به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 13 , از مجموع 13
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 23 اسفند 93 [ 03:45]
    سطح
    7
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 35
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    7

تشکرشده 5 در 2 پست

Array

سلام دوستان گرامی. ممنونم از نظرات خوبتون. از اینکه وقت میذارین و کمک میکنین خیلی خیلی از لطفتون ممنونم ولی متاسفانه مشکل پارک من وارد فاز جدیدتری شده که واقعا از حلش درمونده شده ام. قبل از اینکه فرصت مناسبی پیش بیاد تا بتونم راهکارهای شما دوستان گرامی رو اجرا کنم، همسایه نامحترم ما بهمراه خانواده اش در خیلی از محافلی که همسایه های دیگه هم حضور داشته اند گفته اند که من بیخودی از ایشون ایراد میگیرم و دنبال بهانه میگردم تا اذیت کنم. یعنی مسئله پارک کردن نامناسب خودش رو جور دیگه ای جلوه داده اند. قضیه هم به اینجا برمیگرده که در آخرین دعوای من با این همسایه، اول کار ماشینش رو کمی جابجا کرد تا من بتونم بطور مرزی از کنارش رد بشم ولی من همچنان معترض بودم که وقتی جابجا میکنی و جای بیشتری داری بیشتر ماشین رو جابجا کن تا من بتونم راحت رد شم و اون مثل همیشه از کلمات توهین آمیز و بی ادبانه استفاده میکرد. تو همین وقت همسایه دیگه مون که داشت رد میشد موضوع رو از همین قسمت دید و از کنار ما با خونسردی رد شد. این همسایه دردسرسازمون همون همسایه رو هم شاهد گرفته که میبینین من اصلا جای بدی نگه نداشته بودم و مقصر این دختره که نمیتونه ماشین رو جابجا کنه ولی میخواد از من بهانه بگیره. از اون روز تاحالا هم جلوی پارکینگ من نگه نداشته تا مظلوم نمائی کنه.

دوستان عزیز فعلا که از شر ماشین همسایه مون بدلیل مظلوم نمائیشون راحتم ولی آبرومو برده. یکی از همسایه ها این موضوع رو بهم خبر داد. (میدونم درست نیست که ایشون یک کلاغ چهل کلاغ کنه ولی خب فعلا میدونم که این اتفاقات پشت پرده علیه من اتفاق افتاده) من هم از تعجب خشکم زد و تا خواستم قضیه رو شرح بدم این همسایه بهم گفت که فلانی (همون همسایه خونسردی که از کنار ما رد شد) هم که اونجا بوده شاهد بوده که همسایه نامحترم هیچ کار اشتباهی نکرده و تو بیخودی اونو از خونه اش بیرون آوردی و قصد اذیت داری. تازه همسایه خونسرد هم گفته برای اینکه من مقصر جلوه نکنم دخالتی نکرده تا من خراب نشم.
    خلاصه از دوستان گرامی خواهشمندم بهم کمک کنن تا بتونم با این داستان تازه برخورد مناسبی داشته باشم. واقعا نمیدونم باید چیکار کنم؟ ظاهرا ایشون خیلی حرفه ای هستند و قبل اینکه من بخوام موضوع رو جائی بگم، نقش قربانی رو بین همسایه ها بازی کرده اند تا محبوبیتشون بیشتر بشه و منو در حد یه دیوانه که میخواد همسایه ها رو به بهانه های واهی آزار بده جلوه داده. اینو قبول دارم که عصبانیت و خشمم زیاده و برای دفاع از حقم زیادی جوش میارم ولی چیزی که هم مادرم هم خودم میترسیدیم سرمون اومده. نمیدونم چطوری جبران کنم تا همسایه ها فکرهای بیخودی در موردم نکنن. دوستان عزیز قبلا بهم گفته بودین که حرف مردم رو جدی نگیرم. مردم همیشه موضوعی برای گفتن پیدا میکنن ولی این دیگه واقعا تهمته و من هیچ شاهدی ندارم که خودمو اثبات کنم. من و مادرم آدمهای آروم و سربزیری هستیم که تابحال آزارمون به هیچ کس نرسیده و الان من بین همسایه ها به شخص وحشتناکی تبدیل شدم که قصد آزار و ایجاد دردسر داره.
    دوستان عزیز و دلسوز لطفا منو راهنمائی کنین که چیکار کنم.

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 29 شهریور 00 [ 00:15]
    سطح
    83
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 498
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,315

تشکرشده 3,200 در 813 پست

Array
    دوست عزیزم

میدونی من اگر جای شما بودم خیلی آروم و متین کار خودم و میکردم و نه با اون همسایه نه با این همسایه و نه با همسایه

خونسرد و نه .... با هیچکدام دیگه در مورد این موضوع که خدا را شکر گویی فعلا حل شده دیگه صحبت نمیکردم. و بیخود

موضوع را هم نمیزدم. اگر بعدا دوباره تکرار شد راه حلهایی که دوستان اینجا اشاره کردند را انجام میدادم.

ولی در شرایط کنونی سکوت و احترام بهترین پاسخ شما به ایشان و دیگران است

3. کاربر روبرو از پست مفید sanjab تشکرکرده است .

عشق آفرین (سه شنبه 13 آبان 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 دی 97 [ 00:50]
    سطح
    84
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 175
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,385

تشکرشده 1,898 در 451 پست

Array
    سلام عزیزم. میدونی در کنار رفتار جرأتمندانه، یه مکمل داریم به نام رفتار عزّتمندانه.

بدبین نباشین در مورد اطرافیانتون و خودتونو از اجتماع منزوی نکنید. زمان شبهات رو کنار میزنه و حق رو به حقدار میرسونه. ایشونم حق رو با خودشون میدیدن، دلشون پر بوده.

و اما الان رفتار عزتمندانه اینه که چشم پوشی کنید از کارشون، حتی حالا که مزاحمت ایجاد نمیکنن ازشون تشکر کنید تا کدورت ها برطرف بشه. اگر دیدینشون، رو برنگردونید، بگید ممنون که دیگه ماشینتونو جلو پارکینگ من نمیذارید. این باعث میشه هم نظرشون نسبت به شما عوض بشه، هم تو رودربایستی کارشونو تکرار نکنن، هم خجالت بکشن و اینور و اونور ازتون بد نگن. فردا همین شخص حامی شما میشه وقتی عظمت رفتار شما رو درک کنه، اگر هم درک نکنند، شما چیزی از دست نمیدین، جز این که بخشش، کدورت رو از قلبتون پاک میکنه و آرامش خاطرتون فراهم میشه. دو متر پارکینگ ارزش این دلخوری هارو نداره.
    مدارا کنید، چیزی از دست نمیدین. اینگونه میتونید برای خودتون، حرمت و محبت و حمایت جلب کنید.

شما هم الان که همه چیز خوبه فکرتونو درگیر نکنید. چه با خودش لج کرده چه با شما، مهم اینه که الان راحت میرید پارکینگتون. برای او پریشانی و حرص خوردنش کافیه. نیازی به اقدام شما نیست.
    تنها نفس خداست که اگر بر گل دمیده شود انسان می آفریند.

5. 2 کاربر از پست مفید عشق آفرین تشکرکرده اند .

sanjab (سه شنبه 13 آبان 93), پری وش (سه شنبه 13 آبان 93)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)