به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: نظرتون در مورد حجاب چیست؟

رأی دهندگان
39. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • با حجاب موافقم

28 71.79%
  • حجاب را قبول ندارم

11 28.21%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 24 از 28 نخستنخست ... 4141516171819202122232425262728 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 277

موضوع: حجاب

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 20 اسفند 87 [ 19:01]
    سطح
    41
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 95
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    32

تشکرشده 32 در 18 پست

Array

RE: حجاب

شما حرف بنده رو بد تصور کرديد.البته بنده نظرم رو گفتم و برام مهم نيست که حرفام واسه شما ارزش داره يا نه.درضمن من از آرزو به نگاه کردن فقط مثل بود.هيچ اصراري ندارم که شما با يک طرز فکر ديگه حرفايه منو با يه طرزه فکره ديگه قبول کنيد.در ضمن بنده هيچ صحبتي از جلب توجه و پوشيدن لباس هاي به قول شما نامناسب به ميان نياوردم.از کجاي صحبتام همچين چيزي رو برداشت کرديد؟همانطور که گفتم هرکسي يک جور فکر ميکنه.هيچ کدوم نميتونيم همديگرو نفي کنيم و اينجا هستيم تا نظراتمون رو بيان کنيم نه اينکه همديگرو واسه عقايدمون تحقير کنيم يا توبيخ.شايد من نوعي در زندگيم بهتر بدونم روسري بپوشم اما اگر يکي ديگه باشه دوست داشته باشه مقنعه بپوشه.البته اين رو هم مثل زدم.درضمن شما يک پسر هستيد و البته شايد نتونيد خانم ها رو درک کنيد چون حتي نميتونيد خودتون رو جاشون بزاريد.اميدوارم سوتفاهمتون رفع شده باشه

2. 3 کاربر از پست مفید نگين تشکرکرده اند .

نگين (سه شنبه 04 تیر 87)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 خرداد 88 [ 06:20]
    سطح
    52
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 28
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    157

تشکرشده 166 در 85 پست

Array

نادیا جان چون اتفاقا خودم قمی هستم وار اوضاع قم با خبرم میگم نراحتی نداره عزیزم من منظورم همه که نبودند منظورم این ادمای خشک به اصطلاح مقدس هستند که بعضیاشون واقعا ظاهرا مومن و باطنن دست خیلیا رو از پشت بستند
    اگه سوئ تعبیری شده من ازهمه معذرت میخوام

4. کاربر روبرو از پست مفید مینا 22 تشکرکرده است .

مینا 22 (دوشنبه 03 تیر 87)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 30 آبان 88 [ 11:45]
    سطح
    81
    Level completed: 71%, Points required for next Level: 146
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    898

تشکرشده 926 در 486 پست

Array

با درود به نگین و مینای ارجمند و راستگو و شکیبا؛
    بنده بجای اندکی از اعضای . . .،از شما دو نفر پوزش می خواهم.به هرحال باید این را بدانید که آنهایی که تفکر و دیدگاه سیاه و سفید و مقلدانه دارند،نمی توانند حقایق را دریابند و البته خشونت کلامی و فیزیکی نیز امری است که ذاتی آنهاست.اینها بدون بررسی و اندیشه و به سبب تنگ نگری و تعصبات کور،اصلاً نمی خواهند واقعیات اجتماعی را دریابند.
    همین را بگویم که دید مردم کشور به اهالی شهرهای مذهبی ،بسیار بدبینانه است و نیز اگر کسی می خواهد دیگران را با خشونت کلامی و تهمت گناهکاری،به پوشش مورد نظر خودش مجبور کند،این دقیقاً عین روان پریشی و خطرناک بودن آن شخص است.
    این بیماران روانی بعلت روشن بینی و آزادنگری افراد خردباور و بهنجار دچار عقده و کینه نسبت به آنها شده و به ناحق درباره دیگر انسانها داوری که نه،ناداوری می کنند.هرچه هم با زبان منطق و خرد با آنها سخن بگویید فایده ای ندارد.

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 مهر 87 [ 11:26]
    سطح
    46
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 137
    دستاوردها:
    تشکرها
    229

تشکرشده 239 در 119 پست

Array

جناب گردآفرید لازم نکرده شما از طرف دیگران عذر خواهی کنید
    اینجا هم کسی از کسی قرار نیست عذر خواهی کنه
    من فقط به مینای عزیز توصیه کردم قبل از بیان حرفاشون کمی فکر کنند و با لفظ مناسب تری حرفاشون رو بزنند.
    در ضمن من فکر می کنم این شما هستید که با عقاید تعصبی و قدیمی و به قول خودتون اصیل که از همون طرز صحبت کردنهاتون مشخصه سعی می کنید نظرات غیر منطقی خودتون رو به دیگران تحمیل کنید.
    جناب گردآفرید شما نه جای من رو تنگ کرده اید نه هیچ کس دیگر رو
    تا هر وقت هم که دلتون خواست بمانید کسی جلوی شما رو نگرفته
    حرف من این بود که شما مجبور نیستید این وضع و قانون رو تحمل کنید حالا هم اگر تحمل می کنید لطف کنید منتش رو سر دیگران نزارید.

مینای عزیز من خیلی بهتر از شما از وضع قم باخبرم و فکر نمی کنم این انصاف باشه که با یکی دو مورد این چنینی که شما برخورد کرده اید یا از دیگران شنیده اید قم و خانم های چادری و دیگران رو زیر سوال ببرید.

عضو فعال

آخرین بازدید
    جمعه 28 فروردین 94 [ 21:07]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Veteran25000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    8,459

تشکرشده 9,108 در 2,116 پست

Array

با سلام گرد افرید اذیت نکنید برای تالار خیلی زحمت می کشد موفق وشاد باشید

8. کاربر روبرو از پست مفید محمدابراهیمی تشکرکرده است .

محمدابراهیمی (دوشنبه 03 تیر 87)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 مهر 87 [ 11:26]
    سطح
    46
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 137
    دستاوردها:
    تشکرها
    229

تشکرشده 239 در 119 پست

Array

آقای ابراهیمی لطف کنید مطالب رو با دقت بیشتری مطالعه بفرمایید

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 09 مهر 89 [ 18:27]
    سطح
    89
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 67
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,946

تشکرشده 1,965 در 675 پست

Array

سلام

ناديا خانم به عنوان برادر بزرگتر از شما خواهش مي كنم در اين تاپيك( حجاب ) ديگر ارسالي قرار ندهيد چون بنده هم همين كار را خواهم كرد و ادامه اين بحث به عقيده من راهگشا نيست و جز از بين رفتن برخي حرمتها چيزي ديگه اي عايد تالار نخواهد شد ..

از شما ممنونم
    http://i29.tinypic.com/mtnivn.gif
    [size=large]موفق و پيروز باشيد[/size]

11. کاربر روبرو از پست مفید erfan25 تشکرکرده است .

erfan25 (دوشنبه 03 تیر 87)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 آذر 88 [ 21:50]
    سطح
    54
    Level completed: 57%, Points required for next Level: 86
    دستاوردها:
    تشکرها
    293

تشکرشده 302 در 132 پست

Array

سلام
    اونایی که با حجاب مخالفن, آیه های قرآنی و احادیثرو که انشا الله قبول دارن!!!
    در منابع اسلامي، درباره برخي از آثار رواني حجاب و بي‏حجابي مطالب زيادي وجود دارند؛ مثلا، در آيه 60 سوره «نور» درباره فلسفه حجاب مي‏فرمايد: (وَ اَنْ يَسْتَعْفِفْنَ خَيْرٌ لَهُنَّ)؛ و اگر «زنان» خود را بپوشانند براي آن‏ها (خير) بهتر است. كلمه «خير»، كه به معناي سود و نفع است، به دليل اطلاقش، هم شامل نفع مادي مي‏شود و هم نفع معنوي.

در آيه 53 سوره احزاب، سود و نفع حجاب مشخص‏تر بيان شده است: (ذلِكُمْ اَطْهَرُ لِقُلُوبِكُمْ وَ قُلُوبِهِنَّ) اين كار (حفظ حريم بين زن و مرد) براي پاكي دل‏هاي شما و آن‏ها بهتر است. بنابراين، مي‏توان گفت: طبق اين دو آيه، اثر مهم حجاب براي زن، طهارت و پاكي قلبي است كه مقدّمه‏اي براي رسيدن به سلامت قلبي (قلب سليم) است و در روان‏شناسي، از آن به «سلامت رواني» تعبير مي‏شود.

همچنين در آيه 30 سوره «نور» درباره تأثير حفظ عفّت مرد به واسطه نگاه آلوده نكردن به زن مي‏فرمايد: (وَ يَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذلِكَ اَزْكي لَهُمْ)؛ و عفاف خود را حفظ كنند. اين براي آنان پاكيزه‏تر است.

در روايات نيز به تأثير رواني حجاب بر زن اشاره شده است. امام علي(عليه‌السلام) در وصيت خود به امام حسن(عليه‌السلام) مي‏فرمايد: «(زنان را) در پرده حجاب نگاه دار تا نامحرمان را ننگرند؛ زيرا سخت‏گيري در پوشش، عامل سلامت و استواري آنان است.»47

همچنين آن حضرت در حديث ديگري مي‏فرمايد: «پوشش و حجاب براي حال زن بهتر است و سبب دوام زيبايي او مي‏شود.»48 منظور از حال زن در اين حديث، وضعيت رواني اوست كه رعايت حجاب سبب تعادل بهتر آن مي‏شود. و نيز پيامبر اكرم(صلي الله عليه و آله) مي‏فرمايد: «بهترين زنان شما زنان پاك‏دامن و عفيف هستند.» اين روايت نيز همان چيزي را مي‏گويد كه در آيه 60 سوره «نور» گذشت.49

به نظر من این بد حجابیها و بی بندو باریها توی جامعه ی ما باعث ایجاد این همه نا امنی و حوادث شده.

خدا وند همه ما را هدايت کند.

اين راهی که ما می ريم به بی راهه می رسد.

عوضی داريم ميرويم.اين راه علی (ع)و بچه هايش نيست.يک کمی هم به فکر فردايمان هم باشيم.

در اين چند ساله خيلی عوض شدند مردم ايران.

مرد ها خيلی بی غيرت شده اند.نه تعصبی نه غيرتی هيچی.

13. 3 کاربر از پست مفید هوشیار تشکرکرده اند .

هوشیار (چهارشنبه 05 تیر 87)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 30 آبان 88 [ 11:45]
    سطح
    81
    Level completed: 71%, Points required for next Level: 146
    دستاوردها:
    تشکرها
    898

تشکرشده 926 در 486 پست

Array

می بینیدت که فایده ندارد که ندارد و ندارد.آقای هوشیار،لطفاً اینقدر هوشیاری داشته باشید تا بفهمید قبول یا عدم قبوا حجاب(پوشش) از طرف برخی ربطی به این احادیث ندارند.
    اولاً که این احادیث را کامل ترش و مفصل تر دانی و دیگران در همین بحث گفته اند که اگر اندکی صبر داشته و بحث حجاب را از اول می خواندید،دوباره کاری نمی کردید.
    ثانیاً می بینید که در هیچ کجای قرآن اجبار به حجاب آنگونه که شما و هم فکرانتان می پسندید،نشده است و منظور حجاب اخلاقی و درونی است.
    ثالثاً به حدیث و درستی و آن و نسبت آن،نمی توان اطمینان کرد،اگر دنبال دانش حدیث بروید،خودتان درمی یابید که درستی و اصلاً اطمینان به وجود حقیقی یک روایت بسیار دشوار است.
    رابعاً لطفاً از خرد،اندیشه و اختیار خود سخن بگویید نه آنکه تندی بروید و به این مراجع متوسل شوید.
    در پایان خواهش می کنم که دوستان دیگر در این گفتار نوشتاری نگذارند و مدیر تالار نیز این گفتار را ببندند؛به همان دلیلی که عرفان گفته است.از همگان برای نگذاشتن پست و مدیر تالار بابت انسداد این گفتار کینه ساز و حرمت شکن کمال امتنان را دارم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 آذر 88 [ 21:50]
    سطح
    54
    Level completed: 57%, Points required for next Level: 86
    دستاوردها:
    تشکرها
    293

تشکرشده 302 در 132 پست

Array

می بینیدت که فایده ندارد که ندارد و ندارد.آقای هوشیار،لطفاً اینقدر هوشیاری داشته باشید تا بفهمید قبول یا عدم قبوا حجاب(پوشش) از طرف برخی ربطی به این احادیث ندارند.
    آقای گردآفرید
    من چون هوشیاری دارم می دانم که هیچ چیزی رو بدون دلیل محکم و روشن نباید قبول کرد, به خاطر همین حجاب را با دلیل و مدرک قبول کردم. و می بینید که در این زمینه ها دلیل و مدرک علاوه بر آیات قرآن, احادیث هستند و همانطور که می دانید قرآن به جزئیات تمامی مطالب نپرداخته است و اغلب جزئیات لازم توسط ائمه در احادیث بیان شده. به همین دلیل باید بفهمیم قبول حجاب (پوشش) از طرف برخی, کاملا به این احادیث ربط داره.

اولاً که این احادیث را کامل ترش و مفصل تر دانی و دیگران در همین بحث گفته اند که اگر اندکی صبر داشته و بحث حجاب را از اول می خواندید،دوباره کاری نمی کردید.
    اولا من نظر خودمرو گفتم و هر کسی حق داره هر طور که دوست داره پاسخ این مسالرو بده.

ثانیاً می بینید که در هیچ کجای قرآن اجبار به حجاب آنگونه که شما و هم فکرانتان می پسندید،نشده است و منظور حجاب اخلاقی و درونی است.
    ثانیا مساله حجاب و نوع پوشش آن موضوعی سلیقه ای نیست که مورد پسند عده ای قرار گیرد و یا عده ای از روی سلیقه ی شخصی آن را تعریف کرده باشند, چهارچوبی تعریف شده و معقول دارد که افراط و تفریط در آن قابل قبول نیست و به هیچ عنوان و در هیچ کجا منظور از حجاب تنها اخلاقی و درونی نیست, بلکه هر چیزی ظاهری دارد و باطنی و کسی که بخواهد از نظر باطنی کامل باشد لازمه آن داشتن پوشش و ظاهری معقول و مورد تایید اسلام است. و تفکر هر کس در ظاهر او نیز نمایان می شود. البته باید افراد ریا کار را از این بحث جدا کرد.

ثالثاً به حدیث و درستی و آن و نسبت آن،نمی توان اطمینان کرد،اگر دنبال دانش حدیث بروید،خودتان درمی یابید که درستی و اصلاً اطمینان به وجود حقیقی یک روایت بسیار دشوار است.
    ثالثا من در این حد نیستم که به دنبال دانش احادیث بروم و به این امر واقفم که اطمینان از درستی یک روایت دشوار است. مجموع گفتار و رفتار پیغمبر و امام, منبعی ارزنده برای شناخت احکام و تعالیم اسلامی است که پس از قرآن مورد استناد احکام دینی است. در مورد این گفتار از دو جهت مشکل وجود دارد هم از جهت سند, هم از نظر دلالت. چون بی شک در طول تاریخ حدیث, چه بسا روایاتی که جعل شده و به پیغمبر و امامان استناد داده شده است, با آنکه واقعیت نداشته, و چه بسا روایات درستی که به علت اشتباه یا فراموشی روایت کنندگان, عبارات آن ها دچار تغییر یا کم و زیاد شده است و از این قبیل.
    بنابر این باید روایات معتبر را شناخت که این خود مهارت و تخصص خاصی می خواهد و به آشنایی کافی با رجال سند و سلسله های آنها نیازمند است. و بر ماست که برای استفاده از احادیث به منابع معتبر مراجعه کنیم.

رابعاً لطفاً از خرد،اندیشه و اختیار خود سخن بگویید نه آنکه تندی بروید و به این مراجع متوسل شوید.
    رابعا خرد, اندیشه و اختیار به ما می گوید که هر کسی در زمینه ای تخصص دارد و ما زمانی که می خواهیم به سخن خود در مورد موضوعی اعتبار ببخشیم سعی می کنیم منبع موثقی برای آن ذکر کنیم. این منبع می تواند کتاب خاص و یا فرد متخصصی در آن زمینه باشد.

در پایان باید گفت که ما انسان های متمدنی هستیم و نباید موضوعی مانند حجاب کینه ساز و حرمت شکن تلقی شود. که تمامی تعالیم و دستورات اسلام به منظور برقراری دوستی و حفظ حرمت ها بنا شده است تا راهی باشد به سوی سعادت ما.
    حالا اگر مدیر محترم تالار تمایل داشتن می توانند به اختیار خود این پست را ببندند.

16. 3 کاربر از پست مفید هوشیار تشکرکرده اند .

هوشیار (سه شنبه 04 تیر 87)

صفحه 24 از 28 نخستنخست ... 4141516171819202122232425262728 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)