به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 46
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 04 بهمن 91 [ 14:15]
    سطح
    44
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 103
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    1,967

تشکرشده 1,971 در 570 پست

Array

RE: خواستگارم قبلا ازدواج کرده پذیرشش برام سخته

سلام
    ممنون ترانه و سحر عزیزم
    سحر جان حتی تصورش رو هم نمیتونم بکنم که شوهرم نماز نخونه و سحرهای ماه رمضان بگیره بخوابه و ظهرا هم من براش ناهار درست کنم
    بعدشم همه چی که فقط به نماز نخوندن ختم نمیشه.مسائل مرتبطش همه مهمه که با مقید بودن به نماز رعایت یا ترک میشن.مثلا خود من اگر نماز نمیخوندم خیلی راحت عطر هم میزدم بیرون از خونه اما حالا اصلا عطر نمیزنم چون نامحرم استشمام کنه نماز و روزه 40 روز باطل میشه.یا چون تو خوردن لقمه حلال و حرام همش تاثیر داره وگرنه خم و راست شدن ظاهری که مد نظر نیست.

و مسلما کسی که خودش نماز نخونه و رعایت نکنه از همسرش هم انتظارات نابجایی داره به احتمال خیلی زیاد!

وقتی به دوستم گفتم این تفاوتها رو داریم گفت من اصلا نمیدونستم نماز نمی خونه و... حالا که برای شما ملاک هستند کاریش نمیشه کرد.

دوستم که میگفت از خیلی وقت پیش میخواستم تو رو بهشون معرفی کنم اما هر بار پشیمان شدم و گفتم حق فرانک بیشتر ای از اینهاست اما وقتی دیدم مادرش خیلی زاش تعریف کرده گفتم خب این بنده خدا هم تقدیرش بوده که یه بار تو ازدواج شکست خورده این بوده که دیگه تو رو معرفی کردیم.

راستی فرشته موقع صحبت حواسم به حرکاتش بود(منظورم زبان بدن هست).ریلکس بود اما دستهاشو زیاد به هم میزد. هر دستش هم یک انگشتر داشت هر دقیقه صداشون در می اومد

گفت خونه ندارم .پس انداز زیادی هم ندارم اما انقدر هست که بشه برای شروع زندگی روش حساب کرد.
    پیمانکار هم نبود گفت کارمند پیمانی هستم.

ولی مشخص بود که آدم کم حوصله و گاهی عصبی ایه.
    چون هی سرش رو یه جوری تکون میداد و زمین رو نگاه میکرد و میگفت من بهش گفتم حوصله ندارم مدام حرف اینو اونو بیاری و ببری و منو درگیر مسائل خاله زنکی کنی

گفتم با این همه که میگید خانمتون اذیتتون کرده شما دست که روش بلند نکردید؟!
    گفت چرا اتفاقا دست بلند کردم

فرشته؟

2. کاربر روبرو از پست مفید فرانک1389 تشکرکرده است .

فرانک1389 (سه شنبه 03 بهمن 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 07 اسفند 91 [ 14:11]
    سطح
    14
    Level completed: 59%, Points required for next Level: 41
    دستاوردها:
    31 days registered500 Experience Points
    تشکرها
    340

تشکرشده 358 در 180 پست

Array

فرانك بااين توصيف هايي كه ازش كردي من به اين نتيجه رسيدم كه اين آدم به درد تو نميخوره اصلا فعلا به درد زندگي مشترك نميخوره مسئله نماز رو جدي بگير چون براي دخترايي مثل ماكه مقيد به نماز هستن سخته باآدم بي نماز زندگي كنيم اصلا اين قضيه رو پشت گوش ننداز.بهتره اگه موافقت ميكنه پيش يه روانشناس خوب بريد روانشناسي كه عالم به امور ديني هم باشه اون ميدونه چه سوالاتي بپرسه و سوالائي كه ماروم نميشه رو ميپرسه آخر ميگه مطابقت داريد يانه اگه موافق مشاوره گرفتن نبود كه كلا بذارش كنار چون اين آدم خودمحوره و به رشد شخصي فكر نميكنه. مادرش به دوستت نگفته چرا تورو پسنديدن؟

4. 2 کاربر از پست مفید saharjavid تشکرکرده اند .

saharjavid (چهارشنبه 04 بهمن 91)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    44
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,967

تشکرشده 1,971 در 570 پست

Array

مرسی سحر جان

نه عزیزم از مسئله نماز نمی گذرم اگه گذشت میکردم شاید تو 18 سالگی ازدواج می کردم

راستش چی بگم ؟ نمیخوام تعریف کنم از خودم اما آخه من مشکلی ندارم که نپسندن!

مثلا
    سنم به سنش میخوره
    کارمند دولت هستم
    به قول دیگران خوش برخورد و خوش اخلاق و مهربون هستم
    و باز به قول دیگران مقید و ... هستم
    زیبایی به اندازه کافی دارم
    مجرد هستم
    خانواده ساده و خو شنامی دارم
    هم زبان هستیم

دیگه چی میخواد؟!

6. کاربر روبرو از پست مفید فرانک1389 تشکرکرده است .

فرانک1389 (سه شنبه 03 بهمن 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 07 تیر 99 [ 01:39]
    سطح
    53
    Level completed: 20%, Points required for next Level: 161
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    272

تشکرشده 208 در 69 پست

Array

عزیزم من هم خودم یکی از مهم ترین ملاکهام نماز خونی بود
    همسرم روزی که حرف می زدیم زودتر از من گفت من نماز می خونم و ملاکم نماز خون بودن طرفه
    و این که به حلال و حروم به حدی حساس بود که نذری که نمی دونست صاحبش مالش حلال یا نه نمی خورد
    ولی این دلیل نمیشه به بقیه اصول پایبند باشه
    مثلا اصلا احترام پدرو مادرشو نگه نمی داشت و خیلی بی احترامی می کرد .همیشه می گفت تحت هر شرایطی باید حرف حرف من باشه
    الان دارم جدا می شم
    به این نتیجه رسیدم اصلا نماز خونی ملاک خوبی نیست چون باعث می شه فکر کنی مثلا کسی که نماز می خونه
    دیگه هیچ مشکل اخلاقی نداره ولی این طور نیست
    الان می گم اصلا طرف نماز نخونه ولی همین که آدمیت داشته باشه و پست نباشه مهمه

8. 5 کاربر از پست مفید تسلیم خدا تشکرکرده اند .

تسلیم خدا (سه شنبه 03 بهمن 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    14
    دستاوردها:
    تشکرها
    340

تشکرشده 358 در 180 پست

Array

عزيزم اينايي كه گفتي خيلي خوبه تو خيلي خانومي بايدم تورو ميپسنديدن من منظورم از اين سوال اين بود كه نظر اون آقا درمورد اعتقادات تو چي بوده و تو رو به چه دليلي انتخاب كرده اين خيلي مهمه كه بااين همه اختلاف اعتقادي اون يه دليلي واسه انتخابش داشته باشه وگرنه دوباره يه شكست ديگه ميخوره چون نميدونه چي ميخواد و طرف مقابل چقداون ويژگي ها روداره.
    خيلي خوشحالم دوستي مثل تو دارم كه مثل من عاشق نمازه و به نماز به يه ديد ديگه نگاه ميكنه. و حاضر نيست به خاطر رسيدن به خواسته هاش از چيز باارزشي مثل نماز بگذره.
    با حرفاي تسليم خدا هم كاملا موافقم اول انسان بايد انسانيت داشته باشه بعد ديانت انسانيت خالي ميتونه خوب باشه اما ديانت خالي نميتونه بهترين حالتش انسانيت باديانته

10. 2 کاربر از پست مفید saharjavid تشکرکرده اند .

saharjavid (سه شنبه 03 بهمن 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 01 اردیبهشت 97 [ 02:14]
    سطح
    81
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,578

تشکرشده 5,967 در 1,568 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

فرانک جان نظر خودت الان در مورد این آقا چیه؟ آیا منتظر تایید یا رد دوستان یا فرشته مهربان هستی؟
    فکر می کنم الان باید خودت بتونی یک نظر کلی با توجه به صحبتهایی که شده بدی.

12. 4 کاربر از پست مفید deljoo_deltang تشکرکرده اند .

deljoo_deltang (سه شنبه 03 بهمن 91)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    44
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,967

تشکرشده 1,971 در 570 پست

Array

سلام
    ممنون از راهنمایی هاتون دوستان عزیز

تسلیم خدا
    بابت مشکل زندگیت متاسف شدم.
    نمیدونم شاید از صحبتهای من طوری برداشت کردید که من صرفا به خوندن چند جمله و انجام چند حرکت که بهش در ظاهر نماز خوندن گفته میشه اکتفا میکنم و این برام مهمتر از هر چیزی حتی انسانیت شده.
    نه دوست من، اصلا منظور من اینها نیست.
    من میخوام همسر آینده ام نماز خون باشه چون لازم و واجب و حیاتیه برام اما نماز به تنهایی کافی نیست.
    من نمازی میخوام که بازدارنده از معصیت باشه تا جایی که امکان داره نه اینکه طرف معصوم باش چون معصوم فقط 14 نفر بودند و تمام.خودمم که با اینکه نماز خونم اما خطاها و گناهان زیادی هم دارم اما این دلیل نمیشه بگم چون امکان خطا ازم میره پس نماز به دردم نمیخوره و بهتره که نخونم میشه؟!

اینکه طرف مقابلم نماز خون باشه تازه اول راهه یعنی بهم اجازه میده در مورد سایر خصوصیاتش تحقیق و فکر کنم و اگر خصوصیات اخلاقیش خوب بود(مثل صداقت/نجابت/پاکی/احترام والدین/سلامت و...) اما اگر نخونه سایر امتیازاتش اصلا برام مهم نیست و به چشمم نمیاد حالا هرکی باشه و هرچی داشته باشه.

همین مسئله احترام به والدین بسیار بسیار برام مهمه و خودم تو زندگیم و تا زمانیکه پدر و مادرم در قید حیات بودند تمام تلاشم این بود که اونها رو از خودم راضی نگه دارم چرا که خداوند توی قرآنش بعد از اطاعت خودش اطاعت والدین رو سفارش کرده نه حتی اطاعت پیامبر رو!
    یا حرف حرف خودش بودن هم برخلاف فرمان خداست چون"مشورت کردن" باز هم توی قرآن خدا هست که " و امرهم شوری بینهم "یعنی خودرای نبودن

یا نماز خونی که بد اخلاق باشه یا مغرور یا ریا کار یا ... اینها مد نظرم نیست.

من مخیوام نماز خونی مد نظرم هست که در حد امکان "عامل به قرآن" باشه نه حتی نماز خونی که حافظ قرآن باشه.

سحر جان
    راستش نمیدونم! اون آقا قصد ازدواج داشته و دوستم و مادرش منو بهشون معرفی کردن!
    گفتن خیلی دختر خوبیه و ...نمیدونم با اینکه میدونستن من چطوریم و ایشون چطوریه چطور اومده خواستگاری!؟
    در بین صحبتهاموئن هم گفت که به اعتقادات همه احترام میذارم اما خودم نماز خون نیستم
    اما من که نماز رو واسه اینکه مورد احترام شوهر و دیگران باشم نمیخونم!! من نماز رو واسه جلب رضایت خدا میخوام نه خلق خدا

deljoo-deltang عزیز
    قبلا هم گفتم که منتظر تایید یا رد خواستگارم از طرف تالار همدردی یا کس دیگه ای نیستم.
    من از دوستان راهنمایی خواستم و میخوام.
    منتظرم فرشته بیاد و بهم بگه حالا که همه گفتید اول ببینش بعد تصمیم بگیر، با توجه به حرفایی که زدیم،و من دقیقا به شکل سوال و جواب منتقل کردم نظرشون چیه؟
    خیلیها میگن تو خیلی سخت میگیری نماز مهم نیست (یا مثل نظر دوستمون تسلیم خدا)ایا به قول این افراد من واقعا سخت میگیرم؟؟
    ایا من با این اخلاق میتون با کسی با این مشخصات که دادم میتونم ازدواج کنم و خوشبخت بشم؟

این سوالاها رو از فرشته مهربان به عنوان مشاور و کسی که تجربه مشاوره داره می پرسم نه اینکه بخوام کسی بهم بگه ردش کن یا بله بگو

14. 3 کاربر از پست مفید فرانک1389 تشکرکرده اند .

فرانک1389 (چهارشنبه 04 بهمن 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    14
    دستاوردها:
    تشکرها
    340

تشکرشده 358 در 180 پست

Array

فرانك احترام به اعتقادات هم خيلي خوبه ولي اين شخص در آينده الگوي پسر و دختر تو ميشه تو نميتوني خيلي به بچه ت بگي نماز خون باش روزه بگير كه در جواب ميگه پس چرابابا نميخونه يا اگه خوبه چراشما نتونستي بابا رو قانع كني كه خوبه و انجام بده؟به نظر من نماز خيلي واست مهمه بايدم باشه چون بااعتقاد انتخابش كردي البته يه بحث ديگه اينكه شايد تو بتوني بارفتارت رواين آقا تاثير بذاري و اين آقا شايد نماز خون خوبي اطراف خودش نديده تا جذب نماز بشه اگه تاثير ايمان و نماز و تو رفتار آدم ببينه شايد ترغيب بشه و اين خودش اجر خيلي زيادي برات داره بايد ببيني در توان خودت ميبيني يه الگو باشي و صبر پله پله اومدن اونو داري؟
    خدا خودش تو قرآن فرموده(سوره نور آيه 26) زنان ناپاک برای مردان ناپاک و مردان ناپاک برای زنان ناپاک و زنان پاک برای مردان پاک و مردان پاک برای زنان پاک آنها از آنچه در باره شان می گويند منزهند آمرزش و رزق نيکو برای آنهاست.
    پس مطمئن باش يه مرد پاك كه لياقت پاكي توروداشته باشه هست تا در كنارش خوشبخت باشي نگران نباش.
    فرانك به غير از اعتقادات نظرت در مورد بقيه ويژگي هاي اين آقا چيه؟قيافش،طرز حرف زدنش،وبقيه چيزاشو پسنديدي؟

16. کاربر روبرو از پست مفید saharjavid تشکرکرده است .

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    44
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,967

تشکرشده 1,971 در 570 پست

Array

خب سحر جان گفتم که مسائل مرتبط دیگه با نماز و عامل بودن هست که خود نماز رو مهم میکنه نه صرفا اون حرکات.
    همین الگو بودن برای فرزند و الگو گرفتن بزرگان دین در کل امور زندگی که این همه به نماز سفارش کردن

اصلا نمیتونم به امید اصلاح کسی باهاش ازدواج کنم مخصوصا تو مسائل اعتقادی.
    دروغ چرا بگم خودم رو در اون حد نمی بینم.البته گفتم که توی خونه ما اول کسی که نماز خون شد من بودم و خدا رو شکر بقیه به دنبال من نماز خون شدن
    اما خواهر وبرادر با شوهر فرق داره...خواهر و برادر من اگر نمار نخونن برای من زیاد مهم نیست چون تو زندگی شخصی من زیاد تاثیر ندارن مثلا درآمدشون حلال باشه یا نه و ...بلکه برای خانواده های خودشون مهمه
    برای من هم شوهرم مهمه و من نمیتونم قبول کنم عیسی به کیش خود موسی به کیش خود

اگر ازدواج کردیم و نشد چی؟
    ضمن اینکه این اقا حتی یه امید کوچیک هم نداد که در آینده نماز یخونه و روزه بگیره و مثلا اگر درآمدمون اجازه داد خمس مالمون رو بدیم.
    در حالیکه گاهی کسانی هستند که قبول میکنن تا حالا اشتباه کردند و یا به قول شما مشوق نداشتند(هرچند تو این مسائل ما مشوق و الگو داریم یعنی فرمان خدا/و بزرگان دین مون و دیگه نیازی به اطرافیان نیست) و اظهار پشیمانی میکنن و قول جدی میدن که مثلا اگر کسی مثل شما کنارم باشه حتما به فرائض عمل میکنم اما ایشون حتی اینم نگفت

راستش سحر جان، از قیافه اش که خوشم نیومد!بعدشم ایشون هیکلی بود و من ریزه میزه
    بقیه خصوصیاتش هم که مثل راحت بودن و باز بودن با دخترهای فامیل رو اصلا نمی پسندم.

اینکه میگفت فقط خدا (درحالیکه فرمانش رو انجام نمیده) به نظرم خطرناکه! یعنی انتظار داشته باشی واسه هر چیزی خدا یاد بهت بگه اینکارو بکن یا نکن.پس رسول خدا چی؟ جانشینان برحقش چی؟
    کتابش چی؟
    اما حرف زدنش خوب بود، وقتی هم که خودش صحبت میکرد اصلا منو نگاه نمیکرد.وقتی من صحبت میکردم گاهی نگاه میکرد گاهی هم سرش رو مینداخت پایین.
    چند بارم گفت امیدوارم نظرن مثبت باشه...یه بارم گفت اگر عروسی کردیم بعدا خودت می فهمی چطور آدمی هستم به حرف زدن که نیست(یعنی وقتی کار از کار گذشت)من خیلی از این حرفش خجالت کشیدم

غیر از اینها با قضیه ازدواج قبلیش که خیلی برام مهم بود و مدرک دیپلمش که برام مهم نبود کنار اومدم.شغلشم خوبه کارمند پالایشگاست.

18. کاربر روبرو از پست مفید فرانک1389 تشکرکرده است .

فرانک1389 (چهارشنبه 04 بهمن 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    14
    دستاوردها:
    تشکرها
    340

تشکرشده 358 در 180 پست

Array

خواهر عزيزم من خودمو جات ميذارم ميبينم كه همخوني هاي لازم تو زمينه هايي كه برات مهم هست رو باهاش نداري بعدم به نظرت اينكه يه نفر بادونستن اين همه اختلاف و يه شكست باديدن يه نفر براي بار اول به نتيجه برسه كه به دردش ميخوره خطرناك نيست منظورم اينكه اين همه عجله يه كم غير طبيعيه نظر خودت چيه؟

20. کاربر روبرو از پست مفید saharjavid تشکرکرده است .

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)