به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 17 , از مجموع 17
    عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 اردیبهشت 93 [ 21:45]
    سطح
    14
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 15
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger Second Class500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 46 در 30 پست

Array
    ببینید دوست عزیز وقتی ادم میخواد ازدواج کنه همیشه این دیدگاه رو داره که نکنه یه خواستگار بهتر بیاد؟نکنه من با این ادم خوشبخت نشم؟و..... ولی شما دختری و مسلما نمیتونی بری خواستگاری ومثل پسرها نیستی که بتونی مثلا در عرض یک هفته حداقل 7دختر رو ببینی که ببینی کدوم به دل شما میشینه.البته اونام در عرض یک هفته نمیتونن شناخت کامل بدست بیارن.ولی در هر حال شما وقتی یه خواستگار برات میاد ودچار این افکار میشی به خاطر اینه که هنوز شناخت کافی از خودت وتصمیمت واون فرد نداری.هیچکس تو این سایت نمیتونه به تو بگه این پسر به درد تو میخوره یا نه چون هیچکس از تو واون شناختی نداره واین تو هستی که باید ببینی از زندگی چی میخوای؟ وچه چیزهایی برات مهمه.ایا زیبایی فرد در اولویت اول توست؟یا اخلاق؟یا پشتکار وتوانایی مدیریت یه زندگی؟اینکه به این اعتقاد داری شخصی که از خدا بترسه یک سری از کارهای حرام رو انجام نمیده وبا خانوادش چطور میتونه رفتار ی کنه که همه در کنار هم خوش باشن؟ایا ناراحت نمیشی که همونطور که تو دوست داری ازاد باشی اونم ازاد باشه؟فقط به خودت وخواسته هات نگاه نکن .من که شما رو نمیشناسم اما مثال میزنم بعضی از خانمها خودشون جلو نامحرم ازادن اما تا شوهرشون به یه دختر دست بده و...اونو ترور میکنن!.البته میدونم منظورتون از ازادی خیلی چیزا میتونه باشه ولی مثال زدم.این پسر الان که باشما عقد نکرده میتونه با هر دختری ازدواج کنه پس بهتره تو تکلیفت رو با خودت روشن کنی .به این دل خوش نکن که اختراع داره و...ببین خودت چقدر دوستش داری وایا اینقدر خوب هست که به خاطرش بتونی از یکی از خواسته هات بگذری؟چون باور کن یه ادم همه چیز تموم گیر نمیاری شک نکن!تاپیکهایی رو توی همدردی خوندم از پسرهای زیبایی که کارهایی میکردن که خانمشون به خاطر اینا ازش جدا شده واونام اول گول صورت زیباش رو خوردن.
    ملاکهایی که اصلا نمیتونی ازشون بگذری رو لیست کن ودر اولویت بذار وهمینطور به ترتیب اهمیت رو یه برگه بنویس ببین کدوم رو این اقا نداره وتو اصلا نمیتونی ازش کوتاه بیای بعد یه نتیجه گیری کن واگه جوابت منفی بود این اقا رو هم منتظر نذار وصبر کن انشالله که اونطور که میخوای نصیبت میشه.ولی تفاوت زیاد در فرهنگ واعتقادات مشکل سازه مثل اینکه شما اصلا نماز نخونیدوروزه نگیرید ولی اون بخونه وبگیره یا کلا اعمال دیگه.موفق باشید

- - - Updated - - -

ببینید دوست عزیز وقتی ادم میخواد ازدواج کنه همیشه این دیدگاه رو داره که نکنه یه خواستگار بهتر بیاد؟نکنه من با این ادم خوشبخت نشم؟و..... ولی شما دختری و مسلما نمیتونی بری خواستگاری ومثل پسرها نیستی که بتونی مثلا در عرض یک هفته حداقل 7دختر رو ببینی که ببینی کدوم به دل شما میشینه.البته اونام در عرض یک هفته نمیتونن شناخت کامل بدست بیارن.ولی در هر حال شما وقتی یه خواستگار برات میاد ودچار این افکار میشی به خاطر اینه که هنوز شناخت کافی از خودت وتصمیمت واون فرد نداری.هیچکس تو این سایت نمیتونه به تو بگه این پسر به درد تو میخوره یا نه چون هیچکس از تو واون شناختی نداره واین تو هستی که باید ببینی از زندگی چی میخوای؟ وچه چیزهایی برات مهمه.ایا زیبایی فرد در اولویت اول توست؟یا اخلاق؟یا پشتکار وتوانایی مدیریت یه زندگی؟اینکه به این اعتقاد داری شخصی که از خدا بترسه یک سری از کارهای حرام رو انجام نمیده وبا خانوادش چطور میتونه رفتار ی کنه که همه در کنار هم خوش باشن؟ایا ناراحت نمیشی که همونطور که تو دوست داری ازاد باشی اونم ازاد باشه؟فقط به خودت وخواسته هات نگاه نکن .من که شما رو نمیشناسم اما مثال میزنم بعضی از خانمها خودشون جلو نامحرم ازادن اما تا شوهرشون به یه دختر دست بده و...اونو ترور میکنن!.البته میدونم منظورتون از ازادی خیلی چیزا میتونه باشه ولی مثال زدم.این پسر الان که باشما عقد نکرده میتونه با هر دختری ازدواج کنه پس بهتره تو تکلیفت رو با خودت روشن کنی .به این دل خوش نکن که اختراع داره و...ببین خودت چقدر دوستش داری وایا اینقدر خوب هست که به خاطرش بتونی از یکی از خواسته هات بگذری؟چون باور کن یه ادم همه چیز تموم گیر نمیاری شک نکن!تاپیکهایی رو توی همدردی خوندم از پسرهای زیبایی که کارهایی میکردن که خانمشون به خاطر اینا ازش جدا شده واونام اول گول صورت زیباش رو خوردن.
    ملاکهایی که اصلا نمیتونی ازشون بگذری رو لیست کن ودر اولویت بذار وهمینطور به ترتیب اهمیت رو یه برگه بنویس ببین کدوم رو این اقا نداره وتو اصلا نمیتونی ازش کوتاه بیای بعد یه نتیجه گیری کن واگه جوابت منفی بود این اقا رو هم منتظر نذار وصبر کن انشالله که اونطور که میخوای نصیبت میشه.ولی تفاوت زیاد در فرهنگ واعتقادات مشکل سازه مثل اینکه شما اصلا نماز نخونیدوروزه نگیرید ولی اون بخونه وبگیره یا کلا اعمال دیگه.موفق باشید

2. کاربر روبرو از پست مفید آدرین تشکرکرده است .

**سهیل ** (پنجشنبه 07 شهریور 92)

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 93 [ 11:18]
    سطح
    37
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 113
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    153

تشکرشده 2,575 در 920 پست

Array
    پدر شما و خانواده اش دقیقا چه رفتارهایی داشتند که شما را ناراحت می کرد؟

آیا شما در شهر پدرتان زندگی می کنید ؟

آیا در شهر شما رفتارهایی که پدرتان و خانواده اش دارند رایج است و به صورت فرهنگ عمومی درآمده است

شما دقیقا چه آزادی هایی می خواهید که از آن محروم هستید؟

آیا اخلاق پدرتان شما را محدود کرده است یا به خاطر فرهنگ شهرتان نمی توانید به این آزادی ها برسید؟

به سوال هایم با دقت جواب دهید.

4. کاربر روبرو از پست مفید نوروزیان. تشکرکرده است .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 01 خرداد 93 [ 18:51]
    سطح
    16
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 98
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    75

تشکرشده 139 در 73 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط آدرین نمایش پست ها

- - - Updated - - -

سلام
    بله شما کاملا" درست میگید. راستش من گمراه شدم ...ایده آلهای اشتباه و یا کمال گرایانه ای داشتم که با آشنا شدن با این آقا مجبور شدم روش فکر کنم و حس میکنم یهو چندین تضاد درونی به من هجوم آورده. با گفتن من چیزی ثابت نمیشه اما من به برابری توی روابط معتقدم و باید همسرم به اندازه ی من آزادی داشته باشه. من می خواستم مستقل بشم خودم رو بشناسم بعد ازدواج کنم .... ولی حالا احساس میکنم که دارم آزادیمو از دست میدم دو روزه که تصمیم دارم این رابطه رو تموم کنم.
    میشه خواهش کنم(شاید سوال مسخره ای باشه) دوستان مخصوصا" آقا پسرا بگن که چطور ترجیح میدن یه خانوم باهاشون بهم بزنه؟ طوری که منطقی باشه و کسی غرورش نشکنه

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط نوپو نمایش پست ها
    پدر شما و خانواده اش دقیقا چه رفتارهایی داشتند که شما را ناراحت می کرد؟

آیا شما در شهر پدرتان زندگی می کنید ؟

آیا در شهر شما رفتارهایی که پدرتان و خانواده اش دارند رایج است و به صورت فرهنگ عمومی درآمده است

شما دقیقا چه آزادی هایی می خواهید که از آن محروم هستید؟

آیا اخلاق پدرتان شما را محدود کرده است یا به خاطر فرهنگ شهرتان نمی توانید به این آزادی ها برسید؟

به سوال هایم با دقت جواب دهید.

پدرم معتقد به مرد سالاریه
    در شهر پدرم زندگی میکنیم
    فکر کنم این شهر هم مثل شهر های دیگه اس همه جور خانواده ای توش پیدا میشه اما خوب کم نیستند خانواده هایی مثل ما
    من تا حد ی کمال گرا هستم و به ایده آل ها فکر میکنم گرچه میدونم اینکار خیلی جا ها اشتباس. من آزادی برای بیان آزادانه ی احساسم میخواستم که از خیلی وقت پیشا یاد گرفتم که با لجبازی جبرانش کنم. الان برای کارهایی که میخوام انجام بدم 50 درصد آزادم شایدم بیشتر. من کسی نیستم که از آزادیم سو استفاده کنم.
    اما دارم متوجه میشم که آمادگی ازدواج رو ندارم. نه بخاطر آزادی بلکه بخاطر اینکه به خودم اطمینان ندارم که اگر روزی این رابطه به هویت من ضربه زد من بتونم اوضاع رو مدیریت کنم.
    فکر کنید ما تو خانواده امون فقط داییمو داریم که معتقد به حجاب و همه اصول دین به صورت کامل هستش. اما دو خواهر این آقا چادری هستند. عروسشون چادریه. این آقا خودشون اهل زیارت هستند. نماز رو قسطی میخونن ولی روزه میگیرن. شاید بتونم بگم ایشون ثبات بیشتری تو زندگی دارن. ایمان و وضعیت عاطفی ایشون ثبات داره و مشخصه. این منم که هنوز خودم رو کامل پیدا نکردم.

6. کاربر روبرو از پست مفید اسکارلت تشکرکرده است .

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 اردیبهشت 93 [ 21:45]
    سطح
    14
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 15
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger Second Class500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 46 در 30 پست

Array
    این تنها مشکل شما نیست که ایدال گرایید بیشتر دخترها وپسرها ایدال گرا هستند این امری فطریه ولی اگه اینجور بخوای فکر کنی که هر وقت یه خواستگار میاد ویه عیب توشمیبینی باید ردش کنی وبری سراغ بعدی .من خودم دختری بودم که محال بود برم تو خیابون وخواستگار برام پیدا نشه وبیشتر پسرای فامیل اومدن خواستگاریم وچون موقعیت خوبی هم داشتم اصلا بعضی ها به هوای اینکه من جواب منفی میدم پا پیش نذاشتن.پس من باید خیلی ایدال گراتر میبودم.من خواستگارایی داشتم که هر دختری ارزوش بود باهاش ازدواج کنه بخصوص از لحاظ زیبایی اما وقتی میدیدم اعتقاداتش از من پایینتره قبول نمیکردم چون این موضوع برای من خیلی مهم بود یعنی موضع خودم رو مشخص کرده بودم ومطمین بودم با پسری که از خدا فاصله بگیره نمیتونم زندگی کنم .وخدارو شکر خدا کمکم کرد وبا پسری عقد کردم که نه تنها از اخلاق واعتقادات کم نداره بلکه زیبا وتحصیلکردست.یعنی میگم اگر به خدا ودستوراتش برای انتخاب همسر توجه کنی حتما حتما به اون چیزی که میخوای میرسوندت فقط باید به این حرفم اعتقاد قلبی داشته باشی وباید رو خودت کار کنی.البته همسر منم کامل کامل نیست ولی اونا جزء فرعیلته واصل رو داره.
    ولی شما واین اقاتو اعتقادات مشکل دارین درسته الان میگی خودش قبول کرده اما فردا واستون مشکل میشه حتی خانوادش بعدها ممکنه در این امر صحبت کنن.همون چندباری که به شما تذکر بدن حجابت رو رعایت کن شما اینو خلاف ازادیت میدونی وباهاشون دچار مشکل میشی پس یا باید تو تغییر کنی یا اون که این تغییر هم فقط قبل ازدواج ممکنه واونم 5در صد!!ولی در ازدواج باید چیزی رو که هست قبول کنی وتوقع نداشته باش اون اعتقاداتش رو تغییر بده .واینم بدون دلیلی نداره همه مثل پدر شما مرد سالار باشن واینو میتونی در رفت وامد با خواستگارات متوجه بشی.
    من خودموقتی میخواستم یه خواستگار رو رد کنم یک بار باهاش صحبت میکردم ومیدیدم اون چه خواسته هایی داره ومیگفتم من نمیتونم فلان خواسته تون رو براورده کنم یا میدیدم رو چی اصرار داره منم همون رو بهونه میکردم وجواب منفی میدادم اونام ناراحت نمیشدن البته بعضی وقتا از اصولشون کوتاه میومدن انوقت من میموندم که حالا چی رو بهونه کنم!!!!
    از نظر من شما از این مورد صرف نظر کن ورو خودت کار کن ببین هدفت چیه بعد اقدام به ازدواج کن

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 18 شهریور 96 [ 20:04]
    سطح
    54
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 64
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    533

تشکرشده 600 در 287 پست

Array
    اسکارلت عزیز
    متاسفانه من فرصت نکردم تمام نظرات دوستان رو کامل بخونم.با یک نگاه به پست ارسالی شما میشه فهمید ایشون دارای ویزگیهای مثبتی هستن که برای شما جذاب نیست یا بهتر بگم ایشون نتونستن شما رو جذب کنن.بعد از گذشت مدت زمانی که شما ذکر کردید دیگه صحبت از این حرفها نباید باشه مثلا به فکر فرو رفتن شما در سینما و یا مقایسه با شرایط دوست قبلی یا دیگران و....بهتره این رو بدونید اگر فرد قبلی برای شما جذاب بود شما به هر طریقی که شده سعی در پایبند کردن اون به رابطه میکردید پس مشکل در ذهن شماست به دلیل گسیختگی اندیشه و نداشتن و پایبند بودن به معیارهای درستی برای خودتون!
    به قول دکتر هولاکویی ازدواج در نهایت به ارتباط بین دو بدن ختم میشه در صورتی که ایشون از این نظر نتونستن شما رو جذب کنن.به قول قدیمیها پسرها از چشم عاشق میشن و دخترها از گوش ،طبیعیه در ابتدای امر برای شما این نوع ویژگیها جالب باشه اما ادامه اون نشان دهنده مشکل دار بودن رابطه است.
    شما حتما باید به یک روانشناس خبره مراجعه کنید تا روابط قبلی و فعلی شما و همچنین گسیختگی معیار شما روانکاوی بشه .قبل از رفتن به پیش روانشناس توصیه می کنم رابطه رو متوقف کنید.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    16
    دستاوردها:
    تشکرها
    75

تشکرشده 139 در 73 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط tamas نمایش پست ها
    اسکارلت عزیز
    متاسفانه من فرصت نکردم تمام نظرات دوستان رو کامل بخونم.با یک نگاه به پست ارسالی شما میشه فهمید ایشون دارای ویزگیهای مثبتی هستن که برای شما جذاب نیست یا بهتر بگم ایشون نتونستن شما رو جذب کنن.بعد از گذشت مدت زمانی که شما ذکر کردید دیگه صحبت از این حرفها نباید باشه مثلا به فکر فرو رفتن شما در سینما و یا مقایسه با شرایط دوست قبلی یا دیگران و....بهتره این رو بدونید اگر فرد قبلی برای شما جذاب بود شما به هر طریقی که شده سعی در پایبند کردن اون به رابطه میکردید پس مشکل در ذهن شماست به دلیل گسیختگی اندیشه و نداشتن و پایبند بودن به معیارهای درستی برای خودتون!
    به قول دکتر هولاکویی ازدواج در نهایت به ارتباط بین دو بدن ختم میشه در صورتی که ایشون از این نظر نتونستن شما رو جذب کنن.به قول قدیمیها پسرها از چشم عاشق میشن و دخترها از گوش ،طبیعیه در ابتدای امر برای شما این نوع ویژگیها جالب باشه اما ادامه اون نشان دهنده مشکل دار بودن رابطه است.
    شما حتما باید به یک روانشناس خبره مراجعه کنید تا روابط قبلی و فعلی شما و همچنین گسیختگی معیار شما روانکاوی بشه .قبل از رفتن به پیش روانشناس توصیه می کنم رابطه رو متوقف کنید.
    ممنونم
    من در رابطه ی قبلی فقط به عنوان دوست دختر بودم خودم هم میدونستم ولی فکر میکردم میتونم به خودم علاقمندش کنم. و اعتقادی به پایبند کردن شخص دیگر به زور نیستم چون غرورم اجازه نمیده و خودم هم دوست ندارم کسی با من اینکارو بکنه, از نظر جذابیت بدنی یا جنسی مشکلی با این آقا ندارم.
    ولی شما درست میگید که باید متوقفش کنم

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    16
    دستاوردها:
    تشکرها
    75

تشکرشده 139 در 73 پست

Array

Unhappy

سلام
    من به اون آقا گفتم که فکرامو کردم و نمیتونم به رابطه ادامه بدم.
    عذاب وجدان دارم. حس میکنم اینکه اولین رابطه ی جدی این آقا بودم و اینطور تموم شد ,باعث شده که بهش ضربه بزنم. من با ایشون از نظر لفظی صمیمی شده بودم اما ابراز عشق نکردم. ایشون همش به شوخی و جدی ابراز علاقه میکرد و من چند باری تذکر دادم که آهسته پیش بریم.
    به خودم میگم چرا با تردید جلو رفتم .. چرا باعث ناراحتی دیگران شدم

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)