به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 68
    در انتظار تایید ایمیل ثبت نام آغازکننده
    آخرین بازدید
    یکشنبه 20 دی 94 [ 22:37]
    سطح
    64
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 140
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,872

تشکرشده 3,054 در 793 پست

Array

مشکلات مالی انگیزه مو برای ازدواج کم می کنه.

سلام دوستان .
    اینا دلایل مالی منه که ترس از ازدواجمو توجیه می کنه :
    1-مهریه های بالا
    2- خرج زندگی بالا
    3- سرویس طلا
    4- جشن عقد
    5- جشن عروسی
    6- خرید خونه یا هزینه رهن خونه
    7- خرید لباس
    8- هزینه آرایشگاه
    9- هزینه های جلسه خواستگاری
    10-افزایش نرخ دلار و درهم
    11- هر چیزی که لازمه دست توی جیب خودم بکنم .
    .
    .
    اینا هم دلایل منه که از ازدواج نترسم و با صلابت به راهم ادامه بدم :
    1-ارضای نیاز عاطفی ام
    2-ارضای نیاز جنسی ام
    3-نیاز به استقلال
    4-رسیدن به کمال
    5-کامل شدن شخصیتم و .... .

کلی هم دلایل دینی دارم که منو در این راه تشویق می کنه .
    .
    .
    ولی نمی دونم چرا هنوز هم می ترسم .
    با اینکه این همه دلایل هم دینی دارم ،ولی هنوزم میترسم ، شاید ایمانم کم باشه .
    شاید کسایی مثه فامیلامونو دیدم که توی جشن عروسیشون بالای 20 تومن خرج کردن ولی من حتی پول یه عقد ساده رو هم ندارم .

شاید هم دارم به بابام نگاه می کنم که نه حمایت معنوی می کنه و نه مالی . با اینکه این همه قران می خونه(خودشو خیلی آدم با خدایی توی جامعه جا زده ) ولی نتونسته بفهمه پسر مجردش چه نیازهایی داره و همین موضوع توجیه ایی برام شده که کلاً از این پدر نه حمایت معنوی ای بخوام و نه حمایت مالی .
    .
    به خودم که نگاه می کنم می بینم که بالای 5 سال در کارهای مرتبط با رشته ام سابقه کار داشتم ، ولی موجودی حسابمو که نگاه می کنم صفره ، شاید بگین که ولخرجی و یا به بلوغ اقتصادی نرسیدی ، ولی حقیقت اینه که من حتی یه ریال هم از بابام نگرفتم ، سه چهار ساله . اصلا تا حالا توی عمرم پول تو جیبی نگرفتم . نمی دونم .
    .
    .
    با خودم میگم چیکار کنم ، نمی شه که ازدواج کرد با این پول ، همش راههای زیر میاد تو فکرم(می دونم افکار زیر شیطانی هست ولی دست خودم نیست) :

1- یه راه میگه ، بی خیالش . میام ارشدمو تموم می کنم ، یکی دو تا مقاله ISI هم می زنم تنگش ، فرار مغزها می کنم و می رم اونور ، نیازی نه به دلسوزی بابا و مامانم دارم و نه نیازی به پول بابام و نه به یه دختر که لطف کنه و با شرایط من کنار بیاد و آخرش هم سرکوفت بزنه . همونجا دکترامو میگیرم و همونجا زندگیمو می کنم ، جیبم که پرپول شد ، یه فکری به حال خودم می کنم .

2- راه دوم میگه که ، معیارهاتو فیکس کن ، دور ازدواج رو هم یه خط قرمز گنده بکش ، تا خونه و ماشین نگرفتی اصلاً فکرشو نکن . این وسط اگه احساس نیازی کردی دوست دختر رو برای چی خلق کردن ؟ برو مثه بقیه آدما باهاشون دوست شو ، وابسته شو ، وابسته کن ، دل بکن و پولاتو جمع کن ! ( خدایا می دونم که چقدر احمقانه هست این فکر ، حتی اگه بمیرم هم این کار رو نمی کنم ، ولی فکریه که میاد توی ذهنم)

3-راه سوم میگه که ، برو ازدواج موقت کن ، بعد یادم میاد که خودم بقیه رو در این راه سرزنش کردم و نذاشتم که وارد این مقوله بشن پس یه جوال دوز به خودم میزنم .
    .
    .
    می دونم که اگه از لحاظ دینی بخوایم موضوع رو بررسی کنیم همه حق رو به من میدن ، ولی مگه پدر دختر ، هم حق رو به من میده ؟

2. 9 کاربر از پست مفید omid65 تشکرکرده اند .

omid65 (یکشنبه 02 مهر 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 15 اسفند 98 [ 02:57]
    سطح
    66
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 62
    Overall activity: 29.0%
    دستاوردها:
    SocialVeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    2,955

تشکرشده 2,267 در 375 پست

Array

RE: مشکلات مالی انگیزه مو برای ازدواج کم می کنه.

سلام

یعنی الان پس اندازت صفره؟
    یادمه تو یه تاپیک گفته بودی که رشته و شغلت جوری هست که خوب میشه ازش پول درآورد.خب مثلا اگه خوب بچسبی به کار تا سال آینده چقدر میتونی پس انداز داشته باشی؟

میدونی خیلی از دخترا هستن که خیلی کم توقع ان.حتی خانواده هاشونم خیلی کوتاه میان
    باور کن من خودم دو نفر رو میشناسم که به پیشنهاد خود دختر رفتن سرویس طلا رو بدل گرفتن و خانوادشم به هیشکی نگفتن.یا اصن فقط دختره میدونسته.هیچ کس هم متوجه نشده.
    حالا نمیگم رو این موضوعات حساب باز کنی.منظورم اینه که گاهی طرف یه جوری باهات میسازه و همراهی میکنه که خودتم تعجب میکنی(که اینم بستگی به انتخابت داره البته)

جشن عقد و عروسی هم بستگی به خودتون داره که بخواید چه جور برگزار کنید.
    مهریه رو هم که نمیخوای الان بدی که به عنوان مشکل مالی ازدواجت مطرح میکنی.هروقت وضعت خوب شد کم کم میدی به خانومت.(البته با این فرض که میخوای حتما بدی بهش)

باور کن خیلی از دخترا و خانواده ها هستن که به نجابت و پاکی و خوش نامی و جنم پسر و اینکه اهل کار و زندگی باشه خیلی بیشتر اهمیت میدن تا به فیش حقوقش و صفرای حساب پس اندازش.

ببین امید.شما الان نشستی در این مورد فکر کردی و میدونی که بهتره که زودتر ازدواج کنی(به همون دلایلی که گفتی).خب این وسط مشکل مالی داری.پس به جای این که کاسه ی چه کنم چه کنم بگیری دستت سفت و سخت بچسب به کار.بچسب به پول درآوردن.

منتظر چی هستی؟اینکه بابات فردا صب بگه امید پسرم بیا این پولو بگیر برو دست عروس گلمو بگیر بیار خونه؟؟؟
    یا اینکه از بانک بوووووق زنگ بزنن بگن تو قرعه کشی فلان میلیون برنده شدی؟؟

خب چیزی که مشخصه اینکه که خودت باید همت کنی.بعدشم تا بخوای دختر مورد نظرتو پیدا کنی طول میکشه خب.
    خدا هم که گفته از تو حرکت از من برکت...

4. 7 کاربر از پست مفید راحیل خانوم تشکرکرده اند .

راحیل خانوم (دوشنبه 24 مهر 91)

آخرین بازدید
    سطح
    64
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,872

تشکرشده 3,054 در 793 پست

Array

مرسی راحیل .
    من واقعا پس اندازم صفره .
    ولی من به دلیل پایان نامه ام و واحدهای موندم تقریبا تا بهمن سال آینده نمی تونم درآمد بهتری از این داشته باشم . فعلاً هم دارم فن و فنون هام رو گسترش میدم.
    .
    من منتظر این نیستم که بابام بیاد بهم پول بده ، ولی هیچ وقت نقش حمایتگری هم از خودش نشون نداده ، ظاهرا این بابایی که من دارم فکر می کنه عمرشو کرده ، خیلی هم بابرکت بوده و دیگه کاری هم نمونده که انجام نداده باشه. راحیل قبول کن که حمایت معنوی خیلی مهمه.
    تمام دوستام خانواده شون بهشون گیر دادن که چرا ازدواج نمی کنن ، من بهشون غبطه می خورم ، فقط به خاطر اینکه خانواده ، جوونشون رو درک می کنن ، مثه خانواده ما نیستن که ...
    .
    من یه عروسی ساده رو تقریبا با خرج رهن خونه و وسایل و لوازم به مقدار 40 میلیون تومن تخمین زدم ، با حقوق دانشجویی من و بدون توجه به ذره ایی پس انداز ، و بدون توجه به کاهش ارزش پول ملی کشور ، زمانی به میزان 6 سال رو می خواد . یعنی الان که 25 سالمه ، 6 سال هم صبر کنم ، تا بشه 31 سالم ؟ ؟ ؟
    راحیل کمر همت ببندم ؟! به چی دلمو خوش کنم ؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 22 تیر 94 [ 22:58]
    سطح
    78
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 63
    Overall activity: 69.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    4,357

تشکرشده 4,467 در 859 پست

Array

امید عزیز
    خیلی خوبه که موقعیتت رو دقیق و با ذکر جزییات مینویسی
    اما خودت رو توی مشکلاتت گم نکن
    سعی کن از بالا بهشون نگاه کنی
    فقط اینجوریه که میتونی راه حل رو پیدا کنی
    اونچه که مسلم هست، اینه که یه ایست بزرگ باید به ذهنت بدی
    در مورد مسئله ازدواج !
    امید تا اطلاع ثانوی موقعیت ازدواج نخواهد داشت، نیاز جنسی و عاطفی و . . . تعطیل
    پس با اولویت بندی مسائلت، سعی کن اون ها رو دسته بندی کنی و اجازه ندی ذهنت ریخت و پاش باشه
    نباید مسئله ازدواج و همه حواشی اون دائم جلوی چشمت باشه
    این مسئله رو بذار کنار، یه گوشه تو ذهنت بذار و باهاش کاری نداشته باش
    نه رویا پردازی نه خیالبافی و نه امید واهی
    (منظورم اینه که جوری نشه که این تاپیکت، تبدیل بشه به جای شلوغ پلوغ که توش همه حرفی میزنن به جز راه حل مشکل شما)
    فعلا مسئله ازدواج منتفی هست
    حتی توی همین تالار، شوخی یا جدی، دیگه نباید به این مشکلت پر و بال بدی
    و این رو باور کن که قبل از ازدواج فقط زن نداری و بعد از ازدواج فقط زن داری
    منم ادم مذهبی هستم و احادیث و روایات در مورد ازدواج رو از حفظم ولی این دلیل نمیشه بخوای بدون منطق تصمیم بگیری
    شما موقعیت ازدواج نداری !
    به دو دلیل: مسائل مالی و مهم تر از اون خونوادت

متوجه شدیم که مشکل مالی داری و قطعا به تنهایی از پس مخارج ازدواج برنمیای
    اما در مورد خونوادت و مخالفت ها یا بی تفاوتی اون ها بیشتر توضیح بده
    چرا نمیخوان ازدواج کنی؟ دلیل خاصی برای مخالفتشون دارن؟
    نمیخواد خیلی طولانی بنویسی، فقط توضیح بده ایا راهی برای همراه کردن اونها هست ؟

7. 10 کاربر از پست مفید meysamm تشکرکرده اند .

meysamm (یکشنبه 02 مهر 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 آبان 94 [ 15:10]
    سطح
    59
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 180
    Overall activity: 19.0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    527

تشکرشده 528 در 161 پست

Array

اميدجان

به نظرم شما رو بابات بيشتر از خدا حساب بازكردي ... خدا تو قران وعده داده كه از فضل خودش افراد مجرد را غني ميكنه ( لزوما به معني پولدار شدن نيستا!!) ... يعني واقعا خدا را راست ٤٠ ميليون هم قبول نداري :)

نميدونم من چند سال ايران نيستم اما به نظرم براورد ٤٠ ميليونت يكم غير منطقي به نظر ميرسه بعلاوه اينكه تو همه اين پولها را يكجا نمي خواهي كه مثلا بخشي كه مربوط به رهن هست ميمونه حداقل برا يسال بعد از اينكه عقد كردي

ميگي الان درامد داري و با درامدت هيچ پولي از بابات نميگيري ايا اگه ازدواج كني و دوران عقد باشي اين درامد كافي هست يا نه براي دو نفر؟

اين سوالها را ميپرسم چون احساس ميكنم يكم مساله مالي را داري بزرگنمايي ميكني طبيعي هست كه ادم اگه خونه و ماشين و پس انداز داشته باشه خيلي بهتر ميتونه زندگيش را شروع كنت اما خوب تمونطور كه خودت هم گفتي سنت ميره بالا و هم اينكه بخشي از لذت زندگي مشترك ميتونه اين باشه كه هر دو باهم تلاش كنند و زندگي را بسازند

ببين من هم تموم شرايطي كه ميگي را پشت سر گذاشتم و خوب ميفهمم هم از نظر مالي و هم از نظر نيازهاي ديگه كه چي ميگي :)

در مورد خانواده ، هيچ وقت باهاشون مطرح كرديد كه ميخواهي ازدواج كني؟ چي گفتند؟

9. 11 کاربر از پست مفید سید1387 تشکرکرده اند .

سید1387 (یکشنبه 02 مهر 91)

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,024 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

سلام اقا امید

قبل از هر چیزی بدونید فقط شما نیستید که بابت این مسائل ترس دارید.این یه ترس کلیه که الان به جون جوونا افتاده

اولا باید رو انتخابتون خیلی درست عمل کنید.دخترهایی هستن که ذاتا عاشقش پول و عروسی آنچنانی و سرویس های گرون و ...هستن.اینا عطش پول دارن و هیچ وقت سیراب نمیشن.پس دور اینا رو باید خط کشید.نه دور ازدواج رو !

از اون طرف دخترهایی هستن که هدفشون (مثل شما) تشکیل خانواده و سر و سامان گرفتنه.به یه عروسی ساده و مهریه معقول راضی میشن.

دوما اینو یادتون نره که وام ازدواج هم دارین.(فکر کنم 5 میلیونه الان)

سوما اگر دختر مورد انتخابتون یه دختر مذهبی باشه من بعید میدونم از شما مهریه بالا بخواد.

چهارما از خرج زندگی بالا نترسید.همه داریم در این جامعه زندگی میکنیم.یه زمانایی داریم و یه زمانایی نداریم.

پنجما میشه سرویس طلا رو کم اجرت برداشت که هزینه اش کمتر بشه.

ششما دلیل نداره هم عقد بگیرید و هم جشن عروسی.عقد رو ساده و در محضر بگیرید و عروسی رو در تالار

هفتما یه موسسه ای هم هست که استفاده از اون خیلی کمک میکنه و خرج شام عروسی رو میگیره فقط.یعنی ارایشگاه و لباس عروس و ماشین عروس .کارت عروسی براتون تقریبا مجانی درمیاد.موسسه مهرورزی

همسر منم 4 سال پیش موقع خواستگاری شرایط شما رو داشت.(تقریبا).بعد از ازدواج یکمی اوضاع سخت تر شد.اما خدا واقعا تنهامون نذاشت و نمیذاره.مگه میشه خدا شما رو تشویق کنه برید تو یه راهی بعد اونوقت شما رو تنها بذاره به حال خودت؟

بالاخره اقا امید باید از یه جایی شروع کنید.شاید سخت باشه اما لازمه که بعد از ساعت دانشگاه یا قبل از
    اون برید یه کاره نیمه وقت جور کنید.ارشد هم که هستید و همه روزهاتون درگیر دانشگاه نیستید.

موفق باشید.

11. 10 کاربر از پست مفید maryam123 تشکرکرده اند .

maryam123 (یکشنبه 02 مهر 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 22 دی 92 [ 01:58]
    سطح
    30
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 83
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    1,315

تشکرشده 1,426 در 250 پست

Array

اقا امید؟این ماجرای ازدواج شمام جریانی شده تو این سایت ها!!!!
    همگی مشتاقیم بالاخره هر چه زود تر این بانوی خوشبخت رو زیارت کنیم

من خیلی کلی درجریان پیگیری شما واسه ازدواج هستم اما نمیدونم شما چند سالتونه؟گذشته از مسائل مالی از نظرات دیگه همه چی حله؟امادگیهای لازم رو دارید؟؟؟

شاید هیچی مثل شنیدن تجربه تاهل دیگران شرایط روزهای بعد ازدواج و واستون روشن نکنه
    پس یه نگاه به تاپیکای قبلی من بنداز و اینجام یکم از تجربیاتم میگم
    من تو یه خونواده (پدری) متوسط رو به بالا(ازنظر مالی) زندگی میکنم یه روز پسری اومد خواستگاری که شرایطش این بود
    سن هم سن من
    وضعیت تحصیلات ترم 7مهندسی آی تی (ما مشهد هستیم ودانشگاه اون زاهدان)
    وضعیت سربازی نرفته
    وضعیت کار بیکار
    موجودی پس انداز صفر
    وضعیت مالی خوانواده یک پدر بازنشسته و کاملا آزاد از هفتاد دولت(با احترام به ایشون که خیلی دوسشون دارم)
    من به عنوان دختر : پذیرش همه این ها واسه من سخت بودخیلی.تا قبل از صحبت کردن باهاش جوابم نه بود
    پدر دختر : ولی بابا نمیذاشت ردش کنم (قابل توجه شما که میگی پدر زن ها الن و بلن...)
    نهایت ماجرا : ما ازدواج کردیم و گذشته از مشکلات کوچولویی که داشتیم که ناشی از نااشنا بودن هر دومون به اخلاقیات و خواسته های هم بود حقیقاتا زندگی خوبی داریم و این پسر از نظر من لنگه نداره

تا 6 ماه اول اون درس میخوند زاهدان بود درامد صفر بود اما همیشه خدا به اندازه نیازمون از یه جایی میفرستاد کم کم سر یه سرمایه گذاری ماهی 180 میومد تو حسابش (هنوز یک سال از نامزدیمون نگذشته بود)و چه حالی میکردیم با این180
    و الان که 1سال و 6ماه از نامزدیمون میگذره با خواست خدا و کمک کوچولویی از طرف پدر من و تلاش بی نظیر محسن 6ماهه که شاغل شده حداقل ماهی 1میلیون و500هزار تومان وجه رایج مملکت درامدشه
    پس باید تلاش کرد زحمت کشید و صبور بود هم شما هم همسرتون باید به انتخابت فکر کنی اینکه خودت زیاده خواه نباشی بلند پرواز نباشی نمیشه نمیشه نکنی همسرت هم باهات کنار بیاد منم کم سختی نکشیدم کم گوشه و کنایه نشنیدم
    مهریم 14سکه ست و حتی یه تیکه کوچولو هم نخواستم ازش
    شاید باورت نشه الان 2ماهه دیگه مراسممونه ما هنوز خونه نداریم چون دنبال پول پیش بودیم یهو خبر دادن یه وام دقیق مبلغی که ما میخوایم بهمون افتاده
    اگه توکلت به خدا باشه و زحمت بکشی اونی که قولشو داده همه چیو قشنگ کنار هم میچینه
    پس مبارکه

13. 11 کاربر از پست مفید فائزه_م تشکرکرده اند .

فائزه_م (یکشنبه 02 مهر 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 دی 02 [ 10:23]
    سطح
    94
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 259
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    3,682

تشکرشده 4,954 در 1,249 پست

Array

آقا امید
    سلام

من توی تاپیک آقایی که میخواست ازدواج موقت بکنه نظر شما رو دیدم و لذت بردم.

خواستم بگم همین احساس پاکی که شما دارید برای خیلی از دخترها همه چیز هست.

من حدود 8 ساله که ازدواج کردم.

قبل از همسرم خواستگاری داشتم همشهری خودم پدرش دو تا پاساژ داشت که به پسرشون یه مغازه خوب داده بودن کار میکرد و درآمد خوبی داشت.مادرش به مادر من گفته بود ما توی مهریه یک خونه میذاریم که روز عقد به نام عروس میکنیم.البته بگم که پسرش دیپلم بود و ضمنا علاقه ای نداشت همسرش ادامه تحصیل بده.

یک بار من با مادرم جایی بودم که مادرش من رو دیده بود و ظاهرا به پسرش پیشنهاد داده بود.

همسر من موقع خواستگاری هیچ پس اندازی نداشت حمایت مالی خانواده هم نداشت (اصلا اصلا) یه شغل معمولی که اون موقع درآمدش در حد اجاره یه خونه بود.حتی همشهریم هم نبود.

به نظر شما من چرا با همسرم ازدواج کردم و چرا خانوادم این مورد رو به اون مورد ترجیح دادن؟

1-پاکی همسرم

من مدتی بود رفتار ایشون رو با خانمهایی که سعی میکردن باهاش ارتباط برقرار کنن میدیدم و سنگینی و وقار رو کامل در ایشون دیده بودم

2-احترام به من و اهدافم

همسر من خیلی به شخصیتم احترام میذاشت و میذاره و ضمنا هدف من که درس خوندن بود رو دوست داشت سعی میکرد همراه باشه

3- مشابه بودن طرز تفکر

ما در خیلی از موارد دقیقا نظرات مشابه داریم واین برام مهم بود.

به پیشنهاد من سرویس طلا نخریدیم و طلاهایی که گه گاه هدیه میگرفتم رو مشابه گرفتن که شبیه سرویس شد همه خرید ها رو خودم سر و تهش رو زدم حتی از همسرم خواستم عروسی نگیره که خودش نپذیرفت(که الان فکر میکنم کار خوبی کرده).

اطرافیانم هم کم و بیش غر میزدن ولی من قاطعانه کار خودم رو میکردم

الان هم مشکل خاصی ندارم جز اینکه گاها غربت آزارم میده که اونم مربوط به کار خودمه.

از نظر مالی ما الان گاها به اطرافیانمون هم کمک میکنیم خودمون رو هم جمع و جور کردیم چون به مرور همسرم ارتقا درجه پیدا کرد و درآمدش از اون وضعیت دراومد.ناگفته نمونه که اگه این افزایش درآمد اتفاق نمی افتاد هم باز ما خوشبخت بودیم چون همراه همدیگه هستیم

من اگه جای شما بودم ازدواج رو برای خودم انگیزه میدونستم و با اون انگیزه برای رسیدن به یک موقعیت شغلی مناسب برنامه ریزی میکرد و در حین انجام این کارها اگه یه خانم که حقیقتا همراهم باشه و هدفش از ازدواج رسیدن به طلا و خونه نباشه فقط بخواد به آرامش برسه و همراه مناسب پیدا کنه، پیدا میکردم بهش پیشنهاد ازدواج میدادم.

ازدواج میتونه یه مدت (تا دو سال) بعد عقد باشه که تا اون وقت شما حداقل یه کار مناسب پیدا کنی.

راستی آقا امید افزایش قیمت دلار تا حدودی تورم ایجاد کرده ولی افزایش قیمت درهم چه تاثیری تو زندگی شما داشته که به عنوان مشکلات ازدواج ازش یاد کردی

15. 10 کاربر از پست مفید فکور تشکرکرده اند .

فکور (پنجشنبه 27 مهر 91)

آخرین بازدید
    سطح
    64
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,872

تشکرشده 3,054 در 793 پست

Array

سلام ممنونم از همه ، اول از همه تشکر می کنم که این لطف رو نسبت به من داشتن و وقت گرانبهاشون رو در اختیار بنده قرار دادن . فکر می کنم که برای دوستان یه مقدار اطلاعات به صورت واضح گفته نشده باشه .

maryam123 , fm.mohajer من 25 سالمه و سربازی مو هم رفتم ، 2 ساله که تموم شده ، الان نیز شاغل هستم و تقریبا تا الان درآمدم به طور متوسط ماهی نیم میلیون هست (حقوق یه کارمند معمولی دولت ) و تقریبا از تمام 140 واحدی که پاس کردم بلدم پول در بیارم و حتی درآووردم .

سید 1387 ، بله این درامد برای زندگی یک نفر کافی نیست .
    گفتم که ، اگه از منظر دینی به موضوع نگاه کنیم ، همه حق رو به من میدن.

ولی باز هم فکر می کنم ایمانم به خدا کمه.

fm.mohajer همه چیز دیگه حله ، من با توجه به مطالعاتی که داشتم و اون چه در خودم و در جامعه دیدم ، مشکل دیگه ایی به غیر از مسائل مالی ندارم و من کاملاً یک جوان آماده ازدواج هستم.

فکور ، افزایش نرخ درهم در واردات وسایل صوتی و تصویری از دبی تاثیر بسزایی داره.

17. 4 کاربر از پست مفید omid65 تشکرکرده اند .

omid65 (یکشنبه 02 مهر 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 تیر 93 [ 14:46]
    سطح
    31
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 73
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    680

تشکرشده 721 در 128 پست

Array

سلام آقا امید
    منم از تجربه زندگیم میگم با اجازه
    حدود دو سال و نه ماه و هفده روز پیش شوهرم اومد خواستگاریم دانشجوی نرم افزار ترم 4 و تجربه شکست مالی با قرضی حدود 14 میلیون !!!!!!!!!!!!! یعنی نه تنها پس انداز نداشت قرض هم داشت از لحاظ کمک خانوادش هم واقعا هیچی هیچی هیچی وقتی جواب مثبت دادم همه کف کردن آخه من دختر ته تغاری یکم لوس و ولخرجو مغرور که هرچی تو زندگیم خواستم بابام به یه هفته نرسیده بود که فراهم میکرد (از نظر مالی میشه گفت مرفه بودیم ) سه ماه نامزد بودیم تا من یک ترم از دانشگاههمو بخونم و شوهرم هم خودشو جمع و جور کنه 13 اسفند عقد کردیم شوهرم با قرضی که از یکی از دوستانش گرفتم مراسم عقد کوچولو و شیرینی گرفت رسما دیگه شوهرم بیکار بود من عقیده داشتم که بعد ازدواج خدا درست میکنه و خدا جواب اعتقادمو داد و مجیدم به دوماه نرسید رفت سر کاری که تو خوابش هم نمیدید و ما شروع کردیم به دادن قرضا باورمون نمیشه که الان فقط از 14 میلیون یک تومنش مونده البته بماند که ما سه ماهه اومدیم خونه خودمون و کلی قسط بابت لوازم خونمون اضافه شده ولی در عوضش همو داریم و دوست داریم
    یه نصحیت خواهرانه نگاهت به خدا مثه نگاهت به کمک بابات نباشه واقعا خدا از جایی جور میکنه که فکرشو نکنی اگه قصد ازدواج داری نیتو خالص کن و بخدا بسپار و یادت باشه همیشه مشکل هست حتی اونی که با پس انداز میلیاردی وارد زندگی میشه فقط نوعش فرق میکنه
    موفق باشی و شاد شاد شاااااااااااااااااااااااد

19. 9 کاربر از پست مفید single تشکرکرده اند .

single (دوشنبه 03 مهر 91)

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)