع به :

خانم سحر 66
    دختري که شوخ و خون گرمه. عاشق هنر و خانواده. احساساتي و در عين حال واقع بين, اهل کمک و ياري.در پي کسب فضايل اخلاقي و دنيايي آرماني

خانم 7
    دختر گل و سنبل .. خانم و با شخصيت و البته خيلي مهربون و هميشه يه دونه آرزو هم حتما داره

خانم گيسوکمند
    والا چي بگم قرار بود سکه بدن تا اينو گفتم متواري شدن... اما جداي ازشوخی... قاطع و شوخ طبع و البته با شخصيت

خانم فرشته مهربان
    نامحسوس و البته دست به قلم خوبي دارن و به کارشون مسلطن. هميشه ساکت

باغبان
    والا چي بگم شايعه شده رفتن سواحل قناري ... نگفتن بما که سوغاتي نيارن.. ولی من از همین تریبون اعلام کردم. اونجا سوغات نداره فوقش يه طوطي شکار ميکنين ميارين. / اما جداي از شوخي با شخصيت و بسيار مومن هستن.
    خونگرم و در عين حال محتاط

استيو هاکينگ
    استيون هاوکينگ دانشمندي که اگر ميخواستن بخاطر معلوليتش کنارش بذارن سالها پيش مرده بود.
    کسي که بدليل علم کيهان شناسي بايد کمي بيشتر خدا رو درک ميکرد. کيهان شناسي يعني تو يکطرف و عظمت و گستردگي عالم با ساز و کارهاي مختلف طرف ديگر

عطار
    ز عشقت سوختم اي جان کجايي

بماندم بي سر و سامان کجايي

نه جاني و نه غير از جان چه چيزي

نه در جان نه برون از جان کجايي

ز پيدايي خود پنهان بماندي

چنين پيدا چنين پنهان کجايي

هزاران درد دارم ليک بي تو

ندارد درد من درمان کجايي

چو تو حيران خود را دست گيري

ز پا افتاده‌ام حيران کجايي

ز بس کز عشق تو در خون بگشتم

نه کفرم ماند و نه ايمان کجايي

بيا تا در غم خويشم ببيني

چو گويي در خم چوگان کجايي

ز شوق آفتاب طلعت تو

شدم چون ذره سرگردان کجايي

شد از طوفان چشمم غرقه کشتي

ندانم تا درين طوفان کجايي

چنان دلتنگ شد عطار بي تو

که شد بر وي جهان زندان کجايي

سهراب سپهري
    و فکر کن که چه تنهاست، اگرکه ماهي کوچک
    دچار آبي بيکران دريا باشد.

سد آب
    اگر منظورتون سد و آبه
    آن يکي روان زلال و اين يکي سخت و سرد

جنگ
    نفرين به جنگ

موبايل
    از وقتي اومد حريم خصوصي از بين رفت

فلسفه
    خوبه

عرفان
    در جهت دين اسلام و غير اون عرفان هاي نوظهور و انحرافي در مسيرخداي خيالي

مذهب
    آنچه کامل تر است

11- انسانيت چيست؟
    درست زندگي کردن

12- کتاب هايي که خوندين؟
    بيشتر مجلات علمي مثل نجوم.. از زمان ورود اينترنت زير و رو کردن مبحث هاي مختلف و کتاب کمتر در حوزه شعر

ممنون از شما

خواهش ميکنم.. منم متشکرم از شما
    بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ الْفَلَقِ

مِنْ شَرِّ مَا خَلَقَ

وَمِنْ شَرِّ غَاسِقٍ إِذَا وَقَبَ

وَمِنْ شَرِّ النَّفَّاثَاتِ فِي الْعُقَدِ

وَمِنْ شَرِّ حَاسِدٍ إِذَا حَسَد

ویرایش توسط sahar.66 : دوشنبه 03 اردیبهشت 97 در ساعت 20:26

4. 5 کاربر از پست مفید sahar.66 تشکرکرده اند .

miss seven (دوشنبه 03 اردیبهشت 97), mohamad.reza164 (دوشنبه 03 اردیبهشت 97), عشق آفرین (چهارشنبه 05 اردیبهشت 97), صبا_2009 (دوشنبه 03 اردیبهشت 97)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 14 دی 00 [ 03:07]
    سطح
    74
    Level completed: 5%, Points required for next Level: 380
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,421

تشکرشده 552 در 189 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط عشق آفرین نمایش پست ها
    سلام. من صندلی داغ آقای اثر راشومون رو با تاخیر رسیدم. اگر امکان پاسخگویی به سوالاتم بود که ممنون میشم. (البته با اجازه سحر جان). در غیر اینصورت که دیگه حتما سعادت نبوده. به هر حال این سوالات من هست آقای اثر راشومون:

با توجه به روحیه هنری ادبیتون ، ابتدا یه سر بریم به دنیای نقاشی.

1. از نمایشگاه ها دیدن می کنید؟

آثار زیر رو برام تفسیر می کنید؟

Thatched Cottages at Cordeville

The Yellow Log

Man with a Pipe

2. خب... اما یه سوال ساده موسیقایی:

اپرای معروف فرایشوتز اثر وبر رو دیدین؟ ماجرای یه شکارچی هست که به هفت تیر جادویی دست پیدا میکنه. 6 تیر اول به هرجهتی که او بخواد پرتاب میشن، اما تیر آخر رو شیطان پرتاب میکنه. این اپرا جنگ میان خوب و بد درون رو به تصویر میکشه.

اصولا چرا جنگ خوب و بد درون انسان رخ میده؟ آیا باید به این جنگ اهمیت داد یا خیر؟ اگر با حقوق دیگران تداخل پیدا کنه چه باید کرد؟

به نظر شما لحظه رعب آور این جنگ درون کی هست؟

تیر آخری رو که شیطان پرتاب میکنه، از نظر شما چه مشخصه ای درون ما انسان هاست؟

3. برای چی به این دنیا اومدیم و قراره تو این دنیا چیکار کنیم؟

4. به نظر شما جهان تصادفی تصادفا حق مردم رو میده؟ مثلا مردی که کودک آزاری کرده و کودک رو با تهدید مجبور به سکوت کرده و در نهایت هیچ کس متوجه این اتفاق نشده، در حالی که اون کودک که امروز بزرگساله، هنوز رنج اون اتفاقات رو به دوش میکشه.

با تشکر از شما. براتون آرزوی موفقیت می کنم.
    با اجازه خانم سحر 66 من اینجا پاسخ خانم عشق آفرین رو میدم.
    سلام از ماست.
    همین اول بگم که من اونقدرها هم روحیه هنری ادبی ندارم راستش و حتی شاید درک هنری خیلی خوبی هم از هنرهایی غیر از موسیقی و رقص و سینما نداشته باشم. مخصوصا از نقاشی های با سبکهای خاص که تو حدود 200 سال اخیر از دنیای فلسفه به دنیای هنر نقاشی وارد شدن درک زیادی ندارم.
    1-به ندرت پیش اومده از نمایشگاهی دیدن کنم. شاید دو بار در طول زندگیم ولی خب از نقاشیهایی که در بعضی موزه های داخلی نمایش داده میشن گهگاه بازدید کردم
    نقاشیهایی که اسم بردین رو رفتم تو گوگل دیدم و نظرم در موردشون:
    Thatched Cottages at Cordeville:از دیدنش حس یه خاطرجمعی کاذب و خطرناک بهم دست میده یعنی یه زندگی آروم و بی دغدغه برای مردمی که در اون محل زندگی میکنن در حالیکه خبر ندارن آسمون بالا سرشون در حال شروع خشمه.
    The Yellow Log:از دیدنش این پیام به ذهنم میرسه که اگر فردی با هنرها و ارزشهای خیلی خاص در یه جمع معمولی و بی هنر سری بلند کنه و خودش رو مطرح کنه عاقبت کارش فرو افتادن و از بین رفتن و حذف شدنه و هر مجلسی جای نمایان کردن هنر نیست و نباید بین افراد کوتاه قد خیلی سر بلند کنیم و بدرخشیم.
    Man with a Pipe:چه جالب! با سرچ این اسم به چندین نقاشی مختلف با سبکهای مختلف(اغلب سورئالیستی) برخوردم برای همین نمیدونم منظورتون کدومشون بوده تا بخوام توضیحی بدم. معلومه سوژه جذابی برای نقاش های تاریخ بوده این آقای پیپ کش
    2-خیر اون اپرا رو ندیدم متاسفانه.
    به نظر من جنگی بین خوب و بد در درون انسان رخ نمیده. انسان هر عملی رو که در لحظه انجام میده اون رو خوب میدونسته که انجام داده حالا چه در نظر بقیه افراد هم خوب دونسته بشه و چه نه! اگر بین انجام یا انجام ندادن عملی تردید داشته باشیم برای این هست که تردید داریم اون عمل خوب هست یا خیر. توضیحش خیلی حوصله و مجال میخواد که این تالار نداره متاسفانه.
    در جواب قسمت دوم سوالتون باید بگم عملی رو که فرد در لحظه انجامش خوب تشخیص داده ممکن هست که با حقوق دیگران هم تداخل داشته باشه و در جامعه جرم به حساب بیاد. کما اینکه اگر مرتکب اون جرم رو دستگیر کنن و بعد از تفهیم جرم شروع به بازجویی کنن در لحظه بازجویی بگه کار من وسوسه شیطانی بوده(خوب نبوده) اما این اعتراف اگر واقعی هم باشه در لحظه بازجویی در ذهن مجرم شکل گرفته و کارش رو دیگه خوب نمیدونه. در لحظه عمل این فکر رو نداشته. پس این جنگ هرگز ایجاد نمیشه.
    پس اون لحظه رعب اور وجود نداره و هیچ شیطانی هم هیچ تیری پرتاب نکرده و نمیکنه.
    3-ما تنها دلیلی که در این دنیا حضور داریم همون دلیلی هست که یه سوسک یا یه اسب در این دنیا حضور داره. و اون اینکه اجداد ما به هر دلیلی عقیم نبودن و توانایی انتقال ژنها و دیگر لوازم ایجاد حیات رو به نسلهای بعدشون داشتن. ما هم وظیفه ای که طبیعت ما رو براش مهیا کرده انتقال ژن ها و دیگر لوازم ادامه نسلمون به نسلهای بعدیمون هست. ما قراره در زندگی چی کار کنیم ؟ ما باید فقط از این چند سال زندگیمون لذت ببریم ولی این لذت رو باید به شکل مستدام فراهم کنیم و نباید بذاریم باعث دردسر خودمون و یا جامعه خاصی که توش قرار داریم بشه چون در این صورت، عاقبتش نقض غرض هست.
    4-زیاد متوجه این سوالتون نشدم. ولی تا اونجایی که متوجه شدم جوابم اینه که این جهان حق کسی رو نمیده و کسی رو پاداش و مجازات نمیکنه. این جامعه و قانون جاری در جامعه و هنجارهای اون جامعه هست که اگر مجرمی رو گرفتار کردن مجازات میکنن. مثلا همون عمل تجاوز در کشور ما چنین مجازات سنگینی داره در حالیکه در کشورهای متمدن و آزاد دنیا اصلا مجازات اینقدر سنگین نداره و فقط اگر با قتل همراه باشه در بعضی کشورها مجازات مرگ داره و بدون قتل و آسیبهای دیگر فیزیکی مجازاتش معمولا فقط مدت کوتاهی زندان هست و حتی باعث ایجاد عدم صلاحیت برای پستهای سیاسی در افراد نمیشه. اما در کشور ما یه پسربچه 18 ساله رو چند سال قبل در مشهد بخاطر همین جرم کشیدند بالای دار.

ممنون از حضور شما
    تنها باید حقیقت را بیان کرد، نه دروغی را که حقیقی انگاشتنش خوب است.

"بخشی از پیام برتراند راسل برای آیندگان"

6. 3 کاربر از پست مفید اثر راشومون تشکرکرده اند .

miss seven (سه شنبه 04 اردیبهشت 97), عشق آفرین (چهارشنبه 05 اردیبهشت 97), صبا_2009 (دوشنبه 03 اردیبهشت 97)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    64
    دستاوردها:
    تشکرها
    199

تشکرشده 1,077 در 458 پست

Array
    سلام دوستان عزیز و خوب خودم

سلام عزیز دلم

چه موقعیت عالی و مناسبی برای من که میتونم با دوست خوبم در تالار سحر جان گفتگو داشته باشم
    خیلی احساس خوبی دارم

منم خوشحالم که به سؤالاتت پاسخ میدم، فدای تو

و اما سحر خانوم گل منم سؤالاتی دارم ...ممنونم دوست عزیزم که وقت میزارید و جواب میدین .
    بپرس گلم خواهش میکنم

موضوع و محتوای بیشتر کتاب هایی که مطالعه میکنید چیه ؟
    عزیزم اکثرا شعر و مجلات علمی هست و مطالعات پراکنده در اینترنت

دوست دارید چه کسی را از نزدیک ببینید که تا بحال ندیده اید؟
    تابحال بهش فکر نکردم ولی قطعا افراد زیادی!البته دیدن دیگران آرزوم نیست چون بنظرم دیدار باید یک خواسته ی دو نفره باشه، مگر در موارد خاص که اون شخص درجایگاه بالا و متفاوتی باشه.

به نظر شما در دنیای امروز چه چیزی بیشتر از همه کمرنگ شده ؟
    معنویت (دین حقیقی و ارزشمند)، اخلاق ، انسانیت

بهترین اسباب بازی دوران کودکیتان چی بوده ؟
    عروس موطلایی و قابلمه و یخچال و .. در ابعاد کوچک

اگر یه قدرت ماوراءطبیعی میتوانستید داشته باشید چی بود و چرا؟
    سفر در زمان_ فکر میکنم باید بعضی کارها را انجام میدادم و یا نمیدادم.

در نظر اول چه عواملی در یک شخص ببینید شما رو به سمت خودش جذب میکنه؟
    اخلاق و معنویت...‌طرز فکرش در حوزه های مختلف

کدام فصل را بیشتر از همه دوست دارید ؟ اگر دوست داشتید بگید متولد چه ماهی هستید
    ماه تولدو بماند، اما عاشق زمستان پر از برفم، که چند ساله برف خیلی کم میاد.

نظرتون راجع به حجاب دخترا چیست؟
    حجاب خوبه و صرفا چادر نیست، بلکه پوششی شیک و مرتب مناسب شخصیت و وقار یک دختر یا زن هست. پوششی که باعث کسر شأن و تمسخر و تحریک نگاههای مریض و متعاقب اون مزاحمت و متلك نشه.

مهم ترین معیار هایی که فکر میکنید در ازدواج موفق تأثیر گذار هستند را بفرمائید.
    بنظرم سن ، طرز تفکر، اعتقادات، اخلاق، خانواده، قدرت مسئولیت . پذیری، تعهد و خیلی موارد دیگر در ازدواج نقش داره. ازدواج مجموعه ای از خوبی ها و نقاط قوت در یک فرد هست.

زیباترین جمله ای که خوندید را اینجا برامون بنویسید ...حالا اگر نمیتوانید زیباترین هم بگوئید آن جمله ای که بیشترین حس مثبت را به شما داده است.
    دریایی بیکران باشی یاگودالی آب فرقی نمیکند، زلال که باشی آسمان در تو پیداست.

اگه بخواهید یک روز کامل به خودتون استراحت بدید، اون روز چکار می کنید؟!( در واقع از چه کاری لذت می برید؟)
    موسیقی گوش میدم و بستنی زعفرونی با باقلوا میخورم... بازی میکنم و خیلی کارای دیگه.

رنگ مورد علاقه ی شما ؟ ( حالا نه حتما رنگ لباس و یا شی ء ...خود یک رنگ ) سفید

بزرگترین محدودیتی که یه نفر میتونه برای خودش ایجاد کنه؟
    اینکه به حرف های دیگران بسنده کنه و هر چیزی رو بدون علم و تحقیق بپذیره.

تا به حال برای خدا نامه نوشتید ؟ اگر آره نتیجه اش چی شد ؟
    آره نوشتم... نمیدونم شاید در زمان مقرر خودش به اجابت رسیده، جای خارج از جهان مادی.

بنظرتون یک دختر چه مهارت هایی را باید داشته باشه ؟
    آشپزی، هنر، همسرداری، بچه داری،خانه داری و ...بالاتر از همه مهارت های ارتباطی و کسب فضایل اخلاقی . چون بعدا که ازدواج کنه و مادر شه خیلی مهمه و به کارش میاد.

تا حالا کاردستی درست کردید؟ اگر بله چی بوده؟
    بله، یکیش اینه که الان تو سایت آنلاین میشم و در حد بضاعت کمک میکنم و وقتم در شبکه های اجتماعی هدر نمیره.

بنظر شما چیزی وجود داره که نشه با پول خرید ؟
    شعور، وجدان و معرفت

بزرگترین درسی که در زندگیتان گرفتید ؟
    اینکه تمام دنیای خودت و خوشی هات رو وابسته به یک شخص نکن... و اعتماد کاملت رو بگذار برای خدا.

توی چه چیزی استعداد دارید ؟
    موسیقی

نظرتون راجع به رنگ های زیر (حست رو نسبت بهشون بگو)

قرمز : ترس

سیاه: دلمردگی و مرگ

سبز : درختان ، چمن

زرد : انرژی

آبی : سرد

سفید: صلح و آرامش

چقدر نظر بقیه درباره ی خودتون براتون مهمه؟
    تا حدی که بدونم کارم چه ایرادی داشته، در غیر اینصورت اهمیتی نمیدم.

بهترین هدیه ای که تا حالا گرفتید؟( اگر بهترین رو نمیدونید اون هدیه ای رو بگو که بیشترین تأثیر مثبت رو برات به همراه داشته)
    هدیه زیاد گرفتم ولی بهترینش هدیه ی ای بود که سالها پیش پدرم برام خرید، کیف و کفش و یک بستنی زعفرونی ... کلا یک روز پدر و دختری بود که خیلی بهم خوش گذشت. چون پدرم منو در گذاشت و حس کردم بزرگ شدم .(تا قبل اون مادرم لباسامونو میخرید یا کیف و کفش)

حجاب پسر رو چی تعریف می کنید؟
    حجاب پسر میتونه ادب و احترام اون در برخورد با مردم باشه/ نگه داشتن حدود ارتباط و د البته تشکیل خانواده و دوری از انحرافات!

مقابل آیینه بایست. هر چه از تصویری که می بینی به ذهنت میاد بگو.
    دختری که روزهای زیادی رو پشت سرگذاشت، تلخ و شیرین.. الان خیلی بزرگ شده و آینده رو در پیش داره، همیشه به آینده فکر میکنه...و البته کمی نگران.
    دختری که میتونست مثل بعضی از همسن و سالاش دنبال تفریح و خوشگذرانی و ارتباط های خارج از عرف باشه.. مثل رفتارهای ناسالمی که در جامعه شاهدشیم. اما رعایت کرد تا باعث سربلندی خانواده، خودش و همسر آیندش باشه. اگر قراره عروس خانواده ای بشه ، اگر قراره همسر و مادر بشه... لیاقتش رو داشته باشه.

یه سؤال بپرسم فقط نخندی ها فکر کن اگر من پسر بودم و می اومدم خواستگاری زنم میشدی؟
    آره بابا دوماد به این خوشتیپی و زیبایی کی دیده. ععه گفتی نخندم

ولی اگر جدی بگم من از نوع تربیتت و اعتقاداتت واقعا راضیم... اما چون سنت ازمن خیلی کمتر بود نه.

و در آخر یک پیشنهاد و حتی نصیحت خواهرانه که تو زندگی به کارم بیاد
    یه پیشنهاد برای ازدواجت در آینده؛
    به مردی دل ببند که ازدواجش باهاش روی اما و اگر نباشه. تا اون آدم شرعا و قانونا همسرت نشده، فقط در حد یک آدم عادی ببینش.

سحرجان دوست عزیزم ..خیلی از حضورت در تالار خوشحالم ..از وقتی اومدی حال و هوای اینجا بهتر شده ..واقعا میگم ... از پست هایی که میزاری و همینطور راهنمایی های مناسبت میشه فهمید خیلی مهربان و دلسوز هستی.
    تو عزیز دلمی... ممنون از محبتت... منم از بودنت خوشحالم. از اینکه فرصتی پیش آمد تا در کنارتون باشم.

ان شاءالله عمر و زندگانیت برکت داشته باشه عزیزم و همسری بسیار لایق که شایستگی ات را داشته باشه قسمتت بشه .

خواهش میکنم/ انشالله برای تو هم چنین باشه با یک دنیا دعای خوب و آرزوی خب برات. ممنونم از اینکه شرکت کردی.

مِنْ شَرِّ مَا خَلَقَ

8. 3 کاربر از پست مفید sahar.66 تشکرکرده اند .

miss seven (سه شنبه 04 اردیبهشت 97), عشق آفرین (چهارشنبه 05 اردیبهشت 97)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 بهمن 02 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialOverdriveVeteranTagger First Class25000 Experience Points
    تشکرها
    5,992

تشکرشده 8,207 در 1,574 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام دوست عزیز و جدید تالار همدردی.

سحر خونتان هم آنقدر غر می زنی؟
    به دل نگیری ها ما خانم ها اگر غر نزنیم زندگی از حالت تعادل خارج می شه.

تا حالا کسی بهت گفته حساسیت بالایی داری؟

خیلی خوبه که دلخوری هات را به زبون می یاری اینصورت باعث می شه که هیچ تو دلت نمونه و از کینه و نفرت در امان باشی، به نظرت این مهر طلبی از کجا نشأت می گیره؟ آیا شده به دید یک نقطه ضعف بهش نگاه کنی؟

توی تالار خیلی با انرژی ظاهر شدی تا قبل از آشنایی با تالار این انرژی و پتانسیل بالا کجا مصرف می شد؟

نظر اطرافیانت راجع به سحر66؟

آیا خوشبختی؟ خوشبختی را در چه می بینی؟

چقدر از خودت رضایت داری؟

هدف های خرد و کلانت را در زندگی انتخاب کردی؟ اهل برنامه ریزی برای رسیدن به آنها هستی؟

موفق باشی عزیز جان.
    ویرایش توسط بی نهایت : سه شنبه 04 اردیبهشت 97 در ساعت 09:14

10. 2 کاربر از پست مفید بی نهایت تشکرکرده اند .

sahar.66 (سه شنبه 04 اردیبهشت 97), عشق آفرین (چهارشنبه 05 اردیبهشت 97)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    64
    دستاوردها:
    تشکرها
    199

تشکرشده 1,077 در 458 پست

Array
    سلام سحر جان. دختر شاد همدردی. به نظر بسیار با انرژی میای. درست میگم؟
    سلام عزیزم دلم، بله شک داری درخواست ویدئو چک بده

موافقی من مجری شما باشم؟ البته از تازه وارد ها سوال آسون میپرسم.
    آره عزیزم خوشحال میشم. نه سؤال سخت بپرس من اومدم سؤالهای سخت جواب بدم.

اول به این سوال من پاسخ بده تا بریم سراغ سوال های ساده بعدی....
    باشه

سحر66 کی هست؟ (توضیحات کلی تا جایی که براتون مقدوره، مثل سن و سال، تحصیلات و غیره. همچنین ویژگی ها و خصوصیات اخلاقی. علایق و عقاید به صوت کلی)
    یعنی این اطلاعات رو سازمانهای جاسوسیم نمیتونن بگیرن
    من سحرم و تازه رفتم توی ۳۱ سالگی، (متواد ۶۶) با کلی کارهای نکرده و برنامه و هدف .

سحر دختر خلاقی هست و دوست داره تجربیاتش رو در زمینه های مختلف و ارزشمند بالا ببره. عاشق جمع و خانواده هست.
    برای اون اعتقادات جایگاه والایی داره چون حس میکنه انسانی که مقید به اصول خاصی نیست میتونه خیلی خطرناک باشه، حتی اگر ساکت ترین باشه. دین شامل یکصری دستورات برای زندکی بهتر هست.. ناآگاهی برای آدم عین جهل هست. اونی که میگه انسانیت کافی هست امکان نداره حرفش رو با سند بخواد ثابت کنه. انسانیت فقط یک قسمت از هر فردی هست و اعتقادات ، سایر مسایل و توانایی ها قسمت های دیگر.
    وقتی در مقابل یک راه و شیوه ی صحیح دینی جبهه گیری بشه قطعا با اون انسانیتی که مد نظر اون فرده در تناقضه.

من آدمی هستم که اخلاق واسم خیلی مهمه.
    اخلاق در برگیرنده خیلی از فضایل هست. آدمی که اخلاق نداشته باشه و اصول اخلاقی رو رعایت نکنه زندگی باهاش بسیار سخت هست. من همیشه سعی کردم دنبال اخلاق باشم و اینو بعنوان دستور در زندگیم رعایت کنم.

افکار خاصی دارم ... یعنی در عین حال که امروزیم یکسری افکار خاص هم دارم.
    مثلا در حوزه ی ازدواج
    اگر پسری خواستگاری من بیاد که روابط اجتماعی رو دوستی و ارتباط نردیک با جنس مخالف بدونه... میلیاردرم باشه کنارش میگذارم.
    اینو دوست ندارم که جدیدا به دوستی های نامتعارف و ضربه زننده و روابط خارج از عرف و اخلاق دوستی اجتماعی میگن.
    قطعا چنین فردی در آینده من جایگاهی نخواهد داشت و روسم این هست که چند ساعت با این فرد در ذهنم به آینده سفر میکنم.

میبینم همسرم در ارتباط با زنان دیگر هست و حدود رو رعایت نمیکنه و مدام نگرانی از بهم خوردن رابطه ی عاطفیم دارم. همسرم با یکسری خانم و آقا به تفریح میره که اون افراد دوستان خانم خودشونو به تفریح آوردن و این محیط بشدت مسموم هست.
    فکر مبکنم که همسرم یک معصوم نیست بلکه یه انسان عادی در معرض وسوسه های مختلف هست و من در هر زمانی و مکانی ممکن هست به آخر خط برسم . پس پبشگیری میکنم و علی رغم جنبه های دیگر که شغل و موقعیت و .. هست جواب منفی میدم. (این براب یک آدم عصبی، مشروب خوار و ... هم صدق میکنه)
    در واقع آینده و خوشبختی خودم او میخرم.

انسانی خونگرم و احساساتیم. از بودن در جمع لذت میبرم.
    از باغبانی و کاشت گل و گیاه و بوته ها لذت میبرم . مثلا دبستان میرفتم تو باغچه خونمون تخم گوجه فرنگی کاشتم و در کمال ناباوری یک بوته گوجه ثمرش بود که مادرم گوجه هاشو چید و ازش آبگوشت درست کرد .. تجربه شیرینی که واقعا لذت بردم.

از آدمهایی که دروغ میگن، چشمشونو روی واقعیت میبندن و ادب و احترام رو رعایت نمیکنن دوری میکنم. بنظرم هر کسی در زندگی نیاز داره به مشاوره مراجعه کنه و معایب خودش رو اصلاح کنه.

ددر مسایل مختلف به شرط دانایی صاحب نظرم .. ملا درباره آسیب های فرهنگی ... که امروزه شاهدش هستیم و این واقعا یک برنامه بزرگ و همه جانبه رو میطلبه. الان فرهنگ اصیل ایرانی هر روز رنک پریده تر میشه و مردم اونا رو افکار سنتی میخونن در حالی که چنین نیست و این ها باید و نباید های مهم در هر دوره ای هست.

من از مباحث علمی لذت میبرم و گاهث چند ساعت صحبت میکنم. این مباحث انقدر مهمه که حتی در شب قدر میشه دربارش صحبت کرد و اصلا عبادت محسوب میشه، انسان های ناآگاه دنیای خودشون و دیگران رو نابود میکنن، چون وسیله ی نابودی کسی هستن که در پشت پرده با زرق و برق اینها رو مثل یک عروسک میگردونه.
    آگاهی به تحصیلات عالیه ربطی نداره ... اینها رو باید انسان خودش بدست بیاره.

اهل بازی و شادی هستم و اینو نیاز میدونم. موسیقی اصیل و پاپ گوش میدم .

اگر یکروزی عاشق بشم و وارد رابطه ی عاطفی شم همسرم خوشبخت ترینه چون تمام احساسات خوبی که در این سالها در قلبم ذخیره کردم نثارش میکنم.

عاشق شیرینی جاتم و غذاهای مختلفو دوست دارم ، آشپز خوبیم هستم تشریف بیارین در خدمت باشیم.
    و خیلی مسایل دیگه که در رفتار و گفتارم نمود پیدا میکنه و اونو دیگران حس میکنن...

ادامه داره ها.... فعلا.
    باشه عزیزم، منو از چی میترسونی .. من اومدم صندلیو ببرم در این حد

مرسی. قربونت گلم ، منم ازت ممنونم

مِنْ شَرِّ مَا خَلَقَ

12. 4 کاربر از پست مفید sahar.66 تشکرکرده اند .

miss seven (سه شنبه 04 اردیبهشت 97), بی نهایت (چهارشنبه 05 اردیبهشت 97), عشق آفرین (چهارشنبه 05 اردیبهشت 97)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    64
    دستاوردها:
    تشکرها
    199

تشکرشده 1,077 در 458 پست

Array
    سلام دوست عزیز و جدید تالار همدردی.
    سلام عزیز دل

سحر خونتان هم آنقدر غر می زنی؟
    نه آقا به این شایعات توجه نکنین من دشمن زیاد دارم. غر زدن یعنی مثلا چی تا من بدونم غر بوده یا نه؟!

به دل نگیری ها ما خانم ها اگر غر نزنیم زندگی از حالت تعادل خارج می شه.
    نه عزیزم به دل نمیگیرم، بله یه جاهایی زندگی نیاز داره وگرنه خیلی کسل کننده میشه. البته همراه مزاح باشه نه جنبه خشن.. تا کدورت پیش نیاد.

تا حالا کسی بهت گفته حساسیت بالایی داری؟ آره

خیلی خوبه که دلخوری هات را به زبون می یاری اینصورت باعث می شه که هیچ تو دلت نمونه و از کینه و نفرت در امان باشی، به نظرت این مهر طلبی از کجا نشأت می گیره؟ آیا شده به دید یک نقطه ضعف بهش نگاه کنی؟
    ببین من نظرم اینه که آدم باید کاستی ها رو بگه ، البته با رعایت احترام
    اینکه سکوت کنی و بگذاری هر اتفاقی بیافته داری همکاری میکنی.. در حقیت داری خودت و حتی دیگرانو رو محروم میکنی.
    من به این قضیه به دید مهر طلبی نگاه نمیکنم .
    بعضی از مسایل هستن که باید دربارش صحبت کرد، یا تو دیگری رو قانع کنی یا دیگری تو رو. اما اینکه از کنار همه چیز رد بشی اصلا قشنگ نیست.
    مثلا من شخصیتم همینطوره. یادمه یکبار دندون درد شدیدی داشتم و به کلینیک بزرگی مراجعه کردم، از اونجایی که به پنی سیلین حساسیت داشتم داروهای دیگر تجویز کردن ولی هیچکدامش نبود(تو داروخونه کلینیک موجود نبود)
    منم بلند شدم و رفتم اتاق ریاست... جلسه ی مهمی داشتن.
    با احترام خواستم که جلسشونو قطع کنن و از نقص ها و کمبود ها شاکی شدم و گفتم در صورت تکرار به مراجع بالاتر گزارش میکنم.
    در حالی که همه ی مریضا اینجوری نگام میکردن. ابدا دلم نمیخواد حقوق خودم یا دیگری پایمال بشه.

توی تالار خیلی با انرژی ظاهر شدی تا قبل از آشنایی با تالار این انرژی و پتانسیل بالا کجا مصرف می شد؟
    قبل از اون در بعضی جاها که پر بازدید بود شرکت میکردم و نظراتمو میگذاشتم و اون فضاها بنظرم خیلی مخرب بود. شاید نظر من ذره ای میتونست اثر بخش باشه. مثلا دختران کم سنی بودن که دلنوشته میگذاشتن... میومدن و درباره روابطشون مینوشتن و خیلی خوشحال بوددن و در سر رویای عروسی داشتنن، بسیار ناراحت میشدم از نظرات اشتباه مردم و ارجاع میدادم این سایت با خودم راهنماییشون میکردم. بعدا تصمیم گرفتم بیام اینجا. قبل اونها هم انرژی داشتم ولی چون آدم آرومیم صرف هنر میشد.

نظر اطرافیانت راجع به سحر66؟
    شاد و شوخ و منطقی و مقتدر و احساساسی و هنرمند

آیا خوشبختی؟ خوشبختی را در چه می بینی؟
    کم و بیش بله، خوشبختی کامل رو در تکمیل بودن زندگیم میبینم. اگر بگم الان خوشبخت کاملم خب یعنی برای همسر آیندم، اهدافم ارزشی قائل نیستم ... پس باید ازدواج کنم و زندگی کنم. هدفهامو تحقق ببخشم و بعد از اون خوشبختی رو بنویسم . اما در کل سلامتی، لبخند و نعمات مختلف هم میتونن مایه خوشی و آرامش هر فردی باشن و باید شاکر بود و راضی.

چقدر از خودت رضایت داری؟
    هشتاد و پنج درصد

هدف های خرد و کلانت را در زندگی انتخاب کردی؟ اهل برنامه ریزی برای رسیدن به آنها هستی؟
    تا حدی بله. والا برنامه ریزی مسلتزم اسباب هست و بنا به موقعیت هر فردی فرق میکنه. اسباب میتونه کمک دیگران باشه تا مسایل مالی، تجربه و ...

موفق باشی عزیز جان. ممنون عزیزم همچنین . متشکرم

مِنْ شَرِّ مَا خَلَقَ

14. 5 کاربر از پست مفید sahar.66 تشکرکرده اند .

miss seven (سه شنبه 04 اردیبهشت 97), بی نهایت (چهارشنبه 05 اردیبهشت 97), عشق آفرین (چهارشنبه 05 اردیبهشت 97), صبا_2009 (سه شنبه 04 اردیبهشت 97)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 آذر 00 [ 07:11]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second ClassSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    5,746

تشکرشده 6,060 در 1,481 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام بر سحر خانم گل

خب مستقیم بریم سراغ زغالا نه ببخشید سوالا:

1) چی شد عضو همدردی شدی؟

2) به نظر خودت درونگرایی یا برونگرا؟ و آیا تو همه جمع ها دوست داری زود به چشم بیایی و صمیمی بشی؟ یا فقط این تالار؟ چرا؟

3) یه بوم رو در نظر بگیر:
    یه طرفش میشه بی توجهی ، بی مسئولیتی و خودبینی،سرد برخورد کردن؛
    اون طرف دیگه بوم میشه دخالت، حساسیت زیادی؛ سرک کشیدن تو زندگی دیگران، نقض حریم خصوصی؛ همیشه نصیحت کن، دلسوزی های بی مورد. چطوری میشه نه از این ور بوم افتاد نه از اون طرفش؟ چه معیار(های)ی وجود داره که ما تو خانواده، جمع دوستان و فامیل و همکار و دوست و آشنا طوری برخورد کنیم که نه بشیم آدم سرد و بی تفاوت و نه بشیم ناقض حریم خصوصی افراد؟

4) به نظرت چرا اکثر آدم ها از نصحیت شنیدن خوششون نمیاد؟ به نظرت نقش نصیحت کننده مهمتره؟ یا نقش نصحیت شنونده؟

5) به نظرت این خوبه که تو جامعه ما تو یک جمع بگی مثلا دلم درد میکنه، به تعداد افراد اون جمع باید روش درمان بشنوی و نسخه دریافت کنی؟ چرا؟ چه پبشنهادی داری؟

6) اگر هیچ وقت شرایط ازدواج واست پیش نیاد، زندگی ت رو به چه شکل مدیریت می کنی که احساس خوشبختی داشته باشی؟

7) به نظرت چرا مطالعه یه کتاب واسه اکثر آدم ها خیلی سخته؟ و چرا آدم ها ریزه خوان(مقاله، کانال های تلگرام و ...) شدن؟

فعلا همینا رو قبول بفرمایید به شرط حیات احتمالا بر خواهم گشت

16. 4 کاربر از پست مفید صبا_2009 تشکرکرده اند .

miss seven (سه شنبه 04 اردیبهشت 97), sahar.66 (سه شنبه 04 اردیبهشت 97), بی نهایت (چهارشنبه 05 اردیبهشت 97), عشق آفرین (چهارشنبه 05 اردیبهشت 97)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 15 شهریور 98 [ 16:46]
    سطح
    46
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 75
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    361

تشکرشده 311 در 123 پست

Array
    سلام سحر خانم
    حالتون خوبه؟صندلي چطوره نسوزيد؟
    1-تو همدردي چندتا نام كاربري داري؟
    2- آشپزيت چطوره؟ چه غذايي دوس داري؟ طرز تهيه ماكاراني بنويس.
    3-ميانگين خرج ماهيانه ي دختر مجرد در ماه چقدره؟ ي ليست از خرج هات بنويس.
    4- براي كاربرهاي زير ي ايموجي بزار
    - مدير همدردي
    -محمدرضا 164
    -گيسو كمند
    - بي نهايت
    - پاييزه
    - سيا518
    -صبا2009
    -اثر راشمون
    - عشق آفرين
    -سحر66
    5- تا حالا وام گرفتيد ؟ اطرافيانتون چطور؟ شده تو اقساط وام بمونيد؟ چيكار كرديد؟
    6-بدترين و بهترين خاطره تحصيل.
    7- بدترين سوتي كه دادي چي بوده؟ آخرين سوتيت چي بوده؟
    8- اوغات فاغتت چيكار ميكني؟
    9- ي بيت شعر بگو كه كلمه همدردي داخلش باشه.
    10 - كربلا رفتي؟ چه حسي داشتي؟

18. 5 کاربر از پست مفید sia518 تشکرکرده اند .

miss seven (سه شنبه 04 اردیبهشت 97), sahar.66 (سه شنبه 04 اردیبهشت 97), tavalode arezoo (سه شنبه 04 اردیبهشت 97), بی نهایت (چهارشنبه 05 اردیبهشت 97), عشق آفرین (چهارشنبه 05 اردیبهشت 97)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    64
    دستاوردها:
    تشکرها
    199

تشکرشده 1,077 در 458 پست

Array
    سلام بر سحر خانم گل
    سلام بر صبا خانم سنبل

خب مستقیم بریم سراغ زغالا نه ببخشید سوالا:
    اسم زغال آوردی هوس جوجه کباب کردم خب بریم...

1) چی شد عضو همدردی شدی؟
    قبلا خواننده پنهان بودم و در جاهای دیگر اینترنت فعال.. اما خب اهل شبکه های اجتماعی یا سایتا نیستم. بهمین دلیل دیدم اینجا برای فعالیت بهتره. اگرم کسی مشکل داشت ارجاع میدادم این سایت.

2) به نظر خودت درونگرایی یا برونگرا؟ و آیا تو همه جمع ها دوست داری زود به چشم بیایی و صمیمی بشی؟ یا فقط این تالار؟ چرا؟
    من برون گرا هستم البته با احساسات زیاد و البته افکار خاص خودم .
    نه راستش فکر نمیکنم نیازی داشته باشم بچشم بیام ، قطعا رفتار، گفتار و افکارم اگر ارزشمند باشه باعث درخشش من خواهد شد و به چشم خواهم آمد.
    اما دوست دارم دوستانی پیدا کنم و خونگرمم. از سرد بودن و ساکت بودن و همچنین راکد بودن خوشم نمیاد و اینو یه مشکل میبینم.
    در زندگی واقعی هم همینطورم.

3) یه بوم رو در نظر بگیر:
    یه طرفش میشه بی توجهی ، بی مسئولیتی و خودبینی،سرد برخورد کردن؛
    اون طرف دیگه بوم میشه دخالت، حساسیت زیادی؛ سرک کشیدن تو زندگی دیگران، نقض حریم خصوصی؛ همیشه نصیحت کن، دلسوزی های بی مورد. چطوری میشه نه از این ور بوم افتاد نه از اون طرفش؟ چه معیار(های)ی وجود داره که ما تو خانواده، جمع دوستان و فامیل و همکار و دوست و آشنا طوری برخورد کنیم که نه بشیم آدم سرد و بی تفاوت و نه بشیم ناقض حریم خصوصی افراد؟

خب ببین همه چیز در گرو حفظ حریم ها و مرزهاست. نه افراط و نه تفریط.. با مهربانی و توجه در عین حال قاطع باید پیش رفت.

ما توی دین اسلام پیامبر رو میتونیم مثال بزنیم در عین مهربانی و اخلاق و رسالتی که بعهده ی ایشون بود.. هرگز نه کم کار بودند، نه دخالتی کردند، نه حساس بودن و نه موارد دیگر... و بخوبی از پس این وظیفه ی اله‍ی بر آمدن.

شما باید با احترام و مهربانی حرفت رو ، آنچه که درست هست بیان کنی. اینکه دیگران چه برداشتی میکنن دیگر مهم نیست چون حریم و حرمت رو حفظ کردی... ما مسئول تفکر بقیه نیستیم.

4) به نظرت چرا اکثر آدم ها از نصحیت شنیدن خوششون نمیاد؟ به نظرت نقش نصیحت کننده مهمتره؟ یا نقش نصحیت شنونده؟
    چون مردم اکثرا درگیر لذتن تا واقعیت. من فکر میکنم هر کسی باید در زندگی شکست هایی داشته باشه تا از نصیحت شنیدن دیگه ناراحت نشه.
    این دو تا نقش ۵۰/۵۰ هستن. هر دو مهمن. هم بیان نصیحت کننده و هم قدرت درک نصیحت شنونده و قابلیت تغییرش.

5) به نظرت این خوبه که تو جامعه ما تو یک جمع بگی مثلا دلم درد میکنه، به تعداد افراد اون جمع باید روش درمان بشنوی و نسخه دریافت کنی؟ چرا؟ چه پبشنهادی داری؟
    خب اون فرد بنظرم میتونه نگه! در هر جمعی افکارها و دنیاهای متفاوتی حضور دارن و قطعا هر کدام یک جواب برای اون شخص در ذهن آماده میکنن.
    نمیتونیم بگیم بد یا خوبه چون ممکنه با حرف یکی مشکل پایان بپذیره.
    اما مسئله تا مسئله و مکان تا مکان داریم، این دیگه بستگی به سنجش خودمون داره که در کجا و در کنار چه افرادی و از چه صحبت کنیم.

6) اگر هیچ وقت شرایط ازدواج واست پیش نیاد، زندگی ت رو به چه شکل مدیریت می کنی که احساس خوشبختی داشته باشی؟

اگر پیش نیاد مسلما به زندگی عادی ادامه میدم. گریزی از سرنوشت نیست. گفتم قطعا خوشبتم اما مثلا فلان درصد و راضی و شاکر. اما نه کامل. من کامل بودن رو در معنای کلمه کامل میبینم.

7) به نظرت چرا مطالعه یه کتاب واسه اکثر آدم ها خیلی سخته؟ و چرا آدم ها ریزه خوان(مقاله، کانال های تلگرام و ...) شدن؟
    چون صفحه ی اولو باز میکن حکم لالایی داره، از خواب آور زودتر عمل میکنه.

میدونی مردم مثل گذشته دیگه حوصله ندارن، زودتر خسته میشن و دنیای بزرگی رو با یاد گرفتنی های فراوان پیش رو میبینن. اونها بیشتر به شادی های ساعتی دلخوشن تا فراگیری مطالب. حس میکنن چکیده فلان کتابم میتونن بعدا از اینترنت میتونن ببینن.
    البته فرهنگشم هیچ وقت نبود ، از زمانی که بیاد دارم فقط برای کسب نمره کتاب میخواندیم نه برای فهمیدن دنیای پیرامون.

فعلا همینا رو قبول بفرمایید به شرط حیات احتمالا بر خواهم گشت

عمرت به بلندای یلداهای تاریخ بشر ...، ممنون ازت

مِنْ شَرِّ مَا خَلَقَ

20. 5 کاربر از پست مفید sahar.66 تشکرکرده اند .

miss seven (سه شنبه 04 اردیبهشت 97), بی نهایت (چهارشنبه 05 اردیبهشت 97), عشق آفرین (چهارشنبه 05 اردیبهشت 97), صبا_2009 (سه شنبه 04 اردیبهشت 97)

صفحه 29 از 32 نخستنخست ... 91920212223242526272829303132 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)