به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 6 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 65
    عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 مرداد 92 [ 13:58]
    سطح
    28
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 81
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranSocialTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    7,577

تشکرشده 8,600 در 1,498 پست

Array

RE: خانومم تو روم وایمیسه.....

نقل قول نوشته اصلی توسط سرخ پوست تنها
    ظاهرا تمام مشکلات از من هست ... شاید هم همینطوره ...

منظور من این نبود. اما اشتباهات شما هم کم نیستند. ما به خانوم شما دسترسی نداریم که بتونیم با ایشون هم صحبت بکنیم (کاری که در مشاوره حضوری قابل انجام است).

البته میرونم که برای همه یه نسخه نمیشه پیچید اما در حالت کلی چه کار باید کرد ؟

شما اگه آگاهیهاتون و مهارتهاتون در قبال زندگی مشترک رو افزایش بدید خیلی از مشکلاتتون حل میشه. بعضی از این مهارتها حتی لزوما منحصر به زندگی مشترک نیستند. و لازمه که برخی جنبه های شخصیتتون رو ارتقا بدید که در زندگی فردیتون هم خیلی موثر خواهد بود. هر چند که ممکنه تا حالا خیلی تبعات منفی اون ایرادهای فکری یا رفتاریتون براتون مشخص نبوده باشه و حالا با زندگی مشترک که رابطه تنگاتنگ با یک شخص دیگرو به شکلی متفاوت از خانواده و دوستان میطلبه، اینها بروز کرده باشه. مثل: کم صبری که خودتون هم بهش اذعان دارید. همینطور تبعات اون که شامل عصبانیت و پرخاشی است که (که حتی در این سایت و این تاپیک هم در نتیجه پستهای خلاف میلتون) از شما ناشی میشه. احساس مداری که یک جاهایی اونقدر قلمبه میشه که برای روز تولدش سنگ تموم میگذاری و کل حقوقت رو میدی هدیه، و و بعد همین احساس رو اونقدر در جهت منفی رهاش میکنی که با کوچکترین تکانه ای میکشونی به طلاق. اینها دو سر (یا دو انتهای) احساس هستش. در این سایت بارها گفته شده که احساسات باعث خطای دید هم میشه. شما وقتی که درگیر احساسات منفی در قبال خانمتون هستید کارهای مثبت ایشون رو هم منفی می بینید. درگیر ذهن خوانی میشید و دنبال ردپای توطئه میگردید. مثل همون ربع سکه، که با اینکه میشه کلی تصورات مثبت برای شما بوجود بیاره، اما ذهن شما میره به این سمت که خانوم از گرفتن این هدیه منظورش این بوده که بعنوان یک پس انداز بعدا ازش استفاده کنه. وبعد پیش خودتون توجیه میکنید که به همین دلیل از اون هدیه خوشتون نمیاد و خانمتون رو هم بخاطر این تصوری که ازش پیدا کردید ازش شاکی میشید:

در ضمن من به جوراب راضی ترم چون برای خودم گرفته شده نه سکه که برای اهداف بعدی خودشون بوده)
    به گذشته هم که برگردیم، ایجاد رابطه و ادامه اش با اون خانومها (دوست دختران قبلی) هم از احساس شروع شده. کنترل احساس اگر بود، شروع رابطه با یکنفر هم نمیتونست اتفاق بیافته چه رسد به چند نفر همزمان.
    فعلا این مختصر رو داشته باشید تا بعد.
    سعی کنید قدری در این سایت بگردید، وقت بگذارید و مقالات مربوط به مطالبی تا اینجا عرض کردم (نکات کلیدی که بولد شده) بخونید. یکی اش فکر کنم عنوانش انرژی صلح آمیز احساسی یا یک چیزی توی این مایه ها باشه. اگر وقت شد میذارم براتون ولی خودتون هم سرچ کنید میتونید پیداشون کنید.

در ضمن با لحن طلبکار به جایی نمیرسید: زبان نرم مار رو از سوراخش میکشه بیرون. که اینهم البته نیازمند کنترل احساسه. حالا حالا ها کار داری برادر من! اما کار نشد نداره

2. 2 کاربر از پست مفید بی دل تشکرکرده اند .

بی دل (چهارشنبه 07 تیر 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 15 مهر 91 [ 15:32]
    سطح
    15
    Level completed: 12%, Points required for next Level: 88
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    19

تشکرشده 19 در 9 پست

Array

setareh22 عزیز ظاهرا هیچ مشکلی با طلاق نداره شاید اینجوری نشون میده چون کلا آدم مغروریه و نمیخواد بگه که جدا نشیم . شاید براش مسئله طلاق عادی باشه

نازنین عزیز ممنون که تایپیک منو دنبال کردی و به درد دل هام گوش کردی . به مادر و برادراش که نمی تونم بگم ... رفتار با مادرش همینجوریه .... بارها من بهش گفتم برو کمک مامانت --- الان به این کمکت احتیاج داره و بارها از زبون خودش شنیدم که اگر برای پدر و مادرش کاری میکنه فقط به جهت اینه که مدیونشون نباشه...

بارها شده دیدم با برادراش جلوی من گلاویز شده نه به صورت دعوا ، به صورت شوخی ... نمیدونم شاید به نظره من غیر عادیه !!!!!!!!!!!!

بی دل عزیز ازتون ممنون که برای من وقت میزارید .... سعی میکنم مطالبو بخونم ...

4. 2 کاربر از پست مفید سرخ پوست تنها تشکرکرده اند .

سرخ پوست تنها (چهارشنبه 07 تیر 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 17 شهریور 91 [ 23:56]
    سطح
    12
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 48
    دستاوردها:
    تشکرها
    14

تشکرشده 14 در 6 پست

Array

به نظرم شما خانومتون رو بدعادت کردید همیشه شما جلو رفتید و اشتی کردید ایشون به هیچ وجه ترس از دست دادن شما رو نداشتن و به همین خاطر هر جوری که دوست داشتن با شما رفتار کردن

شاید بعضی انتظارات شما زیاد بوده ولی به هر حال خیلی از رفتارای خانم شما هم درست نیست

من قبول دارم که مرد نیازه و زن ناز ولی چندبار که شما جلو میری یه بارم اون باید بیاد جلو
    هرچقدر هم مغرور باشن وقتی پای طلاق به میون میاد شکستن غرور بهتر از ازدست دادن شخص مورد علاقه است ولی من فکر میکنم ایشون بتونن بعضی رفتاراشونو عوض کنن خواهشا به همین راحتی تن به طلاق ندید
    پیش مشاور بریدباهم

گلاویز شدن به شوخی(تاکید میکنم به شوخی) با برادر و پدر نه تنها بدنیست بلکه نشون دهنده رابطه خوبیه بینشون یادمه حتی پیش مشاور ازدواج هم که رفته بودم از اولین سوالاشون این بود رابطه ات با پدرت چطوره؟ کشتی باهم میگیرین یا نه؟و....

من درمقامی نیستم که بخوام راهکار ارائه بدم فقط چیزایی که به نظرم رسید رو گفتم ولی راهنمایی های دوستان رو جدی بگیرید به نکات خوبی تو راهنماییاشون اشاره کردن

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 مرداد 92 [ 13:58]
    سطح
    28
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 81
    دستاوردها:
    VeteranSocialTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    7,577

تشکرشده 8,600 در 1,498 پست

Array

آقای سرخپوست ضمن اینکه بر مطالب پست قبلی ام تاکید دارم و امیدوارم که بتونید براش وقت بگذارید و تمرین کنید، در رابطه با اینکه شما خیلی احساس در رابطتون خرج میکنید و همین انتظار رو هم از خانوم در رفتار و گفتار دارید، یاد بخشی از صحبتهای آقای فرید در تاپیک "لیلی بازم طلاق می خواد" افتادم که میگفت:

"یاده مسافرت بارسال افتادم.باهم بودیم.گفتم لی لی خدارو قبول داری؟گفت اره اما مخلفاتشو قبول ندارم!گفتم بیا بینه خودمو خدات قسم بخور ترکم نمیکنی تو بدترین شرایط.
    از اون خنده های تیز کردوگفت فرید زرتوزورت نکن با کوجکترین بد رفتاریت رفتما قسم خسم هم نمیخورم.
    گفتم اوردمت تا عهد ببندی.بابا زنایه مردمو ببین چقد مطیعوسنگینن.
    گفت خوب من باید با اونا یه فرقی داشته باشم تا یه خلی مثه توروعاشقه خودم کنم.
    گفتم لیلی عاشقتم.
    گفت لیلیتم به شرطی که کلید نباشی.
    گفتم بمیرم چیکار میکنی.
    گفت 24 ساعت تریب مشکی ساعت مشکی عینک مارکدار مشکی خوشتیب میشم ولیا!بعدش فردا یه خلتر از توبیدا میکنم.
    یه طوری حرف میزنه که همش حس میکنم اگه نگیرمش رفته.
    گفتم دوسم داری.
    گفت جمع کن باباباز داری نیمرو میشیا.
    لی لی رفته.

قسمتهای مهمشو براتون بولد کردم. اونزمان در جواب این پست برای آقا فرید نوشتم:

"آقای مجنون! به لیلی خانوم فرصت ابراز عشق بده. این که ایشون میگه: بازم عین نیمرو شدی! معناش اینه که ابراز عشق از طرف شما زیاده. و همونقدر هم که ابراز عشق میکنی هی میخواهی ازش تعهد بگیری که اونهم همون اندازه در مورد شما پر شور و حرارت باشه و همون طور رفتار کنه. اینها آزار دهنده است.

بهتره قدری احساسات ات را جمع و جور کنی و یک قدری برایش هیبت مردانه داشته باشی. اون دوست داره شما رو یک "مرد عاشق" ببینه تا یک "خل عاشق" یا یک "کلید" یا "سریش"! وقتی یکطرف خیلی احساسات افراطی داره حتی در قالب عشق و علاقه، در طرف مقابل دافعه ایجاد میکنه.

ضمنا این رفتارها ایشان را با توجه با سن کم و نوع تفکر و... که از پست های شما دریافت کردم، گستاخ میکند و توقعات و نتظارات مختلفی را برایش ایجاد میکند که شما را بیشتر دچار مشکل میکند.

ایشان هیچ واهمه ای ندارد از اینکه بکرات بگوید طلاق و روی آن اصرار کند چون در شما دیده که طلاق بده نیستی! و از عشق شما به وفور سیراب و مطمئنه!

پس آنچه که در این پست به مباحث قبلی و در راستای "برنامه لیلی عاشق کنی" اضافه شد این است که علاوه بر اینکه روی خودت در رابطه با مطالب قبلی و کاهش توقعات و کنترل هیجانات و ... کار میکنی، قدری هم از ابراز عشق کردن دست بکش تا او هم فرصت ابراز علاقه به شما پیدا کند:

آب کم جو تشنگی آور به دست........تا بجوشد آبت از بالا و پست"

امروز هم همین اعتقاد رو در مورد رفتار شما با خانمتون دارم. فکر میکنم لزومی نداره تا دیر وقت در منزل ایشون بمونید. شاید بهتر باشه رفت و آمدهاتونو و تماسهاتونو کمتر کنید. به هر حال شما در دوران عقدید و نیاز هم نیست هر روز همدیگر رو ببینید. اگر توقع دارید که ایشون دلش برای شما تنگ بشه. پس شرایط رو برای دلتنگ شدن ایشون و ابراز دلتنگیشون فراهم کنید. کمی در ابراز عشق کلامی و رفتاری عقب بکشید تا ایشون هم بتونه فرصت ابراز عشق رو پیدا کنه. جذبه مردانه تون رو برای خانمتون حفظ و تقویت کنید. تا ایشون احساس کنه که با یک مرد داره زندگی میکنه نه کودکی پراز نیاز و احساسات افراطی. در یک لحظاتی کنترل خشم و سکوت کردن از روی صبر، متانت و وقار و جذبه تون رو نزد همسر و اطرافیانتون بیشتر میکنه. ضمن اینکه این صبر و کنترل احساس برای خود شما هم در نهایت شیرین خواهد بود و نتیجه لذت بخشی خواهد داشت که ببینید با واکنشی عمل نکردن جلوی یکسری اتفاقات ناخوشایند رو گرفتید.

7. 5 کاربر از پست مفید بی دل تشکرکرده اند .

بی دل (دوشنبه 02 مرداد 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    15
    دستاوردها:
    تشکرها
    19

تشکرشده 19 در 9 پست

Array

با سلام و تشکر از همه دوستان و مشاوران گرامی که واقعا برام وقت گذاشتن و برام مطالب جالبی نوشتن ....

باید عرض کنم که درمورد اینکه باید بهش فرصت بدم تا عشق خودشو نشون بده به شدت موافقم و من این فرصت رو ازش گرفتم ... بعد چند روز فکر کردن به این نتیجه رسیدم که یکم به خودم و خودش فرصت بدم ببینم آیا روابطمون درست میشه یا نه ... تمام مواردی که خانم بی دل گفتن درست بوده و من در این مورد مقصرم و باید به شخص مورد نظرت فرصت میدادم .

درمورد انتظاراتم هم ، باید ازشون کم کنم و بیشتر خوشبین باشم چون مواردی که گفتم بعضی وقتا دو رو داره که ما همزمان نمیتونیم دوروی اون رو ببینیم . آدم هایی که انتظار زیاد دارن اول خودشون اذیت میشن بعد دیگران ....

تازه از سفر برگشتم سعی میکنم روابطمون رو "نو" کنم و از اول شروع کنم فکر میکنم هنوز فرصت دارم .

9. 5 کاربر از پست مفید سرخ پوست تنها تشکرکرده اند .

سرخ پوست تنها (شنبه 10 تیر 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    15
    دستاوردها:
    تشکرها
    19

تشکرشده 19 در 9 پست

Array

با سلام دوباره به دوستان ...

متاسفانه بازم دلم گرفته و اومدم تا براتون درد دل کنم ....

یه دوستی داشتم که با خانومش خیلی خوب بود همیشه مودب بودن با هم و هیچ وقت من ندیدم که بینشون دلخوری باشه .... ( مشاوره تربیتیه) همیشه به من میگفت اگه خانومی با شوهرش بد و بی ادب با شوهرش برخورد میکنه مطمئن باش شوهر درست رفتار نکرده که همسرش بد شده .... ( نه اینکه شوهرش بد زبون و بی ادب باشه و زن هم نه تنها رفتار مرد رو تکرار نمیکنه بلکه بدتر از اون خواهد شد )

خیلی به خودم فکر کردن ... خیلی هم تغییر کردم .... اما شاید نه به اندازه نمیدونم!!!

دیگه خیلی وقتا وقتی بحث رو شروع میکنه من ادامه نمیدم و شاید خیلی وقتا من رو هم بزنه اما دیگه حوصله ندارم باهاش بحث کنم ... میگذرم و خدا رو شکر قضیه تموم میشه ... ایجوری فکر میکنم بهتر شده ... دیگه بهش تند تند زنگ نمیزنم تا دیر وقت خونشون نمیمونم . دیگه ابراز احساسات نمیکنم ... دیگه زیاد باهاش کاری ندارم .اوضاع بهتر شده اما مورد لجبازیش رو به روش نمیارم اما داره اذیتم میکنه و منو برده تو فکر .... فقط تنها نگرانی من اینه که خیلی لج بازه و خواستم یه تایپیک باز کنم و از همه بپرسم چرا زن ها( ویا حتی مرد ها) لج باز میشن ؟ چطور خودمونو اصلاح کنیم که کسی با ما لج بازی نکنه ؟؟؟

اومدم بگم چرا زن ها لج باز میشن ؟؟؟ من رفتارم باید چگونه باشه که همسرم لجباز نشه ؟ آیا باید همیشه خشک و جدی باشم؟؟؟

بهم جواب بدین مشکل من کجاس که زنم لجبازه ؟اعتماد بنفسم به شدت پایین رفته .

11. کاربر روبرو از پست مفید سرخ پوست تنها تشکرکرده است .

سرخ پوست تنها (یکشنبه 19 شهریور 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 شهریور 92 [ 11:36]
    سطح
    24
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 67
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    662

تشکرشده 659 در 208 پست

Array

سلام
    پرسیدی چرا آدم ها لج باز میشند؟ شاید چون ما لوس شون کردیم و یا شاید ما رفتار بدی داشتیم و شاید اصلا مشکل از تربیت خانوداگی بوده و بعدش هم نتونسته خودش به قول معروف بزرگ بشه و رشد کنه و همونطور مثل بچه ها رفتار میکنه و .........
    میببنی دلیل ها زیاد میشه تنها کاری که ما میتونیم بکنیم حداقل این هست که خودمون رفتارمون درست باشه
    در جایی که لازم هست و به موقع قاطع و جدی باشیم و به موقع مهربون و احساساتی
    حرفی که فکر میکنی درست هست باید بزنی و در خودت نریزی البته همراه با قاطعیت و وقتی فکر میکنی میخواد تبدیل بشه به یک صحنه جنگ از بحث کردن بپرهیز و ختم کلام کن
    دلت میخواد از محبت همسرت سیرآب بشی ، بذار کمی تنها باشه و در خلوت خودش باشه، اجازه بده دلش برات تنگ بشه ، خصلت ما آدم ها اینه تا وقتی کسی همیشه حواسش به ما هست ما حواسمون بهش کمتر میشه و خیالمون راحته که هست! و تازه براش ناز هم می کنیم چون میدونیم نازمون خریدار داره!
    همسرت بخش اصلی زندگیت هست ولی همه زندگیت نیست پس داشتن احساس خوب رو، تفریح ، دوستان و خانواده خوبرو و سرگرمی هات همه رو تحت شعاع همسرت قرار نده.
    وقتی خودت از خودت احساس خوبی داشته باشی اعتماد به نفست بیشتر میشه و از لحظه های زندگیت استفاده میکنی و ناخوداگاه طوری رفتار میکنی که افراد زیادی رو به خودت جلب میکنی ولی اگه بی حرکت و منفعل باشی و فقط انتظار محبت و توجه از دیگران داشته باشی اینطوری برعکس عمل میشه و همه فراری میشن ( این به خودم هم ثابت شده)
    اول سعی کن خودت و درونت رو به آرامش برسونی و همه چی زندگیت رو شادی و غمت رو تحت شعاع یک نفر (که در مورد شما همسرت هست ) قرار ندی مطمعن باش وقتی کنترل رفتار و اخلاق و زوم شدن رو از همسرت برداری هم خودت راحت تر زندگی میکنی هم ایشان خودش به طرف شما جلب میشه و اگه هم نتیجه نداد اعتماد به نفست نباید از بین بره چون شما رفتار و کار درست رو انجام دادی

13. 2 کاربر از پست مفید سارا@ تشکرکرده اند .

سارا@ (یکشنبه 19 شهریور 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    15
    دستاوردها:
    تشکرها
    19

تشکرشده 19 در 9 پست

Array

دلم برای خودم تنگ شده .....
    چقدر تغییر کردم ....
    زندگیم دیگه رنگی نیست .... غرورم را پاک کرده اند ......
    روزگار عجیبیست .......
    دوست داشتن هم فقط روی معامله اس .... پاپاپای .....
    ////////////////////////سرخ پوست تنها //////////////////////////

15. 2 کاربر از پست مفید سرخ پوست تنها تشکرکرده اند .

سرخ پوست تنها (سه شنبه 21 شهریور 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 09 بهمن 91 [ 18:47]
    سطح
    14
    Level completed: 67%, Points required for next Level: 33
    دستاوردها:
    تشکرها
    44

تشکرشده 44 در 21 پست

Array

دوست عزیز من تایپیکتون کامل خوندم ظاهرا قبل از ازدواج رفتار شما طوری بوده که خانمها خودشون میومدن سمت شما پس با این اتفاقاتی که افتاده من فکر میکنم بهتره به خود واقعیتون برگردین و خیلی عادی رفتار کنین.

ظاهرا خانم شما خیلی مغروره و باید یاد بگیره یه جاهایی لازمه از غرورش بگذره.

من یک نمونه رو خودم واقعا دیدم که با این رفتار نتیجه گرفته بود: خودتون رو سرگرم کارتون کنید انقدر که از خستگی وقتی برای منت کشی و محبت کردن زیادی نداشته باشین و چند روز یه بار در حد یه sms حال و احوالپرسی همین.

انقدر سرد رفتار کنید که بالاخره بپرسه چرا اینجوری شدی؟مطمئنا میپرسه و با خودش یکم فکر میکنه به اتفاقهایی که افتاده به رفتاراش و به خیلی چیزها....

امیدوارم مشکلتون حل شه

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    15
    دستاوردها:
    تشکرها
    19

تشکرشده 19 در 9 پست

Array

اتفاقا همین کارو کردم امیدوارم که روش درستی باشه .... دلم برای دوران مجردیم تنگ شده... گاهی وقتا به خودم میگم ای کاش ازدواج نمیکردم نه برای اون دخترای قبلی بلکه راحتر زندگی کردن خودم .... دلتنگم.......

صفحه 6 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)