به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 12 , از مجموع 12
    عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 02 آذر 87 [ 18:25]
    سطح
    40
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 180
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    77

تشکرشده 79 در 44 پست

Array

RE: نامزدم عصبی و پرخاشگره کمکم کنید تصمیم بگیرم

سلام ليدي جان
    با اين مواردي كه گفتي واضح است كه نامزدت مشكلات جدي دارد و نياز به درمان توسط پزشك حاذق . من پزشك نيستم ولي اين را به چشم خود ديده ام كه بيماران رواني معمولاً در دوره هاي زماني رفتارشان نوسان دارد گاهي اوقات يك عامل خوشحال كننده و يا برعكس يك عامل ناراحت كننده براي مدتي شوكي در زندگيشان ايجاد مي كند و براي مدتي آرام وقابل تحمل مي شوند ولي از آنجا كه عامل بيماري در وجودشان هست پس از مدتي به وضعيت اول خود برمي گردند .
    در مورد خواستگاري سريع ايشان هم بايد بگويم اين زياد هم نشانه خوبي نيست و نمي توان گفت بعلت نجابت و معصوميت ايشان بوده بلكه به نظر من كمي غيرعادي هم هست و نشانه غالب بودن احساساتش بر عقلش هست .
    نه پسري كه 6سال دختري را بازي دهد قابل اعتماد است نه پسري كه بلافاصله تصميم به ازدواج مي گيرد . اعتقادات مذهبي هم مي تواند شرط لازم ازدواج باشد ولي شرط كافي نيست .
    تو مي خواهي ازدواج كني يا برده او شوي كه حق نظر دادن هم نداشته باشي و فقط بگويي چشم !
    با شرايطي كه نامزدت دارد به نفعت هست كه خودت را هر چه زودتر از اين مهلكه نجات دهي ولي با توجه با شرايط او بايد اين كار را با ظرافت انجام دهي تا وضعيت او هم بدتر از اين نشود .
    در ضمن خواهش مي كنم خانواده هايي كه فرزنداشان چنين مشكلات رواني دارند فكر نكنند كه با ازدواج بهتر مي شود و يا از اين طريق خودشان را از شر فرزندشان خلاص كنند و ديگران را گرفتار كنند .

2. کاربر روبرو از پست مفید shine تشکرکرده است .

shine (سه شنبه 21 خرداد 87)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 19 اردیبهشت 89 [ 14:36]
    سطح
    38
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 150
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 4 پست

Array

RE: نامزدم عصبی و پرخاشگره کمکم کنید تصمیم بگیرم

با سلام.
    حرفای تو منو بیاد خواهرم انداخت.خواهرم با من خیلی راحته و چون میدونه من دوسش دارم همه رازهای زندگیشو به من میگه و منم تا اونجا که بتونم کمکش میکنم. به این مطالب خوب دقت کن.
    5 سال پیش خواهرم با پسری که عاشقش بود ازدواج کرد. منظورم از عاشق بودن عشق واقعی اون نسبت به خواهرم بود.نه عشق ابکی.
    دوران نامزدیشون متوجه شد که پسره گاهی اخلاقش خیلی بد میشه و به همه بدو بیراه میگه. به خصوص سر بعضی مسائل از جمله در مورد رفت و امدهای خواهرم و طرز نگاه کردنش به مردم ، طرز صحبتاش با پسرای فامیل ،منع رابطه با دوستاش و غیره خیلی اذیتش می کرد.اون هم مثل نامزد شما هنگام رانندگی وقتی دعواشون می شد پاشو رو گاز می زاشتو سرعتشو تند می کرد و چند بار هم قصد خودکشی داشت در واقع هر بار که خواهرم از روی عصبانیت بهش میگفت که دیگه دوسش نداره و می خواد ازش جدا بشه اون اونقدر سرشو میزد به دیوار که خواهرم به غلت کردن می افتاد حتی یه بارم کلی قرص خورد . و این کارا همش به خاطر این بود که خواهرمو بترسونه. خواهر بیچاره من هم خودشو گول می زد که شاید بعد ازدواج عوض بشه.ولی الان 5 ساله که داره سعی می کنه عوضش کنه و نه تنها همسرش هیچ تغییری نکرده بلکه بدتر از گذشته هم شده و الان خواهرم خودش هم ناراحتی اعصاب پیدا کرده و از یه دختر شاداب به یه آدم افسرده و مضطرب تبدیل شده. حتی از شوهرش یاد گرفته و بد دهن شده و چند بار هم خواسته که خود کشی کنه.
    ببین عزیزم من اون موقع هم کلی نصیحتش کردم که تا دیر نشده همه چیرو تموم کنه ولی اونم میگفت که عوضش می کنه و میگفت دوسش داره و نمی تونه فراموشش کنه.

من معنی دوست داشتنو میفهمم چون خودم عاشق شوهرم هستم .از من می شنوی به عنوان خواهر بزرگترت اگه همین الان همه چی رو تموم کنی خودتو نجات دادی. خداوند به انسان عقل داده و اون دنیا هم ازمون جواب می خواد که از عقلی که بهمون عنایت کرده درست استفاده کردیم یا نه.پس تا اوضات بدتر نشده خودتو از شر یه زندگی سراسر اشک و غصه و بد بختی رها کن. و به خانوادتم بگو که با چه ادمی نامزدی. حرف مردمم برات مهم نباشه .باده هواست.خیلیها هستن که تو دوران نامزدی فهمیدن دارن اشتباه میکنن و جرات داشتن خودشونو خلاص کردن.درسته یه مدت شاید افسرده بشی و حرف مردم اذیتت کنه ولی با توکل به خدا خودش همه چیزو درست میکنه.یکی از دوستان من تو دوران نامزدیش پسر مورد علاقشو بیشتر شناخت و متوجه شد که عیبهای بزرگی در وجودش هست برای همین از اون جدا شد. یادمه تو اون دوران خیلی گریه می کرد و تنها شده بود ولی چون ایمانش به خدا بود خدا هم براش شوهری فرستاد که الان جزء زوجهای موفق شناخته می شن.و دیگه هیچ کس از نامزدی بهم خوردش حرفی نمی زنه. پس حواستو جمع کن. بعضیها اصلن ارزش دوست داشتنو ندارن. اینم بدون که هیچوقت هیچ مردی عوض بشو نیست....
    اینو من بارها امتحان کردم و به شخصه به من ثابت شده . مواظب خودت باش و از جدا شدن نترس. نذار دیر بشه وخودتم مثل اون بشی. زندگی امانتی هست که خدا بهمون داده پس مواظبش باش . امیدوارم با کسی ازدواج کنی که عاشقت باشه و واقعا عشقشو بهت نشون بده نه اینکه ادای عاشقا رو در بیاره و دیوونه بازی کنه.. تو خوشبخت میشی اگه خودت بخوای.به حرفه کسی هم گوش نکن اگه می گن اون عوض میشه .مردها عوض بشو نیستن
    برات ارزوی خوشبختی میکنم.

4. کاربر روبرو از پست مفید mahasa تشکرکرده است .

mahasa (یکشنبه 24 دی 91)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)