به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 07 شهریور 93 [ 02:52]
    سطح
    3
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 7
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class100 Experience Points31 days registered
    تشکرها
    56

تشکرشده 13 در 6 پست

Array

از این آقا خواستگاری کنم؟!

سلام.
    راستش من خیلی وقته که میام همدردی اما هیچوقت نتونستم از مشکلاتم چیزی بگم. دوستان عزیز همدردی، خاله قزی، مینوش، شیدا، و... خواهش می کنم با من همفکری کنید.

بیست و هشت سالمه. فوق لیسانس دارم و شاغلم. با اینکه خواستگار داشتم بنا به دلایل بسیاری تا این سن ازدواج نکردم. برای من ظاهر و وضعیت مالی زیاد مهم نیست اکثر مردایی که خواستگاریم اومدن تفکرشون با من خیلی متفاوت بوده و فکر کردم ازدواج باهاشون از چاله به چاه افتادنه.
    تقریبا یه ساله که وارد یه محیط کاری جدید شدم و بین همکارانم آقایی توجه منو به خودش جلب کرده. البته هیچ دوستی و ارتباط خارج از عرفی در کار نیست و برخوردهای من با ایشون حتی از بقیه همکارا هم کمتره و شناختم فقط دورادور بوده اما متوجه شدم تقریبا هفتاد درصد چیزی که میخوام در ایشون هست. علایق مشترک خیلی زیادی داریم و تقریبا همه چیزایی که بهشون پایبندم یا ردشون می کنم از نظر ایشون هم همینطوره.
    با اینکه خیلی درونگرام و با مردا راحت نیستم برای اولین بار یه نفر رو پیدا کردم که از صحبت کردن باهاش لذت می برم.البته کل گفتگوی ما تو این یه سال پنج ساعت هم نیوده و اونم در حضور جمع.
    یه بار فکر می کردم اگر ایشون دختر بود دوست فوق العاده ای برای من میشد. البته رفتارش خیلی سنگین و مردونس.
    حسم بهم میگه ایشون هم از من بدش نمیاد. اما نه محیط کاریمون طوریه که بتونم بهشون نزدیک بشم و نه اهلشم. نمی دونم چیکار کنم تا به من جذب بشه؟ چجوری بهش نزدیک بشم تا منو بشناسه؟ واقعا افسوس می خورم (افسرده نمیشم) اگه ایشون رو از دست بدم.

2. کاربر روبرو از پست مفید آبان تشکرکرده است .

meinoush (یکشنبه 01 تیر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 15 اردیبهشت 94 [ 01:52]
    سطح
    16
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 89
    Overall activity: 11.0%
    دستاوردها:
    1 year registered500 Experience Points
    تشکرها
    4

تشکرشده 45 در 16 پست

Array
    با سلام

اگر فکر کنید مرد ایدالتون رو پیدا کردید واقعا" حاضرید ازشون خواستگاری کنید ؟

و اینکه تفکراتون رو از کجا فهمیدید با ایشون همخونی داره ؟ شما که کلا" میگید در عرض 1 سال کلا" 5 ساعت باهاشون حرف زدید ؟

چطور لباس میپوشید و آرایش میکنید ؟

4. 3 کاربر از پست مفید babelirani تشکرکرده اند .

abi.bikaran (دوشنبه 02 تیر 93), آبان (یکشنبه 01 تیر 93), سعیداطی (یکشنبه 01 تیر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    3
    دستاوردها:
    تشکرها
    56

تشکرشده 13 در 6 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط pasta نمایش پست ها
    سلام آبان عزیز به همدردی خوش آمدین.
    یه راه خوبی وجود داره. واسه حفظ شخصیت و متانتتون و برای اینکه علاقه ی خودتون رو به نحوی به ایشون منتقل کنید، یک روز به مناسبت مثلا تولد یکی از اعمه اطهار به ایشون یه کتاب کوچیک هدیه بدین و توش برای مثال بنویسین به مناسبت فلان تقدیم به جناب فلانی.
    اگه ایشون این کتاب رو گرفتن و انگار نه انگار که بدونین تمایلی به ارتباط با شما ندارن.
    اما اگه کتاب رو گرفتن و رفتن چند وقت بعد یه کتاب دیگه یا یه چیز دیگه برای شما خریدن بدونین به این معنیه که به شما علاقه دارن.
    و حتی شاید بیان کردن مستقیم.
    اما پیشنهاد نمی شه به عنوان یک دختر وقار و متانت خودتون رو زیر سوال ببرید و با صحبت به ایشون منتقل کنید که شاید ایشون رو توی تنگنا قرار بدین و در نهایت خودتون آسیب روحی از جوابشون ببینید.

اگه همه چی خوب پیشرفت هم می تونید در سایه ی خانواده ها و مشاور به شناخت یکدگیر بپردازید تا مطمئن بشین با هم هماهنگی هستین یا خیر.
    ممنونم از جوابتون. خیلی خوب میشد اگه می تونستم این کارو بکنم. اما غرورم اجازه نمیده و همونطور که گفتم محیط کارمون یه جوریه که همه دنبال سوژه می گردن. سرگرمیشون رسوا کردن همدیگه است. با اینکار خوراک یه ماهشون جور میشه.
    خط آخر همون چیزیه که میخوام اما نمیدونم چطوری میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط babelirani نمایش پست ها
    با سلام

اگر فکر کنید مرد ایدالتون رو پیدا کردید واقعا" حاضرید ازشون خواستگاری کنید ؟

و اینکه تفکراتون رو از کجا فهمیدید با ایشون همخونی داره ؟ شما که کلا" میگید در عرض 1 سال کلا" 5 ساعت باهاشون حرف زدید ؟

چطور لباس میپوشید و آرایش میکنید ؟
    ممنونم از اینکه وقت گذاشتید و جواب دادید.
    بله! البته وقتی بیشتر از پنجاه درصد احتمال بدم که جوابش مثبته و ترجیح میدم خودش ازم خواستگاری کنه. در مورد ایشون من مطمئن نیستم که ایده آل باشه. دلم میخواد بیشتر باهاش آشنا بشم.
    ایشون به بعضی مکاتب فلسفی و عرفانی علاقه دارن که من هم باهاشون آشنام و بدون شک روی اخلاق تاثیر میزاره. هردو توی یک زمینه هنری و یک سبک فعالیت داریم. طرز فکر و راه حل های پیشنهادیمون در زمینه کاری کاملا مثل هم هستن. سرگرمی های مشترکی داریم...
    من چادری نیستم اما محجبه ام و اصلا آرایش نمی کنم.

6. 3 کاربر از پست مفید آبان تشکرکرده اند .

babelirani (یکشنبه 01 تیر 93), pasta (یکشنبه 01 تیر 93), سعیداطی (یکشنبه 01 تیر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 15 اردیبهشت 94 [ 01:52]
    سطح
    16
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 89
    Overall activity: 11.0%
    دستاوردها:
    1 year registered500 Experience Points
    تشکرها
    4

تشکرشده 45 در 16 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط آبان نمایش پست ها
    ممنونم از اینکه وقت گذاشتید و جواب دادید.
    بله! البته وقتی بیشتر از پنجاه درصد احتمال بدم که جوابش مثبته و ترجیح میدم خودش ازم خواستگاری کنه. در مورد ایشون من مطمئن نیستم که ایده آل باشه. دلم میخواد بیشتر باهاش آشنا بشم.
    ایشون به بعضی مکاتب فلسفی و عرفانی علاقه دارن که من هم باهاشون آشنام و بدون شک روی اخلاق تاثیر میزاره. هردو توی یک زمینه هنری و یک سبک فعالیت داریم. طرز فکر و راه حل های پیشنهادیمون در زمینه کاری کاملا مثل هم هستن. سرگرمی های مشترکی داریم...
    من چادری نیستم اما محجبه ام و اصلا آرایش نمی کنم.
    خواهش میکنم

باعث تعجب هستش که دختر خانومی در مملکت ما اینقد جرئت داره که برای خوشبخت کردن خودش پا پیش بزاره قابل تحسین هستید

ببنید اینکه شما زمینه های هنری و سبک فعالیت و زمینه های کاریتون مثل هم هستش میتونه یه نکته ی مثبت براتون باشه ولی چیزی که مهم تر هستش اینه که شما باید ببنید از لحاظ مسائل و موارد اخلاقی به همدیگه میخورید یا خیر

شما دو راه در پیش رو دارید

1. توجه ایشون رو به خودتون جلب کنید
    2.منتظر اتفاقات باشید که شاید طرف مقابل جلو بیاد

با توجه به اینکه گفتید که حاضرید ازشون حتی خواستگاری کنید گزینه ای اول رو باید انتخاب کنید

راه ها زیادی هستش که از طرف خانوم ها میشه مردی رو متوجه خودت کرد

با توجه به اینکه انسانی هستید محجبه و مطمئنن هم میخواید متانت و وقار خودتون رو حفظ کنید

بنده به شما توصیه میکنم برای شروع بیشتر در معرض دید ایشون خودتون رو قرار بدید به بهانه های مختلف

به عنوان مثال سعی کنید 1-2 بار با ایشون از سر کار خارج بشید ولی با توجه به وضعیت شغلی که گفتید نه باهاشون حرف بزنید نه بهشون لبخند بزنید و سعی هم نکنید که تعداد این موارد رو بالا ببرید

میتونید در محیط کار به هر دلیلی که خیلی راحت میتونید پیدا کنید در طول روز 1-2 بار خودتون رو به ایشون نشون بدید

در مراحل دیگه میتونید به صورت نامحسوس و دخترانه به ایشون نگاه هایی نچندان جلف و زننده داشته باشید

در هر صورت بهتون پیشنهاد میکنم تا جایی پیش برید که احساس کنن بهشون یک احساس دارید ولی از طرفی اگه در آینده هیچ ابراز احساسی از ایشون نبود نتونن از رفتار هاتون براتون مشکل ساز بشن و اینکه شما رو یک انسان سبک نیز قلمداد کنن

8. 6 کاربر از پست مفید babelirani تشکرکرده اند .

abi.bikaran (دوشنبه 02 تیر 93), meinoush (یکشنبه 01 تیر 93), واحد (دوشنبه 02 تیر 93), آبان (یکشنبه 01 تیر 93), سعیداطی (یکشنبه 01 تیر 93), شیدا. (یکشنبه 01 تیر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 07 شهریور 99 [ 23:27]
    سطح
    86
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 222
    دستاوردها:
    VeteranSocial10000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    3,951

تشکرشده 4,314 در 675 پست

Array
    سلام

ترجیح این است که از یک واسطه بخواهید شما را بهم معرفی کند. مثلا بدون اشاره به تمایل شما به آشنایی، به ایشان بگوید آیا قصد ازدواج ندارد؟ اگر چنین قصدی در ایشان باشد، پیگیر ماجرا خواهند شد.... ضمن اینکه اندکی توجه و لبخند در صحبت کردن خاصه با ایشان، می تواند جرقه ای را (اگر موارد اولیه لازم وجود داشته باشد) روشن کند.

این دو مطلب از دکتر شیری هم خواندنی است:

یک

دو

موفق باشی
    هر چیز که در جُستن آنی، آنی

مولانا

10. 7 کاربر از پست مفید آویژه تشکرکرده اند .

abi.bikaran (دوشنبه 02 تیر 93), meinoush (یکشنبه 01 تیر 93), فرهنگ 27 (یکشنبه 01 تیر 93), مقیمی (دوشنبه 02 تیر 93), آبان (یکشنبه 01 تیر 93), سعیداطی (یکشنبه 01 تیر 93), شیدا. (یکشنبه 01 تیر 93)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,681

تشکرشده 36,022 در 7,409 پست

Array
    با سلام

لطفاً لینک زیر را مطالعه کنید :

40 موضوع موثر در پیدا كردن شوهر ؟!

12. 5 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

abi.bikaran (دوشنبه 02 تیر 93), khaleghezey (یکشنبه 01 تیر 93), واحد (دوشنبه 02 تیر 93), مدیرهمدردی (یکشنبه 08 تیر 93), آبان (یکشنبه 01 تیر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 19 مرداد 98 [ 22:19]
    سطح
    53
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 40
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    29

تشکرشده 187 در 78 پست

Array
    به دلیل اینکه در محیط کار هستین ، بهتون توصیه می کنم که قبل از خواستگاری از ایشون حتما موارد زیر با دقت بخوانید و کامل در نظر بگیرید.

1- شما دو نفر در محیط کار هستین و اکثر روز های هفته ممکن هستش به دلیل مسائل کاری همدیگر رو ببینید برای همین اگر 5 درصد هم احتمال میدین که جواب منفی از اون اقا می گیرین پا پیش نکشین. بعد از اینکه جواب منفی بگیری از نظر روحی ممکن هستش ضربه بخوری. تبدیل به زخمی میشه که هر روز پانسمان می کنی و با دیدن دوباره اون اقا دوباره اون زخم سر باز می کنه و همینطور این ادامه داره به دلیل اینکه طرف مقابلت رو در هفته حداقل چند بار می بینی.

2-همینکه در محیط کار ممکن هستش سوژه بشید و تا مدت ها سر زبان ها باشید.

3- ضربه روحی باعث عدم تمرکز شما در محیط کار میشه و تاثیر منفی در کارکردن شما می گذاره. در نهایت ممکن هستش موقعیت شغلی شما هم به دلیل عدم کارایی شما به خطر بیفته!

پس با دقت و با چشم باز موارد بالا رو در نظر بگیرید.
    --------------------------------------------------------------------

اما به طورکلی خواستگاری دختر از پسری مشکلی نداره و می تونه صورت بگیره. چه بسا احتمال اینکه دخترخانم ها جواب مثبت بگیرن خیلی بیشتره نسبت به پسر ها!!! نکته اینجاست که دختر خانم ها باید در نظر داشته باشن مورد سو استفاده قرار نگیرن( خودتون قصد ازدواج دارید اما اقاپسر ممکن هستش قصد غیر ازدواج داشته باشه!!)

به هر حال طرف مقابل شما اگر منطقی فکر می کنه متوجه میشه بهتره به شما جواب مثبت بده یا حداقل راضی بشه برای ازدواج با هم اشنا بشید. چرا؟ دلیل این هاست:
    1-قطعا یک پسر خواستگار نداره و اینطوری نیستش که شما رو رد کنه ، دختر های دیگه هم خواستگاریش میان تا مورد بهتر رو انتخاب کنه!!! پس باید اون اقا پسربه شما خیلی خوب فکر کنه و زود جواب نده.
    2- از طرفی نمی تونه مطمئن باشه که اگر به خواستگاری دختری بره 100 درصد جواب مثبت می گیره و حتی به دلایل غیر منطقی هم ممکن هستش رد بشه. پس باز هم مجبوره به شما فکر کنه.

پس طرف مقابل شما اگر واقعا قصد ازدواج داشته و احساس می کنه نیاز به همدم و یار در زندگی داره ، از این فرصت به بهترین شکل استفاده می کنه و راضی میشه که با هم برای ازدواج اشنا بشید.

اما خب شما درصد کمی هم احتمال بدین که ایشون مایل به ازدواج با شما نباشن. پس سه مورد بالا که اول خدمت تون عرض کردم رو خیلی خوب در نظر بگیرید.

شما بهتره به صورت مستقیم خواستگاری نکنید. . البته صحبت های شما محترمانه و تا حدودی جدی باشه که منجر به کوچک شدن شما نشه.
    موضوع صحبت های شما می تونه غیر مستقیم به ازدواج و تشکیل خانواده اشاره کنه.

14. 5 کاربر از پست مفید amirmahmood تشکرکرده اند .

abi.bikaran (دوشنبه 02 تیر 93), pasta (یکشنبه 01 تیر 93), sanjab (یکشنبه 01 تیر 93), فرهنگ 27 (یکشنبه 01 تیر 93), آبان (یکشنبه 01 تیر 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 آبان 95 [ 15:15]
    سطح
    96
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 355
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,844

تشکرشده 7,555 در 2,378 پست

Array
    عزیزم من هنوز راهنمایی برات ندارم 2 چیز می تونم بگم
    یکی اینکه نوشتی هیچوقت واقعا با هم حرف نزدین. خوبه البته به قول روباه توی شاهزاده کوچولو این حرف و زبونه که باعث میشه خیلی از سو تفاهما ایجاد شه. و خوبه اول از دور همدیگه رو نگاه کنیم و هر بار نزدیک تر شیم خوبه هر بار که میای سر یه ساعت مشخصی باشه که من از یه مدتی قبلش قلبم شروع کنه به تند زدن و منتظر باشم تو میای.
    ولی بعدش هم باید حرف زد. باید یه کمی نزدیک شد. ممکنه اونی که نزدیک تر بشی ببینی اونی نباشه که از دور داری می بینی

این خیلی خوبه که تونستی کسی رو که فکر می کنی واست مناسبه پیدا کنی. این عالیه. پس نیازه که کاری کنی بیاد جلو. به نظر من خوبه بکشونیش به سمت خودت اما خود خواستگاری کردن رو بذاری اون بگه. از زبون خودش دربیاد. تو بکشونش تو جذبش کن اما خود خواستگاری رو اون بکنه یعنی همه کارا رو بکن و همه چی رو اماده کن واسش اما خودش زبون بیاد
    نگو چطوری چون منم نمی دونم

نظر اویژه هم خوب بود. شاید بتونی واسطه ای پیدا کنی که کلی ازش بپرسه اولش بعد اگه نیاز بود شما رو معرفی کنه

امیدوارم خوشبخت شی
    و امیدوارم به هر چی می خوای برسی

16. 5 کاربر از پست مفید meinoush تشکرکرده اند .

abi.bikaran (دوشنبه 02 تیر 93), khaleghezey (دوشنبه 02 تیر 93), آویژه (یکشنبه 01 تیر 93), آبان (یکشنبه 01 تیر 93), شیدا. (یکشنبه 01 تیر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 10 اسفند 94 [ 22:55]
    سطح
    27
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 69
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    120

تشکرشده 214 در 50 پست

Array
    سلام
    نمی دونم نظرم درسته یا نه ولی تا اونجایی که من می دونم نشان دادن تمایل دختر خانم مثل هدیه دادن و... نتیجه عکس می ده، معمولا مردای جامعه ما حس خوبی نسبت به این حرکات ندارند و باعث میشه ارزش دختر تو ذهنشون کم بشه ، البته به شخصیت طرف هم بستگی داره و ممکنه مثبت برخورد کنه .
    به نظرم بهترین روش فقط رفتار بسیار محترمانه با ایشون و در صورت امکان افزایش روابط کاری هست. بقیه کارها رو اون آقا باید انجام بده.
    موفق باشید.

18. 7 کاربر از پست مفید mehdi1392 تشکرکرده اند .

abi.bikaran (دوشنبه 02 تیر 93), khaleghezey (دوشنبه 02 تیر 93), meinoush (دوشنبه 02 تیر 93), sanjab (یکشنبه 01 تیر 93), واحد (دوشنبه 02 تیر 93), آبان (یکشنبه 01 تیر 93), شیدا. (یکشنبه 01 تیر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    3
    دستاوردها:
    تشکرها
    56

تشکرشده 13 در 6 پست

Array
    babelirani راهکارهایی که برای جلب توجه ایشون دادید خوب به نظر می رسن. همه رو امتحان می کنم و میام نتیجه رو می گم. خواهش می کنم اگر چیز دیگه ای هم به ذهنتون میرسه بگین. من در این زمینه واقعا خنگم

آویژه جان، ممنونم از لینکهای مفیدتون و همینطور آشنا کردنم با یه سایت جالب. بخش هایی از مصاحبه مجله موفقیت عالی بود.
    اگه می تونستم اینکارو بکنم واقعا خوب میشد اما روابط ما محدود به محیط کاریه و آشنایان مشترکمون همکارانی که توصیفشون رو کردم. تنها کسی که به ذهنم میرسه همسر یکی از دوستانمه که با ایشون دوسته. اونم بعید نیست به دوستم بگه و دوستم هم که...

فرشته مهربان؛ خوشحال و بینهایت ممنونم که نظر دادید. تاپیکی رو که معرفی فرمودید مطالعه کردم. مشکل من پیدا کردن شوهر نیست. به فراخور حال خودم خواستگارایی هم دارم. هدفم ازدواج با فردی هست که فکر می کنم زندگی بهتری در کنارش خواهم داشت.

amirmahmood متشکرم از جواب کاملتون و اینکه اینقدر خوب تحلیل کردین و تمام جنبه ها رو در نظر گرفتین. درست فرمودین و همونطور که نظر شماست قصد ندارم مستقیم از ایشون خواستگاری کنم. در مورد خط آخر نوشتتون کمی بیشتر برام بگید. چطوری غیر مستقیم حرف دلم رو بزنم که منو جلف فرض نکنن؟

meinoush جان، تمام حرف دل و خواسته من رو با بیان زیبا در چند خط خلاصه کردید. دقیقا فکر می کنم
    "باید یه کمی نزدیک شد. ممکنه اونی که نزدیک تر بشی ببینی اونی نباشه که از دور داری می بینی" اما نمیدونم شرایط این نزدیکی رو چطوری فراهم کنم. گمونم این یه استعداد ذاتیه که همه دخترا دارن اما من ازش بی بهره ام

mehdi1392
    ممنون از توجه و پاسختون. شاید حق با شما باشه. خودم هم زیاد دوست ندارم هدیه بدم یا آشکارا بهش بچسبم. می دونم اونم از دخترای سبک خوششون نمیاد. در مورد قسمت دوم صبر کردن آسونترین و شاید حتی گاهی بهترین راهکار باشه اما می دونم اگه نتیجه نده بعدها همیشه افسوس میحورم و خودمو مواخذه می کنم که چرا دست رو دست گذاشتم و هیچکاری نکردم.

20. 6 کاربر از پست مفید آبان تشکرکرده اند .

abi.bikaran (دوشنبه 02 تیر 93), hossein7 (جمعه 13 تیر 93), khaleghezey (دوشنبه 02 تیر 93), mehdi1392 (یکشنبه 01 تیر 93), meinoush (دوشنبه 02 تیر 93), شیدا. (یکشنبه 01 تیر 93)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)