به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 74
    عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 آبان 88 [ 20:12]
    سطح
    39
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 42
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    53

تشکرشده 53 در 39 پست

Array

Unhappy RE: چه جوري شوهرم رو راضي كنم؟

گلپر جون من تجربه این کار هارو ندارم یعنی هنوز شوهر داری نکردم و قلقاشو بلد نیستم:P ولی فکر میکنم اگر از در محبت وارد بشی نتیجه بگیری . خیلی دلم می خواست میتونستم یک راه حل خوب بهت پیشنهاد کنم ولی شرمنده چیزی به ذهنم نمیرسه ولی از صمیم قلبم دعا میکنم به هرچی که تو زندگی دوست داری برسی و یک روزی بشه که برای گرفتن فوق دکترا با شوهرت کشمکش کنی . از راهنماییتام در مورد مشکل خودم خیلی ممنونم خواهر خوب من

2. کاربر روبرو از پست مفید melika63_63 تشکرکرده است .

melika63_63 (پنجشنبه 23 خرداد 87)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 17 اردیبهشت 88 [ 11:11]
    سطح
    46
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 64
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    209

تشکرشده 211 در 131 پست

Array

RE: چه جوري شوهرم رو راضي كنم؟

مليكا جون ممنون
    اميدوارم تو هم در كنار آقا سياوش خوشبخت بشي

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 16 فروردین 90 [ 16:16]
    سطح
    45
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 116
    دستاوردها:
    تشکرها
    442

تشکرشده 467 در 211 پست

Array

گلپر جون عزيزم
    شما يك خانم با محبت كه قلبي پر از احساس داره هستيد كسي كه براي دوام زندگيش خيلي تلاش مي كنه و حاضر نيست حتي كوچكترين مسئله اين ارامش رو بر هم بزنه اين خيلي خوبه و همسرتون بايد به داشتنتون افتخار كنه
    عزيزم توي زندگي مشترك زوجين بدون ترس و واهمه بايد حرفاشون رو به هم بزنند ازنظرات همديگه استفاده كنند البته زدن هر حرفي موقعيت و زمان خاصي داره كه شما با سنجيدن اين شرايط مي تونيد حرفتون رو به همسرتون بزنيد .
    از نظر تحصيلي شما و همسرتون كمي با هم تفاوت داريد معمولا مردها دوست ندارند كه همسرشون بالاتر از خودشون باشه .
    نگراني همسرتون رو هم درك كنيد چون احساس مي كنه اگه شما از نظر تحصيلي يا شغلي در رتبه بالاتر از ايشان قرار گرفتيد ديگه شما رو از دست مي ده
    البته خيلي از خانومهايي بودند كه تا پاشون به دانشگاه رسيد قيد زندگيشون رو زدند و هميشه مدركشون رو توي سر همسرشون مي زدند و به خاطر اختلاف طبقاتي كه بينشون پيش اومده بود همسرشون رو كوچك مي شمردند و به خاطر همين موارد اندك هست كه بعضي آقايان نسبت به دانشگاه رفتن خانمشان و يا اينكه يه جورايي نسبت به شوهرش برتري داشته باشه حساس هستند و اين رو مي دونم كه شما اونقدر خوب هستيد كه با اينكه حتي اگه برتري نسبت به همسرتون داشته باشيد بازهم دوام زندگيتون و آرامش حاكم بر خانه رو به چيزهاي ديگه ترجيح مي دي
    گلم نظر بعضي از دوستان را كه گفتند بدون اينكه به شوهرت اطلاع بدي و دانشگاه ثبت نام كني رو قبول ندارم چون همسرتون به شما اعتماد داره و از اينكه بفهمه بدون اطلاع ايشون چنين كاري رو انجام بدي حساسيت موضوع رو بيشتر مي كنه پس چه بهتر كه هيچ مسئله اي بين زن و مرد مخفي نباشه
    عزيزم سعي كن با آرامش از علاقه اي كه به تحصيل داري بدون ترس و واهمه به همسرت اطلاع بدي البته بدون بحث و جدل بهش بگو كه حتي اگه به بالا ترين مدارج دانشگاهي و تحصيلي برسي تمام اينها رو مديون محبت هاي اون هستي
    به نظرم هيچ وقت كاري نكن كه باعث بشه بهت تذكر بده تمام راهها رو براي بهونه گيريش ببند
    همسرت رو به ادامه تحصيل ترغيب كن جوري بگو كه بهش بر نخوره يا فكر نكنه كه براي شما تحصيلات كمش ناراحت كننده است
    درسته كه ازدواج يعني يكي شدن دو نفر ولي همين دو نفر باز هم مواردي هست كه نبايد بيش از حد در آن نسبت به هم حساس شده يا دخالت بي مورد داشته باشند مثلا موضوع سلامت يا همون دندان دردي كه گفتيد اين ديگه موضوعي نيست كه بخواهيد در مورد آن بحثهاي چند ماهه انجام دهيد .
    يكمي بگذاريد همسرتون به سمتتون بياد بگذاريد نياز به شما رو درك كنه بگذار توجه بشه كه شما هم به استقلال فكري نياز داريد البته تمام اين موضوعها را با آرامش و بدون بحث و با فكر و منطقي عملي كنيد
    منتظر خبرهاي خوب و موفقيت هاي روز افزونتون هستم گلپر جان

5. 2 کاربر از پست مفید آهو تشکرکرده اند .

آهو (شنبه 25 خرداد 87)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 15 مرداد 90 [ 12:35]
    سطح
    41
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 43
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    54

تشکرشده 60 در 42 پست

Array

دانشگاه پیام نور ارشدت را بگذران

7. کاربر روبرو از پست مفید wem تشکرکرده است .

wem (شنبه 25 خرداد 87)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 31 خرداد 91 [ 10:54]
    سطح
    82
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 244
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,060

تشکرشده 3,145 در 958 پست

Array

سلام گلپر عزیزم
    امروز داشتم به مشکلت فکر می کردم، احساس می کنم اگه این حس قدردانیتو نسبت به همسرت (به خاطر اینکه لیسانستو گرفتی) پیش بقیه هم مطرح کنی خیلی خوبه، چه جلوی روش و چه پشت سرش ازش به عنوان یه شوهر فهمیده و نمونه یاد کن که باعث پیشرفت تو شده، البته مواظب باش زیاده روی نکنی. در کنار این کار همونطور که آهو جان گفت سعی کن استقلال خودت رو هم حفظ کنی.

امیدوارم به خواسته ات برسی

9. کاربر روبرو از پست مفید shad تشکرکرده است .

shad (شنبه 25 خرداد 87)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    46
    دستاوردها:
    تشکرها
    209

تشکرشده 211 در 131 پست

Array

آهو جون سلام
    واقعا متشكرم
    همراهي شما دوستاي خوب دلگرمم مي كنه.وقتي اينجام از ته دل به آرامش مي رسم متشكرم.
    ممنون از لطفي كه به من داشتي.
    درسته من دارم تمام سعيم رو مي كنم تازندگيم با شادي همراه باشه حتي وقتايي كه از شوهرم ناراحت مي شم معمولا خيلي طول نمي دم ولي يه وقتايي ديگه نمي شه.
    راستش اوايل ازدواجمون وقتي براي بار اول داشتيم به خونه پدرشوهرم مي رفتيم با اينكه هنوز دبيرستان مي رفتم دانشگاه قبول نشده بودم شوهرم گفت اينو مطمئن باش اگه از افراد خونواده من بالاتر نباشي به هيچ وجه كمتر نيستي و تو از همه شون بالاتري...
    ولي من در تمام اين مدت سعي كردم اصلا خودم رو بالاتر نگيرم و حتي گاهي از حد خودم پايينتر اومدم تا كسي ناراحت نشه.مي دونم كارم شايد اشتباه بوده ولي مي خوام بگم تا تونستم نذاشتم همسرم حس كنه من ازش بالاترم يا نه!
    ولي همونطور كه تو گفتي اون واسه خودش همين فكرها رو مي كنه مخصوصا كه آدم توداريه و راجع به همه چيز خيلي فكر مي كنه.ميون همه آدمها منو راز دار خودش مي دونه و گاهي حرفاش رو بهم مي زنه البته نه خيلي ولي خوب همين هم براي من خوشحال كننده هست.
    نمي دونم چطور بهش بفهمونم كه منم استقلال بايد داشته باشم در مورد همه چيز دخالت مي كنه حتي ساده ترين موضوعات كه كاملا به خودم مربوط مي شه وقتي عصبي مي شم و بهش مي گم فلان موضوع مربوط به خودمه مي گه نه تو عقلت نمي رسه نمي فهمي خوب و بد چيه.موضوعي كه به خودت مربوط بشه معني نداره و ...
    واسه تابستون مي خوام پسرم رو بذارم يه كلاس تا هم سرگرم بشه هم توي خونه بيكار نباشه و به چند دليل ديگه ولي نمي دونين شوهرم داره چيكار مي كنه كه نمي خواد بره تو سرت نمي شه نهايتش وقتي هم نرفت زندگيش مي شه مثل من كه خيلي بهتر از اونايي هست كه دارن درس مي خونن و...
    تقريبا همه افراد خونواده من تحصيل كرده ان اونم توي رشته هاي خوب و بالا و همسرم انگار مي خواد بگه اينا هيچ ارزشي نداره و دائم سركوفتهاي بي مورد مي زنه.واي واقعا از دستش خسته شدم.از كوچكترين رفتار من سوئ استفاده مي كنه.
    ببخشين دوستان
    آهو جون بازم ممنون

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    46
    دستاوردها:
    تشکرها
    209

تشکرشده 211 در 131 پست

Array

دوست عزيز وم!
    متشكر از توجهت ولي متاسفانه رشته اي كه من خوندم براي ارشد فكر نكنم پيام نور داشته باشه.به علاوه اول بايد همسرم رو راضي كنم تا بعد!
    شوهرم نه تنها با اين مورد ادامه تحصيل من مشكل داره بلكه هر جور تلاشي كه براي پيشرفت تحصيلي مي خوام انجام بدم مخالفت مي كنه.مثلا يه مدت به خاطر علاقه شخصيم به تدريس فكر كرده بودم توي خونه به دختر خانمها درس بدم وقتي خيلي آروم نظرم رو به شوهرم گفتم شديدا عكس العمل نشون داد و گفت اگه دو تا ديگه بچه داشتي به اين چيزها فكر نمي كردي و ....
    نمي دونم .
    بازهم ممنون از توجهت.

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    46
    دستاوردها:
    تشکرها
    209

تشکرشده 211 در 131 پست

Array

شاد عزيزم
    ازت متشكر كه به من توجه داري!
    اين حرفت هم مثل قبلي نظر درستيه!
    چشم حتما اين كار رو مي كنم
    باز هم ممنون از لطف همه دوستان عزيزم

13. کاربر روبرو از پست مفید گلپر تشکرکرده است .

گلپر (یکشنبه 26 خرداد 87)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 16 فروردین 90 [ 16:16]
    سطح
    45
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 116
    دستاوردها:
    تشکرها
    442

تشکرشده 467 در 211 پست

Array

گلپر جان اينكه همسرت كمتر مي گذاره شما تصميم گيري كنيد و يا استقلال فكري داشته باشيد بيشتر به خاطر تفاوت سني بين شما و همسرتان است همسرتان فكر مي كنه از شما بيشتر به امور زندگي وارده و به قول معروف چند تا لباس بيشتر از شما پاره كرده و تجربه بيشتري داره به خاطر دليل در همه امور دخالت مي كنه براي فرستان فرزند دلبندتان به كلاسهاي تابستانه جوريهمسرت رو توجيه كن كه در اين دوره زمونه بيشتر به مدارك تحصيلي و دانشگاهي اهميت داده مي شه حالا همسرتان تونسته به وسيله شغلي كه دارند زندگيشون رو بگذرانند ولي بقيه شايد نتوانند
    عزيزم به همسرت بگو كه اين نوع كلاسها در پيشرفت و يادگيري كودكتان خيلي تاثير داره به نظرم هر انساني درك خاصي براي خودش داره شما هم همسرتون رو با دليل و منطقي كه داره توجيه كنيد مطمئن باشيد اون هم انسانه و خوب و بد رو تشخيص مي ده ولي مشكلات موجود در جامعه باعث بدبين و محتاط شدن ايشون نسبت به همه شده
    گلم خيلي دقيق و سنجيده با شوهرت برخورد كن تا بتوني ايشون رو توجيه كني انشاءالله كه موفق باشي

15. کاربر روبرو از پست مفید آهو تشکرکرده است .

آهو (یکشنبه 26 خرداد 87)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    46
    دستاوردها:
    تشکرها
    209

تشکرشده 211 در 131 پست

Array

ممنون آهو جون
    مرسي كه به من توجه داري
    مورد تفاوت سنمون اخه بارها شايد از هر ده مورد 9 مورد پيش اومده كه حق با من بوده و به ميل شوهرم عمل كرديم و بعد خودش گفته تو درست مي گفتي ولي هنوز گاهي با اينكه مي دونه من حق دارم ولي باز لجاجت مي كنه.اكثر اوقات براي رفتارهاش هيچ علتي نمي تونم پيدا كنم وقتي از خودش هم مي پرسم جواب نمي ده يا ده جور توجيه مي كنه و آخرش هم هيچي!اين جواب ندادن هاش هم يه درد بزرگه !
    دقيقا باهات موافقم مشكل من يا همسرم به تنهايي نيستيم مساله ديدگاه شوهرم نسبت به محيط اطرافه!
    خلي مي خوام با منطق عمل كنم ولي گاهي واقعا كنترل رو از دست مي دم
    باز هم ممنونم برام دعا كنين

صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)