به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 40
    عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 25 مهر 94 [ 02:46]
    سطح
    28
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 16
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 91 در 52 پست

Array
    شما به نظر میاد با کسی ازدواج کردی که کاملا بچه است و فاقد هر گونه شناخت آگاهی درک و تجربه در مورد زندگی مشترک و ازدواج و برقراری ارتباط با شما و خانواد تون هست .خیلی قاطعانه باهاش برخورد کنید و یه مهلت براش تعیین کنید تا باهم برید مشاور و اگر نیومد بهش بگید که هر تصمیمی رو که بگیرید اجرا میکنید ..خیلی قاطع باشید

2. کاربر روبرو از پست مفید خانوم تشکرکرده است .

باران بهاری11 (جمعه 09 فروردین 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط خانوم نمایش پست ها
    شما به نظر میاد با کسی ازدواج کردی که کاملا بچه است و فاقد هر گونه شناخت آگاهی درک و تجربه در مورد زندگی مشترک و ازدواج و برقراری ارتباط با شما و خانواد تون هست .خیلی قاطعانه باهاش برخورد کنید و یه مهلت براش تعیین کنید تا باهم برید مشاور و اگر نیومد بهش بگید که هر تصمیمی رو که بگیرید اجرا میکنید ..خیلی قاطع باشید

اما به نظر من نباید به اجبار مشاوره رفت چون حرف حق با اجبار پذیرفته نمیشه. و هزینتون فنا می شه. ایشان را قانع کنید و بگوییدکه خیلی از زوج ها برای بهتر شدن زندگیشون مشاوره می رن. چون یه مشاوره از بیرون و از زاویه بهتری به قضیه نگاه می کنه. اصلا شاید اشکال از من باشه. این طوری احتمالا قبول می کنند.

4. کاربر روبرو از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده است .

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 06 تیر 92 [ 11:33]
    سطح
    4
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 36
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 53 در 16 پست

Array
    من تجربه شخصی خودم رو براتون میذارم نمیدونم شاید همسر شما هم اینطوری هست
    منو همسرم باهم قبل ازدواج دوست بودیم و دوتاییمون تجربه ارتباط با جنس مخالف رونداشتیم اما همسرم عاقلتر از من بود و من بلد نبودم با همسرم برخورد کنم. البته سنم هم کم بود، خیلی مغرور بودم، خیلی شوهرمو اذیت میکردم با اینکه عاشقش بودم، خیلی بهونه گیری میکردم و با اینکه اکثر مواقع حق با شوهرم بود، معذرت نمیخواستم و خیلی بچه گونه برخورد میکردم. البته یه جورایی بیتجربه بودم و بلد نبودم که چطوری باید باهاش برخورد کنم تا اینکه صبر شوهرم تموم شد و میخواست باهام بهم بزنه، اونجا بود که به خودم اومدم و به خاطر دوست داشتنمون هم که بود سعی کردم اخلاقمو عوض کنم. الان به طرز فکری که قبلا داشتم فکر میکنم واقعا خندم میگیره که چقدر بچه بودم. من فکر میکنم همسر شما بی تجربه هست و دقیقا نمیدونه چطوری باهاتون باید برخورد کنه و البته سنشون هم کمه. صد در صد دوستون داره اما رفتار درست رو نمیدونه و باهاش صحبت کنید از احساساتتون بگید که چقدر اذیت میشید، امیدوارم که رابطه خوبی رو بتونید برقرار کنید

6. 2 کاربر از پست مفید negare.bahar تشکرکرده اند .

purpleayaa (جمعه 09 فروردین 92), باران بهاری11 (جمعه 09 فروردین 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 11 بهمن 98 [ 21:22]
    سطح
    73
    Level completed: 67%, Points required for next Level: 133
    Overall activity: 19.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    2,167

تشکرشده 2,912 در 637 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط purpleayaa نمایش پست ها
    با سلام.پسری کارمند هستم 30 ساله و همسرم 24 سالشه.تو دانشگاه همدیگه رو دیدیم هر دو پاک بودیم و قبلش ارتباطی با جنس مخالف به لحاظ غیر شرعی نداشتیم.بعد مدت یکی دو هفته به درخواست همسرم مبنی بر اینکه خانوادش میخوان ارتباط رسمی شه زود به خاستگاری رفتیم و ظرف 2 ماه عقد کردیم.همدیگه رو خیلی دوس داریم اما مشکلاتی که خیلی اذیتم میکنه اینه که : 1-همسرم قدرشناس نیست و خوبی های من یا خانوادم رو وظیفه میبینه و هیچوقت تشکر نمیکنه اگر هم کنه من باید ازش بخوام ! 2- وقتی کار بدی میکنه عذرخواهی نمیکنه 3-بسیار غرغرو هستش ! 4-حسوده هر چیزی که دوست داشته باشم میخواد ازم جدا کنه از اعضای خانواده گرفته تا کامپیوترم ! 5-بسیار منفی بافه.مثلا مادرم میخواست خونه رو جاروبرقی بکشه همسرم گفت من میکشم مادرم گفت نه نه خودم میزنم همسرم بهم میگه مادرت سرم داد بیداد کرد ! یا مثلا خانوادشون اومدن خونه ما خواهرم خیلی زحمت کشید پذیرایی کرد جای تشکر شبش با من دعوا کرده میگه خواهرش بهش گفته نمیدونم چرا خواهر من چپ رفته راست رفته من بهش گفتم من ندیدم میگه پس چطور خواهرم گفت؟کلا خیلی منفی بافه خانوادم خیلی دوسش داشتن تو روی همه در اومده همه رو ناراضی کرده.میخوام اول نظراتو بشنوم بعد ایشالا مشاور هم میرم.مرسی
    سلام دوست عزیز
    اینکه شما انتظار دارید همسرتون قدردان کارهای شما باشه معقوله اما خوب گاهی باید این واقعیت رو بپذیریم که بعضی آدمها حتی همسرمان! قدردان کارهای ما نخواهند بود و انتظار داشتن اینکه باید از ما قدردانی کنند غیر از اینکه خودمان را اذیت میکنیم فایده ای ندارد .
    اما اینکه وقتی کار بدی میکنه عذرخواهی نمیکنه مثال بیاورید چه کاری کرده که به نظر شما بد بوده و نیاز به عذر خواهی داشته چند تا مثال بزنید.
    غرغرو یعنی چی؟ به چه چیزهایی حساسه و در قبالش واکنش نشون میده؟ یه جورایی واضح تر بنویسید خیلی شلم شولوا و ناواضحه مخصوصا خطوط آخر حرفاتون. من چیز دیگه ای رو حدس میزنم توی وجود خود شما البته چون انتظاراتتون مثل انتظارات قبلی من از همسرم هست این حدسو زدم. منتظر پاسخ سوالها هستم شاد باشین
    نمی دانم چه کرده ام
    اما
    می دانم به تو نیاز مندم

8. 3 کاربر از پست مفید rozaneh تشکرکرده اند .

purpleayaa (جمعه 09 فروردین 92), فرهنگ 27 (جمعه 09 فروردین 92), باران بهاری11 (جمعه 09 فروردین 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    دوستان ببخشید. شاید طرح این مساله اینجا بی ربط باشه. ولی من یه مشکلی دارم و می خوام تاپیک درست کنم ولی هر چی می گردم نمی دونم چه جوری و کجا باید درست کنم. لطفا دقیقا منو راهنمایی کنید.ممنونم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 11 بهمن 98 [ 21:22]
    سطح
    73
    Level completed: 67%, Points required for next Level: 133
    Overall activity: 19.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    2,167

تشکرشده 2,912 در 637 پست

Array
    موضوعی که میخوای مطرح کنی بگو دوست عزیز تا جاشو برات بگیم
    نمی دانم چه کرده ام
    اما
    می دانم به تو نیاز مندم

11. کاربر روبرو از پست مفید rozaneh تشکرکرده است .

کارشناس افتخاری

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    79
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 5
    دستاوردها:
    SocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,934

تشکرشده 5,973 در 1,154 پست

Array
    دوست عزیزم
    من از شما یک سوال مهم دارم که اگر بدون حاشیه پاسخ دهید بسیار عالی خواهد بود و می توانیم سریع مشکل رو حل کنیم
    طی این مدت به این نتیجه رسیده اید که خیلی زود اقدام کرده اید و لذا پشیمان هستید؟
    علت این پشیمانی احتمالی چیست؟
    چه چیزی تغییر کند شما راضی خواهید بود؟
    به نظر شما، شما چه نکات منفی دارید؟
    ایشون از شما چه انتظاری دارند؟

موفق باشید

13. 4 کاربر از پست مفید sci تشکرکرده اند .

purpleayaa (جمعه 09 فروردین 92), rozaneh (جمعه 09 فروردین 92), میشل (شنبه 10 فروردین 92), باران بهاری11 (جمعه 09 فروردین 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 07 اردیبهشت 92 [ 19:05]
    سطح
    2
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 48
    دستاوردها:
    7 days registeredTagger Second Class100 Experience Points
    تشکرها
    14

تشکرشده 15 در 11 پست

Array
    مصباح الهدی عزیز با سلام و احترام نسبت به شما باید بگم من اتفاقا خیلی به ایشون محبت میکنم.اما بعضی وقتها در محبت رو خودش میبنده روی خودش ! این 2 ماهی که عقد کردیم الان 1 ماهه که بنای ناسازگاری شو رو کرده ! نمیگم ناسازگار شده کاملا معلومه که اخلاقش اینطور بوده و تاحالا تعارف میکرده.این یه ماهی به وظایف زناشوییش اصلا تن نداده!هر وقت ازش میخوام بهش میگه تو فقط منو برا روابط زناشویی میخوای و دوسم نداری!میگم من از همسرم میخوام اگه فقط دنبال این چیزا بودم که تو کوچه و خیابون دنبالش میگشتم!اما یه جوری مجبور میشم برا نشون دادن عشقم بهش با اینکه همش میخوام و اون سر باز میزنه منم نخوام دیگه !رابطمون داره رو به کمرنگ شدن میره...من بهش گفته بودم که مثل آب و غذا به روابط زناشویی هم نیاز دارم و برام یه آپشن نیست که بعضی وقتها باشه یا نباشه!با علم به ایم 1 ماهه که سر باز میزنه.من بهش محبت میکنم آغوش گرم و آرامشمو بهش هدیه میدم اما با اینکه از لحاظ عاطفی ارضاش میکنم بازم از روابط زناشوییش سر باز میزنه در حالی که خودش هم عنوان کرده تو ماه اول که از روابط زناشوییمون رضایت کامل داره و چندین بار ارضا میشه.در مورد اینکه سیاست زن داری که فرمودید مثلا بگم خانوادم خیلی به شما محبت دارن و اینا برا خودشیفتگی که داره کار بقیه رو وظیفه میدونه ! یعنی میگه وظیفشونه !اصلا آدمی نیست که یه تشکر خشک و خالی تو دهنش باشه....با اینکه دوسش دارم ازش خیلی ناراضیم شاید اگه میدونستم این اخاقیاتو داره انتخابش نمیکردم.من بهش گفتم که هر کسی میره سره خونه زندگی خودش چرا با برداشت های بی مورد و خاله زنک بازی زندگی رو رو خودمون تلخ میکنی اما بازم این کارارو میکنه.حتی از سلام یه آدم هم میتونه ناراحت بشه که مثلا چرا اینجوری سلام کرد اونجوری نکرد!اگه بشینم پا صحبتش نظرات درستشو تایید کنم قبول میکنه نظرات بدشو بگم تایید میکنه !فکر میکنه خوبی مطلقه !براش گل خریدم بردم خونش تو اطاق بود منم تو حال گل رو گذاشتم رو صندی کناریم وقتی اومد گفتم گل برا تو هستش میگه دست من که ندادی گذاشتی رو صندلی !اصلا بگو ببینم کسی بهت گفته گل بخر؟گفتم مادرم که باهاش بدرفتاری کردی گفت خونه نامزدت میری براش گل ببر(منش والای خودشو در مواجهه بابدی نشون داد) میگه پس خودت که نگرفتی!من میخواستم بدونه مادرم آدم کینه ای نیست اما اون چطور برخورد میکنه؟!!!!اگه من عذر خواهی کنم که کردم وظیفه میبینه ولی رفتارهای خودشو بد نمیبینه که عذر بخواد !

- - - Updated - - -

negare.bahar عزیز با سلام و احترام فراوان شما نسبتا اخلاقیاتی شبیه به همسر من داشتید شاید بتونید منت بگذارید و بیشتر کمکم کنید.اگه من عقد نبودم میتونستم بگم بهم بزنم.هر چند خانومم تاحالا چند بار منو تحدید به جدایی کرده....و من با مادرش صحبت کردم و ایشون خیلی گریه کردند و ناراحت شدند و گفتند همچین چیزایی تو خانواده مداشتند اما الان که عقد کردم چکار کنم؟تحدید به جدایی کنم؟اونم فکر کنم خدا خواسته باشه ! عاشقمه اما خیلی خله نمیدونم چیکارش کنم.....مهریه چی....................زندگی زیبام خراب شد...

- - - Updated - - -

عزیز با سلام و احترام فراوان شما نسبتا اخلاقیاتی شبیه به همسر من داشتید شاید بتونید منت بگذارید و بیشتر کمکم کنید.اگه من عقد نبودم میتونستم بگم بهم بزنم.هر چند خانومم تاحالا چند بار منو تحدید به جدایی کرده....و من با مادرش صحبت کردم و ایشون خیلی گریه کردند و ناراحت شدند و گفتند همچین چیزایی تو خانواده مداشتند اما الان که عقد کردم چکار کنم؟تحدید به جدایی کنم؟اونم فکر کنم خدا خواسته باشه ! عاشقمه اما خیلی خله نمیدونم چیکارش کنم.....مهریه چی....................زندگی زیبام خراب شد...

- - - Updated - - -

sci عزیز با سلام.من نمیگم زود اقدام کردم چون 2 ماهی که آشنا بودیم اگه 20 ماه هم میشد باز هم همین شناختو شاااااید داشتم.علتش اینه که در دوران آشنایی که خانواده آدیم هر روز نمیاد با طرف مقابل دیدار کنه که این مشکلات پیش بیاد !!!! الان تازه این زخم کوچیک بهانه شده و داره میره به سمتی که یه زخم کاری خدای نکرده شه با این وضع ! اما پشیمونم از اینکه ندونستم طرفم قدر نشناس خواهد بود-عذر خواهی رو بلد نخواهد بود-به روابط زناشوییش تن نخواهد داد-منفی ترین فکر رو در مواجهه با هر مسئله ای خواهد داشت-احترام گذاشتن رو بلد نخواهد بود-سر هر مسئله ای غر خواهد زد-حسود خواهد بود-............ و اگه این چیزها تغییر کند انتظارات من برآوردده خواهد شد.با تشکر.

کارشناس افتخاری

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    79
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 5
    دستاوردها:
    SocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,934

تشکرشده 5,973 در 1,154 پست

Array
    ولی دوست عزیزم شما پاسخ سوالات من رو ندادید، لطفا اگر کمک می خواهید با دقت بخوانید و جواب دهید

16. 2 کاربر از پست مفید sci تشکرکرده اند .

rozaneh (جمعه 09 فروردین 92), باران بهاری11 (جمعه 09 فروردین 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 07 اردیبهشت 92 [ 19:05]
    سطح
    2
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 48
    دستاوردها:
    7 days registeredTagger Second Class100 Experience Points
    تشکرها
    14

تشکرشده 15 در 11 پست

Array
    اسکیزویید ! تو اینترنت سرچ کردم ویژگی هاش متاسفانه با رفتار ایشون همخوانی داره.....................چه خاکی بر سر بریزم...

- - - Updated - - -

SCI عزیز من چیزهایی که میخواستم رو به بهبودی بره گفتم دیگه موردی مد نظرم نیست...

18. کاربر روبرو از پست مفید purpleayaa تشکرکرده است .

sci (جمعه 09 فروردین 92)

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)