به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 7 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 103
    عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 16 خرداد 92 [ 19:24]
    سطح
    2
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 29
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 34 در 13 پست

Array
    سلام ب تو دوست عزیز و گرامی
    بنده هم تا حدودی با تو مشترک الدرد بودم. یکی دو سالی خودمو علاف یه دختر بسیار نجیب کردم
    کسی که ب شخصی علاقمند باشه با هر شرایطی می سازه.
    ولی ته و توی ماجرا رو درآوردم دیدم پای از ما بهترون درمیون بود.
    گرچه سخته، ولی حقیقت همیشه باید پذیرفتنی باشه.
    اگه قرار باشه با این موضوع کنار نیاد بهتره ک چنین زندگی سرنگیره
    بدتر از من نیسی ک 2 سال تموم دنبالش بودم و بخاطرش دس ب هرکاری زدم.
    زندگیت خیلی بیشتر از اینا می ارزه ک فکر می کنی.
    اگه دختری خواسته ای باشه، محاله هیچ قوه ای بتونه جلوشو بگیره.
    واسه خودت بیش از اینا ارزش قائل شو و غرور زیر پاگذاشتن فقط مال شرایط خاصه
    استوار باش......

2. 4 کاربر از پست مفید HAMSEDA تشکرکرده اند .

asemani (یکشنبه 08 اردیبهشت 92), mahan26 (یکشنبه 08 اردیبهشت 92), فرهنگ 27 (دوشنبه 09 اردیبهشت 92), yalda30 (پنجشنبه 12 اردیبهشت 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 04 مرداد 92 [ 13:05]
    سطح
    9
    Level completed: 96%, Points required for next Level: 2
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    71

تشکرشده 10 در 10 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط HAMSEDA نمایش پست ها
    سلام ب تو دوست عزیز و گرامی
    بنده هم تا حدودی با تو مشترک الدرد بودم. یکی دو سالی خودمو علاف یه دختر بسیار نجیب کردم
    کسی که ب شخصی علاقمند باشه با هر شرایطی می سازه.
    ولی ته و توی ماجرا رو درآوردم دیدم پای از ما بهترون درمیون بود.
    گرچه سخته، ولی حقیقت همیشه باید پذیرفتنی باشه.
    اگه قرار باشه با این موضوع کنار نیاد بهتره ک چنین زندگی سرنگیره
    بدتر از من نیسی ک 2 سال تموم دنبالش بودم و بخاطرش دس ب هرکاری زدم.
    زندگیت خیلی بیشتر از اینا می ارزه ک فکر می کنی.
    اگه دختری خواسته ای باشه، محاله هیچ قوه ای بتونه جلوشو بگیره.
    واسه خودت بیش از اینا ارزش قائل شو و غرور زیر پاگذاشتن فقط مال شرایط خاصه
    استوار باش......
    الانم فک میکنم شرایط خاص باشه ..... !!
    تاحالا خیلی غرورمو شکستم اونم بخاطر کارای خودم بوده
    از این دختر خانوم چیز بدی ندیدم هیچوقتتتتتتتتتتت

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 03 مهر 94 [ 16:31]
    سطح
    55
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 77
    دستاوردها:
    Tagger First Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    2,771

تشکرشده 1,881 در 749 پست

Array
    ماهان چیکار کردی ؟ باهاش حرف زدی ؟ چیزایی که گفتیم رو پرسیدی ؟

خواهشا چشمات رو باز کن و انقدر ازش تعریف نکن

از این دختر خانم بدی ندیدم هیچ وقت ....... پس لابد ما بدی دیدیم !!! این همه اجبار کرد بری خواستگاری ! این همه قهر کرد و عذابت داد و تو دانشگاه حاضر نشد باهات حرف بزنه !! الان هم که اینجوری !!!
    ببخشید میشه چند تا مثال در مورد بدی بزنی ؟ فکر می کنم بهتره اول تعاریفمون رو یکسان کنیم .

5. 2 کاربر از پست مفید asemani تشکرکرده اند .

mahan26 (یکشنبه 08 اردیبهشت 92), فرهنگ 27 (دوشنبه 09 اردیبهشت 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    9
    دستاوردها:
    تشکرها
    71

تشکرشده 10 در 10 پست

Array

Tavajoh

نقل قول نوشته اصلی توسط asemani نمایش پست ها
    ماهان چیکار کردی ؟ باهاش حرف زدی ؟ چیزایی که گفتیم رو پرسیدی ؟

خواهشا چشمات رو باز کن و انقدر ازش تعریف نکن

از این دختر خانم بدی ندیدم هیچ وقت ....... پس لابد ما بدی دیدیم !!! این همه اجبار کرد بری خواستگاری ! این همه قهر کرد و عذابت داد و تو دانشگاه حاضر نشد باهات حرف بزنه !! الان هم که اینجوری !!!
    ببخشید میشه چند تا مثال در مورد بدی بزنی ؟ فکر می کنم بهتره اول تعاریفمون رو یکسان کنیم .
    ببینید توی این چند وقت که با همیم تا حالا چندین و چند بار شده که ""تاخواسته و از سر ندونم کاری و سهوی"" یکارایی کردم که دلخور شده از دستم و چند روز از هم دور موندیم !!! ((بخاطر کارای من)) ... خودم اعتراف می کنم هر دختر دیگه ای بود کارمون به اینجا نمی کشید و اینهمه صبر نمی کرد. البته شاید اگه جزییاتشو بگم میگید اینا که چیزی نیست اما به خاطر حساس بودن این دختر خانوم ما از دستم ناراحت شده !
    تیپ شخصیتش زودرنج و زود ناراحت شونده س حتی بخاطر چیزایی که شاید اصلا مهم نباشه .....
    زودرنجه اما کینه ای نیست با اینکه گذشته یادش نمیره !!
    یه بار مامانم باهاش تند حرف زد (چند ماه پیش) از اونوقت اون دیگه شده ملکه ذهنش و از یادش نمیره .....
    تا حالا هیچوقت خودمو اینجوری عاجز حس نکرده بودم ... خیلی دوسش دارم !! اما دیگه صبرش لبریز شده ....
    دوستای خوبم من چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ویرایش توسط mahan26 : یکشنبه 08 اردیبهشت 92 در ساعت 19:03

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    55
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,771

تشکرشده 1,881 در 749 پست

Array
    ماهان جایی خوندم کهکسی که خوابه رو راحت میشه از خواب بیدار کرد. اما کسی که خودش رو به خواب زده هرگز . و تو خودت رو به خواب زدی. اصلا توجهی به صحبت های ما نمی کنی و فقط حرف خودت رو می زنی. اگه قراره این طور باشه ، من دیگه اینجا پستی ارسال نمی کنم !

دختر اگه کسی رو بخواد به پاش می ایسته . دختری هست که بگردی پست هاش رو پیدا می کنی. ده سال به پای کسی موند. حالا شما درباره دو سال میگی ؟!!

میگی زودرنجه . ولی کینه ای نیست . اما یادش نمیره !!! خب پسر خوب همه حرفات با هم در تناقضن که !!!

ازت خواهش می کنم عزت نفست رو ببر بالا . تا وقتی که این همه افتاده باشی مطمئن باش این احساس عاجز بودن رو خواهی داشت

دکتر انوشه یه فرمول در روابط دختر و پسر دادن
    خیلی ساده ست
    آویزونی گریزونه ، گریزونی آویزونه

برادر عزیز برید قرص و محکم باهاش حرف بزنید ، نه التماس ، نه منت کشی
    بگید اگر مشکلش خونه ست حاضرید که خونه مستقل بگیرید . بگو تواناییشو داری.
    من می خوام بدونم بهانه بعدیش چیه ؟
    خلاصه ای از حرفاتون رو در اینجا بگو.

8. 4 کاربر از پست مفید asemani تشکرکرده اند .

aranbarkhuan (یکشنبه 08 اردیبهشت 92), mahan26 (دوشنبه 09 اردیبهشت 92), فرهنگ 27 (دوشنبه 09 اردیبهشت 92), yalda30 (پنجشنبه 12 اردیبهشت 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    9
    دستاوردها:
    تشکرها
    71

تشکرشده 10 در 10 پست

Array

Tavajoh

نقل قول نوشته اصلی توسط asemani نمایش پست ها
    ماهان جایی خوندم کهکسی که خوابه رو راحت میشه از خواب بیدار کرد. اما کسی که خودش رو به خواب زده هرگز . و تو خودت رو به خواب زدی. اصلا توجهی به صحبت های ما نمی کنی و فقط حرف خودت رو می زنی. اگه قراره این طور باشه ، من دیگه اینجا پستی ارسال نمی کنم !

دختر اگه کسی رو بخواد به پاش می ایسته . دختری هست که بگردی پست هاش رو پیدا می کنی. ده سال به پای کسی موند. حالا شما درباره دو سال میگی ؟!!

میگی زودرنجه . ولی کینه ای نیست . اما یادش نمیره !!! خب پسر خوب همه حرفات با هم در تناقضن که !!!

ازت خواهش می کنم عزت نفست رو ببر بالا . تا وقتی که این همه افتاده باشی مطمئن باش این احساس عاجز بودن رو خواهی داشت

دکتر انوشه یه فرمول در روابط دختر و پسر دادن
    خیلی ساده ست
    آویزونی گریزونه ، گریزونی آویزونه

برادر عزیز برید قرص و محکم باهاش حرف بزنید ، نه التماس ، نه منت کشی
    بگید اگر مشکلش خونه ست حاضرید که خونه مستقل بگیرید . بگو تواناییشو داری.
    من می خوام بدونم بهانه بعدیش چیه ؟
    خلاصه ای از حرفاتون رو در اینجا بگو.
    میگه اگه تو مادرتو راضی کنی که خونه مستقل میگیری منم بابامو راضی می کنم ! - میگه توخانواده ما هیشکی با مادرشوهر یجا زندگی نکرده ! میگه من حتی با مادر خودمم نمیتونم یجا زندگی کنم !
    البته خانواده م با کل جریان در حال حاضر مخالفن - میگن ما نمیگیم نه اما به وقتش ! ولی منم میگم با اینکه پس اندازم کمه اما با این کم هم میشه شروع کرد و زندگی ساخت !!!!!! باباش گفته وضع مالی من خوب نیست بهمین خاطر قبول نمیکنه!
    با پس اندازی که دارم الان ، میشه یه مراسم معمولی عقد گرفت ! تا بعدها برسیم به تصمیم برای خونه گرفتن!
    از این طرفم شرایط شغلیم جوریه که شرکت خصوصیه و هر آن احتمال داره بسته شه !!!!!!!!! (بخدا گیج شدم نمیدونم چیکار کنم !!!!)))
    خودتون میدونین شرایط اقتصادی جامعه چطوره !
    الان با این کم شروع نکنی چند وقت دیگه اصلا نمیتونی شروع کنی .....
    درست میگم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

- - - Updated - - -

این خانواده منن که الان مخالفن -
    مادر دختره حرفی نداره باباشم وضع مالی منو بهانه کرده خودشم میگه میخاد مستقل باشه وبا مادر شوهر یا مادر خودش زندگی نمی کنه !!!!
    ویرایش توسط mahan26 : دوشنبه 09 اردیبهشت 92 در ساعت 07:47

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 16 خرداد 92 [ 19:24]
    سطح
    2
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 29
    دستاوردها:
    31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 34 در 13 پست

Array
    ماهان عزیز،آسمونی راس میگه.
    ما اومدیم اینجا تا مشکلاتمونو مطرح و همدیگه رو راهنمایی کنیم.
    اصل کار دختر و پسرن وبقیه فرع ماجرا.
    اگه حاضر بود باهر شرایطی باهات باشه، میشد راحت تر والدین طرفین رو راضی کرد.
    من 26 سالمه و خیلی از همکلاسیا و هم اتاقیامو دیدم که مشکلات زیادشونو بام مطرح میکردن( و البته حرفمو گوش می کردن)
    منم غرورمو گذاشتم زیر پا و حتی تنها رفتم به شهر دختره خواستگاری
    منم هزاران کار واسه اثبات عشقم کردم و بهش گفتم حاضرم کوهو بخاطرش جابجاکنم.
    چیزی ک ما جوونا گاهی اوقات از سر لجبازی نمیخایم قبول کنیم اینه ک واقعا پدر و مادر بد بچه رو نمیخان
    اگه به زور هرکسی بخاد والدینشو واسه ازدواج راضی کنه، در هر مقطع زمانی هر مشکلی واسشون پیش اومد، نباید انتظار کمک داشته باشه.
    پسر خالم 35 سالشه و بادختری ک دوسش داشت ازدواج کرد. الان هزار مشکل و درد دل داره ک ب هیچ یک از اعضای خانوادش نمیتونه بگه چون پشتش نیستن
    از کا بیکارشد. همه بهش گفتن خربزه خوردی پای لرزشم وایسا.
    هیچکس حاضر نشد برای کار سفارشش کنه.
    روانشناسی، بهم میگفت هیچ موقع سعی نکن خودتو پذیرنده تر از اون چیزی ک هستی جلوه بدی و حاضر شی واسه بدست آوردن دل عشقت، دس ب هرکاری بزنی.
    منم تو دانشگاه دیدم سر قضیه ای بس کوچک و جزیی،دختره با هر رفیق چندسالش قهر می کرد و آشتی هم درکار نبود تا ابد.
    این میدونی ینی چی؟
    ینی عدم از خودگذشتگی
    از نظر روانشناسی همسران زیر یه سقف باید روزی چنبار ازخودگذشتگی کنن.
    کسی که بخاطر یه توپ و تشر مادرشوهر ناراحت شه، فردا با تک تک دوستات و فامیلات مجبوری بخاطر این دختره قطع رابطه کنی. فقط از دار دنیا زنت واست می مونه.
    بشین درست و حسابی باش حرف بزن و ببین ب غیر از خونه مستقل و باباش، مشکل دیگه ایم داره؟
    بعد سعی کن باهم بیشتر برید بیرون. ب نقل از پیامبر: در سفر همدیگر را بشناسید.
    سعی نکن بهش خیلی حال بدی و همه چیو ز اول ب پاش بریزی. اینطور میتونی محک خیلی خوبی بزنی ببینی از دست خسیس بازیاتم ناراحت مسشه یانه؟
    اگ ناراحت شه، از نظر روانشناسی این خانم خیلی خوب، زود رنجه و فردا سر کوچکترین چیزها ازت ناراحت میشه.
    تو ک نمیخای همسرتو مث برج... ببینی. اینطوری خودتم اعصابت خورد میشه. بعد کم کم آتیش عشقت سرد میشه. بعد یکی دوسال اصطلاحا خواهر-برادر میشین. و از رفتار همدیگه نمیتونین لذت ببرین
    دوست عزیز، از راهنمایی ما ک اینطوری بهت میگیم نباید دلخورشی
    ما فقط میخایم نظراتمونو بگیم ک چن سال بعد ک تو مسیر یکطرفه قرار گرفتی، پاهات واسه ادامه مسیر نلرزه.
    اگ میگی الانم شرایط خاصه واسه زیرپا گذاشتن غرور، دخترا مردی مغرور و مستحکم و مقداری ابهت میخان. اگ قرار باشه همه کاری واسه زنت انجام بدی، این میشه روحیه دخترونه. اون باید از نظر روانشناسی بهت تکیه کنه. بذار از همین اول براش جا بیفته یه مرد واقعی توزندگیشه. تو اینکارو میکنی واسه خشنودی اون، ولی دقیقا جواب عکس میده
    بخدا التماس ومنت کشی واسه دختر بدترین چیزه.
    نذار فردا اگ تنگدست شدی باباش دم دقه بگه من باوضع مالیت مخالف بودم. این واسه یه مرد ننگه.
    آدم عاشق چشم دلش و منطقشو تاحدی از دس میده و این در مورد هیچ آدمی استثناهم نداره.
    صبور باش. مدتی کمتر تو دس وبالش برو. ببین عکس العمش چطور میشه. از رفتارش میشه فهمید پای بندته یا نه...!!!

11. 5 کاربر از پست مفید HAMSEDA تشکرکرده اند .

asemani (دوشنبه 09 اردیبهشت 92), mahan26 (دوشنبه 09 اردیبهشت 92), فرهنگ 27 (دوشنبه 09 اردیبهشت 92), فرانک بانو (چهارشنبه 18 اردیبهشت 92), yalda30 (سه شنبه 10 اردیبهشت 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 مرداد 92 [ 13:58]
    سطح
    28
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 81
    دستاوردها:
    VeteranSocialTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    7,577

تشکرشده 8,600 در 1,498 پست

Array
    صبحدم مرغ چمن با گل نوخاسته گفت***ناز کم کن که در این باغ بسی چون تو شکفت
    گل بخندید که از راست نرنجیم ولی*** هیچ عاشق سخن سخت سخت به معشوق نگفت

هزار بار گفتیم و میگیم که وابستگی و احساس و هیجان غیر قابل کنترل و ....قبل از ازدواج ممنوع! دوستی و عشق ورزی پیش از ازدواج ممنوع، برای یک همچون روزی است که حتی اگر آقا پسر هم خودش قائل باشه به اینکه دختر خانوم حقی داره، اطرافیان و احیانا مشاوران جملگی میگن که دختر خانوم باید شرایط را بپذیره و ثابت کنه که علاقمنده. البته بحث علاقه زیاد مطرح نیست. بیشتر این نوع گفته ها از این دیدگاه سرچشمه میگیره که: دختری که دوست دختر شد و رابطه اونهم به مدت دو سال داشت و حالا به زور و اصرار داره آقا پسر را وادار میکنه که بره به خواستگاریش، پس باید به حداقل ها راضی بشه. اگر یک جا کمترین توقعی یا شرطی از طرف دختر یا خانواده اش مطرج بشه، داد همه در میاد که ای بابا این حرفها و شرطها از این دختر بعیده!!!

آقای ماهان، هر چند که شما د ظاهر سعی داری در برابر قضاوتهای بعضا بی رحمانه دیگران در مورد دختر خانوم، ایستادگی کنی و االبته اصرار کور و بی منطقی هم بر خوب بودن مطلق دختر خانوم داری، اما لابلای همه صداقتهات یه جورایی خودت رو هم به موش مردگی زدی برادر من!

چرا؟ حالا بهت میگم (البته بر اساس حرفهای خودت دارم تحلیل و آنالیز میکنم): ظاهرا به این دختر خانوم با قول و وعده ازدواج، ۲ سال تمام رابطه دوستی بر قرار کردی. و البته تا همین اواخر و تهدید و اصرار ایشون عملا حاضر نشدی برای خواستگاری پا پیش بگذاری.
    تازه این در حالیست که حضرتعالی اصلا برای ازدواج جز یک حس علاقه و وابستگی عاطفی و هیجانی، که فقط روی اون سرمایه گذاری کردی و متمرکزشدی چیزی نداری!

ماهان خان! اینهمه دم از علاقه و بی تابی برای دختر خانوم میزنی بعد میری خواستگاری اش و جلوی جمع میگی که باید بیاد با مادرت زندگی کنه!!!! چرا؟؟؟؟؟!!!! چون چند وقت پای قولهای بی اعتبار و عمل نشده شما ایستاده باید تا آخر عمرش پای هر جور کم و کاستی بایسته؟
    بعد هم میگی تمام پس اندازی که داری البته با تخفیف زیادی که قطعا با ساده انگاریت به خودت میدی (و بدون لحاظ کردن نظر خانوم) فقط کفاف هزینه عروسی رو میده. دیگه حالا مسکن و ...بماند.

این ماجرای شما من رو یاد اون حکایت قدیمی و عامیانه میندازه که طرف گفت مادرم رو میخوام ببرم بفروشم. گفتند وااااای مگه میشه همیچین چیزی؟ گفت آره یه قیمتی میگم که کسی نتونه بخره!

حالا حکایت این عشق شما از یکطرف و اون شرط گذاشتن های شما و نداشتن تمکن و استقلال مالی از طرف دیگه هم حکایتیست برای خودش!

فعلا این شمایی که خواهانی و مصر بر خواستن ایشان. پس: این شما نیستی که شرط میگذاری! تازه اون کسی که اینهمه ادعای عشقش هم نمیشه اینروزها نمیاد به دختر مردم بگه بیا با مادرم زندگی کن. اصلا صلاح نیست که این دختر خانوم با مادر شما یکجا زندگی کنند. یعنی اگر خود دختر هم قبول میکرد قطعا من به شما میگفتم که این کار را نکنید اگر علاقمند به حفظ زندگیتان و حفظ حرمتها هستید.

داشتن توانایی در اختیار گذاشتن یک چاردیواری مستقل چه اجاره چه ملک پدری یا به هر شکل دیگری وطیفه شماست بعنوان مردی که خواهان تشکیل یک زندگی است. وظیفه شماست نفقه ایشان را در حد شئونات ایشان تامین کنید. وظیفه شماست عروسی با آبرو هر چند با صرفه جویی و کم کردن از تشریفات برای ایشان بگیرید مگر اینکه ایشان خودش بخواهد و مایل باشد که عروسی نگیرد یا صرفه جویی بیشتری بکند. یا بالاخره در هر زمینه دیگری ایشان و خانواده دختر حاضر به گذشت و قناعت به حد اقل باشند.

بالاخره ازدواج هم مثل هر کار دیگری قواعد خودش را دارد. و اگر بناست که پایدار و محکم باشد باید همه جوانب را سنجید و رضایت دو طرف را در آن لحاظ کرد.

ظاهرا تا اینجای کار حرف اول و آخر را *هورمونها* ی حضرتعالی دارند میزنند. و من نمیدانم فردا که این هورمونها مقدارشان در خون تعدیل شد، چه کسی میخواهد پاسخگو و مسئول پیامدهای این تصمیم ها و برنامه های آنی باشد که صرفا برای همین الان و فقط تا زمان تعدیل هورمونها طرح ریزی کرده اید و بهش اندیشیده اید؟

بی دلی در همه احوال خدا با او بود
    او نمی دیدش و از دور خدایا میکرد

ویرایش توسط بی دل : دوشنبه 09 اردیبهشت 92 در ساعت 19:22

13. 5 کاربر از پست مفید بی دل تشکرکرده اند .

mahan26 (سه شنبه 10 اردیبهشت 92), فرهنگ 27 (دوشنبه 09 اردیبهشت 92), فرانک بانو (چهارشنبه 18 اردیبهشت 92), ویدا@ (سه شنبه 10 اردیبهشت 92), yalda30 (سه شنبه 10 اردیبهشت 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    9
    دستاوردها:
    تشکرها
    71

تشکرشده 10 در 10 پست

Array

Posticon (5)

میخام از شما بپرسم بهم بگین خرج یه عقد ساده و محضری (((با در نظر داشتن حد اقل ها که خواست دخترخانومم هم هست ))) تقریبا چقدره تا بعد از جوابتون حرفامو بگم؟؟؟ البته میدونم اما میخوام نظر شمارم بدونم؟؟؟
    :confused:
    ویرایش توسط mahan26 : سه شنبه 10 اردیبهشت 92 در ساعت 06:59

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    55
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,771

تشکرشده 1,881 در 749 پست

Array
    نظر چیه آقا ماهان ؟
    ساده رو اول تعریف کن. چون ممکنه ساده شما با ساده ما فرق داشته باشه
    قیمت محضر که تقریبا ثابته - قیمت حلقه و احیانا هدایایی که برای عروس می گیرید و میوه و شیرینی که وقتی از محضر برگردین خونه برای مهمونا لازمه و ... رو با هم جمع بزن.
    البته معمولا بعد از برگشتن از محضر در اکثر خانواده ها رسمه که به منزل عروس میرن و پذیرایی به عهده اوناست . بشین همه خرج هایی که نیازه رو با هم جمع بزن و حساب کن.

16. 4 کاربر از پست مفید asemani تشکرکرده اند .

mahan26 (سه شنبه 10 اردیبهشت 92), فرهنگ 27 (سه شنبه 10 اردیبهشت 92), yalda30 (پنجشنبه 12 اردیبهشت 92), بی دل (سه شنبه 10 اردیبهشت 92)

صفحه 7 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)