به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 65
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 15 مهر 91 [ 15:32]
    سطح
    15
    Level completed: 12%, Points required for next Level: 88
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    19

تشکرشده 19 در 9 پست

Array

RE: خانومم تو روم وایمیسه.....

هیچی نشستم هرچی فحش داد نرفتم و چندتا صندلی اون ور تر نشستم .. حتی به سمتم سنگ نصفه آجر پرت کرد که من سرمو برم تو کاپشنم و سنگ خورد به کمرم .... کاری میشد کرد؟؟؟ با نامزدت رفتی پارک و تنها ولش کنی برگرده خونشون ؟؟؟؟ من اصلا نمی خوام هیچ کس حتی پدر و مادر نامزدم از اختلافمون خبر دار بشن ... وایسادم ... حدود 2 ساعت که کم کم آروم شد و تونستم کنارش بشینم و بگم آروم باش بیا با هم حرف بزنیم .... واقعا دلیل کارهاشو نمی دونم !!!

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 03 آذر 91 [ 03:46]
    سطح
    14
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 90
    دستاوردها:
    تشکرها
    95

تشکرشده 99 در 37 پست

Array

ببخشید ولی فکر کنم شما مقصر این رفتار نامزدتون هستید حدالقل برای بار دوم شما حتما مقصر بودید.

خیلی کارتون اشتباه بوده . باید ترکش میکردید . و منتظر میشدید که ازتون معذرت خواهی کنه.
    واقعا که چرا ایستادید؟

خوب اینجا که مقصر خودتونید.
    من دیگه این تاپیک رو رها میکنم .
    براتون آرزوی موفقیت میکنم .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    15
    دستاوردها:
    تشکرها
    19

تشکرشده 19 در 9 پست

Array

خیلی راحت میگید باید ترکش می کردید .... قبلا امتحانش کردم هیچ وقت اشتباهاشو قبول نمی کنه ... بارها شده 4 روز من ترکش کردم تا بیاد و معذرت خواهی بکنه ... که بعد 4 روز صبرم تموم شده و من رفتم جلو و میگم چرا اون کارو کردی میگه چرا 4 روز نیومدی دنبال طلبت؟؟ میگه این 4 روز کجا بودی ؟؟ هیچوقت تو بیشتر از 5-6 ساعت منو تنها نمی ذاشتی !! تو خیلی بد شدی که 4 روز منو تنها گذاشتی ...

اینا حرفهای اونه که چند بار امتحانش کردم .. آدمی نیست که بیاد و بگه بیا باهم صحبت کنیم ... همیشه من بودم که برای حل مشکل و یا دعواهای بزرگ و کوجیک پیش قدم بودم ...

راستی در مورد غرور مرد گفتید که من یه چیزی رو یادم رفت بگم که تاحالا چند بار با غرورم بازی کرده و شکستتش.... خیلی وقتا بهش گفتم احترام خودتو نگه دار ... وقتی عصبانی میشه نمیفهمه چیکار میکنه ... خیلی وقتا بهش گفتم غرور مردتو نشکن که برای زندگیمون خوب نیست اما اصلا متوجه این قضیه نیست ... یه لج باز به تمام عیاره .... انقدر نمی خواستم ازش بد بگم اما رفته رفته احساسمو دارم ازش دور میکنم ... دیگه مثل روزای اول حرفهای دلمو بهش نمیزنم ...

دیشب داشتم میرفتم خونشون ... از عابر بانکم 200000 برداشته بودم و یه خریدی کرده بودم و تمامه پولام خرج شده بود .فقط 400 تومان داشتم ... رفتنی گفتم بهش میگم بهم 1000 بده تا برسم خونه ... بعد شام خواستم بهش بگم اما انقدر ازش دارم دور میشم ( میدونم اگه بهش گفته بودم حتی اگه قضیه عابر بان رو هم میگفتم تیکه بارم میکرد. میرفت تو خودش و شاید چیزی نمی گفت اما روزهای بعد بر علیه ام استفاده می کرد و غرورمو میشکست " تا حالا چند بار این کارو کرده) خلاصه با بدبختی دیشب با BRT و غیره رسیدم خونه ... اما بهش نگفتم چون خیلی ازش دور شدم ....

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 مرداد 92 [ 13:58]
    سطح
    28
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 81
    دستاوردها:
    VeteranSocialTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    7,577

تشکرشده 8,600 در 1,498 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط سرخ پوست تنها

.... واقعا دلیل کارهاشو نمی دونم !!!
    این حرف رو از خیلی از آقایون حتی در این سایت هم شنیدم. شما تنها مردی نیستید که نمیدونه چرا زنش طلاق میخواد!!!!!!!!!!!!

جدا توصیه میکنم با همسرتون (دو نفر با هم) برید مشاوره. اونجا مسائلتون رو مطرح کنید تا انشا الله بتونید به نتیجه خوبی برای حل مشکلاتتون برسید.

در این مشکلاتی که بین شما و خانمتون به وجود اومده، هر کدام به نوعی سهم دارید، هر دوی شما فاقد یکسری مهارتها هستید که لازم است کسب کنید همینطور که باید انتظاراتتون رو اصلاح کنید. و اینکار نیاز به این دارد که شما وقت بگذارید و با انگیزه برای حل مشکلتون از طریق مشاوره اقدام کنید. مقالات زیادی هم در این سایت هست که میتونید بعنوان کمکی ازشون استفاده کنید و سعی کنید نکات اونها رو تمرین کنید. لازمه همه اینها هم این است که شما بپذیرید که خودتون هم سهمی در این ماجراها دارید و در صدد اصلاح باشید.

اشکال اساسی قضیه پارک بعنوان مثال:
    توی پارک و جاهای عمومی نباید روی یکسری مسائل که پتانسیل تنش را دارد بحث کرد. اگر بحث کردید، و ناراحتی پیش آمد، یا باید به نوعی شاهد دعوای در مکان عمومی باشید، یا حداقل اخم و غضب و چشمان گریان که زیر نگاه سنگین غریبه ها تا بازگشت به خونه، و بعد هم پرس و جوی اطرافیان!
    شروع این نوع بحثها در چنین مکانهایی بی مهارتی است! لج و لج بازی را به خیابان کشاندن بی مهارتی است...

.................................................. ..

هر چه بیشتر توضیح میدید، اشکالات خودتونو بیشتر نشون میدید:
    بعنوان یک مرد که مسئولیت یک خانواده را قبول کرده، امور اقتصادی رو طوری تنظیم کنید که برای هزار تومان در نمونید!!!!

5. کاربر روبرو از پست مفید بی دل تشکرکرده است .

بی دل (دوشنبه 04 اردیبهشت 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    15
    دستاوردها:
    تشکرها
    19

تشکرشده 19 در 9 پست

Array

توی فکرم هست که بریم مشاوره

اما میشه بفرمایید من و نامزدم کجا مسائل رو یه گفتگو بشینیم ؟؟؟ توی خونه پدر خانومم یا خونه خودمون ؟؟؟ در این مکان ها آیا اخم و غضب و چشم گریان نمود ندارد ؟؟؟

به غیر از پارک و کوه و .... کجا میشه دو نامزد با هم به صحبت بشینن ؟؟؟؟

و باز هم راهنماییتان ممنونم

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 مرداد 92 [ 13:58]
    سطح
    28
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 81
    دستاوردها:
    VeteranSocialTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    7,577

تشکرشده 8,600 در 1,498 پست

Array

وقتی مهارت گفتگو، درک متقابل، انتظارات معقول، کنترل احساس، وجود ندارد، بهتر است در همان دفتر مشاوره و در حضور مشاور راجع به مسائلتون گفت و گو کنید.

کوه و پارک و...برای دل و قلوه دادن و لذت بردن از زیباییها و خاطره ساختن از دوران نامزدی است. اگر مهارت گفتگو وجود داشته باشد، نهایتا یکسری گفتگوهای سازنده. این با هم بیرون رفتنها باید کمک کننده باشه نه تنش زا! باید باعث بشود شما بیشتر بهم نزدیک شوید نه اینکه از همدیگر طلبکار بشوید.

====================

این رو هم البته عرض کنم که: نباید انتظار داشت با یک جلسه مشاوره اوضاع کن فیکون شود. این آمادگی را از ابتدا در خود ایجاد کنید که این تغییرات زمان خواهد برد. و طبعا هر تغییری راحت نیست و پشتکار و تلاش میخواد به علاوه هزینه (مادی و معنوی).

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 16 اردیبهشت 94 [ 09:58]
    سطح
    92
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 980
    Overall activity: 9.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassOverdrive1000 Experience Points10000 Experience Points
    تشکرها
    14,388

تشکرشده 15,106 در 3,401 پست

حالت من
    Shad
    Array

سرخ پوست تنها سلام

من در حدی نیستم که راهنماییت کنم اما دوست عزیز خانوم شما یه دختر بی تجربه هست تا اخلاق شما دستش بیاد یه کم باید گذشت و مهربونی داشته باشی

کاملا مشخصه که خانومت دوستت داره اما شاید توانایی ابرازش نداره بهش فرصت بده

اینکه شما پیش قدم میشی برای آشتی اصلا بد نیست نشانه بزرگی شماست اما دوست عزیز توجه کن به قهر

نزار رابطتتون با تنش و قهر پر بشه

آنچه مسلم هست در کنار مشاور بهتر میتونی نتیجه بگیری

نگران نباش اختلاف سلیقه طبیعی هست اما هوشیار باش از خط قرمز فراتر نره این هوشیاری باید دو طرف رعایت کنن پس بهتره از مشاور کمک بگیری

برای شما بهترین ها رو آرزومندم بازم میگم مشکلی نیست که با صبر و محبت حل نشه

9. کاربر روبرو از پست مفید ویدا@ تشکرکرده است .

ویدا@ (شنبه 09 اردیبهشت 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 12 مهر 91 [ 15:21]
    سطح
    24
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 90
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    194

تشکرشده 194 در 102 پست

Array

سلام آقای سرخ پوست واقعا حرف خانم بی دل درست هست حتما پیش یک مشاور با تجربه برین تا هنوز زیر یک سقف نرفتید چون خواه ناخواه وقتی دو نفر زیر یک سقف میرن مشکلات بیشتر خواهد شد. از طرفی اینکه دوستان فرمودند چرا در محیط عمومی شما کاری کردید که همسرتون عصبانی شده و در مقابل این عکس العمل را نشان داده ، میخوام بگم معمولا این زنها هستن که در هر جایی باید شخصیت خودشون رو حفظ کنن حتی اگه در همان پارک شوهر به روی زنش دست بلند کنه این زنها هستن که معمولا مردا رو آروم می کنن، این غیرطبیعی هست که یک زن بخاطر هر حرفی در جلوی هر آدم غریبه ای در محیط عمومی باعث ریختن آبروی خودش و شوهرش بشه، معمولا خانمها در محیط بیرون باید بیشتر حجب و حیا داشته باشن و مراعات کنن تا آقایون. از طرفی من به آقای سرخ پوست حق میدم از اینکه آسیب دیدن و همسرشون بی تفاوت بودن ایشون ناراحت هستن، مگه نه این که در همین تالار این رو بارها دوستان نوشتن که مردا مثل بچه هستن احتیاج به محبت و مهم بودن دارن. خوب معلومه هرکسی که آسیبی ببینه یا بیمار باشه دوست داره طرف مقابل به بهترین شکل باهاش برخورد کنه یا بقول معروف مثل بچه ها لوسش کنه به نظرم خواسته ایشون غیر منطقی نیست. بعنوان خواهر کوچیکت یه نظر میدم و اینکه که اگه خانمت دوباره اسم طلاق رو آورد شما هم جا نزنین و برای ترسوندن اون هم که شده بگو اگه اینجوری دوست داری اوکی منم حرفی ندارم. وقتی چندبار این برخورد رو ببینه دیگه سر هرچیز و ناچیزی دیگه اسم طلاق رو نمیاره.

11. 2 کاربر از پست مفید پرستوی مهاجر تشکرکرده اند .

پرستوی مهاجر (شنبه 09 اردیبهشت 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 09 بهمن 91 [ 11:43]
    سطح
    29
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 48
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    818

تشکرشده 848 در 197 پست

Array

سرخپوست عزیز سلام
    آیا همسر شما از کسی حرف شنوی دارن؟ مثلا خواهرشون؟ کسی بغیر از پدر و مادر.
    شاید اگه خیلی سربسته به خواهرش بگید کمی باهاش حرف بزنه و شاید اون متوجه بشه دلیل کار ای نامزد شما چیه. من فکر میکنم بهتره کسی از این اتفاقاتی که شما دارید رنج میبرید (یه فرد امین و منصف) خوبه و به نفع شماست.
    مثلا خواهرشون میتونه بدون اینکه نامی از شما ببره با نامزدتون صحبت کنه و بهش کمی نصیحت کنه. یا حداقل دلیل کاراشو بدونه.

در ضمن با تعاریفی که شما کردید به نظر من بهتره شما اول خودتون به تنهایی به مشاور (دانا و منصف) مراجعه کنید. و بعد در مراحل بعدی با نامزتون برید پیش مشاور.

خواهش میکنم تمرکزتونو از رو این موضوع بردارید. البته که باید این مشکل حل بشه اما نه به سرعت . بهتره کمی برای خودتون برنامه هایی ایجاد کنید و به خودتون توجه کنید. انشالله که مشکلتون هم حل خواهد شد.

13. کاربر روبرو از پست مفید mehrabooni تشکرکرده است .

mehrabooni (شنبه 09 اردیبهشت 91)

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,024 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

سلام خدمت سرخ پوست و سایر دوستان

اول از همه یه چیزی رو بگم

لطفا این ماجرا و هر ماجرایی که مربوط به زن و شوهر میشه رو به هیچ یک از اعضای خانوده نکشونید چرا که عواقب بسیار بدی داره.اصلا وضع رو خیلی خراب تر از اینی که هست میکنه.

برادر گرامی.

گفتید از اینکه همسرتون مدام میگه طلاق ناراحتید..بله..کاملا بهتون حق میدم

ولی از اونجایی که شما به شدت در مقابل این واژه از خودتون ضعف نشون دادید همسرتون هم به این شکل برخورد میکنه

وقتی ایشون میگه طلاق شما در جواب چی میگین؟؟

نکته بسیار مهم دیگه اینکه شما روی صبرتون بیشتر کار کنید.اگر کار بدی میکنه تا پشیمون نشده و ابراز نکرده پشیمونیش رو اصلا شما سراغش نرید.

این کار یعنی شما اخلاق بد ایشون رو تایید میکنید و ایشون با خودش میگه با اینکه به سمتش سنگ میندازم بازم برمیگرده سزاغم.حتی اگر بدتر ازینم بکنم چون طاقت دوری منو نداره بازم میاد سراغم....

پس اینبار اگر همچین رفتاری ازش سر زد حتما حتما شما مدتی خودت رو بکش کنار.بذارید بفهمه.شما با رفتارتون اجازه ندادید ایشون بفهمه که مقصره.

من در پست قبلیم هم گفتم حتما ایشون رو ببرید یه ازمایش خون بدن.اما شما اصلا توجه نکردی و بیشتر دوست دارید بحث کنید با اعضا تا اینکه به نتیجه برسید
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

15. 3 کاربر از پست مفید maryam123 تشکرکرده اند .

maryam123 (یکشنبه 10 اردیبهشت 91)

صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)